„Akkoord commissie-Donner is in strijd met grondwet" Mil dichtbij om ment a ar Bezorgdheid binnen fractie Partij van de Arbeid: Middenschool (1) liddenschool (2) Studentenactie egen liet doorgaan van lenoeming aan de U op LiEG AJ ABP 7>E DOOFPOT afscheid van soete suikerbol almere erfenis rust roest Vrouw gewurgd na echtelijke ruzie Nog geen werktijd verkorting voor oudere ambtenaren het weer Zonnig weerrapporten iDAG 16 APRIL 1976 BINNENLAND TROUW KWARTET 5 ezorgd voor de vrijheid van onder ijs heeft mevrouw Van Someren- owner, lid van de Eerste Kamer )oor de V.V.D., een motie inge- end die gericht is tegen (experi- enten met) de middenschool, j aar redenering is simpel. Wanneer ter (bij algemene invoering van de iddenschool) of reeds vanaf 1 au- istus aanstaande (wanneer op drie aatsen experimenten beginnen) de 11 iddenschool de enige mogelijke hoolvorm is voor de groep van (]iraalf- tot zestienjarigen, is er van i ije schoolkeuze geen sprake meer. v at betekent een aantasting van de ijheid van onderwijs. Wil men ze weg al experimenterend op- lan, dan is wijziging van de I ondwet nodig, zegt mevrouw Van tymeren. Er lijkt geen speld tussen i krijgen, iten we er dan maar met de ormram op af gaan. De vrijheid 4n onderwijs garandeert de vrije ;us van ouders die een school voor un kinderen kiezen die overeen- imst met hun eigen godsdienst en pste levensovertuiging. Die vrij- ,id maakt het mogelijk bijzondere lolen te stichten en in stand te iden, waarin men kinderen on- jrwijst en opvoedt vanuit eigen :alen. Wanneer er ooit een mid- ischool zou komen, dan zal het [tuurlijk ook mogelijk zijn christe- ;e naast openbare middenscholen stichten. 1 de vrijheid van richting op Ie punten ook een zekere vrijheid inrichting vergt, kan de inrich- ig van ons totale onderwijsbestel leen door de wetgever worden itgesteld. Zoals de wetgever gere ild heeft dat er één soort kleuter- iderwijs bestaat en één soort lager iderwijs zo kan de wetgever straks ik bepalen dat er één soort onder- rHjs voor twaalf- tot zestienjarigen Zoals nu de mammoetwet [geit dat er vele soorten van voort zet onderwijs zijn. (et verbaast ons niet dat de VVD iet een motie komt, waarin zelfs de indwet in stelling wordt gebracht ;en experimenten met een mid- nschool. Men voelt in die kring J*mers weinig voor een mid- ischool. Het is echter onbegrijpe- k dat de woordvoerders van KVP I ji CHU deze motie mede hebben itodertekend. Men kan vinden dat kr te zijner tijd naast de mid denschool ruimte moet blijven voor ndere schooltypen (zoals AR- lÊnator Diepenhorst meent). Men zelfs ronduit tegen de mid zijn. Maar gebruik dan ^et het argument dat de vrijheid lS in onderwijs in gevaar is. >.r is nog een andere kanttekening dj maken bij dit merkwaardige lonsterverbond tussen liberalen en ^n deel der confessionelen in de Al zes jaar lang is door n htereenvolgende kabinetten van politieke kleur en met n >edvinden van een duidelijke eerderheid in de Tweede Kamer e n naar we meenden ook in de Kamer) gewerkt aan experi- t enten met een middenschool. Dui- nfelijk is vastgesteld dat het parle- ent tussen 1980 en 1985 alle gele genheid zal hebben om te beslissen ie ver invoering van de mid- njenschool. Dat is nu echter niet aan e orde. Waar haalt mevrouw Van v{fomeren dan de euvele moed van- een zo lang voorbereid en ireed gesteund experiment nu te warsbomen met een dergelijke mo- ie? Is dat een voorbeeld van de ezonnenheid waarmee de senaat leegt te oordelen? door Huib Goudriaan in onze onderwljsredactie MSTERDAM Enkele tientallen ïudenten hebben gisteren enige tijd Dorgebracht op de bestuurskamers kn de hoofdgebouw van de Vrije iversiteit om zo hun ongenoegen demonstreren over de benoe- ïgskwestie aan de medische fa- Iteit. Zoals gemeld kan aan die iulteit de heer B. J. Gerritsen niet loemd worden tot onderwijscoör- lator. omdat hij de