KOFfiË Afsluiting van Gr. Marktstraat tijdelijke zaak Parkstraat wil tuinen houden Progressieven in Zoetermeer: nu eigen wethouder Vissers bijeen in visafslag Vrijetijdscentrum in Scheveningen Nieuwe concerten Haags Orgel Kontakt Ir. T. Verheul wil geen herbenoeming als Kroonlid TH Uit protest panden gekraakt Vragen over sluiting Leidse Anna-kliniek Delftse Hout krijgt in '77 waterpartij PTT wil Haags kabelnet aanleggen Snelrecht voor vernielers „Balkengat" Drs. F. L. Meijer (29) gekozen DINSOAG 11 MEI 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET I RTCTTTSi Rijnsburgerweg K I Minister Westerterp (verkeerB-^ waterstaat) is akkoord g( met het bestek van de reconi tie van de Rijnsburgerweg. E windsman heeft alleen bej gemaakt tegen het feit dat del ten van het verleggen van derf ring 32.000) bij de werkzaai den zijn ingecalculeerd. Wet der Waal (verkeer) heeft mi deeld het dubieus te vindei deze kosten er wel of niet bijhoj Op 15 mei a.s. moet met de sf van de werkzaamheden zijntineen gonnen, wil de gemeente Letynissie y de subsidie uitgekeerd knjgdat gis' Het gehele project moet uiten 31 december dit jaar klaar-2 Kosten die daarna worden! maakt zal het ministerie nietf goeden. Molenwijk Verbindingsweg omleidingsroute Van een onzer verslaggevers DEN HAAO De aanleg van een verbindingsweg tussen de Boekhorststraat en de Paviljoensgracht in de Haagse binnenstad gaat gewoon door. De omstreden weg zal slechts tijdelijk als ..omrij-route" gebruikt worden. Het gaat om de komende zomer maanden. wanneer de tramrails in de Grote Marktstraat ver nieuwd zullen worden. SCHEVENINGEN Tussen het terras van het Kurhaus en de Scheveningse slag zou een vrijetijds-centrum moeten komen, waarin onder meer te vinden zijn: een badhal, een zgn. golfslagbad, een sauna, een horecabedrijf en trimruimten. De zgn. herproniering van de nabij gelegen Amsterdamse en Stille Veer kade wordt niet eerder ter hand geno men dan 1 januari 1977. Dit zijn de belangrijkste uitkomsten van de discussie, die de Haagse ge meenteraad gisteren wijdde aan de nieuwe verbindingsweg. Aanleiding hiertoe was de interpellatie van het raadslid Geleijnse (PPR), die de weg onnodig en onwenselijk vond. Hij oordeelde, dat het vervangen van de rails in de Grote Marktstraat zo dat al nodig mocht zijn best moge lijk is zónder aanleg van de verbin dingsweg. Angstig was hij voor een ..tijdelijke" aanleg van een andere weg, de Dwarsweg, „wanneer plotsklaps blijkt dat de tramsporen op de Brouwersgracht vernieuwing behoeven". De eventuele aanleg van de dwarsweg, tussen Boekhorster straat en Brouwersgracht- Prinsegracht is al jarenlang een heet hangijzer, met name omdat deze een aanslag zou betekenen op het Zuid- walland. de enige groenvoorziening van enige omvang in de Schil derswijk. Bewoners van de Haagse binnenstad protesteerden op de publieke tribune in de raadszaal middels een lied (Weg Dwarsweg), boze woorden en een en kel spandoek tegen de wegenaanleg. Op de reconstructie van de Veerka den, waartoe de gemeenteraad heeft besloten, wordt door hun gevreesd. De overlast van verkeer (komend van het Prins Bernhard-viaduct zal nog groter worden. Wethouder Wallis de Vries (openbare werken, verkeer en vervoer) zegde toe alles in het werk te stellen om bij het Heilige Geesthofje de enorme overlast (verkeersonveilig heid en lawaai) zoveel mogelijk te beperken. De wethouder hield interpellant Ge leijnse voor. dat de aanleg van de verbindingsweg Boekhorststraat- Paviljoensgracht niet zou gebeuren indien de gemeenteraad