Israël heeft in 1967 geen gebieden bezet, maar bevrijd' Mil dichtbij Spanje nog dit jaar naar de stembus Commentaar Niet gemakkelijker Niet-af trekbaar "Geen politiek Dop de Dam Likoed-leider Begin in Nederland: Wie tekende Kissinger? hangmat tussen euromasten vignet cursus sterren kijken het weer Zachter weer op komst Bent u ook al lid vonde Conti TS lOO.OOOkm elvb? Twee jongens verdacht van doden man T 4 ATERDAG 1 MEI 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Eén van de sterkste motieven om in ons land te komen tot de oprichting van één christelijke partij, werd ge vormd door het woordje „Straats burg". Dat was de plaats waar parle mentariërs van KVP, ARP en CHU intensief, hartelijk en constructief samenwerkten aan het Europese werk in het grotere Europese ver band van één christen democratische parlementsfractie. De impuls uit Straatsburg werd nog l uit. belangrijk gevoed door de diepe „Als overtuiging dat men ten diepste »'ééns Êeestes" was- A,,e dr'e de rs op partijen hadden tenslotte, wanneer e de het op de levensvragen aankwam, één voedingsbodem. Gescheiden een optrekken was niet langer ver- antwoord, zeker niet tegenover de eten na-oorlogse jeugd, die sterk het ac- truis-cent legde op de toekomst. „Laat het verleden rusten", was zo onge de veer de gangbare wijsheid, „kijk naar het Europa van de toekomst. Daarin past alleen éénwording jook wat de partijvorming door -—christenen betreft". En nu, op hetzelfde ogenblik dat wij in Nederland meemaken dat de slot fase van de realisering van die ene christelijke politieke partij het CDA nogal moeizaam verloopt (omdat de uitleg van de grondslag en visie op de eenheid van program ma en beleid nogal verschillend is); op datzelfde ogenblik blijkt ook het Europese argument sterk te zijn gedevalueerd. Deze week kwam uit Brussel het bericht over de oprichting van een Europese Volkspartij, die in 1978 aan de Europese verkiezingen zal deelnemen. Die Europese Volkspartij (EVP) is een federatie van christen-democratische en ver wante partijen uit een aantal EEG- landen. Voor die laatste groep (ver wante partijen) kan men ook rustig lezen: neutrale centrum-partijen. een Europese „CDA" kan liet, of alleen met een grootste ioeite, worden gesproken. De EVP :ou je een open Europese partij <unnen noemen, toegankelijk voor :en ieder die het programma aan- V rekkelijk vindt, of wat negatief ge- "^geed: voor ieder, die niet gechar- hmBmecrd is van socialistische, liberale h_pr of communistische politiek. r Het is bijvoorbeeld opmerkelijk, leeft waar hier in Nederland de letter „C" van CDA zo centraal in de discussie staat, men in Brussel onder gen* druk van met name de Duitse CDU d*e 'etter >»C" heeft ingeruild voor tijd! de neutrale „E" van Europa, Wie enige weet heeft van de inhoud lf in yan de discussie op Europees ni- atis veau; wie weet hoe grote tegenstel- (ingen openbaar of min-of-meer ch is latent er in de samenwerking van dag. die Europese partijen zijnlover zeer Jan belangrijke zaken (denk bij voor de beeld aan de discussie over het ka- rakter van de bewapening van de ze Europese legers, waarbij heel wat ;st... Nederlanders ernst willen maken isen met die „C" uit de naam van hun 1 en partijen); wie daarbij dan eveneens het nog kennis neemt van het feit dat de EVP zich blijkens de presentatie van deze week ook niet wil afscher- het men tegen bijvoorbeeld de Engelse conservatieve partij zo iemand wat krijgt bij het voortduren van de lats binnenlandse discussie over het 1CDA tegen deze Europese achter- grond het er niet gemakkelijker op. Minister Van Agt heeft in de Twee de Kamer laten doorschemeren dat t ze hij zich in de ministerraad sterk wil maken voor een nieuwe regeling, ge waarbij anders dan nu het geval is boetes niet meer aftrekbaar zul len zijn bij de belastingaangiften. minister schetste in de Kamer de tegenstelling die er op dit punt be staat tussen de specialisten op het .