artikel grondwet nodig aan vernieuwing toe «3 dichtbij its de Zwerver was een van Ie „vaders" van het verzet 4/rijheid van onderwijs 'erugblik op twaalf jaar strijd tegen nazi-terreur een boer, die willen ze niet manneke buikdansrecord kattekwaad sprekershoek het weer weerrapporten TRIJI IDAG 23 APRIL 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 soor dr. A. Veerman aak niet aan I verklaarde rmen ophangen [et woord grondwetsherziening staat weer met dikke inkt op de politieke agenda geschreven, nu de tgering een eerste serie wetsontwerpen daartoe aan de Tweede Kamer heeft toegestuurd. En de ste reacties daarop zijn al losgekomen. Een nieuwe bron van onrust is blijkbaar aangeboord, ijna klassiek parlementair zou men de vraag kunnen opwerpen: moet dat nu? Of: moet dat nu zo? hetzelfde aan te geven, wat in artikel 208 staat. Vandaag grijpt de regering daarop in belangrijke mate terug. Men kan de vraag stellen of het mo ment gelukkig is. De discussie over de positie van het bijzonder onder wijs is de laatst^ jaren weer wat aan gezwengeld. Een gevoelige zaak is het altijd geweest, maar nu in deze jaren ontwikkeling en vernieuwing van het onderwijs hun problemen meebrengen, luistert de zaak extra nauw. Wanneer men ook een wijziging aan de orde stelt, altijd zal het argument gehoord worden, dat het moment on gelukkig gekozen is. Maar men kan de zaak ook anders stellen. De belangstelling, de zorg voor het bijzonder onderwijs is juist nu heel groot; het streven naar een duidelijke presentatie van de eigen identiteit is duidelijker dan in voorbije jaren. La ten we dus nu het verouderde artikel bij de tijd brengen. Laat men er ste vig over bakkeleien, maar laat men het wel doen. Daar komt bij. dat de verantwoorde lijke bewindsman, die de zaak aan brengt. minister De Gaay Fortman, het probleem door en door kent en een hartelijk voorstander van bijzon der onderwijs is. Zonder dat deze de beantwoording van deze ig is het geraden even in de jong- politieke historie te duiken. Het ird grondwetsherziening is in de rlogse jaren niet van de lucht 'eest. Men was het er in ruime ig wel over eens. dat we aan ver- uwing van dit centrale staatsstuk waren. Maar bij gebrek aan vol- ;nde overeenstemming kwam men :ens (want we hebben wel een »ar herzieningen gehad) niet verder in een mager schepje uit de welge- j jlde ketel met ideeën, Sinister Toxopeus ('63-'67) probeer- er wat lijn in te brengen. In 1963 elde hij een speciale afdeling op jn ministerie in. de afdeling (ondwetszaken. Deze afdeling pro- iceerde, met medewerking van een ital van de beste deskundigen :over ons land toen beschikte, in een proeve voor een nieuwe iwet. it was een moedige en consequente ing. Maar daar bleef het bij. Sindsdien gingen we gewoon op de oude voet verder. Er kwam weer een staatscommissie, de commissie Cals- Donner. En verder kwam er voorlopig niets. Artikel 208 Een van de heetste hangijzers bij de grondwetsherziening is het onderwij sartikel, het befaamde artikel 208. Anders geheten: het pacificatie artikel. Het artikel stamt grosso modo uit 1917 en bracht het einde van de schoolstrijd, die haast een eeuw lang de politieke strijd in ons land be heerste. Het is met grote zorg opge steld. afgewogen mag men zeggen. Geen wonder dat het bijzonder on derwijs, dat hierop juridisch zijn po sitie bouwt, met argusogen naar de formulering en toepassing gekeken heeft. Maar tegelijk: geen wonder, dat juist de hoogleraren, die het team vormden, dat de proeve van 1966 opstelde, zich de vraag stelden of wat in dit artikel 208 staat (het langste artikel van de grondwet) niet eenvou diger gezegd kan worden zonder de inhoud te veranderen. En de proeve doet dan ook een po ging om in simpele bewoordingen sympathie hem van een verantwoor de juridische vormgeving afbrengt. Wij noemden hierboven het artikel 208 verouderd. Dat moeten we nog toelichten. Het draagt duidelijk de sporen van het