Ontwikkeling bij bewapening is ons uit de hand gelopen DCLLy Radio- en televisieprogramma's VAN ARNHEM Van Dam Even puzzelen Niet in Paradiso maar thuis Vangst Nederlandse kotters verdeeld onder Franse bejaarden Mounties gaan van AVRO naar TROS CITROËN fj MEMO Vrijdag 16 april 1976 binnenland- radio en tv In Achter het Nieuws werd donderdagavond aangetoond dat de manier waarop men met grafieken omspringt de resultaten aanmerkelijk kan doen veranderen In een gecombineerde uitzending met de Ombudsman rekende staatssecretaris Van Dam veertien dagen geleden, aan de hand van tabellen, voor dat de laagstbetaalden er straks ondanks de prijsstijgingen nog veertig gulden op vooruit zullen gaan. Hij vergeleek echter de komende AOW-uitkering met de situatie van 1975 Zijn cijfers waren wel juist, zei Johan van Minnen nu. maar het gebruik ervan deugde niet. Een vergelijking met de toestand van vorig jaar namelijk geeft een achteruitgang te zien van 25,77. De heer Koning uit de Amsterdamse Kinkerbuurt, die in de vorige uitzending al ongezouten te kennen gaf niet te geloven in de veertig gulden extra, blijkt het bij het rechte eind te hebben gehad en er maar liefst 76.06 bij in te gaan schieten. Netty Rosenfeld maakte een niet onaardig portretje van landgenoten in het door Zaanstad opgeslokte Assendelft. Maar het programma zou wat meer body kunnen hebben krijgen. Ook Koot en Bie waren aan de magere kant. De eerste indruk van de nieuwe Britse serie Beryls Lot leidt tot de conclusie dat de VARA hiermee een verlengstuk van Coronation Street heeft gevonden. Een film over pyramiden is het bekijken waard Deze bouwwerken uit de oudheid blijven een bijzondere aantrekkingskracht uitoefenen. Behalve de verwondering over het technisch vermogen van de bouwers, is er het mysterie van de vele onbeantwoord gebleven vragen. Tot verwondering gaf de woensdag door de EO gepresenteerde BBC-documentaire alle aanleiding. Op het punt van opheldering echter kwamen de samenstellers niet veel verder dan de informatie die een goede encyclopedie biedt. Een bijkomstigheid viel op in het Nederlandse commentaar, er werd gesproken over de pyramiden van Gisa. hoewel de plaats algemeen bekend is als Gizeh. Er zijn talloze verhalen in omloop over onderzoekers en grafrovers, die in de gangen en kamers waren doorgedrongen en op een onnatuurlijke wijze aan hun eind kwamen. Zij versterkten de oude geruchten dat de pyramiden zich hun mysterie niet straffeloos laten ontfutselen. Aan dit onderdeel van de raadsels gingen de filmers voorbij. Slechts vaag werd de legendarische invloed aangestipt, o a. in de slotmededeling dat de pyramiden gerespecteerd willen worden. En dit was in een EO-commentaar op zichzelf een klein mysterie Het leven zit nu eenmaal vol raadsels. Je moet alleen goed opletten om ze in de gaten te krijgen. Zoals in Sprekershoek. Daarin kwamen jongelui aan het woord die ..totaal-dienstweigeraars" zijn en zich verenigd hebben onder de naam ..onkruit". Met een t op het eind. want ze doen niet aan zelf-discriminatie. Uit hun verklaringen bleek nauwelijks dat zij 'worden gedreven door gewetensbezwaren. Ze lijken politiek gemotiveerd volgens oer-oude sjablonen. De huidige machtsstructuur zit niet goed in elkaar en de staat is ondeugdelijk, vooral de wijze waarop die staat zich meent te moeten beveiligen. De naam On-kruit klinkt pacifistisch, maar of de leden van deze werkgroep wel zo vredelievend zijn waag ik voorzichtig te betwijfelen. Wie beweert dat de legerscharen van het Warschau-Pact uitsluitend defensief bezig zijn en dat