eal Madrid uitgesloten voor Europa Cup jax: nog jagen 1 Leiden vier ton UEFA Cup Laatste test voor hockeysters V anjaarden protesteren tegen strafmaatregel UEFA Europese judotitels Nanninga blijft bij Roda JC "ud Krol: „Merkwaardige ervaring om af te wachten wat toekomst brengt" TOUT-StBrt kOSt öedhart weg Nederland verdedigt wereldtitel in West-Berlijn tugdeompetitie Geen succes voor zeilers Ajax zonder Notten ^anetp. lAG 8 MEI 1976 Sport Trouw/Kwartet 27 ISEL Real Madrid zal aan eerste Europa Cup-toernooi roor de Spaanse ploeg zich in «nende drie seizoenen plaatst mogen deelnemen. De straf- üssie van de Europese voetbal (UEFA), die in Brussel onder itterschap van de Italiaan dr. to Barbe bijeen was, heeft dit ■en besloten. De straf werd uit- oken naar aanleiding van de ■egeldheden aan het einde van edstrijd Real Madrid-Bayern hen op 31 maart voor de halve van het toernooi der kampioenen in Madrid ge- d. Een toeschouwer slaagde er in het veld op te komen. Hij eerst een speler van Bayern en Igens de Oostenrijkse arbiter .Linemayr neer. De straf geldt voor het toernooi om de Euro- (ip voor landskampioenen, als jat van de bekerhouders en de A-Cup. De uitsluiting voor een ooi gaat met ingang van het inde seizoen in. De straf blijft i tot en met het seizoen 1978/79 j de Spaanse club zich eerder een van de drie toernooien zou omissie stoelt de uitspraak bepaling in het UEFA- fcment. die zegt dat de thuisclub fctwoordelijk is voor een orde lijke gang van zaken óók na afloop van een wedstrijd, in het bijzonder de veiligheid van spelers en arbiters moeten zijn gewaarborgd. De com missie heeft in zijn overwegingen betrokken dat Real al eerder be trokken was bij een incident in het eigen stadion. Toeschouwers be dreigden een scheidsrechter bij de wedstrijd tegen Ipswich Town. Real Madrid heeft vier dagen de tijd om tegen deze beslissing be roep aan te tekenen Een woordvoerder van de vereniging, die zes keer de Europa Cup opeiste, heeft al verklaard dat zijn club van dit recht gebruik zal maken. Real heeft, met nog twee wedstrij den te spelen, vier punten voor sprong in de nationale competitie. Indien de club de titel zou opeisen houdt dat in dat Spanje volgend seizdën niet in het toernooi om de Europa Cup 1 zal zijn vertegen woordigd. Manager Antonio Calderon noemde het een zwarte dag voor Real. „Het is erg hard als je zoiets te horen krijgt", waren zijn woorden. „In twintig jaar hebben wij in het Euro pese voetbal een voortreffelijke re putatie opgebouwd. Het is de schuld van een enkele supporter. Hij vertegenwoordigt niet de dui zenden andere aanhangers die zich zowel in Spanje als in het buiten land altijd onberispelijk hebben ge dragen". Hij schatte het verlies dat de Spaanse ploeg lijdt op 100 mil joen pesetas, rond vier miljoen gulden. De strafcommissie schorste voorts Real's aanvaller Amancio voor één Europa Cup-wedstrijd en gaf hem een boete van 1000 Zwitserse frank, bijna 1100 gulden. Amancio werd in de wedstrijd Bayern-Real van het veld gestuurd. Protest COVS ZEIST De Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters (COVS) heeft vrijdag een telex- boodschap naar de wereldvoetbal bond (FIFA) in Zurich gestuurd, waarin wordt geprotesteerd tegen het afvoeren van Leo van der Krofl van de lijst van scheidsrechters voor de Olympische Spelen in Montreal. De tekst van het telexbericht is als volgt: ..De COVS. de Nederlandse Organisatie van Voet balscheidsrechters, tellend ruim 11.000 leden, onder wie de scheidsrechters aangesloten bij de belangenvereniging betaald voet bal, heeft met verontwaardiging kennis genomen van de