moment dat het tot stand kwam. Men kan het alleen be grijpen wanneer men erbij bedenkt, dat in de tijd van het ontstaan de financiële gelijkstelling alleen compleet was voor het lager onder wijs. Andere vormen van onderwijs werden maar ten dele gesubsidiëerd. Dat deel was soms groot, althans werd het geleidelijk groter, soms bleef het vele jaren (vrijwel) nihil. Het heeft tot na 1945 geduurd voor dat de gelijkstellingsgedachte zich uitstrekte van het kleuteronderwijs tot het hoger (wetenschappelijk) on derwijs. En door het stopwetje is de stichting van scholen voor voortgezet onderwijs vele jaren afhankelijk ge weest van het goedvinden van ..het departement" (of voor andere vor men nota bene van de gemeente). Daar komt nog iets bij. Door de lange geschiedenis heeft zich om sommige termen een interpretatie-nimbus ge vormd alsof het sacrale termen zijn. Te denken valt aan de woorden: „ei sen van deugdelijkheid" en „voor waarden van bekostiging". Te denken valt ook aan begrippen als vrijheid van onderwijs en vrijheid van richting, waaronder ook verstaan wordt vrijheid van oprichting en vrij heid van inrichting; termen die niet Dr. A. Veerman in de gTondwet staan, maar wel be doeld worden. Met welke stelling overigens geen en kel probleem wordt opgelost; de vrij heid van oprichting en de vrijheid van inrichting zijn niet onbegrensd, maar aan regels gebonden. De vraag is juist: aan welke. Vaste termen in de grondwet kunnen het grote belang hebben, dat ze via jurisprudentie van de rechter een grote mate van rechtszekerheid voor de burger brengen. Maar in dit geval gaat het niet om juridische begrip pen. maar om politiek geladen ter men, die geen enkele rechtszekerheid brengen, maar door hun sacralisering een zinnig gesprek onmogelijk maken. Daarom is het goed. dat de regering een nieuwe formulering voorstelt. La ten de betrokkenen elkaar niet met termen om de oren slaan, maar trach ten elkaar op de inhoud te vinden. Waarbij ook de regering, als wij het goed begrepen hebben, uitgaat van het standpunt, dat de vrijheid van onderwijs, de pacificatie, een on schatbaar goed is. waaraan niet ge tornd mag worden. Maar bij de beoordeling daarvan moet men deze goede zaak niet op hangen aan (uiteraard ten onrechte) heilig verklaarde termen. Dr. A. Veerman is lid van de Tweede Kamer voor de ARP en was staatsse cretaris van onderwijs van 1973 tot 1975. bor Jan Roelfs Jadat er al veel over hem is "tschreven is nu ver in de ~^d het boek over zijn leven - rschenen: Frits de Zwerver naalf jaar strijd tegen de nazi- imrreur. Hij is nu 77 jaar, de Operaties die na de bezettings- zijn opgegroeid kennen zijn nauwelijks. Zijn werk dat de sprekende bijnaam ieelt verschaft, komt over als oen brokstuk vaderlandse ge- (hiedenis. Maar weinigen bla nog in „Het Grote Ge- npd", „Den Vijand We- jrfrstaan". De beelden van de kerkvolk met de ogen deed knippe ren, heeft nimmer verzuimd te gewa gen van het feit, dat een vrouw bepa lend is geweest voor zijn ongewisse loopbaan in het ondergrondse verzet. Hij heeft dit nu weer met grote na druk aan de schrijver meegedeeld. Beslissend was het gesprek met tante Riek, mevrouw H. Th. Kuipers- Rietberg in Winterswijk, die hij in 1942 ontmoette. Een moeder van vijf kinderen, die als hij elk compromis afwees, die hem „opdroeg" mee te bouwen aan de organisaties van het verzet. Zij heeft later verraad de dqod in Duitsland gevonden. Haar uitspraak heeft drie jaar boven zijn leven gestaan: „Maar is het nou werkelijk zo erg je leven te geven, als gische Hogeschool van Kampen, aan het werk in „De Hut", in de pastorie- tuin van Heemse, de plek boven het kerkorgel waar hij zich voor het eerst verborg tijdens een huiszoeking van de SD, een foto van zijn koerierster, Elisabeth van Faassen, Frits in overall met bocrenpet en beelden van ver scheidene onderduikadressen. De uit gaven is van Omni-boek, Den Haag, de prijs: 19,90. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbom «cintujR iu cig jc leven ie geven, ais WAM CCM I CTrrr» en der beproeving Zijn ver- daarmee de levens van duizenden VAN fctN LtZLH ijtagd, de groep, die onuitwis- herinneringen meedraagt, (klein geworden. ^ich weer een boek over oorlog en toegespitst op de gerefor dominee, die destijds voorop ng, die een onvoorstelbare en door len misplaatst geachte strijdbaar- 1 ontplooide toen de lange nacht de overheersing door de Duitsers gevallen. Ds. Frits Slomp, dorps- likant in Heemse, heeft niet in de (te plaats als een gedrevene door individuele activiteiten, zijn :d ei volharding velen aan zich ilicl-t. Oneindig belangrijker was iter iat hij heeft behoord tot de leon;bende die de stoot gaf tot de tanikoming van de L.O. en de P.. De L.O.. de Landelijke Orga- ,tie fot Steun voor Onderduikers. L.K.P., de Landelijke ikpoegen. anderen gered worden? Wat i plicht?". Gevangen Bevrijd Frits Slomp ging leven als een opge jaagd stuk wild in gecamoufleerde kleding, als een „vader" van het ver zet. In hoeverre de Duitsers de SD van zijn rol afwisten, is nooit hele maal duidelijk geworden, maar er ging wel een rilling door de illegali teit. toen begin mei 1944 bekend werd dat „oom Frits" in de buurt van Ruurlo was gearresteerd. Veronder steld werd dat men met een onderge doken Jood te doen had. Ds. Slomp had een persoonsbewijs ten name van ene Roelofsen uit Oosterbeek. maar dat was vals. Hij werd overge bracht naar de koepel, de Arnhemse gevangenis. De man, die heel veel wist van de L.O en de L.K.P. mocht onder geen beding een troef worden in Duitse handen. De Duitsers had- nn lnnpr den vooralsnog 8een benul van hun ,UHC' waardevolle vangst. De gevangenis- T48jarige journalist Jan Hof. een onderwijzer Van Veldhoven de Jent als Slomp, heeft getracht in man was „goed" kwam hem vertel- T) pfgina's het hoe en het waarom len, dat de jongens een overval voor bereidden op de gevangenis. „Oom Frits moet ten koste wat het kost bevrijd worden". „Niet doen, nee. De kans is zo groot, dat er slachtoffers vallen. Ze weten nog steeds niet wie ze te pakken ntatie moest afgaan. De lawine hebben. Laat maar". Merkwaardig a feiten is in deze uitgave keurig genoeg had een van de marechaus- De opzet was kennelijk sees die bij de arrestatie betrokken (Slomp zeer centraal te stellen, in was geweest, de illegaliteit ge lstijl van „Dit is uw leven". Frits waarschuwd. Via Ruurlo, Lochem, mp zal de eerste zijn om te beto- kwam de onheilstijding terecht bij de dat hij niet de enige is geweest, gewestelijke L.O. leider voor Gelder- het verzet in de geledingen van land, de 24-jarige Nico (Evert H. J. protestants-christelijke Boven), die op zijn beurt KP-leider ideel afgezien van de Bob waarschuwde, itand in andere groeperingen Frits de Zwerver werd bevrijd, een ft aangemoedigd. Hij behoorde stout huzarenstukje, er vloeide geen de voorhoede, die aanvankelijk bloed. Gewapende KP'ers in Duitse ind en vallend haar weg ging in uniformen brachten op een tijdstip, |dat de bewaking gering was. zoge naamd en arrestant. Op die wijze drongen ze de gevangenis binnen en bevrijdden Frits en een andere ver zetsstrijder, Henk Kruithof, op vrij dag. de twaalfde mei. Het was de eerste gevangeniskraak in bezet tingstijd. Frits de Zwerver ging weer verder, totdat de tirannie volledig was gewe ken. In het boek komen vele gesprek ken voor, met onder meer Jan Schou ten, Jan Smallenbroek, dr. Bruins oioper 48jarige journalist Jan Hof. een (nt als Slomp, heeft getracht in pfgina's het hoe en het waarom In iet zwerversbestaan van deze ;esstrijder te beschrijven. En dat ren bijzonder moeilijke opgave ir iemand, die er niet bij is ge- tet. die op gesprekken met zijn iodpersoon en de veelheid aan do- jnent onder redoctie van loes smil Nederlandse vrouwen, die serieus op zoek zijn naar een echtgenoot, zijn er niet op gebrand een boer als man te krijgen. Nog altijd ver keren ze in de