Brugge kansrijk ondanks tederlaag tegen Liverpool Topclubs zijn tegen shirtreclame 4 Wiel Coerver gaat naar Go Ahead Kaartverkoop wordt politieke zaak Olympische profs" ïrste 71 UEFA-Cup finale levert Britten 32 winst op n Timman houdt aaktitel - lgische ritzege Spaanse ronde "dHÜ KNVB, clubs en spelers gaan onderwerp komende maand behandelen - H IERDAG 29 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 Matty Verkamman ÊRPOOL In een tijdsbestek van drie minuten heeft Club gge gisteravond de droom van een sensationele overwinning le eerste wedstrijd van de UEFA-Cup-finale tegen Liverpool en zien spatten. Vanaf de vijftiende tot de achttiende minuut (e tweede helft, ging de verrassend sterk acterende elf van lier Ernst Happel door de knieën. Liverpool, dat zeer vroeg in jerste helft op een 0—2 achterstand was gezet, wist de zaak via van Ray Kennedy, Jimmy Case en Kevin Keegan (fschop) nog net te klaren: 3—2. smalle marge genoeg zal zijn pr0fiteerde Raoul Lambert meteen de terug-wedstrijd op 19 mei in maar van een foutieve terugspeelbal tadion van Brugge, mag worden van phil jjeal. De Engelse verdediger jfeld. De geringe nederlaag met zag de zo explosieve Lambert volle tegentreffers biedt voor de Bel- djg over ^et hoofd in een poging om wie so uitzicht op het winnen de ^aj 0p Zjjn doelman Ray Clemen- le UEFA-beker. Bovendien zal ce terug te spelen. De Belgische spits t goede voetbal van Brugge de dje biunder met een handige lob len nog voor grote problemen af le straffen. Zeven minuter later bezorgde het ge controleerde de qua kijkspel zelfverzekerde Club Brugge de te- terende finale wat een ver- genstander een tweede deceptie. Een met Borussia Mönchenglad- door Daniël de Cubber opgezette jk —FC Twente vorig seizoen! aanvai. verlengde Lambert met het m rust volledig. Via aanvallend hoofd in de richting van Julien "fcal verschaften de Vlamingen Cools. Deze pezige middenvelder toen de opmerkelijke voor- verbaasde de vijfenzestigduizend g. die toch wel via een ongeluk- kijkers met een schitterend af- periode na rust volledig te loor standsschot: 0—2. Liverpool kwam die mokerslag in Dtale indruk van het winnende duplo de ganse eerste helft niet meer ?ool was niet groot. De club die te boven. Nog meer dan gewoonlijk nkort waarschijnlijk kampioen bieek hoe eenzijdig de op zich amu- Sngeland gaat worden, manifes- sante Britse speelwijze wel kan zijn. zich als de typisch Britse Elke aanval werd opgezet met de die teveel op één patroon is intentie om de boomlange pwezen. Bovendien bleek Liver- Welshman John Toshack in de spits in verdedigend opzicht zeker te bereiken. waterdicht team. en is een Europese bekerfinale A insationeel begonnen, als giste- r de eindstrijd om de UEFA- 0tal op de bomvolle Anfield ien twaalf minuten keek het ont- te Liverpool al tegen een 0—2 erstand aan. In de vijfe minuut VARDEN Grootmeester rimman is er gisteren in ge- i zijn nationale schaaktitel op- i te behouden. Hij mag zich nu de derde achtereenvolgende 1 Nederlands kampioen noemen, nan. die met zwart van bleef ongeslagen met '487= punten uit elf partijen, het begin van de laatste ronde grootmeester Donner en fster Ree ook nog kanshebbers, i wetenschap bepaalde hun tak- j Dat werd Donner met Zwart Fred van der Vliet noodlottig: [verloor. Hans Ree (eveneens jt) kwam met oud-kampioen s Kuijpers remise overeen. Door j ontwikkelingen eindigde Ree weede en werd Donner derde. J Hartoch boekte een overwin- 1 op Van Wijgerden en klom (door naar de vijfde plaats. Be kering verdienen de prestaties 1de hoofdklassers Van der Vliet jan Wijgerden, die beiden van wonnen, en respectievelijk fle vierde en gedeelde zesde s (met Ligterink) nestelden. De alers verwierven het recht in dit looi uit te komen via voorwed- De Groningse kandidaat ier Gert Ligterink startte mise- maar werkte zich toch nog omhoog. jonde: Kuijpers-Ree Ligterink-Witt lalJon-Ttmman 0—1. Van de Vliet-Donner a de Weide-Enklaar 'ft-'fc. Hartoch-Van 1—0. 