IEN PROCENT MINDER DECORATIES h m commandeurs "anje Nassau Drie naaldkunstenaressen van „Lydia" onderscheiden Voor het eerst geen Surinamers; aantal vrouwen even groot als vorig jaar sj 30 APRIL 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 13 inj sti erl y ds twee Nederlanders (vorig jaar acht) werden dit keer dmd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau, op ellhedag de hoogst toegekende onderscheiding. (Een nog onderscheiding is die van het commandeurschap in de de Nederlandse Leeuw. Deze werd bijvoorbeeld precies n r geleden toegekend aan de toenmalige president van de itaRaad, mr. dr. J. Donner, die onlangs 85 jaar werd. Voorzover nagaan is hij de laatste geweest die op Koninginne- Jj Vze onderscheiding kreeg. Het is gebruikelijk, zo deelde men "ij het ministerie van binnenlandse zaken mee, dat deze Scheiding, onafhankelijk van haar verjaardag, persoonlijk toningin Juliana wordt uitgereikt). ee nieuwe commandeurs Oran- Leerbroek en Nieuwland), S. Top (Brandwijk, Molenaarsgraaf en Wijn gaarden), P.G. Vries (Goudszwaard, Nieüw-Beijerland en Piershil), B.J. Kalb (Nibbixwoud en Zwaag), C.K. Kroonenburg (Sint Pancras), A. Na- wijn (Zandvoort), H.P. Everwijn (Westerschouwen), J.D. de Kam (Duiveland), A.C.H.N.M. de Bakker (Eemnes), H.L. Sixma baron van Heemstra (Gaasterland), mr. S. Crommelin (Diepenveen), mr. K.H. Lambers (Anloo) en J. Spaans (Goor). Ook een aantal wethouders kreeg deze onderscheiding: P.A.J. Verpaa- len (Rucphen), H.H. Heemels (Melick en Herkenbosch), T.J.P. Nass (Dui ven), J.C. van der Meer (Voorburg), C. van Wijngaarden (Papendrecht), F.G. Smit (Vlissingen), en W. Berenst (Hardenberg), ongeveer evenzovele raadsleden: R. de Laat (Boxtel), P. Brouwer (Waalwijk), T.L. van Deelen (Eist), G. van Kampen (Scherpen- zeel), W.F. van Kouwen (Bunnik) en J.H. Rademaker (Denekamp) en ge meentesecretarissen: L.M. van de Laar (Veldhoven), M.J.G.M. Peeters Het aantal koninklijke onderscheidingen dat giste ren ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana werd uitgereikt is tien procent kleiner dan vorig jaar: Dit keer werden 2.259 Nederlanders (en Antillianen) gedecoreerd tegen 2.515 in 1975. In 1974, 1973 en 1972 waren die aantallen resp. 2.319,2.167 en 2.182. Dat er minder mensen onderscheiden zijn, kan een gevolg zijn van het feit dat er dit jaar voor het eerst geen Surinamers bij waren. Zoals bekend is Surina me sinds november 1975 onafhankelijk. Het aantal vrouwen dat een onderscheiding kreeg ligt evenals vorig jaar rond de 220, dus nauwelijks tien procent van het totaal. Geen enkele vrouw viel de hoge onderscheiding van ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw ten deel. zijn de huidige vice- ent van de Hoge Raad, mr. bubbink, en mr. A.F.K. Har- Yoofd van de permanente verte- jordiging van ons land bij de jatlantische Raad in Brussel. tientallen die werden be- I tot ridder in de orde van de fjandse Leeuw noemen we aller- de ambassadeurs drs. T.A. oil *New Delhi), mr. A.C. Vroon xo) en mr. W.G. Zeylstra (Lagos, la). Verder mr. R. Prins, presi- van het Hoog Militair Ge- mr. J. Schaafsma, presi- van de arrondisse- j n-echtbank in Arnhem, prof. dr. Wieringa, hoogleraar aan de Universiteit, drs. S. Orlandini, ent-directeur van de KLM, H. Verbiest, hoogleraar in de gie te Utrecht en prof. dr. L. directeur