Tr Protest tegen „open" J. Israëlslaan succes KORT( Schelpenmuseum naar visafslag „Kijk op straatbeeld in Haagse Kunstkar Projectteam voor Stadscentrum in september gevormd „De Weerklank": nieuwe school voor slechthorenden in Leiden Bronovo heeft nieuwe directeur nabezorging; van de krané Woonstraat taboe voor verkeer Utrechtse Baan Bezwaren tegen het plan „Ter Weer." Subsidie voor Haagse Academie Aan zwervend bestaan komt nu een eind Stedebouwkundig plan al gereed Gloucester koor maakt tournee Klein wil weten of studenten te plaatsen zijn Federatie bang voor leegstand flatwoningen Spoedige aansluiting van Lauwersmeerweg donderdag 22 april 1976 regio den haag en leiden trouw/kwartet itet(o Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De vele protesten tegen het toegankelijk maken van de Jozef Israëlslaan voor verkeer, dat van de Utrechtse Baan komt, zijn niet tevergeefs geuit. De Haagse gemeenteraadscom missie voor openbare werken, verkeer en vervoer bleek er gisteren niets voor te voelen, dat de nieuwe weg een woonwijk opscheept met veel verkeer. Bewoners van de Jozef Israëlslaan en omgeving hebben het gemeentebe stuur de afgelopen weken bestookt met brieven, waarin de vrees voor verkeersoverlast naar voren werd ge bracht. De raadscommissie oordeel de. dat die angst gegrond was. Het verkeer dat van de Utrechtse Baan komt, moet slechts de Zuid Holland laan en de Benoordenhoutseweg. twee andere grote verkeerswegen, kunnen opgaan, zo meende de com missie. Ook na de verbreding van de Zuid Hollandlaan dient de Jozef Is raëlslaan voor doorgaand verkeer verboden terrein te zijn. De kans. dat de woonstraat als sluiproute ge bruikt wordt door automobilisten, die van de Utrechtse Baan komen, is het grootst zolang de Zuid Holland laan nog ..krap" is. De aanleg van de Utrechtse Baan zou aanvankelijk omstreeks dezelfde tijd voltooid zijn als de verbreding van de Zuid Hol landlaan, maar het ziet er naar uit, dat de reconstructie pas begint nadat de Utrechtse Baan al enige tijd in gebruik is. Laatstgenoemde weg. ge legen tussen het Koningin Wilhelmi- naplein in Voorburg en de Zuid Hol- landlaan-Benoordenhoutseweg. komt in september gereed. Enquêtes Een jaar geleden nog wilde de raadscommissie de Jozef Israëlslaan niet afgesloten zien. Dit op grond van een gemeentelijke enquête. De aan tallen voor- en tegenstanders van af sluiting hielden elkaar in evenwicht, zo bleek uit die enquête, maar een recent onderzoek, dat op initiatief van bewoners is gehouden, wijst uit. dat maar liefst 87 procent van de ondervraagden tegen een „open" Jo- DEN HAAG Het Schelpenmu seum, nu ondergebracht in een pand aan de Zuid-Hollandlaan, krijgt een plaats in de Scheve- ningse visafslag. Wethouder Wallis de Vries deelde dit gisteren mee toen zijn raadscommissie voor openbare werken, verkeer en vervoer sprak over verbreding van de Zuid- Hollandlaan. Die verbreding maakt sloop van het museum noodzakelijk. Het museum be trekt de nieuwe „schulp" voorlo pig voor een periode van vijf jaar. Mogelijk wordt het daarna elders in Scheveningen gehuisvest. De heer c. J. Entrop, directeur van het Schelpenmuseum, is echter niet zo gelukkig met deze keuze van de gemeente. „Ten eerste is het gedeelte dat zal worden afge staan voor het Schelpenmuseum te klein en ten tweede hebben wij helemaal geen keus gekregen. Het was „dit of niks", aldus de heer Entrop, die al jaren bij de gemeen te aandringt op een nieuw en goed onderkomen voor zijn talloze schelpen. Ook vraagt hij zich af waar hij het geld vandaan moet halen om het museum te beheren, want de gemeente is voorlopig nog niet van plan subsidie te geven; De gemeente wil wel enkele voor zieningen treffen voor het mu seum in de visafslag, maar die zullen lang niet voldoende zijn. Op eerdere voorstellen heeft de ge meente in zijn geheel niet gerea geerd. aldus de directeur van het muzeum. die het grootste deel van zijn collectie (inmiddels uitge groeid tot 15.000 soorten) zelf heeft verzameld. Zo heeft de heer Entrop