knobel tobt over blessures iPiot kan op een been fleer dan Pfaff op twee' Arbiters voor EC-finales iasketbalteam moet zich Bremerhaven bewijzen Fout in stadion op tijd ontdekt Excelsior vraagt gesprek aan met raadsfracties Tsjechen kampioen elgische coach weinig vleiend voor tweede doelman pmpische Spelen perspectief bij Duits toernooi Zege Ligterink op Van der Weide Over verkoop van Woudenstein _flDERDAG22 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS 11 - RH 13 5T KNVB-coach George Knobel, die meer een functie als rnisch directeur dan als bondscoach ambieert, heeft zich eravond een gewoonte van Raymond Goethals toegeëigend. Knobel sprak na de eerste training van het Nederlands elftal moeilijkheden binnen zijn ploeg, wijzend op blessures van ïsenbrink en Neeskens. nelijk ernstig", noemde de fB-coach de verwondingen aan mie van het gouden linkerbeen Rensenbrink en aan schouder en jtervoet van Neeskens. „Het is", [de Knobel er aan toe, „twijfe- tig of zij zondag honderd procent uilen zijn. Deze eerste dagen in t zijn speciaal belegd om de p medisch volledig te kunnen «zoeken. Vrijdag weet ik meer." Benbrink en Neeskens zelf zagen problemen veel minder. Ren- irink: „Ik kan zondag tegen Bel- spelen. Hier in Zeist, waar de ische verzorging geweldig is, heb >t mijn geruststelling gehoord dat knieblessure geen meniscus is. verwonding aan mijn knieband is week of vier oud. Het is tijdens training ontstaan door een bot- met Ressel. Voor de Europa •wedstrijd tegen Zwickau heb ik ij Beerschot weer een tik tegen id. Voetballen bleef echter moge- Maar na de wedstrijd tegen die duitsers kreeg ik last van mijn Ik heb toen een injectie gekre- en niet meegedaan tegen FC i door die blessure. Zou ik toen hebben gespeeld, dan had ik voor varrassing kunnen komen te 1 n." Neeskens vertelde: „Ik reken erop dat na twee of drie dagen behande ling de blessures genezen zullen zijn. Op dit moment is m'n rechtervoet erg pijnlijk. Schieten kan ik nauwelijks, sprinten ook niet. Maar ik heb al zo vaak met blessures gespeeld." De tweede Johan uit Barcelona wil zelf veel te graag meedoen tegen de Belgen om de twijfel te versterken over z'n meespelen. „Ik heb altijd graag bij de groep van het Neder lands elftal behoord en dat zal zo blijven tot de bondscoach zegt: aan Neeskens heb ik niets meer. België zou ik niet graag missen. Ik heb pas twee keer tegen hen gespeeld. Beide malen 00 voor het wereldkampi oenschap. Het was toen al een goede ploeg, nu is het zonder meer een werkelijk sterke tegenstander. An- derlecht en Brugge zijn de hofleve ranciers van Goethals en die spelen allebei Europese bekerfinales." De spelersgroep zal vandaag Zeist verlaten en er morgenmiddag tegen drie uur terug keren. Na een fi theidstest zal Knobel zijn elftal be kend maken. „Tenzij", stelde de bondscoach, „de situatie van eventu ele blessures zodanig is dat er nog geen beslissing over de opstelling kan worden genomen." De coach van het Nederlands elftal met zijn vedetten, vlnr: Rob Rensenbrink, Johan Neeskens, Johnny Rep, George Knobel en Johan Cruijff. Terug van nog lang weggeweest is de 24-jarige John Rep uit Valencia. Vol gens Knobel heeft Rep zich op een voortreffelijke manier door alle Spaanse moeilijkheden heen gesla gen. „Hij is veel manlijker gewor den", vond Knobel. Rep moest daarover glimlachen. „Ik ben misschien wat harder geworden en anderen zeggen dat ik ook iets wijzer ben, maar die bewering houd ik, zeg maar voor mij. Er is natuurlijk wel wat veranderd. Ik train in Valen cia zeker een paar keer in de week voor mijzelf. Zoiets zou ik vroeger nooit hebben gedaan. Ik moest het in het begin wel doen omdat ik ziek was en veel kracht had verloren. Later ben ik er mee doorgegaan omdat ik als voetballer niet wilde blijven stilstaan.." „Knobel is in Spanje wezen kijken hoe ik draai. Ik