Meningsverschil in raad van beheer NOS Aardschok griezelig bij gestort atoomafval H DOLLY VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Hartstichting boos op Nationale Hart Actie wegens beschuldiging Tegenvallers Jurgens tegenover overige leden: Commissaris der koningin in Groningen: Juridische stappen overwogen Groeiend aantal psychologen zoekt nieuwe werkterrein Even puzzelen Koen Verhoeff naar de TROS WOENSDAG 14 APRIL 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV TROUW/KWART Theo Stokkink heeft een serie met jonge kunstenaars op zijn naam staan, die popliefhebbers volgens mij veel informatiever moeten hebben gevonden dan De-O-show. Ik schijn mij echter te vergissen, want aan het tamme kwisje-metrfranje zijn weinig veranderingen te bespeuren. Het moet dus beantwoorden aan verwachtingen. Dat valt mij tegen Iets dergelijks kan ook het geval zijn met De geheime schatten van de Rode Zee. Van deze door de NCRV aangekochte serie van Franse en Iraanse makelij is het camerawerk niet onaardig, maar bij de meer geoefende kijker zal waarschijnlijk eerder dan bij een jongere de indruk ontstaan dat het allemaal wel erg lijkt op een spaghetti-western. In Tweekamp werd na het antwoord op een vraag over de wijzen uit het oosten ter aanvulling meegedeeld dat zij Kaspar. Melchior en Balthazar heetten. Ik weet niet of Judith Bosch dit uit het hoofd reproduceerde dan wel op papier had staan, maar het was wel een gegeven uit niet-protestantse bron. De meerderheid van de achterban van de NCRV zal met de namen niet vertrouwd zijn. omdat de bijbel er geen melding van maakt. De legendevorming begon pas in de negende eeuw. Ook In de tweede aflevering van „De gebroeders Lautensack" was er de suggestie, dat er iets van de authentieke sfeer binnen het Duitse natlonaal-socialisme op het scherm werd gebracht. Ctibor Filcik, vertolker van de mediamieke Oskar Lautensack, blij ft boeien, vooral door de wijze waarop hij zich naar de voorgrond speelt. Ik kom eerst even terug op het maandagavond uitgezonden NCRV-programma Magere jaren. Jan van Hillo plaatste enkele situaties en ervaringen van toen en nu naast elkaar. Ik miste in die rij een schets van voor- en naoorlogse pogingen om de leegte wat op te vullen en de uitzichtloosheid tegen te gaan. De rol van de kerken in de crisistijd kreeg nog minder aandacht. Dominee Okke Jager maakte er een „ter zijde" van met de opmerking: ..De kerk heeft destijds de arbeiders losgelaten." Ik geloof niet dat de situatie daarmee Juist getypeerd is. Er waren wel degelijk inspanningen om de nood onder de meest getroffenen te verlichten. Het was destijds algemeen bekend dat een protestantste diaconie meer bijstand verleende dan de katholieke armen vereniging. Maar. er zaten tussen de vele goede diakenen ook lieden, wier sociaal gevoel zeer slecht ontwikkeld was. Zij deden alsof het geld uit hun eigen zak kwam en meenden het recht te hebben hun „armen" bestraffend toe te spreken wanneer die naar hun oordeel te weelderig leefden. Onder dit begrip kon zelfs een lapje rookvlees als broodbeleg vallen. Nu. de kerk heeft de arme drommels destijds niet losgelaten, maar sommige ambtsdragers hebben hen KABELTJE KNETTER daarvan wel vervreemd door aantasting van het gevoel van eigenwaarde. De bedoeling van actualiteitenrubrieken is. dat achtergronden worden aangedragen. Wanneer echter te veel onderwerpen bij de kop worden genomen, bestaat het gevaar dat van de achtergronden weinig meer zichtbaar wordt dan in een enigszins uitgebreid