De CDA-norm is een principiële keuze Uit de weekbladen deTijd: Wbvdê! ak&è metsi Robby Rensenbrink Lijfsbehoud Erfelijkheid Geheim Weekblad Tijd is rijp Franse studenten Monarchie Oosterschelde Ondergang Comité Turken wt1 andere opzet van. Turkse uitzending WESSANEN UNILEVER N.V ROTTERDAM DONDERDAG 22 APRIL 1976 TROUW/KWARTET PS 12 - Haagse Post Ondanks protesten van de ABVA blijft de Haagse Post erbij, dat ambtenaren teveel verdienen. Flip de Kam en Frans Nypels menen dat Den Uyl de ambtenarenbonden niet van zich wil laten vervreemden: „Niemand halveert de kurk die hem drijvende houdt. Een kwestie van lijfsbehoud Parool-redacteur Harry van Wijnen schreef het omslagverhaal over de veranderende verhouding tussen volk en vorstenhuis: „De eens beju belde prins die een onduidelijke ko ningin overschaduwde, is geworden tot een pijnlijke figuur die een ui terst populaire koningin in verlegen heid brengt". Jos de Man interviewde de Franse schrijver Jean-Frangois Revel, „ge dreven polemist tegen de communis ten". die meent dat het bestaan van de Sowjet-Unie een ramp is voor links". Jos Schneider bericht uit Libanon („Waarom beschermt Syrië de chris tenen tegen de moslems?") en Koot droomt zich op ongedwongen wijze af over mensen die alles hebben. Michiel Berkel sprak met Hugo Met sers. „acteur zonder géne", thans in de rol van de travestiet Frank 'n furter in The Rocky Horror Show. „Als ik een rol weiger omdat de prijs belachelijk is. staan er tien anderen klaar. Solidariteit hoef je van je col lega's niet te verwachten". Hervormd Nederland Volgens Hervormd Nederland wor den de mogelijkheden om in te grij pen in de erfelijke aanleg van men sen steeds groter. Jan Goossensen geeft een overzicht van deze vooral technische mogelijkheden en concludeert dat de genetische vondsten ons boven het hoofd groei en. „Met een beetje geluk zitten er over dertig jaar tien kopieën van Arthur Rubinstein aan de vleugel." Rabbijn Soetendorp geeft een be richt uit de Russische spookstad Vinnitsa, waar voor de daar wonende joden de deur naar de vrijheid nog maar op een kier staat. „Joden dur ven geen uitreisvisa meer aan te vra gen. Twee die het deden zitten nu in een streng bewaakt dwangarbei derskamp," aldus mevrouw Jeannet Mager, wier man „als een modeme melaatse door de verlaten straten van de stad loopt". Klaas Waagmeester neemt het ge loof in geweld op de korrel, omdat er meer dan ooit behoefte bestaat aan een nieuwe kijk op de defensiepro blemen van West-Europa. „Bewape ning lijkt de gewoonste zaak van de wereld". Verder een gesprek over de roerige jaren van Provo's en rellen met de toenmalige burgemeester van Amsterdam Van Hall en het „hinder lijke volgen" van Jules de Corte. Elseviers Magazine Volgens Elseviers Magazine, dat het weer van „een functionaris van de Amerikaanse geheime dienst" heeft, behoren tot de in Nederland opere rende agenten van de KGB. de Rus sische geheime dienst, „een PvdA-lid uit de Amsterdamse gemeenteraad" en „een Tweede-Kamerlid van een andere progressieve partij". Elsevier zegt te beschikken over een lijst waarop die namen voorkomen. En dat staat dan in een blad waarvan de hoofdredacteur zich kortgeleden nog bovenmatig opwond, toen een links weekblad de namen van agenten van ADVERTENTIE speelt zondag wellicht een hoofdrol in de wed strijd Holland-Belgie. Jan Mulder sprak met 'de nieuwe Lenstra' 'Be keerd' kamerlid Roels (PvdA)'Oosterschelde kan nu niet meer dicht' Hoe moet het met de ont-trossing van Neder land? Nieuwe serie: sterven wordt steeds moei lijker R W