Programma's op koninginnedag tMti I Gebroeders! iHammondl DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Steekpenningen Trouwjournalist over „Oranje-boeken" i //ciTROËN* MEMO 9 Vraag de Citroénagent informatie over: *GS Speciaal Hollaar hoofd documentaires bij de NCRV Vanavond W (21.45- dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! Hank Onrust stopt met Heilig Vuur Romantische kamermuziek DR. E. Flesseman- van Leer wenst geen onderscheiding Even puzzelen VRIJDAG 30 APRIL 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV TROUW/KWARTEP Hoe langer hoe meer Amerikanen gaan overeenkomst vertonen met functionarissen in de Sowjet-Unie die verklaringen afleggen, waarin zij zichzelf beschuldigen van ongeoorloofde daden. De lijst van multinationale ondernemingen in de Verenigde Staten die vrijwillig bekennen voor vele miljoenen aan steekpenningen te hebben uitbetaald, is gestegen tot 87. Van 43 van deze bedrijven projecteerde Achter het Nieuws donderdagavond de bedragen en de namen van hun dochterondernemingen In ons land. Hoewel voor het smeergeld nog geen Nederlandse vertakkingen zijn aangegeven, kan, als de bui eenmaal in volle hevigheid losbarst met enige zekerheid worden verwacht dat ook hier wel een paar druppels zullen vallen. Tal van haastig ondervraagde kamerleden willen, zo mogelijk via een parlementaire enquête de zaak tot de bodem uitgezocht zien. Alleen meneer Drees jr. zei nee. omdat hij het een typisch Amerikaanse aangelegenheid vindt en er geen bewijzen zijn dat Nederlandse ambtenaren zich hebben laten omkopen. Intussen zit ik alweer opgescheept met een vraag. Wie en wat garandeert dat een parlementaire enquête de waarheid volledig boven tafel haalt? Om over te brengen dat rekken van een afgeschreven leven een vertraagde tragedie kan zijn, wisten de makers van de Duitse tv-film Dood vóór het sterven geen betere oplossing te bedenken dan de handeling af te remmen met allerlei uitwijdingen. Zowel psychologisch als op het medische vlak was de fantasie soms duidelijker aanwezig dan de logica. In het televisieverslag van de voetbalwedstrijd Liverpool-Brugge werd woensdagavond kwistig gestrooid met gezwollen taal. Op een gegeven moment zou iemand ..nadrukkelijk aan de bal zijn", maar je zag dat een ander er al mee vandoor was gegaan. Na het eerste doelpunt deed de verslaggever een duik in stadhuistermen. Met de gewichtigheid van een plechtige afkondiging zei hij: „Het moge duidelijk zijn: Liverpool is aangeslagen!" Ik merkte er niets van. In plaats van te zeggen dat Piet de vrije trap nam. koos hij voor „De vrije trap gaat genomen worden". Tegen het einde zag hij ..ongelooflijke tonelen", terwijl iedereen kon zien dat het allemaal normaal was. Kennelijk zagen Jehova's Getuigen hun beurt in Sprekershoek als een doorbraak naar de openbaarheid via het medium televisie. Zij kwamen voor de dag met een zelfgemaakte speelfilm. Het heeft bij mij niet geleld tot beter begrip, want ik viel over het amateurisme waarmee twee dames het huis-aan-huis-optreden probeerden te imiteren. „We doen nog één deur", zei één van hen. En dat leek me een zeer onpersoonlijke benadering van de medemens. Op nog een ander punt stelden de dames mij voor een raadsel. Als om de zuiverheid van de eigen groep te bewijzen, werd de rest steeds gekwalificeerd als „zogenaamde christenen". Misschien waren zij met hun bijbelstudie nog niet toegekomen