Rensenbrink en Ruiter clubgenoten en nieuwe Basketbalteam mist finale tegen Israël Overspelen Olympisch dorp blijkt te klein Manchester United kansloos voor titel -Spelersgroep van Anderlecht houdt liever Hans Croon' België is sterker dan twee jaar ^geleden" it? federlaag 'voor :ilitair elftal geteerde de onderstaande spelers Nederland komt een punt tekort Weisweiler tekent bij FC Köln fei Moerman uit 'Jetiekfederatie In Montreal 2000 atleten meer Tweede verlies voor Donner Franse bond straft Bastia Twaalf turnploegen naar Hamburg Vollebregts vallen terug ilJDAG 23 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET 15 11 oor Matty Verkamman 1ST Voor Rob Rensenbrink en Jan Ruiter wordt Nederland- ïlgië een zeer pikante interland. De bij het Brusselse Anderlecht ider contract staande Nederlanders, krijgen zondag in het yenoord-stadion niet alleen met een aantal clubgenoten als jjenstander te maken, maar ook nog met een Belgische bonds- tach, die weldra hun eigen clubtrainer zal zijn: Raymond lethals. Mits hij tijdig van een knieblessure is hersteld, speelt ib Rensenbrink zonder twijfel op de linksbuitenplaats. Jan -uiter is voor de eerste keer Oranjes reserve-doelman, achter Piet fehrijvers. l ZEIST Rob Rensenbrink acht het Belgisch elftal dat zondag tegen Nederland speelt, sterker dan de ploeg die in de voorronde van het wereldkam pioenschap maar net werd uit geschakeld. De linksbuiten van Anderlecht verwacht zelfs dat de Belgen ook in Rotterdam meer willen dan spelen op 0—0. „Het is extra moeilijk voor ons omdat wij in feite meer te ver liezen hebben dan te winnen, hoewel het bijna tien jaar gele den is dat Nederland voor het laatst van België won." Vol gens Rob Rensenbrink is de hele Belgische ploeg sterker ge worden. „Er is meer fysieke kracht gekomen in het elftal dat best kon voetballen. Het hele peil in België gaat trou wens omhoog. Het is geen toe val dat Anderlecht en Brugge Vil Europese finales spelen. An- ^derlecht heeft misschien niet ongelukkig geloot, Brugge in ieder geval is werkelijk van Eu ropese topklasse. Van die ploeg 'leeft Goethals vijf man tot zijn leschikking en de aanvulling van andere clubs bij de kern /an Brugge brengt alleen maar iterkere spelers in het veld. Ik jeloof ook niet dat de eenheid sterk wapen van Brugge p verbroken zal worden door de opneming van spelers uit ande- °*e clubs. Brugge is weliswaar >en geoliede machine, maar dat zal België zondag zonder .twijfel ook zijn. Goethals ziet r *altijd kans van zijn elftal een geweldige eenheid te maken. |Hij kan zijn mensen op een heel bijzondere manier op jutten." ?bl Uiteraard is de directe confrontatie tussen clubgenoten tijdens een inter land al een bijzondere zaak. Zeker in dit geval, nu Anderlecht aan de voor avond van de Europa Cup-finale voor bekerwinnaars tegen het Engelse West Ham United staat. De te genstanders van zondag, moeten bin nenkort weer samen een forse premie zien te verdienen. In dat veband zal het vooral voor de Anderlecht- verdediger Gilbert van Binst een op luchting zijn. dat hij dit keer in ieder geval niet als bewaker van Ren senbrink wordt opgesteld. Tijdens de beslissende WK-schiftings-interland tussen beide landen in Amsterdam (O—0) waren Rensenbrink en Van Binst ook al aan elkaar gekoppeld. Van Binst nam toen vroeg in dat duel een zeer netelige beslissing, door zijn clubgenoot een keer keihard aan te pakken. Vorig jaar april was George Knobel in Antwerpen zo vriendelijk om dat probleem tijdens de „vriendschappe lijke" interland tussen België en Ne