journaal. Aktua ontkwam maandagavond niet aan dit gevaar. Te vluchtig aangestipt werden onderwerpen als toenemend vandalisme in scholen, de visie van de historicus prof. Brugmans op de Europese geest en de duistere praktijken van de CIA, verteld door een gewezen agent. TON HYDRA Van een verslaggever HILVERSUM Er bestaat een scherp meningsverschil tussen NOS-voorzitter mr. E. M. C. Jurgens en de overige leden van de raad van beheer van de NOS over het functioneren van de raad. Dit blijkt uit een pre-advies dat de raad op 23 april het NOS- bestuur zal voorleggen over het efficiency-rapport, uitgebracht door het bureau Berenschot. De raad is in grote trekken eens met het rapport, waar het verbetering van doelmatigheid bij de NOS betreft. Berenschot acht echter de raad van beheer een overbodig lichaam dat kan worden opgeheven als het be stuur beleidsbesluiten neemt en deze binnen het bedrijf worden uitge voerd. De raad beroept zich echter op de wettelijke bepaling van haar be staan. HIJ is niet alleen volgens de wet belast met de coördinatie van de binnenlandse omroep en de dagelijk se leiding van de NOS. maar omvat ook commissariaten voor alle taak onderdelen. Er bestaat echter in de raad van beheer verschil van inzicht over de verdeling van beleid en uit voering. Minderheidsnota Alle leden, behalve de voorzitter, zou den via een door Berenschot voorge steld beleidsbureau geleidelijk taken willen overgeven aan diensthoofden. Voorzitter Jurgens acht het beter, drie directeuren met volledige uit voeringsbevoegdheid op het gebied van respectievelijk technische facili teiten. programma's en coördinatie aan te stellen. Dan houdt de raad van beheer uitsluitend de beleidskwes ties over. Hiermee wordt dan een absolute scheiding tussen beleid en bedrijf voltrokken. De heer Jurgens heeft deze mening vastgelegd in een minderheidsnota. die samen met de meerderheidsnota van de overige leden het bestuur ter beoordeling zal worden aangeboden. De raad van beheer heeft geen ver schil van mening over het onder schrijven van andere punten in het rapport Berenschot. Deze betreffen onder andere verbeterde beleidsvoor- llchting, meerjarenplanning als basis daarvoor, en een beheerst overlegpa- troon. Van één onzer verslaggevers GRONINGEN De aardschokken die onlangs Noordnederland letterlijk ln beroering brachten en waarvan de oorzaak nog steeds niet be kend is, drukt je nog eens met de neus op het feit dat je niet voorzichtig genoeg kunt zijn met sotering van atoom- of che misch afval in zoutlagen. Dit zei gisteren Mr. E. H. Toxopeus, commissaris der koningin in Gronin gen. „Je weet maar nooit wat er diep in de aarde gebeurt als er verschui vingen optreden en of er toch geen radioactief of giftig materiaal in aan raking komt met het grondwater", aldus de commissaris. De zaak is weer actueel geworden door een op merking van Ir J. Pelser, directeur van het reactorcentrum Nederland in Putten, dat er zonder gevaar radioac tief afval ln de zoutlagen zou kunnen worden opgeslagen. Enige jaren gele den reeds heeft de Nederlandse rege- Van en onzer verslaggevers AMSTERDAM De Nederlandse Hartstichting overweegt juri dische stappen te ondernemen tegen de Stichting Nationale Hart Actie, omdat deze zou hebben gesuggereerd, dat de hartstichting de opbrengt van een geldinzamelingsactie niet voor het gestelde doel zou hebben gebruikt. Het betreft hier de 1.8 miljoen gul den. die ln 1972 bijeen werd gebracht door lezeressen van het weekblad Margriet met het Gouden Sleu- telspel. Aanvankelijk