^gebied van het strafrecht, die zo'n aftrekmogelijkheid maar een gekke zaak vinden en belastingrecht- specialisten, wier opvattingen nu de norm zijn. Aangezien minister Van Agt voor hij tot het ministerambt geroepen werd hoogleraar in het strafrecht 'hap was, is het niet zo moeilijk hem bij één van de strijdende partijen in te delen. Wie een paar weken geleden onze opmerkingen in deze kolom over deze zaak heeft gelezen, zal 9 begrijpen hoezeer wij minister Van Agt sterkte wensen bij zijn strijd op 'n dit punt en zijn collega-ministers wijsheid. AMSTERDAM Een 1 mei-optocht mag niet op de Dam in Amsterdam beginnen. Dat hebben b en w van de hoofdstad besloten. Dit betekent dat de afdeling Amsterdam van de PSP. de internationale kommunisten- bond en de bond van dienstplichti gen voor hun mars niet op de Dam mogen verzamelen. Het college heeft de demonstranten verwezen naar het nabijgelegen Beursplein. Motief: Amsterdam wil de Dam bui ten de politiek houden. Maar dit hebben de demonstranten niet in dank afgenomen. In een protesttele gram wijzen de demonstranten erop dat dit beginsel in het verleden ook niet consequent is toegepast, maar burgemeester Samkalden verwerpt dit argument. door James Dorsey AMSTERDAM „Het woord Palestina wordt in verband ge bracht met de Arabieren die in Israël leven. Wij ontzeggen de Arabieren hun recht niet op na tionale zelfbeschikking. Maar wat is Palestina? Ook ik ben Palestijn. Palestina is een bui tenlandse benaming voor Eretz Yisrael. En vergeet niet dat toen in 1922 de Volkerenbond "het mandaat over Palestina aan Groot-B rittannië over droeg, deze internationale orga nisatie de historische band van het joodse volk met Palestina erkende. Let wel, van het jood se volk. Als Palestijnen Arabie ren zijn, waarom werd dan door de Volkerenbond gesproken over joden in plaats van Ara bieren? Palestina is gewoon de vertaling van het woord Eretz Yisrael en niets anders". Aan het woord is Menachem Begin, de leider van het rechtse Likoedblok in het Israëlische parlement. Begin is tevens de voorzitter van de Cheroet- partij, die onderdeel van de Likoed uitmaakt. Deze week bracht hij een driedaags bezoek aan ons land op uitnodiging van de Nederlandse afde ling van de Cheroet-partij. De in Rusland geboren Begin maakte reeds voor de stichting van de staat Israël geschiedenis als commandant van een anti-Britse terreurgroep. Als leider van de Irgoen Zwaiet Leoemi was hij in 1948 verantwoordelijk voor de aanval op het Arabische dorp Deir Yassin. Bij deze actie werd een bloed bad aangericht onder de 254 mannen, vrouwen en kinderen van het dorp. Tegenstelling In zijn benadering van het Palestijn se vraagstuk meet Begin met twee maatstaven. Hij heeft een duidelijke keuze gemaakt: er bestaat geen Pa lestijns volk. Wel bestaat er naar zijn mening een Arabisch volk dat over 21 Arabische staten verdeeld is. Maar terwijl hij de bewering van de Palestijnen ter discussie stelt, dat zij een volk zijn, kan er geen enkele twijfel zijn over het bestaan van een joods volk. „Wij vragen niemand om erkenning. Waarom zouden wij iemand vragen om het bestaansrecht van het joodse volk te erkennen? Vragen de Neder landers om internationaal erkend te worden? Wij zeggen dat wij een volk zijn, de geschiedenis heeft het bewe zen, dus hoeven wij niet om erken ning te vragen", zegt Begin in antwoord op de verwijzing naar de tegenstelling tussen zijn benadering van het begrip volk bij joden en Pa lestijnen. Onverzoenlijk Begin neemt niet alleen een extreem nationalistische en onvexzoenlijke houding jegens de Palestijnen aan. Ook ten aanzien van andere aspecten van het conflict in het Midden- Oosten is hij een voorstander van de harde lijn. Over teruggave van de in 1967 door Israël veroverde Arabische gebieden kan nauwelijks met hem gesproken worden. „Van annexatie van