wat snel kan worden" Bezien^H^H gedaan Vaart achter sloop Gasthuis R.K.-ziekenhuis blijft bij besluit Huizenkopers oude Leidse wijken in financiële zorgen Nog geen reden voor extra jeugdconsulent arbeidsbemiddeling V Wethouder Nagtegaal over leefsituatie: Notitie over jeugdwerkloosheid Schoolzwemmen met één jaar vervroegd Turken opgelicht met valse werkge verspapieren Kwartet krijgt veel bijval Meer LTS-ers blijven extra jaar op school Dienstverlening zeer belangrijk voor Scheveningen Gewapende overval op Haagse lommerd Hagenaar ontkent schieten bij café Steun voor „De Hoop" Tien maanden cel wegens diefstal Kon. Bibliotheek KORT -t Kunstagenda e meer nieuws ui de regio - pag. e VRUDAG 23 APRIL 1376 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET Van een onzer redacteuren ZOETERMEER „De gege vens uit het onderzoek vallen mij niet tegen. Op sommige on derdelen is het rapport een be vestiging van hetgeen ik al ver moedde". Aldus wethouder A. Nagtegaal (soci ale zaken en volksgezondheid) in een eerste reactie op het gisteren aan de Zoetermeerse gemeenteraad uitge brachte rapport over de „Materiële en Immateriële aspecten van de leef- situaUe van huurders in Zoetermeer" (zie ook pagina 3). „Ik durf niet te stellen dat alle in het rapport gesignaleerde moeilijkheden ten goede kunnen worden gekeerd We hebben als college van b. en w. nu wel duidelijk een aantal handvatten gekregen om erop te kunnen reage ren", zo onderstreepte de heer Nagte gaal. Volgens hem is het een duidelijke zaak dat het rapport harde conclu sies bevat, waarover op korte termijn moet worden gepraat. „Dat ruim een derde deel van de ondervraagde huurders in Driemanspolder. Pa- lensteln en Meerzicht de huren (te) hoog vindt is een zaak waar we aan dacht aan zullen moeten besteden", aldus de wethouder. Voorkomen „We zullen uiteraard proberen de in het rapport gesignaleerde problemen in het in aanbouw zijnde stadsdeel Buytenwegh de Ley ens, in Seghwaert en mogelijk de vijfde Zoetermeerse wijk te voorkomen". Uit het rapport blijkt dat meer dan de helft (60 pet) van het aantal onderzochte huishou dingen waar spreke kan zijn van fi nanciële moeilijkheden zich in Meer- Wethouder Nagtegaal ...vermoedens- zicht bevindt en in mindere mate in Driemanspolder (25 pet) en Pa- lenstein (15 pet). Van deze gezinnen woont 81 procent in flats, waarvan 46 pet op de vijfde bouwlaag en hoger. De eengezinshui zen zijn sterk ondervertegenwoor digd in de huishoudingen met een (te) hoog huurbedrag (19 pet). De onder zoekers zijn in het rapport uitgebreid ingegaan op de hoogte van de huren. 35 procent van de ondervraagden be taalt f 374,- of minder, 39 pet betaalt een huur tussen f 375 en f 474 en 26 pet betaalt f 475 of meer. In deze laatste groep bevinden zich voorna melijk bejaarden, die een bij standsuitkering krijgen. Huursubsidie De meerderheid van de gezinnen waarbij zich financiële moeilijkhe den kunnen voordoen ontvangt geen huursubsidie. Het onderzoekbureau noemt een percentage van 28 pet dat wel van deze regeling gebruik maakt. 