Rossini's Barbier als vrolijke uitsmijter Menuhin fameus in sonate Beethoven Geslaagd familie-concert Zeer frae concert Haitink Nederlandse Operastichting FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 26 APRIL 1976 TROUW/KWARTET^ CT3 door R.N. Degens AMSTERDAM Aan het eind van het seizoen komt de Nederlandse Operastichting nog met een vrolijke uitsmijter: Rossini's Barbier van Sevilla die de operaliefhebbers een plezierig avondje kan bezorgen. Als ze tenminste niet al te kritisch kijken en luisteren naar deze produktie die vrijdagavond in de Amsterdamse Schouwburg in première ging. Een wijs criticus heeft eens (onge veer) gezegd dat zelfs een niet zo beste opvoering van een opera nog een klein wonder is. En dat doelde dan op de zware eisen die aan de individuele medewerkers in een zo gecompliceerd geheel gesteld wor den. Met name de vocale solisten worden op de proef gesteld. Neem nou. in de Barbier, zo'n Figaro- rol. Je moet er geloofwaardig een vlotte-jongen-van-alle-markten-thuis door Jac. Kort A'DAM Op de concerten van de Camarata Lysy staat de viool centraal, aangezien de begaafde Argentijnse violist en pedagoog Alberto Lysy er. tezamen met zijn leerlingen, de hoogtepunten van de muziek voor strijkinstrumenten ten gehore brengt. Tijdens het gala-concert, dat zondag avond in de Grote Zaal gegeven werd, stond echter ditmaal een vio list centraal en wel Yehudi Menuhin. dit in verband met het feit. dat deze wereldberoemde kunstenaar op die dag zijn zestigste verjaardag vierde. Menuhin is een legendarische figuur, nu reeds meer dan een halve eeuw Het begon al met zijn ongelooflijke prestaties als wonderkind, dat de moeilijkste vioolconcerten niet al leen technisch volmaakt, maar ook op een onbegrijpelijk hoog artistiek niveau vertolkte. Zijn artiestenbe- staan heeft later enige ups en downs gekend, zijn prestaties hebben daar aan stabiliteit soms onder geleden, maar er was geen optreden van hem, hoe onzeker (en zelfs onzuiver) het ook kon beginnen, of men trof in zijn spel artistieke hoogtepunten aan. waarmee hij al zijn confraters achter zich liet. Deze avond, die werd bijgewoond door prinses Beatrix en prins Claus, leek het wel een concert van enkel hoogtepunten te zijn. Direct al aan het begin: het Concert voor twee vio len in d kleine terts van Bach, waarin Menuhin samen met Alberto Lysy de solopartijen vertolkte, werd men ge troffen door de technisch volmaakte en artistiek boeiende vertolking van dit werk, waarbij de strijkers van de Camerata Lysy voor een schitterende begeleiding zorgdroegen. Tezamen met zijn zoon Jeremy speel de Yehudi daarna Beethovens Sona te nr 10 voor piano en viool in G groot, opus 96. Met name in dit werk kwamen Menuhins fameuze kwalitei ten aan het licht Zijn voordracht exelleerde door een ongekende rijk dom aan nuanceringsmogelijkheden, terwijl de grote lijn van de composi tie voortdurend intact bleef. Zij zoon vormde met Yehudi een volmaakt duo. wat de een op de viool deed. had de ander tevoren op de piano gedaan, of deed het ema. Geen z.g. generatie kloof. maar musiceren met één hart en één ziel. Prachtig. Na de pauze speelden Lysy en Menu hin nog een aantal duo's van Bartók en solieerde de laatste in Mozarts Vioolconcert in A groot K V. 219. De opbrengst van het concert, waar voor de zaal gratis beschikbaar was gesteld, was half voor Amnesty Inter national en half voor de Menuhin school, een kostschool voor muzikaal begaafde kinderen in Engeland. in acteren, en in rap Italiaans bravou- re-aria's en razendsnelle parlandi overtuigend