1. Timman 8'/! punten, 2. Ree l'h f Donner 7 pnt. 4. Van de Vliet 6«/i pnt5. th 6 pnt. <5/7 Ligterink en Van Wijgerden t. 8'9 Kuijpers en Enklaar 5 pnt.. 10. Witt It. 11/12 Baljon en Van de Weide 3 pnt. Baljon Timman ise partij. I. c7-c5 2. Pgl-13. e7-e6 3. d2-d4. c5xd4 4 J Pg8-(6 5. Pbl-c3. d7-d6 6.12-14. L18-e7 7. E 0-0 8. Ddl-13. e6-e5 9. Pd4-15. Lc8x(5 10. |e5 e4 11. Pc3xe4. P16xe4 12. D13xe4. Le7- 1. g2-g3. T18-e8 14. De4-d3. Dd8-a5t 15. 1, Lh4-16 16. Lll-g2. Pb8-d7 17. c2-c3, Pd7- Dd3-d5, Da5-b5 19. Thl-dl. Db5xb2t 20. Db2xd2t 21. Le3xd2, Pc5-e4t 22. j. Te8xe4 23. Ld2-el. Ta8-e8 24. TdlxdS, _t 25. K12-11, Te2xh2 26. Td6-d7. Th2-hlt 11-12, h7-h5 28. Td7xb7. L16-d8 29. Tb7-bl, t 30. KI2-g2. Thl-glt 31. Kg2-h3, Te8-e2 l-h4, Tgl-hl t 33. Kh4-g5, Lb6-d8t 34.15-16. 35. Kg5-15, Te2-e6. Wit geelt het op. EPONA De Belg José De Cau- die voor een Nederlandse ploeg heeft gisteren de eerste etappe innen van de Spaanse wielerron- e „Vuelta". Dinsdag was de ron- eopend met een tijdrit die was innen door de Westduitser Die- hureau die voor de Nederlandse t van Peter Post uitkomt, lauwer legde de afstand van 139 lieter die te Estepona begon en ook eindigde, af in 3 uren. 28 Iten en 58 seconden. Tweede de Belg Georges Pintens en de Portugees Fernando les. allen in dezelfde tijd als de laar. Het algemeen klassement osé De Cauwer 3 uur 33 min 2 2. Javier Elloriaga (Sp) op 4 sec, teter Thurau (Wdld) op 5 sec, 4. feoogedoorn (Ned) op 6 sec, 5. fge Pintens (Bel) op 11 sec. 6. Priem (Ned) op 12 sec. 7. Hennie ler (Ned) zt. 8. Jesus Manzane- (Sp) zt. 9. Gerrie Kneteman op 13 sec. 10. Jose Antonio les (Sp) zt. 18. Jan Aling (Ned) sec. 20. Ad van den Hoek (Ned) Happel die vlak voor de finale nog eens had vèrkondigd. dat hij geen hoge pet van het Engelse vpetbal op had maar het zeker niet ongevaar lijk vond bleek het gevaar- Toshack aardig te hebben inge damd. Voor laatste verdediger Eddy Krieger had hij twee stoppers gepos teerd: Georges Leekens en Daniël de Cubber, twee lange verdedigers. Ofschoon de Engelse buitenspelers Steve Heighway en Ian Callaghan soms aardige individuele acties on dernamen, was het gevaar voor het doel van Club Brugge gering. Doel man Jensen redde één keer fraai op een vrije trap van de getalenteerde middenvelder Kevin Keegan. Daar na zag Fairclough na een fout van Jansen de bal voorlangs het doel gaan. greep de Deense doelman nog een keer bepaald zwak in bij een ongevaarlijke actie van Ray Kevin I.eegan^e man die het v/innende doelpunt voor Liverpool maakte, heeft hier over FC Brugge s George -ekens op doel gekopt.Sen tref fer v/erd het echter niet. Bastijns en Jos Volders meermalen mee naarvoren durfden. Kennedy. Club Brugge beheerste het duel op dat moment voor het overige. De Belgische kampioen speelde ook be slist niet defensief. Wanneer er maar even een mogelijkheid voor was. dan kwam de Happel formatie eruit. Daarbij was de technisch zeer be kwame Roger van Gooi de grote uitblinker. Maar ook middenvelders als Ulrik Lefèvre, Julien Cools en René Vandereijcken speelden een gave partij. Brugge was zelfs zo sterk, dat de van nature al offensief ingestelde vleugelverdedigers Fons Liverpools manager Bob Paisley moet in de rust wel een bijzonder teleurgesteld mens zijn geweest. Want hij besloot tot veler verbazing om