FC KÖLN: MILJOEN VOOR JOHNNY REP lub Brugge onervaren in finale UEFA Cup Ineke Ran: goed genoeg voor Spelen Lotto/Toto-deelnemers. Opgelet! jok Hamburger SV heeft belangstelling Jong Oranje: 19 en 26 mei tegen Rusland /lorgenavond in Engeland eerste duel tegen Liverpool 1 Oranje maakt Witte Duivels belachelijk" Trainingsprogramma Sitters onhaalbaar Jan Timman nog half punt voor CDA: voorwaarden aan steun Sparta Tip l Probeer ook eens zo'n gemakkelijk Lottomaand-formulier. Rolf Thung verliest weer van Hose SDAG 27 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET 11 Ierei ,clmf ^ijpIEULEN Hennes Weisweiler, de 117a deuwe trainer van FC Köln, heeft 4 iet bestuur van zijn club geadvi- eerd Johnny Rep van Valencia te -.open. De Bundesligaclub is bereid miljoen marken, dat is iets neer dan een miljoen gulden, voor Ie Nederlandse vleugelspeler te be- alen. Weisweiler is van mening dat Cöln een goede kans heeft om Rep inder contract te krijgen. Rep heeft weliswaar nog een contract bij de Spaanse club lopen tot '78, maar Valencia is daarna verplicht Rep onder transfersom te laten ver rekken. Weisweiler: „Als Rep naar ins komt, heeft Valencia tenminste en miljoen voor hem terug", faast FC Köln is nog een tweede Jundesligaclub geïnteresseerd in lohnny Rep: de Hamburger SV. De le club stuurde Reps oude clubge- ïoot Horst Blankenburg naar Rot- erdam om hem te bekijken tijdens le interland Nederland—België. ledding SOLOGNA De voetballers van lapoli en hun coach, de Braziliaan ,uis Vinicius de Menzes, hebben tijdens een training een 57-jarige irrouw van de verdrinkingsdood &ered. Officials verklaarden, dat de spe lers geschreeuw om hulp hoorden vanuit het Reno-kanaal, dat langs het trainingsveld loopt. De Napoli- tanen hielpen hun coach de vrouw uit het water te trekken. Verdediger Tarcisioburgnich droeg haar ver volgens naar de kleedkamer, waar een ambulance haar ophaalde. Uit het ziekenhuis werd later meege deeld, dat de vrouw last had van depressies en misschien zelfmoord had willen plegen. De schok van het koude water zou haar van gedach ten hebben kunnen doen veran deren. Bestolen MADRID Dokter Heinrich Hess uit Saarbrücken, de begeleidende arts van het Westduitse voet balelftal, is in het hotel, waar de Duitse ploeg zich voorbereidde op de wedstrijd tegen Spanje, besto len. Dokter Hess raakte een bedrag van 2500 gulden, verschillende pa pieren en zijn paspoort kwijt. UEFA-jeugd BOEDAPEST Het Nederlands UEFA-jeugdelftal, dat tussen 26 mei en 6 juni in Hongarije deel neemt in de finales van het Euro pees toernooi, is ingedeeld met de vertegenwoordigende elftallen van Denemarken, Noord-Ierland en de Sowjet-Unie. Toppmöller BONN Hij is nog steeds niet zo erg bekend bij de Westduitse voet balfans. Maar Klaus Toppmöller van Kaiserslautern lijkt de man, die aangewezen is de blinde heldenve rering die bestond voor spelers als Gerd Müller en Franz Beckenbauer, in het vervolg te ondergaan. De oorzaak daarvan is het feit dat Toppmöller even gemakkelijk lijkt te scoren als Gerd Müller. Op 10 april toonde hij dat overduidelijk, toen zijn ploeg Bayern München met 43 versloeg in Bayerns eigen Olympisch Stadion te München. Dat maakte diepe indruk. Gerd Müller, die er nog steeds niets voor voelt terug te keren in het nationale elftal, fluisterde bondscoach Hel mut Schön de naam van Toppmöl ler in de oren. En hoewel Toppmöl ler zaterdag niet meespeelde tegen Spanje, behoorde hij wel tot de se lectie van het Westduitse elftal. Topmöller speelt nu vier jaar bij Kaiserslautern. Hij heeft een contract, dat door sommige mensen wordt omschreven als een vodje, omdat