Fassbinder: de wedergeboorte van de Duitse film Martin Ros: vrouwen nog steeds het beste smeergeld. Bon voor proefabonnement 8 weken de Tijd voor 10 gulden. naam adres plaats I I I I I Overal te koop: I 2, ^^bonnementen: tel. 020 - 23 39 84 Zonder postzegel renden aan de Tijd. Antwoordnummer 6 Amsterdam Betaling na ontvangst van acceptgiro. ivetal te kooo: I 2 - de CIA opsomde. Dat blad noemde de namen tenminste nog; Elsevier maakt alle PvdA-ers in de Amster damse gemeenteraad en een niet ge ring aantal Tweede-Kamerleden ver dacht. De staatssecretaris van justitie. Zee- valking, lucht zijn gemoed over de achterstand in het gevangeniswezen, zij het niet zo openhartig als inder tijd zijn voorganger Glastra van Loon. Zeevalking kijkt wel uit: „Ik ben ook voorzichtig, iets dat je als bestuurder wel moet zijn. wil je niet je nek op een afschuwelijke manier breken". Medisch medewerker dr A. J. Dun ning. „behalve journalist ook prakti- zerend arts", geeft aan op welke ma nieren de dure gezondheidszorg goedkoper zou kunnen worden. Hij stelt onder meer het uit de hand gelopen verbruik van geneesmidde len aan de kaak: „De arts is om velerlei redenen vaak niet meer dan 'net doorgeefluik van de farmaceu tische industrie". De Nieuwe Linie De Duitse publicist Günther Wallraff deed onlangs bij onze Oos terburen nogal wat stof opwaaien door zijn onthullende gesprek (als rechts actievoerder) met de Portuge se ex-president De Spinola. In Portu gal begaf hij zich in kringen van het rechtse komplot om wat meningen te peilen.. In De Nieuwe Linie een samenvatting van Wallraffs gesprek ken met onder meer aartsbisschop Francisco de Silva („Het communis me roept ons op tot de strijd. We kennen zijn tactiek. We weten welke tactiek wij moeten toepassen. Waar wachten we op?") en een kapitein bij de parachutisten („Bomaanslagen komen ons de strot uit. De tijd is rijp. Nu willen we doden."). Gerard de Bruijn zocht het PvdA- Kamerlid Hans Kombrink op naar aanleiding van diens verklaring dat hij binnenkort een anti-CDA- resolutie van zijn partij verwacht. „Het politiek perspectief ziet er niet gunstig uit", legt de vroegere Nieuw- Linkser uit. Hij legt zijn verklaring over het CDA nader uit en zegt dat de structuurnota van minister Lub bers de „test-case" voor de beoorde ling van het kabinet wordt. Wim Klinkenberg blijft zich vastbij ten in de steekpenningenzaak („Lockheed dreigt aan Donner te ontsnappen"), Henk van Leeuwen en Lex Veldhoen bezochten de inmid dels ontruimte Deense Vrijstad Christiana en Juan Perez geeft een beeld van het Mexicaanse verzet on der de arbeiders. Groene Amsterdammer De verontrusting in Franse rechtse kringen, dat de massale studenten demonstraties tegen de universitaire hervormingen zullen uitgroeien tot een „tweede mei '68" is volgens de Groene Amsterdammer niet terecht. Jacqueline Wesselius geeft enkele voorbeelden, waaruit moet blijken dat de geschiedenis zich niet zal her halen. „De politieke en economische situatie is totaal anders. De studen tenorganisaties zijn van gezicht ver anderd en bovendien is de huidige beweging gericht tegen de aange kondigde hervorming. In 1968 pro testeerde men juist tegen het uitblij ven van hervormingen." Stuart Menckeberg van de linkse Surinaamse Volkspartij belicht de goede en kwade kanten van de Suri naamse regering. Positief is het, dat de mensen weer goedkoop voedsel kunnen krijgen, maar „hoe de zaak wordt gerund is bij de beesten af". Het landbouwbeleid is onvoldoende waar het erom gaat de kleine landbouwer aan een beter bestaan te