Verzeker iemand in de derde wereld elke dag van één maaltijd En van een betere toekomst. Aktie'Gast aan tafel! NOVIB, Den Haag. m.a.w. groepen die hun ontwikkelina in eigen hand nemen. Welke groepen daarvoor in aanmerking komen wordt samen met de betrokkenen bepaald. Vertegen woordigers van hen zijn gedurende de aktie-week in Nederland om zelf te vertellen over hun werk. Welke projekten zijn zoal gefinancierd? Een paar voorbeelden van Gast aan tafel-projekten die in 1975 tot stand zijn gekomen: Honduras (Tegucigalpa)- voedsel voor landelijke unie van campesinos- 100.000,- Kenia (Nairobi)- voedsel schoolkinderen- 30.000,- India (Indore)- bijdrage in exploitatiekosten van waterboorprogramrr.a- 100.000,- Centr. Afrika Rep. (Ngaoundaye)- vee-artsenijkundige medicamenten en verbindingsgang naar een koraal- 13.000,- Dat kan al voor 30 cent per dag. Er zijn nog steeds mensen op onze wereld die gebrek aan eten hebben. Daarom komen we bij u met een voorstel. Dat voorstel luidt: als u bereid bent om elke dag 30 cent opzij te leggen, zorgen wij ervoor dat één mens uit de derde wereld elke dag een maaltijd krijgt. 'Wij' zijn Novib (Nederlandse organisatie voor internationale ontwikkelingssamenwerking) Unesco en Unicef. Als u op dit voorstel ingaat, hebt u dus elke dag symbolisch een gast aan tafel Wij kunnen ons voorstellen dat u nu met een paar vragen zit. Wij zullen proberen ze helder en bondig .te beantwoorden. Is eten alléén wel genoeg? Eten alléén is natuurlijk niet genoeg. Eten is één stap verder. Meer niet. Maar we móeten wel verder. Daarom gebruikt Novib zodra het even kan uw geld om te bewerkstelligen dat uw 'gast' voor zichzelf kan zorgen. Uw bijdragen worden dan besteed aan bijvoorbeeld watervoorziening, kunst mest, fokvee, landbouwvoorlichting, zaaigoed en onderwijs. Komt mijn geld waar het komen moet? Daar willen we heel duidelijk over zijn. Van de totale opbrengst van deze Gast aan tafel-aktie wordt een gedeelte gebruikt om de kosten te dekken die zo'n aktie nu eenmaal met zich meebrengt. Zoals de kosten van het drukken van folders, het plaatsen van advertenties, het verzenden van informatiemateriaal en aan het duidelijk maken van de derde wereld-problematiek. De rest (80-85%) komt waar het komen moet: bij uw •gast*. In verband hiermee is het goed om te weten dat u een financiële verantwoording krijgt thuisgestuurd wanneer u daar prijs op stelt. Wie bepaalt wat er met het geld gebeurt? Simpel gesteld is het de bedoeling projekten in ontwikkelingslanden te financieren. Die projekten moeten in ieder geval aan 4 voorwaarden voldoen 1) ze moeten de allerarmsten ten goede komen; i Hoe kunt u een 'gast aan tafel' nemen? 2) ze moeten uitzicht bieden op een blijvende Verbetering; Dat is heel eenvoudig. Er zijn 2 mogelijkheden: 3) ze moeten het eigen initiatief stimuleren; l)u stort een bedrag ineens; 4) ze moeten een bijdrage leveren aan de bevrijding 2) u maakt regelmatig een bedrag over. uit de machteloosheid. Uitgaande van 30 cent per dag kunt u kiezen uit Het laatste punt brengt automatisch met zich mee f 9,- per maand, of 27,- per kwartaal, dat Novib géén mensen uitzendt. Novib ondersteunt of 54,- per half jaar, of 108,- per jaar. Van Novib,

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 36