,Niet de dienstplichtige, het militaire systeem is DCLLy V/IN AENHE/H Radio- en televisieprogramma's Artsen VVDM: opleiding voor situatie die niet bestaat Jaar voor fraude Speciaal Even puzzelen WOENSDAG 21 APRIL 1976 BINNENLAND RADIO EN TV TROUW/KWARTE1 Hoewel er in de derde aflevering van ..De Gebroeders Lautensack" geen echt opmerkelijke dingen gebeurden, bleef ik gisteren, evenals bij de vorige delen, geboeid toekijken. Maar nog altijd onthult ook deze Oostduitse serie niet de reden waarom doorzovelen in het Derde Rijk de aantrekkingskracht van de nationaal-socialistische beweging en haar leiders als magisch werd aangevoeld. De vraag dringt zich hoe langer hoe meer op. waarom in deze filmreeks de beïnvloeding zo simplistisch wordt voorgesteld. Er was destijds wel iets meer werkzaam dan een charlatan met doorzichtige trucs. Alsof men wilde aantonen hoe de meerderheid denkt over het eventueel afschaffen van de kinderbijslag werd in Aktua een filmpje gedraaid, waarin vrijwel iedereen zich daartegen verzette. Zo is ook een film te maken die alleen voorstanders van afschaffing aan het woord laat. Ergo. waarde hebben dergelijke opiniepeilingen uit de losse hand totaal niet. Over dit onderwerp kon ik prof Heertje niet goed volgen. Hij gaf toe. dat het verdwijnen van de kinderbijslag een flinke vermindering van de koopkracht zou betekenen Anderzijds betoogde hij. dat het bedrijfsleven baat kan hebben bij deze maatregel Ik dacht, dat die het juist moet hebben van een gezonde koopkracht. Ook ten aanzien van prijsmaatregelen, waaraan hij de voorkeur geeft boven de vermogensaanwasdeling kreeg professor Heertje niet voldoende tijd om zijn denkbeelden behoorlijk te verduidelijken. Hij zou zich wel eens af kunnen vragen of een dergelijk mini-college nog wel nut heeft. Aktua zou aandacht besteden aan de bezwaren van ouders tegen de tv-serie doctor Who. omdat hun kinderen er bang van worden. Ha. denk je dan. we gaan aan zelfkritiek doen. Maar daar kwam men in een onbeduidend babbeltje met hoofdrolspeler Tom Bakker niet aan toe De bezwaren werden in feite weggeschoven in de richting van ..regelmatig opduikende discussies". Schoolleider Nederhorst vertelde maandag in het Vara-programma Samen of Apart interessante bijzonderheden over zijn ervaring met De Springplank. Deze openbare school voor kleuter- en basisonderwijs voor Lelystad en omgeving, is ondergebracht in één grote ruimte. Niet alleen is het klassikale onderwijs afgeschaft, ook de scheidingsmuren en glaswanden en deuren ontbreken er. De ongewone ruimtelijkheid stelde de kinderen in het begin voor zoveel aanpassingsmoeilijkheden, dat zij er agressief van werden. Bij voorde hand liggende contacten tussen leerlingen van verschillende groepen onstond al gauw gekrakeel en sloegen ze elkaar zelfs op het gezicht. Een intrigerende reactie, waarover ik van een psycholoog wel enkele mogelijke verklaringen had willen horen. Was dit bijvoorbeeld een reactie van stadskinderen die toch al moesten wennen aan de wijdheid van het vlakke polderland en in hun ..open" school niets van die vertrouwde beslotenheid terugvonden? Of vertoont een dergelijk gedrag overeenkomst met dat van dieren, die hun territorium afbakenen en met indringers aan het vechten slaan. Aangezien we nog veel vernieuwingen op het gebied op architectuur en samenlevingsvormen te verwachten hebben, kunnen ervaringen als die in Lelystad meer