4vIL 'Overwaardering van belangen gevaar voor samenleving' 1 11 dichtbij om ment aar Andriessen ongelukkig met samengaan Katholieke en algemene organisaties Drse stap terug zo en kvie, zou vandaag oie ciardappel krijgen het weer io^ duurder besmettelijke tips de beste ontsnapt vrouwentelefoon nieuwe stijl )ode bij ongeluk Studentenstop voor 5 studies afgekondigd Lxtreem warm Sicilië met 23 en Malaga 21 weerrapporten ERDAG 8 MEI 1976 compromis van de PvdA en de D over het initiaticf- isontwerp tot regeling van de ingerschapsafbreking mist het itale en ongeclausuleerde van het fspronkelijke PvdA-ontwerp. Er inkt in het nieuwe wetsontwerp k door van de eerder door de |rD-fractie geuite zorg over de or een deel door het oorspronke- PvdA-initiatief uitgelokte) on- ireidelde en verbijsterende ont- ;elingen en de overweging dat !atJ beslissing over het afbreken van ^ngersehap .altijd betekent een rijpen in leven". het allemaal nauwkeurig en op iCrdelen nagaat, kan constateren de VVD een matigende invloed het deze week ingediende ipromis heeft gehad. Dat is een ilief punt, echter alleen als het onderdelen gaat. geheel gezien dient dit initiatief- isontwerp geen kracht van wet te jjgen. omdat ook dit ontwerp MJjkt uit te gaan van vooral 'ikfhnische premissen. ..."et is waar: het afbreken van een jangerschap is sinds enkele jaren kt meer zo'n riskante en het leven in de vrouw bedreigende ingreep, frar de technische mogelijkheden God zij dank toch niet de rOCH^rm in onze samenleving? VWlfie zich niet door de technische *S>-jogelijkheden laat verblinden en voor een ogenblik formeel aan voor onze samenleving vastge- :1de gedragsregels houdt, zal moe- constateren dat dit wetsontwerp gespannen voet staat met de paling uit het burgerlijk recht, dat kind waarvan een vrouw zwan- is ,,als reeds geboren wordt ingemerkt, zo dikwijls zijn belang it vordert" en de preambule van .Verklaring van de rechten van :t kind" van de Verenigende Na- waarin voor het kind speciale !scher ing en zorg nodig wordt geacht, iet inbegrip van passende wette- e bescherming, zowel voor als na geboorte". tic treedt volgens dit wetsontwerp m op als de belangenbehartiger n die ongeborene? 'e arts heeft de taak. maar die is in wetstekst steeds verpakt in /yoor .ijvende ..kunnen". »ok is .een commissie van toezicht ^^orzien, maar de taakomschrijving naafcarvan is zo algemeen gesteld dat ^Iemand, zelfs met de beste wil van asj.* wereld, daarin een belangenbc- lCj Jjrtiger kan zien van ,,het kind kfearvan een vrouw zwanger is". De :lprt>mmissie heeft alleen een zeer glo- öenn]e taak en dan nog achteraf. |^uïen kan tegenwerpen dat de bcpa- s aigen uit het burgerlijk wetboek en egefn de nog maar net vijftien jaar pde verklaring van de Verenigde en kties niet meer te hanteren zijn, ezien de ontwikkelingen. J^Jaar ook in die (door nogal wat ilitici gehanteerde) redenering is 'ngit technocratisch argument op een daterborgen wijze levensgroot aanwe- le tfg. Wat technisch kèn, zou dan ook (ettelijk mogelijk moeten zijn. ^"i'at ons betreft: wij hebben deze ,ecj'epalingen steeds verstaan als een egltdrukking van een diep gefun- praperd ethisch besef over de vragen ^ene het concrete begrip van ,,mense- 'luj^jk leven" raken; begrippen die nog iet eens het exclusieve bezit van meiiristenen zijn. aiiet gaat om begrippen die zodanige nktjeldigheid hebben, dat alleen in het OOIjachelijke geval waarin over ..situa- :eft et^'e^ wordt gevraagd, daarvan hejan worden afgeweken 5 yfiaar wie durft in dit verbsnd nog >je,Bn ..situatie ethiek" te reppen, als ?nc(e toepassing daarvan een gewone ervh bijna dagelijkse regel wordt? fee, hoeveel zorg er in dit wets- "^|tttwerp ook besteed is aan het nbedden van de regeling het |omt ons voor dat dit ontwerp in ijn geheel, als het ooit wet zou "forden, een ongekende bijdrage zal jjn aan de dehumanisering van on- e samenleving en dus een forse stap ferug. Daarom ook mag het pooit jet Staatsblad bereiken. - orden als ..zonodig" en het vrij- ADVERTENTiE de» LAAT UW VRIJHEID HUN BEVRIJDING ZIJN Amnesty International 3e Hugo de Grootstraat 7, A'dam Q GIRO 454000 DEN HAAG Eind deze maand beslist het Neder lands Katholiek Ondernemers Verbond (NKOV), de katholieke middenstandscentrale, over een vol ledige fusie met het Koninklijk Verbond van On dernemers (KVO), de algemene en liberaal- conservatieve middenstandscentrale. De protes tants-christelijke middenstandscentrale, het Ne derlands Christelijk Ondernemers Verbond (NCOV), dat nu nog een federatie heeft met het NKOV, blijft zelfstandig voortbestaan. Op 1 januari van dit jaar ging de katholieke vakcenrale NKV een federatie aan met de algeme ne en socialistisch getinte vakcentrale NVV, met een volledige fusie het perspectief. Ook hier is de christelijke vakcentrale CNV alleen komen te staan. In een jaar tijd geven twee katholieke centrale organisaties op sociaal-economisch gebied een belangrijk deel van hun oorspronkelijke iden titeit prijs. Het organisatiepatroon op sociaal-economisch ter rein ziet er nu nog uit als volgt, per groepering in volgorde van grootte: Grote werkgevers: VNO (algemeen): NCW (chris telijk, ontstaan uit fusie van katholieke en protes tants-christelijke werkgeversverbonden). Middenstand: KVO. (algemeen, binnenkort fuse rend met NKOV); NKOV (katholiek, binnenkort fuserend met KVO): NCOV (protestants- christelijk) Landbouw: KNBTB (katholiek): NCBTB (protes tants-christelijk): KNLC (algemeen). Vakbeweging: NVV (algemeen, gefedereerd met NKV); NKV (katholiek, gededereerd met NVV): CNV (christelijk). KVP-fractieleider in de Tweede Kamer mr. Frans Andriessen betreurt de federatie van het NKV met het NVV. en het komende fuseren van het NKOV met het KVO. In een gesprek met onze sociaal- economische redacteur legt Andriessen uit waarom. door Johan van Workum DEN HAAG „Ik zie een overwaardering van belangen en een achterop komen van waarden. Dat is een gevaar voor "onze samenleving. Het uit zich in tweedelings-denken, in polarisatie". KVP-fractieleider Frans Andriessen is ongelukkig met de federa tie van NKV en NVV „een ernstig stuk identiteitsverlies voor het NKV" en met de komende fusie van NKOV en KVO. Andriessen ziet de federatie van NVV en NKV vroeg of laat uitdraaien op een volledige fusie. NKOV en KVO willen hun fusie laten functioneren als een ontmoetingspunt van levens- en maatschappij- opvattingen van de leden, gevoed en geïnspireerd vanuit bezinning op de principiële opvattin gen. Maar Andriessen vreest dat dit „onvoldoende hard wordt, en dat de katholieke grondslag van een deel van de leden in de nieuwe mid denstandsorganisatie niet meer zal worden uitgesproken". Andriessen begrijpt het wel: zowel NKV als NKOV willen hun leden een nog betere belangenbehartiging ver schaffen, professioneler, met grotere deskundigheid, en ook met meer machtsvorming. Een federatie of fu sie dient dat doel. „Uiteraard moet een belangenorgani satie op de eerste plaats op de belan gen letten. Dat zijn activiteiten die niet steeds in erste instantie in ver binding zijn te brengen met de chris telijke levensbeschouwing. Je komt erin ook vaak tot dezelfde oplossin gen als organisaties op niet- christelijke grondslag." „Maar ik constateer nu juist dat die ogenschijnlijk enge belangenbeharti ging de laatste jaren zich steeds meer richt op structuren, op de inrichting van de samenleving. Dat heeft te maken met hoe de mensen in de samenleving moeten functioneren. Dat is niet waardevrij. Dan hangt die belangenbehartiging wel degelijk sa men met je kijk op de maat schappij." Voorbeelden Andriessen geeft wat voorbeelden. „Een gegarandeerd minimuminko men voor zelfstandigen. Misschien is de Lijd daarvoor toch aangebroken. Het gaat dan niet alleen om de be langen van de zelfstandigen maar ook om de dienstverlening als zoda nig. Denk maar eens aan de oude stadskernen, waar wellicht zo'n mi nimuminkomen nodig is om de „win kel-op-de-hoek" te handhaven. Van de