hij maar zeer weinig zou verdienen. Oorzaak hiervan, niet zijn te beperkte kwaliteiten, maar het feit dat Kaiserslautern tot de armere clubs uit de Bundesliga be hoort. Toppmöller zou dan ook het liefst vertrekken naar een van de rijkere clubs. Toppmöller: „Ik zou doelpunten willen maken in inter lands en voor een grote club uit bijvoorbeeld Frankfurt, München of Hamburg". Toppmöller, die met 21 doelpunten op de tweede plaats van de topsco- rerslijst in West-Duitsland staat, heeft inmiddels al contracten aan geboden gekregen van Bayern München en HSV Hamburg. Contracten, die hij niet heeft willen tekenen. Toppmöller: „Omdat die clubs mij voor een koopje hadden kunnen overnemen van Kaiserslau tern. Want toen zij belangstelling voor mij toonden was ik nog niet zo erg bekend. Dat was een paar maanden geleden en toen zou mijn club maar 600.000 mark voor mij hebben kunnen krijgen. Daarom zal hij per 1 juli een nieuw, tweejarig, contract tekenen voor Kaiserslautern. Toppmöller: „In ie der geval ga ik dan wel behoren tot de best betaalde spelers die Kai serslautern in dienst heeft". Staat Toppmöller op het punt om door te breken. Wolfgang Pafrian. die in het begin van de zestiger jaren het doel van het nationale elftal verdedigde, zal waarschijnlijk moeten stoppen met voetballen. Fahrian: „Het heeft er nog nooit zo slecht uitgezien. Mijn rechterknie is geweldig dik en ik ben bang. dat ik helemaal zal moeten stoppen Dokter Peter Bohn, de clubarts van Fahrians vereniging Fortuna Keu len over de 35-jarige doelman: „Die knie van Fahrian is een ramp. Als hij nu niet stopt met voetballen dan wordt hij helemaal kreupel." Fahrian. die tien interlands heeft gespeeld, maakte zijn debuut op 11 april 1962 toen West-Duitsland Uru guay in Hamburg met 3—0 versloeg. Sepp Herberger, die toen coach van het Westduitse elftal was, was bij zonder onder de indruk van Fahri ans optreden en liet hem meespelen in het toernooi om het wereldkam pioenschap in Chili (1962), waar West-Duitsland de kwartfinale haalde. Hij werd nooit zo beroemd als Toni Turek of Sepp Maier, die het Westduitse doel verdedigden tijdens de toernooien van 1954 en 1974 toen West-Duitsland we reldkampioen werd. Dat neemt niet weg dat Fahrian altijd het prototy pe van de moedige keeper is geweest. De laatste zeven jaar stond hij in het doel van Fortuna Keulen en was nooit bang om persoonlijke ri sico's te nemen. In de bijna twintig jaar dat hij voetbal speelde kreeg hij tot driemaal toe een schedelbe schadiging. onderging twee opera ties aan de knie en kreeg verschil lende nierblessures. Toch weerhield dat hem niet gewoon door te gaan. Nu hij moet stoppen, wil hij zich helemaal uit de voetballerij terug trekken. Fahrian: „Men heeft mij gevraagd waarom ik geen trainer word. maar daar voel ik niets voor, omdat ik dan op de bank de wed strijd van al mijn spelers zou spe len. Nee, ik ga nu alleen wat skiën en wat tennissen om lichamelijk een beetje in vorm te blijven." Fahrian, die door de tuchtcommis- sie van de Westduitse bond in 1964 beboet werd met 12.000 mark, om dat hij een contract voor Hertha BSC had getekend, waarvoor hij geld onder tafel zou hebben ontvan gen, speelde in München 1860, For tuna Düsseldorf en Fortuna Keu len. De voorzitter van zijn laatste club, Jean Löring, heeft beloofd hem te zullen helpen met het vin den van een goede baan. DEN HAAG (ANP) De KNVB heeft de voetbalbond van de Sovjet Unie voorgesteld de wedstrijden tus sen de jeugdploegen tot 23 jaar op 19 en 26 mei vast te stellen. Jong Oranje ontmoet de jeugdploeg van de Sovjet Unie in de halve fina les van het toernooi om het