uitsluiting van Leo van der Kroft voor Montre al. Protesteren hiertegen met grote klem en eisen herroeping van dit besluit". Problemen ST.ETIENNE De Franse voet balclub St. Etienne, die volgende week woensdag in Glasgow tegen Bayern München aantreedt voor de finale van de Europese beker voor landskampioenen, heeft proble men. Twee spelers zijn uitgescha keld voor de finale en twee anderen moet nog worden afgewacht of hun blessures op tijd genezen. De Franse kampioensploeg is boos over het optreden van tegenstander Nimes tijdens een dinsdag gespeel de competitiewedstrijd. St-Etienne kwam weer op de eerste plaats van de ranglijst, maar de kansen om de Europacup voor de eerste keer naar Frankrijk mee te nemen zijn aan zienlijk gedaald. SLEtienne bracht tegen Nimes de ploeg in het veld die het ook in de finale tegen Bayern zou moeten gaan maken. De wedstrijd was van groot belang voor de Franse compe titie. „Wij hebben Nimes niets gevraagd. Wij zijn niet op onze knieén gegaan voor cadeautjes. Wij hebben ge woon verwacht dat Nimes fatsoen lijk zou spelen." aldus de verbitter de vooreitter van St.Etienne, Roger Rocher. Nimes is er echter keihard tegenaan gegaan. St.Etienne- vleugelverdediger Gerard Farison hinkte na 23 minuten met een knie blessure van het veld af. Hij zal enkele weken een gipsverband moe ten dragen. Christian Synhaegel. een verdedigende middenvelder, moest na 37 minuten door zijn ploeggenoten van het veld worden gedragen met een voetblessure. Hij kon gisteren nog niet opzijn gebles seerde voet staan en zegt dat hij alleen door een wonder in Glasgow zal kunnen aantreden. Spitsspeler Dominique Rocheteau, die 18 dagen in de lappenmand heeft doorgebracht ten gevolge van een tegen PSV opgelopen blessure, ondervindt nog steeds hinder van een dijbeenblessure. Hij traint weer, maar het is eveneens twijfel achtig of het troetelkind van de Ettienne-fans op tijd volledig her steld zal Zijn van zijn blessure. Onder deze omstandigheden kan trainer Robert Herbin nauwelijks iets zeggen over de opstelling van zijn ploeg in Glasgow. Hij zegt dat over het meespelen van Synaeghel en Rocheteau pas over enkele da gen een beslissing kan worden ge nomen. Over de vervanging van Fa rison heeft hij zelfs nog niet ge dacht. De Franse voetbalexperts achten het echter waarschijnlijk dat Repe- nelli zal worden opgeroepen om Fa rison te vervangen, zoals hij dat ook al deed in de wedstrijd tegen Nimes. Op het middenveld kan Santini Sy naeghel vervangen. Ook Herve Re- velli zou deze positie kunnen over nemen. maar normaal speelt hij in de voorhoede. Als Rocheteau niet meespeelt kun nen de broers Patrick en Herve Re- velli samen met Sarramagna de voorhoede vormen. Als Rocheteau wel speelt zal Sarramagna waarschijnlijk de voorkeur krijgen boven Patrick Revelli. „In Glasgow komen 11 man op het veld. Zij zullen goed voorbereid zijn op de wedstrijd," aldus Herbin. St-Etienne traint vandaag en mor gen nog in Frankrijk en vertrekt maandag naar Glasgow. KIEV Tijdens de strijd om de Europese judotitels in Kiev heeft Jan Koning in de eerste ronde van het lichtgewicht (groep a) op beslis sing gewonnen van de Westduitser Leins. Hij verloor daarna in de twee de ronde van de Brit Neenan. In de eerste ronde van het halfmiddenge- wocht (groep ai leed Hoen een neder laag tegen de Rus Spirov. In de eerste ronde van alle categorieën verloor Peter Adelaar op beslissing van Nijaradze (Sov). Voor de finale van het lichtgewicht plaatsten zich de Hongaar Tuncsik en de Rus Zurablani. In het halfmid- dengewocht kwamen de Rus Dvoini- kov en de Oostduitser Hotger zo ver. In de