Jerusalem of de westelijke Jor- daanoever", zegt hij, „kan geen spra ke zijn. Annexeren doe je alleen een buitenlands gebied. Je annexeert niet je eigen grondgebied. Jerusalem is meer dan drieduizend jaar van de joden. In het verdrag van Versailles na de Eerste Wereldoorlog hadden de Fransen het niet over annexatie van Elzas-Lotharingen. maar over de te ruggave van Elzas-Lotharingen. El zas-Lotharingen werd niet door de Fransen, maar door de Duitsers ge annexeerd. Ditzelfde principe geldt volgens Be gin ook voor de westelijke Jordaan- oever en Jeruzalem. „Deze gebieden werden in feite in 1948 door het Ara bische Legioen van koning Abdoel- lah van Jordanië, dat ons land bin nenviel, geannexeerd. Abdoellah had geen recht ons de oorlog te ver- Menachem Begin. klaren. Zodoende werden deze gebie den in 1967 noch door ons bezet, noch door ons geannexeerd. Zij wer den door ons bevrijd". Vandaar ook dat Begin het stichten van Joodse nederzettingen in de bezette gebie den verdedigt, ondanks het felle ver zet er tegen van de plaatselijke Pa lestijnse bevolking. „Het zou toch te gek zijn om te stellen dat een zoon van ons volk, een Jood, zich overal ter wereld mag vestigen, behalve in bepaalde delen van zijn eigen land. Vergeet niet dat de historische bena ming van de westelijke Jordaanoe- ver Yehoeda en Sjomron (Judea en Samaria) is". Hinderpaal Bovendien stelt Begin, dat Joodse nederzettingen, ondanks alle Ara bische protesten nooit en te nimmer een hinderpaal op de weg naar vrede in het Midden-Oosten kunnen zijn. „Vergeet niet, dat wij pas na 1967 in Yehoeda en Sjomron Joodse neder zettingen zijn gaan vestigen. Daar voor hadden wij deze gebieden nog niet eens heroverd. En toch werden er vier grote oorlogen gevoerd en vielen er voortdurend slachtoffers. Integendeel, de vestiging van Joden in de bevrijde gebieden zal ons een stap dichter bij de vrede brengen, want daardoor kunnen wij voorko men, dat onze veiligheid in gevaar wordt gebracht. Op deze manier zul len de Arabieren leren begrijpen dat zij ons niet kunnen vernietigen". In zijn verzet tegen de teruggave van de in 1967 bezette gebieden doet Begin het voorkomen alsof er een nationale consensus in Israël over zou bestaan, dat Israël de gebieden moet houden. „Alleen de Moskou- gezinde communisten en een kleine groep van radikaal-linkse zionisten zouden voor teruggave van alle vero verde gebieden kiezen.". Begin ziet daarmee bijna met opzet over het hoofd dat er niet alleen binnen de regerende Israëlische arbeiderspar tij een groeiend besef bestaat over de noodzaak van terugtrekking uit de meeste bezette gebieden. Zelfs Sjmoeël Tamir, de leider van de Vrije Centrumpartij, die eveneens deel uitmaakt van de Likoed, begint te begrijpen dat er geen vrede in het Midden-Oosten zal komen zonder dat Israël zich uit de bezette gebie den terugtrekt. Voor Begin zijn het Arabische verzet tegen het door hem voorgestane beleid en tegen acties als de onlangs gehouden tweedaagse mars door de bezette westelijke Jor- daanoever van de extreem- nationalistische Goesj Emoeniem beweging het werk van buitenlandse oproerkraaiers. Nieuwe oorlog Net als Goesj "Emoeniem, is hij in feite slechts bereid om de Arabische minderheid als gasten in Israël te beschouwen. Terwijl Begin uitdruk kelijk stelt een tegenstander te zijn van een staat met maar één volk, weigert hij pertinent om de nationa le rechten van de Arabieren in Israël te erkennen. „Maar", vraagt hij, „waarom kunnen Joden en Arabie ren niet in vrede leven?" Tot 1967 en daarna hebben wij met onze Ara bische burgers in vrede geleeft. De Arabieren moeten alle culturele, so ciale en economische rechten ge nieten". Begins uitgangspunt is heel makke lijk: dit is wat wij hen te bieden hebben, meer krijgen ze niet. De onrust onder de Arabieren de afgelo pen maanden bewijst dat zij zich daarmee niet tevreden zullen