helpen en de buitenlandse politiek van Suriname wordt gekenmerkt door ongeïnteresseerdheid. Daar staat dan weer tegenover dat er op onderwijsgebied veel goede dingen worden gedaan. Op de middenpagina's een portret van een multinational familiebe drijf. de SHV (eigenaar van onder meer diverse Makro-vestigingen). Accent Accent roept de verjaardag van de koningin (30 april) nu al uit tot „de dag van de monarchie". Volgens het blad zal heel Oranjegezind Neder land naar het paleis Soestdijk stro men „om er een eerbetoon te bren gen zoals dat sinds Juliana's kro ningsjaar in 1948 niet meer is voorge komen". Want: „Het ziet ernaar uit dat de golf van negatieve publiciteit, hier en in het buitenland uitgestort over het hoofd van prins Bernhard, Oranjegezind Nederland heeft aan gezet tot een niet mis te verstane tegenactie". In het kader van minister Lubbers' goodwill-trip naar de VS om inves teerders te winnen, sprak Accent met de voorzitter van de Amerikaan se kamer van koophandel in Neder land. die meent dat de reis een keer punt kan zijn in de zakelijke relaties tussen Nederland en het Amerikaan se bedrijfsleven. Een artikel over „de tragiek van weekenddiensten": krijgen hartpa tiënten tussen zes uur vrijdagavond en acht uur maandagmorgen een in farct. dan hebben ze volgens Accent een praktisch te verwaarlozen kans dat de hulsarts hen helpen kan. De Tijd DE TIJD laat het socialistische Ka merlid Peter Roels vertellen hoe hij van een twijfelaar een overtuigd voorstander van een open Oos terschelde werd. Aanvankelijk dacht hij dat afsluiting alleen veiligheid kon bieden, nu is hij ervan overtuigd dat dijkverhoging de oplossing is. Mits inderdaad blijkt dat een door laatbare dam te duur wordt. Harry Meijer reisde door omroep land om te vragen hoe het nu moet met de „onttrossing". Veel bekenden en minder bekenden leggen hun vi sie op tafel, zoals bijvoorbeeld Ben Manschot, een wetenschappelijk medewerker: „Wanneer de princi piële omroepen zich defensief opstel len tegenover de TROS. dus meer gaan vertrossen, dan graven zij hun eigen graf. Over een aantal jaren hoor je dan: Laten we er maar ge woon één grote TROS van maken. Een nationale omroep naast de NOS". In de eerste aflevering van de serie „Sterven wordt steeds moeilijker" spreekt P. van der Eijk met dokter J. J. M. Michels. geneesheer-directeur van het verpleeghuis Kalorama in Beek. Verder een beschouwing van Harry Hosman over de wedergeboorte van de Duitse film. een artikel van Abel Herzberg („Wat Israël nodig heeft ls een regering met gezag") en een overzicht van de situatie in Libanon. Vrij Nederland In Vrij Nederland beschrijft Gerard Mulder „hoe Vredestein naar de on dergang werd gedreven". Meer nog dan bij de Nederhorst-af faire is de debacle van Vredestein een recht streeks gevolg van wat met een mooi woord „mismanagement" heet. al dus Mulder. Bibeb interviewde Aantjes: „Ik houd echt van het anti-revolutionaire volk. Niets is zo slecht voor mijn ijdelheid dan als Ik merk dat ze ook van mij houden. Ik vond het ver schrikkelijk dat ze me niet begrepen toen ik met dit kabinet in zee ging. maar ik heb toch het vertrouwen herwonnen". Igor Cornelissen gunt de lezers van VN een kijkje in de keuken van de Chinese communistische partijtop. Aan de hand van een indrukwek kende literatuurlijst portretteert hij Mao's echtgenote, mevrouw Tsjieng Tsj'ing („De hysterie, oppervlakkig heid. verdraaiingen en rethoriek van China's first lady"). P. E. de Hen betwijfelt het. of de vermogensaanwasdeling nu wel zo'n belangrijke verworvenheid