Europese kampioenschap voor elftallen onder de 23 jaar. De Sovjet Unie plaatste zich dit weekeinde door Frankrijk met strafschoppen uit te schakelen. Beide wedstrijden waren in 2-1 geëindigd. Nederland heeft voor de wedstrijden tegen de Sovjet Unie door loting het recht van de eerste uit-wedstrijd ge kregen. De data van 19 en 26 mei vallen voor de KNVB erg gunstig omdat er op 23 mei. in verband met de tweede wedstrijd tegen België, geen programma in de eredivisie is. Voor die wedstrijd van het A-elftal geldt de regel dat bij een gelijk aan tal winstpunten het doelsaldo beslis send is. Zou ook dat gelijk zijn. dan wordt een derde wedstrijd vastges teld. lebo '0 92 A door Matty Verkamman VERPOOL Na de belabberde vertoning van de Belgische tionale voetbalploeg tegen het Nederlands elftal, zal men in iropa vreemd aankijken tegen de finaleplaatsen, die Ander- ,ht en Club Brugge in twee Europese bekertoernooien hebben reikt. Ondanks de volstrekte armoede in het team van de nnenkort naar Anderlecht vertrekkende Raymond Goethals, is Igië toch verrassend in staat geweest om die twee finalisten af leveren. Op de prestatie van Anderlecht kan weliswaar nog irden afgedongen dat die mede door een tamelijk gunstige g werd gerealiseerd Club Brugge verraste in de UEFA-Cup •entegen door een rits gerenommeerde tegenstanders uit te lakeien. karaktervolle formatie van r Ernst Happel speelt morgen- id op Anfield Road tegen Liver- de eerste finale-partij om de le Europese beker, die overigens sterkere deelname kent dan de 50L"2' Club Bru&ëe treedt de gerouti- jyj ;rde Britse ploeg als underdog te- noet. Weliswaar is de Westvlaam- equipe verleden week in eigen land ds een afgetekende kampioen ge- rden, in internationaal opzicht Club Brugge nog in de kinder- ïoenen. I t onder Happel drastische ver- igde Brugge, is nog tamelijk oner- ren. Alleen de spits Raoul Lambert de handige Deen Ulrik Lefèvre nnen al op een rijke internationale lat van dienst bogen, ugge speelt net als de nationale ieg met maar twee spitsen: Raoul mbert en Roger van Gooi, de twee nvallers die er zondag in Rotter- m vrijwel niet aan te pas kwamen. >ch zegt de klasserijke middenvel- t Up Julien Cools aan de vooravond het eerste treffen met Liverpool: Ie spelen met een veel offensiever Idenveld". Zowaar uit Cools zelfs nodige kritiek op de speelwijze i het team van Goethals, waarin eergisteren in de malaise mocht aid en. Hij zegt: „Vermits wij een •eg hebben die winnen als uit- ngspunt hanteert, zijn wij niet te rgelijken met de nationale selectie. spelen niet louter op de tegen- inval". kan Brugge als een onverzette- _ke en conditioneel sterke ploeg |>rden afgeschilderd. Prestatietrai- Ernst Happel heeft de nodige cipline aangekweekt, geniet het peet van zijn capsones-vrije selec- en laat zijn ploeg zeker niet het aantrekkelijke voetbal spelen, dat equipe van Goethals doorgaans leert. is het in korte tijd kunnen gebeu- n dat Brugge hofleverancier werd n de Belgische vertegenwoordi- nde elftallen. Leekens, Cools, Van- reyeken, Lambert en Van Gooi eelden zondag in Rotterdam, ter- Ijl het tweetal Volders-Bastijns za- rdag in Lier met het Belgische B- am tegen Luxemburg speelden, oor dat laatste duel was Sanders ovendien nog reserve, aast al die „hele" en „halve" inter- ationals wordt het team aangevuld et de sterke Deense keeper Jensen, t Oostenrijkse centrale verdediger rieger en Lefèvre, de Deen die ooit Borussia Mönchengladbach teelde. oen Ernst Happel nauwelijks twee ar geleden na zijn mislukte avon- lur bij het Spaanse Sevilla in Brug- neerstreek, was er van „Club" niet tel meer over dan een