aan het gebod om niet te oordelen. Na een weerzien met Ciske de Rat. een Nederlandse speelfilm die een vertederend effect blijft behouden, liet de Aktua-ploeg in een eigen documentaire zien dat ook vandaag de kinderbescherming lang niet ideaal is. Er werden schrijnende toestanden vastgelegd en daaruit ontstond bij mij de indruk dat eenvoudige mensen met een liefdevol hart vaak beter weten hoe zij een kind moeten begeleiden dan menig figuur die ervoor geleerd heeft of er zijn broodwinning van wenst te maken. TON HYDRA KARELTJE KNETTER Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS-televisie zal vanmorgen een recht streekse reportage brengen van het défilé langs Paleis Soestdijk wanneer de jarige koningin Juliana door het Nederlandse volk wprdt gelukgewenst. De uitzending van dit ieder jaar weer vaste programma is tussen half elf en half twaalf op Nederland I. Verslaggever is vanouds Dick Passchier. De uitzending wordt om 10.25 uur voorafgegaan door een gelukwens van de minister president. Een samenvatting van de reportage wordt tussen kwart over zes en kwart voor zeven op Nederland 2 uitgezonden. In het bijzonder de radio maakt een aantal speciale programma's voor koninginnedag. Zo ontvangt Jacques van Kollenburg vanmiddag in zijn bekende KRO-programma Spreek uur Fred J. Lammers uit Baarn. re dacteur van ons dagblad Trouw/Kwartet. Naast zijn journalistieke werkzaam heden is Fred auteur van boekense ries over het koninklijk huis. Enkele titels zijn: Juliana Regina. „Tot u spreekt Hare Majesteit de Konin gin". Jacques van Kollenburg praat in Spreekuur over de manier waarop hij zijn informatie krijgt en de rol die de rijksvoorlichtingsdienst daarbij speelt. Dat gebeurt allemaal tussen vier en vijf uur op Hilversum I. Het wekelijkse radioprogramma van de NOS-radio ..Zoeklicht op Neder land" wordt vanmiddag tussen drie uur en half vijf rechstreeks uitgezon den op Hilversum 2 vanuit de KRO- studio in Hilversum met als gasten een aantal deelnemers aan het défilé op paleis Soestdijk. De interviews zijn van Gerard van den Berg en Peter Knegjens. Tot die gasten beho ren onder andere het Westfries da meskoor en de Prinses Irene Harmo nie uit Huizen (N.H.). Ard Klos geeft een overzicht van de feestelijkheden in andere plaatsen in Nederland Ouderwets ..Mijmeren met een mirliton" heet het NOS-radioprogramma van vana vond tussen vijf over acht en vijf voor twaalf op Hilversum 2. Het wordteen ouderwets koninginnedagprogram ma met interviews, boeklragmenten. muziek van vroeger. De interviews in het programma wer den gemaakt met een aantal bewo ners van het bejaardenhuis Hoppe- steyn aan de Boezemsingel in Rotter dam. Ze vertelden interviewer Kees Buurman hoe zij vroeger koninginne dag vierden en wat deze dag voor hen betekende en nog betekent. De gesprekken worden afgewisseld met muziek uit die tijd en door frag menten uit boeken en verhalen over koninginnedag en andere nationale festiviteiten. Deze fragmenten wer den uitgezocht door Bert van der Zouw en gelezen door Jaap Brand. AOVERTtNTiE Consumentenrapport «Leasing O! bel Citroen Nederland, tel. 020-73 11 81 toestel 223 Het traditionele défilé voorde jarige Koningin wordt recht streeks uitgezonden. Ned. 1/10.30 Sterke zenuwen vergt het om te blijven kijken naar de realis tische beelden in de Franse film De dood van een berggids. Ned. 1/19.05 Aan een gefilmd optreden van Oscar Peterson en Count Basie (22.35) gaat het program ma Haagsche Kringen vooraf. Ned. 1/21.50 Onderwerpen in Televizier Magazine zijn: Oranjedag, dc toestand in Italië, de rechtsstaat tegen hoofdverpleger in Maas tricht en de film ,,Een brug te ver". Ned. 2/22.35 Als de haan kraait, is een Duitse boerenkomedie rondom een overval op de dorpskleer maker. Duitsl. 