derland te vermijden. Hij posteerde Rensenbrink in zijn vijftiende en tot dusverre laatste interland toen op de rechtervleugel, waar hij tegen debu tant Caers van FC Antwerp overi gens weinig presteerde. Johan Zuide- ma mocht het toen op de linkerflank tegen Van Binst opnemen. Dat expe riment van Knobel was dan wel een aardig gebaar tegenover Anderlecht, voetbaltechnisch was er bij voorbaat weinig van te verwachten. Vlak voor de eindronden van het wereldkampi oenschap had de toenmalige supervi sor Michels de puur linkse voetballer Rensenbrink in de laatste oefeninter land tegen Roemenië op rechts ook al eens zien mislukken. Door de blessure van Erwin Vanden- daele is Van Binst zowel bij zijn club als in de nationale ploeg tot laatste verdediger omgeturnd. Zodoende krijgt Rensenbrink zondag nadruk kelijk met Eric Gerets, de rechtsach ter van Standard Luik, te maken. Rensenbrink: „Ik heb tot dusverre zes keer tegen Gerets gespeeld. Hij is fel, maar beslist niet onsportief". Nog pikanter dan het duel tussen clubgenoten, is zondag de rol, die Raymond Goethals speelt. Goethals zet zich ook nu weer opmerkelijk af tegen het Nederlands elftal. Hij wak kert de toch al ruimschoots aanwezi ge animositeit tussen Belgen en Ne derlanders nog eens extra aan en weet op de een of andere manier zijn spelers te „pakken". „Den Ollander" staat zeer centraal in zijn pep-talk. Jan Ruiter merkt wat dat betreft op: „Hij heeft in verband met zijn natio nale ploeg wel eens aan mij ge vraagd, of ik Belg wilde worden. Maar sinds de WK en al die wedstrij den tussen België en Nederland deugt er volgens hem plotseling niets meer aan een Nederlander". Dat is krasse taal van Ruiter. De Westfries neemt zeker geen blad voor de mond. Opmerkelijk, omdat Goethals binnenkort toch de trainer van Anderlecht moet worden. Wie in Brusselse kringen z'n licht opsteekt, wordt het al snel duidelijk, dat men het met Goethals als coach van Anderlecht vooralsnog niet ziet zitten. De spelersgroep is content met de huidige, Nederlandse, trainer Hans Croon en heeft geen behoefte aan Goethals. Van het duo Ruiter- Rensenbrink durft de eerste in dat verband harde woorden te zeggen. Rensenbrink voelt daar niets voor. De linksbuiten, in tegenstelling tot Ruiter dus voorzichtig: „Ik sta nog Anderlecht-doelman Jan Ruiter in actie op het KNVB-sportcentrum in Zeist. Collega-doelman Piet Schrijvers zit er op de voorgrond bij. PIASSEN Het Nederlands mili- r elftal -heeft geen revanche kun- ■mP nemen voor het verlies van 20 ngi vorig jaar in de eindstrijd van CISM-toemooi tegen West- ftsland werd geleden. De ploeg coach Jan Zwartkruis kwam gis- snfn in Vaassen evenmin als de te il ttstander aan scoren toe. Ron bePlbos (AZ'67) had Nederland in de elt minuut uit een strafschop aan i 3 voorsprong kunnen helpen, ar hij richtte veel te hoog. i gjpenalty was door scheidsrechter zv zer toegekend om de Westduitser r,nJser de bal na een kopbal van de en rtaan Jansen uit het doel had ■nerven. nsdag speelt Nederland in Leer- de eerste wedstrijd in de voor een van het CISM-toernooi tegen i f ikrijk. nkrijk won zijn eerste ontmoe- tegen Marokko met 5—0. De ,.1 erlandse coach Jan Zwartkruis -vt-ii it y jji j de wedstrijd tegen de Fransen: rards, IJzerman (beiden PEC) is rtvliet. De Groot (beiden PSV), e Santen, Van Kraal (beiden im]x> Rosmalen (WVi Spelbos ^67), Mellaard, Marijnissen (bei- NEC), Jansen (Sparta), De Kip J^firlem), Verkerk (FC Den Bosch) inee van der Wulp (FC Den |g). Bink (FC Groningen) en Van -—Linden (FC Dordrecht). llhenkort