klasse alle categolrieën won Jan Bosman in de eerste ronde van de Bulgaar Penchev. De Nederlan der wierp zijn tegenstander na 5 mi nuten en 49 seconden tegen de mat Serge Novikov (Sov) werd tenslotte Europees kampioen in het zwaarge wicht door in de finale van zijn landgenoot Onasjvili te winnen. Hij scoorde een voor punt. De bronzen medailles gingen naar de Pool Pe- trovski en de Joegoslaaf Lucic. KERKRADE De eredivisieclub Roda JC zal ook de komende seizoe nen over spits Dick Nanninga kun nen beschikken. De jeugdinternatio- nal tekende voor twee jaar bij. Leo Bolle 'ERDAM Hoe verder het seizoen vordert, hoe duidelijker aantoont thuis te horen in het rijtje van grote Europese die na een glorieperiode, geweldig in verval raakten. Real ld in Spanje, dat een ontelbaar aantal Europa Cups aan reeg; Benfica in Portugal dat jarenlang de Europese laltop zijn wil oplegde en het Engelse Manchester United dat de Europa Cup won, maar zich later niet eens in de eerste iveaijie kon handhaven, al deze clubs toonden aan dat voetbal- hoogst vergankelijk is. is het Nederlandse voorbeeld, aken rie glanzende Europa Cups nen. i het verval. Dit seizoen schijnt !69. hem te worden bereikt. In voor- Je seizoenen was Ajax in deze snminste nog zeker van Euro- roetbal, al was het dan „maar" UEFA Cup. als de titel niet zou en veroverd. Maar dit seizoen jax zelfs daarnaast kunnen grij- Sen nieuwe titel voor PSV zou rs betekenen, dat de Eindho- club wordt ingeschreven in het >oi om de Europa Cup voor campioenen. Roda JC, dat in de Iiale bekerfinale werd versla- ou dan meespelen om de twee- ropese beker en uitgaande van lidige competitiestand zou in geval Feyenoord worden inge ven voor het toernooi om de Cup. Om de tweede plaats en in dat geval FC Twente en Die twee clubs ontmoeten el- ïog. maar op het ogenblik staat wente er beter voor, omdat het ildo drie punten beter is dan in Ajax. In het huidige topelftal jax spelen nog maar een paar die alle successen van Ajax ;n meegemaakt. Eén van hen is diger Ruud Krol. Hij zegt: „Het merkwaardige ervaring. Ajax NINGEN Na onderling over- ebben het bestuur van de eerste ieclub FC Groningen en trainer on Goedhart besloten met in- van 1 juni uit elkaar te gaan. Ihart had nog een contract voor jaar. Door bemiddeling van de N is voor beide partijen een iciële regeling getroffen. Jan No- ans (technisch directeur) zal t de rest van het seizoen de trai- verzorgen. Het ligt wel in de teling een nieuwe oefenmeester de trekken. ogramma ■edivisie TRDAG '—FC Twente (20.00 u) U—NEC (20.00 u) —FC Utrecht (20.00 u) 1GEN lirEindhoven -MW lsiorGo Ahead >en HaagFeyenoord i JCFC Amsterdam «raafschapAZ'67 zal nu moeten afwachten, wat de toekomst brengen gaat. Het is een vervelende situatie, maar ik kan die ook nipt veranderen. We moeten ons nu maar helemaal inzetten om te proberen toch het UEFA Cup toernooi te halen. Lukt dat niet, dan denk ik, nou ja dan moeten we het het volgende seizoen maar weer pro beren. Mijn contract loopt nog tot 1981 en m die resterende jaren zal het beslist wel weer eens lukken." Ook centrale verdediger Barry Hulshoff heeft de triomftocht van Ajax meegemaakt. Hij vindt de hui dige situatie waarin Ajax zich be vindt, maar een hoogst merkwaardi ge. Hulshoff: „Dit is een rotsituatie, waar wij niet aan gewend zijn. Span ning is niks bijzonders, daar zijn we wel aan gewend, maar dan was het altijd de spanning of we wel of niet kampioen zouden worden. Nu ligt dat allemaal heel anders. We moeten ons, net zo als vroeger, toch volledig op peppen voor elke wedstrijd, maar nu niet om de titel te pakken, maar om ons te