14 procent van deze huishoudens heeft wel huursubsidie aangevraagd, maar die werd geweigerd. Het rap port geeft de gemeente Zoetermeer ook inzicht in de leningen en afbeta lingen die de ondervraagde huishou dingen hebben lopen: 83 pet heeft er een lopen, 15 pet twee en 2 pet drie of meer. Ruim een kwart van de ondervraag de gezinnen antwoordde, naar wen sen gevraagd. Of de gegevens in het rapport het noodzakelijk maken de onlangs door b. en w. van Zoetermeer uitgebrach te nota over de verhouding huur- koopwoningen bij te stellen? Wet houder Nagtegaal. „Dat is zeker niet uitgesloten. Door dit onderzoek wordt zelfs veel bevestigd van het geen in de nota van het college als aanbeveling is opgenomen." B. en w. voelden er destijds niet voor het on derzoek naar de leefsituatie uit te breiden tot de eigenaars van wo ningen. „Uit die groep 15 pet op het totaal waren er geen alarmerende berich ten. Bovendien zou een onderzoek onder de huizenbezitters erg inge wikkeld zijn, omdat velen van hen met verschillende financieringsvor- men en dus weer andere lasten te maken hebben", aldus de wet houder. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Er is op dit moment nog geen reden om een extra gemeentelijke jeugdconsulent voor arbeidsbemiddeling aan te trekken. Wel kan het uit sociaal-cultureel gezichtspunt wenselijk zijn speciale aandacht te schenken aan de problemen van jeugdi ge werklozen. Dit concludeert de Haagse wetr houder L. v. d. Weide (economische zaken) in een notitie aan zijn raadscommissie over de Jeugdwerk loosheid. De wethouder onderstreept dat reeds diverse „passende" maatregelen zijn genomen ten behoeve van de Jeugdwerkloosheid, waarin het Ge westelijk Arbeids Bureau een be langrijke taak heeft. Via bemiddeling van de afdeling economische zaken zijn circa 120 Jongeren tot op heden via de tijdelijke regeling jeugdige werklozen bij projecten geplaatst. Gezien de structuur van de werkloos heid. de relatief snelle doorstroming van vele jeugdige werkzoekenden en de reeds gekwalificeerde bezetting van het GAB Lb.v. de ar beidsmarktbemiddeling aan te trekken. Cultureel werk Volgens de wethouder heeft de ge meente besloten over dit Jaar eeo krediet van 225.000 ter beschikking te stellen voor sociaal-cultureel werk voor werklozen. De activiteiten in dit kader zullen bestaan uit creatieve werkzaamheden, zoals houtbewer king. boetseren, e.a.; cursussen vreemde talen en ten slotte vor mingswerk In algemene zin. De orga nisatie van deze activiteiten zal in opdracht van de Gemeentelijke Soci ale Dienst geschieden door de Haag se Federatie voor Culturele Organi- saües. Daarbij worden tevens de Haagse Jeugd Aktie en club- en buurthuizen Ingeschakeld. In het al gemeen zullen deze cursussen negen maanden duren. Uit-de notitie blijkt dat per eind februari dit jaar circa 550 mannen jonger dan 19 jaar, 6 pet van de totale Haagse arbeidsreserve, zonder werk zat. Voor geheel ons land was dit percentage 6,6. Daarnaast telde de Haagse regio op hetzelfde Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De gemeente Den Haag wil het schootzwemonderricht bij het gewoon lager onderwijs van de leerjaren 4 tot en met 6 naar de leerjaren 3 tot en met 5 vervroegen. De vervroeging van het schoolzwem men met één leerjaar kan plaatsvin den in het cursusjaar 1977/1978. Een verdergaande verlaging komt niet in aanmerking. Als het voorstel wordt aangenomen door de gemeenteraad zullen de leerlingen van de zesde klassen geen schoolzwemmen meer krijgen. Als compensatie denkt de gemeente aan de Invoering van een les (zaal(gymnastiek. De mogelijk heid om schoolschaatsen in te voe ren wordt om vele redenen, waaron der financiële verworpen. Een andere aanbeveling in de nota is voor de zwemlessen zoveel mogelijk leerlingen in gemeentelijke zwemba den in Den Haag onder te brengen. Dit houdt verband met het dalende leerlingentotaal van het Haagse schoolzwemmen en de uitbreiding