de NAVO aanvallend gericht is. die moet ergens tussen Moskou en Mokum een hersenspoeling hebben ondergaan. Tenzij het een groteske grap is van jongens die erop gewed hebben dat zij in Sprekershoek zouden worden toegelaten. Voorlopig lijkt het erop dat de NOS het bieden van ontmoetingsmogelijkheden iets te ver heeft doorgedreven. Ton Hydra door H. M. von Meyenfeldt Hoofdstuk vier van het ontwerp-programma van het CDA: ..Verantwoordelijkheid voor de wereld", handelt over het internationale beleid. De pijlers, die dit beleid dragen, zijn: de zorg over de bewapeningswedloop: de noodzaak de Nederlanse defensie-inspanning af te stemmen op een in bondgenootschappelijk overleg aanvaard niveau en de bereidheid om bij te dragen aan de bevordering van de positieve vrede in de wereldgemeenschap door solidariteit met wie arm is en geen voldoende bescherming geniet. In wat volgt, wil ik nader ingaan op wat het programma in het vooruitzicht stelt met betrekking tot de bewapeningswedloop en de Nederlandse defensie-inspanning. ..De ongebreidelde bewapening zoals manifest in de zogenaamde bewape ningswedloop. dringt tot een veilig heidsbeleid waarin wapenbeheersing en ontwapening van vitaal belang zijn voor de internationale veilig heid". staat er in het ontwerp- program. Laat ik proberen de omvang van deze wedloop met een enkele lijn to schetsen. De militaire uitgaven in de wereld zijn op basis van de prijzen van 1974. al gestegen tot rond 220 miljard dollar per jaar. Dat is vijftien maal de hulp die via officiële kanalen aan de ontwikkelingslanden wordt verstrekt en meer dan de uitgaven in de wereld voor bijvoorbeeld onder wijs en gezondheidszorg Op conventioneel militair gebied zijn wapensystemen in ontwikkeling, die door onder andere afstandsbereik, werking, trefzekerheid en hoge vuursnelheid een revolutie op het ge bied van de oorlogvoering kunnen teweeg brengen. In dit verband denk ik met name aan anti tankwapensystemen en vliegtuigbe strijdingsmiddelen. Ook de vernieuwing en verfijning van de atoombewapening gaat onvermin derd door. De grote mogendheden hebben een arsenaal aan kernwapens dat overeen komt met twee miljoen keer de vernietigingskracht van de bom. die in 1945 Hirosjima ver woestte. En de totale voorraad atoomwapens alleen al in midden- Europa wordt geschat op tien- tot vijftienduizend. Het meest zorgwekkende aspect van deze concentratie van vernietigings kracht is. dat zü zich ontwikkelt als uitvloeisel van technologische voor uitgang en het aanhoudend wantrou wen tussen Oost en West. De ver wachting is dat de atoomwapen wedloop in een versneld tempo zal doorgaan, wanneer Amerika en Rus land in het kader van de Salt-2 ide tweede ronde van de besprekingen over beperking van de strategische 3 i S 1 8 9 EVEN PUZZELEN Horizontaal: 1. staatsman 2. lof-boom-zangstuk 3. zuidvrucht-beschermgeest 4 vreemde munt-een weinig- muzieknoot 5. moerasvogel-wilde beest- aardrijkskundige aanduiding 6. Holl.gravin-gast-muzieknoot 7. deel van een trap loterijbriefje maanstand 8. electrisch geladen atoom-droog- een der Cycladen 9 aalgeer-vlokkige stof op bier enz. Verticaal: 1. ridderorde 2 Europeaan-wiel-cylindervormig voorwerp 3. zakgeld-muzieknoot-nauw 4. soepel-plaats in Zeeland 5 rund-kraam-vod 6. omslag-gesloten-zwaardvis 7. oorlogsgod-peulvrucht-volksnaam van de kauw 8 voorkomen-gehoororgaan-vrouw van Jacob 9 leest-toiletartikel Oplossing van vorige puzzel Hor. 1kati. 5. plan. 9 kalmoes. 11 eikel. 13. etter. 15. knel. 17. semi. 18. str. 19. materie. 21. sabel. 22. agnaten. 24. tel. 26. teil. 27. Arno. 28 arsis. 