van de GGD te dam en hoogleraar aan de pus-universiteit in de Maasstad. *d: egpui m n ist steries ig deze onderscheiding niet (Gravel, W.A.J. Verhagen (Geldropl. ministeries voorbij: mr. J. van n, secretaris-generaal van crm, LA. Renardel de Lavalette, di- -generaal voor de ar- (loorziening, ir. C.H. ïann, adviseur bij het minis- sociale zaken, drs. A. van brfg. plaatsvervangend directeur- dtaal bij economische zaken, J.L. dtX plaatsvervangend secretaris- Koninklijke landmacht, mr. t^oosterman, directeur-generaal el<jnnenlandse zaken, dr. E. Haas, edsvervangend directeur-generaal en wetenschappen, drs. directeur bij financiën. ook: mr. P.C. Maas, president- oteur van de Nationale Investe- habank en mr. F.F. Posthumus directeur van de Neder- sche Bank. het bedrijfsleven: dr. A. Baten- voorzitter van de raad van be rt r van de Algemene Bank Neder drs. J.D. Hooglandt, lid van de m» van bestuur van Estel, jhr. mr. -eï. Sickinghe, voorzitter van de i< >xan bestuur van Stork en ir. D. ït öhof, vice-president van de raad van Philips. IODL vlement 'tere „doorstroming" binnen ite en de Tweede Kamer heeft ijfeld ook invloed op het aan- iderscheidingen dat wordt uit- ;t. Dit keer zijn er drie Kamer- geridderd (vorig jaar acht): ds. Abma, fractievoorzitter van de [in de Tweede Kamer en mr. F. ieine (WD), die beiden ruim feneenhalf jaar deel uitmaken leze Kamer. In de Eerste Kamer alleen prof. dr. P.A.J.M. Steen- (KVP en voorzitter van het in Democratisch Appel), die tien jaar zitting heeft. Allen :n benoemd tot ridder in de "|!van de Nederlandse Leeuw, een ^scheiding die ook ten deel viel W. Koops, griffier van de Ie Kamer. lagere besturende overheidsli- ;n vielen uiteraard honderden ei ^scheidingen: ridder in de orde Ie Nederlandse Leeuw werden eréirgemeester van Arnhem, drs. \n». Roeien, het lid van gedepu- staten van Drente G. Londo Wee griffiers van provinciale sta mr. P. van Zanten (Utrecht) en tlafr-L. Matti (Limburg). :stpfficier van de orde van Oranje -14BU werd bij bevordering be- 13.ïd de burgemeester van Kam- drs. S. van Tuinen. Ook de bur- Jesters van Rosmalen, de heer Molenaar en van Assen, de heer anJrolleman, kregen deze onder ling. Iders Lejer in dezelfde orde werden on- anderen: de burgemeesters baron van Hövell tot Wes- ler (Haps), mr. J.J. de Leeuw >pef), mr. L.M.N. Schweitzer (Vlij- gei. drs. W.F.A. Heemskerk (Echt), >f olaar (Didam), J.A.A. Aarse (Hel- itsluis), A. Berends (Meerkerk, Alle namen stonden in de buitengewone editie van de Nederlandse Staatscourant. Zoals gebruikelijk wordt niet steeds het beroep of de functie van de betrokkene daarin vermeld. Dat wordt nagelaten als men vermoedt dat de gedecoreerde het niet op prijs stelt. Verder staan mensen die bijvoorbeeld werkzaam zijn bij de Binnenlandse Veilig heidsdienst alleen met woonplaats vermeld. De Staatscourant kan worden besteld bij de Staats- uitgegeverij in Den Haag. Hiervoor moet vijftig cent plus negentig cent verzendkosten (dus 1.40) wor den overgemaakt op giro 425300 van de Staats uitgeverij in Den Haag. Hieronder en op pagina 14 sommen we een groot aantal onderscheidingen op. Daarbij is geen reke ning gehouden met mensen die de onderscheiding mogelijk hebben geweigerd. K. Lubbers (Heerde, inmiddels ge pensioneerd). Ere-medaille Precies 21 (oud)wethouders