doelstelling t wil ondertekenen, heer Gerritsen is belijdend lid de hervormde kerk, maar hij wil evangelische doelstelling niet te men. omdat hij deze te pretentieus It. De bezettende studenten me- dat hij snel benoemd moet wor- De doelstelling mag volgens in niet misbruikt worden als „poli- ïk selectie-instrument", it bestuur van de personeelsorga- atie van de Abva (afdeling VU) ift zich gekeerd tegen het bestuur i de VU-vereniging, waarin sym- ithisanten van de CPN uit be- ijke functies geweerd worden, doelstelling van de VU mag vol- s het Abva-afdelingsbestuur niet ibruikt worden om iemands poli- ■'ke overtuiging te beoordelen. DEN HAAG/ASSEN De door Nederland met de Verenigde Staten gesloten overeenkomst voor uitwisseling van gegevens over de Lockheed-steekpenningen, is (tot op heden) formeel niet aan het parlement meegedeeld, noch door het parlement goedgekeurd, hoewel dit volgens de grondwet een vereiste is. Drs. H. M. Franssen, Tweede-Kamerlid voor de Partij van de Arbeid, die zich binnen de fractie met het staatsrecht bezighoudt, heeft duidelijk moeite met deze gang van zaken. In de grondwet is vastgelegd dat overeenkomsten met andere mo gendheden zo spoedig mogelijk aan de Staten-Generaal moeten worden meegedeeld en „niet in werking tre den dan nadat zij door de Staten- Generaal zijn goedgekeurd" (artikel 60). Dit behoudens enkele uitzonde ringen, waarop hieronder nog wordt ingegaan. In Den Haag wordt echter aange voerd dat het op 29 maart door de Nederlandse ambassadeur in Wash ington („namens de commissie van drie") ondertekende akkoord geen overeenkomst is in de zin van de grondwet, omdat het niet zou gaan om een door de regering, maar om een door de „onafhankelijke, particu liere commissie van drie gesloten werkakkoord." De in Assen wonende drs. Franssen bestrijdt deze opvatting. Hij oor deelt: „Dat de overeenkomst zou zijn gesloten door een particuliere Neder landse groep vind ik onzin; de com missie van drie moet worden gezien als een orgaan ad hoe, dat de regering heeft ingesteld. De commissie is op zijn minst een onderzoekorgaan, met door de regering benoemde leden en met een door de regering verstrekte taakomschrijving." Geen goedkeuring? Franssen meeht dat de commissie bij het sluiten van de overeenkomst als „orgaan van de Nederlandse over heid" is opgetreden en dat er dus, „zij het langs een zeer ongebruikelijke en opmerkelijke weg, Wel degelijk een akkoord tot stand is gebracht tussen de Nederlandse en Amerikaanse re gering." Overeenkomsten met het buitenland zijn echter gebonden aan regels, zoals die zijn omschreven in artikel 60, 61 en 62 van de grondwet. Nu de regering zich kennelijk niet gebonden acht - in het geval van deze overeenkomst - aan artikel 60 (over eenkomsten moeten worden voorge legd aan, en goedgekeurd door het parlement), zou nog kunnen worden verondersteld dat de regering artikel 61 in acht neemt. Hierin wordt gewe zen op de mogelijkheid van een „stilzwijgende goedkeuring" door het parlement. Prof. mr. C. W. van der Pot schrijft in zijn „Handboek van het Nederlandse Staatsrecht" dat een „uitdrukkelijke uitspraak" van de Staten-Generaal niet altijd nodig is. Om onnodig oponthoud van een overeenkomst te voorkomen maakt de grondwet het mogelijk dat de goedkeuring van de Staten-Generaal „stilzwijgend" is verleend, indien niet binnen dertig dagen nadat de overeenkomst aan de beide Kamers is voorgelegd, door het parlement duidelijk wordt gemaakt dat de overeenkomst aan een uit spraak van het parlement moet wor den onderworpen. Binnen die dertig dagen kunnen de beide Kamers ook verklaren dat géén uitspraak wordt verlangd. Bij tal van overeen komsten is deze stilzwijgende goed keuring in praktijk gebracht. De re gering heeft deze mogelijkheid voor het Lockheed-akkoord in ieder geval niet aangegrepen (of het zou nog moeten gebeuren) want het