verlaat PEC-doelman jards de militaire dienst. Hoek 01 Bolendam. die dan onder de enen moet, wordt waarschijnlijk vervanger. Rob Rensenbrink vijf jaar onder contract bij Ander lecht. Ik vind het irreëel om nu te gaan zeuren over een nieuwe trainer". Kortom, Rensenbrink gaat er van uit, dat hij het in de toekomst maar met Goethals die voor zes jaar tekende moet doen en heeft geen zin om bij voorbaat een rellerige sfeer rond zijn aanstaande baas te scheppen. Toch is het nog van belang om op te merken, dat het dit seizoen Goethals was, die bij Anderlecht onrust zaaide door de concurrentie ideeën aan de hand te doen, hoe men Rensenbrink moest uitschakelen. „Tactische" ge dachten van Goethals. die niet hele maal met de spelregels in over eenstemming waren en die met na me Hans Croon nogal boos maakten. Jan Ruiter windt er allemaal geen doekjes om. Eerlijk komt hij voor zijn mening uit: „Ik ben er van over tuigd, dat de hele selectie achter Croon staat. Die man heeft iets ge presteerd bij de club zijn iedeeën over voetbl zijn aangeslagen. De hele ploeg vindt dat er momenteel een goede trainer is en ziet geen enkele reden om Croon weg te sturen. Wat wil je, ondanks veel blessures heb ben we in de competitie nog een kans om tweede te worden, zijn we ook nog in de strijd om de beker van België en hebben we ons al geplaatst voor de finale van de Europa Cup 2. Maar goed, die zaak met Goethals is definitief. Croon is er de man niet naar om onder hem te gaan werken. Ik heb wel de indruk, dat Van- denstock de machtige president van de paars-witte club, red. er al een beetje spijt van heeft, dat hij Goethals heëft genomen. De komst van de bondstrainer in het Astridpark heeft bij Ruiter twijfel gezaaid. Hij zegt: „Laat ik voorop stellen, dat ik het liefst bij Ander lecht zou blijven. Ik heb ook nog een contract voor twee jaar. Maar ik wil wel de garantie hebben, dat Goed hals de zaken eerlijk gaat spelen. Ik heb de idee dat wij als Nederlanders (naast Ruiter en Rensenbrink, spe len ook nog de Nederlanders Ressel, Haan en Van Poucke bij Andelecht) het eerst, de dupe zullen worden, wanneer het niet naar wens gat. Voor alle zekerheid heb ik alvast maar contacten met andére clubs gelegd. Het zal ongeveer een half miljoen gulden kosten om mijn contract af te kopen." Ook over Goethals' benadering ten aanzien van het Belgische elftal, heeft Ruiter zo zijn mening: „De vaste groep internationals is wel te vreden over hem. Hij zal nu eenmaal niet gauw een oudere speler laten vallen. Maar het is wel een verschil of je als bondscoach ,vijf wedstrijden per jaar voorberèiden of zestig als clubtrainer. Trouwens, hij zou dat Belgische elftal eens een keer ge durfd op winSt moeten laten spelen. Het is gewoon onzin, wanneer Goe thals zegt dat er in België niet vol doende materiaal is. De jongere spe lers hebben met Club Brugge en An derlecht dit jaar veel internationale ervaring opgedaan. Die jongeren be zitten ook wel dégelijk geldings drang." Ruiter besluit zijn niet al te opti- minstische relaas met een aardig (waar gebeurd) verhaal over Goet hals. „Hij is een jaar of tien geleden al eens clubtrainer geweest. Bij Sint Truiden. Ik heb gehoord, dat hij voor een thuiswedstrijd tegen het technisch betere Anderlecht het veld een keer met tractoren heeft laten bewerken. Om het terrein zo onbe speelbaar mogelijk te maken euf gd m TERDAM Jo Moerman, se- P® 1951 lid/secretaris van de en's committee van I AA F, heeft bestuur van de KNAU en de dj1 laten weten niet in aanmer- JW te willen komen