en (oud)raadsleden kregen de gouden eremedaille verbonden aan het rid derschap in de orde van Oranje Nas sau: A.K. Mulder (Beilen), T. Schut ter (Ten Boer), H. Dijkema (Bierum), IJ. Dijkstra (Gaasterland), A.H. de Groot (Nigtevecht), G.J. van Barne- veld (Amerongen), P. de Moor (Brou wershaven), W. van Gilst (Bruinisse), F. Bloemink (Bennebroek), J. Pol dervaart en A. de Baan (beiden te Oudenhoorn), A. Kapteijn (Stol wijk), C. van Aalsburg (Heukelum), P.A. van Vuuren (Haaften), C.G. Mi- chels (Hedel), C.F.S. Gramser (Bergharen), J. Feteris (Hedel), L.P. Sieben (Kessel), P.L. Meekels (Ob- bicht en Papenhove), H.S. Crutzen (Slenaken) en J.W. van Heivoort (Vlijmen). Twee inmiddels gepensioneerde con cierges van gemeentehuizen werden eveneens onderscheiden. De bronzen eremedaille ontvingen: G.J. Gies- kens, hoofdbode-concierge van het raadhuis in Laren, en mevrouw W.H. Lemlijn-Arts, concierge van het ge meentehuis in Klimmen. Kerken In de kerkelijke sector schitterden gisteren vrijwel alle onderscheidin gen (alleen de bronzen eremedaille bleef onaangeroerd). Wat de protes tantse kerken en kerkgenootschap pen betreft kwamen we in de Staatscourant de volgende namen tegen: Organisten: L. Ramp, van de christe lijke gereformeerde kerk te Bos koop, P. de Vor, van de hervormde kerk te Hagestein, J. Hamerling, van de hervormde kerk te Lexmond, H. Buitenhuis, oud-organist en dirigent van de hervormden gemeenten te Hoensbroek, Treebeek en Nuth en R. Bolt, van de hervormde kerk te Nie- hove. Zij ontvingen de zilveren ere medaille. Het goud was weggelegd voor R. Rougoor, van de hervormde gemeente te Oude en Nieuwe Niedorp. Kosters: J. W. Lookman, oud-koster van de Bethlehemkerk te Diemen, J. P. Hofstraat, van de hervormde kerk te 's-Heerenberg, mevrouw C. van den Heuvel-van den Berg, van de evengangelisch-lutherse kerk te Leerdam (allen zilveren eremedaille). Kerkeraadsleden: R. Bolt van de ge- ref. kerk te Ten Boer en O. Koedijk, oud-lid van de kerkeraad van de gerei, kerk te Sint Maarten. Verder ook de heer W. Kos, oud-kerkvoogd van de herv. gemeente Naarden, H. A. Verschoor, administrateur van het kerkelijk bureau van de geref. kerk te 's-Gravenzande, A. de Reus, notabel en kerkmeester van de herv. gemeente te Goedereede (allen de gouden eremedaille). Van links naar rechts: mevrouw C. Plomp, mevrouw A. C. de Ruyter Schoo en mevrouw T. Ligthart - van Minnen. Van een onzer verslaggevers BODEGRAVEN Burge meester J. Kok van Reeuwïjk kwam gisteren op bezoek bij zijn collega N. P. Kremer van Bodegraven. Want in Bode graven moest hij een ko ninklijke onderscheiding uit reiken aan mevrouw C. Plomp 82 jaar. Aan mevrouw Plomp is, samen met de dames T. Lighthart-van Minnen, 81 jaar, en A. C. de Ruyter- Schoo, 85 jaar, toegekend de eremedaille in zilver, verbon den aan de orde van Oranje- Nassau. Mevrouw Plomp woont al jaren in Reeuwijk, de beide andere dames wonen in Bodegraven en alle drie zijn zij van de oprichting af, ruim veertig jaar geleden, lid van de her vormde zendingskrans „Lydia" in Bodegraven. Die veertigste verjaar dag van „Lydia" viel op 13 februari, de drie dames zijn toen „bin nenshuis" ook al geducht in het zonnetje gezet. De drie dames zijn van hun jeugd af al vriendinnen en zij hebben met „Lydia" gewerkt, ook in de oorlog toen „Lydia" tijdelijk moest