andere kant beïnvloed je het marktbeleid in midden- en kleinbe drijf. Zo'n minimuminkomen voor zelfstandigen is typisch een maatre gel die te maken heeft met de inrich ting van de samenleving. Of neem de winkels-in-de-wei, waar we tegen zijn. Ook een structurele ingreep. En de AAW (algemene uitkering bij ar beidsongeschiktheid), een nieuwe maatregel'die diep ingrijpt in de hele wereld van de zelfstandigen". „Hoe ver kun je gaan met dit ingrij pen? Degenen wier houding sterk wordt bepaald door solidariteit, wil len vergaand ingrijpen. De liberalen daarentegen zijn bereid veel meer onvolmaaktheden in de bestaande situatie voor lief te nemen". wordt gevoed vanuit de maatschap pelijke organisaties, komt ze in de lucht te hangen. En dat gebeurt, vreest Andriessen, wanneer ook ka tholieke en christelijke organisaties ertoe overgaan uitsluitend hun spe cifieke belangen aan de orde te stel len. en die niet meer te zien in het grotere verband van de waarden in de samenleving." „Jij en ik" „Vroeger werden in de centrale orga nisaties de inzichten van de eigen deelorganisaties in een ruimer kader gesteld. Als nu ook de centrale orga nisaties uitsluitend nog de eigen be langen zien, is er alleen nog de over heid om het ruimere kader aan te brengen. Ik verzet me tegen de ten dens van, met een variant op het oude gezegde: „ieder voor zich en de overheid voor ons allen. Dat doet geen recht aan de opdracht aan de mensen gegeven. Het is niet: jij of ik, maar: jij en ik". Mr. F. H. J. J. Andriessen: vrees voor steeds scherpere po larisatie Andriessen is dan ook tegen de ge dachte van iemand als PvdA- econoom prof. Van den Doel. die een door de overheid geleide loonpoli tiek verlangt omdat hij de vakbewe ging als belangenorganisatie niet in staat acht af te zien van loonsverbe tering wanneer het belang van de samenleving als geheel daarom vraagt. In deze opvatting is de over heid de enige plaats waar alle belan gen tegen elkaar kunnen worden af gewogen, en dus de eindbeslissing moet vallen. Andriessen: „Je vraagt dan van de politiek (de overheid) te veel, en van de verantwoordelijke mensen te weinig. Wij wensen de gedachte levend te houden dat men sen verantwoordelijkheid voor el kaar hebben en daarom gezamenlijk hun problemen moeten oplossen." Polarisatie Tegen deze achtergrond vreest Andriessen van hetgeen zich thans voltrekt met organisaties als NKV en NKOV alleen maar een steeds scherper wordende polarisatie, een tweedelings-denken op basis van specifieke belangen. „Ik wil niet zeg gen dat organisaties op christelijke grondslag een waarborg zijn tegen dit tweedelings-denken. Wij hebben niet het monopolie op het overleg model. Maar ik constateer wel dat organisaties op christelijke grondslag steeds het overlegmodel hanteerden, ook en juist in hun be langenbehartiging". Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- „Belangrijk" „Hoe kijkt een christen hiertegen aan? Komt in dit soort zaken een KVP tot dezelfde oplossing als een i i NKOV? Het zijn deze thema's die p/j QDP vandaag belangrijk zijn. Denk maar WV-^l eens aan de actuele discussies over de economische orde als geheel. Bij deze inrichtingsvraagstukken is je grondhouding belangrijk. En juist de laatste tijd gaat belangenbeharti ging steeds meer in de richting van deze inrichtingszaken. Meer en meer heeft belangenbehartiging te maken met de vraag hoe je vindt dat vrije en verantwoordelijke mensen met elkaar moeten samenleven". Vandaar Andriessens vrees voor te veel accent op de eigen belangen, en te weinig op de waarden. Hij wijst ook op de noodzakelijke samenhang tussen politieke en maatschappelij ke organisaties, en omgekeerd even min. Maar als de politiek niet meer onder redactie van loes smit Het lijkt er soms wel op of de nieuwe levensstijl de meeste men sen koud laat. zo weinig hoor je er de laatste maanden over. Dat is natuurlijk niet zo. Her en der in het land proberen werkgroepen iets te doen. als het kan iets in de praktijk te