PR wil norm van één irocent alleen terwille an de werkgelegenheid Actie in ARP tegen de ene CDA -lijst - iardere acties dan Wijster mogelijk De Ruyter herdacht de Nieuwe Kerk in geloofwaardigheid is in geding" uidmolukse jongeren Minister: lintjes voorzien in behoefte „Vergaande bezuiniging defensie nodig" Alleenstaande man mishandeld Als u het geen weervindt voor Sonnema Berenburg, zet u de kachel toch gewoon I wat lager. r 0ereabJ C. Boender (CNV) overleden Honderd kaderleden, onder wie vier leden partijbestuur De oudste wordt 9 jaar Voedingsbond NVV wil volledige prijscompensatie Vrouwen eisen legalisering van abortus Vrouw verdacht schoonmoeder te hebben gedood BINNENLAND TROUW/KWARTET 3 fractieleider dr. B. de Gaay Fortman tijdens zijn rede tot het congres van de PPR an onze parlementsredactie JfcNHEM De stijging van de belasting- en premiedruk kan wat de PPR betreft alleen tot een rocent per jaar worden beperkt zoals het kabinet wil wanneer het erom gaat de inkomens te eheersen terwille van de werkgelegenheid. 'PR-leider dr. Bas de Gaay Fortman eeft dit zaterdag gezegd op een ongres van zijn partij in Arnhem, enlfcj verklaarde dat een bezuiniging o p het aantal arbeidsplaatsen dat de verheid direct of indirect verschaft ei»iet aanvaardbaar zou zijn. Ook een n c ezuiniging op de investeringen van eru e overheid is gevaarlijk omdat veel to werkgelegenheid daarvan recht- led treeks afhankelijk is. lerfian blijft volgens De Gaay Fortman ver een bezuiniging op de door de i néverheid betaalde inkomens. De aa 'PR-leider meende dat dit een aan- :leitaardbare bezuiniging kan zijn mits aarbij vermindering van de onge- jkheid wordt nagestreefd. Hij zei lopflat bij de één-procent-operatie de eloofwaardigheid van de progressie- lar e politiek in het geding is. lan lezuinigingen op ontwikkelingshulp bui rees De Gaay Fortman eveneens af: i- (Het is jammer dat ook bij een pro- ïde d. gressiel kabinet er nog zo vaak onge lukkige plannetjes in de pers komen die de PPR noodzaken haar be staansrecht te bevestigen met een krachtig en duidelijk „neen", zo zei hjj. Rechts CDA Hij zei voorts te vrezen dat het ont staan van het ODA de duidelijkheid in de politiek zal bevorderen omdat het een rechts CDA zal zijn dat zal leiden tot een scheiding der geesten waarbij de progressief denkenden het confessionele kamp zullen verla ten. De Gaay Fortman was daar be zorgd over omdat een confessioneel machtsblok rechts van het midden de vorming van een nieuwe regering zou bemoeilijken. Hij riep de KVP op, de komende maanden duidelijk te kiezen voor eén progressieve poli tiek. Het PPR-congres was een dag tevo ren in Nijmegen begonnen met het formuleren van enige stellingen over de economische orde. Het meende dat grote ondernemingen die in ver schillende bedrijfstakken werkzaam zijn. in zelfstandige eenheden per be drijfstak moeten worden gesplitst. Volgens De Gaay Fortman past dit in de keus van de PPR voor een demo cratisering in plaats van nationali sering van het economisch leven. Nivellering fan een onzer verslaggevers M iEN HAAG Ruim vijfduizend Zuid-Molukkers hebben zater dag in Den Haag het uitroepen van de republiek Zuid-Molukken 3Se 950) herdacht. Terwijl ir. J. A. Manusama, president in balling schap van de republiek, op deze bijeenkomst de gijzelingen in d Vijster en Amsterdam verooordeelde, sloot Sonja Sahertians van Me vereniging van Zuidmolukse jongeren „nog hardere acties" 'eh|iet uit. I ij noemde het onaanvaardbaar, dat evide Nederlandse regering de Zuidmo- ikkers nóg langer met een kluitje in ;zeet det stuur." Met name was zij he erontwaardigd over het uitblijven v an de comissie Nederland-Zuid- •r folukken, die als contactorgaan tus- en de Molukkers en de rijksoverheid aat fungeren. Ir. Manusama daaren- >le<egen meende, dat er in de houding r 1 an de Nederlandse regering ten aan- i vjien van de Molukkers en hun strijd