$7UI.II' Sara Heyblom vertelt boeiend Werknemers verzekeringen in één wet onderbrengen" Kabaret dat hekelt i ENKELE ERVAREN FULL-TIME MEDEWERKERS(STERS) EEN ERVAREN PARTTIME MEDEWERKSTER(STER) Peek&Cloppenburg Paasconcerten •"perscombinatie n.v 1 j Sollicitaties kunt u richten aan de personeelafdeling van Perscombinatie NV.. t a v. S. Enters. Wibautstraat 131. Amsterdam I Bellen mag natuurlijk ook. Dit is het nummer: 914400 toestel 618. Ambtelijke topgroep op zoek naar besparingen: Statenleden willen geen proefboringei voor dempen afva pcinAfyo ""69.50 46.50 Lunchpauzetheater in Bellevue Feest-toernee van Kamerorkest door Verenigde Staten 59.50 198.- 56.50 69.50 17.90 VRIJDAG 16 APRIL 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET PS16/RH1 door Ber Huising AMSTERDAM Het Nationaal Hekel Kabaret (voorheen Grim lach) is in Amsterdams Engelenbak, op de laatste dagen van de aprilweken, telkens van woensdag af. Met een programma dat Pet Hemd van het Lijf heet. Dat vraagt het niet (gewoon 7,50) maar er wordt wel wat in het hemd gezet. Hekelen doet het. Louis Engels en Gerard Elschot heb ben in hun, eigen, teksten (en mu ziek) het een en ander aan te merken. Op tv-vervlakking en carnavalslol, werkeloosheid en ondernemers, botte gelijkhebbers, toestanden in gevan genissen en andere inrichtingen, op politieke schijnprocessen. Chili, CIA, godsdienstige verdeeldheid. CDA en ministers. Dat doen zij met liedjes, rake grappen, wrange gevoeligheden, sarcasme, een beetje kolder, en ook wel met vergelijkingen en woordspe lingen die meer spitsvondig dan spits zijn. Ze hebben wat te zeggen maar hun liedteksten zijn nogal slordig, niet ongerijmd maar zelden goed rijmend. En niet best te verstaan, ondanks de microfoons Die trouwens overbodig zouden moeten zijn in zo'n klein zaal tje Als de piano dan wat zachter kon. Engels zit er op te bonken. Tineke van Koppen, die er meestal aan zit. doet het soepeler, al heeft zij een sterke neiging naar de honky-tonk- stijl Dat de uitvoering en afwerking (overigens al wel verbeterd door de regie van Youke Lamers, vooral in de bewegingen) nog niet af is. zal ook wel komen doordat Engels als theo loog en Elschot als student ook nog wat anders te doen hebben. Met het voordeel dat zij als part-time kritiese kabaretartiesten vrij kunnen blijven. Wat ze kwijt willen moet er maar uit. ook al vindt niet iedereen het amu sant. En dat is weer puur kabaret. Met gevoelige en. toch ook vermake lijke, treffers En met onvolkomenhe den en zwakke nummers (de kinder achtige mime-grapjes. de politieke conference). Maar zo n CIA-lied. het Requiem voor God en Allende; het uit de hand lopen van een liefde in een zenuwinrichting (Kamfer); het heen en weer reizen van Kissinger tussen Hindelopen en Maastricht om een slecht huwelijk te lijmen; de car- navaisleut in een crematorium om enige goeie te noemen is pittige stof voor wie zo langzamerhand een hekel begint te krijgen aan al die cabarets die nauwelijks meer hekelen. AMSTERDAM - Wegens technische omstandigheden kan het maandblad „De Orgelvriend" dit maal niet op tijd verschijnen. Met name voor de aankondigingen van Paasconcerten is dat voor de lezers bijzonder ongelukkig. Te hunner ge rieve geven wij hieronder de lijst van concerten uit het aprilnummer van „De Orgelvriend". Zaterdag 17 april: Aalsmeer, Gerefor meerde Kerk 20.00 uur. Theo Griekspoor, orgel. Nieuwpoort, Ned. Herv. Kerk 20.00 uur. Meisjekoor o.l.v. Jan v.d. Driest, Frans van Til burg. orgel. Maassluis, Maranatha- kerk, 19.00 uur Vesper met Gerrit de Jager, orgel, Maria Huizinga. so praan. Luitenante Müller. meditatie. Zondag 18 april: Rhoon, Ned. Herv. Kerk 19.00 uur Paaszangdienst, Frans van Tilburg, orgel. Amster dam, Prinsessekerk, 20.00 uur Piet van Egmond, orgel. Maandag 19 april: Dordrecht, Grote Kerk. 16.00 uur, Chr. Meisjeskoor „Bel Canto" o.l.v. Jan Stolk. Frans van Tilburg, orgel. Goes, Grote Kerk 20.00 uur, Bram Beekman, orgel. Haarlem. Grote of St. Bavokerk 20.00 uur Feike Asma, orgel. Kam pen. Bovenkerk, 16.00 