speelde beter en hij heeft mij verschrikkelijk hard zien werken. Daar was hij erg tevreden over. Er is gesproken ook over het spelen in Jong Oranje toen. Ik wilde best, maar de data lagen zo ongeluk kig voor mij dat het werkelijk niet kon. Ik zie mijn plaats in de selectie voor de wedstrijd van zondag als erkenning van het werk dat ik. ge deeltelijk uit eigen wil, heb gedaan. Daar ben'ik eigenlijk wel gelukkig mee. Ik ben niet naar hier gekomen om een paar centen te pakken, maar omdat ik er graag bij wil zijn. Het staat voor mij overigen^ nog lang niet vast dat ik zondag speel. Maar aan de andere kant denk ik toch wel dat ze mij niet uit Valencia laten komen om een paar sinaasappels te brengen." Vi r Matty Verkamman JSSEL Raymond Goethals, nog enkele maanden de voet- bondscoach der Belgen, heeft kennelijk geen moment getwij- aan de aanwezigheid van de reeds lange tijd geblesseerde man Christian Piot voor de interland Nederland-België, aan- inde zondag in het Feyenoord-stadion. Raymond „Columbo" thals moet wat dat betreft zelfs erg zeker van zijn zaak zijn eest. Anders is het tenminste moeilijk verklaarbaar, dat hij zo ihalant mogelijk voorbij is gegaan aan Piot's eventuele id-in, Jean-Marie Pfaff van Beveren Waas. Raymond Goethals en zijn reservedoelman Jean- Marie Pfaff. De Belgische bondscoach heeft in het openbaar zeer duidelijk la ten weten dat hij geen en kel vertrouwen heeft in Pfaff, die hij heeft geselec teerd omdat een reserve- doelman er nu eenmaal bij- hoort. Goethals vertrouwt voor de eerste interland te gen Nederland, volledig op zijn juist herstelde doel man Christian Piot die sinds het begin van het jaar geen enkele wedstrijd meer gespeeld heeft. igenaardige bondscoach heeft mogelijkheid onbenut gelaten, sfaff bij voorbaat een minder- digheidscomplex aan te praten. lijkt voornamelijk te zijn gese- serd, „omdat er nu eenmaal een de keeper moet zijn," en de in- lels 35-jarige ex-intemational Trappeniers van FC Antwerp trek meer had. CO moet, zo kan men zich afvragen, Pfaff wel reageren op uitspraken Goethals als: „Piot kan op een meer dan Pfaff op twee?" Des te opmerkelijk, die anti-pep, om- Üoethals zondag met Piot toch risico neemt. De inderdaad zeer erijke keeper van Standard heeft sinds januari geen wed- meer gespeeld. Het was in het letitieduel tegen Cerkel Brugge, le inmiddels 28-jarige Piot zich ig aan zijn linkerknie blesseer- p het harde terrein van Sclessin er bij een ongelukkige val van kapot in die knie: de binnenme- s en de kruisbanden. Intwerpse knieënspecialist dr. bouts, die internationale faam t vorig jaar opereerde hij ook 's steraanvaller Jordao be- ïlde Piot medio januari. Hij zegt let was een zeer complexe bles sure, die men niet vaak ziet. Toch heb ik Piot nu groen licht gegeven voor Nederland-België. Medisch gezien dan. Over voetbaltechnische zaken kan ik niet oordelen. Dat is in dit geval een zaak van Goethals." Goethals zelf is optimistisch ge stemd. Hij zegt: „Piot zal zeker in orde zijn. Hij traint al weer vier we ken. Bij de eerste training van de nationale ploeg ging het nog niet helemaal soepel, maar hij zal zondag zeker spelen." Riskant Nogmaals, het zou voor Piot de eerste wedstrijd sinds januari worden. Ver leden week zaterdag was zijn rentree bij de reserves van Standard al ge pland, maar op het laatste moment stond de toch weer dikke knie die terugkeer vooralsnog in de weg. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat de opstelling van Piot voor Nederland- België een riskante zaak blijft. Blijft de „affaire-Pfaff". Wellicht is het mogelijk, dat Goethals zich via zijn merkwaardige opstelling in deze zaak, op voorhand heeft willen indek ken. Wanneer Pfaff onverhoopt toch had moeten spelen, dan had Goet hals bij voorbaat een excuus voor een eventuele nederlaag. Een gedachte, die weliswaar theoretisch is, maar die wel degelijk past bij de figuur Goet hals. De aanstaande coach van An- derlecht heeft het vlak voor de nieu we krachtmeting tegen het gevreesde Nederland, andermaal over al die ve detten, waar George Knobel over kan beschikken: klaagt bovendien steen en been, dat hij zelf erkende (maar wel „bejaarde") internationals als Van Himst, Vandendaele, Van Moer en Dewalque moet missen. Goethals gaat er inmiddels gemakshalve aan voorbij, dat zijn ploeg voor zondag, voornamelijk uit spelers bestaat, die binnenkort met Anderlecht en FC tMERHAVEN (ANP) r het Nederlands basketbal- i begint vandaag in de tduitse havenstad Bremer- |n de campagne, die naar hoopt zal uitmonden in ipische deelname in real. Het wordt voor de van bondscoach Bill She- een lange en vooral zeer weg. 'land zal zich, om op de Olym- )r|e Spelen uit te komen, moeten via het voor-Olympische [icatie-toemooi, dat eind juni- juli in Hamilton (Canada) gehouden. De Nederlandse itbalbond heeft de ploeg voor xnooi ingeschreven, maar die iving is slechts Voorlopig. Het wil eerst een aantal resultaten die deelneming in Hamilton aardigen. Beslissend zijn voor de toernooien van Bremerha- in Sofia (18 tot en met 23 mei), lefinitieve beslissing van het xid zal vermoedelijk pas na Sofia f». ook al zal de leiding van het /lands team, in verband met de >ereiding, de tickets voor Cana- iver na Bremerhaven in de bus felijden. nerfans daarop lijkt echter gering. _ej>t het toernooi in de Noordduit- Mjad goed. maar zeker niet sterk l is. Sofia is dat wel. Want hoewel de inschrijving nog altijd niet defini tief is, lijkt de deelneming van toon aangevende landen als de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie, Joegoslavië, Cuba en Canada vast te staan. In dat gezelschap zal Nederland kunnen en moeten bewijzen, dat het in Hamil ton thuis hoort. Van het toernooi in Bremerhaven wordt zonder meer verwacht dat het oranjeteam in de finale aantreedt. Nederland is ingedeeld bij West- Duitsland, België en Groot- Brittannië. In feite kan alleen België voorkomen dat Nederland de finale haalt. De Belgen hebben waarschijn lijk twee genaturaliseerde Amerika nen in de ploeg, waardoor de kracht van het team moeilijk te peilen is. Nederland—België staat voor de ope ningsdag op het programma. De beide andere tegenstanders in de voorronde mogen geen problemen opleveren. Groot-Brittannië behoort tot de zwakste landen van Europa, terwijl de Westduitsers afgelopen za terdag in Amsterdam duidelijk is ge maakt, dat zij nog veel te kort ko men. Wanneer Nederland de eind strijd bereikt, zal het daarin vermoe delijk Israël favoriet in de andere poule, treffen. Dat land heeft een ploeg, die tot nu toe als enige van de deelnemers in Bremerhaven in ternationaal hoger staat aangeschre ven dan Nederland. BILL SHERIDAN .lange weg. Brugge de respectieve finales om de Europa Cup-twee en de UEFA-Cup moeten spelen. Sfeer Jean-Marie Pfaff (22), nota bene nog altijd de minst gepasseerde doelman in de hoogste afdeling „maar ik heb er laatst op Anderlecht wel vier gekregen" lijkt zich intussen niet al te druk te maken over de uitlatin gen van Goethals. Uiteraard is het voor de gemoedelijke Vlaming in de gegeven omstandigheden moeilijk om het achterste van zijn tong te laten zien. Hij haalt zijn brede schou ders op en zegt: „Ik kan me er nu niet meer zo over opwinden, zal toch mijn eigen weg moeten gaan. Bovendien weet ik niet of Goethals echt alles heeft gezegd, dat in de kranten staat. Nee, over de interland tegen Neder land heb ik niet met Goethals gespro ken. Toch voel ik me goed ingebur gerd bij de nationale ploeg. Ik zit er nu voor de zevende keer bij. Eerst LEEUWARDEN In de zesde ronde van het toernooi om de nationale schaaktitel, zijn gisteren in de eerste zitting drie partijen uitgespeeld. Lig terink won van