30. spats. 31. snuitig. 32. keel. 33. Aser Vert. 2. akker. 3 tael. 4 111. 5 Poe. 6. letsel. 7. aster. 8. heks. 10 drie. 12. integer. 14. eminent. 16. tabel. 19. mat. 20 ten, 21. saüne. 22. atap. 23 Nisse. 24. trage. 25. löss. 27. apis. 29. sul. 30 sta. bewapening) geen overeenstemming bereiken over de beperking en ver mindering van deze strategische be wapening 26 atoom-landen Een ander dreigend gevaar is de ver dere verspreiding van kernwapens over de wereld. Behalve dezes landen (Amerika. Rusland. China, Frank rijk, Engeland. India) die nu al kernwapens hebben, zijn nog twintig andere landen in staat deze middelen te produceren. Ten slotte nog een enkele opmerking over de bewapening in de Derde We reld. Het aandeel van de Derde We reldlanden in de totale militaire uit gaven verdubbelde in de laatste tien jaren en is nu bijna elf procent. Een aantal van deze landen geeft zelfs meer dan tien procent van het natio nale inkomen (Nederland 3,5 procent) uit voor militaire doeleinden. De belangrijkste wapenleveranciers zijn uiteraard de ontwikkelde landen. Aan de top staan Amerika en Rus land met Engeland en Frankrijk als goede volgers. In 1974 beliep dc waarde van de gele verde wapensystemen het recordbe drag van vier miljard dollar. Het zal mede gezien de economische proble men waan het westen voor staat, niet eenvoudig zijn aan deze uiterst voorde lige handel beperkingen op te leggen. Reactie van CDA Hoe reageert het CDA op deze ont wikkelingen? In punt 161 van het ontwerpprogram lees ik onder ande re: ..Actieve inzet, met name door het lidmaatschap Geneefse ontwa peningscommissie en( deelnemen aan MBFR-besprekingen. voor effec tieve maatregelen tot beheersing en vermindering van bewapening, met name van wapens voor massale ver nietiging." De punten waarin dit voornemen nader is uitgewerkt, duiden op een uiterst voorzichtig beleid. Weliswaar moet het gebruik tof het dreigen met het gebruik) van atoomwapens min der accent krijgen, maar wij mogen daarbij vanwege reële oneven wichtigheden in de conventionele bewapening nooit zover gaan dat onze veiligheid wordt aangetast. Ook het streven naar de tot standko- ming van kernwapenvrije zones in de wereld wordt positief gewaar deerd. maar alleen in die gebie den waar het kernwapen zijn intrede nog niet heeft gedaan; dus niet in Europa. Deze voorzichtige benadering houdt stellig verband met de in CDA kringen nog steeds levende gedachte dat de achterstand van de Navo op conventioneel militair gebied in Eu ropa. goedgemaakt kan worden door de dreiging overeind te houden om kernwapens als eerste te gebruiken. Geen betekenis Afgezien van de ethische onaan vaardbaarheid van deze gedachte geloof ik dat zij gezien actuele poli- tiek-strategische ontwikkelingen haar praktische betekenis verloren heeft. Rusland is Amerika op atoom gebied opzijgestreefd. En nu de par tijen elkaar in evenwicht houden, is de bereidheid en dat geldt voor beide partijen om als eerste atoomwapens te gebruiken, vanwe ge de te verwachten reactie van de ander, uiterst gering. Met andere woorden: een conventio neel tekort kan niet meer met atoomwapens worden opgevuld. De betekenis van deze ontwikkeling voor het veiligheidsbeleid is tweele dig. Ten eerste: een te grote ach terstand op conventioneel gebied In onze krant van donderdag 8 april stond in een verslag van de discussie in het Amsterdamse Paradiso over de vraag ..Bevindt Nederland zich in een amusementscrisis?" vermeld dat de heer Rein van Rooy zich „luid ruchtig scheldend in de discussie mengde". Dat blijkt