zijn stormram Toshack voor Jim my Case in te wisselen. En of het nu door die wissel kwam, of niet. Liver pool kreeg in die tweede helft de smaak plotseling te pakken. In de eerste minuut kreeg Case al een fraaie kans. die echter nog werd ge plukt. Maar die actie bleek wel het begin van een hoogst ellendig kwar tier voor de Belgen. Opgezweept door de als vanouds uitzinnige Spionkop-tribune werd de Engelse wals van stal gehaald; Brugge dat de eerste vijfenveertig minuten vrijwel niet in moeilijkheden was geweest, kwam er plat van onder. Ray Kennedy, de ex-speler van het Londense Arsenal, zorgde voor de Britse openingstreffer. Uit een voor zet van Keegan werd de verdediger, die in de tweede helft geen verdedi ger meer was. even te veel ruimte gegund en dat was voor Brugge noodlottig: 1-2. Nog geen zestig se conden later was de stand in even wicht. Alweer Kennedy liet een schot los, dat op de paal stuitte, waarna de toegesnelde Case toch binnenduwde: 2-2. Weer drie minu ten later kreeg Liverpool een strafschop toegewezen door de Westduitse scheidsrechter Biwersi, die overigens soms trekjes van een thuisfluiter vertoonde. Steve Heighway ging er „gewild" neer op een tackle van Bastijns, die op het oog de bal speelde. Biwersi. die er minstens vijftien meter vandaan stond, had weinig moeite met zijn beslissing: penalty, strafschop. Ke vin Keegan stuurde Birgen Jensen van elf meter de verkeerde kant op: 3-2. De zeer opwindende finale het duel verveelde geen moment, omdat beide teams de aanval als uitgangs punt hanteerden (jawel. Raymond Goethals) leverde nadien aan bei de kanten nog kansen op. Jos Vol ders moest de bal uit een inzet van Keegan met een schitterende om haal van de doellijn weghalen, ter wijl Rogier van Gooi in de slotfase niet minder dan drie kansen ver- morstte. Het was Van Gools enige fout. in deze schitterende finale, die slechte afwerking in de laatste minuten. Over drie weken mag hij het met het zeer verrassende Brugge in de return proberen, om orde op zaken te stel len. Gezien de „plotselinge" klasse van Brugge naar het lijkt, geen on mogelijk zaak. LIVERPOOL-FC BRUGGE 3-2 «02» - 5 Lambert Ot-1. 12: Cools 0—2. 59: Kennedy 1—2. 62: Case 2—2, 64 Keegan (stralschóp 3—2. Scheidsrechter: Biwersi (Zwii. Toeschouwers: 60.000. LIVERPOOL: Clemence; Smith, Neal. Thompson. Kennedy; Hughes. Keegan. Fairclough; Highway. Toshack (Casei. Cal laghan. FC BRUGGE: Jensen; Bastijns. Krieger, Lee kens. De Cubber; Volders. Leïèvrc. Vandereij- ken; Cools. Lambert. Van Gooi. DEVENTER Wiel Coerver heeft gisterenmiddag bij Go Ahead een contract getekend, dat hem voor een jaar en twee maanden aan de Deventer eredivisieclub bindt. Coerver, onder meer oefenmeester bij Sparta, NEC, Feyenoordlen het Indonesisch elftal, zal zich de eerste twee maanden niet met het eerste elftal bemoeien. Hij zal zich hoofdzakelijk oriënteren. De ver antwoordelijkheid over het eerste team blijft in die periode bij assis* tent-trainer Henk van Brussel. Wiel Coerver over zijn toekomstige werkzaamheden: „Om te beginnen ga ik me eerst verdiepen in de structuur van Go Ahead. Ik wil eerst weten wat er in de vereniging om gaat, voor ik me volledig op mijn werk als trainer kan werpen. Van het klimaat rond Go Ahead weet ik nauwelijks of niets af. Als dat ge beurd is. ga ik me oriënteren op de markt om nieuwe spelers aan te trekken. Uiteindelijk moeten wede gaten zien op te vullen die er door het vertrek van Van Dcinsen en Arnz zullen vallen". In het contract is een zogenaamde ontsnappingsclausule" inge bouwd. Deze houdt in dat indien Go Ahead mocht degraderen Coer ver en het bestuur nog eens met