akkoord is niet aan de Kamer voorgelegd. Volgens drs. Franssen is hierna de meest voor de hand liggende proce dure die van een uitzonderingsmoge lijkheid, waarbij de goedkeuring van het parlement niet nodig is. Artikel 62 van de gronidwet noemt vier uit zonderingen, waarvan 62 C het mees te in aanmerking lijkt te komen: „in dien de overeenkomst geen belangrij ke geldelijke verplichtingen aan het Koninkrijk oplegt en voor ten hoogste een jaar is gesloten." Ook deze mogelijkheid heeft de regering tot nu toe niet genoemd. Maar drs. Franssen acht het niet uitgesloten dat de regering bij het uitbrengen van het rapport van de commissie Drs. Franssen: commissie is wel degelijk orgaan van de staat van drie alsnog deze procedure zal hanteren. Ofschoon de heer Franssen ons dat niet met zoveel woorden zegt, kan de op 1 april jongstleden door PvdA- fractievoorzitter Ed van Thijn schrif telijk bij premier Den Uyl ingedien de vraag worden gezien in het licht van een bij de PvdA-fractie heersen de bezorgdheid. Van Thijn vroeg: „Brengt de overeenkomst die Neder land met het Amerikaanse ministe rie van justitie over de uitwisseling van gegevens in de Lockheed-affaire heeft gesloten, verandering in de toe zegging van premier Den Uyl aan de Tweede Kamer?" De premier had namelijk op 10 februari de Tweede Kamer toegezegd, dat de regering het rapport van de commissie van drie aan de Kamer zal voorleggen. In de tekst van het met de Verenigde Staten gesloten akkoord staat ech ter dat de beschikbaar komende in formatie vertrouwelijk is en niet openbaar mag worden gemaakt aan „derden of aan regeringsinstanties, die geen wettelijke onderzoeksbe- voegdheid hebben." De informatie is dus wel beschikbaar voor de justitie in Nederland, als zou blijken dat een strafrechtelijk onderzoek moet wor den ingesteld, én voor het kabinet, maar kan niet worden voorgelegd aan het parlement. Of mag worden aangenomen, dat een eventuele par lementaire enquête-commissie (die immers de door het Amerikaanse ministerie van justitie verlangde on- deizoeksbevoegdheid wel degelijk heeft) toegang tot de informatie mag hebben? Deze parlementaire enquê te, die door een aantal Kamerleden wordt gewenst, biedt ook de moge lijkheid de commissie van drie onder ede te horen, terwijl deze commissie dit dan niet behoeft te weigeren op grond van het akkoord met het Ame rikaanse ministerie van justitie. De parlementaire enquête-commissie is dan immers, volgens de wens van het Amerikaanse ministerie van justitie die slechts gegevens wil afstaan aan organen met onderzoeksbevoegd- heid, een dergeljk orgaan. Geen doofpot Nu de premier woensdagavond in antwoord op de vraag van drs Van Thijn heeft gezegd, dat al overleg wordt gepleegd met de Amerikaanse regering over „een ruimere versprei ding" van de Lockheed-gegevens dan thans op grond van het gesloten akkoord mogelijk is, lijkt de in „Haagse kringen" heersende opvat ting dat er geen vrees hoeft te be staan voor de befaamde doofpot, nog te zijn onderstreept. Niettemin wekt de premier de indruk dat een zwen king is gemaakt, omdat in Den Haag tot dusverre werd aangenomen dat de met Amerika overeengekomen vertrouwelijkheid voor bepaalde do cumenten van blijvende aard was. Deze vertrouwelijkheid betreft docu menten, die niet in de conclusies, dus in het rapport van de commissie van drie, zullen zijn opgenomen. Als het kabinet over de resultaten van het onderzoek van de commissie van drie bechikt, zal de minister van jus titie moeten oordelen of er een straf rechtelijk onderzoek moet komen. Het dan genomen kabinetsbesluit en de conclusies van het rapport van de commissie zullen aan de Kamer wor den meegedeeld. „Alles zal worden openbaar gemaakt, behalve pure pri- vé-zaken," heeft de premier trou wens enkele malen beloofd. Werkakkoord Op de vragen, die drs. Franssen heeft opgeworpen, antwoordt de