plaatsen voor die UEFA Cup. Dat is toch een heel andere situatie, dan waar ik aan gewend ben en ik kan niet zeggen, dat ik die erg prettig vind. Toch zit er nog een rottige kant aan deze zaak. We zijn tenminste niet helemaal aan het lot over geleverd, want we spelen immers nog een keer tegen FC Twente. In die wedstrijd zal de beslissing waarschijnlijk vallen en dus hebben we het nog helemaal in onze eigen hand." Routinier nummer drie is rechter vleugel verdediger Wim Suurbier. Ook hij beseft dat Ajax alleen op papier nog maar de club is. die het eens is geweest. Hij is dan ook sterk geneigd om zijn vereniging in zijn carrière voorlopig maar naar de tweede plaats te schuiven. Suurbier: „De enige reden waarom ik nog speel is. omdat ik mijn plaats in het Neder lands elftal niet wil verliezen. Zo nu en dan denk ik over Ajax. ach laat ze LEIDEN Felix Levitan, directeur van de Tour de France, zal vrijdag 14 mei naar Leiden reizen om tijdens een officiële bijeen komst de contracten te tekenen, die bekrachtigen dat Leiden in 1978 startplaats zal zijn voor de Tour. Daarmee zal een langdurige onderhandelingsperiode voor de initiatiefnemers worden afgeslo ten. Pogingen om de Tour de France in 1976 of 1977 binnen de Leidse muren te halen mislukten. Voor 1977 is inmiddels Fleuran- ce als startplaats aangewezen. Donderdag is de oprichtingsacte van de Stichting Tour de France Leiden 1978 gepasseerd bij kandidaat notaris Karstens, een broer van wiel renner Gerben Karstens. De Stich ting heeft een bedrag van 360.000 gulden bij de Tour-directie op tafel moeten leggen. In 1973, toen de pro loog in Scheveningen werd gehou den, was die som nog 225.000 gulden. De tptale organisatiekosten zullen, rekening gehouden met de inflatie, voor Leiden niet ver van het miljoen afliggen. De voorlopige datum voor de eerste etappe van de Tour de France 1978 is vrijdag 29 juni. Donderdag zal de proloog worden gereden. Het par cours omvat ongeveer 7 kilometer over de winkelstraten in de Leidse binnenstad. Indien Levitan zijn goed keuring verleent zal de start en de finish van de proloog plaatsvinden in de grote Groenoordhal, waar 5000 toeschouwers geborgen kunnen wor den. Het zou in de historie van de Vergane glorie. Ruud Krol torst tesamen met de inmiddels naar Spanje afgereisde Johnny Rep Ajax' dat^een pro^oog^ndow^begmt2^!! laatste Europa Cup. Komend seizoen is er wellicht zelfs geen Europees voetbal meer voor de Ajacieden. eindigt Over de route van de eerste etappe maar aanmodderen. Ik weet niet waar het naar toe moet. We moeten met FC Twente uitknokken wie er het volgende seizoen om de UEFA Cup mag spelen, maar ik heb het idee dat men hier wel eens vergeet, dat ook FC Twente persé voor di° Cup wil spelen. Als wij ons niet plaatsen dan ben ik bang, dat er het volgend seizoen voor Ajax geen droog brood te verdienen valt. Ja, ik zou best weg willen bij Ajax en als ik vertrek heeft Ajax helemaal niks meer over. Nee, Ajax is heel ver gezakt, heel ver. En toch ben ik van mening, dat Ajax nog niet ver ge noeg gezakt is. Er leeft hier nog altijd de gedachte, dat wij een grote club zijn. Dat oordeel is ingerot. Van de week op de verzorging, liep een bestuurslid binnen, die riep. dat Ajax met een beetje geluk nog kam pioen zou kunnen worden. Ja, aan me neus. Wij mogen tegenwoordig dolblij zijn, met ieder punt, dat we veroveren. Daarom vind ik dat zo'n bestuurslid ook niet moet gaan roe pen, dat wij nog een theoretische kans op de titel hebben, want in de praktijk zal daar niks van terecht komen en mogen we onze handen al dicht knijpen als we ons plaatsen voor het toernooi