van het Haagse zwembadenbestand. tijdstip nog ca. 370 Jeugdige werkloze vrouwen. De gemiddelde Inschrijvingsduur was voor de Jeugdige mannen 3,5 maand. Opgemerkt wordt dat in het rayon Den Haag relatief meer voor malige Rijksgenoten geregistreerd staan, die een langere inschrijvings duur hebben. Deze groep vormt een derde deel van de mannelijke jeugdwerklozen en bestaat uit laag- en niet geschoolden. Voor deze groe pering zijn reeds aparte regelingen en voorzieningen opgesteld, zoals het Trainingscentrum. DEN HAAG— „Ik had geen geld van die vier Turken willen aannemen voor de valse werkgeververklarin gen. die ik hen verschafte. Het was mij alleen maar om arbeidskrachten voor ons inpakbedrijf in het West- land begonnen. Er is geen Hollander meer te vinden, die in het hoogsei zoen sla en tomaten wil verpakken". Dit zei donderdag de 31—jarige be drijfsleider W.S. uit Den Haag die met de Turkse caféhouder, de 38—ja rige B.T. uit Amersfoort wegens het namaken van werkgeversverklarin gen voor de Haagse rechtbank te recht stond. De vier turken, die voor de waardelo ze vodjes papier f 6.000 moesten neertellen, zijn inmiddels over de grens gezet. Zij sloten in alle geval len leningen om het bedrag aan hun arbeidsbemiddelaar en landgenoot te kunnen betalen. Zij meenden met dit papier een legale werkgeversver klaring te hebben ontvangen. De Officier van Justitie, die van een „intens gemene streek" sprak, eiste tegen belde verdachten terzaken van valsheid in geschrifte en (voor T.) uitlokking daartoe tien maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De Zoetermeerse politie, die ontdekte dat de op de werkge versverklaring genoemde woning (Fonteinbos 127) niet bestond, heeft bij beide mannen het geld in beslag genomen. De uitspraak is op 6 mei. KATWIJK Na alle acties en tege nacties rond het Gast- en Weeshuis is de sloop van de panden aan Voor straat in Katwijk nu begonnen. De gemeente geeft daarmee gestalte aan de plannen op het vrijkomende ter rein bejaardenwoningen te bouwen. Een groot aantal actievoerders zag het Gast- en Weeshuis liever behou den en een functie krijgen als mu seum, dienstencentrum en ruimte voor kamerbewoners. De gemeente streeft ernaar na de sloop het braa kliggende terrein zo snel mogelijk weer te bebouwen. Dat betekent dat er in juni van dit jaar begonnen zal worden met het optrekken van 56 bejaardenwoningen. Tussen de wo ningen komt een openbare groen voorziening. Bovendien zijn er plan nen om er een wintertuin te realise ren, waar de bewoners 's winters beschut tegen weer en wind kunnen wandelen. door Adr. Hager Kamervragen over verwijderen woonwagenbewoners DEN HAAG Het PvdA-kamerlid Van Ooljen heeft het oordeel van minister Van Doom (CRM) gevraagd over de manier waarop vorige week twee woonwagengezinnen uit Voor burg zijn verwijderd en overge bracht naar Oud-Beijerland. De ge zinnen hadden tot drie maanden ge leden op grond van een ontheffing legaal standplaats in Voorburg. We gens gebrek aan plaats op het centrum in Oud-Beijerland moesten zij daar worden geweigerd. De gezin nen zijn tijdelijk bij familileden on dergebracht. Hun woonwagens zijn, volgens het kamerlid, onbewoond achtergebleven op het industrieter rein in Oud-Beijerland. Naar aanlei ding van de verwijdering van ge noemde gezinnen verzoekt de heer Van Ooijen de minister te doen wat in zijn vermogen ligt om. met inscha keling van de provincie, te bereiken dat in de kennelijk in de Haagse randgemeenten aanwezige nood aan