ptfoor een vrije republiek RMS „iets ov sn goede veranderd is." „Als dat itsluitend voortkomt uit de gebeur- üüssen van december moeten we er iet teveel waarde aan hechten, maar hoop dat de Nederlandse regering y bt beter inzicht is gekomen." Ir. Ma- J usama liet zich gunstig uit over con- m acten met vice-premier Van Agt en ij ei, dat er bij de vorming van de f verlegcommissie goede vorderingen gemaakt zijn. ,Rv, sen geweld rer de twee gijzelingen zei ir. Manu- tama: „Deze acties mogen niet her- aald worden. Ons doel is niet te ereiken via geweld en onrecht." Hij ep de Molukkers op zich eensgezind chter hun leiders te scharen en ver- ouwen te hebben in hen. Ook tot de ederlandse burgers richtte hij de proep „de rechtvaardige, legale 2 rijd te steunen." Als mogelijkheid t aartoe noemde hij het sturen van rieven („geen scheldbrieven, maar I eurige, zakelijke brieven") naar de idonesische ambassade. De brief je. chrijvers zouden hun instemming _ta iet het streven van de Zuidmoluk- ers moeten betuigen. !en enorm applaus oogstte zaterdag e heer Wielinga, een der ex- egijzelden uit de trein te Wijster, >en hij de namen oplas van de Mo- ikkers, die wegens de gijzelingen tot evangenisstraf veroordeeld zijn. De n eer wielinga citeerde voorts uit een rief, die hij ontvangen had van een er veroordeelden en waarin hij en andere ex-gegijzelden bedankt wer den voor hun inzet ten behoeve van het Zuidmolukse streven. Onder de genodigden bevonden zich zaterdag enkele ex-gegijzelden. Nijmegen In Nijmegen waren vijftienhonderd Zuidmolukkers bijeen die generaal I. J. Tamaela als hun president erken nen. Bij deze herdenking waren be halve de generaal ook zijn minister van buitenlandse zaken, mevrouw Ph. C. H. W. Sahureha en de Ameri kaan David Horowitz aanwezig. De laatste is lid van een comité in de Verenigde Staten dat de zaak van de Zuidmolukkers steunt. Géneraal Tamaela zei dat de strijd van de Zuidmolukkers internatio naal is geworden. Volgens hem zijn er contacten met buitenlandse regerin gen gelegd. Welke dit zijn wilde hij echter niet zeggen. Volgens hem is internationaal meer begrip ontstaan door toedoen van de ontwikkelingen op oost-Timor. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister De Gaay Fortman (binnenlandse zaken) heeft ervaren dat het verlenen van een koninklijke onderscheiding ineen menselij ke behoefte voorziet. Al be hoort dit tot de uiterlijkheden van het leven, toch vinden de mensen het erg leuk, zei de minister zaterdagavond in KRO's Brandpunt. De minister, die al heel wat „lintjes" heeft opgespeld, voeg de eraan toe. dat de mensen die onderscheiden worden soms zeer geëmotioneerd raken. Ook het opspelden van een medaille goud, zilver of brons wordt niet als denigrerend ervaren. Verder worden zeer weinig lintjes geweigerd: vijf of zes op de drieduizend die per jaar worden uitgereikt. De minister herhaalde dat een verandering van het decora tiestelsel „niet voor een hoge prioriteit in aanmerking komt". Over het verdwijnen van de medailles bestaat vol gens hem in het kabinet grote eenstemmigheid. Wat hem be treft dient het onderscheid tus sen rangen en standen te ver dwijnen. Wel behoort by het verlenen van een onderschei ding te worden gelet op de ver antwoordelijkheid die de be trokkene draagt. Al zou er binnen het kabinet overeenstemming worden be reikt over een ander stelsel, dan is bovendien de medewer king van de Eerste en Tweede Kamer nodig omdat de wet dient te worden gewijzigd, ook als men alleen de medailles zou afschaffen. De bereidheid van de Kamerleden om wezenlijke veranderingen aan te brengen achtte de minister niet' erg groot. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De herdenkingsbijeenkomst zaterdag in aan wezigheid van koningin Juliana in Amsterdam gehouden ter gelegenheid van het feit dat Michiel Adriaenszoon de Ruyter drie eeuwen geleden sneuvelde heeft een extra accent gekregen door dat voor het eerst sinds zeventien jaar de Nieuwe Kerk op de Dam weer kon worden gebruikt voor een officiële plechtigheid. Het congres koos voorts voor een vergaande nivellering van inkomens, nationaal zowel als internationaal. Daarbij gaf het de voorkeur aan ni vellering van netto-inkomens boven nivellering op indirecte wijze, b.v. door middel van belastingheffing. Zaterdag werden stellingen over het beheer van het milieu geformuleerd. Daarbij geldt dat volgens de PPR milieuvervuiling allereerst bij de bron moet worden bestreden. Van geval tot geval moet worden bezien of dit door verbodsbepalingen dan wel door heffingen kan gebeuren. Er moeten strenge lozingsnormen wor den opgesteld. Heffingen moeten zo hoog worden dat het terugwinnen van grondstoffen economisch nodig wórdt. De PPR vindt bovendien dat de vervuiler moet aantonen dat zijn handelingen geen onaanvaardbare schade aan het milieu toebrengen. Staatssecretaris Van Huiten weer hield het congres ervan, uit te spre ken dat reclame via radio en tv moet worden verboden. Wel zal volgens het PPR-congres moeten worden onder zocht, welke vormen van reclame moeten worden afgeschaft. Daarbij moeten ether- en luchtreclame het eerst in aanmerking komen. De STER-reclame zou binnen zes jaar vervangen moeten worden door con sumentenvoorlichting en ideële re clame. Aan andere vormen van recla me moeten volgens de PPR strenge normen worden gesteld Actie werkgroep Tijdens het congres liet de „werkgroep radicale politiek" (rondom het vroegere Tweede- Kamerlid Pier van Gorcum) een pa pier ronddelen waarin staat dat het kabinet zo snel mogelijk moet ver dwijnen. „Een rechtse meerderheid in de Tweede Kamer heeft recht op een kabinet Wiegel. Dat is de enige mogelijkheid om de basis weer in beweging te krijgen en een meerder heid van links tot stand te brengen", aldus het vlugschrift. De leiding van de PPR was verstoord over deze ac tie. De Gaay Fortman zei in een inter view voor de KRO-radio dat bij de werkgroep de loyaliteit aan de partij ver te zoeken is omdat zij zich kenne lijk niet wil schikken in de lijn die de partij bij democratisch genomen be slissingen heeft uitgezet. Fractievoorzitter PvdA DEN HAAG Volgens PvdA- fractievoorzitter Ed van Thijn zullen in de komende jaren verdere ingre pen in de defensieuitgaven noodza kelijk zijn. In het PvdA-blad „Roos in de vuist" schrijft de heer Van Thijn dat de aanschaf van de F-16 onvermijdelijk zal moeten leiden tot taakafstoting in andere sectoren. Maar ook om re denen. die buiten het defensiebeleid liggen zal minister Vredeling van de fensie er niet aan ontkomen, mee te betalen aan de tol van de econo mische terugslag. Nieuwe bezuinini- gingsprojecten zullen moeten wor den aangewezen, waarbij taakafsto ting niet kan worden uitgesloten. Als zo'n aanpak ertoe leidt, dat de drie procent zou worden gehaald - het PvdA-congres stelde vast dat voor eind 1978 de defensie-uitgaven terug gebracht moeten worden tot ten hoogste drie procent van het natio naal inkomen is dat „mooi meege nomen," meent de socialistische frac tieleider. „Wij willen ernst maken met defensiebezuinigingen vanuit de politieke wil om een geloofwaardige bijdrage te leveren aan de ontspan- ningspolitiek," aldus Van Thijn. Burgemeester Samkalden memo reerde met gepaste trots dat de in grijpende restauratie van „deze plek die is gestempeld door de consitutie en de geschiedenis mede doordat de genen die zijn gerechtigd tot de Kroon hier worden ingehuldigd en beëdigd," nu zo ver is gevorderd dat men mag verwachten dat het werk in 1980 zal zijn voltooid. Dan zal deze kerk waar behalve De Ruyter. be roemde landgenoten als Vondel, da Costa. Hooft. Van Galen en Van Speyk hun laatste rustplaats hebben één van de drukst bezochte be zienswaardigheden van Amsterdam worden. Zaterdag was die aandacht voor De Ruyter er al toen het betrekkelijk kleine gezelschap