van de arbeidersklasse is, of toch meer een instrument om de vakbeweging koest te houden. Een pagina-groot artikel over de dreigende bouwplannen voor het Leidseplein, „de huiskamer van Amsterdam, dat met zijn erf pachtsysteem de grootste grondspe- culant van Nederland is". Verder een volgende aflevering van „Nixon's laatste dagen" en een inter view met de Oscardief, Milos For- man. regisseur van o.a. „One flew over the Cuckoo's nest". In het ontwerp-CDA program is noch de 1%- norm, noch de 0%- norm gekozen. Waarom niet? Om met de 0% te beginnen: die norm komt, zeker wanneer men die op korte termijn wil realise ren, meer over als een politieke stunt, dan als een daadwerke lijk haalbare kaart. Het tempo, waarmee op dit ogenblik de collectieve uitgaven (van de over heid zelf en van de sociale uitkerin gen) per jaar groeien, beslaat name lijk niet 1 of zelfs 1.5. maar ongeveer 1.8% van het bruto nationaal produkt. Om dat enorme stijgingstempo van de collectieve sector, dat tijdens dit kabinet en de vorige in beweging is gezet, en dat een jaarlijkse groei van het nationaal produkt van zo'n 5% of meer eigenlijk al zonder meer nood zakelijk maakt om dat stijgings tempo af te remmen tot 1% per jaar staat al gelijk met een halsbrekende operatie in de nok van het politieke circus. Een uitgavenbeleid van de overheid wezenlijk afremmen doet nog het meeste denken aan het pogen om met een sleepbootje de vaart van een mammoettanker te verminderen. Een 0%-operatie voor de collectieve sector moet dan ook op dit ogenblik worden beschouwd als ofwel dagdro merij, ofwel leidend tot een desa streuze afbraakpolitiek. Maar waarom dan niet gekozen voor de l%>-norm, zoals die door het kabi net is gelanceerd? Om dat te verdui delijken. moet een nieuw element aan dit verhaal worden toegevoegd: de eigen lijn. die in het nieuwe ont werp-CDA program ten aanzien van ons omgaan met het vraagstuk van de economische groei is neergelegd. Groei en verantwoordelijkheid Voor het CDA is het streven naar een zo hoog mogelijke economische groei geen eigen doelstelling van overheidsbeleid. Het wijst reeds in zijn uitgangspunten de visie af. dat onze economische expansie ons zou kunnen redden van al onze kwalen, en ons de beste wapenen in handen zou geven tegen zowel de werkloos- door Prof. B. Goud zwaard Hieronder volgt het tweede en laatste gedeelte van een artikel, dat prof. B. Goudzwaard in ,,ne- derlandse Gedachten" publi ceerde over de 1%-norm van mi nister (van financiën) Duisen- berg. Vandaag gaat prof. Goudzwaard in op de opvattin gen van het CDA over deze norm. In het eerste artikel, zette prof. Goudzwaard de betekenis van de 1%-norm uiteen en gaf hij in het kort de VVD-mening hier over weer. Prof. Goudzwaard is voorzitter van de CDA-programcommissie en hoogleraar economie aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. held als tegen de inflatie, als tegen het milieubederf, als tegen de armoe de buiten onze grenzen. Dat is de illusie van een overleefd westers vooruitgangsgeloof. In hetV concept-program van het CDA is het juist andersom gesteld: we zullen onze verantwoordelijke zorg voor zinvolle arbeid, voor mi lieubehoud. voor het behoud van grondstoffen en energie (met het oog op de arme volken in deze wereld) moeten vooropstellen. Ook wanneer dit duidelijk ten koste zou gaan van het tempo van econo mische groei. Een maatschappij zon der dit concrete normbesef zou de naam van een verantwoordelijke maatschappij nooit met recht kun nen dragen. Scheve gevolgen Maar deze opstelling heeft natuur