aardig verle en. De vereniging, die toen nog op gezellige „Klokke" speelde, zat in nancieel opzicht aan de grond. Het s dan ook noodzakelijk, dat Brug- enkele dure vedetten van de hand eed. Toch kwam Happel dat kwali- itsverlies niet slecht uit. Hij creëer- e voor zichzelf een redelijke goede terksfeer, door belangrijke spelers Is Johan Devrindt, Erwin Vanden- aele. Ruud Geels, Pierre Cartens en enk Houwaart door gemakkelijk te lotiveren jongeren te vervangen, och is het in België als volslagen errassend ervaren dat het vak- ïanschap van Happel zo spoedig tot fsultaten leidde. Happel zelf was trouwens ook verbaasd over dat snelle succes. Want nadat de zaken in het begin van deze competitie zeker niet naar wens waren verlopen, tipte de Oostenrijker RWD Molen beek, of eventueel het toch ook slecht begonnen Anderlecht, ogenblikkelijk als de aanstaande kampioen. Via goede resultaten in het Europese bekertoernooi, vond Brugge echter plotseling het ritme. Speciaal op de avond van de vijfde november van het vorig jaar, leverde Brugge een haast niet voor mogelijk gehouden prestatie, die in de competitie door werkte. In het van enthousiasme kol kende (nieuwe) Olympia-stadion presteerde men het om een eerder geleden 3—0 nederlaag tegen het sterke Ipswich Town uit te wissen. De Engelse ploeg die Feyenoord in de eerste ronde tweemaal had versla gen, ging er in de return met 40 aan. In de openingsronde van het UEFA- toernooi had Brugge met het Franse Olympique Lyon afgerekend: 34 en 30. Na de uitschakeling van Ipswich Town bleek Brugge plotse ling een bijna niet meer te kloppen tegenstander. In de competitie werd in volle vaart naar het kam pioenschap gedenderd en ook in de bekerstrijd was men succesvol. Bin nenkort wordt de halve finale van dat toernooi tegen Anderlecht ge speeld. Na het succes tegen Ipswich schakel de Brugge vervolgens twee Italiaanse clubs uit voor de UEFA-beker: AS Roma en AC Milan. Van AS Roma werd zelfs twee keer met 1-0 gewon nen. AC Milan werd in de kwartfinale eerst met 2-0 geklopt, waarna een 2-1 nederlaag in de Noorditaliaanse stad voldoende was voor een plaats in de halve eindstrijd. In die demi-finale was de HSV Hamburg van Horst Blankenburg het volgende slachtof fer. De Westduitsers reikten thuis te gen de sterk verdedigende Vlamingn niet verder dan een 1-1 gelijkspel. In de terugwedstrijd had Brugge het weliswaar niet gemakkelijk, maar won met 1-0. Liverpool is toch de favoriet om de UEFA Cup van Mönchengladbach over te nemen. De club uit de Mersey- side-stad, die dezelfde bokaal in 1973 via winst op het Borussia Mönchen gladbach van Günter Netzer ook al veroverde, speelt een sterk seizoen. Volgende week dinsdag kan Liver pool zelfs voor de negende keer kam pioen van Engeland worden. De rode formatie moet dan de uitwedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers spelen, die zaterdag niet doorging, omdat spits Jan Toshack voor Wales in de EK-interland tegen Joegoslavië moest aantreden. Liverpool heeft te gen Wolves aan een gelijkspel ge noeg, mits die remise met de cijfers 0-0, 1-1 of 2-2 een feit wordt. Bij verlies of een gelijkspel van 3-3 (of meer) pakt het reeds uitgespeelde Queens Park Rangers de titel. Vast staat nu al dat Wolves-Llverpool een nerveuze wedstrijd gaat worden, want de thuisclub moet persé win nen, om degradatie te ontlopen. Li verpool rekende voor de UEFA Cup achtereenvolgens af met Hibernians (0-1 en 3-1), Real Sociedad (3-1 en 6-0), Stal Wroclaw (2-1 en 3-0), Dynamo Dresden (0-0 en 2-1) en Barcelona (1-0 en 1-1). LONDEN Na de Europese jeugdtitel een Olympische medaille. Ineke Ran, 14 jaar