Van der Weide, ter wijl hetzelfde lukte aan Van der Vliet die met zwart Witt versloeg. De par tij tussen Kuijpers en Hartoch ein digde in remise. De afgebroken partij uit de vijfde ronde tussem Enklaar en Witt is door Enklaar gewonnen. Van der Weide en Kuijpers braken hun partij uit diezelfde vijfde ronde tweemaal af. maar besloten uiteindelijk toch tot remise. Uitslagen vijfde ronde: Van der Weide-Kuijpers Vi-'/j, Enklaar-Wltt 1-0. Uitslagen zesde ronde Donner-Baljon afg.. Timman-Van Wljgerden afgRee-Enklaar afg.. Kutjpers-Hartoch '/»-'/», Llgterink-Van der Weide 1-0, Wttt-Van der Vliet 0-1 Stand: Tlmman 4*1 afg Van der Vliet 4. Don- ner en Van Wljgerden 3'/?*l afg Ree 3+1 afg Baljon en Enklaar 2'/j+l afg.. Hartoch. Kuijpers en Ligterink 2'/:, Van der Weide 2. Witt Wil: R Will Zwart: F. van der Vliet Zesde ronde 1 d2-d4. Pg8-!6. 2 c2-c4, c7-cS. 3 d4-d5 e7-e5. 4 Pbl e3 d7-d6. 5 e2-e4. Pb8-d7. 6 g2-g3 g7-g6. 7 Lfl-g2 Lf8-g7, 8 Pgl-f3 a7-a6. 9 a2-a4 0-0, 10 0-0 Pf6 e8. 11 Pf3-el f7-f5. 12. Pel-d3 Pd7-f6, 13 Ddl-e2 Pe8-c7.14 a4 a5 Ta8-b8.15 b2-b4 cSxb4. 16 Pd3xb4 f5xe4,17 Pc3xe4. Pf6xe4.18. Lg2xe4. Pc7-e8. 19 Lcl-e3. Pe8-f6. 20 12-13, Lc8-h3. 21 TM f2, Pf6xe4, 22. 13xe4. Tf8xf2, 23. De2xf2, Dd8-d7. 24. Pb4-d3, Dd7-g4. 25. Df2-el, Dg4xe4. 0-1. keek ik tegen al die grote namen op, nu zegt het me niks meer. Dat komt ook omdat de sfeer in de groep formi dabel is. Zeker ook, omdat we tegen Nederland moeten spelen. Het con tact tussen Piot en mij is ook goed. Ik heb Christian na zijn operatie ook een keer bezocht." Op het oog zelfverzekerd zegt Jean- Marie Pfaff: „Als ik tegen Nederland moet spelen, dan ben ik er klaar voor. Ik hoop ook dat ik speel. Echt. ik zou voor Nederland geen schrik hebben." Jammer voor Pfaff, dat „Columbo" kennelijk zo veel schrik voor hem heeft. Immers: „Liever een halve Piot in het doel, dan een hele Pfaff." aldus Goethals. Het zal je bondscoach maar wezen MONTREAL Juisf op tijd is er een fout ontdekt in het ontwerp van het Olympisch Stadion van Montrc al. Door een slordigheid van de Franse architect Roger Taillibert zouden ongeveer 10.000 toeschou wers door een te hoge betonnen rand geen goed of zelfs helemaal geen uitzicht hebben. Deze misre kening kwam tijdens het Paaswee keinde aan het licht toen het complex was opengesteld voor het publiek. De betonnen ballustrade op de eerste rang van het stadion bleek 51 centimeter te hoog. In de komende twee weken zal de rand worden afgehakt en worden vervangen door glas. De kosten bedragen ongeveer 300.000 dollar, ruim 750.000 gulden. De architect ontvangt voor het ont werp van het Olympisch Stadion, het zwembad en het wielerstadion ongeveer 10 miljoen dollar, ruim 25 miljoen gulden. Terwijl ondertussen de helft van het Olympisch Dorp al ingericht is, heeft het organisatiecomité deze week een excursie door het dorp georganiseerd voor journalisten. Daarbij bleek dat de kamers -van verschillende afmetingen en bere kend voor vijf tot veertien delne mers- wel erg aan de krappe kant waren. Maar zei burgemeester Yvan Dubois: „Meer dan negentig procent van de delegaties is tevre den met de accommodatie die hier geboden wordt." Dubois heeft een aantal medewer kers uitgestuurd om aan de hand van kaarten en beschrijvingen bij een aantal landen te informeren of men tevreden is met de ruimte, de sfeer die het geheel uitademt en met de faciliteiten die geboden wor den. Volgens Dubois heeft hij voor namelijk rapporten gekregen waar in men zijn tevredenheid uitsprak. Bij het dorp dat ongeveer een kilo meter van het Olympisch Stadion is gelegen, behoren onder meer een theater, snack bars. restaurants en een dancing. Het geheel is met een tunnel verbonden met het stadion. Een appartement voor vijf atleten bestaat uit een gezamenlijke woon kamer en een gezamenlijke slaap kamer. In een appartement waarin