uur. Willem Hendrik Zwart, orgel. Schoonhoven, Grote Kerk, 20.00 uur, Paasappel, Koor o.l.v. Jan Stolk. Harry Se- venstern. trompet, Frans van Til burg. orgel. Dinsdag 21 april: Voorburg, Oude Kerk 20.00 uur. Wim van der Panne, orgel. Gloucester Cathedral Choir. Woensdag 22 april: Rotterdam, Grote of St. Laurenskerk 20.00 uur. Jan Bonefaas. orgel. J (uitgeefster van o.m. De Volkskrant, Het Parool en Trouw) Wij zoeken voor de BEDRIJFSKANTINE op korte termijn De werktijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 16.00 uur. Op zaterdag, 1 x per 4 weken van 07.00 uur tot 12.00 uur. die van maandag tot en met vrijdag tussen 16.00 uur en 20 30 uur alleen in de kantine werkzaam moet zijn. De werkzaamheden in de kantine bestaan uit het rondbrengen en serveren van koffie en thee, het gereed maken en verstrekken van lunches en dranken in de kantine en het schoonhouden van de keuken. Met vakantie-afspraken kan rekening gehouden worden Sara Heyblom Sara Heyblom zelf noemt wat zij ver telt in het lunchpauzetheater van Centrum, de komende donderdagen en vrijdagen om half een een ..voordracht Dat is het inderdaad: zij gaat niet zitten en haait zo maar herinneringen op. zij heeft goed door dacht wat zij wil vertellen, heeft dat ook goed geformuleerd en gezorgd voor een goed evenwicht tussen het grappige en meer ernstige al is een grap nooit alleen maar een grap. En je moet vaststellen, dat zij nog altijd hevig van toneel houdt, uit de manier waarop zij er over praat, maar ook in haar beroep op haar toeschouwers: „Ga daar asjeblieft niet uitgeput zit ten. speel echt met ons mee". De hele voordracht die zij „Hot en tot" genoemd heeft, omdat zij de wel voorbereide herinneringen toch ver telt zoals ze haar invallen getuigt van een zeer levendige geest. Het is echt een genoegen er naar te luis teren. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De commissie-Lamers wil de werknemersverzekeringen ziektewet, WAO, WW en WWV onderbrengen in één loondervingswet met een korte termijn- en een lange termijn uitkering. De wetgeving zou daardoor een stuk voorzichtiger worden en de bestaande verschillen in uitkeringspercentages- en periodes komen dan te vervallen, evenals het onderscheid op grond van de oorzaak waardoor iemand niet kan werken. Dit is een van de voorstellen van de ambtelijke topgroep, die in het kader van de ombuiging van de groei van de collectieve voorzieningen zes mil jard moet zien te „vinden" op het terrein van de sociale voorzieningen. Daarnaast zou er nog eens vier mil jard op de overheidsuitgaven moeten worden bespaard. Naast de bezuinigingen, die in Trouw werden gepubliceerd, onthullen nu ook de bladen van de Federatie Ne derlandse Vakbeweging een aantal punten uit het rapport van de com missie-Lamers, dat half mei aan de kamer zal worden aangeboden en waarover het kabinet zich zeer bin nenkort gaat beraden. Volgens het FNV wil de commissie- Lamers af van het etiket „bezuini gingscommissie". Ze zou een beper king van de groei der sociale lasten vooral willen bereiken door maatre gelen die zijn gericht op de doelma tigheid van het systeem. Pijnlijke bezuinigingsoperaties zouden zoveel mogelijk moeten worden voorkomen door maatregelen die ervoor zorgen dat er niet zoveel mensen gebruik behoeven te maken van de sociale voorzieningen en die ertoe leiden dat deze voorzieningen daar terecht ko men waar ze het hardst nodig zijn. Ziektekosten Zoals ook deze krant heeft gemeld, staat de gezondheidszorg bij de com missie-Lamers hoog op het ranglijs tje. De commissie dringt o.a. aan op een snelle invoering van de volksver zekering tegen ziektekosten, die straks de ziekenfondsen en de parti culiere ziektekostenverzekeringen moet gaan vervangen. Daarnaast zou er volgens dg FNV sprake zijn van voorstellen die in de richting gaan van een ander bereke ningsmechanisme voor de ambtena- renpensioenen. De twintig procent AOW-uitkering, die ambtenaren nu bovenop hun pensioen krijgen zou daarbij „lelijk op de tocht staan." Ook zou er worden gemorreld aan de