sluiten omdat de materialen moeilijk of soms zelfs helemaal niet waren te krijgen. Iedere tweede week in oktober houdt „Lydia" een verkoopdag van alle werkstukken. Die bracht verle den jaar 9818 gulden op. Onmiddel lijk na die verkoopdag wordt de „winst" overgemaakt. Er is door on derlinge verkoop en bestellingen al tijd een extraatje in kas en zo kon vorig jaar niet minder dan 7500 gul den worden overgemaakt naar de Gereformeerde Zendingsbond in de Nederlandse Hervormde Kerk en 3000 gulden naar de inwendige her vormde zending. Dat was bij elkaar niet minder dan 10.500 gulden en „Lydia" hoopt dit jaar fiks over dat bedrag heen te geraken. Voor wat betreft de bestellingen: een hotel in Luxemburg bestelde twaalf gehaakte bedspreiden. Er zijn gebreide truien naar Alaska en IJsland gegaan. De drie dames heb ben zich min of meer gespeciali seerd: mevrouw Plomp borduurt, mevrouw Ligthart breit en me vrouw De Ruyter borduurt, haakt en breit. „Lydia" heefteen constant ledenbestand van ongeveer twintig dames. Dit jaar zijn er misschien als gevolg van het jubileum in februari, vijfentwintig. Er zijn oudere dames lid, maar ook jongeren: de jongste is nog geen dertig. De drie dames, die gisteren konink lijk werden onderscheiden, denken nog niet aan ophouden. Daarvoor zijn ze nog veel te flink. Predikanten: officier in de orde van Oranje Nassau: ds. D. J. Karres te Driebergen predikant/coördinator secretaris binnen het secretariaat- generaal van de Nederlandse Her vormde Kerk, ds. F Mooi, hervormd predikant voor buitengewone werkzaamheden, te Haren en ds. W. Chr. F. Metz. in zijn hoedanigheid als voorzitter van de raad voor de kin derbescherming te Arnhem. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau werden benoemd: drs. A. J. de Bakker geref. predikant te Zuid- land, ds. L. S. den Boer te Rijswijk, emeritus predikant van de Christe lijke Gereformeerde Kerken en voor zitter van de Vereniging tot versprei ding der Heilige Schrift, ds. C. R. de Jong, hervormd predikant te Nieuwe Pekela, ds F. S. Kloosterman, her vormd predikant te Vlissingen en ds. D. Ringnalda, emeritus predikant van de geref. kerk te Haarlem. De hoogste onderscheiding ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw kre gen prof. dr. J. L. Koole uit Wezep, hoogleraar aan de Theologische Ho geschool van de Gereformeerde Ker ken te Kampen en prof. dr. P. Smits uit Den Haag, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden in de soci ologie van de godsdienst. De zilveren èremedaille werd uitge reikt aan mejuffrouw R. Holwerda, de huishoudster van ds. J. P. Honnef, emeritus-predikant te Leiderdorp. Zondagsschool Deze medaille werd ook uitgereikt aan de heer B. van Laar, leider van de zondagsschool in Hoog Soeren, aan G. Koppelaar, medewerker aan de christelijke gereformeerde zon dagschoolvereniging „Het Mos taardzaadje" (bedoeld zal zijn( „Het Mosterdzaadje", red.) te Sliedrecht. aan mevrouw P. Verhoeven, leidster van de zondagsschool „Uw Konink rijk Kome", te Heukelum, mevrouw G. van de Giessen, leidster van de zondagsschool uitgaande van de her vormde gemeente te Brandwijk, en aan mevrouw A. G. Vogelezang. me dewerkster van de hervormde zon dagsschool „Laat de kinderen tot Mij Komen" te Krimpen aan den IJssel. De gouden eremedaille ont ving de heer N. Veldhuis te