veertien atleten zullen worden on dergebracht zijn twee slaapkamers, een zitkamer en een keuken. Per verdieping bevindt zich aan het ein de van de gang douchegelegenheid waarbij gerekend is dat vijf deelne mers één douche zullen benutten. door Peter Onvlee ROTTERDAM Het verzoek van het in financiële nood verke rende Sparta aan het gemeentebestuur van Rotterdam om de accommodatie voor de getaxeerde waarde van 4,8 miljoen over te nemen, is voor Excelsior aanleiding geweest aan te kondigen dat het zijn opstallen ook te koop wil aanbieden. Dinsdagavond had het dagelijks be- gen. Het is overigens opvallend dat stuur van Excelsior van wethouder Feyenoord tot op dit moment zijn Johan de Jong van sport en recreatie stem nog niet heeft laten horen in de officieel te horen gekregen dat Spar- dans om gemeentelijke miljoenen, ta het Kasteel aan de gemeente wil Directeur Guus Brox: „Het is van- overdragen. De reactie van de Excel- zelfsprekend dat wij de hele zaak met sior-bestuurders was toen dat ze dit grote belangstelling volgen. Als er beleid van Sparta konden billijken, een club ln Rotterdam Is die voor maar dat zij, wanneer de gemeente- subsidie in aanmerking komt. is het raad op 29 april een positief principe- Feyenoord wel. Wij bieden toch elke besluit over de aankoop van de Spar- veertien dagen zo n vijfenveertig dui- ta opstallen zou nemen, dat als een zend mensen passieve recreatie. De verkapte subsidie zouden ervaren, gemeente zal ook niet om ons heen De subsidie waarop Excelsior ook kunnen." recht meent te hebben. Het is voor de eerste maal sinds de Volgens algemeen voorzitter Henk instelling van het betaalde voetbal in Zon kan de gemeenteraad van Rot- 1954 dat in Rotterdam de discussies terdam het zich niet veroorloven de over subsidie van deze bedrijfstak zo ene betaalde voetbalorganisatie fi- hoog oplaait. In het verleden hadden nancieel wel te steunen en de andere de voorzitters van Feyenoord. Sparta niet. Excelsior wil daarom ook zijn en Excelsior gezamenlijk al eens om complex van de hand doen, dat vol- financiële steun gevraagd, steun die gens Henk Zon minstens een waarde tot nu toe beperkt is gebleven tot van 2 miljoen gulden vertegenwoor- afschaffing van de vermakelijk- digd. heidsbelasting op entreekaarten van Wethouder Johan de Jong heeft gis- negen gulden termiddag in een besloten vergade- KATOWICE Tsjechoslowakije is gisteravond in het Poolse Katowice wereldkampioen ijshockey geworden. Nadat de Tsjechen eerder op de dag al met 5—1 van de Verenigde Staten hadden gewonnen, leed de enige con current, Rusland, gisteravond zijn derde nederlaag van dit toernooi. Nu bleek Zweden, dat eerder niet kon imponeren, te sterk: 5I. Rusland was het toernooi al begonnen met een nederlaag tegen gastland Po len. De Russen waren eerder dit jaar al Olympisch kampioen geworden, zij konden hun wereldtitel echter niet vasthouden. ring de commissie voor sport en re creatie ingelicht over het verzoek van Sparta en het onderhoud dat hij met het bestuur van Excelsior heeft ge had. Over de reacties van de raadsvertegenwoordigers zijn geen mededelingen verstrekt. Wel is in middels bekend geworden dat het bestuur van Excelsior de fractievoor zitters om een onderhoud heeft ge vraagd. Een verzoek dat is ingewil ligd en begin volgende week zal plaats hebben. Pas daarna zullen de diverse raadsfracties hun standpunt naar buiten brengen. De felle reactie van Excelsior op het aanbod dat Sparta de gemeente heeft gedaan, maakt het voor het gemeentebestuur in de gegeven omstandigheden bijzonder moeilijk de raad een voorstel voor te leggen dat bij de meerderheid steun zal vin den. Een extra probleem daarbij is dat Sparta om een snelle behande ling van de zaak heeft aangedron- BERN De Hongaarse scheidsrech ter Karoli Palotai is door de UEFA (Europese voetbalfederatie) aange