voldoende standplaatsen voor woon wagens zo spoedig mogelijk wordt voorzien. Van een verslaggever DEN HAAG Meer LTS-ers blijven nog een extra leerjaar op school en het aantal LTS-gediplomeerden dat zich aanmeldt bij het middelbaar beroepsonderwijs stijgt. Van de 45.796 leerlingen in de hoogste klas sen van het lager- en individueel technisch onderwijs op dit moment komen er naar schatting 25.650 be schikbaar op de arbeidsmarkt. Deze cijfers zijn door de stichting centraal orgaan regionale organen (CORO) vergaard met het oog op het tijdig nemen van (nieuwe) maatregelen ter bestrijding van de jeugdwerkloos heid. VOORSCHOTEN In de schitte rende Marotzaal van het 750 jaar oude kasteel Duyvenvoorde concer teerde gisteravond het Residentie Strijkkwartet bestaande uit Alexandra Lascae, Antonin Rous, Jan Jager en Agnes Jas. De stichting Duyvenvoorde leed vo rige week een groot verlies door het overlijden van de heer H. A. van Wijlen. Als voorzitter heeft hij zich beijverd voor het in stand houden en het inrichten als museum van het kasteel. Het is vooral aan de heer Van Wijlen te danken, dat zovele druk bezochte concerten binnen de ze muren werden gegeven. Ook in de hervormde gemeente van Voorscho ten en Veur verrichtte de overledene verscheidene functies. Op het programma van het Residen tie Strijkkwartet stonden het kwar tet in f van Mozart, het kwartet van Verdi, en het kwartet opus 51 no 2 van Brahms. Drie weken die te za- men wel de muzikale geloofsbrieven van een kamermuziekensemble ge noemd mogen worden. Met deze klassieke keuze, waarmee men de vele toehoorders bij voorbaat reeds op luistergenoegen voorbereidde, worden tal van facetten aangevoerd. De charme van Mozart, de lyriek van Verdi en de melodiek van Brahms, boeiende aspecten die in de intimi teit van deze zaal goed tot klinken kwamen. Het gebodene kwam recht uit het muzikale hart van de vier strijkers, die spontaniteit en een levendige speeltrant als compensatie boden voor wat vlekjes op de technische afwerking. Daar juist de geest van de uitgevoerde werken zo volledig recht werd gedaan, wekte het geen ver wondering dat de bijval groot was. Scheveningen Een goede dienstverlening is van groot belang voor de aantrekkelijkheid van Sche veningen als badplaats. Dit zei dr.W.A. van de Garde, directeur—ge neraal van handel, ambacht en diensten, gisteren bij de opening van het vernieuwde en uitgebreide Euro pahotel in Scheveningen. De topman van economische zaken constateerde dat de dienstverlening in het interna tionale toerisme terugloopt. „De kwaliteitsvermindering is over een breed vlak waarneembaar. Zij treft niet alleen de toerismeindustrie, maar deze industrie is er wel bijzon der gevoelig voor, omdat zij in be langrijke mate van service afhanke lijk is" Dr. van de Garde pleitte er voor. dat „service—verbetering in ons toerisme een blijvend idee wordt". Van een verslaggever DEN HAAG Vijf gewapende en gemaskerde mannen hebben gis ter middag, de gemeentelijke „pandjes baas" van Den Haag beroofd. Wat de dieven hebben buitgemaakt is nog niet bekend. Volgens de politie ligt de waarde van die buit zowel geld als beleende goederen waarschijnlijk in de buurt van de 75.000 gulden. Van de overvallers ontbreekt ieder spoor. Rond drie uur kwamen de mannen het gebouw van de bank van lening aan de Haagse Korte Lombardstraat binnen. ZIJ sommeerden de drie per soneelsleden en de twee aanwezige klanten in de kluis te gaan. Ook een boven de bank wonend echtpaar moest met hun