een misverstand te zijn. De heer Van Rooy was die avond in zijn woning in Leiden en niet in Paradiso Onze excuses voor de onjuiste waar neming Redactie Trouw kan agressie uitlokken; ten tweede de evenwichtstoestand op atoomge bied biedt de mogelijkheid om de rol van kernwapens in Europa ver terug te dringen. Maatregelen die in een CDA- programma thuishoren zijn mijns in ziens dan ook: het wederzijds verbod van het ge bruik van kernwapens tegen stede lijke agglomeraties en industriële concentratiegebieden als een eerste stap naar een totaal gebruiksverbod. het wederzijds afzien van het eerste gebruik van kernwapens het kernwapen-vrij maken van Europa. De samenstellers van het program ma zijn niet zo ver gegaan Ook over de beperking van de wapenhandel stellen zij niets in het vooruitzicht. Toch gaat het hier om zaken die ons aller veiligheid raken. Wij leven nu eenmaal in een dynamische en ris kante tijd. En alleen een gedurfd en wellicht gewaagd beleid biedt de mo gelijkheid om weer greep te krijgen op ontwikkelingen die ons. met na me op het gebied van de bewape ning, uit de hand gelopen zijn. Dit is het eerste van een serie van twee artikelen over de defensie- paragraaf in het ontwerp-programma van het CDA. Dc schrijver van deze beschouwingen is kolonel van de in fanterie. Van een verslaggever DUINKERKEN De Nederlandse kotter ..Jozias Pieter" is door de Franse kustwacht naar Calais opge bracht wegens vissen in Frans water. Bij aankomst in Calais had de kotter nog driehonderd kilo vis aan boord. De vis werd in beslag genomen en verdeeld onder de bejaardenhuizen van Calais. Het vaartuig was uitgerust met twee ..slepen" van drie tot vier ton elk. waarmee het net op de bodem wordt gehouden. Deze apparatuur, die in Frankrijk verboden is. is in beslag genomen. Na betaling van een borgsom van tweeduizend francs kon de kotter weer zee kiezen. Shows „op nieuwe leest" Van een verslaggever HILVERSUM Het komische duo „De Mounties". gevormd door Piet Bambergen en Renë van Vooren. verlaat de AVRO. Met ingang van het komende winterseizoen gaat het naar de TROS. De AVRO. die acht jaren naar genoegen met de Moun ties heeft gewerkt, vindt het vertrek wel jammer maar geen ramp. aldus een woordvoerder van deze omroep. Oorzaak van de verandering is dat de Mountiesshow bij de AVRO wel een hoge kijkdichtheid trekt (gemid deld zes en een half miljoen kijkers), maar dat de waarderingscijfers niet meer boven gemiddeld 69 uitkomen. Daarom heeft de AVRO het duo voorgesteld, in het volgende winter seizoen geen acht maar vijf televi sieshows te maken. Dan zou er meer tijd voor kwaliteitsverhoging over blijven. De Mounties voelden daar niet voor. aldus de woordvoerder van de AVRO Daarop heeft de TROS hun wél acht shows aangeboden. De Mounties zullen contractueel in mei nog eenmaal voor de AVRO optre den. Volgens de manager van de Mounties. de heer J. van der Ende. zullen de shows die het duo voor de TROS gaat maken op nieuwe leest worden geschoeid. De TROS is blij met haar nieuwe aanwinst op amu- sementsgebied. Zij ontkent, evenals de AVRO. dat er sprake is geweest van „wegkopen" van de Mounties. Speciaal Ten dode opgeschreven is een televisiebewerking van het boek dat de Amerikaanse journalist John Gunthcr in 1949 schreef over de laatste maanden van het leven van zijn zoon Johnnv. Ned. 1 20.45 Na de .Vuist" van Willem Duys, met o.a. een optreden van het orkest van Syd Lawrence (21.10), gaat Televizier Magazi ne vooral over handel in adoptie baby's uit arme landen. Ned. 2/22.30 TROS-regisseur was in Zwit serland