Impasse abortus schuld van regeringsfracties Wbzdm atietn Wiegel: discussie vertroebeld Rijkssubsidie voor MHD generator FAMILIEBERICHTEN f COMFORTABELE PREMIE-FLATS IN HET CENTRUM VAN SCHIEDAM met garage op eigen grond f 275,-. WOENSDAG 14 APRIL 1976 TROUW/KWARTET PS 10-RH 8 Van onze Haagse redactie DEN HAAG De WD-fractieleider Wiegel vindt dat de rege ringsfracties verantwoordelijk zijn voor de impasse waarin het abortusvraagstuk terecht is gekomen. .De kwestie had bij de kabinetsfor matie moeten worden opgelost. Was dat gebeurd dan had het parlement met deze tere problematiek waarbij het persoonlijke geweten In het ge ding is. nu niet zo in de partijpolitie ke sfeer hoeven te worstelen zegt Wiegel In het WD-partijblad ..Vrij heid en Democratie" van deze week. Wiegel benadrukt, dat de WD vanaf het begin bereid is geweest niet al leen met de PvdA maar ook met KVP en ARP naar een oplossing voor het abortus probleem te zoeken. Tot drie maal toe heeft de WD de KVP hier over benaderd, maar zonder resul taat. aldus de WD-fracUeleider. Volgens hem wijkt het compromis dat met de PvdA over de inhoud van de nieuwe abortuswetgeving is ge troffen niet af van het WD- verkiezingsprogram. Zoals bekend overleggen WD en PvdA momenteel nog over de procedure van behande ling van dit compromis in de Kamer. Het gaat daarbij om de vraag of de PvdA en WD ontwerpen tot één nieuw wetsontwerp herschreven moeten worden of afeonderlijk. maar aansluitend op elkaar behandeld moeten worden. Wiegel meent overigens dat de PvdA- WD discussie over deze kwestie zeer vertroebeld is door uitlatingen van de PvdA-fractieleider Van Thijn over de WD opstelling in dit geheel. Vol gens Van Thijn had. op grond van de liberale beginselen die de WD heeft, verwacht mogen worden dat deze partij het oorspronkelijk PvdA- ontwerp zou steunen. Hij noemde het uiterst zonderling dat de WD-fractie toch met een ei gen wetsontwerp kwam. ..Deze aan val van Van Thijn is beneden de maat", aldus Wiegel, die het „diep triest" zou vinden als een ver antwoorde abortuswetgeving in dit stadium nog zou stranden als gevolg van partijpolitieke prestiges. Van onze redacteur wetenschappen I EINDHOVEN De vakgroep direc te energie-omzetting van de technische hogeschool Eindhoven kan van het ministerie van econo mische zaken zes miljoen gulden subsidie krijgen voor de bouw van een experimentele magneto- hydrodynamische (MHD) generator. Met de MHD-techniek wordt elektrische stroom opgewerkt door een gloeiend heet gas door een mag neetveld te laten stromen, zonder dat daar verder bewegende onderde len aan te pas komen. Door een dergelijk systeem vóór de turbines in een elektrische centrale in te bouwen, zou het rendement van het geheel kunnen worden opge voerd van ruim veertig tot tegen de zestig procent. De hoeveelheid afval warmte (koelwater) zou overeen komstig afnemen. Met de MHD-techniek zijn de afgelo pen jaren op laboratoriumschaal succesvolle experimenten gedaan onder leiding van prof. dr L. H. Th. Rietjens. In een schokbuis werd gedurende fracties van een seconde gloeiend heet gas (plasma) gemaakt, waarmee een aantal technische problemen kon worden bestudeerd. Men was nu zo ver dat een meer op de praktijk lijkende opstelling gebouwd kan worden. De proefgenerator moet een elektrisch vermogen van een miljoen watt krijgen (1 MW). Het hele project is begroot op 11 miljoen gulden, in clusief salarissen. De TH werkt nu op verzoek van minister Lubbers aan een financiëringsvoorstel op basis van de toegezegde subsidie Behalve een bijdrage uit het eigen bidget van de TH valt ook industriële belangs telling te verwachten. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve en onvergetelijke Zuster, Schoonzuster en Tante Sini Visser Echtgenote van A. Verboon Op de leeftijd van 52 jaar. m' Hoe groot is het goed dat Gij hebt weggelegd voor Wie U vrezen, dat Gij bereid hebt voor wie bij U schuilen (Psalm 31:20) Vlaardingen: M Visser Redwood City: D. Visser (Californië) A. D. Visser-Risetti Vlaardingen: J. J. Don-Visser Wemeldinge: W. Hoogstrate Vlaardingen: T. P. Visser G. Overgaauw-Visser A. J. Overgaauw Beek (Ubb.) H. van Vierzen-Visser L. van Vierzen Neven en nichten Vlaardingen, 12 april 1976 Op Gods t'jd. voor ons geheel onverwacht haalde de Heer bij Zich Thuis Gerard Jansen leerling van onze school. Bestuur en Oudercommissie van de „Ichthus-school" te Heemse-Hardenberg Hardenberg. 12 april 1976 Heden nam de Heere tot Zich, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze lieve Man, Vader, Grootvader, Overgrootvader, Broer, Zwager en Oom, de heer Arie Molendijk op de leeftijd van bijna 72 jaar. Dordrecht: Utrecht: Dordrecht: Dubbeldam: Ouderkerk a/d IJssel: Rucphen (N. Br.): A. Molendijk-van der Eist A. J. Molendijk A. Molendijk-Kramp J. Molendijk J. P. Molendijk-de Jong A. B. van der Sijde- Molendijk P. L. van der Sijde A. Molendijk M. C. Molendijk-van Hoek Jac. Molendijk J. Molendijk-van Es A. Dekkers-Molendijk J. B. Dekkers kleinkinderen en achterkleinkinder. Dordrecht, 13 april 1976 Monarda 10. De overledene ligt opgebaard in Huize „Vree donk", Vreedonklaan 2. Gelegenheid tot condoleantiebezoek aldaar don derdag 15 april a.s. van 18.30 tot 19.30 uur. De rouwdienst wordt D.V. gehouden in „Vree- donk" op vrijdag 16 april a.s., aanvang 12.00 uur. waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats om 13.00 uur. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Er kwam een Rovertje klein en teer, zij streek bij ons op 't nestje neer. Wilfreda Fredrike Martine Dankbaar zijn wij de Schepper voor dit nieuwe leven. 8 april 1976 P. A. de Rover H. C. F. G. de Rover-Praag ,.'t Roversnest" Bruine Engseweg 45 Rhenen Geen kaarten. Heden overleed op 68-jarige leeftijd voor ons nog onverwacht, in haar Heer en Heiland, onze lieve zus en tante, mejuffrouw Arendje Jacoba Lock Zij is verlost, God heeft haar welgedaan Familie Lock Naaldwijk. 13 april 1976 ,15e Naaldhorst", Middelbroekweg 4. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 7.00-7.30 uur in „De Naaldhorst" en na afloop van de begrafenis in zaal „De Magneet", Huis te Velde-' laan te Maasland. De dienst van woord en gebed zal worden gehou den in de Gereformeerde Kerk te Maasland op zaterdag 17 april a.s. om 2.00 uur n.m., waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Be graafplaats te Maasland om 3.00 uur n.m. Correspondentie-adres: Westgaag 52, Maasland. De kerkeraad en de commissie van beheer van de gereformeerde kerk te IJsselmuiden/Grafhorst de len met ontroering mee dat br. S. Oegema door God van zijn aardse taak is ontheven. Vele jaren heeft hij Gods strijdende kerk die hem zo lief was mogen dienen eerst als ouderling, de laatste jaren als voorzitter van de commissie van beheer. Christus, Die het al voor hem volbracht, heeft hem nu thuis gehaald. Moge Gode, Wiens nabijheid we bij hem zo vaak mochten voelen, zuster Oegema en haar kinderen en kleinkinderen Zijn troost en nabijheid doen ervaren. Namens de kerkeraad: P. C. Schoeman, praeses A. Swagerman. scriba Namens de commissie van beheer. T. van der Veen. secr. L. Hakvoort, penn. Ofschoon diep bedroefd dat wij hem moeten mis sen maar toch getroost door de wetenschap dat hij nu bij zijn Hemelse Vader is, waarop hij zijn vertrouwen had gesteld, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve Man en onze onverge telijke Paps Jan Wever op de leeftijd van 55 jaar. Welzalig hij, die de God van Jakob tol zijn hulpe heeft, wiens ver wachting is op de Here, zijn God. Psalm 146:5 Stadskanaal. 