er zelf niet toe besloten had (in 1974). Over het al dan niet aanleggen van de Dwarsweg heeft de raad géén besluit genomen. Dat gebeurt aan de hand van een rapport van B en W over de verkeerssituatie in de binnenstad. Aan dat rapport wordt nog gewerkt. Ook de uiteindelijke vorm van de Veerkaden heeft op papier z'n beslag nog niet. Het PvdA-raadslid Ten Vel den eiste vóór het eind van dit jaar meer zekerheid te kunnen krijgen over de verkeersafwikkeling in de binnenstad. Maatregelen, die de verkeersveilig heid ten goede komen, moeten een belangrijke plaats innemen in de verdere plannen, aldus de heer Bol (CDA). De PPR had in een motie vastge legd. dat het omleiden van verkeer Bewoners van de Haagse binnenstad vrezen nog meer Verkeers overlast door de aanleg van een verbindingsweg Boekhorststraat- Paviljoensgracht. uit de Grote Markstraat alleen tij dens de „operatie-tramrails" mag ge beuren en voorts, dat het voorgeno men werk aan de Veerkaden opge schort zou worden. Dit opschorten werd. op aandrang van B en W, afge zwakt tot: niet eerder uitgevoerd dan 1 januari 1977". Toen kon zelfs de VVD. die aanvankelijk „helemaal geen behoefte" had aan de motie, met de PPR „meegaan". DELFT Ir. T. Verheul heeft aan het College van Bestuur en de voor zitter van de Hogeschoolraad van de Technische Hogeschool in Delft meegedeeld, dat hij zich om redenen van persoonlijke aard niet beschik baar zal stellen voor herbenoeming als Kroonlid van het College van Bestuur. De heer Verheul, tevens voorzitter van het College, beëindigt zijn functie op 31 augustus 1976 na een ambtstermijn van vier jaar. DEN HAAG In het kader van de landelijke kraakactie hebben enkele Haagse actiegroepen twee gebouwen gekraakt. Aan de Lange Vijverberg, tegenover de Hofvijver in de bin nenstad en aan de Herderinnestraat. Het gebouw aan de Lange Vijverberg is bestemd voor de sloop. „Alleen de gevel zal blijven staan", aldus een medeling van de Haagse politie. De ze heeft daar een kijkje genomen maar is niet van plan actie te onder nemen. Aan de Herderinnestraat is een aantal panden en pandjes ge kraakt, alle naast elkaar gelegen. Het is de bedoeling deze „actiekra- ken" vol te houden tot op 18 mei de omstreden „anti-kraakwet" in de Tweede Kamer aan de orde komt. Uit protest tegen deze wet. die vol gens actiegroepen het kraken op on democratische wijze aan banden legt. kondigde het landelijk kraak- overleg onlangs aan in heel Neder land een groot aantal panden te zul len kraken. Het is niet de bedoeling in de panden te gaan wonen: daar voor zijn zij ongeschikt. Witte Kerkje bestaat een halve eeuw LEIDEN Het is alweer 50 Jaar geleden dat mgr. F. Ken- ninck. de toenmalige aarts bisschop van Utrecht, het „Wit te Kerkje" aan de Zoeterwoud- seslngel inwijdde. Dit kerkje is de opvolgster van de uit Hugo van Heussens hulskapel voort gekomen kerk aan de Hooi gracht. waarin de oud- katholleke parochie van Lei den ruim 230 Jaar lang bijeen gekomen was. De altaarwand van die oude kerk en enige schilderijen staan en hangen nog in het museum „De Laken hal." De rest is verdwenen: kerk en pastorie werden op 31 januari 1925 verkocht aan het ernaast gelegen (en zelf inmid dels ook al verhuisde) St. Elisa- bethziekenhuls. dat ruimte voor uitbreiding nodig had. Van de opbrengst kon de aan de Zoeterwoudseslngel staande villa „De Hoekstee" worden ge kocht. waartegenaan de nieu we kerk werd gebouwd. Het complex staat er nog net als een halve eeuw geleden, alleen is de pastorie, sinds een ver bouwing in 1967, verhuurd als