heer G. van der Wiel, directeur van de rijksvoorlichtingsdienst: De staat der Nederlanen is op geen enkele wijze gebonden aan dde commissie van drie en geen orgaan van de staat. Daarom is de grondwet ook niet van toepassing op het akkoord dat de commissie van drie heeft gesoten met het Amerikaanse ministerie van justitie. Bovendien moet deze over eenkomst worden gezien als een wer kakkoord, een vstgelegde wijze van werken tussen het Amerikaanse mi nisterie van justitie en de commissie van drie. De staat der Nederlanden is hierdoor niet gebonden en de Nederlandse verdragsdeskundigen onderstrepen ook dat als er documenten zouden worden gevonden, die openbaarma king vereisen, een andere overeen komst kan worden gesloten. De Ne derlandse ambassade in Washington heeft al bij het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken aan de bel getrokken en erop gewezen dat we ons niet gebonden achten door dit werkakkoord en er alsnog een andere regeling moet kunnen wor den geschapen voor openbaarma king. Die openbaarmaking is echter pas terzake als er stukken worden gevonden, die openbaar moeten wor den gemaakt." DE. Tekeningen, bij yoorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- X X onder redactie van loes smit De geestelijke vader van de tele visieserie „In de Soete Suiker bol", de kunstenaar Willem G. van de Hulst, houdt grote oprui ming. Tot 26 april zijn in zijn eigen Galerie Duurstede een gerestaureerde kolenschuur aan de Lekdijk in Wijk bij Duurstede zo'n honderdvijftig originele prenten van de gezette warme bakker te zien. diens spichtige vrouw en alles en iedereen die met de Soete Suikerbol te maken hadden. Ze zijn ook te koop. alle maal gesigneerde aquarellen, waarvan de prijzen tussen de zes tig en honderdzestig gulden liggen. Van de Hulst neemt met deze „uit verkoop" zo'n beetje afscheid van de Soete Suikerbol. De geschiede nis van de bakkerij en zijn bewo ners is een vertrouwd stuk van het leven geworden: als jongetje dat nog maar net van de lagere school af was. illustreerde hij al de eerste Suikerbol-boekjes die zijn vader geschreven had en sindsdien is hij er eigenlijk nooit meer mee opgehouden. Nu wil hij wel eens een punt achter die epi sode zetten om zich geheel te kun nen wijden aan het schilderen van landschappen en portretten. Of hij zich voor honderd procent zal kunnen losscheuren van zijn Soete Suikerbol. zal de tijd leren. In elk geval bewaart hij uit de tientallen Suikerbol-jaren zelf een stuk of twintig prenten, als een herinnering aan xoat was. voor later en voor zijn kinderen. Zolang de tentoonstelling open is. kunnen belangstellenden dage lijks van één tot zes uur in Gale rie Duurstede terecht, op vrijda gen en zaterdagen bovendien tot tien uur 's avonds. Op de foto staat Willem van de Hulst heel klein tussen de grote figuren die zijn leven tot nu toe min of meer beheersten: zijn gees teskinderen de bolle bollenbak- ker. diens uitgemergelde eega en de koning. Hoewel er nog niet één echt huis in de nieuwe polderstad Almere klaar is, laat staan bewoonbaar, is de bevolking van Almere-Haven (het eerste deel) in korte tijd met meer dan negen procent toegeno men. Hoe dat te rijmen valt. wordt in Cultuurlij p het perso neelsblad van de rijksdienst voor de IJsselmeerpolders haarfijn uit de doeken gedaan: weliswaar staan er nog geen permanente hui zen, maar wel acht houten, ver plaatsbare, die natuurlijk maar tijdelijk dienst doen en samen „het bivak" vormen. Sinds decem ber vorig jaar waren er zeven be woond. door rijkspolitiemannen, verpleegkundigen, de beheerder van het RIJP-kantoor en een monteur, met hun gezinnen. In totaal waren dat tweeëntwintig mensen en daar is bijna twee maanden geleden in het nog lege stukje „bivak" een echtpaar bij gekomen. Die twee hebben voor de stijging van de Almere- bevolking met ruim negen pro cent gezorgd. Overeenkomstig