voor herverkie- tijdens het congres dat de inter- pnale atletiekfederatie voor de z%ipische Spelen van Montreal zal cn en. Moerman werd in 1972 tij- /a^het congres in München met >P5 rootste aantal stemmen herko- m Door de KNAU zal de zittende dent van deze unie kandidaat ld worden voor een plaats in omen's committee. Jutte is aan ue aatste jaar bezig als voorzitter le KNAU. ;zi BREMERHAVEN Weer was het verschil, tussen Nederland en Israël slechts één punt. En evenals in de laatste ontmoe ting, tijdens het toernooi om het Europees kampioenschap in Belgrado, trokken de Israë lische basketballers aan het langste eind: 62-63. Deze nederlaag op de openingsdag van het elfde Bremerhaventoernooi betekent naar alle waarschijnlijk heid dat Nederland niet in de finale speelt, de eis die het Nederlandsch Olympisch Comité min of meer voor deelname aan de kwalificatiewed strijd in Hamilton had gesteld. Aan genomen mag worden, dat Israël zon der meer de wedstrijden tegen West- Duitsland en Groot-Brittannië in winst omzet. Dat de eerste tegenstander van het Nederlandse basketbalteam Israël was en niet zoals aanvankelijk op het programma stond België komt door het late inschrijven van CSKA Mos kou De kampioen van de Sovjet Unie weigerde tegen de Israëli te spe len. Slechts wanneer een wedstrijd op de laatste dag een ontmoeting tussen beide landen onvermijdelijk maakt zullen de ploegen tegen elkaar uitkomen. Nederland-Israël liep voor het Oran jeteam in dubbel opzicht triest af. Het verloor niet alleen de wedstrijd, maar ook Jimmy Woudstra. De Ne derlandse Amerikaan werd na zeven minuten zo hard door een Israëlische elleboog geraakt, dat hij er een flinke hoofdwond aan over hield en naar een ziekenhuis moest worden ge bracht. Het is twijfelachtig of Woud stra tijdens de rest van het toernooi nog in actie kan komen. Op het moment dat Woudstra uitviel, één van de belangrijkste pionnen in de ploeg van coach Bill Sheridan, leidde Nederland met 14-8. Het had er alle schijn van. dat er een overwin ning in het verschiet lag. Hugo Harrwijn noch Herman Pluim bleken echter in staat de gemakkelijk sco rende Woudstra te vervangen. Toch bleef de Nederlandse voorsprong nog zeer lang gehandhaafd. Het verschil liep zelfs op tot tien punten (32-22 na veertien minuten). Toen knapte er iets in de ploeg. Negen minuten lang werd er geen punt gemaakt en in de vierde minuut van de tweede helft kwam Israël via Yanai voor de eerste maal aan de leiding: 36-34. Met minder dan anderhalve minuut te spelen bracht Jan Dekker de stand via een benutte vrije worp op 62-62. Keren gaf Israël, ook al via een vrije worp. opnieuw de leiding. Dertien seconden waren er nog te gaan, toen Nederland de laatste aanval mocht opzetten. Die aanval moest natuur lijk eindigen bij topscorer Kees Aker boom. Maar de lange man van het Bossche EBBC had niet het geluk, dat de CSKA-spelverdeler Jeremin wel had, toen hij zijn ploeg in de openingswedstrijd van het toernooi in de laatste seconden voorbij Oos tenrijk (81-80) bracht. Het schot, dat moest komen, ging mis en Nederland verloor met 62-63. Scorers Nederland: Akerboom 23. Dekker 11, Gorter 6, Woudstra 6, Har rewijn 5, Van Vliet 5. Ombre 4 en Pluim 2. LONDEN Manchester United heeft de kans op het Engels voetbal kampioenschap vrijwel verspeeld. Het verloor de thuiswedstrijd tegen Stoke City met 0—1. Derby County verloor in Derby met 1—3 van Everton. Liverpool blijft op de eerste plaats op één punt gevolgd door Queens Park Rangers. Beide ploegen moeten nog één wedstrijd spelen. Manchester