lijk wel haar consequenties. Eén er van is, dat dan niet meer van de zekerheid van hoge groeipercenta ges zoals van 4.5 of 6 procent mag worden uitgegaan. Veeleer moet dan voor de komende jaren met groeipercentages van 3 of zelfs minder worden gerekend. En dat zich instellen op een lagere groei van het BNP verdraagt zich nu niet met een onverkorte handhaving van een 1%-norm. zoals die door minister Duisenberg is aangegeven. Een getallenvoorbeeld kan dit dui delijk maken. Stel eens. dat we in de komende jaren rekening zouden moeten houden met een groei van het bruto nationaal produkt van niet meer dan 3% per jaar. Om het aan deel van de collectieve sector in het nationale produkt gelijk te houden, zou dan 55% (dat deel van het BNP dat via de collectieve loopt) van die 3%ofwel 1,6 1,7% moeten worden opzijgezet. Daarbovenop komt dan de 17c. Van de 37o zou dus volgens de Duisen- berg-norm 2,6 k 2,77c naar de collec tieve sector moeten toevloeien. Maar wat dan voor de particuliere sector overblijft 0.4 a 0.397c per jaar is zelfs minder dan wat nodig is onj de incidentele loonbeweging op te vangen. Een daling van de contractlonen zou dan zelfs nodig worden om binnen de perken te blijven. En dat zonder dat nog ruimte is bereikt voor enig ren dementsherstel ten bate van de werkloosheidsbestrijding, en voor het bieden van een tegenwicht tegen de dalende inkomsten uit het aardgas in de komende kabinetsper iode. Het is duidelijk: de l%>-norm is afge steld op een produktiegroei die eer der 4 of 57c. dan 37c bedraagt. Zodra men het groeipercentage zou moeten verlagen, leidt handhaving v: 17c-norm tot volstrekt schev volgen. Conclusie Twee conclusies volgen hierui In de eerste plaats dat he standig lijkt, welke procenfc i men ook voor de groei van de tieve sector kiest, die uitdruk in verband te brengen met de E waarin het bruto nationaal pr f zelf groeit I Wanneer die groei van het bru tionaal produkt laag is. moet et uitgroei van de collectieve noodgedwongen zeer bescl blijven. Daarom is in het conceptprogram dan ook v c steld. om voor elk procent gro 3 het BNP maximaal 0,27c groi* de collectieve sector in dat BJ i te staan. Bij een groei van 37. i jaar is dat dus 0,77c. En de tweede conslusie die IK volgt, is dat 0,77c niet kan \*K beschouwd als een typerenda voor een „middenpartij". HetP eigen principiële opstelling v# CDA ten aanzien van het vras j1 van de economische groei, die I cijfer heeft geleid. Naarmate bij voorbeeld de piiL sieve partijen onze visie op de mische groei dichter gaan b( ren, zullen ook zij welhaast ge?1 gen zijn tot een nederwaartse II. ling van hun 17c-norm over te UTRECHT Een Utrechts cr- van Turkse werknemers heeft 1 brief aan NOS-voorzitter mr. Ei Jurgens aangedrongen op de 11 ling van een soort adviescomi die ervoor moet zorgen, dat de lijkse radio- en tv-uitzendinge Turkse werknemers een brede t zet krijgen. In de commissie rafë verschillende leden uit de 17j gemeenschap zitting hebben, i de brief, die vergezeld gaat vai zeshonderd handtekeningen. 