wezen de finale te leiden van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen tussen Bayern München (WD1) en St. Etienne (Fra) op 12 mei in Glasgow. Palotai was eerder dit seizoen onder meer arbiter bij West Ham United-FC Den Haag. De Fransman Wurtz is scheidsrechter bij de eindstrijd om de Europese beker voor bekerwinnaars in Brussel (5 mei) tussen Anderlecht (Bel) en West Ham United (Eng). De eerste finalewedstrijd van het UE- FA-toernooi tussen Club Brugge (Bel) en Liverpool (Eng) op 28 april in Enge land wordt geleid door de Zwitser Hungerbühler. Bij de return in Brug ge op 14 mei is de Oostduitser Glöckner, onder andere scheidsrech ter bij Den Haag-West Ham, de flui tist. Brox Het hoofdbestuur van Feyenoord heeft manager Guus Brox aangesteld als interim-directeur. Brox zal die functie met ingang van heden vervul len. Hij zal gedurende het komende seizoen diegene inwerken, die door het bestuur, middels een open sollicitatie, wordt aangesteld. Brox heeft het voor stel van het bestuur inmiddels aan vaard. UEFA elftal Het Nederlandse UEFA-jeugd voetba lelftal is met Denemarken, Noord- lerland en de Sowjet-Unie ingedeeld in groep vier van het toernooi, dat van 28 mei tot en met 6 juni in Hongarije wordt gespeeld. De winnaar van deze groep komt met de winnaars van de andere drie groepen uit in de halve finalepoule. De groepsindeling is als volgt: Groep een: Joegoslavië, Wales, Italië en Hon garije. Groep twee: Turkije, Spanje, Ierland en Zwitserland. Groep drie: Frankrijk, Tsjechoslowakije. West- Duitsland en Finland. Groep vier: Ne derland, Denemarken, Noord-Ierland en de Sovjet Unie. De winnaar van vorig jaar, Engeland, werd al in de kwalificatieronden uitge schakeld door Wales. FC Vlaardingen Eerstedivisieclub FC Vlaardingen heeft Toon Eggers, de doelman van zondag-eersteklasser HION uit Rotter dam, gecontracteerd. Eggers speelde de afgelopen vier jaar in het eerste elftal van HION en daarvoor twee jaar in het C-elftal van Excelsior. Bristol City Bristol City is gepromoveerd naar de eerste divisie van de Engelse league, waarin het 65 jaar geleden voor het laatst speelde. Bristol won, dank zij een doelpunt van Clive Whitehead, met 10 van Portsmouth. West Brom- wich Albion, dat nog kans heeft op promotie, speelde met 6—0 gelijk te gen Orient. Voor de eerste divisie werd een wed strijd gespeeld. Leicester City won met 2—1 van Leeds United. Terry Yo- rath, de aanvoerder van Leeds werd in deze wedstrijd uit het veld gestuurd. Hij zal echter wel kunnenuitkomen voor het nationale elftal van Wales, dat zaterdag voor de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampi oenschap voor landenteams tegen Joe goslavië speelt. Lazio De Italiaanse voetbalbond is een on derzoek begonnen naar een geval van vermoedelijke omkoping dat Lazio de laatste kans kan kosten om in de eerste divisie te blijven. Bestuursleden van de vereniging Ce- sena hebben om een onderzoek ge vraagd, omdat naar hun mening de sport directeur van Lazio Roberto Lo- vati drie Cesanespelers een cheque had overhandigd voor de wedstrijd van zondag, die in een doelpuntloos ge lijkspel eindigde. Lovati ontkent een poging tot omko ping te hebben gedaan. De cheques ter waarde van 579.000 en 890.000 lire (1600 en 2500 gulden), die hij ter hand stelde aan de spelers Mario Frustalupi en Giancarlo Oddi waren een betaling achteraf voor de periode dat zij bij Lazio speelden (vorig seizoen). Een deel van het geld was bedoeld als vergoeding voor de schade, die Lazio fans hadden toegebracht aan de auto van doelman Lambert Boranga tijdens een eerdere wedstrijd. Als Lazio veroordeeld zou worden we gens omkoping zou de ploeg, die mo menteel derde van onderen staat in de eerste divisie, zonder twijfel worden teruggezet naar de tweede divisie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13