waan dat ze. een maal boerin, ergens op een boer derij weinig anders zullen doen dan op klompen door de bagger ploegen. Die ervaring heeft althans het nu meer dan tien jaar oude Neder lands Huwelijkscontaclcentrum Trait-d'Union. een van de weinige erkende huwelijksbureaus in ons land. Het centrum kan in zijn jaarverslag weliswaar melding maken van een lichte verbetering ivat de huwelijksbemiddeling voor heren in de agrarische sector betreft, maar veel reden tot jui chen is er in dit opzicht nog niet: tot 1975 was er vrijwel geen vrouw die zich voor hulp bij het zoeken naar een partner had aangemeld, voor een kennismaking met een boer te porren, en vorig jaar wa ren er wel een paar die zo n ken nismaking niet zonder meer van tafel veegden. ..Wc willen niet spreken van een noodsituatie", aldus Trait-d'Union. ..maar heb ben wel de overtuiging dat dit probleem in bredere kring de aan dacht behoeft". Een huwelijksbureau, b'lijkt al gauw uit zo'n jaarverslag, zit met nog wel meer moeilijkheden. Het is natuurlijk toch al niet makke lijk om voor een wildvreemde een passende partner voor het leven te vinden, maar bepaalde groepen brengen bovendien hun specifieke problemen mee: voor mannen tot dertig jaar uit eenvoudige milieus en vrouwen van boven de veertig met een hogere opleiding is het erg lastig bemiddelen, onder meer doordat in deze groepen een groot ..overschot" is. Trait-d'Union houdt zich verder intensief bezig met de problematiek van bejaar den. homofielen en mensen die door bijzondere omstandigheden (nog) niet vrij zijn om een nieuw huwelijk aan te gaan. maar alle maal wel mensen die een partner zoeken. De bemiddeling voor zwaar gehandicapten heeft het centrum op aanraden van des kundigen laten vallen, omdat dat een hele staf specialisten vereist. Weliswaar hebben acht gehandi capten een passende kandidaat gevonden, maar wie niet'slaagt blijkt veel dieper ontgoocheld 'dan een gezond mens. Over huwelijksbemiddeling in het algemeen vindt Trait-d'Union dat die nog veel te veel in de taboe sfeer gehuld is. Hoewel honderd duizenden in Nederland willen trouwen, maar langs de ..natuur lijke" weg de voor hen geschikte man of vrouw niet kunnen vinden, staan er bij alle erkende huwe lijksbureaus samen nog geen tien duizend ingeschreven waarvan begin dit jaar 2049 bij Trait- d'Union, iets meer mannen dan vrouwen. Blijkbaar bestaat er dus een flinke dosis drempelvrees. De via huwelijksbureaus gesloten huwelijken lijken uiteindelijk wel duurzamer te zijn dan de ..gewo ne". Trait-d'Union kan na ruim tien jaar ervaring vaststellen dat het percentage echtscheidingen in ..bureau-huwelijken" lager ligt dan het landelijk gemiddelde. Dat is mooi meegenomen. Het kostte haar drieëntwintig paar vederlichte schoentjes en een paar pondjes aan lichaamsge wicht. maar aan de andere kant bracht haar wereldrecord buik dansen de 28-jarige buikdanseres Soraya uit Ankara zo'n vijfentwin tigduizend gulden op. In een Lou dens restaurant hield ze het al dansend, rinkelend en schuddend éénendertig uur vol. daartoe drif tig aangespoord door de zeer be middelde Turkse zakenman Jo seph Mourat, die het vorig jaar in Californië door een Amerikaanse op zes uur gebrachte wereldrecord door een danseres uit de bakermat van de buikdans verbeterd wilde zien en daar best wat geld voor over had. Na elk uur kreeg Soraya vijf minuten pauze, waarin ze af en toe een biefstukje at en steeds sinaasappelsap en champagne dronk. Het dansen ging haar dan ook met het uur beter af. In Bilthoven-noord. zo heeft het Utrechts Nieuwsblad van mensen uit die buurt gehoord, heeft de jeugd een nieuw spelletje uigevon- den. Belletje trekken is niet leuk genoeg meer. maar ze trekken nog wel ergens aan: aan de trekkers van w.c.'s. Jongetjes hebben ge merkt dat je bfj verschillende hui zen van buiten af door het raampje bij de trekker kunt ko men en dus gebeurt het tegen woordig nogal eens. dat de bewo ners