71 De radio-uitzending voor Turk ke zondag veertig minuten) 7(] samengesteld door één persoo 7< wijl de TV-uïtzending van vijf 7' ten, eveneens op zondag, won;® zorgd door twee personen. Di 71 ven van het comité richten zic£7J zozeer tegen de samenstellers programma's zelf. als wel tegfn feit dat slechts drie personei^ programma's maken. Daardoor kunnen woordvoerder A. Patnos bej jjj® privé-belangen een te grote iig6s gaan hebben KONINKLIJKE WESSANEN N.V. De raad van bestuur bericht dat over het boek jaar 1975 op de gewone aandelen een slotdividend van f 2.80 is vastgesteld, dat met ingang van 3 mei 1976 - voor het contant uit te keren gedeelte onder aftrek van 25°c dividendbelasting - als volgt betaalbaar is: f 0.80 m contanten en. naar Keuze van de aandeelhouder. I 2.00 in contanten of 0,80 in aandelen ten laste van de belastingvrije agioreserve In het laatste geval zullen de nieuwe aandelen vol ledig in de winst over het boekjaar 1976 delen. Houders van gewone aandelen op naam zijn in de gelegenheid gesteld hun keuze schriftelijk aan de vennootschap kenbaar te maken. Amsterdam. 22 april 1976 Certificaten van aandelen Koninklijke Wessanen N.V. Onder verwijzing naar de mededeling d.d heden van de raad van bestuur van Koninklijke Wessanen N V deelt ondergetekende mede dat het slotdividend van f 2.80 per aandeel Koninklijke Wessanen N.V. van nominaal f 20.00 met ingang van 3 mei 1976 op de volgende wijze op de door haar uitgegeven certificaten dezer aandelen betaalbaar zal worden gesteld. Het dividend van I 0.80 in contanten per aandeel van nominaal f 20,00 zal onder aftrek van 25% dividendbelasting betaalbaar zijn op dividendbewijs nr. 2 en wel met f 0.60 per certificaat van 1 aandeel f 3.00 per certificaat van 5 aandelen I 30.00 per certificaat van 50 aandelen Het dividend van t 2.00 in contanten dan wel f 0.80 in aandelen ten laste van de agioreserve per aandeel van nominaal f 20.00 zal betaalbaar zijn op dividendbewijs nr. 3. Indien certificaathouders opteren voor de uit kering van f 2.00 in contanten zal op dividend bewijs nr. 3 onder aftrek van 25% dividendbelas ting worden uitbetaald f 1.50 per certificaat van 1 aandeel f 7.50 per certificaat van 5 aandelen f 75.00 per certificaat van 50 aandelen Voorzover certificaathouders opteren voor de uitkering van f 0.80 in aandelen ten laste van de agioreserve. zal tegen inlevering van dividend bewijs nr. 3 van certificaten van telkens 25 gewone aandelen worden uitgereikt een nieuw certificaat van 1 aandeel, voorzien van dividend bewijs nr 4 e v. en talon Voorzover dividendbewijzen nr. 3 op 3 november 1976 nog niet voor omwisseling in certificaten zijn aangeboden, zullen de daartegen validerende certificaten van aandelen worden verkocht. De netto opbrengst zal daarna pro rata ter beschik king worden gehouden van de houders van deze dividendbewijzen. Terzake van de omwisseling van dividendbewijzen nr 3 tn nieuwe certificaten zal aan de bedrijfs- leden van de Vereniging voor de Effectenhandel de reglementaire provisie worden vergoed, zodat bedoelde omwisseling voor de houders vrij van provisie zal kunnen geschieden De uitbetaling c q omwisseling van dividendbewijzen van certificaten, zoals hierboven omschreven zal kunnen geschieden bij Amsterdam-Rotterdam Bank N.V en Pierson, Heldring Pierson N V te Amsterdam. Rotterdam. s-Gravenhage en Wormerveer voorzover aldaar gevestigd Bij aanbieding dienen de dividendbewijzen voor zien te zijn van een naamstempel van het inleveringskantoor. Aan houders van certificaten in de vorm van een CF-stuk zal het dividend ter beschikking worden gesteld door tussenkomst van de bewaarder bij wie het dividendblad overeenkom stig de voorwaarden van administratie op 21 april 1976 in bewaring was Wormerveer. 22 april 1976 Stichting Administratiekantoor van aandelen Koninklijke Wessanen N.V y JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING 'VAN AANDEELHOUDERS op WOENSDAG 12 MEI 1976 te 10.30 uur des voormiddags, ten kantore der vennootschap Burgemeester s'Jacobplein 1, Rotterdam. AGENDA 1Verslag van de raad van bestuur over de gang van zaken der vennootschap en het gevoerde beheer in het boekjaar 1975 2. Goedkeuring en vaststelling van de balans en de winst- en verliesrekening met toelichting betreffende het boekjaar 1975 en vaststelling van de winstverdelmg. 