zou dit geld worden bestemd voor de bouw van een vakantieschip voor hartpa- tiëntjes, later werd op medische gronden besloten tot de bouw van een vakatleoord op het land. Volgens de Stichting Nationale Hart Actie Is de hartstichting deze belofte niet nagkekomen nu zij heeft aange kondigd de opbrengst te gebruiken voor de bouw van een volksho geschool voor hartpatiënten op het terrein van het voormalige sanatori um Berg en Bos in Bilthoven. Zij zegt daar aanleiding in te'zien zelf vakanties voor patiëntjes te gaan or ganiseren en heeft al aangekondigd daarmee 11 september te beginnen. Met de directie van het bungalow park Klein Vink in het Limburgse Arcen zou daarover overeenstem ming zijn bereikt. Verkeerd beeld Volgens directeur Kierkels van de Nederlandse Hartstichting heeft de Stichting Nationale Hartactie bij de presentaUe van haar plannen een ge heel verkeerd beeld gegeven van de werkelijkheid. „Het ingezamelde geld wordt wel degelijk gebruikt voor vakanties van hartpatiëntjes. Daar voor laten we in Berg en Bos een pand bouwen, dat in de zomermaan den ook helemaal bestemd is voor de kinderen. Alleen in het voor- en naseizoen als de meeste kinderen toch op school zitten gebruiken we het pand als nazorgcentrum voor oudere hartpa tiënten. Vandaar de naam volksho geschool". Het nieuwe centrum zal waarschijn lijk al zomer volgend jaar klaar zijn. Tot nu toe (sinds 1969) werden de vakantieweken van de stichting ge houden in het Henri Dunanthuis in Zeist. Directeur Kierkels ziet de actie van de stichting, die hij van commerciële bijbedoelingen beschuldigt, als een nieuwe poging de hartstichting in de wielen te rijden. Al vijf jaar lang probeert deze volgens hem. de hartstichting in een kwaad daglicht te stellen. Een paar Jaar geleden leidde dat tot een proces, waarbij de Stichitng Na tionale Hart Actie werd opgelegd zich in het vervolg te onthouden van beledigende opmerkingen over de hartstichting. Van een verslaggever AMSTERDAM Voor het groeiend aantal psychologen moeten nieuwe werkterreinen komen en andere sec toren worden uitgebreid. Deze moe ten hoofdzakelijk bij de overheid ge zocht worden. In 1975 waren er 3500 afgestudeerde psychologen. In 1980 zijn er al 3000 meer en in 1985 7000. Dit staat in een gisteren gepubli ceerd rapport dat het Nederlands Insttuut van Psychologen (NIP) heeft opgesteld. Het instituut doet enkele aanbevelingen om de psycho logen op te vangen. Er zijn meer psychologen nodig voor opvang en begeleiding van mensen die afhan kelijk zijn van sociale uitkeringen. In het onderwijs ligt nog veel terrein braak in het school-advieswerk, omscholing van volwassenen en be geleiding van studenten. Ook in deze gezondheidszorg verwacht het NIP een vrij sterke groei van vraag naar psychologen. SPECIAAL Na het Engelse programma van popmuziek en religieuze thema's ..Who is this man?," volgt Kenmerk. Onderwerpen: een eigen reportage over de ver kiezingen op de Westbank in Israël en de persconferentie van premier Vorster over de samen werking tussen Israël en Zuid- Afrika Ned. 2/19.05 De cupwedstrijd tussen PCV en ST. Etienne wordt recht streeks op het scherm gebracht. Ned. 1/19.55 Een uitvoering van passie- en paasmuziek (21.20) gaat in het EO-programma vooraf aan een BBC-documentaire over de pira miden van Gizeh. Ned. 2/22.00 Sprekershoek wordt een kwartier later dan aangekondigd uitgezonden. Ned. 1/23.00 Dagobert Lindlau maakte met en over de Amerikaanse topjournalist Jack Anderson een reportage. Duitsl. 