betekenen dan alleen maar een incidentje in de polder. TON HYDRA. SAINT-ETIENNE. (AFP) Tussen de vier- en zeshonderd werknemers van het dagblad Parisien Libere die sinds een jaar in staking zijn, hebben gisteren de hal van het stadhuis van Saint-Etienne in het centrum van Frankrijk bezet. Burgemeester van deze stad is Michel Durafour. minis ter van arbeid. De stakers zouden op deze manier onderhandelingen met Durafour hebben willen afdwingen. KABELTJE KNETTER door Willem Schrama UTRECHT Sedert enige tijd heeft zich binnen de gelederen van de WDM een nieuwe strijdbare groepering aange diend. een ongeveer zestig le den tellende werkgroep van dienstplichtige artsen, die lie ver vandaag dan morgen een eind willen maken aan een aan tal zaken, die een verantwoorde uitvoering van hun beroep in het leger danig in de weg staan. In het brandpunt van hun actie staat de zg. S-5 problematiek, maar ook de beslissingsbe voegdheid van legerartsen en hun opleiding in de Amersfoor- tse Juliana van Stolbergka zerne. Hans Grundmeijer en Paul Ram. bei den actief lid van de werkgroep, spre ken met betrekking tot het laatste althans van een „volstrekt zinloze periode, waarin je wordt opgeleid voor een situatie die niet bestaat". Hans Grundmeijer. Je wordt gewoon niet voorbereid op je taak. die je wacht als onderdeelarts. Van de 320 uur durende opleiding zijn er 44 zoge naamde medische uren waarin een specialist je vertelt hoe legers onder een atoombom uit elkaar spatten en hoe supersnelle kogels weefsels kun nen vernietigen". Paul Ram: ..Medisch heb je dan al veel verzet, maar tegelijk zit je poli tiek ook in een moeilijke hoek. als je een filmpje wordt voorgeschoteld waarin een Amerikaans chirurg in Zu»d-Korea vertelt hoe hij de zaak weer repareert". Complete chaos ..Maar waar het om gaat is. dat je uiteindelijk bij een onderdeel terecht komt waar je zoveel misère aantreft, die tijdens die acht weken in het geheel niet bespreekbaar is gemaakt. Paul Ram (links) en Hans Grundmeijer: ..Die jongens zijn niet gek. maar het systeem". voor de soldaat en anderzijds bedrijf sarts voor het leger. Dat zijn in de praktijk puur tegenstrijdige belan gen, al suggereert de legerleiding dat die parallel lopen. De praktijk is dat bij keuringen, staan die zaken alle maal keurig op een rijtje. Maar als je verder leest, word je ineens ge confronteerd met een medisch mo del waarin ik als arts maar even je wordt geconfronteerd met een fors moet vergeten dat het leger al die percentage niet-lichamelijke klach- kenmerken heeft cn dat de persoon ten. maar daar hoor je tijdens je tegenover je zo in elkaar zit dat hij er opleiding niets over. Dat is het hang- niet tegenop kan. De zaak wordt ijzer, daarmee raak je het systeem in gewoon omgekeerd, het hele conflict zijn fundamenten". wordt verplaatst. Daarom willen we De artsenwerkgroep heeft getracht nu al dat gedonder met die S-5 uit dat probleem een beetje te ondervan- het medische kanaal halen, hetgeen Organisatorisch weet je niets en met dlsche uren Juist zien teruggebracht aan geplakt worden. Psychopatische grondsoort. 33. vlug. 37. muzieknoot; tr»t. 99 mir mp> aic ^rcnimontatii.- karaktervorming of zo. Daarom zeg- 38. plaats in Frankrijk. 39. rivier in gen we nu tegen de legerleiding: we Italië. draaien de medische kraan dicht. Verticaal. 1. koning van Basan. 2. dan moeten jullie maar eens duide- vertragingstoestel, 3. voorvoegsel, 4. lijk maken wat er aan die structuur verzekeringsbrief. 