er uit kunnen gooien. En dat allemaal zonder muziek of tekst in je handen, zo maar uit het hoofd, in de dolste en verwarrendste situa ties, waarin je soms niet kunt horen of zien of het orkest je nu een maat vóór is. of je partner te snel. of jij zelf te langzaam zingt, waarbij je er tege lijk om moet denken dat je door die deur links het toneel af moet en eerst nog even duidelijk die scheerkwast uit je handen moet leggen Ja, als je die details, waarvan zo'n voorstel ling van een paar uur er duizenden bevat, in rekening brengt, dan was ook die Figaro-première van vrij dagavond een wonder. Een klein wonder dan toch maar. Want met alle begrip voor de moei lijkheden van het vak. en met erken ning van het veel hogere niveau dat in het tweede bedrijf werd bereikt, bleef het geheel toch wel onder de maat. Duidelijk uitschieters in gunstige zin waren Cora Canne Meij er (Rosina) Hubert Waber (Bartolo) en Lieuwe Visser (Basilio). John Vier- kens kon van de Figaro-rol (waarin hij debuteerde) niet de vereiste alles beheersende flitsende creatie maken die men ervan mag verwachten, en Philip Langridge, die als Almaviva in diverse vermommingen naar de gunst van Rosina dingt, was vocaal niet voor zijn taak berekend. Verschil De Ierse dirigent Kenneth Montgo mery leek voortdurend met de voca listen van mening te verschillen over het tempo, waarbij het orkest (U.S.O.) doorgaans zijn partij koos. En regisseur Ian Watt-Smith, van de Scottish Opera in Glascow. waarvan ook decors en kostuums afkomstig zijn, meent Rossini's Barbier, naar het voorbeeld van de reizende kome dianten van de 17de eeuwse Comme dia dell' arte, op een plankier met een paar gordijnen te kunnen presente ren. Dan wordt de relatie tussen spe ler en publiek niet gehinderd door John Vierkens (Figaro), Cora Canne Meijer (Rosina) en Hubert Waber (Bartolo) in II barbiere di Siviglia van Rossini. afleidende decors, meent hij. Wanneer je sublieme spelers en zan gers tot je beschikking hebt, is zo'n stelling voor onze tijd nog wel met terdaad te verdedigen. Misschien be ter dan de opvatting die een jaar of vijf geleden hier werd gepresenteerd, en waarin Figaro bijvoorbeeld in een levensgrote luchtballon het toneel op- en afging. Maar met deze uitvoe renden en in deze regie bleef het te duidelijk bij een poging te bewijzen dat het zó ook kon. Het werd dus met dat sublieme ope ragenot dat Rossini en met name diens Barbier van Sevilla kan schen ken. Dat was ook aan de vooral in het eerste bedrijf lauwe reacties van het publiek te merken. Dat overigens aan het slot toch bijzonder hartelijk uit de hoek kwam met zijn bijval. In zes van de dertien voorstellingen die tot en met 22 mei in diverse plaatsen worden gegeven, zijn de voornaamste rollen door anderen be zet. Wat. zo aan de namen te zien. weinig uitzicht op verrassingen in positieve zin geeft. AMSTERDAM Was het omdat alle goeie dingen uit drie bestaan, dat het zaterdagavond-familie-concert van de Amster damse Filharmonie er nog een extra achteraan kreeg? De Wilhelm Teil-Ouverture van Ros sini. de ..Young Persons Guide to the Orchestra" van Britten echt een stuk naar Anton Kersjes' hart en regelrechte „muziekles op Zaterdag avond" dan het Eerste cello concert van Saint-Saëns, gespeeld door de Japanse solist Izuru Saita, en als een levendig slot „drie Slavische Dansen" van Dvorak. Keurig en aantrekkelijk „familie- programma." in een volbezette Grote Zaal met veel jongeren en nog veel meer jonge kinderen, die een intense aandacht voor de toch niet zo een voudige muziek hadden. Mijn