van zo'n huis met de w.c. tegen een buitenmuur rustig in de huiskamer zitten en plotseling de w.c. horen doortrekken. Niemand van de geschrokkenen heeft tot nu toe meer van de doortrekkers ge zien dan een haastig terugtrek kende arm. Bazel heeft sinds kort zijn eigen Manneke Pis. Omdat er blijkbaar nogal wat menselijk afvalwater zo maar in de goot vlood, is het ge meentebestuur er toe overgegaan bordjes met gektylcerde plassende figuurtjes op de urinoirs „pis soirs") in de stad te plaatsen. Ook de vreemdeling in Jeruzalem kan zodoende duidelijk zien dat deze Zwitserse stad voor de hoge nood nog wel wat anders te bieden heeft dan muren en palen in donkere hoekjes. De mannekes zijn 's a- vonds hel verlicht, zodat „vergis*, singen" zowel in daglicht als in donker voortaan uitgesloten geacht mogen worden. T.I., ofwel voluit Ter Informatie, dat (oud-)personeelsleden van de provincie Utrecht informeert, heeft een nieuwe rubriek geopend: een sprekershoek onder de kop „ze kunnen me nog meer vertellen, maar ik vind datwaarin de met name genoemde ontevrede nen mogen zeggen wat ze al zo lang op het hart hebben. Een van de eersten is de chef van een te kenkamer van waterstaat, die het chronisch tekort aan lepeltjes er gerlijk vindt: „Het komt de laatste tijd herhaaldelijk voor dat wij op. de tekenkamer maar drie of vier lepeltjes krijgen als er twaalf man koffie krijgt. Hetzelfde geldt voor de kopjes. Die hoeven we gelukkig niet met elkaar te delen, maar het is wel zo dat sommigen kopjes zonder oor krijgen, omdat er te weinig kopjes zijn". Een functio naris uit de bodenkamer blijkt zelfs lepeltjes uit eigen zak be taald te hebben, wat de chef „een schande voor de provincie" noemt, want „zoiets hoort gewoon goed geregeld te zijn". Als er nou tenminste maar nie mand tussen zit die zijn lepeltje aflikt. waait kan dat geruime tijd zo nomen temperatuur en dauw Koude flanoen door gaan, zelfs in mei en tot Op een station in zuidoost- ver in iuni. Geen wonder dat Algiers werd resDectieveliik I land, waarin men niet de minste ring op dit gebied had. Hof laat I tientallen, met wie de strijdbare bspredikant. die huis. hof en ge ënte verliet om gevaarlijk te zwer- de revue passeren maar vele lonen komen daarbij niet uit de j. De auteur besteedt en dat is jcht veel aandacht aan de )ste beweegredenen, die Slomp heraut van het verzet hebben laakt. De lezer maakt met hem in de jaren dertig, waarin de WÊjÊfM ikant van Heemse. bij Harden- Slot, met mannen en vrouwen, die op hun wijze hun aandeel in de verzets strijd hebben geleverd. Het is het verhaal van een kruistocht, ook het bewijs van onvermoede krachten, die in ons volk aanwezig waren. Jan Hof heeft een heel eerlijke poging gedaan om essenties van een lange nachtmerrie in de herinnering terug te roepen. Dat is op een alleszins leesbare manier gebeurd. het grote gevaar onderkent en tegenover zijn geloofsovertui- als een banier plant! schreef in Trouw op de vierde mei „Het Nazibeginsel had alle per- Wijke verantwoordelijkheid, ja het geweten vermoord, en een Isme doen groeien datonbegrijpe- [is als men vergeet dat het een fht is van het beginsel: Alles is /rloofd als het strekt tot welzijn |de staat". 3. jong, onbuigzaam, in het begin prveerd predikend in propvolle "ten en op een wijze, die het Jan Hof Twaalf jaar „Frits de Zwerver strijd tegen de nazi- Van onze weerkundige medewerker En dat noemen ze lente Het leek er gisteren niets op: in het noordoosten striemden hier en daar hagelstenen je in het gezicht of stoven sneeuwvlokken je om de oren. Hogere temperaturen dan 8 of 9 graden wezen de thermome ters in Nederland om 4 uur 's middags niet aan. Het was de Skandinavische nawinter die ons deze poets bakte, maar dan wel vanuit de hoog te. Het waren koude flappen uit de bovenlucht die het temperatuurniveau zo druk ten. wat duidelijk te zien was aan de temperatuurlijn die nogal een zaagtandachtig verloop had, In