het verzoek ingediend om het museum onder te brengen in een huishoudschool aan de Vis sershavenstraat. Zijn zoon had hiervoor al diverse tekeningen ge maakt hoe de school het beste ingedeeld en verbouwd kon wor den. „Wij krijgen dan nu vijf jaar de tijd om het bestaansrecht, van het museum aan te tonen, maar het enige waar de gemeente zich voor interesseert is het bezoekers aantal. Als het museum in de visafslag komt dan zullen wij de mensen moeten aantrekken om een be zoek af te leggen", aldus de heer Entrop. Het liefst ziet hij zijn mu seum op de boulevard, waar de binding tussen de zee en zijn schelpen natuurlijk het grootst is. zef Israëlslaan is. De groep onder vraagden was die laatste keer aan zienlijk kleiner dan de eerste maal: alleen bewoners van het Jozef Is- raëlsplein en de Jozef Israëlslaan, ter wijl eerder ook bewoners van nabij gelegen straten aan het woord wer den gelaten. Diverse raadsleden wa ren slecht te spreken over de kwali teit van de gemeentelijke enquête. De heer Bol (CDA) echter hechtte weinig waarde aan die van de bewo ners: „Dat was geen enquête, maar een smeekschrift". De initiatiefne mers behoorden tot de felste voor standers van afsluiting. Om de Jozef Israëlslaan ook zoveel mogelijk te vrijwaren van verkeer, dat van de Benoordenhoutseweg komt, zou de laan slechts via een ventweg bereikbaar moeten zijn, al dus de WD-er Linsse. Deze suggestie zal opz'n merites beoordeeld worden, zegt de wethouder. De Utrechtse Baan, gezien vanuit een van de trams op het nieuwe tracé nabij station Den Haag Centraal. De Jozef Israëlslaan zal verboden terrein zijn voor automobilisten, die van de Utrechtse Baan komen. De foto is genomen tijdens een der proefritten van de trams. Op 30 mei wordt het nieuwe tracé in gebruik genomen. 99 DEN HAAG Tot eind september van dit jaar doet de Kunstkar van het Haags Gemeentemuseum zes Haagse wijken aan met de tentoonstelling „Kijk op straatbeeld". De expositie werd gister middag door wethouder P. Vink (jeugd, sport, recreatie en kunst) officieel geopend. De tentoonstelling, die voor het grootste deel uit foto's bestaat, geeft een beeld van het „straatmeubilair"; alles waarmee de straat is aange kleed. van verkeersborden tot lan taarnpalen. van straattegeltuintjes tot schuttingwoorden. Bij de exposi- Ue is een catalogus verschenen met een vijftiental artikelen over de voor werpen op de openbare weg en het ontwerpen daarvan. Bij het sa menstellen van „Kijk op straat beeld" heeft de Edukatieve Dienst van de gemeente Den Haag samenge werkt met de bewoners uit de ver schillende wijken. Behalve uit foto's bestaat de tentoonstelling uit teke ningen, dia's envoorbeelden van straatmeubilair. De samenstellers van de expositie zijn zich ervan be wust dat zij met ..Kijk op straat beeld" in het mobiele museum de naam „Kunst"-kar nauwelijks eer aan doen. De kar beoogt echter meer een brug te zijn tussen de wijken en het museum dan dat er werkelijk Kunst in tentoongesteld wordt. De Kunstkar start met haar route door Den Haag in de wijk Leyenburg. Van 23 april tot en met 9 mei staat de kar op de Escamplaan bij het Monniken- damplein. WASSENAAR In het gemeente huis van Wassenaar ligt tot 11 mei het ontwerp-bestemmingsplan „Ter Weer" ter inzage. Onder het gebied „Ter Weer" wordt verstaan het 110 hectare groot terrein dat wordt be grenst door de Oostdorperweg, de Hogeboomseweg, de Maaldrift, de Rijksstraatweg en de Deylerweg. Het vooroverleg van het bestem mingsplan heeft alleen al 36 schrifte lijke reakties van bewoners uit de omgeving bij de gemeente Wasse naar doen belanden. Officiële be zwaarschriften konden echter pas worden ingediend nadat het bestem mingsplan ter inzage zou zijn gelegd. Bezwaren tegen het bestemmings plan zijn er onder meer van de bewo ners van de Seringenlaan. Zij vrezen dat wanneer de gemeente besluit op het tegenover hun woningen gelegen honkbalveld van de American Base ball Foundation woningbouw te gaan uitvoeren, hun uitzicht danig verminderd zal worden. Volgens