1/20.15 O Jacques van Kollenburg spreekt met Trouw-redacteur Fred Lammers over het konink lijk huis en de wijze waarop hij daarover zijn informaties krijgt. Hilv. 1/16.00 Het Zoeklicht is gericht op de oranjefeesten in de regio. Hilv. 2/15.00 De NOS presenteert een ge varieerd programma onder het motto Mijmeren met een mir liton. Hilv. 2/20.05 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Tot hoofd van de afdeling documentaire programma's voor de NCRV-televisie wordt per 1 juli Paul Hollaar benoemd. Sinds februari vorig jaar is hij verbonden aan de Hier en Nu-televisiestaf. Voor die tijd was hij vanaf 1 juli 1969 redacteur-verslaggever van Hier en Nu-radio. Paul Hollaar 32 jaar begon zijn journalistieke loopbaan bij de Rot terdamse redactie van het dagblad Trouw, ging vervolgens naar het Rotterdams Nieuwsblad en werd daarna rayon-redacteur van De Dordtenaar. Voor de NCRV maakte hij onder andere radio en televisie reportages in het Midden-Oosten en hij versloeg de reis van minister Van der Stoel van buitenlandse zaken naar China. Op het ogenblik is drs. Aart Nagel- kerke nog hoofd van de afdeling do cumentaire programma's van NCRV-televisie. Hij gaat zich vrij maken voor het samenstellen van een aantal speciale televisiepro gramma's. zoals het komende opera concours. In het verleden stelde hij een programma samen over de pia nist Arthur Rubinstein en de zange res Elisabeth Schwarzkopf. ADVERTENTIE AVRO Ned. 2) Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - Nog één aflevering en dan zal de TROS het kunstprogrmma voor televisie „Het Heilig Vuur" van regisseur Hank On rust stoppen. Onrust heeft zelf de wens te kennen gegeven over te wil len stappen naar ander werk na drie jaar kunstprogramma's te hebben samengesteld. Hij gaat op zijn verzoek drama regis seren. In het nieuwe seizoen zal hij zich voornamelijk bezighouden met toneelstukken, geen series. Op het ogenblik werkt hij aan een spel van de schrijver Ton Dekker. Bij de TROS zegt men dat het wel de bedoeling is dat er in het komende seizoen een nieuw kunstprogramma op het scherm komt. alleen is nu nog niet bekend hoe dat eruit zal zien. „Het Heilig Vuur" is min of meereen voortzetting van „De ivoren toren", het kunstprogramma van Hank On rust voor de AVRO, maar dat te weinig kijkcijfers scoorde volgens die omroep om te mogen blijven bestaan. Onrust zag zelf „De ivoren toren" als een tussenstap van het amusement naar drama. Hij regisseerde op amu- sementsgebied voor de AVRO onder andere een aantal afleveringen van de Mounties Show. Herenleed, Prik- kebeen, een aantal afleveringen van AVRO-scoop met Simon van Collem en van Johnny Kraaykamp-shows. Zijn belangstelling voor kunst maakte een overstap naar kunstpro gramma's mogelijk. Hij heeft de ak tes MO-A en B tekenen op zak. eve neens is hij Master of Art Royal College of Art. Londen. door Piet Visser AMSTERDAM Twee werken uit de bloeitijd van de romantische Franse kamermuziek rond 1880: het Pianokwartet in c. op. 15 van Gabriël Fauré en het Pianokwintet in f van