haar in een testa ment vastgelegde wil is de Stude- baker uit 1948 van de augustus vorig jaar in het Zuidafrikaanse Ladybrand overleden mevrouw Mona Griffiths toch plechtig „be graven". Dat het zo lang geduurd heeft, komt doordat de uitvoerder van het testament het eigenlijk een beetje al te gek vond om een auto te begraven, en ook doordat liefhebbers van oude auto's steeds hebben gedreigd de wagen direct weer te zullen opgraven. De Stu- debaker is een van de negen van dit type die nog in Zuid-Afrika te vinden zijn. De autofans hebben hun bedreiging weliswaar pog niet ingetrokken, maar uiteindelijk heeft de executeur testamentair besloten zich er niets van aan te trekken wat er na de „begrafenis" met de auto gebeurt. Op de ge meentelijke mestvaalt van Lady- brand liet hij een bulldozer een gat van twee meter diepte graven, de Studebaker werd in het „graf" neergelaten, de executeur gooide er een handvol bloemen op en terwijl dezelfde bulldozer de hele zaak vol aarde stortte, sprak hij de gedenkwaardige woorden „rust in vrede" en verliet daarop de mestyaalt. In het midden-Engelse dorpje Caddington, dat volgens de be schrijving de woonplaats zou kun nen zijn van Agatha Christie's speurgrage. ook wel bemoeiziek genoemde Miss Marple. staat een villa ter waarde van een ton waar in al drie jaar geen mens meer woont. Maar niemand kan het ko pen of huren zolang de erfgena men van de drie jaar geleden over leden bejaarde eigenaressen Sybil en Renee Collins in leven zijn: zes hondjes chihuahua's en Yorkshire terriers die al die tijd het huis bevolken, omdat de zus ters Collins niet wilden dat na hun dood hun lievelingen in een ken nel terecht zouden komen. Ze lie ten dus bij testament het huis aan de honden na en lieten hun zuster, mevrouw Agar, beloven voor de dieren te zorgen. Die woont er vlakbij en brengt de zes hondse huiseigenaren nu dagelijks hun portie hart, lever en vers water. De villa zelf is intussen niet meer in zo'n blakende welstand. De bewo ners onderhouden het huls uiter lijk niet en blijkbaar doet me vrouw Agar dat evenmin. De vitra ges hangen althans in flarden voor de ramen en de vensterbank wordt slechts gesierd door een ar metierige plant, die duidelijk min der leeftocht toegediend krijgt dan de honden. Maar zolang alle rekeningen netjes op tijd betaald worden kan het gemeentebestuur er niets tegen doen, hoe graag het ook zou ingrijpen. Van een verslaggever HELMOND De 25-jarige mevrouw W. van Oirschot uit Helmond is in de nacht van woensdag op donderdag door wurging om het leven gebracht. De Helmondse politie heeft haar man, de 27-jarige H.K., als verdachte aangehouden. Volgens de politie ver keerde K. tijdens het gebeurde lich telijk onder invloed van alcohol. De verdachte wurgde zijn vrouw in hun woning na een ruzie. Daarna belde K. een kennis, die de politie waarschuwde. DEN HAAG Minister De Gaay Fortman (binnenlandse zaken) heeft de gemeente Den Haag verboden werktijdverkorting in te voeren voor 63- en 64-jarige ambtenaren. Het gemeentebestuur had plannen in deze richting bekend gemaakt. Het ministerie heeft laten weten dat de gemeenten niet vooruit mogen lopen op de conclusie van een werkgroep van het ministerie, dat een onderzoek instelt naar de proble matiek van oudere ambtenaren. De werkgroep bekijkt het hele probleem van de „pre-pensionering", aldus het ministerie. De gemeenten moeten daar niet op eigen houtje in gaan wroeten. Van onze weerkundige medewerker Het paasweer laat zich goed aanzien. Het zal vrij zonnig en droog zijn en bovendien wordt het overdag geleidelijk- aan iets warmer. Juist op tijd is er een krachtige hogedruk- zone van de Azoren tot Noord-Rusland tot opbouw gekomen. Zolang de as van de hogedrukverbinding nog bo ven de Noordzee ligt, waait er een stevige noordooster, voor al in het Waddengebied. Tij dens het paasweekeinde