met een cameraploeg op bezoek bij Charles Aznavour. Ned. 1 22.30 De IKON vertoont een Cana dese film over Sandra Diamond. Zij werd geboren met ernstig hersenletsel en multiple sclero se. Ondanks deze fataal geachte handicap hoopt zij binnenkort doctor in de psychologie te zijn. Ned. 1 23.15 In het EO-programma kan men luisteren naar Haydns mu zikale interpretatie van dc zeven kruiswoorden, door de compo nist later omgewerkt tot orato rium. Hilv. 4 13.00 Jacques van Kollenburg spreekt met reclasserings- ambtenaar Helmink. Hij bereidt jeugdige delinquenten voor op terugkeer naar de vrije maat schappij. Hilv. 1 16.00 In he! teken van Goede Vrij dag staat een kerkdienst in De Rank te Vijfhuizen, die door de IKON wordt uitgezonden. Hilv. 1 19.30 93. Brigadier Piet had geen weet van de wijze woorden, die boer Knolle sprak. Hij was namelijk intussen in de smidse aanbeland en keek nu voorzichtig door een van de vensters naar buiten. Vaag tekenden zich de omtrekken van de lijnwerkerstent af en jonge, jonge, wat waren ze daar hard aan het werk. „Het lijkt wel of ze een tunnel onder het IJ willen graven!" grijnsde hij. „Als ze zo doorgaan, zal het niet lang duren of ze zijn hier." En hoe meer de brigges naar dat ijverige graafwerk keek. hoe zekerder hij ervan werd, dat hij weer met Wladimir Kotsof en Kid Sucker te maken had. En hij was er ook zeker van, dat hij precies wist wat deze doortrapte schavuiten voor hadden met hun graafwerk. Daarom sloop hij nu op zijn tenen door de smidse heen om uit te zoeken waar de grote klap zou vallen. „Ze werken nu blijkbaar samen mompelde Piet. „Maar eh héla! Wat is dat?" Duidelijk hoorde hij een vreemd, oh- deraards geluid. Het was net of er iemand met een schop onder tegen de vloer zat te schrapen. „Daar zal je ze hebben", mompelde de brigges, en jawel!krak zei de grond I kijk. daar barstte de bodem optj^ vormde zich een vreemde bult net alsof er een reusachtige n zig was een tunnel te gravera: breken in lachte hij. jij' kijkend naar de omhoog getfat aarde. „Ze willen natuurllftji sportcomputer stelen. Maar ze niet glad zitten! Ik zal ze de ste verrassing van hun leven gen! En grinnekend kroop rf01 de kist. waarin Smidje Verho^rr dr. Yokito gewoon waren sportcomputer op te bergen hem niet nodig hadden PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN fÓoK IK Ml MIET DE KOMING VAM DIT Ei LAND WORDEN FERDINAND Auto tegen boom: dode Van een verslaggever BERGEN (Limburg) De 36-jarige J. van Dijk uit het Noord-Limburgse Nieuwbergen is op de rijksweg Ven- lo-Nijmegen in Bergen omgekomen toen hij met zijn auto tegen een boom reed. Hij was getrouwd en had drie kinderen. ADVERTENTIE Vraag de Citroënagent informatie over: - *GS Consumenten rapport «Leasing Ol bel Citroen Nederland, tel. 020-7311 81 toestel 223. -173— De bruiloftsgasten zijn al samenge stroomd. in de jachtkamer, in de groene en in de gele salon. Carel, die vandaag ceremoniemeester is, komt het paar om klokke half twaalf halen, hij is in pandjesjas met een broek vouw, zo scherp als een scheermes, de hagelwitte zakdoekpunt uit de borstzak. Nu mogen Dolly en Sam niet meer vrijelijk babbelen, hij zegt hun, dat het program van de dag punt voor punt in chronometrische preciesheid afgewerkt moet worden. Balt ontsluit de schuifdeuren van de groene salon, iedereen staat op: Bruid en bruigom treden binnen. Roeleman Comte de Bilant. Gasteiner Hof. Gastein. Autriche. 