bereiken. Zulke pogin gen blijven meestal tot de eigen omgeving beperkt en zodoende hoort niet iedereen er van. Een van die groepen die aan de hand van het door de hervormde vrouwendienst en de centrale voor vormingswerk samengestel de boekje ..Door het oog van de naald" proberen iets aan de geijkte levensstijl te veranderen, is de werkgroep nieuwe le vensstijl van de (hervormde) wijk- gemeente Tuindorp-Oostzaan. in het noordelijk deel van Amster dam. Sinds begin dit jaar komen de leden eens in de drie weken bij elkaar en werken dan het ge noemde boekje door. Wat er ook uit die bijeenkomsten komt. één ding weten de leden van de werkgroep zeker: ze willen zich wel bezinnen op alle aangedragen vraagstukken, maar het mag niet bij getheoretiseer blijven. Er moet iets gebeuren ook. Mevrouw Spijkerboer, lid van de werkgroep, zegt: „Er wordt na tuurlijk vaak gepraat over struc turele problemen, waar je als kleine groep toch niets aan kunt veranderen. Je voelt je eigenlijk machteloos, maar toch weet je dat je desondanks iets moet doen. In ieder geval moet je voor jezelf proberen verantwoord te leven". Het is beslist niet de bedoeling van deze werkgroep, zegt me vrouw Spijkerboer, om te laten zien wat voor goeds de groep alle- Een schutterswedstrijd met leven de duiven als schietschijf, die in het Parijse Bois de Boulogne zou plaatsvinden, heeft zoveel protes ten van milieuverenigingen, die renvrienden en zelfs de voorzitter van de Parijse gemeenteraad op geroepen, dat de politie deze week besloten heeft de wedstrijd hele maal te verbieden. Onbekende vo gelvrienden zijn maar vast voor uitgelopen op de beslissing. Van de duiven, die op een privéterrein in het bos in kooien waren opge sloten, wachtend op de kogel, ble ken op de ochtend eerder deze week enkele honderden ontsnapt te zijn. De glazen ruitjes van de kooien waren stukgeslagen en de duiven waren wel zo wijs geweest zo snel mogelijk het hazenpad (of een andere weg) te kiezen. „Vrouwen bellen vrouwen", de in Amsterdam gevestigde luister- en informatielijn van vrouwen voor vrouwen, heeft er nu ook praatgroepen bij. In die groepen wisselen vrouwen hun ervaringen uit over vrijwillige of onvrijwillige kinderloosheid. alleen-zijn. echtscheiding, de overgang, het huisvrouw-zijn en andere proble men en zaken, die hun hoog zitten. Vrouwen die in zo'n groep willen meepraten, misschien willen hel pen met het opzetten van nieuwe praatgroepen of er alleen eerst meer van willen weten, kunnen bellen met 020-250150. Dat is het centrale nummer van de vrouwen telefoon, dat iedere vrouw des gewenst anoniem kan draaien als ze met een andere vrouw over persoonlijke problemen wil pra ten. Sinds kort iS dit nummer niet alleen 's morgens maar ook tot in de middag beschikbaar. Alle werkdagen geeft 020-250150 ge hoor van 's morgens negen tot 's middags drie uur. en bovendien van negen tot twaalf uur 's a- vonds. maal doet en van plan is op dit gebied. Wel hopen de leden dat hun ideeën ..besmettelijk"zijn. De praktijk blijkt trouwens zo moei lijk. dat er meer vragen dan concrete resultaten uitkomen, maar ook vragen kunnen anderen aan het denken zetten. De groep heeft zich tot nog toe bezig gehou den met (weggooi-)glas. de voe ding. het water, het weggooien van brood. Onder het kopje ..nieu we stijl" zullen we de komende weken op zaterdag een paar ge dachten. tips. plannen of vragen over deze onderwerpen in dit hoekje plaatsen. Misschien ko- men er nog wel betere, of heel andere, ideeën van lezers of ande re werkgroepen uit de bus. Vandaag het eerste onderwerp: glas. De werkgroep nieuwe le vensstijl uit Tuindorp-Oostzaan is zich er van bewust, dat er in het verleden al veel particuliere acties zijn gevoerd om flessen, potten en ander weggooiglas opnieuw in om loop te brengen, maar die zijn vrij wel allemaal doodgelopen. „Wij hebben er een hekel aan om glas weg te gooien", zegt mevrouw Spijkerboer, „en het hoeft ook niet. De gemeente Purmerend bij voorbeeld zamelt