elkaar gaan praten. Coerver, die vandaag zijn werkzaamheden start, is de opvolger van Leo Beenhakker, die enkele weken geleden met ver lof werd gestuurd. Drie spelers van Go Ahead heeft Coerver bij andere ploegen al onder zijn hoede gehad. Dat zijn Joop van Daele (Feyen oord), Jan van Dcinsen (NEC) en Stef Walbeek (Sparta). Van een verslaggever DORDRECHT Op woensdag 5 mei bevrijdingsdag speelt Ajax een vriendschappelijke wed strijd tegen het nationale elftal van Marokko, dat speciaal voor deze ge legenheid naar Amsterdam komt. Voor deze ontmoeting wordt veel belangstelling van de zijde van de Marokkaanse werknemers in Ne derland verwacht. Alle goede be doelingen ten spijt zit volgens de stichtingen, die zich met de behar tiging van de belangen van de bui tenlandse werknemers bezig hou den, aan de voorbereiding van dit voetbalevenement een bedenkelij ke kant. Het bestuur van Ajax heeft name lijk de Marokkaanse ambassade tienduizend kaarten geleverd ter distributie onder de in Nederland werkzame Marokkanen. De ambas sade laat die kaarten verkopen door de Amicales, de zogenaamde vriendenkringen", die het regiem van koning Hassan II in staat stel len greep te houden op in het bui tenland vertoevende onderdanen. Dit is bij de stichtingen niet in goede aarde gevallen. Ben Kooien, voorzitter van het Ne derlands Centrum Buitenlanders, het overkoepelend orgaan van de zeventien stichtingen, heeft er aan leiding in gezien Ajax' voorzitter Jaap van Praag een brief te schrij ven, waarin hij er zijn ongenoegen over uitspreekt dat de kaartverkoop niet via de normale kanalen plaatsvindt. Nu wordt, zegt hij, voor een evenement dat deel uit maakt van de viering van Neder lands bevrijding van het fascisme gebruik maakt van een fascistische trekken vertonende buitenlandse organisatie. Het een is wel erg in tegenspraak met het andere. Los hiervan hebben de stichtingen bezwaren tegen het feit dat de Ami cales het hoogtepunt van een door hen te houden sociaal-culturele week voor alle Marokkanen in Ne derland op zaterdag 8 mei laten vallen, uitgerekend op de dag waar op de buitenlandse werknemers hun demonstratie willen houden tegen minister Boersma's wet te werkstelling buitenlanders". Zij zien hierin een doelbewuste poging de Marokkanen af te houden van deelname aan de demonstratie. MADRID Pablo Porta, de voor zitter van de Spaanse voetbalbond, heeft gisteren toegegeven dat de Spaanse voetbalselectie voor Montreal niet als een amateurploeg kan worden beschouwd. Door de uitlatingen van de heer Pablo is de vraag of Spanje, dat zich ten koste van West-Duitsland, Tur kije en Bulgarije plaatste, in het Olympisch voetbaltoernooi zal kun nen spelen. Gisteren verwierp de heer Porta de gedachte een echte amateurploeg naar de Spelen af te vaardigen. Een ploeg die, volgens hem, niets meer dan een oefen partner voor de andere deelnemen de landen zou kunnen zijn. (UlgCltUC door Leo Bolle AMSTERDAM Shirtreclame. Dat woord zal zonder twijfel drie vergaderingen gaan beheersen, die binnenkort worden gehouden. Op 8 mei vindt de Algemene vergadering van de FBO, de belangenvereniging van de betalende voetbalclubs, plaats en op de 29e is de algemene vergadering van de sectie betaald voetbal van de KNVB. Op diezelfde dag vergadert ook de VVCS, de belangenvereniging van de spelers en zonder twijfel zal ook daar gesproken worden over shirtreclame. Toch zal het woord shirtreclame niet komsten, omdat ze vrezen dat de tali J s< op de agenda staan van de vergade ring van de sectie betaald voetbal. Jan Huybregts de secretaris van het sectiebestuur daarover: „Er is inder daad uitgebreid over shirtreclame