drie kinderen en de hond de kluis in. De dieven haalden daarna een groot aantal voorwerpen van hun gading uit de bankkluis, gristen de kas leeg en vertrokken, na eerst nog de kluisdeur dicht gedaan te hebben. Hoewel de mensen die in de donkere kluis opgesloten zaten in eerste in stantie dachten dat de deur in het slot gevallen was, bleek dit echter niet het geval. „Gelukkig makr, want met een zo groot aantal personen was de luchtvoorraad nou niet dusdanig dat een lang verblijf in de kluis moge lijk was geweest," aldus een politie- voorlichter. De ijlings gearriveerde politie kon alleen nog constateren dat de dieven reeds weg waren. DEN HAAG De officier van jus titie bij de Haagse rechtbank heeft tien maanden celstraf geëist tegen de 32-jarige tegelzetter Joop S. E., die schoten bagel zou hebben afge vuurd op bezoekers van een Haags café. Verdachte ontkende, dat hij op de avond van de schoten bij het café was geweest. Hij zou een feestje in zijn woning niet verlaten hebben. Vier bezoekers van dit feestje be weerden eveneens, dat E. niet wegge weest was. Over de juiste datum van dit feest konden de getuigen evenwel niets mededelen. Drie getuigen, die door de officier van Justitie waren opgeroepen, verklaarden daarente gen, dat zij Joop E. op de bewuste avond in Januari uit een auto hadden zien komen, gewapend met een kara bijn. De officier achtte poging tot doodslag c.q. zware mishandeling bewezen. Uitspraak 6 mei Van een onzer verslaggevers LEIDEN In de Leidse wijken Noorderkwartier en De Kooi komt het steeds meer voor, dat nieuwe eigenaars van woningen na het neertellen van zeer hoge koopprijzen in financiële moeilijk heden komen bij het opknappen van de oude huizen. De gemeente Leiden en de ontwikke laars van renovatie-projecten in de wijken constateren fikse stijgingen van koopprijzen, die daardoor in geen verhouding staan, tot het gebo den woongenot. Dikwijls gebeurt het, dat woningzoekenden 50.000 of 60.000 aan particuliere hulseigenaren betalen voor een in slechte staat ver kerend huis, dat nog een bedrag van MONSTER B. en W. van Monster hebben voorgeteld de subsidie aan het Hospitaal Kerkschip „De Hoop" met in gang van 1976 te verhogen van 25,tot 104,Zoals bekend wil de minister van CRM de rijkssubsidie beëindigen. „De Hoop" verleent ongeacht levens overtuiging hulp aan alle be manningsleden van visserssche pen, die in nood verkeren. Vele bewoners van Monster en Ter Heijde zijn seer gehecht aan het voortbestaan van het sehio. B. en W. «rillen met deze verhoging dat streven ondersteunen. Het Rode Kruisziekenhuis bevindt zich nog steeds aan de Sportlaan in Den Haag, maar voor hoelang is nog maar de vraag. DEN HAAG Op Initiatief van de Haagse wethouder voor maatschap pelijk welzijn en volksgezondheid, de heer HJ. Happel. is gisteren een bij eenkomst gehouden met vertegen woordigers van het Rode Kruiszie kenhuis. het Diaconessenziekenhuis in Voorburg, bet ziekenhuis Bronovo, het beraad gezondheidszorg, de ver eniging Haagse ziekenhuizen en de Stichting Algemeen Ziekenhuis in Zoetermeer over de plannen voor de verplaatsing van het Rode Kruiszie kenhuis naar Zoetermeer. Aanleiding tot dit gesprek vormden enerzijds dc adressen aan de gemeen teraad en de onrust onder met name de wijkbewoners over deze verplaat sing, anderzijds de gesprekken die wethouder Happel de afgelopen we ken heeft gevoerd met belangheb benden bij deze zaak. Doel van het gesprek was ten eerste de standpun ten en de gedachten van alle partijen