noord- Duitsland, zo ongeveer tot Berlijn viel ook plaatselijk hagel, natte of droge sneeuw; de DDR-weerberichten spra ken zelfs van verstuivende sneeuw! en meer zuidwaarts gaf Essen een melding van een hagel- en sneeuwbui. Ver der kregen vooral ook Dene ver in juni. Geen wonder dat Algiers werd respectievelijk voor onze voorouders 21 juni als vroegste en veiligste da tum voor het poten van bo nen gold. 31 en -0 graden gemeten en op een ander station 27 en -7 graden. Het KNMI kan nog steeds niet zeggen waar tijdens de In een eerder stuk wezen wij lichte aardbeving op 30 maart er al op dat de oceaandepres- in noord-Nederland het epi- sies geen kans krijgen naar centrum heeft gelegen. Men West-Europa te komen gezien waoht nog op de registraties de zuidelijke tot zuidoostelij- van stations in West- ke sturende stromingen die in Duitsland en Noorwegen, die de hogere niveaus boven het beschikken over een zeer ge- oostelijk deel van de Oceaan voelige apparatuur. Men de heerschappij uitoefenen, denkt niet dat de bevingen In verband hiermee is het mo- uitgegaan zijn van haarden menteel op IJsland zacht met onder het Skagerrak. Dan maximaal 16 k 17 graden in hadden ook de seismische uiterste noorden. Het stations in Denemarken deze laagste maximum was er gis teren nog altijd 10 graden. moeten optekenen. Nu kan het voorkomen dat een stati- Gistermiddag werden vanuit on boven het epicentrum van Engeland op een bepaald mo- de aardbeving heel weinig uit- ft 17 onweerscellen ge- wijkingen vertoont, terwijl Sommige bevonden stations op grotere afstand zich van de golf van Biscaje bijvoorbeeld 20 kilometer ver- via noord-Spanje tot het ge- der. wel sterkere schokken re- bied ten noorden van de Bale- gistreren. Dat kan echter al- aren en verder onweerde het leen wanneer het centrum in midden- en noord-Italië, zo'n 100 kilometer onder de alsmede op de Balkan met aardoppervlakte ligt in de name in Roemenië, waar het breuklijnen tussen de aardlij- een stabiel hogedrukgebied (vrij) koude weer. begeleid van 1035 millibar bij de Fa- door zonnige perioden. De marken en zuid-Zweden dit röhr, dat bijna niet van zijn kans op nachtvorst duurt soort buitjes op bezoek. plaats is weg te branden. Het voort. Wanneer in het voor-' „v. terreur." Met foto's: Frits Slomp als De kou-inval deed zich voor prolongeert in de komende jaar de hogedrukwind een- de Sahara is blijkt uit het pacte aardlaag recht naar theologisch student aan de Theolo- aan de oostelijke flank van dagen in wezen het droge en maal uit noord tot noordoost grote verschil tussen waarge- boven. kwik gisteren aanvankelijk nen die schuin omhoog lopen, nog 21 graden wees. De trillingen planten zich dan langs de breuklijn veel ster- Hoe droog het momenteel in ker voort dan door de com- maximumtemperaturen en neerslag van uur. Amsterdam onbewolkt 10 0 De Bilt zwaar bew 11 0 Deelen licht bew 10 0 Eelde licht bew 10 0 Eindhoven regen 10 0.2 Den Helder licht bew 10 0 Luchth. R'dam onbewolkt II 0 Twente half bew II 0 VLv.imvn zwaar bew 10 0 Zd Limburg licht bew 10 0 Aberdeen licht bew 10 0 Athene licht bew 20 0 Berlijn licht bew 5 0.1 Bordeaux onweer 22 5 Brussel licht bew 11 0 Frankfort licht bew 12 0 Geneve licht bew 21 0 Helsinki sneeuw 0 1 Innsbruck regenbul 12 4 Locarno onweer 20 2 Londen licht bew 13 0 Luxemburg licht bew 10 0 Malaga half bew 21 0.6 Mallorca zwaar bew 19 0 Lissabon half bew 16 s Parijs licht bew 14 0 Barcelona geheel bew 18 0 MOnchen regen d 3 Nice onweer 17 2 Oslo half bew 0 Rome half bew 18 0 Spilt licht bew 19 0 Stockholm licht bew 0 0 Wenen zwaar bew 5 0 ZUrlch regenbul IS 0.1 Casablanca licht bew 18 3 Iatanboe! mist 18 0 lionr. HATI.R «atrrdag, 24 april Vliton(«o lt.4H-23.IR: IUrin(vMet«luisrn I* M-23.33: Roller- dam 0OH-I3.0O. Srhrvrniiif en 12.02- IJmuidrn 0 10-12 44: Urn Hrldrr Z.ii-IS.SO; llarlinfrn 5.4C- 18.23; Delfiijl K.20-20.34.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5