César Franck. een blijkbaar memo rabel programma, want vóór en op en boven het podium van de kleine Concertgebouwzaal stond een groot aantal microfoons opgesteld. Onge twijfeld met het doel er een opname mee te maken in een reeks „pour l'histoire de la compagnie". Zijnde dit één van de concerten in de rij van 7 ter gelegenheid van de 60-e verjaar dag van Jehudi Menuhin. Een inderdaad respectabel program ma, gezien en niet minder ge hoord! de spelers van het en semble: de Camerata Lysy, met als gast de op een tournee in Manilla opgepikte Paul Godwin. Dat het concert van Chausson daardoor plaats moest maken voor het piano kwartet van Fauré was nodig omdat Godwin de tijd te kort vond om die Chausson in te studeren. Hoe dan ook: Met Hepzibah Menuhin aan de vleugel. Alberto Lysy als violist. Godwin als altist en Wolfgang Mehlhorn als cellist verliep alles vlot en uiterst gevoelig voorgedragen in een perfect ensembles pel van fraaie kleur en hoge spanning. In dit werk blonk de zeggingskracht van Fauré's melodieën in een soms aangrijpende en bijna bovennatuurlijke verruk king. Het kwintet van Franck. waar in de tijd van zijn ontstaan in Parijs zo veel geroddel om is geweest, had zich geen beter gezelschap kunnen wen sen dan woensdagavond in dit zo luchtig en kranig spelende en semble. met de tweede viool van Mifune Tsjuji, en ook weer Paul Godwin met zijn fraai klinkende alt. Het is een stuk met een dramatische melodiek van boelende muziek. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Naar wij verne men wenst de bekende hervormde theologe mevrouw dr. E. Flesseman- van Leer. aan wie het officierschap in de orde van Oranje-Nassau was toegekend, deze onderscheiding niet te ontvangen. Gevraagd naar de reden van haar weigering, verklaarde mevrouw Fles- seman van oordeel te zijn dat haar tehologische arbeid niet iets is. dat op een dergelijke manier onderschei den dient te worden. Ze zei: .Als ik me al verdienstelijk heb gemaakt, dan heb ik dat niet gedaan op maat schappelijk terrein, maar alleen op kerkelijk en geestelijk gebied en ik vind dat je daarvoor niet onderschei den mag worden. Dit is de eerste en principiële reden van mijn weige ring. Verder heb ik er groot bezwaar tegen dat het huidige systeem van het toekennen van onderscheidin gen gebonden is aan rang en stand, maar ik laat in het midden of dit voor mij doorslaggevend zou zijn ge weest om een onderscheiding af te wijzen. Het gaat mij om het eerstgenoemde, aldus dr. Flesse- man-van Leer. Horizontaal: 1. zuidvrucht, 5. gevolg. 9. zangstem. 11. Rode Kruis (afk.), 13. gesponnen draad. 14. oude lengtemaat, 15. evenredig deel, 17. zwakke, 19. een zekere, 20. mak. 22. Europeaan. 23. ver, 24. voorheen, 25. biersoort 26. stuk stof. 28. wenk, 30. vaste brandstof, 32. wending, 33. oude lengtemaat. 34. plaats in Italië. 37. scheik. element. 38. soepkom, 40. kleur, 41. zeer sterke wind. Verticaal: 1. schrobnet. 2. afnemend getij, 3. brilslang. 4. baan voor balspel. 5. société (afk., 6. zeer brandbaar koord, 7. voegwoord, 8. verfbordje van de kunstschilder, 10. meisjesnaam, 12. getand muurwerk, 14. kluizenaar, 16. kweek, 18. keur, 20. ogenblik, 21. grap, 25. muggelarve, 27. water in N.Br., 29. els, 31. bijbels figuur, 32. rand, 35. godin van de toorn, 36. holte in een muur, 38. trustee (afk.), 39. en omstre ken (afk.). 