5. voegwoord. 6. fout zit" jong schaap. 8. reeds. 10. latwerk voor leibomen. 11. voorwerp om een Machtiq apparaat zeis aan te zetten. 12. plaats in Dren- rTrT r te. 13. balk, 14. lange nekharen van Tot nu toe werd de S-5 altijd bena- dieren 16. dwaling. 18. tennisterm. derd als de Jongen die toneel speelt 19 tam 25 voorschrift. 30. graal- of de homoseksueel, maar als je er werktuig, 31. verkeerd. 32. oude eenmaal in werkt, krijg je in de gaten lengtemaat, 34. oude rekening (afk.i. verwijzingen en mutaties is het al niet anders". Hans: „Je komt. medisch gezien, in een complete chaos te werken, waar van niets is terug te vinden in je opleiding. Je bent enerzijds huisarts Van een verslaggever ALKMAAR De rechtbank te Alkmaar heeft de 38-jarige gedeti neerde koopman J. C. v. d. M. uit Abbekerk wegens oplichting en ver duistering tot een bedrag van min. drie ton en wegens valsheid in ge schrifte veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf en tbr. De eis luidde vier jaar gevangenisstraf met tbr De IKON vertoont de eerste aflevering van een driedelige se rie over de Finse familie Chris- tensen. Onderwerpen in het aansluitende programma Ken merk is een reportage over de kerk tijdens en na het regime Franco. (Ned. 2 - 19.05) Otto Promingers film uit 1963, De kardinaal, wordt onderbro ken voor het journaal. (Ned. I - 20.00) Veronica verschijnt voor het eerst op de televisie. Dit gebeurt met een show aan boord van het oude zendschip en vanuit het Jaarbeurs-Congrescentrum, ge volgd door de Amerikaanse poli tiefilm Starsky Hutch (22.30). (Ned. 2 - 20.30) In Katowice wordt de finale gespeeld van het wereldkampi oenschap ijshockey. (Ned. I - 23 35) De tenor Franco Corelli zingt opera aria's. (Hilv. 4 - 12.30) In Keerpunt wordt gesproken over de nare consequentie van „woordblindhcid". (Hilv. I - 16.30) Met het Radio Filharmonisch Orkest speelt Pascal Devoyon het vierde pianoconcert van Beethoven. (Hilv. 2 20 05) Mlchiel de Ruyter presen teerde Take (Hilv. 3 - 01.02) gen met het ontwerpen van een nieuw opleidingsrooster. waarin het aantal medische uren wordt vermeer derd van 44 tot 120 en waarin meer plaats wordt ingeruimd voor voor lichting op de oorlogstaak van de militair geneeskundigen. Een en an der zal hen niet meezitten, want de staf-chef Opleiding Landmacht, ge neraal De Bruin, wil het aantal me- tot 22 uur. met als argumentatie; artsen hebben hun vak geleerd, dan moeten ze óók maar militair worden. Paul: „Maar er wordt voorbijgegaan aan het feit. dat je in het leger in een zeer apart soort maatschappij ver zeild raakt, waarin de problemen zich heel anders en ook veel complexer voor doen dan in de bur germaatschappij". Idee moet rijpen Een gesprek over het nieuwe rooster is uitgesteld Het idee moet rijpen, zo is hun verteld. Paul: „In werkelijk heid hoopt men de zaak natuurlijk net zo lang tegen te houden totdat we vertrokken zijn. maar we zullen de zaak in elk geval onder druk blij ven zetten, dat is tenslotte het enige wat we kunnen doen". Nauw verwant met deze zaken is de problematiek van de „S-5". eveneens dagelijkse kost voor legerartsen en eveneens een nauwelijks besproken onderwerp tijdens de opleiding. De S staat voor stabiliteit en het cijfer 5 geeft aan dat het daarmee niet al te best gesteld is. Een man wiens stabi liteit normaal wordt geacht krijgt een S-l, als