ge sproken binnen het bestuur, maar we hebben nog geen standpunt bepaald, omdat we de zaak nog eens helemaal wilden bekijken. Daarom hebben wij ook besloten shirtreclame niet zelf op de agenda te zetten om te voorkomen dat we de indruk zouden wekken voor te zijn. Eerst is bovendien nog de vergadering van de FBO en zal er ook nog een vergadering over de re glementen plaats vinden. Dat neemt niet weg dat er op de 29e mei waarschijnlijk zeer lang over shirtre clame zal worden gesproken, omdat de vergadering wel een voorstel op tafel zal leggen". Armer Ook binnen de FBO is men nog niet uit de kwestie shirtreclame. FBO's Gerard Bouwer zegt: „Het is een bij zonder gecompliceerde zaak. Wij zul len de standpunten van alle clubs vragen en we mogen het rapport be taald voetbal daarbij niet uit het oog verliezen. Daarnaast zijn er twee as pecten. die we beslist niet mogen vergeten. Het gevaar dat de op brengst uit shirtreclame ongelijk ver deeld gaat worden, waardoor de rijke clubs nog rjker gaan worden en de arme nog arm het feit dat de minister op 1 st .mber zal antwoor den op de vraa of hij het betaalde voetbal zal si jsidiëren of niet. Shirtreclame zo zijn beslissing wel eens negatief kunnen beïnvloeden. Nee, ik vind dat de FBO zal moeten wachten tot die eerste september, omdat de zaken dan veel helderder zullen zijn". Alleen de WCS heeft al een duidelijk standpunt bepaald over de shirtre clame. De spelersbond staat daar zeer positief tegenover. Karei Jansen, de secretaris van deze organisatie zegt daarover: „Shirtreclame is een nog niet aangeboorde bron van in komsten. Ik vind dat die bron nu moet worden aangeboord Toch staan nogal wat clubs huive rend tegenover die bron van in- spelers straks het grootste deel van die inkomsten zullen opeisen, omdat zij de wandelende reclameborden zullen worden. Jansen: „De spelers zullen die reclame inderdaad moeten dragen en zij zijn geen exclusief bezit van de clubs, die ze kan opdragen die reclame te dragen, zonder dat ze er zelf van profiteren. Het zou zeer zwart-wit zijn als de clubs en de KNVB straks zeggen de spelers op te dragen die reclame te dragen en zelf de inkomsten helemaal opstrijken, maar de VVCS is van mening dat die reclame noodzakelijk is voor de clubs en we zijn bereid met ze te praten en dan zullen beide partijen wat moeten toegeven. Wij hebben deze kwestie helemaal doorgelicht en we zijn van mening dat het argument wat je wel eens hoort, dat shirtreclame zo on esthetisch zou zijn in het niet valt wanneer die reclame de financiële problemen van de clubs wat zou kun nen verlichten". Naam Van de achttien eredivisieclubs is het overgrote merendeel voor het invoe ren van shirtreclame. Toch ligt de verdeling tussen de voor- en te genstanders wat merkwaardig. Elf verenigingen zijn voor. hoewel bij één van die elf de meningen nog verdeeld zijn, bij FC Twente. Vijf clubs zijn tegen hoewel ook in dat groepje een club te vinden is die nog geen duide lijk standpunt heeft bepaald en be reid is zijn mening alsnog te wijzigen, Sparta. En twee verenigingen hebben nog geen standpunt bepaald, FC Amsterdam en NAC. Duidelijk is in ieder geval, dat geen van de clubs bereid is zijn naam te wijzigen in die van de sponsor of de naam van die sponsor aan de naam van de club toe te voegen een gang van zaken, die in andere takken van sport, basketbal en tafeltennis bij voorbeeld, al volledig normaal is ge accepteerd. Opvallend is bovendien dat de te genstanders van de shirtreclame al lemaal hoog in de ranglijst van de eredivisie zijn te vinden. Hieronder volgen standpunten van alle clubs in HERMAN CHOUFOER (FC Den Haag): voor. volgorde van de ranglijst, zoals die er na de tweede Paasdag uitzag. Meningen 1. PSV. Manager Van Gelder: „Wij staan afwijzend tegenover shirtre clame. Het is natuurlijk duidelijk welke reclame men op de shirts van PSV zou kunnen verwachten, maar wij voelen daar niets voor. We ma ken in ons stadion niet eens reclame voor die fabriek. Nee. wij voelen niets voor shirtreclame, maar mocht de KNVB straks beslissen, dat er shirtreclame gemaakt mag worden, dan blijft PSV natuurlijk het zelfde trouwe lid, dat het altijd is geweest". 