om de UEFA Cup. Eigenlijk is het jammer voor Ajax. dat we daar nog zo dicht bij zijn. Ik geloof dat een achtste plaats de mensen eens wakker zou schudden en ze leren niet meer te praten over dat geweldige verleden, maar over de maatregelen, die genomen moe ten worden om de toekomst weer wat zonniger te maken voor Ajax." Die toekomst. Zonder in ieder geval Rimis Michels, de toch weer naar Barcelona terugkerende coach. Zon der Gerrie Mühren ook. één van de ouderen die aan de kant wordt ge schoven. Zonder mogelijk ook Euro pees voetbal. Ajax wat nu? Cor Cos- ter heeft van het bestuur opdracht gekregen uit te zien naar een vijftal middenvelders/verdedigers, die bij elkaar vele miljoenen zouden mogen kosten. Kandidaten als Jan Peters en Jan Boskamp zijn in een recent verleden af- of slechts tijdelijk goed gekeurd door Ajax* medische staf. Wie dan? Coster piekert met Ajax. Aankopen dienen op prestaties en opbouw tegelijk gericht te zijn. waarbij de komst van eventuele bui tenlandse spelers de weg zou afsnij den voor de goedkoop verkregen De nen Lerby en Arnesen, die in een wat verdere toekomst tot méér dan waar devolle spelers zouden kunnen uit groeien. Voor Nederlandse kandida ten als Theo de Jong geldt dat het juist Coster is geweest, die voor hem bij Feyenoord een goed (lees: lucra tief) contract heeft bedongen, terwijl aan de andere kant via dezelfde Cos- ter ook aan topscorer Ruud Geels wordt getrokken. Ajax gaat moeilijke tijden tegemoet. Tenminste één jaar. Daarna is het Spaanse trio Cruijff-Neeskens- Michels vrij, los van de opties die Barcelona heeft bedongen. Michels laat een blauwdruk voor de toe komst achter bij Ajax, Inclusief de wenselijk geachte spelersaankopen. $e conclusie lijkt voor de hand te liggen. Voorlopig telt echter eerst het komende seizoen. Hoe zonnig of donker zal over drie weken blijken, wanneer Ajax tegen FC Twente speelL Als er vooraf tenminste tegen MW en Eindhoven al geen hele dure punten zijn verspeeld. valt nog weinig concreets te zeggen. Wel heeft Levitan de wens te kennen gegeven zo gauw mogelijk in Frank rijk te willen arriveren. Tot nu toe zijn bij de organisatoren twee aan vragen binnengekomen van steden, die als finishplaats willen fungeren (Hilvarenbeek en Breda). Een en an der zal ook afhankelijk zijn van de financiële voorstellen. De route voor de proloog moet uiterlijk in septem ber 1977 zijn vastgelegd. NOORD-HOLLAND DEN HELDER Van Houwelingen heeft na de tweede etappe de leiding genomen in de Ronde van Noord- Holland. Van Houwelingen won de tweede etappe, een rit over 178 km van Alkmaar naar Den Helder. Hij was de snelste in de eindsprint van een vijf man sterke kopgroep, waar in Huisjes, de leider in het algemeen klassement na de eerste dag. niet was vertegenwoordigd. Van Houwe lingen finishte voor Hordijk, Groen. Van Leeuwen en Lubberding. De Deen Petersen werd zesde met een achterstand van 48 seconden. In de algmene rangschikking bezet Van Leeuwen achter Van Houwelin gen de tweede plaats. Het verschil bedraagt 10 seconden. DUINKERKEN LENS De Belg 8erge van Daele heeft de vierde etappe van de Vier daagse van Duinkerken, over een afstand van 185 kilometer van Saint Amand les Eaux naar Lens, gewon nen. Tweede werd de Fransman Cor- beau. De Belg Maertens heeft de leiding in het algemeen klassement behouden. SPANJE CAMBRILS Jose Antonio Gon zales Linares heeft de tiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Spanjaard had voor de 226 kilo meter tussen Nules en Cambrils een tijd nodig van 6 uur 14 minuten en 10 seconden. De Belg Erik Jacques blijft leider in het algemeen klasse