104. Intussen was Wasilew I. Omskomsk weer wat gekalmeerd en hij trad opnieuw de kamer binnen, waaruit hij nog maar zo kort geleden de kleine Wladimir met bruut geweld verwijderd had. „Ik snap er niks van," mompelde hij. „Hoe kon die kist nu leeg zijn? Toen we haar in de smidse oppakten, woog-ie immers zwaar genoeg!" „En dat kwam omdat ik er in zat. „zei toen brigadier Piet, daarmee de vraag van W. J. Omskomsk beantwoordend. „Wel Barrroesjanak Trrrammelantski! knalde Wasilew. Omskomsk toen verbaasd. Hij had immers helemaal geen antwoord op zijn gemompelde vraag verwacht en hij had al even min kunnen vermoeden, dat zich plotseling een onbekende bezoeker in het vertrek zou bevinden. Die be zoeker scheen zich trouwens volko men op zijn gemak te voelen en had een plaatsje gezocht in de gemakke lijkste zetel van het vertrek. „Hoe bent U hier binnen gekomen, me neer?" bulderde W. I. Omskomsk. „Dat zei ik tocfc al." lachte de brig- ges. „Jullie hebben me zelf naar bin nen gedragen! Dat gaat je nu de 1 kosten, lieve vriend. Buitenlan ambassadeurs mogen namelijk v maar één ding mogen ze niet. En 1 is inbreken in de huizen van o' landgenoten„Zo. dus i weet alles zei de volkscomn saris grimmig. „Nou, dan is hetm goed. dat je niks kunt bewijzen, h „Dat dacht je maar," grinni brigadier Piet. Hij haalde de sp van de bandrecorder en stak die chend in zijn binnenzak. „Alles st op de band." zei hij. „Ik had I toestel zelf aangezet PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN -3. I WAi tew MOOIE eeeio m die fONit FERDINAND 184 En werkelijk, het nieuwe huisje is een nieuw hoofdstuk. Dolly geniet er van om het huishouden zo geruisloos mogelijk te laten lopen. De oor logsbeperkingen telt ze licht en ze tracht ze voor Sam te effenen, ze wil ze zo balanceren, dat hij er zo min mogelijk van merkt. Maar weinig hoort hij van de huishoudelijke be knellingen die maand na maand toe nemen. Moet hij ze eens te horen krijgen, dan is Dolly zo egaal ge stemd, dat het hem telkens verwon dert en hij onwillekeurig al zijn best doet om niet de mindere van haar te zijn. Ze eten in de bibliotheek, waar Dolly op een potkacheltje kookt om 't gebruik van brandstoffen klein te houden. Dolly kookt er Sams lieve lingsschotels op, hij zegt. dat hij in geen hotel zo goed eet. Willem Hendrik doet zijn best om Beuken- loo een aandeel te geven in het huis houden van de Duinkant, zo is het huisje gedoopt. Als de brandstoffen minder worden, ziet hij kans om stobben uit het bos van Beukenloo te sturen, elke week komt er een mand met groenten, madame Re- nard zorgt voor weckflessen met groenten en compote. Sam heeft in januari en februari concerten in het land, kan hij 't even bolwerken dan komt hij tussen de concerten op de Duinkant. Dolly ziet met stille vreugde, dat hij het gezellige en ver trouwelijke leven op de Duinkant zoekt. Ze zien ook vrienden en ken nissen. geen mondain leven, daar leent de oorlogstijd zich ook weinig toe en dat zou Sam ook niet aankun nen, elke omgang moet afgestemd zijn op zijn labiele stemming. Het is juist een omgang, waar ze allebei van door Henriette L.T. de Beaufort ir r.lsnpbW, rtea*a»i«atj. ».v. ken v t(ïn iï> genieten, die Dolly soepel en van zelf tracht te plooien, zodat hij niet merkt, dat ze zijn gevoeligheid nooit uit het oog verliest. Hij vermijdt zijn slapeloosheid te noemen, er zijn ook veel nachten, dat hij nu een slaap van rozen heeft. Het kleinste woord van Dolly er over gebruikt, doet