nu, uitgerust met het meest geduchte eindschot van allemaal is er goed genoeg voor. Na Enith Brigitha beschikt Nederland voor de 100-meter vrije slag het crawlnum- mer van de Spelen over een tweede geduchte Olympische kanshebster. Zondagmiddag werd Ineke Ran door uitgelaten collegaatjes van de wisselslag estafette met badjas en al in het water van het Londens Crystal Palace gesmeten bij de viering van haar uitverkiezing als beste individuele zwemster bij de achtlanden jeugdwedstrijd, die overigens voor het eerst geen Nederlandse eindzege opleverde. LEEUWARDEN (ANP) In de tien de ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Neder land, is de zekerheid van Jan Tim mans titelprolongatie door Hans Ree en Jan Hein Donner enigszins aange tast. Timman speelde gisteren in Leeu warden met wit remise tegen Rob Hartoch, en moest toezien dat Ree en Donner, door overwinningen op res pectievelijk Baljon en Ligterink. hem nu tot op een half punt zijn genaderd. TIENDE RONDE: Hans Ree-Chrls Baljon 1-0, Jan Timman-Rob Hartoch l/j—Vj, Jan Hein Don- ner-Gert Ligterink 1—0, Rob Witt-Frans KulJ- pers >/j—j, Bert Enklaar-Fred van der Vliet afg.. Van Wijgerden-Van de Weide afg. ROTTERDAM Het aanbod van Sparta aan het gemeentebestuur van Rotterdam om het Kasteel over te nemen blijft de politieke gemoederen in de Maasstad bezig houden. De fractie van het CDA liet gisteravond weten dat het zich met de aankoop van het Sparta-complex kan vereni gen, maar zegt daaraan de voorwaar de te willen verbinden dat ten aan zien van andere aanvragen om finan ciële steun vergelijkbare maatrege len zullen worden getroffen op basis van het principe „gelijke monniken, gelijke kappen." De CDA-fractie vraagt het gemeente bestuur ook voorstellen te doen ter verbetering van de jeugdsport in Rotterdam. BRUSSEL (ANP) De Belgische dagbladen van maandag zijn eenstemmig van mening dat Neder lands overwinning van 50 op de „Witte Duivels" niet te groot is uitge vallen. De score had zelfs groter kun nen zijn. De beste kritieken zijn voor de „Spanjaarden" Cruijff en Nees- kens en voor de „Belg" Rensenbrink, die het Belgische elftal belachelijk maakten. De „Gazet van Antwerpen" schrijft onder de kop „Ontembaar Oranje speelde met Witte Duivels": „Neder land zegevierde niet alleen met 50, het elftal deed te zelfder tijd een overval op de recette van de niatch, die op 22 mei in het Heizelstadion zal worden gespeeld. Na drie wedstrijden waarin Nederland geen doelpunten maakte kreeg België de rekening ge presenteerd. Dat ging gepaard met een grootse show. Van alle kanten werden de Witte Duivels in de draai kolk gegrepen. Een gekke wind deed niet alleen de bal als een tol rondhol len, ook de arme Belgen verzonken alsmaar dieper en dieper in de kolk. Een machteloze Goethals verdronk mee". In „Het Laatste Nieuws" wordt ge zegd dat de Belgen toch nog een kwartiertje meespeelden voor zij ver gingen. „Robbie Rensenbrink sloop te België tot grote puinhoop. Dat de Belgen er niet in zijn geslaagd de beoogde stand van 0—0 op het bord te houden, moet als een straf van de voetbalgoden worden bestempeld. Met vernederende cijfers heeft België het meesterschap van de steeds of fensieve Oranjezonen moeten aan vaarden. Tevergeefs hebben zij ge tracht er hard tegen aan te gaan. Als het moet kunnen de Nederlanders Op de foto het begin van de afgang. Doelman Christian Piot loopt ontmoedigd naar de in zijn doel liggende bal. Wim Rijsber- gen heeft raak geschoten. dat eveneens en in dergelijke omstandigheden verliezen zij niet eens hun pure voetbalkwaliteiten. Voor iedereen is het duidelijk dat Goethals zijn