kantoor en werd het achter de kerk staande huis aan de Cro- nesteinkade als pastorie in ge bruik genomen. Afgelopen zon dag werd in een feestelijke dienst het 50-jarig bestaan her dacht. LEIDEN Het personeel van de Anna-kliniek voor orthopaedie (be handeling van misvormden) in Lei den verkeert in grote onzekerheid over hun toekomst. Op 14 augustus 1975 heeft de directie van de Anna- kliniek bij staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid en milieuhy giëne een verzoek tot renovatie van de kliniek ingediend. De staatssecre taris heeft zijn beslissing hierover uitgesteld tot er overeenstemming zou zijn bereikt tussen de Anna- kliniek en staatssecretaris Klein van onderwijs en wetenschappen inzake de omzetting van de Anna-kliniek in een orthopaedische afdeling van het Academisch Ziekenhuis Leiden. In een gesprek met het bestuur van de Anna-kliniek in december 1975 liet staatssecretaris Klein weten dat hij een goede regeling voor het perso neel van de kliniek van groot belang vond. Door de sluiting van de Anna- kliniek komt ook de opleiding tot orthopaedisch chirurg, een studie van zes jaar, in gevaar. Zou de kli niek Inderdaad nog voor het einde van dit jaar gesloten worden, dan wordt de opleiding van 7 arts assistenten afgebroken. Inmiddels hebben de Tweede Kamerleden me vrouw Veder-Smit en de heer Dees (beiden WD) aan de beide staatsse cretarissen vragen gesteld over de garanties voor het personeel. Het gaat om het blok tuinen dat ingesloten ligt tussen kantoren aan de Parkstraat, de Mauritskade, de Amaliastraat en de Oranjestraat. In de tuinen staat een groot aantal zeer oude bomen. Voor het gebied geldt een kapverbod. Slavenburg's Bank NV laat momen teel in haar deel van het tuinenge- bied een kluis bouwen. Verschillende bomen hebben door de werkzaamhe den al schade opgelopen. Bouwmate rialen staan tegen de stammen opge slagen. takken zijn door langsrijden de vrachtauto's afgerukt. Project ontwikkelaars hebben nu samen met Slavenburg's Bank het plan opgevat om alle tuinen samen te voegen en er één groot parkeerterrein van te ma ken. De betrokken directies van de aangrenzende bedrijfsvestigingen moeten daartoe hun toestemming verlenen. In ruil daarvoor krijgt elk bedrijf een aantal parkeerplaatsen toegewezen. Dat er een kapverbod voor het terrein geldt behoeft geen bezwaar te zijn. omdat de bomen in het plan kunnen worden opgenomen. Hoelang ze het te midden van asfalt uithouden is een ander zaak. Namens de werknemers van de Perscombinatie BV sprak de heer H. Schmit zijn afkeuring uit over de Van een onzer verslaggevers DELFT Als alles meezit wordt volgend jaar begonnen met de aanleg van een grote waterpartij in het recreatiege bied Delftse Hout. De waterpartij krijgt dusdanig afme tingen, dat er roelwedstrijden gehou den kunnen worden. Ook zeilers, ka- no-vaarders. hengelaars, zwemmers en zeilsurfers zullen er terecht kun nen. De waterpartij maakt deel uit van fase twee in de aanleg van de Delftse Hout. Die fase omvat verder wandel fiets- en ruiterpaden, pic- nikplaatsen en trim-terreinen. De Delftse gemeenteraad moet zich nog uitspreken over het bestemmings plan De Delftse Hout alvorens de werkzaamheden kunnen beginnen. Met het oog op de uitbreiding van het recreatiegebied is voorts een wij ziging van de algemene politieveror- dering noodzakelijk. De afgelopen zomer zijn er in het recreatiegebied veel beschadigingen veroorzaakt door het publiek. Daar de bezoekers stroom elk jaar groter wordt moeten er maatregelen genomen worden om