hem zeer, hij antwoordt dan buiten pro portie scherp, de kwetsuur die hij aan Dolly meent gegeven te hebben, slaat dan evenwel op hem met veel groter pijn terug. „Sammetje. trek je er toch niks van aan. woorden zijn maar woorden en ik ben immers een Beukenloose, ik heb een huid als een olifant en ook de ziel er van." Hij glimlacht dan droefvrolijk, soms is hij er een halve dag door verstoord. Over wat? Dolly kan het niet noemen, alleen leert ze er uit. dat het beter voor zijn lichtgeraaktheid is, niet over de sla peloosheid te spreken, maar elke nacht die hem rust schenkt, dankt ze in stilte de Hemel. Ja, de Duinkant is hun klein paradijs. In de tweede zomer van de oor gaan Sam en Dolly de zomervak tie op Beukenloo doorbrengen. I is de eerste maal sinds hun huwel 1 dat ze lange tijd op het Huis loget Eerst zou het maar drie weken ren, maar het worden twee git maanden. Voor gastheer en kindd is het een tijd van vlekkeloos gei ten. De stilte buiten, het wel; zorgde leven in Huis. de bekei omgeving van tuin en bos, het Sam werelden van goed. Dolly met de vezels van haar bestaan 1 groeid in het Beukenloose dat en stap. die Sam tot deze omgev nader komt, ook hun onderlinge bondenheid intensifieert. Dolly het al in de eerste dagen, hij sla diep. vast en lang. 's Ochtends sti" hij uitgerust op. tintelig van krad zodat ze aan 't ontbijt al allei plezierige gesprekken hebben, lev e dig van stemming. Dolly, als t j, mensen met sterke en gezonde zei], wen, is al aan het ontbijt bereid een consistente uitwisseling van dachten. Ze geniet er van om 's o tends in de van zon doorstrooirfcf eetzaal van Beukenloo met S jj honderd uit te praten. Will Hendrik, terwijl hij de courant lei luistert graag, nu en dan geeft eens een raak woord ten beste, het ontbijt gaat Sam naar de g t salon, daar staat de Ibachvleug|i( waar hij elke ochtend een paar uj, studeert. Tegen elven brengt Do. hem de koffie, dan zitten ze even de diepe vensterbank en keuvel wat. Middag en avond zijn vakant ze fietsen in wijde omtrek, wandel i alleen maar om het genot van a< i men, kijken en praten. Wordt vervol n j, RADIO VANDAAG HILVERSUM I <298 en FM-kanalen NOS: 7.00 Gelukwens Koningin. 7.02 Nieuws. KRO: 7.04 Het levende w oord. 7.09 (S) Licht programma met Hans van Willigenburg. <7.30 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. NOS: 8.45 Spiegel van België. KRO: 9.15 (S) Licht programma met Anne van Egmond. (10.30 Nieuws). 12.00 (S) Lunchprogramma met Hans van Willigen burg. (12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws). 14.00 (SL) Licht programma met Anne van Egmond. (15.30 Nieuws). 16 00 (S) Jacques van Kollenburg ontvangt op zijn Spreekuur. 17.00 (S) Kinderprogramma. 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Echo magazine. P.P.: 18.19 Uitzen ding van de WD. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Marktberichten. 18.44 (S) Zomaarstereo. 19.30 (S) Edwin, platen en zingen. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven. 21.30 (S) Radio - Televisie. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal. programma vanuit en rondom de sport. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II <402 m en FM-kanalen). NCRV: 7.03 Nieuws. 7.14 Ochtendgymnas tiek. 7.23 Te Deum Laudamus: gewijde mu ziek. 7.54 Vingerwijzing. 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en Nu. 8.25 Rozegeur en prikkeldraad: het leven van alledag NOS: 9.00 Jahwe en Allah Het Midden-Oosten, april 1976, docu mentaire. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Wat heeft dat kind?: problemen en situaties in het leven van een kind. 10.15 De taal in je hand: praten over het leven in de taal 1030 Eurolight. 11.00 Nieuws. 1103 Meer over minder: dc sprekende minder heid. 12.30 Toensmo. toeristische informa- tie. OVERHEIDSVOORLICHTING: 1249 Uitzending voor de Landbouw. NOS: 13.00 Nieuws. NCRV: 13.11 Hier en Nu. NOS: 13.30 Vonken onder de as: Nederlandse volksver halen en -gebruiken. 13.45 Onder de Groene Linde: oude liedjes en balladen. 14.00 Radio Kamerorkest: klassieke en moderne muziek. 15.00 Zoeklicht op Nederland: De regio in het défilé op Koninginnedag. (16.00 Nieuws). 16 30 Kijk op buitenland: beschouwingen en berichten over de Derde Wereld en Oost- en West Europa. VPRO: 17.00 Welingelichte kringen: rechtstreeks debatprogramma. 17.45 SYMBIOSE. VPRO: 17.55 Mededelin gen. 18 00 Nieuws. 18.11 Embargo. 18.20 Simplisties Verbond. 18.30 Embargo, ver volg. NOS: 20.00 Nieuws. 20.05 <S) Mijmeren met een mirliton: amusementsprogramma. 23.00 Springplanksuccessen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III <445 m en FM-Kanalen) EO. 7.02 (S) Gospelsound: programma boor devol muziek speciaal voor jonge mensen. 8.03 (S) Tijdsein: muziek en informatie (8.03, 8.30. 8.45 Actualiteiten) 9.03 (S) De muzikale fruitmand: verzoekplatenprogramma van en voor zieken. 10.03 (S) Te Elfder Ure: non-stop muziekprogramma. TROS: 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) De Hugo van Gelderenshow, met de Nederlandse top- 10 en Kwiswijs. NCRV: 13.30 (S) Pop- Kontakt: de Nederlandse tip-30. NOS: 16.02 (S) De Hitmeester: DE Nationale Hitparade met dc Top-30. 18.02 De Vakaturebank. 18.10 (S)NOS-Maal. VERONICA: 19 30<S) Vcroni- ca-op-drio: actuele pop-informatie-show. VPRO: 20.02 (S) VPRO-op-drie. 23.02 <S) Radio Vrij Belgie. 0.02 (S) Amigos de musica. AVRO: 1.02-7.00 (S) Continu de nacht door. HILVERSUM IV (FM-Kanalenl. NOS 7.02 Nieuws. 7.04 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9 02 (S) Stof van eeuwen. 10.30 (S) Vocalise: licht klassieke muziek en operette- melodieen. 12.00 (S) Uit eigen produktie: Klassieke kamermuziek. EO: 13.00 (S) Klankspicgel: concertgebeuren uit heden en verleden 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Klankbord 14.20 Sefer T'Hillim: programma rondom de Psalmen. 14.45 Woord der waarheid. Theolo gie naar de Heilige schrift. VPRO: 15.00- 17 00 (S) Muziek op vier: nieuwe stromingen in de jazz, blues en de experimentele en modern-klassieke muziek. TV VANDAAG NEDERLAND I '0-25 ROS: Felrcitatie Minister President 10.30 DeMé Paleis Soestdi|k 18.15 TELEAC: Sociale Verzekeringen, les 7 18.45 NOS: Kortweg: kuns'in de komende week 18.55 Journaal 20.45 Hotwan Holland, comody-show 21.35 NOS: Journaal 21.50 VARA: Haagse kringen 22.35 Oscar Peterson presenteert 23.00 Gedicht 23.01 IKON: n 8roertje dood aan zich schikken, studio-gesprek 23.26 NOS: Journaal NEDERLAND II 18.15 NOS: Samenvatting detilé op Soestdii r< 18.45 Paulus de Boskabouter 18.SS Journaal 19.05 AVRO: AVRO'sToppop presenteert natiorale hitparade 20.00 NOS: Journaal 20.25 Avro'S Wie-Kent-Kwis 21.45 De gebroeders Hammond 22.35 Televisier magazine 23.30 NOS: Journaal. Simpkins „Ga weg, ik heb geen hulp nodig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4