toverstok heeft inge slikt. Guy Thijs, neem de boel maar over". „Het Volk" spreekt van een nog sma- delijker nederlaag dan in oktober 1959 (9—1) toen de roffel van de Elek Schwartz-artillerie maar niet wilde ophouden en het Belgische doel werd gedegradeerd tot een aan flarden ge schoten schiettent. „Johan Cruijff was de Spaanse joker van het Neder landse elftal. Het is lang geleden dat de Witte Duivels nog derwijze voor schut werden gezet. Het dateert misschien wel van 1970 toen Rusland België in Mexico een beetje ontluis terde. Maar dat Rusland was dan nog maar klein grut vergeleken bij het Nederlandse elftal van Knobel, Cruijff, Neeskens en Rensenbrink." Voor „Het Nieuwsblad" is het Euro pese lied uit. „Cruijff speelt als een voetbalkoning, Rensenbrink scoort driemaal. Het eindtoernooi in Joe goslavië is voor de Belgische voetbal lers een verloren paradijs. Cruijff di rigeerde en schitterde zoals in zijn glorietijd. Rensenbrink bewees in ei gen land dat hij in België niet toeval lig de verdienstelijke clubspeler is, die wedijvert met de topschutters." Een computer, geprogrammeerd op de gemiddelde finale-tijd van het we reldkampioenschap in Cali gaf haar voor het nieuwe adspirantenrecord van 58,43 seconden meer dan 1000 punten. Met andere woorden: met die tijd zou ze in Cali vierde of vijfde zijn geworden. Alles wat Ineke Ran deed was van topklasse. Zaterdag was ze als startzwemster van de wissel slagestafette al onder haar persoon lijk record van Genève (58.80 tegen 58.86) gedoken. Zondag toen ze de wisselslagestafette aan de scherpe 4.26.86 hielp, was haar aandeel over de twee slotbanen 58,2. In West- Europa is alleen Enith Brigitha tot soortgelijke prestaties in staat. Het meest kenmerkend voor Ineke's mo gelijkheden was de 200 meter vrije slag, waarop ze het bestofte Jeugdre- cord van Anke Rijnders pakte: 2.06.84 tegen 2.07.21. In een half jaar tijd is de VWO-leerlinge (tweede klas se) daarop zes seconden vooruit ge gaan. Een bewijs dat ze bezig is een conditie op te bouwen voor wellicht een nog grotere vooruitgang om te sprinten. De strijd om de beste individuele prestatie was overigens een aangele genheid tussen twee Nederlandse zwemsters. Ineke Ran won, maar ook de Schiedamse Diane Edelijn plaatste zich in het selecte groepje, dat nu al de Olympische limiet heeft gehaald. Met 1.06.12 en 2.22.1 vestig den ze nieuwe jeugdrecords op de 100- en 200-meter rugslag. Nog voor de aanvang van het zomerseizoen hebben niet minder dan acht meisjes onder wie drie rugslagspecialistes, voldaan aan de Olympische selectie normen: Enith Brigitha. Wijda Maze- reeuw, Annelies Maas, Mariska van der Linden, Paula van Eijk, Corianne Heymans, en nu ook Ineke Ran en Diane Edelijn. Officieel is het zo dat deze tijden straks bij de Olympische selectiewedstrijden eind juni in Utrecht dienen te worden gereali seerd en nergens anders. Maar de zwembond weet zeer goed dat ze zich bij gebrek aan aanbod een dergelijke harde Amerikaanse selectiemethode niet kan veroorloven. Waardoor deze acht mits geen groot vormverlies optreedt vrijwel zeker kunnen zijn van een plaats in de Olympische af vaardiging die straks hoogstens zal worden aangevuld met de kandida ten voor de diverse estafettes. Anne lies Maas (een nieuw nationaal record op de 800-meter vrije slag in 9.00.6) wil bij de Spelen uitkomen op de 200 en 400 meter vrij en de 400 meter wisselslag. Niet de 800 meter en even min de vrije slag sprint. „Voor de 800 meter train ik eigenlijk te weinig en de sprint ligt me niet bijzonder", is haar eigen oordeel. Toch zal ze wel op de estafette moeten worden ingezet, want na