vernielingen tegen te gaan. De huidi ge verordering is daartoe ontoerei kend. Onder de bezoekers van het al vol tooide deel van het recreatiegebied is vorig Jaar een onderzoek gehou den. dat ten doel had de waardering voor de Delftse Hout te meten. Enke le uitkomsten van dat onderzoek: men vond er te weinig toiletaccomo- datie. ondervond er overlast van honden en bromfietsen en wenste uitbreiding van de zandstrook. Het bestuur van de Delftse Hout wijst erop. dat het om ..zeer voorlopige uitkomsten" gaat: binnenkort volgt een definltiet rapport. DEN HAAG - De PTT is bereid in Den Haag een volledig kabelnet aan te leggen, te financieren en te exploiteren. Dit staat in het eindrapport van de werkgroep, die de mogelijkheden heeft onderzocht om in Den Haag tc komen tot de aanleg van een kabeltv-net (centrale antenne-inrichting). De voorwaarden van de PTT waaronder de aanleg tot stand komt, zouden in een overeenkomst moeten worden vastgelegd. Het college van b. en w. in Den Haag vindt dat het aanbod van de PTT ernstig het overwegen waard is en is in principe gevoelig voor dit aanbod van de PTT. De gemeenteraad krijgt zeer binnenkort het voorstel voorgelegd om tot aanleg te besluiten, waarbij b. en w. tevens een machtiging zullen vragen om onderhandelingen met de PTT te beginnen. Den Haag wil naaktstrand uitbreiden DEN HAAG Het college van b. en w. van Den Haag menen dat er dringend behoefte is aan een uitbreiding van het naakt strand. Vorig jaar werd voor de Naturistische Recreatie een strandgedeelte van ongeveer 200 meter op het noorderstrand nabij de grens met Wassenaar beschikbaar gesteld. De be langstelling hiervoor was toen bijzonder groot. B. en W. willen graag een uitbreiding met cir ca 300 meter van het bestaande strandgedeelte in de richting van Wassenaar. Het college dringt er nu per brief bij b. en w. van Wassenaar op aan om zich in verband met het nade rend seizoen op korte termijn met deze uitbreiding van het naaktstrand op Wassenaars grondgebied te verenigen. Dit schrijft de Commissie vrijetijds centrum. waarin Haagse ambtenaren en vertegenwoordigers van Scheve- ningen-bouwer Bredero zitting heb ben. aan B en W van Den Haag. Met de bouw van het centrum aan de kust zou een bedrag van 17 miljoen gemoeid zijn. De totale opbrengst per jaar is begroot op 2.6 miljoen. Het belangrijkste aandeel leveren daarin de (gemiddeld) 300.000 betalende be zoekers van het badgedeelte. Het idee ook een sporthal in het centrum onder te brengen is door de commissie van de hand gewezen, on der meer omdat zo'n zaal te kostbaar zou zijn. Het vrijetijds-centrum moet niet al leen tijdens de zomermaanden een trekpleister in de badplaats zijn, zo wil de commissie. Het wordt echter geen „ontmoetingspunt in algemene zin, schuilruimte tegen wind en regen en verlenger van het seizoen". Ook de toekomstige Kurzaal, ooit de „huis kamer van de badplaats" genoemd, wordt minder uitnodigend aangekon digd is: „Hoewel de Kurzaal een voor iedereen toegankelijke ruimte zal zijn is de kans groot dat de kleinver- teerder (dagtoerist) zich er niet thuis zal voelen. Daarom is er een zgn. slecht weer-accommodatie nodig, die volgens de commissie niet duur hoeft te zijn: „Bij wijze van spreken een groot stuk overdekte straat, met één of twee verwijderbare zijkanten en verlichting." Als plaats voor deze evenementenhal wordt gedacht aan het verlengde van de Pier of een plek nabij het vrije-tijdscentrum. De hal moet bruikbaar zijn voor sportde- monstraties, popconcerten, straatto neel- en muziek, exposities