11 april 1976 Europalaan 60. G. Wever-Wever Wemmy en Ben Jan-Bert en Joke Bert-Jan Overeenkomstig zijn wens bedanken wij allen voor het geweldige medeleven tijdens zijn ziekte. De begrafenis zal plaats vinden donderdag 15 april a.s. om 11.00 uur te Stadskanaal. Brugstraat. Voor af zal een rouwdienst worden gehouden in het Herv. Gemeente gebouw. Brugstraat 3 welke om 10.30 uur precies aanvangt. Liever geen bezoek thuis en geen bloemen. Groot is onze verslagenheid over het plotseling heengaan op zaterdag 10 april j.l. van onze Zwager en Oom Adrianus Jansen oud 39 jaar en zijn zoon, ons neefje Gerard Jacob Jansen oud 12 jaar. „Wij geloven in de opstanding der doden" Borger: Annie en Theo Almelo: Wytze en Annecoos Driebergen: Ton en Corrie Zuidwolde: Jan en Ank nichtjes en neefjes Voor uw belangstelling erf medeleven betoond tijden^ de ziekte en na het overly den van Helena Scheeringaf willen we u hartelijk danken. 1 Namens de familie:! A. Scheeringa- Renkemai Gerkesklooster. april 197fil Zaterdagavond 10 april, werd door een verkeers ongeluk het aardse leven afgesneden van Gerard Jansen Hij was 12 jaar en leerling van de zesde klas van de Ichthus-school te Heemse Want de aarde vraagt ons om het zaad des doods, maar de hemel draagt ons op de adem Gods Kyrie eleison Wees met ons begaan, doe ons weer verrijzen uit de dood vandaan Voor de blijken van deeln» ming en medeleven, die wij van u mochten ontvangel na het zo onverwacht hees gaan van onze lieve DocK ter. Zuster, SehoonzustA, en Tante Frieda Keeman weduwe van Hendrik Cornelis ToesetC", willen wij u gaarne, uitsluj tend langs deze weg, ona hartelijke en welgemeendf dank betuigen. Familie Keeman'f Familie Toeset |L Haarlem, april 1976. In plaats van kaarten. Voor de vele blijken van med|Ê leven betoond tijdens de ziekg] en na het overlijden van mi; lieve man, onze vader en ops J Auko Lemstra u betuigen wij u onze hartelijk dank lil Uit aller naam: G. Lemstra-Hammingh 2 Loppersum, april 1976. r Met grote dankbaarheid hopen wij met onze kinderen en kleinkinderen D.V. 24 april te herdenken dat wij 40 jaar getrouwd zijn. i. K. Helmantel J. Helmantel-van Wieren Gorechtkade 70 Groningen I, Onze kinderen te Leens: Kr., Korrie van Huis-Helmantel Popko van Huis Jea nette Kornelia t Klaas Gelegenheid tot gelukwensen: 24 april tussen 16.00 en 17.30 uur in Hotel „Boschhuis". Hereweg 95, Groningen <t.o. Sterrebos). Daar is de Meester en Hij roept u Joh. 11 28 b God heeft uit het aardse lijden verlost en in Zijn Heerlijkheid opgenomen, onze lieve en zorgzame Vader en Grootvader Johannes Petrus Moet weduwnaar van Johanna Scheffer in de ouderdom van 81 jaar. y Almelo: F. J. Moet K. J. Moet-Meyboom Joop Peter Hans André Annelies Marlies P Karei "s-Gravenhage. 12 april 1976. Landréstraat 51. Corr.