Vlissin gen lid van het hoofdbestuur van de Nederlandsche zondagsschool veree- niging. Andere Ook werden onderscheidingen uitge- reikt aan tal van andere mensen die aan andere kerkelijke organisaties en verenigingen verbonden zijn: me vrouw M. Smits-de Koning, pen- ningmeesteresse van het Poortu- gaals hervormd kerkkoor, mevrouw C. J. Kromhout-Nagtegaal, presiden te van de vrijzinnig hervormde vrou wenvereniging te Alphen aan den Rijn. mevrouw M. Hordijk, oud medewerkster bij de stichting Haag se hervormde kindertehuizen. Zij kregen de zilveren ere-medaille. De gouden ging naar: mevrouw Chr. Weidner-Slors, secretaresse van de Nederlandse Protestanten Bond af deling Vianen. Ridder in de orde van Oranje Nassau werden: A. L. Yska uit Den Haag. directeur van de Stichting mecha nische registratie en administratie van de Nederlandse Hervormde kerk, mevrouw ds. A. E. A. Went-van der Vring te Bloemendaal, algemeen secretaris van de stichting Oecume nische hulp aan kerken en vluchte lingen, de heer A. M. van der Linden, te Zeist, oud adviseur/administra teur van de Stichting steun kerkbouw van de Gereformeerde Kerken, de heer J. W. Harbers, voor zitter van de raad voor de predi kantspensioenen van de Neder landse Hervormde Kerk, wonende te Rozendaal. Verder noemen we: dr. E. Odé, zen dingsarts in dienst van het Baselse zendingsgenootschap en werkzaam voor de Presbyteriaanse kerk in Ka meroen. Ook hij werd ridder in deze orde, evenals mr. E. Gerritsen te Amersfoort, secretaris voor algeme ne zaken van de Generale Diakonale Raad van de Nederlandse Her vormde Kerk. en mej. A van den Brand, zendelinge, te Parakou (Da homey). Sport Ook werd een aantal mensen onder scheiden die zich verdienstelijk ma ken of hebben gemaakt in sportorga nisaties. Ben Arts. bestuurslid van de Nederlandse Hippische Sportbond werd ridder in de Orde van Oranje Nassau, evenals de oud- keurturner Klaas Boot, de heer P. M. J. Bromberg, oud-vicevoorzitter van de Nederlandse Hockeybond en de heer W. Dijkstra, hoofdbestuurslid van de Nederlandse Schaakbond. Op plaatselijk niveau werden ereme dailles uitgereikt. De gouden o.a. aan: de heer J. Broer, voorzitter van de afdeling gymnastiek van de chris telijke sportvereniging „De Jodan Boys" te Gouda en de bronzen aan de heer J. Schermer, huisbewaarder bij het Nederlands Olympisch Comi té, wonende te Den Haag. Cultuur In de culturele sector werden er hon derden uitgereikt, uiteenlopend van de chef nachtwaker bij het Rijksmu seum te Amsterdam, de heer A. H. Coronel, die de bronzen eremedaille kreeg, tot zijn stadsgenoot prof. dr M. A. F. Smits van Waesberghe. mu sicoloog. een van de 77 Nederlanders die benoemd werden tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw (vo rig jaar waren dat er totaal 74). Officier in de orde van Oranje Nas sau (bij bevordering) werden de actrice Caro van Eyck en Paul Hup- perts, dirigent van het Utrechts Symphonie Orkest. De actrices Lily Bouwmeester en Beppie Nooy sr werden Ridder in de orde van Oranje Nassau, evenals de acteur Gerard Hartkamp, de filmer Ed van der En den, de beeldende kunstenaar Tjeerd Bottema (ook bekend als il lustrator van onder meer kinderbij bels). de beeldend kunstenaar Cep has Stauthamer, de kunsthandelaar M. L. de Boer, de organist en compo nist Cor Kee, de kunstschilder R. de