2. FEYENOORD. Manager- directeur Brox: „Feyenoord heeft al tijd afwijzend gestaan tegenover shirtreclame. Wij vonden dat dat al leen al niet uit ethische overwegin gen kan en ik zie niet in hoe shirtre clame ons voetbal zou moeten red den. Ik kijk altijd graag naar het oudste voetballand van Europa, En geland. Daar heeft men geloof ik zelfs nog nooit over shirteclame ge dacht en zo hoort het ook vind ik". 3. AJAX. Voorzitter Van Praag: „Het standpunt van Ajax is duide lijk. Uit ethische overwegingen zijn wij tegen shirtreclame. Ik zou het belachelijk vinden als mijn spelers het veld op zouden komen met de naam van de een of andere drankfabriek op hun shirtjes". 4. FC TWENTE. Manager Tom van Dalen: „De standpunten bij FC Twente liggen nogal uit elkaar. Onze voorzitter, de heer Masman is fel tegen, maar ik ben dat helemaal niet met hem eens. Ik zie in de shirtrecla me een uitstekend middel om het gat dat er in onze exploitatie is ont staan, nu we geen Europees voetbal spelen, te dekken. Bovendien vind ik het een bron van inkomsten die we absoluut moeten aanboren. Kijk maar eens over de grens. In West- Duitsland dragen clubs als Bayern- München en Borussia Mönchenglad- bach al lang reclame op de shirts". 5. FC DEN HAAG. Voorzitter Chou- foer: „Ik heb geen enkele moeite met shirtreclame. Wij zijn uitgesproken voorstanders. Vier jaar geleden werd er al gepraat over het invoeren van die reclame en ik heb als woordvoer der van de FBO toen al duidelijk gemaakt er voor te zijn. Ik hoop alleen dat, wanneer het straks weer ter sprake zal komen op de vergade ring van de sectie betaald voetbal, er nu wat vlotter zal worden gehan deld". 6. NAC. Manager Jansen: „Ik ben het bestuur niet van NEC, maar ik sta zeker niet afwijzend tegen shirtreclame. Eenvoudig zal het ech ter niet worden, want er zal een goe de regeling moeten komen en daarin zal moeten worden vastgesteld, dat het grootste deel van de opbrengst niet in de spelerspot terecht komt. ,Er zal een goede regeling moeten komen, die bepaalt dat de clubs de eersten zijn die van de opbrengsten van de reclame moeten profiteren". 7. RODA JC. Manager Coerver: „We zijn er voor. maar we vinden wel dat iedere club zijn eigen reclame moet regelen en zelf de opbrengst moet krijgen van die reclame. Ik zou het onjuist vinden, als alles in een pot werd gestopt, die dan gelijk verdeeld zou worden onder alle clubs". 8. AZ'67. P.R.-man Bonewit: „Een moeilijke zaak. maar ik weet dat Klaas Molenaar duidelijk heeft ge zegd, dat shirtreclame hem net een stap te ver gaat". 9. DE GRAAFSCHAP. Manager Van der Klink: „Ik vrees, dat we niet onder de shirtreclame uit zullen kun nen. Aan de andere kant bestaat het gevaar dat een club te afhankelijk van zijn sponsor gaat worden om het gat in de exploitatie te dekken. Ik vind wel dat shirtreclame forse be dragen moet gaan opleveren. Een bedrag van 10.000 gulden is te ver waarlozen en zou de moeite niet waard zijn. Maar het is natuurlijk mogelijk dat een sponsor een ton geeft en dan bestuursbeleid wil gaan voeren. Hoewel we dus vinden dat GUUS BROX (Feyenoord): tegen. we waarschijnlijk naar die shirtre clame toe moeten, is het beslist geen eenvoudige zaak". 