United heeft een achterstand van vier punten met twee wedstrijden minder gespeeld. De nederlaag tegen Stoke City heeft Manchester United tevens het uitzicht op de begeerde „doublé" kampioen en bekerwinnaar ontnomen. Alleen een volledig falen van de concurrentie zou Manches ter United nog op gelijke hoogte kunnen brengen met Liverpool of Queens Park Rangers. Het team van Manchester, dat op 1 mei in de Cupfinale tegen South ampton uitkomt, leed een nederlaag als gevolg van een kopbal, die Alan Bloor drie minuten voor het einde afgaf. Het was de eerste nederlaag op eigen terrein voor Manchester United in de twintigste van de in totaal 21 wedstrijden. KEULEN (ANP) Hennes Weiswei ler zal het komende voetbalseizoen trainer worden van de Westduitse Bundesliga-vereniging FC Köln. Donderdag tekende Weisweiler op Ibiza een twèejarig contract. Hier door wordt Weisweiler de opvolger van Cajkovski die door de FC Köln voortijdig van zijn functie werd ont heven. De terugkeer van Hennes Weisweiler naar Keulen is niet onverwacht ge komen. Hij was eerder speler en trai ner van Viktoria Köln, voordat hij aan het eerste van zijn elf seizoenen bij Borussia Mönchengladbach begon. Nadat Johan Cruijff, begin april, zijn contract met Barcelona met een jaar had verlengd, zei Weisweiler zijn ver bintenis met deze club op en maakte bekend dat hij naar West-Duitsland terug wilde keren. FC Köln, dat eind december zijn trainer Tschik Caj kovski naar het met degradatie be dreigde Kickers Offenbach zag ver trekken en sinds die tijd een interim trainer, Stollenwerk, had aange steld, was één van de eersten om Weisweiler te benaderen. In een interview met het Westduitse persbureau SID vertelde Weisweilër waarom zijn keuze op FC Köln was gevallen. „Doorslaggevend was voor mij, dat ik zowel vóór het bereiken van een bovenste plaats iri de Bun- desliga, als voor internationaal voet bal meer mogelijkheden zie bij FC Köln, dan bij MSV Duisburg of For- tuna Dusseldorf". Kwartfinale 1 SOFIA (ANP) Joegoslavië heeft in Sofia de eerste wedstrijd van de kwartfinales van het toernooi om het Europees voetbalkampioenschap voor landenploegen onder 23 jaar met 3—2 gewonnen van Bulgarije. De ruststand van dit door 25.000 toeschouwers bijgewoonde duel was 2—0 in het voordeel van de Joegosla- ven. Voor Joegoslavië scoorden Ha- miljovic en Mulajasanovic (2). De Bulgaarse doelpunten werden ge maakt door Panov en Angelov. Kwartfinale 2 PARIJS De eerste wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen onder 23 jaar tussen Frankrijk en de Sowjet Unie is in Parijs in een over winning van 2—1 voor Frankrijk geëindigd. Bij de rust leidden de Fransen met l—o door een doelpunt van Rampillon. In de tweede helft brachten Tsjengelej (Sow), twee mi nuten na rust, en Zimako de eind- strand van 21 op het scorebord. Er waren 20.000 toeschouwers. De tweede wedstrijd vindt op 25 april in Moskou plaats. De winnaar ontmoet in de halve finales Jong Oranje dat zich ten koste van Schotland bij de laatste vier plaatste. MONTREAL (Sid) Sinds enkele dagen hebben in Montreal twee bur gemeesters het voor het zeggen: Jean Drapeau, die de zomerspelen naar de stad aan de St. Lawrence haalde, maar die inmiddels zijn bevoegdhe den als „Olympisch bouwheer" moest afstaan aan Yvan Dubois, die begin april zijn bureau als burge meester van het atletendorp heeft betrokken. Op 22 juni zal de officidle opening een feit zijn. De eerste sportlieden komen op 1 juli. Als chefmanager voor onderdak, vei ligheid. verzorging en ontspanning van tegen