nog steeds ge bruikt glas in en blijkt er geen geld op toe te hoeven leggen Wij willen nu twee dingen proberen via een grote organisatie willen we er ook andere gemeenten toe brengen het voorbeeld van Pur merend te volgen, en we zijn bezig te informeren of er een mogelijk heid bestaat fabrikanten er toe te dwingen weer statiegeld op hun glasverpakkingen in te voeren. Dat loopt allemaal nog. En als de gemeentebesturen eenmaal be reid blijken „oud" glas in te zame len, zullen wij in Tuindorp- Oostzaan huis aan huis de mensen proberen te overtuigen dat ook zij hun gebruikte flessen en potjes op de verzamelplaatsen moeten inle veren. Maar voorlopig zijn we daar nog niet ver genoeg voor". Mr. Nelson, een uit Amerika af komstige zeeleeuw, woont nog maar een paar dagen in het Dolfirc- na van Ouwehands Dierenpark. In zijn vorige verblijf kreeg hij al een training van zes maanden van daar het moeiteloze handstandje maar „mr. Nelson" moet meer le ren. Dolfijnentrainer Kichard Springgate brengt hem zoveel bij, dat hij samen met de dolfijnen Sunny en Sally een perfecte show zal kunnen weggeven. Overigens heeft Ouwehand sinds kort nog iets nieuws aan de hand: een langgerekte, vier meter hoge reclamewagen is voor een reis van zeven maanden het land in ge stuurd. Het is net zo'n wagen als die in de jaren dertig bij de opening van het park door het land heeft gereden. Alleen is de wagen nu voorzien van een projectiescherm, waarop overdag en 's avonds dia's over de tuin op de Grebbeberg te zien zijn. Jan een verslaggever APELDOORN De in Amersfoort tonende Ismail Gundogdu uit Tur- ije is met zijn auto op de E-8 veron- lelukt. Hij raakte van de weg en >otste tegen de vangrail. Zijn auto choot toen naar de andere kant van ~~"He weg en kwam in de berm terecht, man werd daar uit zijn auto ge slingerd. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Staatssecretaris Klein (hoger onderwijs heeft voor de volgende cursus in vijf studierichtin gen een studentenstop afgekondigd. Deze vijf zijn: medicijnen, tandheel kunde. diergeneeskunde, farmacie en geschiedenis Dr. Klein heeft het advies opgevolgd van de academische raad. In een enkel geval heeft hij de maximum aantallen iets gewijzigd. Voor medi cijnen kunnen in augustus 1897 eerstejaars studenten worden toege laten (bijna honderd meer dan vorig jaar), voor tandheelkunde 475 '7 meen. voor diergeneeskunde 175 (25 meer), voor farmacie 285 17 meen en voor geschiedenis 819 (49 meeri Het totale beeld is aanzienlijk gunstiger dan vorige jaren. In 1974 gold voor tien richtingen een stop. vorig jaar voor acht. Van onze weerkundige médewerker Het is toch weer wat met dat weer. Er heerst een sfeer waarin de amateurs en re cordjagers niet bij de thermo meterhut zijn weg te slaan en waarbij je je afvraagt of de maxima door straling van de verhitte wangen niet een extra drukje omhoog krijgen. Desondanks hier om te begin nen wat bijdragen uit Neder land. Marken reikte tot 26.4 graden C„ de hoogste tempe ratuur daar zo vroeg in mei sinds 1961. De Gouwzee bracht het tot 15.2 graden C. In ons land werd het 30 gra den in Eindhoven, Volkel, Gil- ze en Gilze en Rijen en Soes- terberg en dat is tropisch. In Rotterdam werd met 29 gra den C. een nieuw record zo vroeg in mei gebroken, het vorige was namelijk 27 gra den op 6 mei 1916. Dat van de Bilt stond hoger den de temperaturen omlaag gehaald, wat te zien is aan graden. Op de Canarische Ei- landen was het in Tenerife zelfs niet warmer dan 14 gra den met 11 mm regen. De temperatuurverhouding van dit moment heeft veel weg van die in augustus 1975. De „omgekeerde wereld" wordt bewerkstelligd door een stabiel hogedrukgebied van 1025 mb boven de Oostzee, terwijl zich een lage drukgebied ten westen van Ierland ophoudt met kou front dat langzaam en in tem po afnemend zomers weer Het zou weieens kunnen zijn, bewijzen kan ik het niet en dus wie er niet in gelooft mag de m oostelijke schouders ophalen, dat de piot- richting over de