bijzondere aandacht had in de allereerste plaats de Rossini- ouverture. Een stuk van bijna hon derdvijftig jaar oude romantiek. Komt de opera-zelf nog wel eens aan de beurt, of vergenoegt men zich al leen nog maar met de fantastisch klinkende „uittreksels" die de met meesterhand geschreven en in elkaar gezette ouverture als een laatste her innering en diepgevoelde waardering aan het componisten-genie Rossini nog altijd opbrengen? Het begon al dadelijk met de inleidende „Kuhrei- gen-variatie van de celli en de contrabassen. Gespeeld in een onein dig verfijnde lichtheid van toon en kleur en een zeer verzorgde or kestklank van heel de instrumenta tie. ook in de partijen met een sterke re dynamiek. Alles even licht en precies. Ik heb zo de idee, dat er weinig „mu zieklessen" door zulk een in leef tijd uiteenlopend publiek met zo'n immense aandacht worden gevolgd als deze door Kersjes in het Neder lands met zoveel kunde en pedago gische taktiek uitgesproken tekst die de componist Britten aan zijn werk had toegevoegd om „the young per son" zo exact mogelijk in te lichten over het gebruik en de klank van de instrumenten die hij in zijn variatie reeks op Purcell's melodie uit het toneelstuk „Abdelazar" (1677) had nodig gevonden. Het viel tenslotte uit in een grote, zeer kundige ver brokkeling om het deftige woord „analyse" te vermijden die aan duidelijkheid niets te wensen over liet. En die werd weer gevolgd door de „synthese" van de orkestcomposi tie die in een stralende helderheid door een kranig spelend orkest werd voorgedragen. Na de pauze vertolkte Izuru Saita. cellist van het A.Ph.O., met veel vir tuositeit en met een goed aanvoelen van de romantische sfeer zijn solo in het paradestuk van Saint-Saëns. Het fraaie spel miste jammer genoeg een uitgebalanceerde dynamiek, door een wat zwakke toon, waarbij de dun ne orkestbezetting op basis van 4 contrabassen niet veel soelaas gaf. Wel was er een uitstekend samenspel tussen solo en begeleiding waar te nemen, waarvan tenslotte bij derge lijke muziek alles afhangt. door Jac. KortIc AMSTERDAM Afgaande op, drietal werken, dat Bernard Hai vrijdagvond in het Concertgeb r met zijn orkest uitvoerde (een eert, dat die avond tevens vi$J' radio werd uitgezonden en datnÉ dagmiddag opnieuw werd gege,* afgaande op dit drietal, is het gei van de wereld er niet vrolijke *1 geworden. e( In Beethovens „Pastorale" (l|s dartelt het „landvolk" nog zorge n over beemden en akkers. De vo ,c kwinkeleren, de beekjes kabbr" vredig en het onweer br hoogstens de gewenste afkoeling r dat de „herdertjes" daarna oei lucht (en afgekoeld) hun vrol t zang kunnen aanheffen. Eind go( ,r goed. Wagner zag het al even anders*"* zijn ouverture „Tannhauser" (1 e hoort men nog vrome pelgrims, n in zijn een aantal jaren later gesc ven balletmuziek voor de Pai première van zijn opera „Bac j, naai" hebben de pelgrims plaat maakt voor wezens met een mil nobele inborst. De hartstochten en hoog op en Wagners chroma en zijn orkestklanken niet min*. Van een bevrijdend en bevrei: slot is geen sprake. Eerste concert Weer ruim een halve eeuw I^! (1926) schreef Bela Bartók zijn ee n Concert voor piano en orkest. Off Hongaarse meester heeft afgerek met alle dartelheid en vroomheit de vorige eeuw. Hij kiest vooi soms harde realiteit om zich h#rl De pianoklank in zijn concer dientengevolge dikwijls weerbaifis als van een batterij slagwerk. 