e.d. DEN HAAG Voor de Haagse poli tierechter verschenen gisteren de tien jongelieden, die vorige week ge arresteerd werden in verband met de enorme vernielingen in het Scheve ningse buurtcentrum Het Balkengat aan de Seinpoststraat. Aangezien de gevangenhouding van de verdachten gistermorgen om streeks tien uur eindigde, vroeg de officier van justitie, mr. J. Th. de Wit, verlenging van de termijn. De politie rechter stelde echter zeven van de tien verdachten op vrije voeten, ter wijl hij voor de overige drie de gevan genhouding verlengde. Het tweede punt dat ter sprake kwam was, of de snelle berechting inderdaad zou plaatsvinden of moest worden uitge steld. Dit laatste gebeurde en de be handeling van de strafzaak zal nu morgenmiddag plaatsvinden. Vorige week had een groep jongelui „Het Balkengat" bezet, omdat het gemeentebestuur, naar hun oordeel, te lang draalt met het stichten van een nieuw gebouw. De bezetting draaide echter uit op een grote ver- nielpartij, waarbij naar raming voor 100.000,- schade werd aangericht. De tien gearresteerden zijn in de leeftijd van 15-21 jaar. DEN HAAG De gemeentelijke adviescommissie Beschermde stadsgezichten is ernstig verontrust over de plannen om van een groengebied achter de Parkstraat in Den Haag een parkeerterrein te maken. plannen. De Perscombinatie is eige naar van het pand aan de Parkstraat waar dagblad Trouw is gevestigd. „Er gaat opnieuw een stuk stadsgroen verdwijnen." zei de heer Schmit. „Bo vendien zal de werksfeer voor velen verslechteren wanneer zij het uit zicht op de tuinen kwijt raken." De heer Schmit wees er verder op dat de tuinen best als openbaar groenge bied gebruikt kunnen worden. Ook kwam er een protest van de wijkvereniging „Rondom de Haagse Toren". Namens de vereniging wees de heer Van der Berg erop dat de tuinen onder Beschermd stadsgebied vallen zolang de bomen nog vanaf de straat te zien zijn. Van een onzer verslaggevers ZOETERMEER De gemeenteraad van Zoetermeer heeft giste ravond na zeer moeizame stemmingen drs. F. L. Meijer (29) als wethouder gekozen. Fons Meijer die deel uitmaakt van de tweemansfractie van de Open Groe pering (PPR/D'66) krijgt acht van de 23 uitgebrachte stemmen, één meer dan de heer J. Groene, fractievoorzit ter van de PvdA, die zeven stemmen in de wacht sleepte. Het'CDA en de eènmansfractie van de SGP (samen acht zetels) stemde blanco. Met de verkiezing van de heer Meijer, die econoom is bij het ministerie van sociale zaken in Den Haag, hebben alle fracties in de Zoetermeerse raad, op de SGP na nu één wethouder. Bij de eerste stemming kreeg de heer Meijer zeven raadsleden mee. werden zeven stemmen uitgebracht op CDA- er mr. J. C. G. Fijen en tien op de heer Groene. De tweede stemming leverde de volgende uitslag op: Meijer (8), Fijen (8) en Groene (9). De socialisten die verantwoordelijk waren voor deze manoeuvre dwongen de raad bij de derde stemming tussen Meijer en Fijen te kiezen. De WD ging met de socialisten mee in de keuze van Meijer (16). De kandidaat van de christen-democraten werd op dat moment (7 stemmen) buiten spel gezet. Voor het CDA resteerde geen andere mogelijkheid blanco te stem men, waardoor de keus uiteindelijk viel op de heer Meijer. Fons L. Meijer... jongste wethouder van Zoetermeer... De heer Meijer zal de portefeuille van openbare werken, verkeer en vervoer gaan beheren. Hij volgt CDA- wethouder J. T. van de Wouw op, die burgemeester van Voorhout is ge worden. Per bus en over zee kwamen bijna tweeduizend vissers gisteren naar de visafslag