Bruijn Ouboter, de beeldhouwer Dirk Bus, Netty Hamel, directrice van de Hoofdstad Operette, Michel van der Plas, publicist, de schrijfster A. M. M. Rutgers van der Loeff- Basenau, de edelsmid Nico Witte- man en de oud-chef-redacteur van het Friesch Dagblad, de heer P. Wij- bengs. Gouden Een gouden eremedaille was o.a. weggelegd voor de heer J. Broer uit "t Harde, penningmeester van de Christelijke bond van orkestdirigen ten. de heer A. Joosse, muziekleraar en dirigent te Serooskerke, de auteur A. A. van der Lugt uit Luyckgestel, mevrouw M. P. Walvius-Beyer, secre taris van de muziekschool te Drach ten. en de heer J. Strockmeijer. diri gent van muziek- en zangvereniging te Musselkanaal. Het bijna voltallige bestuur van de christelijke muziekvereniging Patri monium te Enkhuizen werd onder scheiden: voorzitter J. Harlaar. twee de voorzitter C. Keesman en pen ningmeester C. Jorritsma kregen al len de zilveren eremedaille. Van de muziekvereniging U.D.I. te Nijkerk kregen de oud-bestuursleden H. Kingma en Th. de Vries deze onder scheiding, drie oud-bestuursleden van de muziekvereniging Juliana te Paesens: A. de Jong, W. Steegstra en H. Oosterling, de voorzitter èn de secretaris van de christelijke reci- teervereniging Concordia te Kalen- berg (gemeente IJsselham): de heren W. van Beek en K. Muis, drie oud- bestuursleden van de muziekvereni ging Crescendo te Kloosterhaar (ge meente Hardenberg): de heren B. Wolbink, H. Schepers en L. Kelder. Dan noemen we nog A. Beuving, bestuurslid van de christelijke mu ziekvereniging A.M.D.G. te Beilen. J. van Gemeren, voorzitter van de christelijke zangvereniging Hosanna te Boskoop. A. van Kesteren, tweede voorzitter van de christelijke zang en oratoriumvereniging Soli Deo Gloria te Noordwijk, K. Kooiken uit Nijeveen, bestuurslid van de bond van christelijke zangkoren in Dren te, J. Overzet, dirigent van de chris telijke showband Crescendo te Opende. J. Pool, regisseur voorzitter van de christelijke reciteervereni- ging te Berghuizen, J. Porte, oud- voorzitter van de christelijke mu ziekvereniging Advendo te Franeker en H. J. Tietema, voorzitter van de muziekvereniging Soli Deo Gloria te Nieuw Amsterdam. De wijze waarop de namen van de gedecoreerden in de staatscourant worden vermeld is niet altijd even logisch en duidelijk. De kortste aan- Mr. A. F. K. Hartogh (ambassadeur bjj de Atlantische raad in Brussel): Com mandeur Oranje Nassau duiding geldt de heer P. I. E. Ben nett. die de zilveren ere-medaille heeft gekregen en valt onder het kabinet voor Nederlands- Antilliaanse zaken. Verder wordt er over hem (bijv. woonplaats, beroep) niets meegedeeld. De langste om schrijving (zeven regels in de Staatscourant) is die bij de heer B. Th. de Jong, arts. geneeskundig in specteur van de volksgezondheid in algemene dienst bij de geneeskundi ge hoofdinspectie van de volksge zondheid bij het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne, tevens medisch adviseur van de mi nister van onderwijs en wetenschap pen, wonende te 's-Gravenhage. Hij werd ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Soms doet een aan duiding vreemd aan: J. A. Oudhuis. allround gas- en waterfitter bij de water- en lichtbedrijven in Den Hel der. zilveren eremedaille Onderwijs In de sector onderwijs werd gisteren slechts één bronzen medaille