7JF de geest van het gehele werk: „Iflei hoekdelen ervan wisselen de con sr ten elkaar af (of beter: stapelen op) en in het middendeel, date dikwijls een oase van rust kan bjl gen. overheerst, mede door de afct zigheid van de strijkersklank, In- morbide somberheid. Zoals gez^d het leven is er in de loop van an c halve eeuw niet vrolijker op ge*n den. althans niet in de visie diefn componisten er op hebben geha Bernard Haitink en zijn orkest a: er alleszins in geslaagd, gestalttn geven aan de intenties, die geno ei de componisten ieder voor zich 1 n ben gehad toen zij hun werken scipn ven: Beethovens argeloze landleï Wagners opgezweepte hartstochr en Bartóks weerbarstige soml» heid. In het laatste werk had i daarbij de medewerking van Franse pianist, Jean-Bernard P mier, die met dit Concert een W waar niet zo dankbaar maar overtuigend Amsterdams del maakte. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Onze vrienden werden zwaar getroffen door het verlies van hun jongste Zoon Sytse Jan Koolstra Onze oprechte deelneming: Fam. A. Vos- van de Beek Fam. W. de Groot- Smedema Fam. H. K. van Hoorn -Plooy Utrecht. 23 april 1976. Op 23 april overleed Jan Willem Tap op de leeftijd van 81 jaar oud-hoofd Mulo - Klok- kenberg. Nijmegen. Namens de familie C A. Tap- Rijksen Nieuwe Veenendaalse- weg 128, Rhenen. Crematie: 27-4. 10 uur „Moscowa", Arnhem. Door een ongeval heeft God tot Zich genomen, onze innig geliefde jongste Zoon. Broer en Zwager Sytse Jan op de leeftijd van 13 jaar. En Jezxi3 zeide: „Laat de kinderen tol Mij komen en verhindert ze met." J. Koolstra M. Koolstra-de Bloois Rommy en Mario Henk Carla Utrecht, 23 april 1976 Zuilenveldlaan 36 Dc begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 27 april om 13.45 uur op dc begraafplaats „Daelwijck". Floridadreef. Na afloop is er in de condoleance-ruimte gelegen heid de familie te condoleren. Na een ziekte van enkele dagen en kort na zijn 89e verjaardag nam de Heer tot Zich. onze lieve Vader. Behuwd- en Grootvader Janus Coljée sinds 1964 weduwnaar van mevrouw P Bothof Rhenen: M. M. Coljée Amsterdam: P D. Coljée H. B. C. Coljée-Koren Didy Marja Rhenen. 23 april 1976. „Huis ten Dale", Rozenlaan 79. Correspondentie-adres: Lobo-Braakensiekstraat 166. Amsterdam. De overledene is opgebaard in het Julianazieken- huis Rhenen-Veenendaal. Bezoek mogelijk des na middags De teraardebestelling zal D V plaatsvinden dinsdag 27 april a.s. om 14.30 uur op de 3e Algeme ne Begraafplaats. Tolsteeg-Houtensepad te Utrecht. Vooraf zal er om 12.30 uur een rouwdienst worden gehouden in het Wijkcentrum Rhenen-Hoog. An jerlaan 1. Vertrek vanaf het Wijkcentrum te Rhenen om 13 30 uur Heden ontsliep in volle vrede, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, mijn geliefde Man. onze zorgzame Vader en Grootvader Hendrik Jan den Haan echtgenoot van Cornelia Oudewater op de leeftijd van 67 jaar. Rijnsburg: C. den Haan-Oudewater H. J. den Haan W. den Haan-van Egmond W. den Haan M. den Haan-van Egmond A. D. den Haan N. den Haan-Mol Oegstgecst: J. C. den Haan Rotenburg (Did.): D. N den Haan N. G den Haan-Smit Rijnsburg: C. J A. den Haan en kleinkinderen Rijnsburg, 24 april 1976. Vliet N Z. 78 De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 28 april om 11.00 uur v.m. in de Ned. Herv. Kerk te Rijnsburg. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats van de Ned. Herv. Kerk aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „De Voorhof', Vliet N.Z. 36. Rijnsburg. Het Bestuur. Raad van Toezicht en Direktie van de Coöp. Rabobank „Rijnsburg" geven kennis van het overlijden van hun voorzitter, de Heer H. J. den Haan op de leeftijd van 67 jaar. Zijn trouw en plichtsbetrachting zullen ons steeds in dankbare herinnering blijven. God trooste zijn vrouw en kinderen met dit voor hen zo groot verlies. Het Bestuur „Ik ben de Opstanding en het Leven wie in Mij gelooft, zal leven ook al is hij gestorven". Johannes 11:25 Heden nam God tot Zich onze Tante Hillechina Maria Osinga weduwe van H. Krol in de ouderdom van 81 jaar. Diepenheim: J- Krol Hoogeveen: J- Krol G. Krol-Koster Emmen: A. Krol H. Krol-Tiems Eist (Utr.): M. Krol E. Krol-Glimmerveen Goor: J- Schutten I. Schutten-Groen Hoogeveen: H. S. N. Krol G. L. Krol-Santing Bennekom. 24 april 1976 „Breukelderhof" Corr adres M. Krol. Schoolweg 58. Eist (UL). De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 28 april a.s. vanuit de zaal van het Leger des Heils. Brug straat 37 te Klazinaveen om 13.00 uur. voorafge gaan door een rouwdienst om 12.00 uur. Zij die de overledene de laatste eer willen bewijzen wordt verzocht om 11.45 uur aanwezig te willen zijn. „Ruwe stormen mogen woeden". Gez. 58 7. Heden behaagde het de Heere. na een langdurig doch zeer geduldig gedragen lijden, uit ons midden weg te nemen onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Niesje van der Plas weduwe van Jan van Duijn. in de ouderdom van 79 jaar. J. van Duijn D. van Duijn-van Duijn A. van Duijvenvoorde J. de Zwart-van Duijn G. de Zwart W. van Duijn M. van Duijn-de Jong M. Kuijt-van Duijn D. Kuijt N. de Mol-van Duijn P de Mol J. A. van Duijn J. van Duijn-Haaspoot L. Kraaijenoord-van Duijn D. Kraaijenoord J. van Duijn A. van Duijn-Vrolijk Klein- en achterkleinkinderen Katwijk aan Zee. 23 april 1976. Huize „Salem". Duindoornlaan 34. Rouwbezoek: a.s. maandag 26 april des nam. van 7-9 uur in de aula van Huize „Salem". Corr.ad res: J. van Duijn. Bestevaerweg 50 te Katwijk. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. dinsdag 27 april a.s. des nam. 1.45 uur in het Herv. Kerkl. Centrum, Voorstraat 74, waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de begraafplaats aan de Zuidstraat te Katwijk. „Hij is verlost. God heeft hem welgedaan." Op Zijn tijd. voor ons nog onverwacht, nam God tot Zich onze geliefde Man, Vader en Grootvader Herman Heinrich Lohmeijer op de leeftijd van 77 jaar. Amsterdam: C. Lohmeijer-Schuurman Huizen: A. H. Lohmeijer M. Lohmeijer-Idsinga Amsterdam: K. H. Lohmeijer G. Lohmeijer-Grijzenhout Nieuwegcin-Z.: M. C. van Veen-Lohmeijer J. van Veen Purmerend: H. H. Lohmeijer E. H. M. Lohmeijer- van Klingeren Bussum: J. C. Lohmeijer en kleinkinderen Amsterdam. 22 april 1976 Paletstraat 14 Thuis geen bezoek Gelegenheid tot afscheid nemen bij de Coöperatie PC te Amsterdam. P. C. Hooftstraat 183. maandag van 18.00—20.00 uur De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 27 april a.s. tegen 12.30 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats aan de Kruislaan vertrek van het woonhuis te 12.00 uur Enige en algemene kennisgeving Heden is van ons heengegaan onze Schoonzuster en Tante Mr Marie Anne Teilegen geb. 30 december 1893 oud-Directeur van het Kabinet der Koningin Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Groot-Officier in de Orde van Oranje-Nassau en begiftigd met verscheidene buitenlandse Orden. Amersfoort: H. F. Tellegen-Hugenholtz 's Gravenhage: M. E. Tellegen-Stoop Wijhe: J. W. C. Teilegen A. M. Tellegen-Hugenholtz Lelystad: F. Tellegen L. G. C. Tellegen-Maier 's-Gravenhage: Th. Teilegen A. Tellegen-Dooremans Amsterdam: H. B. Fortuyn-Tellegen R. J. H. Fortuyn Uddel: O. Nooy van der Kolff-Tellegen J. H. Nooy van der Kolff Schalkhaar: A. J. J. Nauta-Beumer L. S. Nauta