in Scheveningen. Reden van hun komst was de ontevredenheid over de huidige situatie waarin de Nederlandse kottervisserij verzeild is geraakt. Voor er op het Haagse Binnenhof gedemonstreerd werd. werden de vissers in de visafslag toegesproken door verschillende „bonzen" uit de visserijorganisatif.s. Van een medewerker DEN HAAG Bouwend op het succes van de publieke belangstel ling vorig jaar heeft het Haags Orgel Kontakt voor het komende seizoen weer concerten georgani seerd in de Lutherse Kerk. de Gro te Kerk en de Kloosterkerk. Er staan negen zaterdagmiddagpro- menadeconcerten (aanvang 16.00 uur) en twaalf vrijdagavondcon certen (aanvang 20.15 uur) op het programma. Bij de promenadeconcerten wordt aandacht geschonken aan jonge talenten, die hun opleiding met de Prix d'Excellence afsloten. Deze serie, vorig Jaar redelijk bezocht met vijftig tot zestig bezoekers per concert, wordt op 3 Juli in de Kloosterkerk geopend door Elly Kooiman en Ton Koopman. Zij vertolken een interpretatie con cert met werken van o.a. Bruhns en Bach. De overige concerten worden gegeven door Hans Nieuw koop (17 Juli). Jacques van Oort- merssen (31 Juli), Jean Wolfs (14 augustus). Bram Beekman (28 au gustus), Jet Dubbeldam (25 sep tember), Folkert Grondsma (9 ok tober) en Jan Raas (23 oktober). Op de middag van zaterdag 11 september zal in de Grote Kerk de huldiging plaatsvinden van Jan Schmitz. die 40 jaar organist is. De toegangsprijs van de concerten bedraagt een rijksdaalder (CJP 1.25). Vrijdagserie De vrijdagavondserie wordt in de Grote Kerk op 21 mei geopend door Wim van Beek met medewer king van het Koperkwartet. Op 11 juli spelen in de Kloosterkerk Ge rard Akkerhuis, Abbie de Quant en zingt Sylvia Schlüter. Feike Asma speelt op 25 juni in de Lu therse Kerk en op 9 juli vertolkt Charles de Wolff werken van Duit se romantici op het orgel van de Grote Kerk. Verder concerteren in deze serie Albert Bollinger uit Zu rich (23 juli). Willem Mudde (6 augustus), Wim van Beek (20 au gustus), het Rotterdams Kamer koor en Leo van Doeselaar (3 sep tember), Willem Mudde en de so praan Rita van Harmeien (17 sep tember). Gustav Leonhardt (1 ok tober). Gerard Akkerhuis (15 okto ber) en het slotconcert in de Lu therse Kerk op 30 oktober met het Utrechts Motet Gezelschap en Gert Oost. Bij de concerten in de Lutherse Kerk wordt de aanteke ning gemaakt dat het orgel zich in zeer slechte staat bevindt. Het is wellicht dat Den Haag vol gend jaar een orgelconcours voor amateurs rijker wordt, ondanks het feit dat er meerdere van deze concerten in andere plaatsen wor den gehouden. Helaas kan de Nieuwe Kerk nog niet ingescha keld worden, omdat de orgelres tauratie niet voor volgend jaar voltooid zal zijn. ngtoi j(FBi) dract om 2 versie iport oï lionag vrijgi ,jft de dan 50 |pleeg( De Prot. Chr. Woningbouwven 1 biÏ..P ging „De Goede Woning" zal eerste plan voor de bouw van enJof' aantal nieuwe woningen in e *r' Haagse Molenwijk laten ont« ,oia pen. In éerste instantie wordt o dacht aan de bouw van 400 woi,s. gen in de omgeving van de eken v hoogstraat. Eerst moet de Ov le5°nm leggroep aan het werk om te be nsT° len wat voor soort plannen erf" de maakt moeten worden. Er wo ook een particulier stedeboif^ kundig bureau bij het werk van Overleggroep ingeschakeld. Inte ge^ Molenwijk begrensd dons„";. Noordpolderkade. Ketelstra1 Laakkade en Trekweg sta thans 1770 gemeentewoningen or^(0 hier stukje bij beetje pla anl gaan maken voor een nieuw wof1150 het it 0] (ART een ei van van Joh. Chr. Bach, Loeillet, pré