ment. DOPING DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Wielrenunie heeft de ama teurwielrenner P. Coolen voor een maand geschorst omdat hij op 10 april na een wedstrijd in Gent (Bel gië) op het gebruik van stimulerende middelen werd betrapt. Coollen is de tweede amateur in dit seizoen. Eer der werd H. Pouw betrapt na een wedstrijd in Woensdrecht. erste Divisie FC Den Bosch GroningenHelmond Sport indamHeerenveen AmersfoortWagen ingen luna SC—Willem II —FC Vlaardingen Cambuur—FC VW Haarlem KiesVeendam Mam- Feyenoord 30, FC Amsterdam- Ahead 1—2 AMSTELVEEN De wedstrijd vanmiddag tegen Wales wordt de laatste interland die het Ne derlands dameshockeyelftal zal spelen voor het toernooi om de wereldbeker in West-Berlijn. Trainster Riet Kuper: „Dat is een mooie voorbereiding, want vorig jaar zijn we door Wales verslagen in het toernooi om de wereldtitel". Dat klinkt merkwaardig, omdat het Nederlands elftal in West-Berlijn de wereldtitel gaqt verdedigen. Riet Kuper: „Het klinkt inderdaad vreemd, maar dat komt, omdat er twee internationale dameshockey- bonden bestaan, die allebei een toer nooi om het wereldkampioenschap organiseren. Die wedstrijd die wij van Wales verloren was tijdens het toernooi om de wereldbeker van de IFNHA. Dat is de ene bond. Wij zijn de titelhoudster van de FIH en die titel moeten wij straks in West- Berlijn verdedigen. Het is raar. dat is waar. maar Nederland is lid van bei de organisaties". Daarom speelt Nederland nu zijn vijfde wereldtoernooi binnen zes jaar. De FIH-titel staat immers een maal per twee jaar op het spel en de titel van de IFNHA maar een keer in de vier jaar. Riet Kuper: „Eenvoudig zal het niet worden om die wereldtitel te behouden, want van de selectie. nen als buiten Europa, houdt men nog steeds vast aan 5-3-2 en in die landen is de onwikkeling nog maar heel langzaam op gang gekomen, en dat wordt dan alleen nog maar aan gemoedigd. wanneer ze een toernooi die kampioen werd zitten nog maar in Edinburgh weten te winnen". zeven in de groep van vijftien speelsters, die ik meeneem". Hoewel de spelregels identiek zijn vindt de trainster van het Nederlands elftal dat er toch aanmerkelijke ver schillen tussen heren— en dameshoc- key zijn. Ze zegt: „Het hele spel is Haar verklaring voor die stilstand binnen de Anglo Saksische landen is eenvoudig. Riet Kuper: „Onze orga nisatie en dat geldt ook voor de Ne derlandse heren, is veel professione ler. In Groot-Brittanië. Australië en Nieuw Zeeland is het nog echt ama- anders. Behalve dat er een fysiek teuristisch. Ze hebben daar weinig verschil is, is ons spel veel langzamer, gelegenheid om samen te trainen en Het gevolg is dat er bij dameshockey meer ruimte ontstaat, dan bij heren- hockey. Kenners zullen zich daarom meer met ons hockeyamuseren. dan met herenhockey. want het Is over zichtelijker. Een ander verschil is, dat mandekkking bijna niet voor komt in ons spel. Het is in ons dames- hockey meer een combinatie van ruimtedekking en mandekking, maar dat wil niet zeggen, dat het dames- hockey niet op het herenhockey ach terloopt. Nederland doet het niet eens zo gek en dat geldt ook voor West-Duitsland. Maar vooral in de Engels sprekende landen, zowel bin- veel speelsters betalen hun eigen reis als ze in het buitenland spelen. Bij ons is dat allemaal beter geregeld. De KNHB draagt al die lasten en dan vind ik het logisch dat men ook hoge re eisen aan ons stelt". Een van de grootste verschillen tus sen dames- en herenhockey Is dat die laatste sport ongelooflijk populair is in India en Pakistan, landen die al tientallen jaren meestrijden in de top