uit te wisselen om op deze wijze te trachten een einde te maken aan de eerste onduidelijkheid en onzeker heid. Ten tweede om de mogelijkhe den tot nader overleg te onderzoe ken. Los van de vraag of de keuze van het Rode Kruisziekenhuis de beste was heeft de vergadering geconsta teerd dat er een beginselafspraak be staat tussen de staatssecretaris van volksgezondheid, het Rode Kruiszie kenhuis en de stichting Algemeen Ziekenhuis Zoetermeer en dat geen van deze partijen op dit moment aan leiding ziet deze afspraak te her roepen. Het gesprek tussen het Rode Kruis ziekenhuis en de stichting Algemeen Ziekenhuis Zoetermeer wordt dan ook voortgezet. Wethouder Happel deelde de aanwezigen mee dat hij de ontwikkelingen nauwlettend blijft volgen en dat hij bereid is een bemid delende rol te spelen wanneer de uit werking van de plannen daartoe aan leiding geeft. 30.000 40.000 gulden aan verbete- ringskosten vergt. In wijken, die als rehabilitatiegebied zijn aangewezen, zoals het Noorderkwartier en De Kooi, geldt een rijksregeling die sub sidies tot 35 procent van de opknap- kosten biedt. De regeling geeft de nieuwe huiseigenaren echter onvol doende soelaas. Ondanks de regeling betekenen aankoop en opknapbeurt veelal een te grote aanslag op hun financiële middelen. De mogelijkheden, die de gemeente heeft om zulke situaties te voorko men, zijn beperkt, zo wordt op het Leidse stadhuis gezegd. In Leiden- Noord zijn borden geplaatst, voor zien van een tekst, die aspirant kopers aanraadt eerst te gaan praten met vertegenwoordigers aan de Nati onale Woningraad en Geoprojecten, die de renovatie-werkzaamheden ver richten (zij zijn onder meer te vinden in de renovatiewinkel aan de Prin senstraat). Verder wordt gedacht aan een verscherpt aanschrijvingsbeleid: huiseigenaren worden verplicht noodzakelijke verbeteringen te tref fen, waardoor kopers in een beter huis terechtkomen. Voor het verwer ven van huizen in eigendom, zoals de gemeente Rotterdam doet, heeft Lei den geen geld. DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft gisteren de 26-jarige M.B. uit Den Haag veroordeeld tot tien maanden gevangenis straf wegens diefstal van kostbare aquarellen en middeleeuwse handschriften uit de Ko ninklijke Bibliotheek. Het vonnis kwam over een met de eis van de officier van justitie. B.een voormalige magazijnbediende van de bibliotheek, stal de map met de handschriften en de prenten in de zomer van 1975. samen met een inmiddels ook veroordeelde vriend. B. verklaarde, dat hij de kostbaarheden moeiteloos mee naar huis kon nemen. Pas nadat een antiquair in Zwitserland, aan wie het gestoiene werd aangeboden, alarm had geslagen werd in de bibliotheek de diefstal ontdekt De raadsman van B. heeft de be heerders van de bibliotheek zorgeloosheid verweten, maar een woordvoerder van de bibliotheek wees dit verwijt als „onzin" van de hand. Natuurwandeling Het Instituut voor Natuurbesc mingseducatie organiseert in menwerking met de Gemeent ke Dienst School- en Kindei nen het komende weekeinde volgende natuurwandelin Zondag 25 april in Duivenvoc om 10.00 uur verzamelen bi, ingang aan de Veurseweg. En zelfde zondag in Meijerdel. i om 08.30 uur verzameld moet den bij het bezoekerscentrum, dens deze wandeling wordt zo gelijk ook een bezoek gebr* aan de vogelobservatiehut Meijendel. Het Is dus maar te pen dat het mooie weer aanho Ikebanatentoonstell De afdeling Den Haag van de derlandse Ikebanaclub houd 24 en 25 april een Ikebana toonstelling ln het