het wat minder is een S-2. enz. tot S-5 toe. S-5 is de ideale achterdeur waarlangs een militair die niet in het systeem inpasbaar blijkt (na arts en psychiater) met het etiket „psychisch labiel" uit de mili taire dienst kan worden geloosd Maar de legerarts weet wel beter. Hans Grundmeijer ..Je moet goed bedenken, van de honderd jongens worden er dertig voor militaire dienst uitgeselecteerd, dat is dus de bloem der natie. nou. laat Paul het maar zeggen Paul: ..Van de 350 jongens die er bij mij in Utrecht opkomen, gaat gemid deld tien procent er weer met S-5 uit. Het schommelt natuurlijk per lich ting. en het hangt natuurlijk af van je eigen beleid als arts. maar tien procent voor gek verklaren, dat kan toch gewoon niet waar zijn? In vrij wel alle gevallen zijn het mensen, die in de burgermaatschappij nog nooit met een psychiater in aanraking zijn geweest" Zaak omgekeerd Paul: „Je kunt mensen, die het in dienst niet redden, categoriseren naar bijvoorbeeld heimwee, gezags problematiek. de zinloosheid, moei lijkheden bij groepsopname, extre me lichamelijke en psychische belas ting. enzovoort. In de ADA. de alge mene dienstaanwijzing voor artsen betekent dat de legerstructuur zelf moet gaan erkennen dat ze een aan tal eigenschappen draagt waardoor mensen in de knoei komen" Hans: „Je kunt zelfs zeggen dat er op het ogenblik nog sprake is van een oneigenlijk gebruik van het bedrij ven van geneeskunde. Ik moet elke vent een diagnose meegeven, hij moet eruit, dus er moet en verhaal Horizontaal. 1. rund. 2. vlaskam, 7. rondhout. 9. kalmerend middel. 12. vuur (mal.), 13. horizon. 15. onheil aanbrengende godin. 17. welaan. 18. oliehoudend zaad. 20. Railroad (afk.). 21. gevolg, 22. dichter. 23. voedsel. 24. rivier in Rusland. 26. sportterm, 27. keurig. 28. kippenloop. 29. "lig, 37. muzie dat het een geweldig machtig appa raat van de legerleiding is om alle problemen geruisloos in een gesloten envelop met een stempel ..medisch geheim" te lozen. Natuurlijk zijn er mensen die in bed liggen te huilen, maar er zijn ook jongens die heel zinnige vragen stellen, zoals: waar om is dat hier allemaal zo? Dan krijgt zo iemand te horen: nou jon gen. jij moet maar eens met de dok ter gaan praten Paul: ..Als arts wil je zo dan natuur lijk ook ertoe bewegen hun bezwaren politiek te vertalen. Je zet in elk geval alle mogelijkheden op een rij tje. met als laatste S-5. En ze kiezen nu eenmaal altijd voor het laatste, dat zou ik waarschijnlijk ook doen". Hans „Maar het lost uiteindelijk niets op. Als je Harrie van een be paalde plaats weghaalt, staat mor gen Piet er. En zo sabbelt de ene lichting na de andere maar voort, terwijl veel problemen gewoon al bij voorbaat kunnen worden opgelost. Bijvoorbeeld door plaatsing dichter bij huis als er sprake is van heimwee. Of de fatale leegloop bij militairen proberen op te lossen door diensttijdverkorting. Er zijn solda ten die twintig weken lang hun voer tuig moeten poetsen, daar word je gek van". Niet fris „Die jóngens zijn natuurlijk niet gek. maar het systeem. Daarom plei ten wij voor een wettige manier om iemand eruit te krijgen, die niet in pasbaar is. Als de arts na enkele lange gesprekken constateert dat klachten niet psychisch zijn. dan moet zo n jongen terug naar het on derdeel En dan zou een regionale commissie moeten uitmaken of er voor hem een andere plaats kan wor den gevonden waar hij beter kan functioneren Lukt dat niet. dan moet zo iemand als buitengewoon dienstplichtig worden ontslagen, dus zonder S-5 etiket" Alle dienstplichtige artsen hebben 35. lidwoord. 