de 11.000 aangekondigde Olympische deelnemers heeft Dubois heel wat zorgen op de door een pro fessionele honkbalcarrière gestaalde schouders geladen. Geruchten over corruptie en het onderzoek dat de provinciale regering van Quebec na afloop van de Spelen zal instellen, is daar een van. De van dertig tot negentig miljoen dollar gestegen bouwkosten voor de twee reusachtige pyramides, die door een tunnel direct met het Olympisch stadion zijn verbonden, een ander. Maar doorslaggevend voor Dubois is, dat het dorp drie maanden voor de opening van de Spelen op 17 juli bijna klaar is. Het grootste probleem lijkt het gebrek aan ruimte te worden. Oorspronkelijk werden 9.000 deelne mers verwacht, die met zijn tweepn of vieren bp een kamer zouden wor den ondergebracht. Nu het er naar uitziet dat er tweeduizend atleten en begeleiders meer komen, wordt de huisvesting erg krap met zes perso nen op een kamer en veertien perso nen per woning. Vi jf tot zeven atleten zullen dan gebruik moeten maken van een douche en een toilet. Daar bovendien per duizend dorpsbewo ners slechts een lift beschikbaar is, kunnen geduld en tolerantie wellicht uitgroeien tot de voornaamste Olym pische deugden. Het in banen leiden van deze mense lijke mierenhoop wil Yvan Dubois en zijn staf van 4196 personen doen ge schieden door het inschakelen van de „perfecte gastvrijheid van Mon treal". Daartoe zijn vakbekwame LEEUWARDEN Grootmeester Jan Hein Donner heeft donderdag in Leeuwarden tijdens de zevende ron de van het toernooi om het Neder lands schaakkampioenschap zijn tweede nederlaag geleden. Na zijn verlies tegen Timman in de vijfde ronde, verloor Donner nu van Van Wijgerden. die daarmee evenals Donner op 4 1/2 punt kwam. De partijen tussen Hartoch en Ligte- rink en Baljon en Kuijpers eindig den in remise. Ree, die van Van der Vliet won, zette de afgebroken partij uit de zesde ronde tegen Enklaar in winst om. Hij bezet nu de tweede plaats achter Timman. Zesde ronde: Donner-Baljon 1—0, Timman-Van Wijgerden l—O, Ree-Enklaar 1—0. Zevende ron de: Van Wijgerden-Oonner 1—0, Enklaar- Timman alg. Van der Vllet-Ree 0—1. Van der Welde-Wltt afg. Hartoch-Ligterink Bal- Jon-Kuijpers '/i. Stand 1 Timman 5 punten (1 alg.) 2. Ree 5 pnt., 3 Donner en Van wijgerden 4 '/i pnt.. 5 Van der VUet 4 pnt6. Hartoch. Baljon. Ugterink en Kuijpers 3 pnt.. 10 Enklaar 2 pnt. (1 afg.). 11. Van der Welde 2 pnt. (1 afg 12. Witt '/i pnt (1 afg). PARIJS De Franse voetbalbond heeft beslist, dat de tweede wedstrijd in de tiende ronde van het nationaal bekertoernooi tussen Bastia en Nice op neutraal terrein zal moeten worden overgespeeld. Bastia zal twee thuiswedstrijden voor het bekertoernooi op een ander terrein moeten spelen en kreeg voorts een boete van 5.000 frank (3.000 gulden) opgelegd. Voor en tijdens de wedstrijd Bastia—Ni ce op 10 april werden de spelers van Nice door toeschouwers aangevallen. Bastia won de wedstrijd met 40, nadat de ploegen in Nice net hadden gelijkgespeeld: koks aangetrokken en is er gezorgd voor een keur van ontspanningsmo gelijkheden in een van het woonge bied gescheiden „internationale zo ne". Evenals in Innsbruck ontbreekt bij de zomerspelen voor het eerst het hekwerk, dat de twee geslachten ge scheiden moet houden. Wie deson danks wat „anders" wil, behoeft slechts de straat over te steken, waar talrijke restaurants en cafés open huis houden, waar biefstukken en drankjes „topless" worden geser veerd. Uiteraard valt dit niet onder de verantwoordelijkheid van Yvan Dubois. DEN HAAG - De Nederlandse