van het internationale hockey, terwijl die sport in het laatste land nauwelijks door dames wordt beoe fend. Riet Kuper: „Maar in India is de sport tegenwoordig geweldig in opkomst en gaat de ontwikkeling erg sneL Dat land zal straks een van onze tegenstandsters zijn in West- Berlijn en ik reken India tot het groepje van vijf sterke landen, die in Berlijn zullen spelen. De andere vier zijn Duitsland, Argentinië. België en Nederland. Wij zitten in de openings poule samen met België. India, Mexico en Italië. Die laatste twee landen zullen ons wel geen proble men opleveren, maar de grootste barrière om te overwinnen zal België zijn. Het geldt voor ons netzo als dat voor het Nederlands voetbalelftal gold, van België konden we niet win nen. Maar de laatste keer hebben de voetballers met 5-0 gewonnen en aan dat voorbeeld spiegelen wij ons maar. Het is merkwaardig, dat we altijd zulke problemen met de Bel gen hebben gehad, waarschijnlijk brengen ze juist tegen Nederland een speciale spirit op". Het Nederlands elftal zal niet ver schijnen op de Olympische Spelen van Montreal, omdat dameshockey nog steeds niet wordt gespeeld op de Spelen. Riet Kuper: „Daar wordt hard aan gewerkt en ik verwacht dat dames op de Olympische Spelen van I960 wel van de partij zullen zijn. Niet alleen dat dat erg interessant zou zijn, maar het zou voor ons bo vendien betekenen dat wij op meer steun van de Nederlandse Sportfede ratie zullen krijgen en ook op steun van het Nederlands Olympisch Co mité kunnen rekenen". Hoewel Nederland zijn wereldtitel straks moet gaan verdedigen zijn er geen extra centrale trainingen vastgesteld. Riet Kuper: „We trai nen op dinsdagavond in Amstelveen en op zaterdag de hele dag in Papen dal. Meer tijd kunnen de speelsters niet vrij maken, omdat de meeste al hard trainen voor hun clubs, want bijna alle clubs tellen nog mee In de strijd om de nationale titel. Daarom kan je niet spreken van een tekort aan trainingen. Volgende week spe len wij nog een wedstrijd tegen een herenteam als laatste voorbereiding. We spelen dan tegen een veteranen- team van De Batavieren. Dat doen we wel vaker en het is leuk om tegen een herenploeg te spelen. Maar dan wel tegen een veteranenelftal. Want een jonger elftal, zelfs al is dat maar het vierde of het vijfde van een club loopt nog over ons heen door het verschil in fysieke kracht". LE ORAU-DU-ROI De Belg Bou- mans heeft vrijdagmorgen de vierde wedstrijd voor het Europese kampi oenschap in de FinnjoUenklasse ge wonnen. De Spanjaard Seelinger werd in deze race. die woensdag moest worden uitgesteld en donder dag werd afgebroken wegens te wei nig wind, tweede. Peter Vollebregt eindigde als negende. De Zweed Jorgen Sundelin won op het Meer van Oenève de zesde wed strijd in de strijd om het Europees kampioenschap in de Solingenkl as- se. De Nederlander Geert Bakker ein digde als twaalfde. Heike Blok werd achttiende. De leider in het algemeen klasse ment. Poul Jensen (Den.), wist zich niet bij de eerste tien te klasseren, maar behoudt zijn eerste plaats. Geert Bakker staat als zevende ge- klasseerd. ZEIST René Notten van Ajax is door de tuchtcommissie van de KNVB geschorst voor een wedstrijd naar aan^iding van de gele kaart, die de middenvelder afgelopen zon dag opliep in de wedstrijd tegen NEC. Bovendien kreeg hij een boete van tweehonderd gulden. De NEC-speler Sije Visser, die in dezelfde wedstrijd ook een gele kaart opliep kreeg een wedstrijd voorwaardelijk en ook een boete van tweehonderd gulden. Henk van Leeuwen van FC Den Haag kreeg een boeking. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 27