36. muzieknoot. Oplossing van vorige puzzel. 1. graniet. 2. donatie. 3. kritiek. 96. De heer W. I. Omskornsk. volkscom missaris voor BB van het grootmachti ge Barroesja hield er klaarblijkelijk een bijzonder kapitalistische manier van leven op na. Het bleek tenminste wel uit de kostbare inrijpoort, die toe gang gaf tot het landgoed, waarop de Barroesjaanse ambassade gevestigd was. Een lakei, die een kostbaar uni form ontsierde door er een goedkope bontmuts bij te dragen, opende de gro te poort en gaf het teken ..Vortsk ry- denski!" Dat wil zoveel zeggen als „rij en maar:" En daar ging de grote auto weer. nog minstens tien minuten door de grote lommerrijke tuinen van het ambassadegebouw „Ziezo." lachte de volkscommissaris tevreden. „Ongezien bennen we binnen met de buit. Nu nog de laatste etappe. Wladi- mir. Even de kist uit de auto. dan de trappen op. het bordes over en tenslot te het gebouw binnen. Als dat gebeurd is zullen we een dubbele foddka op de goeie afloop drinken. Dat hebben d wel verdiend." Samen zeulden volkscommissaris en de kleine, g me agent de zware kist het grotejOl bouw binnen, maar nog steeds had ze niet in de gaten, dat er een levt detective binnen het houtwerk var kist verborgen zat Er staan blijkbaar nog van allerlei spannr dingen te gebeuren, nu deonversai brigadier Piet erin geslaagd is doi ni dringen tot in het hart van de amba r de van Barroesja de el: PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN inmiddels van de werkgroep een brief ontvangen, waarin wordt ver zocht adhesie te betuigen met het bovenstaande. Op de kazernes, waar VVDM-artsen werkzaam zijn. zijn ook de commandanten ervan in ken nis gesteld. Maar de reacties zijn oyer hét algemeen niet fris, zoals Hans Grundmeijer het uitdrukt. „In de officiersmess wil geen enkele offi cier meer met me eten, de koffie blijft uit. en het eten is opmerkelijk koud". Paul: „Dat krijg je. je raakt het hele systeem zo in zijn kern. dat de reac ties verschrikkelijk zijn". Hans: „Wat je ook vaak hoort, dat is: jongen, je zit pas een paar maanden in dienst en ik al dertig jaar. hoe kun jij het nou weten?" ONTBREEKT NOG IETS AAN HET UITERLIJK VAM KOM IMG ZEEROB' X 176 - Blijf toch liever niet te lang weg en bespreek alles, ook de wolken aan de politieke Hemel, met Uw geneesheer, lieve Bilant. Met al mijn denken en krachten. Uwe SU Vierde Hoofdstuk Roeleman van Bilant komt. na een afgewerkte kuur van eenentwintig baden en drie rustdagen zonder bad. terug op Gelria. Het is op het aller laatste nippertje, want de dag. dat hij over de grens komt. verklaart Oostenrijk aan Servië de oorlog. Wil lem Hendrik, Jaap en Thea. Carel en Jan Joost, die in Oost-Pruisen zijn voor Clemens' bruiloft, reizen in al lerijl terug. Clemens en Eva. op hun huwelijksreis naar Zwitserland wor den telegrafisch teruggeroepen. Nie mand weet precies, wat er in het land gebeuren gaat. maar een onbestemd gevoel overheerst, dat grote dingen op til kunnen zijn. Op de laatste julidag is de algemene mobilisatie afgekondigd, alle miliciens moeten met spoed opkomen, luidt het bevel Het hele land raakt in rep en roer van reizende en trekkende mannen. Een vreemd en nieuw besef wordt gevoeld, dat niemand meer meester is van eigen lot. Clemens is zonder