stellen. Onder deze omstandigheden kan het beleid van Menachem Begin slechts in een nieuwe oorlog uitmonden. DE- Wil de lezer-tekenaar van de po litieke prent uit onze krant van dinsdag 27 april (over het bezoek van Kissinger aan Afrika) zich nog even melden bij de jury van de politieke prenten, postbus 859 in Amsterdam? VAN EEN LEZER- Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boe kenbom £4'. onder redactie van loes smit Rotterdammers hebben druk ge bruik gemaakt van de mogelijk heid om op de „Felicitade" hun ideeën te spuien ter verbetering van het leefklimaat in hun stad. Die Felicitade een stand op het Beursplein in Rotterdam, waar voorbijgangers een goed idee van één regel lang tussen twee gege ven regels konden rijmen was, zoals een week geleden gemeld, een initiatief van de „Richting Irreële Reklame". Deze RIR, ge dreven door een kerngroep van zes Rotterdamse jongeren, wil proberen een halt toe te roepen aan de in de ogen van de zes en hun aanhang groeiende onvrien delijkheid tussen mensen onder ling. en ook de passiviteit in het algemeen te lijf gaan. De RIR startte begin dit jaar zelf met een vriendelijk gebaar en hing muren op opvallende punten in de stad vol met posters, waarop alleen het woord „gefeliciteerd" stond. Na deze „afdeling (on vriendelijkheid" was de passivi teit aan de beurt en dat werd de vorige week de Felicitade. Zo'n driehonderd Rotterdammers kwamen tegen beloning van een glaasje wijn op papier zeggen wat er volgens hen hoognodig in Rot- Bezitters van een Pas 65 en dat zijn er boven verwachting van CRM al zo'n 850.000 kunnen profiteren van reductie op ver voer, museumbezoek, film, toneel, bibliotheekboeken, zwemmen en op diverse andere evenementen, en hier en daar zelfs van kortingen op aankopen in bepaalde winkels. Kortom, je kunt heel wat met zo'n pas doen. Alleen: de mogelijkhe den zijn niet overal gelijk. Er be staan plannen, lezen we in het tijdschrift De Bejaarden, om die gebouwen en evenementen waar je op vertoon van de Pas 65 kor ting krijgt te voorzien van een vignet waar dat direct aan te zien is. Maar hoe zo'n vignet er uit moet zien is het speciale Pas bureau van het ministerie van CRM nog een raadsel. In elk geval moet een mogelijk verkeerde in druk vermeden worden, zoals bij voorbeeld de ervaring is met het bekende bordje voor gehandicap ten. Die bordjes staan bij gebou wen waar je met rolstoel en al in kunt en er staat dan ook een rolstoel op. Daaruit trekken som migen de verkeerde conclusie dat je daar alleen binnen mag als je in een invalidenwagentje rijdt. Voor lopig blijft het een probleem hoe een Pas 65-vignet te ontwerpen dat geen enkel misverstand op roept. Het CRM-bureau voor de passen wil het best horen als ie mand een geniaal idee denkt te hebben. terdam zou moeten gebeuren. Het minst uitvoerbare idee kwam van iemand die een tweede Euromast wilde laten bouwen, vlakbij de oude, zodat er een flinke hangmat tussen zou kunnen. Vanuit die hangmat zou men de stad dan op een comfortabele manier kunnen bezichtigen. Er kwamen ook wel iswaar minder ludieke, maar te vens meer haalbare ideeën. Vijf entwintig voorbijgangers stelden voor meer bloemen, bloembakken en bomen in de stad te zetten. Twintig mensen vulden in dat de Maasstad lang niet genoeg bruine cafés en terrasjes bezit en zeven Rotterdammers maakten zich boos over het verschijnsel hon denpoep. Er kwam een suggestie voor het plaatsen van een douche cel in het huis van bewaring, waarmee het Haagse Veer het hoofdbureau van politie be doeld bleek. Een bejaarde heer wilde „de prijs van een tram- en metroritje op een veel lager pitje". De dertig mensen die aandrongen op meer straatmuziek krijgen misschien wel het snelst hun zin. Wethouder Mentink die ook even langs kwam, vertelde onder het nuttigen van zijn glaasje dat hij er over denkt in de toekomst de vergunning voor het maken van muziek