2 juli 1914. Mijn lieve Bilant. Het is de avond van Dolly's en Sams huwelijksdag, ik zal U een getrouwe beschrijving van een waarlijk mooi feest geven, doch eerst wil ik U. lieve man. hartelijk bedanken voor Uw laatste brief, die ik al drie dagen onbeantwoord liet. Wees er van over tuigd. dat de Baas en ik goede zorgen dragen voor de orchideeënkas. maar dat hij (de Baas) stijfhoofdig is en de wortelschimmel van de Odontoglos- sum zou wel degelijk een gevolg kun nen zijn van het rijkelijk gieten van zijn kant. Maar ik kan net zoo goed tlenriette L.T. de Beaufort tegen een muur praten als tegen hem, hij zegt bij alles en dan niet zonder een zekere impertinentie: „Dat is mljnheers wensch en dat weet me vrouw ook wel, orchideeën bennen geen zandaardappelen." De Coelogy- ne (schrijf ik het goed?) staat heel mooi. Ik ben blij. dat U de badkuur goed bevalt. Christine van Broeckhuyzen zegt. dat water alles is. maar Ge weet. dat ze wel eens overdrijft in deze dingen en ik heb hoop. dat Uw ge neesheer iemand van kalm overleg is. Hebt Ge gelezen in de courant, ik meen van eergisteren, dat de Duitsche kei2er lendejicht heeft, ten gevolge van oververhitting? Hij moest daarom afzien van een reis naar Weenen. Neem de baden dus vooral niet te warm. extremen zijn nooit goed en zeker niet voor naturen als de Uwe. Mijn linkertafelbuur op het huwelijksdejeuner, een oom van den bruigom, en lid van de Tweede Kamer zei me intusschen, dat de in dispositie van den Duitschen Keizer wel eens een heel andere achtergrond zou kunnen hebben, het moet erg broeien aan de politieke Hem#el alles na de moord in Serajejo besprak daarom een en ander v|g( verblijf met professor Israël, d fI1 zeide, dat als Ge zoudt terugl (om die spanning). Ge ook zoudt kunnen cureeren en w#™ dampbaden. Dat de nare jicht k let heeft Dolly's huwelijk bij i nen en haar getuige te zijn, h^c bruid en mij innig verdriet. Ikf vreeselijk van avond, juist na i feestdag en na zulk een gespre^ mijn linker tafelbuur). nö Maar nu dan de bruiloft. HPn gedurende de plechtigheid stan zomerweer, men kon waarli^n zonlicht niet beter wenschenje, liep vlot en goed van stap£ geliefd nichtje zag er rayonnaP" zedig en niet met dat aplomb,ir wel eens te veel heeft en dl bruid niet staat. Mij dunkt, <L haar aireede imponeert. (Onti trés intelligent et trés doué.V Dr zag er goed uit, Willem Hendif1 erg verheugd, dat er nog gench gen rijtuigen te vinden zijn ge het waren twaalf equipages enk toe, dat dit er beter uitzag danj automobielen het zouden hebben, die dan toch altijd ef' schillende carrosserie hebben! Benz had de eer om na hetle lijksdejeuner het jonge paar station in Arnhem te rijden. was stralend, dat hij deze op kreeg en ik was ook blij voor hé hij de jonge mijnheer en me zooals Dolly en Sam al genoer den, mocht chauffeeren. Wordt vei RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m rn FM-kanalen) KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Licht programma mei Hans van Willigenburg (7.30 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8 35 Gymnastiek voor de huisvrouw. NOS: 8.45 Spiegel van Belgie muziek en nieuws van onze zuiderburen. KRO: 9.15 (S) Licht pro gramma met Anne van Egmond (10 30 Nieuws) 11.50 Bericht Vastenaktie. 12.00 (S, Lunchprogramma met Hans van Willigen burg (12.20 Mededelingen. 12.30 Nieuws) 14.00 (S) Gevarieerd programma met Anne van Egmond (15.30 Nieuws). 16.00 (S) Jac ques van Kollenburg ontvangt op zijn spree kuur dehrG. J. F. Helmink 17.00(S) Kinder programma 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Echo magazine P.P. 18.19 Uitzending voor dc Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. KRO: 18.30 Nieuws. 18.40 Marktberichten. 