10. TELSTAR. Voorzitter Zwikstra: „Er is nu nog niet over gesproken binnen het bestuur van Telstar. Maar toen die kwestie destijds voor de eerste keer aan de orde kwam, waren wij duidelijk voor. Ik geloof dat dat nog steeds de mening van ons bestuur is. Wij zijn van mening dat de hele opbrengst van tic shirtre clame in één pot moet en gelijk ver deeld moet worden over alle clubs". 10. Sparta. Voorzitter Van Rijn: „Er is binnen ons bestuur nog niet ge sproken over shirtreclame. Persoon lijk zou ik er niet erg gelukkig mee zijn, omdat ik geloof dat shirtreclame de verhouding tussen sterke en zwak ke clubs nog eens extra zou accentue ren. En daarnaast zullen de eisen, die de spelers gaan stellen, het allemaal niet aantrekkelijker maken voor de clubs". 12. FC Utrecht. Voorzitter Werkho ven: „Wij zijn voor. Wij vinden dat iedereen in dit land vrij moet zijn en dat wij ook vrij moeten zijn om te bepalen of en welke reclame wij op onze shirts willen dragen". 13. NAC. Voorzitter Bayings: NAC heeft nog geen standpunt over de shirtreclame, omdat die kwestie te rug gewezen is naar de FBO en onze secretaris bestuurslid van die FBO is". 14. Eindhoven. Bestuurslid Fransen: „Eindhoven staat zeer positief tegen over shirtreclame, op één voorwaar de, dat de sponsor niet zal eisen, dat we onze naam veranderen". 15. FC Amsterdam. Voorzitter Stoop: „FC Amsterdam wacht de ontwikke lingen rustig af. Wij willen eerst de voorwaarden, die gemaakt worden voor shirtreclame, eens zien". 16. Go Ahead. Bestuurslid De Nijs: „Een uitstekende bron van in komsten waar geprofiteerd van moet worden. Ik ben alleen erg huiverig als men de naam van de club wil vermen gen met de naam van de sponsor. Maar ik zie geen reden, waarom shirtreclame er niet door zou komen. Excelsior heeft het al eens verkapt gedaan en die streepjes op shirts en schoenen is toch ook een verkapte reclame (lie de spelers al lang maken". 17. MW. Bestuurslid Pieters: „Daar staan wij zeer positief tegenover. In komsten zijn altijd welkom, ook als je die uit shirtreclame haalt. Ik geloof trouwens niet dat er erg veel clubs tegen zullen zijn, omdat we bijna allemaal onder de rode streep aan het werken zijn". 18. Excelsior. Voorzitter Zon: „Het is natuurlijk niet zo moeilijk om te ra den dat Excelsior sterk voor is. Het enige dat algemeen bepaald moet worden is een standaardmaat van die reclame voor al'e clubs. En dan ben ik ook nog van mening, dat de opbrengst van de reclame die Excel sior maakt op zijn shirts, in de pot van Excelsior behoort te komen". Problemen Toch zal een eventuele invoering van shirtreclame geweldige problemen gaan opleveren. De topclubs zijn te gen en de mogelijkheid tot korte ge dingen is dus volop aanwezig en daarnaast zouden thuis spelende ver enigingen zich wel eens kunnen gaan verzetten wanneer de tegenpartij re clame maakt voor de concurrent van hun sponsor. Daarnaast zal de NOS. die ieder jaar een zeer fors bedrag moet betalen voor het uitzenden van reportages en flitsen, wel niet veel voelen voor het beschikbaar stellen van zendtijd, waarin een hele hoop sluikreclame wordt gemaakt. De eerste-divisieclubs die bijna alle maal onder de rode streep van de heer Pieters (MW) werken, zullen in overgrote meerderheid wel voor het invoeren van de shirtreclame zijn. Haarlem, dat op het punt staat naar de eredivisie te promoveren is daar het beste voorbeeld van. omdat die club nooit een geheim heeft gemaakt van zijn binding met een grote verze keringsmaatschappij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13