gaat de wind echter meer op zijn lauweren rusten waardoor het overdag in een groter gebied van Nederland geleidelijk warmer zal worden. Er zijn dan lente-temperaturen van 15 tot 20 graden mogelijk, echter voornamelijk in het binnenland. Aan zee blijft het koeler. Het zeewater is dan ook nog lang niet op peil met slechts 6 tot 7 graden. Bij een aanlandige wind wordt de temperatuur onmiddellijk ge drukt. Vanmiddag was het aan onze noordwestkust niet warmer dan 9 graden, het lichtschip Texel meldde 8 graden. Emden gisteravond 7 graden tegenover 16 tot 17 graden in Midden- en Zuid oost-Nederland. Stabiel bij ons, regen en on- -Ö" zomg BS mot opWarngen ff. hagel •bewofcng sneeuw regen 2^5 crweet 19 temperaturen ion Lchtda* n m-lhbaren w-w wermtefront H hoge-dnitgebed w-w t<ou-troni I. iage-dr\*gebed =9 verpiaatsmgsnehtrig weersachtig weer in het Mid- hij 13 graden. Aan de Spaanse dellandse-Zeegebied. vooral noordkust staat een storm- in Italië en op de Balkan. Aan achtige noordwesten tot de Costa del Sol regende het noordenwind. Er vallen daar buien bij 's middags geen ho gere temperaturen dan 6 gra den. Ook daar instabiliteits- onweer. De noordelijke stro ming zet zich voort tot in Zuid-Portugal, waar de ther mometers met 13 tot 15 gra den ook al onder de maat blijven. Zelfs Tanger in Noord-Marokko meldd^ maar 16 graden. Malta maximaal 17. Behalve de Lage Landen zul len ook Duitsland. Oosten rijk, Zwitserland, grote delen van Frankrijk en Engeland van het mooie weer profite ren. Ook Scandinavië blijft aanvankelijk gunstig maar later kunnen daar wel van het westen uit storingen doordringen, in de eerste plaats in noordelijke gebie den. De temperatuur in Innsbruck kwam donderdag middag op 19 graden evenals in Düsseldorf en het Oostbel- gische Florennes. Een paar dagen geleden be richtten wij over cycloon ..Marie" boven de Stille Oce aan ten oosten van de Filip pijnen. Erg veel heeft die niet gepresteerd: hij verplaatste zich nauwelijks. Waarschijn lijk iside zeewatertempera tuur nog te ongunstig en het hogedrukgebied ten zuiden van Japan te sterk. Normaal trekken ze over de Filippijnen naar Vietnam. Die cycloon was trouwens ook wel een vroegertje. Tussen 1901 en 1955 is op de Stille Oceaan» maar één keer in de twee-en- afnemende wind een-half Jaar een cycloon in april voorgekomen, voor maart geldt één keer in de drie jaar. voor februari één keer in de vijf jaar. Voor het laatst in 1971 was er een cy cloon in april. In 1975 ver scheen de eerste cycloon heel laat. namelijk pas in juli. Curieus is de zeer lage luchtdruk bij de tropische cy cloon op 18 augustus 1927 ten oosten van Luzan geweest, namelijk 666.5 millimeter of tewel 888.5 millibar. Het stoomschip „Saparoea" nam deze extreme waarde waar. door insiders „een recordcij fer vol vertrouwen". Nu we het toch over extremen hebben: de mij grootst beken de etmaalhoeveelheid regen op aarde viel op 25 Juli 1957 in Isahaya. Japan, te weten 1109.2 mm in één dag. (Ter vergelijking: De Bilt 766 mm in een heel jaar). Het gevolg van die Japanse zondvloed was 500 doden. Het water steeg door overstroming an derhalve meter in een kwar tier tijd. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth Rtd Twente Vlisslngen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki InnsbrQck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zürlcht Casa Blanca Is tan boel Las Palmas New York Tel Avtv TunLs onbew onbew onbew geh bew onbew onbew onbew onbew onbew onbew geh bew regen zw bew licht bew half bew onbew onbew zw bew licht bew regenbui geh bew onbew licht bew onbew onbew regenbul regenbui half bew half bew onbew onbew licht bew HOOOWATER 3.29-15.56. Haringvliet* terdam *5.4)—11.17. Scheveplngen 4 50-17.14. IJmulden 5.27-17.51. Den Helder t.43—22.07, Harllngen 11.59Delfzijl 1 43-14 07

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5