Stiphout: F. H. M. van Walsum-Beumer D. P. van Walsum Weldam, 23 april 1976 Correspondentieadres Aardhuisweg 70. Uildel. De crematie zal plaatshebben woensdag 28 april te 15.30 uur in het crematorium te Velsen (Wester- veld). Vertrek van rouwkamer „Sax" (P. C. Hooftstraat 38-40) Amsterdam te 14.30 uur. Geen toespraken „In het Huis mijns Vaders zijn vele woningen." Heden is in volle vrede van ons heengegaan, onze lieve zorgzame Moeder en Grootmoeder Antje Poot weduwe van Willem van der Kooy in de gezegende ouderdom van 87 jaar. L. van der Kooy G. van der Kooy H. L. van der Kooy-Bosker Wim, Peter en Herman W, van der Kooy J. T. van der Kooy-van Atten Wim, Anneke, Martin en Johan Pijnacker. 25 april 1976. Oude Leedeweg 33. Moeder is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condo leren dinsdagavond van 7—9 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de „Rank". Kerkweg, woensdag 28 april om 10.30 uur, waarna de begra fenis zal plaatsvinden op de Herv. Begraafplaats te Pijnacker Tot onze grote ontsteltenis en droefheid is ten gevolge van een ongeval op weg naar school, uit onze gemeenschap weggenomen Sietse Koolstra leerling van onze Brugklas.' Jezus zegt: „Uw hart worde niet ontroerd; gij gelooft in God. gelooft ook in Mij. In het huis Mijns Vaders zijn vele wo ningen Joh 14 1 en 2. Alle leden, jong en oud. van de Schoolgemeenschap College Blau Capel. Utrecht. Het Hoofdbestuur van de Industriebond CN deelt met droefheid mede, dat op zaterdag 24 api is overleden, de Heer C. Boender Hij bereikte de leeftijd van 49 jaar en heeft d christelijke vakbeweging ruim 12 jaar gediend aV districtsbestuurder. Dankbaar gedenken wij zijn arbeid die met grol toewijding werd verricht. Moge God zijn vrouw en kinderen de troost gevi die zij nodig hebben. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag april a.s. van 18—19 uur in de rouwkamer aan Rietgrachtstraat 2 te Arnhem. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag april a.s. op de begraafplaats „Moscowa" te 12..' uur. Voorafgaande hieraan wordt een rouwdien^a gehouden in de Pniëlkerk aan de Rosendaali straat. Deze dienst begint om 11.30 uur. je Utrecht, 24 april 1976. jr C. van Dijk, voorzitter kl F. de Vries, alg. secretaris fjj Geen bloemen. Geen toespraken Geen bezoek aan huis ae „Wat God doet dat is wel gedaan" Heden nam God geheel onverwacht tot Zich Zin kind, onze lieve Zuster, Schoonzuster, Tante Oud-tante j Pietje Bol in de ouderdom van bijna 88 jaar. p Voorburg: D. Bol Yerseke: C. M. Bol-Sinke M. J. Bol-Sinke 's-Gravenhage: J. Bol H. W. Bol-de Wilde Yerseke: C. Bol J. C. E. Bol-Bos neven en nichten Voorburg, 23 april 1976 Louis Couperusstraat 29 Op dinsdag 27 april zal D.V. om 2.00 uur e<£r rouwdienst worden gehouden in de aula van (f Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voofu burg, waarna de teraardebestelling ziR plaatsvinden. la Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in ontvangkamer van de begraafplaats. 101 Geen bloemen. p INPLAATS VAN KAARTEN ENIGE KENNISGEVING Heden overleed Pieterke Altina Ideraa gedurende 50 jaar geliefde echtgenote en levensgezellin van Berend Heike Ubbens op de leeftijd van 71 jaar. Zij was een christin, haar leven was geven en dienen: een voorbeeld van dankbaarheid. Psalm 68 vers 10 (oude berijmin Uithuizermeeden, 25 april 1976. Havenweg 2. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag n.i plm. 2.30 uur vanuit de aula van de begraafplaat Thuis geen bezoek. Geen bloemen an --

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8