aan de voet van de graftombe luisterde naar een herden kingsrede van vice-admiraal b.d. A. van der Moer. Het gedeelte van de kerk waar de herdenking plaats vond was met vlaggen en doeken afge schermd. Vice-admiraal Van der Moer noemde De Ruyter „één van de mensen die het tijdperk van na de vrede van Munster als het ware verzinnebeel- den. De Ruyter leefde in een tijd waarin ons land nog maar nauwelijks vrijgevochten van de Spaanse kroon tot onbegrijpelijke hoogte steeg en in menig opzicht de toon aangaf. Het was een episode die vele beroemde mannen en vrouwen voortbracht als Hugo de Groot. Sweelinck, Leeghwa- ter. Joost van den Vondel. Abel Tas man, Rembrandt, Johan de Witt en Jan van Riebeeck om er slechts enke le te noemen. Sommige van hen hebben tot de per soonlijke vrienden van De Ruyter behoord en zijn bij hem op bezoek geweest in zijn woonhuis aan de Amsterdamse Prins Hendrikkade Dat huis is uiterlijk goed bewaard gebleven maar het is volgens de heer Van der Moer te betreuren en voor buitenlanders zelfs min of meer onbe grijpelijk dat men er geen De Ruyter- museum aantreft. Geen ontluistering „Veel historische figuren worden na een periode van verering kritisch her- bezien en anders gewaardeerd. Zeker in onze tijd. Het is opmerkelijk dat niemand ooit heeft getracht de figuur van onze grootste admiraal te ont luisteren, omdat men waarschijnlijk van tevoren begreep dat zo'n poging stuk zou lopen op de feiten." aldus de heer Van der Moer. Aan het slot van zijn redevoering zei hij: „In het ge denkraam in de kerk in Vlissingen staat de spreuk Soli deo.gloria. Niets karakteriseert De Ruyter beter. Zijn leven is éerote getuigenis van zijn diepe en waarachtige vroomheid, een geloof waarmee maar weinigen wor den gezegend en dat dan ook bergen heeft verzet. Hij heeft grote overwin ningen behaald en triomfen gevierd en hij schreef die alle aan zijn Schep per toe. Ook zijn beproevingen heeft hij gelovig en nederig aanvaard tot in zijn laatste uren." Koopvaardij-predikant ds J. Ley haakte daarop in door de zeggen dat de Nederlanders van nu de moed, trouw en vroomheid van De Ruyter steeds voor ogen moeten houden en vertalen in hun eigen leven. Terwijl de marinierskapel een koraal van Bach ten gehore bracht legde konin gin Juliana als eerste een krans bij de tombe. In de Burgerzaal van het pa leis op de Dam bood minister Wester terp de koningin even later de eerste exemplaren van de door de PTT uit gegeven De Ruyter postzegel aan Koningin Juliana kreeg zaterdag tijdens de plechtigheid in de Nieuwe Kerk een gouden ,.De Ruyter-penning" uit handen van de voorzitter van de Koninklijke Nederlanse Vereniging „Onze Vloot", commandeur buiten dienst J. H. Baron Mackay. ARNHEM De Arnhemse politie zoekt naar twee jongens die in de nacht van vrijdag op zaterdag een 68-jarige alleenwonende man ernstig hebben mishandeld en hem van en kele tientallen guldens hebben be roofd. Volgens de politie liep de man een scheurtje in de schedel op en kreeg hij tal van snij- en slagwonden. De man werd tenslotte op zijn toilet gezet, waarna de jongens oud papier over hem gooiden en in brand staken. Daarop namen zij de voeten. Het slachtoffer wist de vlammen zelf nog te doven Van een verslaggever Utrecht Na een kort ziekbed is zaterdagmorgen de heer Cees Boen der, districtsbestuurder van de in dustriebond CNV op 49-jarige leeftijd in Arnhem overleden. De heer Boender begon als draaier bij de Rotterdamse Droogdokmaat schappij. Op 1 augustus 1963 trad hij in dienst van de toenmalige Christe lijke Metaal Bedrijfsbond. Hij ver richtte zijn werk vanuit het dis trictskantoor in Rotterdam. De laatste jaren was de heer Boender als districtsbestuurder van de industrie bond CNV werkzaam in Arnhem. Naast dc zorg voor een aantal afde lingen in het district Gelderland, was hij in het bijzonder werkzaam in de sector metaalindustrie, scheepsbouw en Philips. Hij maakte ondermeer deel uit van de begeleidingscommis sie voor de herstructurering Neder landse ijzergieterijen. De heer Boen der zal woensdag worden begraven. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Honderd AR-kaderleden onder wie vier leden van het partijbestuur hebben de kiesverenigingen in een brief dringend gevraagd, tegen de gemeenschappelijke CDA-lijst te stemmen. Onze administratie Inlichtingen over abonnemen ten, bezorging, betalingen of propaganda geven wij nog ge- zwinder als u de namen van de afdeling bij ons adres er bij zet. Voorbeeld: Trouw Afdeling abonnementen Postbus 859 Amsterdam. De brief die vrijdag de deur is uitgegaan, is een initiatief van G. van Dongen, oud voorzitter van de Arjos, J. D. W. Eerbeek, voorzitter van de Arjos-raad en M. H L. West- strate jr uit Vlaardingen. De vier leden van het partijbe stuur die de actie steunen, zijn: mr P. J. A. Idenburg uit Noordwijk, P. v. d. Til uit Damwoude. mevrouw P. van Eldthoven-Olden uit Hooge- veen en G. F. Eygelaar uit Leeuwarden. De brief zegt dat niet is vol daan aan de voorwaarden die sinds jaren zijn gesteld aan de fusie van de lijsten, te weten eenheid in uitgangspunt, pro gramma en beleid. De brief schrijvers menen bovendien dat de resolutie van de partij raad die nu aan de kiesvereni gingen is voorgelegd waar in de ene lijst onder voor waarden wordt aanbevolen statutair niet deugt. De kies verenigingen moeten wel be slissen maar de toetsing van de voorwaarden zal in sep tember plaatsvinden door de partijraad die bij eenvoudige meerderheid kan beslissen. Volgens de brief wordt dus van de kiesverenigingen ge vraagd dat zij hun be voegdheden uit handen geven. Geen fundament De briefschrijvers menen dat de groei van het CDA moet worden afgestemd op de reali teit van elke dag. „Die groei wordt in dit stadium voldoen de bevorderd door middel van lijstverbinding. Een ge meenschappelijke lijst is nu een te grote stap. Er ont breekt een hecht fundament waarop een politieke groepe ring moet rusten", aldus het honderdtal kaderleden. Intussen heeft het partijbe stuur van de ARP vrijdaga vond laat unaniem uitgespro ken dat er geen aanleiding is tot een ander standpunt te komen dan in de resolutie van de partijraad is neergelegd. Vier problemen AR-voorzitter Hans de Boer noemde zaterdag in het VA- RA-programma In de Rooie Haan vier actuele problemen waarover KVP, AR en CHU overeenstemming moeten be reiken wil er van een ge meenschappelijk politiek be leid. de voorwaarde voor één CDA-lijst, sprake zijn. Deze. wat hij noemde toetsstenen voor het CDA. zijn het abortusbeleid, de ver- mogensaanwasdeling. de ko mende bezuinigingsoperatie en de onderwijsproblematiek Wat het abortusbeleid betreft signaleerde De Boer bij de CHU de neiging vast te hou den aan de huidige strakke wetgeving inplaats van het KVP-AR wetsontwerp te steunen. De verschillen van mening over het onderwijsbe leid met name tussen AR en CHU zijn bekend. Daarbij gaat het vooral om de vraag of de door de regering voorge stelde grondwetswijziging wel of niet een bedreiging voor de vrijheid van onder wijs is. De CHU ziet deze bedreiging als een reëel feit, terwijl er volgens de AR-voorzitter „weinig aan de hand is". „Van Kemenade is geen groot voor stander van het bijzonder on derwijs, maar hij houdt zich aan de wet. Wij vinden dat wij aan die minister recht moeten doen" zei hij. De bezuini gingsoperatie zal volgens de AR-partijvoorzitter niet ten koste mogen gaan van de zwakkeren in binnen en bui tenland. Dat houdt in dat de AR tegen bezuinigingen (ook verkapte) op de ontwikke lingshulp is en ook grote moeite zal hebben met een eventuele ontkoppeling van de sociale uitkeringen van het minimumloon. Momenteel stijgen deze uitkeringen als het minimumloon stijgt. De Boer vond dat de CHU voorzitter Van Verschuer zich meer aan het eigen CH- programma houdt dan frac tievoorzitter