op straat te laten vallen, en dat zal ongetwijfeld heel wat muzikanten inspireren hun in strumenten uit het vet te halen. De goedkoopste suggestie was de ze: „Lieve mensen, lach een een keer op straat". En de onbegrijpe- lijkste: „Meer gezeilge geen heyen tiendas (meer)". Misschien is er een doorknede puzzelaar bij de gemeente te vinden die daar uit komt. Er wordt veel gepraat over en ge werkt aan stervensbegeleiding, maar (natuurlijk) in Amerika kan een vitaal, gezond mens alvast zelf leren hóe te sterven. Volgens het tijdschrift De Bejaarden wordt aan de universiteit van Minnesota een „cursus sterven" gegeven, waar zelfs tieners zich voor opge ven. Een grap is het bepaald niet. Wie inschrijft, krijgt opdracht zich in te denken dat hij of zij door een ongeneeslijke ziekte hoogstens nog een paar weken te leven heeft en de situaties worden zo „levens echt" voorgesteld dat vooral de in scène gezette doodsstrijd ware drama's oplevert. Er zijn cursisten die in snikken uitbarsten, anderen vallen flauw als hun tijd gekomen is. Daarna gaan ze allemaal zo gezond als een vis en nog steeds springlevend naar huis. Horloges worden meer en meereen mode-artikel en als er op beurzen Amerikaanse vlaggen worden ge toond waarop ook nog de tijd af te lezen valt, hoeft niemand daarvan op te kijken. Het ding dat het meis je op de foto draagt, is inderdaad ook een horloge, dat aan een ket ting gedragen moet worden. Het is ter gelegenheid van de tweehon derdste verjaardag van de Verenig de Staten gemaakt en ziet er dan ook uit als de Amerikaanse vlag. De wijzerplaat is in de linkerboven hoek in blauw uitgevoerd. In plaats van cijfers staan er sterren op, die op de maat van de seconden ronddraaien en wie wil zien hoe laat het is, zal dus sterren moeten kijken. Dit Zwitserse horloge was, samen met een dubbel exemplaar dat in cijfers èn als nor maal wijzerklokje de tijd aangeeft, plus nog meer van dit soort aparte uurwerkjes op de jaarmarkt in Ba zel te zien. ADVERTENTIE V Vraag uw garage maar eens hoog WATER 2 mei - Vlisslngen 3.27 15.49. HaringvUetsluizen 3.49 16.08. Rotterdam 5.37 17.54. Scheveningen 4.43 17.04. IJmuiden 5.19 17.40, Den Helder 9.17 21.28. Harllngen 11.48 23 56. Delfzijl 1 33 13.50 - - hoog water 3 mei - viissingen 4 04 i6.2c. uitgekeken. Voor die regen is HaringyUetsiuizen 4.18 16 43. Rotterdam 6 09 verantwoordelijk een depres- ,a sie ten zuidweseten van IJs land op een oostelijke koers, Mei gaat het anders aanpak ken. Daar ziet het naar uit nu het Britsehogedrukgebied, dat in april zo lang sta in de weg is geweest voor oceaan depressies, zich heel lang zaam naar Frankrijk en de Alpen verplaatst. Dit maakt in West-Europa de weg vrij voor een westelijke tot zuide lijke stroming (Belfast.giste renavond al zuid-zuid-west) waarmee geleidelijk aan zachtere lucht wordt aange voerd. Vooral zondag en maandag kan de temperatuur in het zuiden en midden van het land oplopen tot tegen de 20 graden In Noord-Nederland gaat het met de temperatuurstijging wat moeizamer. Tijdens het weekeinde speelt de zon mooi mee. Dan is de hogedruk in vloed nog wel zo groota dat er van regen geen sprake zal zijn. Maandag zal een Atlan tische uitloper er wel in sla gen de bewolking in Neder land te doen toenmen en de kans op regen te vergroten. Men kan deze ontwikkeling alleen maar toejuichten: Na een zonnig vlieg- er-uit wee keinde dus van maandag af groeizamer weer met de nat tigheid, waarnaar zolang is -fr zonrag mét 19 temperaturen ron luchtdruk in miHibaren opklaringen A- ww warmtefront H hoge-dni<get»ed bewofcng sneeuw wr kou-front /- lage-dn>get*ed Tjt onweer wndrchting verpfaatsmgsnehbng AMSTERDAM Na een speuractie van vijf weken is de politie erin ge slaagd twee jongens te arresteren die ervan worden verdacht op 22 maart j.L de 55-jarige Huub Konings in diens woning aan de Simon Stevin- straat in Amsterdam-Oost te hebben