-adres: Bachlaan 37, Almelo. De rouwdienst, waarbij wij belangstellenden ver zoeken aanwezig te zijn. zal gehouden worden D.V. op vrijdag 16 april a.s. om 13.00 uur in de „Ontmoe- tingskerk". Louis Davidsstraat 2, hoek Aaltje Noorderwierstraat te Den Haag. waarna de teraar debestelling zal plaatsvinden om 14.00 uur op de begraafplaats ..Westduin" te Loosduinen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de dienst in de kerk. Geen bloemen. Met droefheid delen wij mee dat op 81-jange leeftijd is overleden onze geliefde oom en oud-oom Johannes P. Moet Zijn heengaan betekent voor ons een groot verlies. J. de Haan E. W. de Haan-Baron Carta Sietze en Marijke R. F. Baron Lidy en Marga K. de Haan Amsterdam: Lichtenvoorde: 's Gravenhage. 12 april 1976 Lambréstraat 51. Op dinsdagmorgen 13 april 1976 overleed op 78- jarige leeftijd na een langdurige ziekte, de eerste maanden met veel pijn, mijn innig geliefde Vrouw, die ik zo dankbaar ben voor de vele gelukkige jaren die zij mij schonk, onze lieve en zorgzame Zuster, Schoonzuster en Tante Hendriena (Hent) de Roever-Ritman Amstelveen: Prof. dr. W. P. de Roever 's-Gravenhage: J. H. Ritman L. M. Ritman-Earle Purvis Bergen-op- A. Ritman Zoom: T. J. M. Ritman-van Velp 's-Gravenhage: A. Ritman-Reijst A. M. S. Ritman J. Ritman Amsterdam: dr. H. de Roever-Bonnet en verdere familie Amstelveen, Brantwijk 51 Liever geen toespraken en rouwbeklag. De overledene is opgebaard in een rouwkamer van de Coöperatie PC te Amsterdam, P. C. Hooftstraat 183. Aldaar geen bezoek. De crematie zal plaatsvinden vrijdag 16 april a.s. tegen 15 uur in aula 1 van het crematorium „Dael- wijck", Floridadreef 7. Utrecht (Overvecht). Daar is ook gelegenheid tot betuigen van deelneming. In Jezus ontslapen mijn lieveVrouw, onze geliefde Moeder en Grootmoeder Lidewij Koorneef geb. Vollaard, op de leeftijd van 76 jaar. Oud-Beijerland: A. Koomeef Weerselo: Arie en Bob Koorneef Ad, Henk, Frank Paterswolde: Cor. Koorneef Krimpen a/d IJssel: Marie en Bram Korporaal Jenneke en Arie Arie, Anton, André Corrie Koorneef 's-Gravenzande: Miep en Jo Hertogh Brielle: Johan, Arnold Oud-Beijerland. 10 april 1976 Prins Bemhardstraat 9 De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 14 april te 13.15 uur in de Ontmoetingskerk aan de Van Gentstraat, waarna de begrafenis zal plaats hebben om 14 uur op de algemene begraafplaats te Oud-Beijerland. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal van voornoemd kerkgebouw. Enige en algemene kennisgeving. Na een lang ziekbed is in alle rust ontslapen in zijn Heer en Heiland onze lieve Vader, Grootvader en Overgrootvader Cornelis Arnoldus Paulis weduwnaar van Sophia Dalmeijer, eerder weduwnaar van Johanna Carolina Theresia van Dorpen in de ouderdom van 93 jaar. H. Paulis W. Paulis-Rijswijk Kleinkinderen en achterkleinkinderen Amsterdam, 13 april 1976 Huize „De Kimme" Beemsterstraat 546 Correspondentieadres: H. Paulis Fazantenlaan 18 Maarn De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 16 april om 14 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats. 2- kamerflats met badkamer met ligbad, open eetkeuken in kleur, hal.toilet, balkon en berging.Eigen C V -installatie en warmwatervoorziening. Geen galerijen maar inpandiye gangen K00pS0mmen V.a. 111.400.- V.O.n. Totale Rijkspremie in 10 jaar ca. 26.200.- Bij 95 hypotheek benodigd eigen geld circa f7.500,-en vereist bruto- jaarinkomen 124 000,-. rT7^Q£LWONING ..nd. Nieuw. Maandlast na 1 jaar wonen ca Inlichtingen en dokumentatie: Mi|nsherenlaan 206-208 (nabij Zutdplein), Rotterdam Elke werkdag van 9 00-17 30 uur Bovendien 'e zaterdags van 11.00-16.00 uur an dinsdagavond van 19.00-21.00 uur Telefoon 010-855598-859876; na kantoortijd 01880-13390, 01899-14852 en 070-232949.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 8