18.44 (Si Zomaarstereo. IKON: 19.30 Kerkdienst. KRO 20 30 (S) In untwoord op uw schrijven. 21.30 (S) Radio Televisie. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal: vanuit en rondom de sport. 23.55—24.00 Nieuws HILVERSUM II 1402 m rn FM-kanalen) NCRV. 7 00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Te Deum Laudamus gewijde mu ziek. 7.54 Vingerwijzing. 8.00 Nieuws. 8.10 Hier en nu. 8.25 Rozegeur en prikkeldraad NOS: 9.00 Eens gegijzeld blijft gegijzeld: dokumenlaire. 9 35 Waterstanden 9 40 Klas sieke muziek. 10.00 Wat heeft dat kind\ pedagogische rubriek. 10 15 De taal in je hand: rubriek over het leven in de taal. 10.30 Eurolight. 11.00 Nieuws. 11.02 Meer over minder ar- stem van de sprekende minder heid. 12 30 Toerismo toeristische informa tie OVERHEIDSVOORLICHTING 12 49 Uitzending voor dc landbouw NCRV 13 00 Nieuws. NCRV 13.10 Hier en nu. NOS 13.30 Vonken onder de as Nederlandse volksver halen en -gebruiken 13 45 Onder de groene linde: Oude liedjes en balladen 14 Oil Rad:o Filharmonisch Orkes 15.00 Zoeklicht op Ne derland: regionaal nieuws (16 00 Nieuws) 16 30 Kijk op buitenland VPRO 17 00 Welin gelichte kringen rechtstreeks debalpro- gr.imma. SYMBIOSE 17 45 Gesprek VPRO: Mededelingen 18 00 Nieuws 13 1! Embargo 18 20 Simplistic* Verbond. 18 30 Embargo, vervolg. NOS 20.00 Nieuws 20 05 (S> Europees Concertpodium. Romeu ei. uu- liette van Berlioz. 22.30 Gamma van Alpha en Bèta: nieuws uit de wereld van we tenschap en technologie. 23.00 Met het oog op morgen (23.05 Aktualiteiten-overzicht. 23.20 Den Haag vandaag) 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanaleni EO: 7.02 (S) Gospelsound: muziek speciaal voor jongeren. 8.03 (S) Tijdsein: muziek en informatie (8.03. 8.30 en 8.45 Aktualiteiten). 9.03 (S) De Muzikale Fruitmand: verzoekpla- tenprogramma van en voor zieken. 10.03 (S) Te Elfder Ure: oen nonstop muziekprogram ma. TROS: 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) De Hugo van Gelderenshow. met de Nederlandstalige Top-10 en Kwiswijs. NCRV: 13.30 (S) Pop-Kontakt: de Nationale Tip-30. NOS: 16 02 (S) De Hitmeesters: Nati onale Hitparade met de Top-30. 18.02 (S) NOS-maal. VERONICA: 19.03 (S) Veronica op drie aktuele pop-informatieshow. VPRO 20.02 (S) VPRO op drie. 23.02 Radio Vrij Belgie. 0.02 <S.) Amigos de Musica. AVRO 1.02—7.00 (S) Continu de nacht door. HILVERSUM IV (FM-kanalen) NOS 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9 02 (S) Stof van eeuwen. 10.30 (S) Vocalise Oratorium en operetteverzoeken. 12.00 (S) Uit eigen produklie- viool en piano: klassie ke muziek. EO: 13.00 (S) Passie-concert. 14.15 Nieuws 14.17 (S) Sefer 't Hillim pro- gramma rond de psalmen. 14.45 Woerd der waarheid. VPRO. 15.00-17.00 (S) Muziek- op-vier nieuwe stromingen in de jazz. jde blues en de experimentele en klassieke muziek 18.50 IKON-KRO/RKK:Woord voorwoord 18.55 Kortweg: kunst op komst 19.00 Journaal 19.05 TROS: Oe man van zes mil|oen,tv-sene 19.55 Alles ol niets, kwis 20.45 Ten dode opgeschreven (Death be not proud), tv-tilm. 22.30 Charles Aznavour 23.15 IKON: Ik ben niet wat je ziet: lilmportrel 23.40 IKON-NCRV: Het lied van de week 23.45 NOS: Journaal NEDERLAND 2 £2 lie 18.55 NOS: Paulus de Boskabouter 19.00 Journaal 19.05 AVRO: AVRO's Toppop presj^ Nationale Hitparade 20-00 Journaal e li 20.20 AVRO: De Gebroeders Hamn|£ n 21.10 Voor de vuist weg M P 22.30 Televizier Magazine I 23.25 NOS: Journaal po kil ni Simpkins TV VANDAAG ,,Dat betekent dus: niet samen eten en niet naar de bios".

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4