3. Benoeming van de raad van bestuur. 4. Benoeming van accountants. 5. Rondvraag. Deze agenda, het jaarverslag over 1975, benevens de balans, de winst- en verliesrekening en de voorge stelde winstverdeling en de voordrachten behorende bij de punten 3 en 4 van de agenda liggen ter inzage voor aandeelhouders en houders van certificaten, uitgegeven door N.V. Nederlandsch Administratie- en Trustkantoor, ten kantore van de vennootschap te Rotterdam, alsmede bij de kantoren van de hieronder genoemde banken, waar hun desgewenst ook afdrukken daarvan gratis worden uitgereikt. (A) Houders van aandelen of onderaandelen aan toonder, die hetzij in persoon hetzij bij een schriftelijk gevol machtigde aan de vergadering wensen deel te nemen, dienen hun aandeelbewijzen resp. bewijzen van onder aandeel uiterlijk op woensdag 5 mei 1976, in bewaring te geven ten kantore van in Nederland de vennootschap of de Amsterdam-Rotterdam Bank NV. te Amsterdam, Rotterdam of "s-Gravenhage; in België de Kredietbank te Antwerpen de Generale Bankmaatschappij of Bank Brussel Lambert te Brussel in Engeland de Midland Bank Limited, Mariner House. Pepys Street te Londen. EC 3N4DA. of een harer bijkantoren; in Frankrijk de Banque Rothschild te Parijs; in Duitsland de Dresdner Bank A.G. of de Deutsche Bank A.G. te Hamburg, Dusseldorp, Frankfort aan de Main of München de Bank fur Handel und Industrie A.G. of de Berliner Disconto Bank A.G. te Berlijn; in Oostenrijk de Credilanstalt-Bankverein, de Oesterreichische Landerbank A.G. of Schoeller Co te Wenen of een harer bijkantoren in Zwitserland de Schweizerischer Bankverein. de Schweizerische Kreditanstalt of de Schweizerische Bankgesellschaft te Zurich. Genève, Bazel of Lausanne; in de Verenigde Staten van Amerika Morgan Guaranty Trust Company of New York in New York City Op vertoon van het hun uit te reiken bewijs van ont vangst hebben deze houders toegang tot de vergade ring. (B) Houders van aandelen op naam waarvan de aandeel- bewijzen zijn medegetekend door Morgan Guaranty Trust Company of New York. die hetzij in persoon, het zij bij een schriftelijk gevolmachtigde aan de vergade ring wensen deel te nemen, dienen de vennootschap van hun voornemen in kennis te stellen door gebruik van het vanwege de vennootschap verstrekte formulier (of door middel van een brief onder opgave van de nummers hunner aandeelbewijzen). uiterlijk op woensdag 5 mei 1976, in te leveren bij Morgan Guaranty Trust Company of New York. 30 West l Broadway. New York, N.Y. 10015. (C) Houders van aandelen op naam, waarvoor aandeel bewijzen in andere vorm zijn uitgereikt en houders van geboekte aandelen, die hetzij in persoon, hetzij bij een schriftelijk gevolmachtigde aan de vergadering wensen deel te nemen, dienen door middel van een uiterlijk op woensdag 5 mei 1976. bij Unilever N.V. Afdeling Effecten en Coupons. Rotterdam, in te leveren schrijven de vennootschap van hun voornemen in kennis te stellen onder opgave van de nummers der aandeel bewijzen, respectievelijk der boekingen van de aan delen. (D) Houders van door N.V. Nederlandsch Administratie- en Trustkantoor te Amsterdam uitgegeven certificaten van aandelen in Unilever N.V., die de vergadering wensen bij te wonen zonder aan de stemmingen deel te nemen, dienen hun