aarzelen hals over kop. na amper twee dagen hu welijksreis. met Eva teruggekomen. Dadelijk na aankomst op Beukenloo heeft hij het uniform van de Rijden de Artillerie aangetrokken. Dc solda tenbranie van vroeger dagen heeft bij hem plaats gemaakt voor die door Henriette LT. de Beaufort zekere gewichtigheid van de jonge luitenant, die weet. dat bij dreigend gevaar de geüniformeerde mens be langrijker is dan de gewoon geklede burger. Jan Joost ontvouwt een on gekende flinkheid door de verrassing van het ogenblik. Het is. alsof hij met één slag zijn onzekere verlegen heid afschudt, hij leest zelf de op roep van de trappen van het gemeen tehuis, de ambtsketting heeft hij om. de oudste wethouder en de veldwachters zijn er bij tegenwoor dig. Hij leest de oproep met sonore, haast harde stem. Zeven mannen van de plaats en een kleine negentig uit het dorp Beukeloo vertrekken in militaire dienst. De drukte neemt van dag tot dag toe. Op alle straten en wegen is gewemel van karren, fietsen, vrachtwagens, auto's en mo torfietsen. Op de meest afgelegen boerderijen op Beukeloo worden de slijpstenen opgehaald, want het dorp heeft er niet genoeg om de wapens te wetten. Hier en daar haalt men al de paarden uit de stallen. ..Meneer, wat zal er van de komme?" vraagt Ten Bale aar lem Hendrik. Ten Bale is wel merman, maar hij heeft oog voof or geheel. I d „Afwachten." is het geresignefon, antwoord. y Iedereen, vrijwillig of gero^ reist naar eigen honk terug. An nog altijd geen Dolly en Sam. W^. Hendrik, die hun adres niet al t< st weet, heeft hun al drie telegran jt poste restante gestuurd. Eindel mt er antwoord gekomen, in voll d moedsrust schijnen ze ge tel atl feerd te hebben, dat ze eerlang zijnei komen. De draagwijdte van foe woord eerlang is aan de lezersjare het telegram overgelaten en sl ouderparen verteren van onrust al lem Hendrik telefoneert elke a4] u met de Israëls in Amsterdamon. weten net zo min het precieze a er< niet anders dan poste restante is me. „Wat motten ze nou in R doen en het is daar toch im n snikheet?" heeft Willem Hendri rustig en wat kregel aan de gT Sam gevraagd. En de twee va om zich van hun onrust te ontla ri 1 ri sturen dringende telegrammen te-restante naar Rome. Clei stookt het vuur van onrust nog r flink op. hij komt extra op een a met zijn oppasser naar Beukelo1 reden en met een opgewonden .j,* -aal zijn vader, dat als Sam en Dol 1 binnen vier-en-twintig uur ovt Jr' grens zijn. ze er wel eens helein niet meer over kunnen komen. Wordt ven i ng de no RADIO VANDAAG oog op morgen. (23.05 Aktualiteitenoverzicht Radio - TV; 23 30 Den Haag vandaag.) 23.55- 24.00 Nieuws HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) TROS 7.00 Nieuws 7 02 (S) Kom er maar eens uit (7.30 Nieuws. 7.41 -18.00 Aktua I. 8.30 Nieuws 8.315-8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw 10 00 (S) Van heinde en verre. 10 33 (S) Tocrja Toernee informatie, muziek en mensen. 11.45 (S) Café-chantanl: liedjes en muziek uil de goede oude tijd. 12.26 Mede delingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Aktua II. 13.00 (si Een mondje Frans: Franse muziek en informatie. 13.30 (Si Sporl na sport: voor jongens en meisjes 14.00 (S) Specialiteiten a la carte: muzikaal wensprogramma. 