de bewoners heeft de gemeente na de bouw van hun woningen toegezegd dat het uitzicht vrij zou blijven. B. en W. ontkennen dat. Het college merkt bovendien op dat het terrein „Ter Weer" één van de nog maar weinige mogelijkheden is waar nog gebouwd kan worden. DEN HAAG De Robert Bosch Stiftung in Stuttgart zal de Brugse Academie voor Internationaal recht voor de periode 1976 t/m 1978 een bedrag ter beschikking stellen van DM 300.000. Deze middelen zijn be stemd voor de zomercursussen die jaarlijks in juli en augustus onder leiding van prominente geleerden van het internationaal recht uit alle landen van de wereld door de Acade mie in Den Haag worden gehouden. De stichting steunt projecten op me disch gebied (bijv. de nieuwbouw van het Robert Bosch ziekenhuis), op het terrein van de internationale samenwerking, van opvoeding en onderwijs, kunstencultuur,alsmede op dat van het algemeen maatschap pelijk werk. Volgens een woordvoer der van de Academie voorziet de subsidie in een dringende behoefte. De Academie beschouwt de subsidie als een belangrijke bijdrage, waar door de voortzetting van haar activi teiten, met name van de zomercur sussen als het belangrijkste deel daarvan, voor enkele jaren is ge waarborgd. Van onze correspondent LEIDEN De christelijke school voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen in Leiden verhuist over een jaar naar een nieuw gebouw aan de Robijnstraat. De rijksinspecteur van het buitenge woon onderwijs de heer H. G. Akker mans zal a.s. maandag de eerste paal voor deze nieuwbouw slaan, die zeer toepasselijk „De Weerklank" gaat heten. De school, nu nog gevestigd op het Vrouwenkerkhof 1, heeft altijd een Van een medewerker ZOETERMEER In september a.s. hoopt men in Zoetermeer klaar te zijn met de vorming van het projectteam voor het te bouwen Stadscentrum. opzet voor de bouw van 308 woningen in Ruytenwegh de Leyens. De huren variëren van f 402- f 492 per maand. De raadsleden noemde woningen met zulke huren niet geschikt voor de minstdraagkrachtigen. Wethouder Oskam deelde mee dat deze woningen gesitueerd nabij het te bouwen ministerie van onder wijs beschikken over meer woon genot. „De mensen die hierin willen wonen, willen ook wel wat meer beta len". vond hij. Van WD-zijde meen de men dat de huren veel te hoog werden voor woningwetwoningen. Volgens de heer Ruyter moest eens in overweging worden genomen meer premiewoningen te bouwen, die een lagere huur hebben dan woningwet woningen. door Adr. Hager VOORBURG Vorig jaar brachten de leden van het Goudse Laus Deo een bezoek aan het Engelse Glouces ter en in het kader van uitwisseling maken de leden van Saint Cecilia Singers deze week een korte tournee door ons land. Vrijdagavond concer teren zij in Woerden, vanavond in Gouda en gisteravond zongen zij in de Oude Kerk te Voorburg. Het koor werd in 1948 opgericht en staat sinds vorig jaar onder leiding van de 24-Jarige Andrew Millington. die tevens assistent-organist is van de kathedraal van Gloucester. Zij brachten een uitvoerig programma ten gehore met werken van onder andere de Engelse componiste Dee ring. Gibbons, Wesley. Walton en Wood, verder van Sweelinck, Rossini en Poulenc. We maakten kennis met een goed getraind koor van zes entwintig over het algemeen Jeugdi ge leden die prestaties leveren die duidelijk boven het amateurgemid delde uitkomen. Een vocaal en semble met een typische Engelse ..sound", met veel aandacht voor de dictie, voor stemmenverhouding en nuancering, ingetogen en gediscipli neerd. met gevoel voor stijl en ka rakter. Vierhandig orgelspel werd geleverd door John Clough en John Sonders in oude Engelse muziek, meer curieus dan boelend. John Clough bespeelde het orgel verder in werken van Bach en Mendelssohn, hij toonde zich daarin een vaardig musicus. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG De Diakones- seninrichting Bronovo in Den Haag heeft een nieuwe verpleegkundig directeur. De heer P. Meylis, eens de eerste verpleegkundig zie kenhuisdirecteur in ons land, is ook in Den Haag de eerste man die deze functie gaat vervullen. Het aantval vrouwen dat voor lei dinggevende functies in het zie kenhuiswezen in aanmerking komt, wordt de laatste Jaren niet groter. De man heeft bewezen ook in deze sector van de ge zondheidszorg op zijn plaats te zijn. Op het ogenblik zijn onge veer twintig verpeegkundig direc teuren in ons land. Tot voor kort was de heer Meylis in dezelfde functie werkzaam in het dlacones- senhuis in Eindhoven. Maar vooral het feit dat Bronovo geheel verbouwd zal worden deed hem verhuizen naar Den Haag. „De nieuwbouw van een zieken huis boeit mij enorm", aldus de heer Meylis. „Ik wil graag een po sitieve bijdrage leveren om het hele zaakje tijdens de gefaseerde nieuwbouw (een stukje slopen en De heer P. Meylis nieuw bouw van een ziekenhuis boeit mij enorm gelijk nieuwbouw hiervoor in de plaats zetten) goed te laten draaien." De heer Meylis is al eens nauw betrokken geweest bij de nieuw bouw van een ziekenhuis en wel in Vllssingen. waar hij zes jaar ge werkt heeft vóór zijn Eindhovense tijd. Dit heeft ir. Schut verklaard in de commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw. Volgens hem wordt het Stadscentrum een uniek geheel voor ons land. Op vragen van com missieleden over het rapport „Uit werking globaal bestemmingsplan Stadscentrum" antwoordde ir. Schut dat „in verband met soms meerdere moeilijke beslissingen" voor een meerhoofdige leiding van het pro jectteam was gekozen. Na overleg met de hoofden van de betrokken gemeentelijke diensten is het projectteam ingepast in het ge meentelijk apparaat. Voor het Stadscentrum is al een ste debouwkundig plan ontwikkeld. Ir. Schut achtte het nog niet raadzaam dit al op tafel te leggen. Het PvdA- raadslid Snel vond dat dit laatste wel gewenst was, om te weten waar hij aan toe is, „voordat men met de gegevens komt Mevrouw Van Leeu wen (CDA) meende dat in het rapport te weinig rekening is gehouden met de inspraak van medische zijde. Wethouder Oskam zei dat men hier voor Wel enigszins rekening had ge houden, maar niet over de deskundi ge adviseurs beschikt. Hij zegde toe hieraan" te werken. Ir. Schut kon nog niet zeggen of de in het rapport geda ne voorstellen financieel haalbaar zijn. Hij sprak de hoop uit met mede werking van alle raadsleden en ande re betrokkenen een goed stadscen trum te kunnen bouwen. Hoge huren In dezelfde commissievergadering werd van de zijde van de fractiès van de Open Groepering en de PvdA kri tiek geuit op de te dure exploitatie- Van een verslaggever DEN HAAG Staatssecretaris Klein heeft een verschil van mening met de universiteiten van Gronin gen, Utrecht en Amsterdam. Dat ver schil van mening gaat over het aan tal studenten dat maximaal kan worden geplaatst. De betreffende universiteiten zeggen minder stu denten te kunnen opvangen dan op grond van het advies van de acade mische raad mocht worden ver wacht. De staatssecretaris heeft nu brieven geschreven aan de rijksuniversitei ten van Groningen en Utrecht, aan de Universiteit van Amsterdam en aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Hij wil weten of overna me van het advies van de acade mische raad zal leiden tot onaan vaardbare gevolgen voor het onder wijs. Wat Groningen en Amsterdam betreft gaat het over de studierich ting geneeskunde, wat Utrecht be treft over diergeneeskunde. ZOETERMEER De Woningfede ratie Zoetermeer. samenwerkings verband van de drie Zoetermeerse woningbouwverenigingen, is er bang voor dat door de bouw van meer koophuizen in Zoetermeer een leegstand ontstaat in de bestaande flatgebouwen. Op vragen van het VVD-raadslid Kuyper in de commissievergadering voor ruimtelijke ordening en wo ningbouw zei voorzitter F.J. Huur man van de Woningfederatie, dat als de voorstellen in de nota „kwantita tieve en kwalitatieve gegevens over de verhouding huur-eigendom" door de gemeenteraad worden overgeno men, minder huureengezinshuizen aan de leden-bewoners aangeboden kunnen worden. De heer Huurman