Enith en Ineke bezit Neder land nog steeds niet over een vrije slag zwemster die de 60-seconden- grens heeft doorbroken. Berber Kam- stra, het Friese aankomende talent faalde bijvoorbeeld in Londen. Ook de wisselslag is nog steeds onderbe zet. Edith Verkerk en Anja van de Bogaerde reikten naar het niveau van José Damen. Maar dat is niet (ADVERTENTIE) /'\T/\ In verband met Koninginnedag is de inlevering ^HH;| van uw formulier(en) 1 dag vervroegd. Haal er meteen een bij uw club of winkelier. hoog genoeg. Bert Sitters denkt er dan ook over om straks in Montreal Ineke Ran in de wisselslag-estafette op de vlinderslag te zetten. Ongetwijfeld een noodgreep maar een betere oplossing lijkt vooralsnog niet voorhanden. De bondscoach zit overigens met ge mengde gevoelens. Enerzijds een suc cesvol optreden van de jonge Olym pische kandidaten, aan de andere kant matige prestaties in de breedte: en het vrijwel wegvallen van de jon- gensploeg. Vooral bij de jongens is de situatie zorgwekkend. De aanvoer van talent is zo gering dat de weinige zwemmers die mee kunnen komen overbelast worden. Een andere zaak is dat Sitters heeft moeten constate ren dat van zijn ambitieuze trainings programma's weinig terecht komt. In januari al achtte hij voor de Olym pische selectie vier uur trainen per dag een minimum. In de praktijk blijkt dat alleen te worden gehaald door Enith Brigitha en Wijda Maze- reeuw, die dan ook geldelijke steun van de NSF krijgen. De rest moet noodgedwongen genoegen nemen met belangrijk minder. Ineke Ran nog geen vijf kwartier, Diane Edelijn en Linda Faber een uur, Mariska van der Linden twee uur en Judith Ver kerk als ijverigste twee en een half uur. In de zomer zal daar nog wel een en ander bijkomen, al dienen over- gangs- en eindexamens zich aan, maar het staat buiten kijf dat Neder land in vergelijking met landen als Amerika, Oost Duitsland en de Sow jet-Unie aanzienlijk minder voorbe reid aan de start zal komen. Zoals het trouwens ook in het verleden is ge gaan. Het is zo vanzelfsprekend ge worden. dat Sitters weinig moeilijk heden heeft zich bij het blijkbaar onvermijdelijke neer te leggen. DEN HAAG Na vier wedstrijden in de eredivisie van de tenniscompe- titie zijn de eerste beslissingen ge vallen. In afdeling 1 zullen Popeye Goldstar en Leeuwenbergh op de eerste twee plaatsen eindigen (alleen de onderlinge rangorde kan nog ver anderen) en in afdeling 2 zijn dat Tilburg en Leimonlas. Deze vier clubs zullen op 22 en 23 mei strijden om het landskampioenschap. In afdeling 1 won Popeye OS met 7-4 van Hilversum. Leeuwenbergh moest op de eigen banen verrassend een punt afstaan aan De Metselaars (6-5). Tilburg en Leimonias behaal den de verwachte ruime overwinnin gen op respectievelijk DDV (10-1) en shot (9—2). Elly Vessles (Popeye) veroverde in het enkelspel haar eerste winst. Ze nam revanche voor de eerder gele den nederlaag tegen Ni Lautensla- ger. Duidelijk beter op dreef dan enkele weken geleden won ze met 6—2 6—7 6—2. Haar teamgenote An- neloes Schothorst, die tot nu toe alle partijen gewonnen had, verloor nu van de Hilversumse Annette Bouwer (64 06 36). Humprey Hose ver sloeg opnieuw de Hilversummer Rolf Thung (64 6—4). Tine Zwaan (Leeu wenbergh) bleek ook in haar tweede confrontatie met Marijke Schaar (Metselaars) de sterkste. Ze won met 64 7—5, maar Jan Hordijk verloor eveneens voor de tweede keer van Marian Laudin (3—6 4—6). standen: eredivisie: afdeling 1: Po peye Goldstar 411. Leeuwenbergh 4—9, De Metselaars 44, Hilversum 4—0. Afdeling 2: TUburg 412, Leimonlas 4—9, Shot 4—3, DDV 4—0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11