Scheidende bankdirecteur begon als boerenknechtje In de polder L 1 li# gratis luxe queen-anne salonmeubel De boeiende carrière van Bram Dreschler assistent accountant in de mode Museumlijn weer open 020-913456 070-469445 OIO-115588 ter waarde van 460.- iraa bij aankoop van een Philips kleuren t.v. 2545.- DUUVESïilN ESEr" technisch assists DONDERDAG 22 APRIL 1976 TROUW/KWARTET door Jan Roelfs BADHOEVEDORP Een klei- ne vijftig jaar geleden liep hij iedere ochtend en avond drie kwartier van Zwanenburg, zijn woonplaats naar de boerderij van J. F. Gehrels aan de IJweg in de Haarlemmermeer. Een boerenknechtje van twaalf jaar, het was zijn eerste baan tje. Dat was het maatschappe lijke begin van Abraham Dreschler. de bankdirecteur van de Rabo-banken in het ray on Sloten-Badhoevedorp- Amsterdam-Osdorp. Na veertig jaar bankleven gaat hij met vervroegd pensioen. Er ligt een wéreld tussen het werk van het werfknechtje van wéleer de boerin helpen met kleden kloppen en wat wieden en zijn eindstation, in het moderne bankgebouw aan het Bad- hoevedorpse Lorentzplein. Het doet allemaal inderdaad wat Amerikaans aan: van boerenknechtje tot bankdi recteur. Eigen vorming Directeur Dreschler ziet dan ook met een dankbare glimlach terug op dat schilderachtige verleden, dat voor een groot deel gevuld was met zelfstudie. Een jongen uit een een voudig arbeidsmilieu, geboren in Lijnden, opgegroeid in Zwanenburg, waar zijn vader pakhuismeester was in een graanbedrijf. „Ik kwam van de „school met de Bijbel" in Halfweg, mijn vader zei: „Ik heb een baas voor je." Dat was in 1927. Ik heb maar korte tijd het boe- renkieltje gedragen, ik was ruim der tien jaar. toen ik op kantoor kwam van de graanhandelaar H. W. Bos, in Zwanenburg." Wie het leven van Bram Dreschler overziet, begrijpt dat toen zijn eerste stappen zijn gezet in de wereld van de financiën. Op veertienjarige leef tijd was hij boekhouder in spe. Hij heeft zichzelf ontwikkeld: vier avon den in de week op de fiets naar de avondschool in de Nicolaas Maes- straat, in Amsterdam Zuid. „Mijn va der is mij bij mijn zelf gekozen oplei ding tot grote steun geweest, hij was een wijs man," merkt de straks schei dende op. Gelijdelijkaan haalde hij de vereiste diploma's. Een onderbre king vormde zijn militaire diensttijd, waarin hij verbonden was aan de School voor Dienstplichtige Onderof ficieren in de administratieve sector. Hij moest poot-aan spelen, want de meeste jongens, die daar waren had den vervolgonderwijs genoten. De Boerenleenbank De Boerenleenbank zou een integre rend onderdeel van zijn bestaan uit maken, hij zou vooral betrokken ra ken bij de dynamische ontwikkelin gen in het regionale bankwezen, maar hij droomde nog nauwelijks van een directeurschap, toen hij mid den in de crisistijd assistent werd van de kassier van de Boerenleenbank in Sloten. Dat was in die dagen een eenmansbedrijf, geleid door E. van Beem, in een huispand, dat nu al lang verdwenen is. De mobilisatie kwam en na de bevrij ding ging hij in een administratieve functie naar Java. De zeereis maakte hij met de „Grote Beer" en de „Slo- terdijk". „Je zult vandaag de dag moeilijk door de jonge generatie wor den begrepen, als je zegt: Die in to taal vijf jaren van mijn leven, waarin ik militair was, hebben voor mij een ontzaglijk stuk vorming betekend. Als men mij vraagt: „Wat was een onvergetelijke Indië-ervaring." dan herinner ik mij levendig en dankbaar de geïmproviseerde oecumenische kerkdiensten, móchtig, en dan in het bijzonder het optreden van ds. Jens." Dreschler heeft in zijn leven altijd geprobeerd een positief christen te zijn, met veel daadwerkelijke sociale belangstelling en diensten aan de gereformeerde kerk in zijn latere woonplaats. Badhoevedorp. Aan de Sloterweg 919 in Sloten werd hij ge vormd tot bankman, hij