da- mesturnploeg zal op 30 april, 1 en 2 mei tijdens de Olympische kwalifi catiewedstrijd in Hamburg elf ande re teams ontmoeten. In totaal twaalf landen hebben zich bij de Internatio nale Gymnastiek Federatie (FIG) gemeld voor het kwalificatietoer nooi, waarin gestreden wordt om zes plaatsen in Montreal. De twaalf zijn: West Duitsland. Bulgarije, Verenig de Staten. Canada, Italië, Neder land, Noord-Korea, Groot Brittan- nië, Zwitserland, Frankrijk, Noorwe gen en Spanje. Naast de landenploegen zullen in Hamburg ook nog individuele turnsters uit België (4), Mexico (4), Joegoslavië (2) en Australië (1) in actie komen. De individuele turn sters zullen tenminste een totaal van 70.00 punten moeten halen om voor Montreal in aanmerking te komen. Voor het Olympische kwalificatie toernooi tumen heren, dat op 7 en 8 mei in Ingelheim bij Wiesbaden wordt gehouden hebben zich tot nuf. toe tien landen aangemeld. Hetzijrr Bulgarije, Verenigde Staten, Italië/ Noord-Korea. Groot-Brittannië; Zwitserland, Frankrijk, Noorwegen, Spanje en Tsjechoslowakije. Onze-? ker is nog of Canada, Polen en CubaJ een afvaardiging zullen sturen. De Nederlandse damesturnploeg is* door de technische commissie varv de internationale gymnastiekfedera-j tie (FIG) voor het olympische kwali-. ficatietoernooi in Hamburg overi gens ingedeeld in afdeling B van. groep 1 met Canada. Italië en Frank-; rijk. In afdeling A zitten de Verenigd de Staten, West-Duitsland, Bulgarije- en Polen. Groep 1 werkt op zaterdag, om 19.00 uur de verplichte stof af err op zondag om 15.00 uur de keuzestof^ In groep 2 (zat. 10.00 verplichte stof,- zon. 10.00 keuzestof) werden de ove-? rige landen ingedeeld. Het is niet zeker of Cuba zal deelne-1 men. Tot nu toe is nog geen officiële toezegging gedaan. De juryleden in. de sporthal van Hamburg (4000- toeschouwers) zullen komen uitOos-, tenrijk, Denemarken, Oost Duits-» land. Hongarije. Roemenië. Tsjecho slowakije. Sovjet Unie en Zweden.- Een voorstel van Canada om als gastland vrijgesteld te worden van- het kwalificatietoernooi werd afge-; wezen. HYERES (SID) Op de vijfde dag. van de Franse Olympische kwalifi catiewedstrijden in Hyeres hebben, de 470-, FD- en Tornadoklassen hun achterstallige wedstrijd ingehaald? en twee wedstrijden gevaren. Van det Nederlandse vertegenwoordigers' vielen de gebroeders Vollebregt in do FD ver terug (20ste en 22ste). Mey-" boom, die in de eerste race 31ste was geworden, ging ze in de tweede race? voorbij en eindigde als vijftiende.- Een rugblessure heeft Peter Volle-? bregt in de Finnjollen tot opgave- gedwongen. Hij is naar Nederland? teruggekeerd en heeft nog een dag of tien om te herstellen voor het Euro pees kampioenschap. Tornado: vijfde wedstrijd: l. Plvoll Ut). 9. Van- der Klef tl Ned Vierde wedstrijd 1 White (OB). 470-klatte: Vijfde wedstrijd: 1 LonbergiDeni. 2 Werkhoven (Nedi. Vierde wedstrijd 1. Uhlmann 'VS) Klassement 1 Lonberg (Deni 21 pnt. 2 8mith (OB) 23 pnt. 3. Bonet (Fn 33 pnt. 4 Werkhoven (Ned) 35 pnt Soling: Vijfde wed strijd: I Schwartz (ODIdi, 6. Bakker (Ned). 35. -I Blok (Nedi, 41 RoozendaaJ (Ned) Klassement t. 1. Below (ODId) 23 pnt. 2. Boednlkov (Rusl) 30 7 t- pnt. 3. Schwarz (ODId) 30.7 pnt, 7 Bakker (Nedi 42 4 pnt. 18 Blok (Ned) 88 0 pnt Flnnkfatte:J Vijfde wedstrijd: 1 Balachow (Rusl). 44 Van der I Eist (Ned). Klassement 1 Hewlett (OB) 18 pnt 2. Maury (Fr) 19.7 pnt. 3 Pellatler (It) 38 pnt Bekerprogramma Oo Ahead-Heracles 2—0: FC Twente-De> Graafschap 1—1; Sparta-Excelslor 3—2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15