doodgeschopt. De verdachten zijn de 17-jarige H. W. ken bereikten het buienstadi- gin volgende week gelanceerd Amsterdani *00 de^tonee^s urn. Zelf reed ik vrijdagmid- moeten worden Amsterdam-oost. Op de jongens dag in zuid-Friesland door ®J la"8er verdenking gevallen, zo'n langzaam trekkende bui De maximumtemperaturen w- ls ln Rotterdam gepakt, en zijn heen. Er viel zoveel regen uit. op de Britse Eilanden waren JPaaj; R in Dordrecht, dat er plassen op de weg kwa- plaatselijk een fractie hoger RlJ 9e recherche in Amsterdam is men te staan en bovendien dan bij ons: 15 graden in Lon- £et tweetal door de mand gevallen, viel er tiideliik haeel Af en den en op de Scilly-eilanden Ze hebben een bekentenis afgelegd, toe wïïen J er krachtige en ook 15 graden in Zuid- De beide jongens waren bekenden windstoten. De buienwolken Schotland. Rotterdam (on- van de poUtie Ze hebben zich al eens hadden vrij grote valgordij- der-meer) kwam tot 14 gra- eerder schuldig gemaakt aan mis- nen. Weggebruikers onder den. In Reykjavik regende handeling^ u zo'n buienwolk zagen zich ge- het evenveel (3 mm) als in Volgens hun verhaal had de heer dwoneen met de koDlamopn Gibraltar maar de maxima Konings hen op de fatale avond er op vol te i^den De buien wa "epen uiteen van 8 tot 16 gra- van he*rh„idUrd dat rreid uit ziin ren zeer plaatselijk met een den. De depressieregen had zeer scherpe begrenzing van gisteravond Zuidwest- waardoor er in de bebouwde kom 13 graden kon worden gemeten. Dieper in het binnenland hing 's middags veel bewol king bijvoorbeeld op de Velu- we en daar voelde het be paald koud aan. Aan de lucht was te zien dat er in de atmo sfeer iets ging veranderen. Hier en daar waren cumulus wolkjes zichtbaar met voor jaarsachtig uitschietende kopjes. Enkele van die wol van beschuldigd dat ze geld uit zijn woning zouden hebben gestolen. Over die kwestie ontstond ruzie. De 18.24, Scheveningen 5 14 17.37. IJmuiden 5.52 18.15. Den Helder 9.48 22.03. Harllngen 12 19Delfzijl 2.08 14.20 die de barometer vrijdagmid dag op het weerschip Lima ten westen van Schotland al stevig deed dalen bij onafge broken matige regenval en harde zuidelijke winden. Gis terenavond was de wind er westelijk geworden. Op Koninginnedag is de zon er in noord-Nederland uren nat en droog Het leken de IJsland juist bereikt en de beide knapen hebben daarop de heer laatste stuiptrekkingen van wind was daar oosteliJk Konings tegen de grond geslagen en een koud troele eeïnsni- °m eindigen een hand vol daarna zo hard tegen het lichaam reerd" door Skandinavië te voorvaderlijke rijmpjes over geschopt dat hij buiten bewustzijn zjjn het meiweer. „Mei koel en raakte door zware inwendige ver- achtereen bij geweest en wel- nat, vult schuur en vat". „Is wondingen. De beide jongens heb- licht zal ook aan onze Afgaande op de telexrappor- mei nat, een droge juni volgt ben daarna het huis doorzocht, een westkust het weer fleurig zijn ten van 7 uur gisteravond de- Zijn pad". „Een koude mei. klein bedrag aan geld meegenomen gebleven. Wij vernamen uit den zich op de Far oer een gouden mei". „Als het on- en zijn daarna vertrokken. Ze lieten Harlingen (en ook op de Wad- luchtdrukdalingen van 3 mil- weert in mei, valt er vaak ha- de heer Konings aan zijn lot over. deneilanden zal het zo ge- libar in drie uur tijd voor. op gel bij". 1 mei was vroeger een Bovenburen hebben hem 's nachts weest zijn), dat men daar al- IJsland 4 millibar, op de He- belangrijke datum voor de nog horen kreunen, maar hebben leen op afstand een paar briden 2 millibar. Uit die hoek landbouw. Men zei: „Als St. daar geen aandacht aan besteed. De wolkjes heeft gezien. De wind zal dan ook het verwachte rfr Filippus (1 mei) regent, is de volgende dag werd hij dood ge- L was er van weinig betekenis genachtige offensief van be- oogst gezegend." vonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5