werd er later de kassier en weer later diende zich een vérstrekkende ontwikkeling aan: de Coöperatieve Raifeissen- bank „Sloten-Badhoevedorp" werd Rabo-bank, met vier bijkantoren en, aanvankelijk als hoofdkantoor de nieuwe vestiging aan de Osdorper- weg in Sloten. De vier banken in het rayon behoren nu tot hét organisato risch bestel van de ongeveer duizend Rabo-banken in het land en het nieuwe kantoor in Badhoevedorp. waar hij nu zijn bankdagen telt. is voor hem een kroon op een loop baan. ..De evolutie in het bankbedrijf werd mede mogelijk door de komst van boekhoudmachine en computer" al dus Dreschler, die de laatste jaren met vijftig medewerkenden heeft ge arbeid. Drempelvrees Hij vindt dat men in de tweede helft van deze eeuw een zekere bankvrees heeft overwonnen. In het verleden bestond er een duidelijke drem pelvrees bij het publiek, een bank, daar ging je niet zo maar naar toe! Een bank. die zich tegenover het publiek waar wil maken, moet een vertrouwensrelatie vervullen, bij personeelsleden moet er een grote betrokkenheid aanwezig zijn. Ik zou dit laatste aan alle jongeren in het bankbedrijf willen toeroepen. Kijk, een bank vandaag de dag is min of meer een financieel-economische su permarket." Hij weet waarover hij praat, ook al omdat hij al enige jaren voorzitter is van de Vereniging van Rabo-bankdirecteuren, een functie die hij nu neerlegt. Sociaal bezig Bram Dreschler, nu ,61, stond op het standpunt, dat je als bankman ook bezig moet zijn met het sociaal maatschappelijke leven en dat laatste heeft hij ruimschoots ge daan. Behalve dat hij taken vervulde in de landelijke bankwereld van het concern was hij secretaris- penningmeester van de Dorpsraad Sloten, hij is nog secretaris- penningmeester van de Middel- veldsche Akerpolder, penningmees ter van de Stichting Samenwerken de Christelijke Scholen Amsterdam West en beheert de 150.000 gulden van de Stichting Zwembaden Slo ten-Badhoevedorp. Dat is het spec taculaire bedrag, dat tijdens een ééndagsactie door een groot deel van de Badhoevedorpse bevolking bij een is gebracht om een aanzet te geven voor de totstandkomir D een lang begeerd eigen zwem deze grootste woonkern vi Haarlemmermeer. De bev heeft met deze actie een méi^ uitnodigend gebaar gemaakt I over het gemeentebestuur. I gelooft, dat het bad er stel komen. Het is alles maar een uit het leven van de man, dif velen van de Raiffeisen-Rabd in dit gebied is geweest. Het bt van de bank biedt hem op 2 van 14.00 tot 17.30 uur e scheidsreceptie aan in het A damse Hilton-Hotel, ter gelega van zijn afscheid én van zijn vj jarig dienstverband. A. Dreschler de Tombei Melse 4 co. register accountants, hebben 20 kantoren in Nederland. De steer op onze kantoren kan als bijzonder prettig worden omschreven. Men is geen nummer in onze organisatie. De werkzaamheden zijn zo georganiseerd, dat er in kleine teams gewerkt wordt waarbinnen men een eigen verantwoordelijkheid heeft. De variatie In te behandelen onderwerpen, resp. Ie adviseren kliènten is groot. Onze arbeidsvoorwaarden zijn zonder meer up-to-dale. Vestigingen te: Alkmaar, Amsterdam Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Bergen op Zoom, Dordrecht. Ede, Eindhoven, Enschede, 's-Gravenhage. Haarlem. Leeuwarden, Leiden. Middelburg. Nijmegen. Rotterdam. Utrecht. Winterswijk en Zienkzee. Voor ons kantoor Leiden zoeken wij ter versterking van een van onze controle groepen een ervaren assistent, die controle opdrachten van zeer gevarieerde aard te behandelen zal krijgen. Initiatief en zelfstandigheid zijn hierbij van groot belang Wij denken hierbij aan een kracht met MBA opleiding en/of studerend voor het NIVRA dan wel S.P.D diploma. Naast een interessante werkkring en een goed salaris bieden wij - aantrekkelijke secundaire arbeids voorwaarden waaronder