en Gigoult. Die Haghe 50 i Hen ki D akbon uwe wijkje. De bevolking zal regeln tig worden ingelicht over de deringen met het maken van plannen. Hartebrugkerk De Haagse organist Jan Sch) die binnenkort zijn 40-jarig Ji leum zal vieren, geeft zondag mei a.s. om 16.00 uur het laa; seizoenconcert in de Hartebi kerk te Leiden. Medewerking lenen de cellist Herre Jan Sb ga en de violiste Rosaline teau. Op het programma: wetf,*a^i1 •Mn T/.V. /-«w- T W"lU- l-"1 /eer ee i verscl ill de st Kopre De ChristelijkeGymnastiekvet .Region iging „Die Haghe" houdt zateri slissen 22 mei van 15.30-17.30 uur in taurant „Le Coq d'Or" in Haag een receptie ter gelegenh t herv van het 50-jarig bestaan. I een o Jachthoornkorps viert zijn veèxemp tigjarig jubileum. Op zaterdaaminc juni worden in de HoutrusthalUwijzi de jubileumturnwedstrijden dat houden. Zo'n 25 verenigingen h ben hier voor ingeschreven Avonds houdt „Die Haghe" een turnuitvoering. De organi toren rekenen erop dat circa tirt duizend kaarten worden verkoc; Op zondag 6 juni wordt ef6rS pinksterwijdingsdienst en teveï herdenkingsdienst in de kantiT van de vereniging aan de Wijndf lerweg gehouden. Dè leiding hel theologisch kandidaat J. Eerb oud-lid van „Die Haghe". Tweede Pinksterdag wordt hetfj jarig bestaan gevierd van Jachthoornkorps op de sportvf den aan de Wljndaelerweg (w 9.30-17.00 uur). People-to-People People-to-People Nederland zotUw, bi gastgezinnen voor de 64 leden v n hel de Yale University Band uit Ni k ooi Haven (VS) die gedurende h; indr tournee in ons land van 30 n talk tot 4 juni in Den Haag verb! er we ven. De Band verleent onder me letter medewerking aan de opening vi houd het Holland Festival op 1 juni staar Den Haag. People-to-People ise#bber belangeloze organisatie, waarb ictie jong en oud zich vrijwillig inzir var voor de medemens om internati naai begrip te bevorderen. Inlid plecl tingen: mevrouw Lampe (téegd 670023) en mejuffrouw Dekk Dlitie (468960). w. V VVV Katwijk B en W van Katwijk stellen 311 gemeenteraad voor een kredl scul' van 17.500 te verlenen voor h sor laten uitvoeren van een onderzo/ mee naar de organisatie van het b reau van de plaatselijke WV. H ha,k VW-bestuur zal volledig med15001 werking verlenen aan dit onde1 vai zoek, waarbij o.m. de efficiency t 'Jet- sprake komt. Het rapport kan, a vaf de raad ermee akkoord gaat, oktober/november a.s. wordi var verwacht. fwai leeti Marnixschool rb De Marnixschool in de Ferdinan *el(? Bolstraat bestaat op 13 mei lei jaar. Aanstaande donderdag is feest voor de leerlingen. De go< chelaar en conferencier Andrei komt op bezoek, 's middags is een kinderkennis (samen opgi bouwd door leerkrachten en oi ders) en 's avonds is er bingo. Vtf de opbrengst worden weer allerk activiteiten voor de kinderen geer ganiseerd. De school, uitgaand van de Stichting Scholen de Herv. Gemeente in Den Haag! van binnen in nieuwe jas gestoke en ziet eruit als een paleisje. D school bezit een documentatk centrum, dat nu al befaamd is de onderwijswereld. „Berufsverbote" SSRL in Leiden houdt vandaa om 20.00 uur in het gebouw Hog* woerd 108 een informatie-avo» over de actuele en politieke on( wikkelingen in de Bondsrep» bliek. Er zal ook aandacht worde) geschonken aan de problematid rond de „Berufsverbote." Het fo rum bestaat uit p-of. Renal Bartsch, voorzitster van het info) Ge matiecomité Berufsverbote, 0. heer H. Wielek, PvdA-senator drs H. H. Westheide, politicolod Discussieleider is drs H. Schot In c S 04

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6