wees de gemeen telijke nota af, omdat de Woningfe deratie alleen nog maar gestapelde bouw zou kunnen realiseren, alsme de woningen voor bejaarden en ge handicapten. Op voorstel van het raadslid me vrouw Van Leeuwen (CDA) nam de commissie het besluit nog een extra vergadering aan de nota te wijden. Van een verslaggever DEN HAAG Binnenkort wordt een begin gemaakt met de werken voor de aansluiting van de Lau wersmeerweg aan de rijksweg Leeu- warden-Groningen, ten westen van Buitenpost. Minister Westerterp heeft dit geantwoord op vragen van de WD'er Scherpenhuizen. De aan sluiting zal nog deze zomer voor het verkeer worden opengesteld. Het overleg met de gemeente Achtkarspelen is vrijwel afgerond. zwervend bestaan geleid van de ene behuizing naar de andere. Deze tijde lijke behuizingen zijn nooit ideaal geweest. Voor een defintieve vesti ging van een dergelijke school wor den altijd hoge eisen gesteld aan de omgeving. Heel wat, door de gemeen te aangewezen stukken grond voor nieuwbouw, zijn dan ook afgewezen. In de meeste gevallen omdat de grond aan een drukke verkeersweg ligt, waardoor stoging in de gevoelige geluidsapparatuur van de school kon ontstaan. Het terrein aan de Robijn straat bleek, rustig gelegen als het is, het meest geschikt. Op 23 maart is al met het grondwerk begonnen en over een jaar zal de nieuwe school klaar zijn. Afdelingen „Ik ben erg gelukkig met dit nieuwe gebouw, waarin moderne apparatuur volledig zijn werk zal kunnen doen", zegt de heer Van der Veen, hoofd van de school. Op het ogenblik heeft de school 125 leerlingen in de leeftijd van drie tot achttien jaar. Als een drie-jarige wordt aangemeld (meestal door een arts, die gemerkt heeft dat het kind met hoor- en spreekmoei- lijkheden kampt) komt het kind eerst in een kleuterafdeling. Vandaar gaat het op zijn zesde of zevende jaar naar de kernafdeling, waar het basison derwijs volgt. Daarna is het mogelijk om op een gewone middelbare of technische school, met de bereidwil ligheid van de leerkracht en met ge luidsapparatuur, de lessen bij te wo nen. Het is echter ook mogelijk om op de speciale school te blijven en voorbereid te worden op het staat sexamen MAVO 3 of 4. Een klas be staat maar uit 12 leerlingen, omdat het onderwijs veel individueler is dan op een gewone school. Door de grote vorderingen van de wetenschap, die hazelippen en open gehemelten al bij de geboorte weet te verhelpen, komen voor wat betreft de spraakgebrekkigheid, vrijwel alleen nog functioneel gestoorde kinderen (bij wie de spreekorganen dus gezond zijn) op de school. De resultaten zijn goed dankzij een goed voorbereid le- rarenbestand. Er zijn drie logopedis ten (spraakleraren) aanwezig op de school en ook de andere docenten dienen na hun studie aan een peda gogische academie een speciale op leiding te volgen, die hen in staat stelt adequaat met de kinderen om te gaan. Madrigaalkoor geeft concerten in Engeland LEIDEN Het Nederlands Madri gaalkoor uit Leiden (dirigent Jan van der Meer) maakt op uitnodiging van het Chapter House Choir uit York (Engeland) van 26-31 mei een concertreis naar deze plaats. Het koor zal drie concerten geven, o.a. in het beroemde Minster. Voor het programma zijn uitsluitend Neder landse composities van 1600-heden gekozen. Een interessant onder deel van het optreden is de Missa Cathedralis van Herman Strategicr door het Engelse en het Neder landse koor te zamen onder leiding van de componist, die de reis mee maakt. Het sluitstuk van de concer ten vormt het Tc Deum van Hendrik Andriessen door beide ko ren met begeleiding van de Engelse organist dr Francis Jackson. Voordat het Nederlands Madrigaal koor op reis gaat wordt in samen werking met het koor Vox Lacta uit Roelofsarendsveen op 11 mei om 20.15 uur een concert gegeven in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Diri gent is Jan van der Meer. Medewer king wordt verleend door Albert de Klerk, orgel en Koos Verheul, fluit. Beide koren zingen gezamenlijk de genoemde werken van Strategicr