Kruisinga, met name wat betreft het uitspre ken van een voorkeur voor regeringssamenwerking met een bepaalde partij voordat de verkiezingen worden ge houden.Het programma van de CHU vraagt ook duidelijk heid op dit punt aldus De Boer. Zoals bekend vindt Kruisinga het onjuist als het CDA zich vóór de verkiezin gen zal uitspreken voor sa menwerking met PvdA dan wel WD Het uitspreken van een voor keur voordat de verkiezingen plaats vinden is één van de voorwaarden die de AR stelt voor de totstandkoming van de ene CDA-lijst. De Boer noemde in de VARA-rubriek minister Lubbers een goede kandidaat om de ene CDA- lijst aan te voeren. Hij meen de dat het niet juist zou zijn één van de huidige fractie voorzitters met deze functie te belasten. Prins Willem-Alexander, de oudste zoon van prinses Beatrix en prins Claus, wordt morgen negen jaar. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De voedingsbond NW wil per 1 juli 1976 een volledige prijscompensatie. De bond eist voor elke werknemer een loonsverhoging van duizend gulden bruto per jaar. Per maand is dat ongeveer tachtig gulden bruto. Dit beleidsstandpunt hebben de bondsraad en vakgroepsbesturen zaterdag ingeno men, inzake het arbeidsvoorwaar denbeleid voor de tweede helft 1976. Zoals wij zaterdag berichtten blijft de achterban van de Federatie Ne derlandse Vakbeweging (FNV) vasthouden aan een volledige prijs compensatie. De FNV vroeg onlangs in een discussienota haar achterban of ze terwille van de collectieve voor zieningen genoegen wilden nemen met een gedeeltelijke prijscompen satie van 2,5 procent voor de tweede helft van dit jaar. De voedingsbond NVV wil nu dat de FNV bij de aan staande onderhandelingen met de regering onverkort blijft vasthouder aan een prijscompensatie van vier vijf procent. Bestuuder H. J. van der Woerd zei zaterdag tijdens de discussie, dat een verwijdering tussen de achter ban en de FNV-top niet is uitge sloten. Van een verslaggever AMSTERDAM Enige duizenden vrouwen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam een demonstratieve op tocht gehouden voor legalisering van de abortus. De demonstratie was ge organiseerd door het actiecomité „Wij vrouwen eisen," in samenwer king met een aantal andere actie groepen en progressieve partijen om kracht bij te zetten ten aanzien van het abortusbeleid van de regering. Het actiecomité eist legalisatie van de abortus, abortus in het zieken fondspakket en dat de beslissing over deze ingreep bij de betrokken vrouwen zelf komt te liggen. Tijdens een slotbijeenkomst op het beurs plein uitte Selma Leijdesdorff van het actiecomité felle kritiek op vooral de WD en de KVP, die de abortus wetgeving zouden gebruiken om stemmen te winnen. „Op deze wijze worden wij teruggedreven naar het stadium van breinaalden en zeepsop- besluiten." TILBURG De spoorwegrecherche heeft gisteren in een trein in Rotter dam een vrouw zonder kaartje aange houden. die bij nader onderzoek de 25-jarige mevrouw C. P. -N uit Til burg bleek te zijn. die afgelopen vrij dag na de gewelddadige dood van haar schoonmoeder spoorloos ver dwenen was. In verband hiermee was om haar opsporing verzocht. De spoorwegrecherche leverde de vrouw, van origine een Pakistaanse, op vermeend illegaal verblijf in ons land aan de vreemdelingenpolitie over toen zij zich niet voldoende kon legitimeren Op grond van opspo ringsberichten bracht deze de vrouw over naar Tilburg Hier bekende zij tegenover dc politie haar schoonmoe der met een bijl de schedel te hebben ingeslagen. Het lijk van de schoon moeder werd door de politie vrijdag in een kuil in de tuin van haar woning aangetroffen. De echtgenoot van de vrouw was al door de politie aange houden en ingesloten in verband met de gewelddadige dood van zijn moe der Hij heeft tot dusverre geen ver klaring afgelegd RITA „Mam, de stofzuiger zit verstopt."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 3