15.00(Sl Close-up live-programma, waarbij muziek de boventoon voert (15.30 Nieuws.i. 16.30 iS) Keerpunt, belangrijke fase in een mensenle ven. OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.20 Mens on samenleving TROS 17 30 Nieuws 17 32 tS» Aktua-M.igazine 18 30 Nieuws 13 41 D<-blauwe zaden science-tiction serie' <61. 19 00 <S> Muzicktriptiek. van zeven tot tien 22-00 (Si Alles moet weg gevarieerd muzikaal programma 22.30 Nieuws, 22.40 Aktua III 23.00 (Sl Coulissen: licht kunst- gericht magazine. 23.55-24 00 Nieuws HILVERSUM II1402 m en FM-kanalem VA RA 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnastiek. 7 20 In de Roode Cirkel nieuwsprogramma (8 00 Nieuws 9.35 Waterstanden 9 40 Lichte grammofoonmuziek 1000 Radioweekblad. 11 00 Nieuws 11.03 Ombudsman. 11.15 Even ..bij draaien nieuwe lichte grammo foonplaten 12,00 Echt Centraal gesprek ken 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag I 25 Een middagje Stoomradio jeugdherin neringen 1600 Nieuws 16 03 Moordbrigade Stockholm, hoorspel. 17.00 Metropole Or kest R V C 17.35 Wetenschap in beweging (14 VARA 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuw. 18 11 Dingen van de dag. P.P.: 18 20 Uitzending van de Boeren Partij. 18.30 Tus sen start en finish sport en muziek. 19.30 Brassband magazine 20 00 Nieuws. 20.05 (S) VARA-Klassiek Radio Filharmonisch Or kost en piano, klassieke muziek. 21.45 Ont moet di dichters (I) 22.15 (S) VARA Klassiek kamermuziek NOS" 23 00 Met het HILVERSUM III I44ó m en 4 M-kanalem KRO: 7.02 (Sl Drie op je boterham, muziek en informatie voor werkende jongeren. 9.03 (S) Pep-op-drie. 12.03,(S) Drie tussen de mid dag: Om de KRO-Kiesschijf. 14.03 (S) Pop- Kontakt. met in het tweede uur een special over Slade. 16.03 (S) De Hitmeesters: Vincent van Engelenshow. NOS: 18 03 De Vakuturc- hank. 18.10 (S) NOS-maal. 19.30 (S) Langs de lijn: sport en muziek, met om 19.38 Paarde- koersen. 23.02 (S) NOS-Jnzz 0.02 (S) Metro's Midnight Music: een muzikale ontmoeting. 1.02 (S) Take it easy. 2.02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 (S) De Meurders- Methode. HILVERSUM IV (PM-kanalent NCRV 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S> Tc Deum laudamus: gewijde muziek 7.10 (S> Preludium 9 00 Nieuws. 9 02 (S) Klassieke muziek 930 Theologische etherleergang. 10.00 (S) Orkestpale'. 12.00 (Sl Pianowerken uit de Romantiek (17). 12.30 (S) Zan gersportret. 13 00 (S) In de schaduw van dc meesters. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Hier en nu. 15.00-17.00 (S) Turandot. opera van Puccini. 18.45 (K( Staatsloterij 18.55 (K) NOS: Journaal 19.05 (K) Van gewest tot gewest 19.50 (K) PP: Uitzending van de VVD 20.00 (K) KRO: The cardinal, speelfilm 21.35 (K) NOS: Journaal 21.50 (K) KRO: The cardinal, vervolg 23.05 (K) NOS: Panorarmek 23.35 (K) Sludio Sport ide ite NEDERLAND 2 "UV I 01 18.45 (K) NOS: Paulus de boskabouter |d i trt i 18.55 (K) Journaal 19.05 (K) IKON: Jouw wereld. mi|n wereld, gezinsprogramma. 19.30 (K) IKON-KRO/RKK: Kenmerk 20.00 (K) NOS: Journaal 20.25 (K) SOCUTERA: Uitzending van Sa^n 1 I«J te issi vr« kt it i del 20.30 (K) VERONICA: Veronica aan land, feestprogramma. 0 15—0.20 (K) Journaal 22.30 (K) Slarsky and Hutch. Amerikaan! politieserie 23.30-22.35 (K) NOS: JotJrnaa TV VANDAAG NEDERLAND 1 15.00 (K) TELEAC: Sociale verzekeringen les 6 15.30 (K) NCRV: De ooievaarstrek dierenfilm 16.10 (K) Ki|kdoos 16.50 (K) De reizen van Kim. kinderserie 17.15 (K) Oe trom van Pandoers «7.40—18 00 NPS/NOT: Schooite'evis-e

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4