uitge reikt en wel aan mej. E. Huging, schoolschoonmaakster bij het open baar gewoon lager onderwijs te Wa teren (gemeente Diever). Van de zes hoogleraren die werden benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw noemen we prof. dr A. R. Hulst, (Utrecht) en prof. dr C. Soete- man (Leiden). Verder werden benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau: K. E. Buffinga, waarnemend rector van het gereformeerd lyceum te Gronin gen, drs J. H. Drewes, rector van het christelijk atheneum Jan van Arkel te Hardenberg. P. J. Heukelom. oud rector van de bijzondere scholenge meenschap De Schothorst te Amersfoort, drs W. G. Noordegraaf, oud-rector van het vrijzinnig christe lijk lyceum te Den Haag. Ridder in diezelfde orde werden: D. de Leeuw, adjunct-directeur van een bijzondere pedagogische academie te Groningen, wonende te Assen, H. de Haan, oud-hoofd van een bijzon dere lagere school te Joure, W. J. M. Jorna, hoofd van een bijzondere la gere school te Oud-Zevenaar. L. P. Koenders, oud-hoofd van een bijzon dere lagere school te Eibergen. J. C. Lanser, hoofd van een bijzondere lagere school te Sliedrecht, J. C. Meeuse, hoofd van een bijzondere lagere school te Rijssen, N. P. Merckx, hoofd van een bijzondere lagere school te Veldhoven, J. C. Verhoef, oud-hoofd van een bijzon dere lagere school te Hoek. J. Vink, hoofd van een bijzondere lagere school te Katwijk. W. van Voorst, hoofd van een bijzondere lagere school te Kampen, J. E. de Waal, hoofd van een bijzondere lagere school te Lamswaarde, dr J. P. Boij- ens, leraar aan het protestants ly ceum te Eindhoven, J. W. A. Fossen, oud-directeur van de christelijke mavo te Nijkerk, mej. G. H. Jansen, conrectrix van het christelijk ly ceum Dr. W. A. Visser 't Hooft te Leiden, wonende te Oegstgeest, A. J. Klein Ikkink, oud-conrector van de christelijke scholengemeenschap te Aalten, en mr. K. T. Mendelts. secre taris van de Vereniging van christe lijk voortgezet onderwijs te Den Haag. Gouda Gouden medailles gingen naar: mej. H. M. C. Baars, hoofdleidster bij het bijzonder kleuteronderwijs te Rot terdam. J. p. van Bergen, oud onderwijzer bij het bijzonder lager onderwijs te Woudenberg, mej. M. C. van den Bos, hoofdleidster bij het bijzonder kleuteronderwijs te Game ren, mej. M. C. Le Grand, hoofd- •leidster bij het bijzonder kleuteron derwijs te Rotterdam, mej. C. C. van der Pijl, oud-onderwijzeres bij het bijzonder lager onderwijs te Alphen aan den Rijn, A. C. A. Voortman, onderwijzer bij het bijzonder lager onderwijs te Zenderen (gemeente Vervolg op pagina 14, kolom 1 Lily Boumees- ridder Oranje Ds. H. G. Abma Prof. dr. P. A. J. M. (Tweede Kamerlid, Steenkamp (lid Eerste e Caro van Eijck: Actrice Beppie Nooy: SGP): ridder Neder- Kamer, KVP): ridder r Oranje Nassau ridder Oranje Nassau landse Leeuw Nederlandse Leeuw- Prof. dr. J. L. Koole (hoogleraar te Kam pen): ridder Neder landse Leeuw Prof. dr. P. Smits (hoogleraar te Leiden): ridder Nederlandse Leeuw Prof. dr. W. J. Wierin- W. M. Rehorst (alge- ga (hoogleraar VU): meen inspecteur korps ridder Nederlandse rijkspolitie): ridder Ne- Leeuw derlandse Leeuw. Prof. dr. L. Burema Dr. A. Batenburg (directeur GGD. Rot- (ABN), ridder Neder- terdam): ridder Neder landse Leeuw landse Leeuw

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13