epn studie- en reiskostenvergoeding Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie te richten aan ons adres Zoeterwoudsesmgel 50. Leiden Ons telefoonnummer is 071 -144451 de Tombe Melse co accountants VROOM \S DREESM ANN Ook verkrijgbaar bij N5N55T Tot en met 26 september rijdt de elektrische museumtram weer in Amsterdam. Op zaterdagen, zondagen en feestdagen kan men een rit maken tussen het Haarlemmermeerstation en de ringweg. Er wordt gereden tussen elf en vijf uur. Voor een retourtje betaalt men één gulden, kinderen reizen voor half-geld. Het stationnetje van de museumlijn is te bereiken met de hedendaagse tramlijn 16 vanaf het Centraal Station. Voor meer inlichtingen over de Tramweg Stichting, die de museumlijn exploi teert: Karperwcg 44 te Amsterdam of bij het secretariaat Willem Pijper- laan 13 te Lcidschcndani. Zeer aktuecl is deze acryl imprimé ouerhcmdbloese. Kies uit 3 kleurstellingen: beigeblue en rose. Maten 38 t/m 48 Nog een acryl imprimé ovcrhcmdblocse in \dezclfdc kleurstellingen. Maten 38 t/m 48 Deze keer een uniacryl polobloest Keuze uit 8 kleuren, w.o. wit, wod, zwart en marine Maten 36 t/m 46 personeel gevraagd 1 Fnesche 8akkert| S Steenbeek. Boerenstraat 67 vraagl werkster voor kantoor, plm 6 uur per week. Tel. 070-880263-880268 na 6 uur 250173 T102 woonruimte aangeboden Zoekl U naar een kamer ol etage, kom dan naar hel kamer- en eta- gebem bedri|l ..Woningbureau Cenlrum. EERSTE Sweelmckstr. 47. Oen Haag. Vlakbij de Groot- Hertoginnelaan en de Laan van Meerdervoort Tel. 070-602347 en 070-604791. Geopend van maan dag t/m zaterdag Steeds van 10 u l/m 19 u. Tl 05 woonruimte gevraagd Kamers, etages en flatwoningen ie huur gevraagd Gesi. en/o' Gem evi. leeg le aanvaarden. Met ot zonder overnamekosten. Woning bureau „Centrum'' EERSTE Sweelmckstr. 47. Den Haag. Tel. 070-602347 en 070- 604791 Geopend van maandag t m zaterdag. Steeds van 10 u t/m 19u T106 auto's en benodigdheden EEN NIEUWE HAL MET Kolthof occasions pal aan de Schevemngse haven ANWB-gekeurd BOVAG-garantie 72-74 73- 75 72-75 72-74 72-76 "75 RENAULT 4 TL RENAULT 5L» TL RENAULT 6 L TL RENAULT 12 TL RENAULT16TLTX SiMCAL IS 101 Special 2SIMCA1100 - 1000GLS CITROEN OYANE TOYOTA Car.na VW 1302 PEUGEOT 504 GL (rundleder) SAAB 99 FORDTAUNUS 1600 L automatic Diverse merken Dr Lelykade 36, Westduintweg 194 Tel. 070-552600, b.g.g. 549213 huisdieren en planten Te koop prachtige Mecheise her ders 8 weken ingeent Tel. 08367- 1961 t124 deze aktie geldt gedurende de maand WW luxe 'all-transistor' kleuren t.v.-ontvanger met 66 cm/110° beeldbuis automatische elektronische tiptoets-zenderkeuze. met cijferindicatie (12 kanalen) aanpassing voor opname en weergave van video-cassetterecorder Financiering mogelijk Er is reeds 'n Philips kleuren t.v. voor 2395.- 'bekend om zijn service hijswuk tel:9».«2.94 Grote keus in: WASAUTOMATEN- °nze a!a«"n9 KOELKASTEN - GASHAARDEN ™p.,ïï,„ 1 BEEKLAAN, hoek Gelllelslraal tal. 45.14.47 '/V leide Bij de afdeling Voortgezet Buitengewoon Onderwijs van de Dr.» Voorthuysenschool is op korte termijn plaats voorP die de leerkrachten assisteert bij de lessen handenarl£ Voor deze functie wordt gedacht aan een handig iemand, j ervaring heeft met de bewerking van hout en me] belangstelling heeft voor kinderen (jongens/meisjes van 13 jaai' ou enige ervaring heeft op het gebied van handenarlj Het salaris is afhankelijk van leeftijd, ervaring en opleiding en kan maxitj ze 1809,* bruto per maand bedraT Inlichtingen over de funktie kunnen worden ingewonnen bij de he Schnabel, hoofd van genoemde school, telefoon, 071-123064 (schj 071-142063 (thfeü Schriftelijke sollicitaties met vermelding van nummer 76048. binnef&n dagen te sturen aan burgemeester en wethouders. Stadhuis, Le^

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 12