certificaten uiterlijk op woensdag 5 mei 1976, bij een der onder (A) genoemde kantoren in bewaring te geven. Op vertoon van het hun uit te reiken bewijs van ontvangst hebben deze certificaat houders toegang tot de vergadering. (E) Indien houders van de onder (D) genoemde certifi caten hetzij in persoon, hetzij bij een schriftelijk gevol machtigde in de vergadering stemrecht wensen uit te oefenen, zal N.V. Nederlandsch Administratie- en Trust- kantoor hun certificaten kosteloos ruilen tegen origi nele aandelen, deze op hun naam te eigen kantore in bewaring nemen (zijnde dit kantoor voor dit geval als plaats van bewaargeving aangewezen) en na de ver gadering weder kosteloos ruilen tegen aan hen af te geven certificaten, zoals een en ander in de desbetref fende bepalingen van administratie nader is omschreven. Hiertoe dienen houders uiterlijk op dinsdag 4 mei 1976 hun certificaten, groot nom. fl. 20.-- of een veelvoud daarvan (in het geval van certificaten van 7% cumulatief- preferente aandelen echter tot een totaal nominaal bedrag van fl. 1.000,-- of een veelvoud daarvan) in te leveren bij N.V. Nederlandsch Administratie- en Trust kantoor. Keizersgracht 558. Amsterdam, en hun z.g. sub-share certificates, groot nom. fl. 12.-- of veelvouden daarvan, tot een totaal nominaal bedrag van tenminste fl. 60.-- per soort (in het geval van sub-share certificates van 7% cumulatief-preferente aandelen echter tot een totaal nominaal bedrag van tenminste fl. 1.000.--) in te leveren bij Midland Bank Limited. Mariner House. Pepys Street te Londen, EC 3N 4DA, of één harer bijkantoren. De in te leveren stukken dienen vergezeld te zijn van een schriftelijk verzoek als in de bepalingen van admi nistratie omschreven, waarvoor formulieren bij N.V. Nederlandsch Administratie- en Trustkantoor te Am sterdam en Midland Bank Limited te Londen kosteloos verkrijgbaar zijn. Op vertoon van de door N.V. Neder landsch Administratie- en Trustkantoor, respectievelijk Midland Bank Limited uit te reiken bewijzen van ont vangst hebben de houders toegang tot de vergadering. Rotterdam. 21 april 1976. DE RAAD VAN BESTUUR. UNILEVER N.V« OBLIGATIES 19J" per 1972/1991 6 PCT. OBLIGATIES 1975 per 1981/1985 8V« PCT. Onder verwijzing naar< waarden waaronder bo*59 schreven leningen zijn ven. berichten wij hier het jaarverslag en de jc ningen over het boekji voor de houders van bofgj melde obligaties gratis v$3 baar zijn bij de Amstf63 Rotterdam Bank N.61 Amsterdam. GEMEENTE ERMÉ PROEF-TERVISIELE( «7 VOORONTWERP Blfss MINGSPLAN „BLT ïr. BIED 1976". 37 De burgemeester van maakt bekend, dat vanafcr tot 22 mei 1976 ter gemGr. cretarie voor een ieder t/74 ge ligt het voorontwerp '74 bestemmingsplan bied 1976". Dit plan r<M bestemming van prakt gehele grondgebied vaifts meente Ermelo. met ueo£ ring van de bebouwde 701 en enkele andere kleit 75 bieden. Het gemeentebestuur s 7Q op prijs, om vóór 22 n 73 eventuele op- of aanme 70 over het plan schriftelij 70 richt aan het college vai 70 meester en wethouders gen ontvangen. Nadere bijzonderheden gegeven in een in dit n opgenomen persbericht Ermelo, 22 april 1976. De burgemet voornoemd, (hi E. Ph. Veen. 0 .12 E .Ho Ds. J. Overduii Over de geestelijke 121 volwassenhf 2; Ir Over het evangeli ideaal van de gees 171 ke volwassenheii Christus en de cc »-M quenties daarvan het persoonlijk en 9j kelijk leven. Een 1 voor deze tijd. rijk inzichten en vol pi mk sche levenswijsh f-B' 3e druk Paperback f 16. Verkrijgbaar in boekhandel 4-83

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 14