Wijk- Dienstencentrum Marieho Ivoorhorst 55 in Den Haag. Ik na betekent „levende bloem* was oorspronkelijk bedoeld versiering van de boeddhistil tempels. Deze kunst (uit Indij komstig) bereikte via China iij geveer de 6e eeuw Japan, way werd vervolmaakt. De ou< „school" in Japan, de II boschooi. stamt dan ook uil tijd en de huidige meester, S» Ikenobo, is het 54ste schoolho Voor het maken van een gijl bloemschikking worden allt takken verbogen in de vers vorm en ontdaan van overtoi bladen. Verder worden bloef gekozen naar soort, groott* kleur. Men gaat uit van het drie als basis. Deze drie hoofd> ken. de hemel, de mens en' aarde, worden verwerkt in driehoeksvorm. Op beide dagf de tentoonstelling te bezichtf van 10.00-22.00 uur. Bach-cyclus Het derde en laatste concert F Bach-cyclus, vanavond in def de Kerk in Nootdorp, wordtj zorgd door de bas-bariton d> Verhoog, directeur van de S( lijke Muziekschool in Den i en Wim Thijsse, docent orgf theorie aan dezelfde school. EP musici treden op in de ca» Amore traditore. Het orgel iP Oude Kerk van Nootdorp ia instrument van buitengewoon ge historische waarde. Het t gebouwd in 1770 en bevindt f na een zorgvuldige restaun nog in de originele staat. Vertrek De directeur-geneesheer vaj Oude en Nieuwe Gasthu Delft, dr. H. Salomons (60) lei 1 oktober, wegens gezondhe: denen, zijn functie neer. Dr. mons hoopt na zijn ontsla werkzaam te blijven in de E gezondheidszorg. Hij denkt bij onder meer aan de bevolk onderzoeken. In het Oudi Nieuwe Gasthuis Is inmidde voornemen gerezen de dirr structuur te wijzigen. De hoofdige directie zou plaats ten maken voor een hoofdige. De vacature van eer' pleegkundig directeur die er vanaf vorig jaar oktober. za meer worden opgevuld. In pr hiervan zal het ziekenhuis hoofd van de verpleging stellen. Cliff Richard Vanavond wordt om 19.30 u. de Jacobskapel. Gedempte f 7 in Den Haag de film „De ac] sleutel" met Cliff Richard il hoofdrol vertoond. j Ruilbeurs De kwekerij van de Gemef plantsoenen aan de Kvekerj in Den Haag is zaterdagvan l 12.00 uur voor het pujliekr pend. In de kassen zijn d hee0 bloeiende planten te zitn. Vt 1 geraniums, die de komeide in bloembakken de stad opfleuren. De „plantrndol van de Koninklijke Maascha, voor Tuinbouw en PlmtkTj houdt weer zijn „spreekuar", hij adviezen geeft over he pla v van in de zomer bloeiendi k% wassen, zoals de begoniés dahlia's. Ook wordt er ieb vez over de aanleg en het bol^j van vijvers. Voor de bezokl. er gelegenheid om plantjei t$r len op de „ruilbeurs". CITOwandeltocht'; Zaterdag houdt CITO weer de trad# wandeltocht in Honselersdijk. De th vanat het gebouw „Hofwijck" aan dt straat in het centrum van Honsel ledereen kan naar keuze 5, 10. lïr 40 km. lopen. Juist de laatste afsl voor diegenen, die voor de Vier^z willen trainen, een goede getegenl|u brengt ook verreweg de mooiste «ft route. Deze gaat langs Pij, Naaldwijk, 'sGravenzande, Ho Holland. Staelduinse Bos, Maast e. Lier terug naar Honselersdijk. De i afstanden lopen langs Poeld Naaldwijk en de 25 km-lopers boi nog langs "s—Gravenzande. De laars op de 40 km.-afstand startrc 9,00— 10.00 uur. waarna er v11 overige van 10.00—14.00 uur ges C worden. Het inschrijfgeld bedraa I 25 en 40 km. f 3.en voor de In! afstanden f 2.50. Inlichtingen bij: r >v Vos-Creemers. Burg. Hoogenboo u 76. Honselersdijk en S. van Bergefcjj gouwen. Willem van der Potstijf Honselersdijk. (lei. 01740—2765I t -P Iv Ml/*

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6