Britse eilan- sc,'nge uitbarstingen van de den trekt. Wij zien dan ook 'on v8n e,nd vor,68 week de temperaturen van nu en dus ongeveer een week later, wat met 30.1 graad C. en dat is gisteren niet gesneuveld want extremen uit het buitenland worden dat ook Amsterdam het instituut bleef hangen op Brussel. Oostende. Caen, met 28 graden een nieuw re- 29 graden. Landelijk blijft het Reims. Orleans, vliegveld cord voor begin mei wist te record op naam van Avereest Charles de Gaulle bij Parijs, boeken te weten 5 mei 1916 geldig Alencon en ook Auxerre 30 Uitgerekend in het aardbe- over de laatste 80 jaar. Nu graden Kleine Brogel ten vingsrandgebied in noord waren er gisterenmiddag in zuiden van Eindhoven 31 gra- oost-Italië werd het gister- Brabant wel stations die tot den Ook Londen zag het middag daar warmer dan 30 graden kwamen maar niet kwik tot 29 graden stijgen waar ook in Italië: om 4 uur bekend is de uitslag in tien- maar Kilnsey aan de oostkust meldde Udine 31 graden bij den zodat niet precies gezegd kwam niet oostkust kwam onbewolkte lucht en windstil kan worden of er al of niet niet verder dan .10 te en in Bolzano wat meer zou wel eens kunnen vallen in records sneuvelden daar. Aan graden. naar het noordwesten was het Marokko tal van stations de hand van gegevens van net zo heet. In Spanje heeft kregen daar gisteren 10 tot 20 mm. - - niet dat het zomerfeest bij ons dit weekeinde direct ver stoord zal worden. Ook van daag dus opnieuw uitersten van 27 tot 30 graden. Het verdere verloop kan wel een daling van temperatuur te zien geven. Het zogenaam de „Europese moesson" kan dan een doelpunt gaan sco ren. Dat is meestal zo bij zeer vroege warmtegolven. Na voortdurende drukdalingen boven het hete continent grijpt dan één of andere hoge- drukcel boven de koele oce aan zijn kans. Ook deze At lantische stap. mocht die ko men. betekent vermoedelijk niet het einde van de sinds half januari durende droogte periode die zoals De' Bilt mee deelt, inmiddels tot re cordlengte is uitgegroeid. De regen die voor ons bestemd is gisterenavond 19 uur nog Afrondend kan nog gezegd koelere oceaanlucht kortgele- extra hebben opgeschroefd. In de stabiele en zonnige zomer van 1947 is herhaaldelijk op die manier een super-hittegolf tot stand gekomen. Het effect schijnt alleen merkbaar te zijn bij extreme situaties met wei nig bewolking, boven het conti nent. Wel dat is nu ook zo, van de Balkan tot Oost-Engcland en van 'Zuid-Scandinavic tot Noord-Afrika was gisteren nauwelijks een wolkje te be speuren. Onweren deed het gis teravond in Manchester, Blackpool en in Zuid-Wales langs het eerder genoemde koufront. Ook vlak ten noorden van de Pyreneeen onweerde het vrijdagmiddag maar dat had weinig te betekenen Verbetering betreffende het stuk van gisteren over de IJs- heiligen: produktiefste tijdvak met zomerse dagen 1941 tot en met 1955 te weten 27 tegenover het onproduktiefste tijdvak 1926 tot en met 1940, namelijk 14 en niet 40 De Bilt Deelen Eoldc Eindhoven Den Helder Twente Luchth Rtd Vlisstngen Zd Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Müncyen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zunch Casablanca Ivtanboel New Vork Tel Aviv Tunis Athene Lissabon onbew onbew licht bew onbew onbew licht bew onbew onbew onbew licht bew onbewolkt licht bew zw bew onbew halt bew licht bew half bew half bew onbew half bew nnbew half bew gch bew licht bew onbew zw bew onbew licht bew zw bew zw bew licht bew onbew zwaar bew regen half bew zw bew onbew licht bew onbew 24 HOOG WATER zondag mei Vliaaingen 42- 22.17; HaringvlieOluirrn 9 39-22.1». Rotterdam II 44; Nchcvrningrn 19.42-23.1». IJmuidrn II 2« Oen Herder 2.23-14.62; Harlingen 6.03-17.16 Delfzijl 7.11-19 24. HOOG WATER maandag 19 m-i VUsaingen I 23.26; HaringvlieOluirrn 10 15-23 2»; Rotterdam 0.02-12.66; Schevenlngen 11.50; IJmuidrn 0. 12.36; Den Helder 3.67-10.26; Harlingen 6.32-16. Delfzijl 8.3120.43.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5