in vergelijking met het bedrijfsleven gunstige ziektekostenregeling van de ambtenaren. Verder meldt het FNV een eventuele loskoppeling van een aantal sociale verzekeringsuitkeringen, met name de AOW, van het netto minimumloon, een eenvoudiger en goedkoper systeem van kinderaftrek en kinderbijslagen, een verplichte va- katuremelding voor bedrijven en het aan banden leggen van de vrijheid die werkgevers hebben om door het arbeidsbureau verwezen sollicitan ten te weigeren. Het FNV conclu deert, dat „de stof voor verhitte dis cussies in het Catshuis torenhoog ligt opgestapeld." ASSEN In nogal smalende b; woordingen hebben twee Drents statenleden vragen gesteld aan hu gedeputeerden over de plannen voc demping van radio-actief afval zoutlagen in noord-Nederland. „Naar ons gevoel wordt het noori oosten van Nederland wel erg bi langrijk. Eerst als stortplaats vo< huisvuil (Wijster), als ruimte v<x militaire oefeningen en opslagplaa sen en nu nog als plaats voor ee radio-actieve belt. Dat is wel wj anders dan het in stand houden e scheppen van werkgelegenheii maar misschien valt dit onder c spreiding van rijksdiensten?", aldi mevrouw D. van As-Kleijwegt en heer R. Westra. Zij willen dat gedeputeerden get vergunning voor proefboringen i Drenthe (volgens de directeur va het reactorcentrum in Petten, zou i om toestemming van proefboringe zijn verzocht. - red.). Bovendien wi len de beide statenleden ook di bezwaar wordt gemaakt tegen proe boringen in aangrenzende provii cies. DEN HAAG Na de techniscl missie, die in maart een bezoek ai China heeft gebracht, zullen, zo m gelijk nog in de loop van dit jaar de eerste helft van het volgend ja: andere technische missies naar Chinese Volksrepubliek worden g organiseerd. Dit is het plan van Kamer voor China van het Nede lands Centrum voor Handelsbevt dering, dat de missie van de vori maand had georganiseerd. tóS Bij m: Jeans nn l uitlopende Fancy-jeans. CO pijp- PO CA I AUU tJO.OV/ India-shirl. 100".. Katoen. In bleu wil. door André Rutten AMSTERDAM Luisteren en kijken naar Sara Heyblom, die nu een eindje in de tachtig is, is bijzonder onderhoudend. Zij zit op het toneeltje van de kleine zaal van Bellevue. sierlijk licht gekleed, in een lichte stoel, en haalt, met het levende gevoel voor humor dat haar altijd al gekenmerkt heeft, herinneringen op aan haar lange carrière. Het zijn allemaal persoonlijke herin neringen, maar zelf speelt zij er altijd AMSTERDAM Het Nederlands kamerorkest gaat voor de vierde keer een toernee door Noord- Amerika maken. Ditmaal ter gele genheid van de viering van het 200- jarig bestaan van de VS. Het en semble gaat min of meer als een officiële afgevaardigde van de Ne derlandse regering, die deze toernee dan ook financieel steunt. Op het programma staan twee concerten in de Carnegie Hall te New York. een uitvoerige reis door Californië en op de terugreis een kort bezoek aan het Canadese Toronto. Er worden in to taal 24 concerten gegeven. de rol in van geïnteresseerd, meele vend, bewonderend toeschouwster, want het gaat in feite over anderen, over de groten die zij in haar werk van nabij heeft meegemaakt. Zij begint wel met een lichte, poë tische. niet eens weemoedige maar wel heerlijke herinnering aan haar eerste liefde, toen zij twaalf, dertien jaar was en min of meer een rol speelde, zij het in een persoonlijk beleefde droom. Maar dan springt zij onmiddellijk over op Willem Rooy- aards. bij wie zij begonnen is. Zij vertelt wel allemaal voorvallen, die zij persoonlijk meegemaakt heeft, maar zij kiest die zo dat ze op de eerste plaats voor de ander tekenend zijn. Op die manier geeft zij ook hel der de verschillen weer tussen Rooy- aards en Eduard Verkade. b.v. door deze kleine bijzonderheid, dat Rooy- aards voor de costuums voor een voorstelling schitterende stoffen kocht bij Metz en Verkade gewoon kaasdoek bestelde en dat liet verven. j Wil wt-su-rn-jack. Nappa blousonjack. Witte jea -shirts. V.a. Bedrukte T-shirts. Va. Jeansbroek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 18