en Andriessen. LAK-produktie De kindertoneelgroep van 1 Leids Academisch Kunstcent brengt zaterdag a.s. om twee in het LAK-theater aan het Le daal 150 in Leiden een eigei neelproduktie, getiteld „Uif< 1 soep met blegeltjes", speciaa J schikt voor 6-12-jarigen. Het f handelt over de problemen het al dan niet integreren j81 „buitenlandse oftewel andr/j kinderen. De voorste confronteert Nederlandse ki ren op speelse wijze met de n lijkheden, waarmee hun bu U landse vriendjes en vriendinni cl in Nederland te maken krijpc Informatie over de voorstel LAK. tel. 071-124890. f Herdershonden »b De kringgroep Den Haag ent, streken van de Vereniging l Fokkers en Liefhebbers van IL se herdershonden houdt zoq 25 april op haar terrein in 1 Leeuwensteyn aan het Oostel in Voorburg een grote tentoon! ling van deze dieren. Drie M meesters zullen de honden op] kynologische waarden beoc len. De keuring begint om I uur. De uitslag wordt om 16.00[ bekend gemaakt. Leidse school B. en w. van Leiden stellen de voor enkele noodzakelijke v"1 zieningen te laten aanbrengenr het gebouw van de LOM-sc aan de Driftstraat 49. Deze scl uitgaande van de Stichting C telijk Orthopedagogisch Insti voor Leiden en omgeving zal ingang van het cursusjaar 197 z definitief in het gebouw aai Ter Haarkade worden onde^. bracht. Installatie De nieuwe gemeentesecreL van Leiden, mr. J. Lodder, w op maandag 3 mei gelnstalla. De plechtigheid zal plaatsvi# in de raadzaal van het stadhui begint om 19.30 uur. Na de in latie wordt in de burgerzaal e het stadhuis een receptie gef1 den waarop de Leidse bevol)a met de nieuwe gemeenteseci ris kan kennis maken. 5! Freesia-show Verschillende nieuwe freaai rassen zijn te zien op de her menshow die van 29 april tolal met 1 mei bij bloemisterij Al e op de Kneuterdijk in Den I it wordt gehouden. De freesia's joi na jarenlang kruisen ontwikiil op het veredelingsbedrijf vaitei gebroeders Penning in Ho i lersdijk. Er is ondermeer zalmkleurige freesia te zien o een bloemdoorsnede van 5 ce it meter. Opmerkelijk is boveiu K dat veel nieuwe rassen wel N vanouds geuren. De freesia-skr is gratis toegankelijk. j: Hofstad jeugdorkef Vrijdagavond om 20.00 uur het Hofstad Jeugdorkest Vaste Burchtkerk aan de P< terlaan 13 in Voorburg. Ondt ding van de dirigenten Lex en Arie Boers voeren de muzikanten werken uit van bert, Van Anrooy, Ton de Zoltdn Kodóly en Corelli. De ten van vrijdagavond zijn van Win en Floris le Clercq, den met trompet. De toet kaarten voor de avond met N< lands oudste jeugdorkest koj gulden. Zakkende brug Het college van B. en W. in Defe heeft de raad voorgesteld de I over de Leede bij de Laan" Adrichem te vernieuwen. E tijd geleden is het wegdek omL gebracht om de minimum 4' vaart te verhogen. Bij werkzaamheden bleek dat de 1 le constructie van de brug te sen over laat. Te verwachte dan ook dat het wegdek opni zal verzakken. B. en W. sU' voor de brug in fasen te venj wen. Begonnen zou moeten L den met het aanbrengen vai^ tonnen ondersteuningen dir oude brugdek voorlopig houden. De kosten van de breng van deze steunen woh geraamd op een bedrag van 5fy gulden. m En dan nog dit..t, Het Palestina Comité vanavond om 21.00 uur ii Paard van Troje aan de sengracht in Den Haag een siebijeenkomst over Pale: Vertoond worden de films lestijnen" van Johan v. d. K< en „Kfar Chouba" over de De Ned. Ver. voor de Volki houdt vrijdagavond a.s. om uur in Diligentia in Den Haaf grote samenzangbijeenkoi Henk Hogervorst en Thea Medewerking wordt verleend het opera- en operettekoor na Grelinger" olv de heer L. Uw krant onverhoopt? niet ontvangen? g Als u voor 12 uur belti wordt de krant zo vlug mogelijk, maar in ieder^ geval dezelfde dag nog.L bij u nabezorgd. In DEN HAAG, VOOR-1 BURG en RIJSWIJKh kunt u bellen nummerk 070-469445. ft> In DELFT nummer 0154 132519, b.g.g., 070-469445.1 Voor LEIDEN nummer 070-469445. J Buiten deze plaatsertj kunt u zich in verbindini stellen met de agent. Ir

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6