1/20.15 Ook via de radio is de voetbal wedstrijd in Eindhoven recht streeks te volgen. Hilv. 3/20.00 In het VARA-programma kan men luisteren naar muziek van de Nederlanders Wilms, Escher, Ruyneman en Schat. Hilv. 2/21.55 Eén zomer nog. is een luis terspel van Jean Timothy over een moeder die er aanvankelijk op stond dat haar ..mongooltje" weer thuis zou worden verzorgd. Hilv. 2/22.55 ring een commissie in het leven ge roepen om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkhden in Noord en Oostnederland. Dat onderzoek is nog steeds niet afgerond. De heer Toxo peus zegt verder ook geen nieuwe gegevens meer te hebben ontvangen na het jongste debat in Provinciale Staten van Groningen, waarbij pro test werd aangetekend tegen plan nen voor een opwerkingsfabriek voor splijtstofmateriaal vlak over de grens met Duitsland. Ook daar zijn zoutla gen en het is bekend dat particuliere ondernemingen in Duitsland onder zoeken welke mogelijkheden er zijn om daar atoomafval op te slaan. Vol gens Duitse milieu-groepen zou de Nederlandse regering in principe al akkoord zijn gegaan met eventuele storting in Duitse zoutlagen. De Ne- delandse regering heeft tot nu toe steeds ontkend dat er zowel wat Duitsland als wat Nederland zelf be treft al meer dan vage plannen zou den bestaan. Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM Koen Verhoeff zou de sportredactie van de TROS- televisie gaan versterken met ingang van 1 mei. Onlangs nam hij om onbe kende persoonlijke redenen zijn ont slag bij de NOS-televisie. Berichten als zou Theo Koomen zijn functie bij de TROS willen ruilen voor die bij zijn oude werkgever de KRO zijn gisteren tegengesproken door de TROS. Verhoeff en Koomen zullen beide de sportprogramma's van deze omroep maken, evenals Cees van Nieuwenhuizen. DEN HAAG Minister Van Doom (CRM) gaat onderzoeken of het een vorm van reclame is wanneer mede werkers aan actualiteitenrubrieken op radio en tv hun bijdrage besluiten met het noemen van hun naam en de krant of het weekblad waaraan zij ook zijn verbonden. De minister antwoordt dit aan de Tweede Kamerleden Kosto en Voogd (PvdA) die hem haddn ge vraagd of ook het noemen van kran tennamen in dergelijke uitzendingen bestreden moeten worden, gezien het streven van de minister de recla me-uitingen bij de omroepen tegen te gaan. copyoight studio a Off' n 91. Brigadier Piet, alias de detective Shylock Hommeles, hield nauwkeu rig de omgeving van de smidse in het oog en het kon dus niet uitblijven of op een gegeven moment vatte de gedachte bij hem post: „Wat zijn ze dóór nou aan het doen?" Hij kwam dus argwanend dichterbij gelopen en keek eens nieuwsgierig in het werktentje. „Aan het graven?" infor meerde hij met de ietwat zinloze belangstelling van mannen, die zelf niks te doen hebben en daarom al tijd staan te kijken naar de arbeid van anderen. „Dat hebt U nou ereis een keertje goed gezien." lach ten de lijnwerkers, die hun koppen met uniformpetten olijk uit het tent je staken. Ze waren er vast van over tuigd, dat ze niet herkend zouden worden en vervolgden: „Dat valt ons aLs lijnwerkers nou altijd op. hè? Nauwelijks hebben we de eerste spa de in de grond of de een of andere slimmerd ontdekt meteen, dat we wel ereis aan het graven konden we zen. En wil U nou misschien nog méér weten? De telefoonkabels van de smid bennen stuk. D'r legt zoge- zeid een breukie op de lijn. Die ka bels gaan wij nou effe vernieuwe, ziet U? Tevreden?" „Helemaal (open) op en top tevreden zei brigadier Piet en hij, liep weg. „Onze ver momming is dit keer waterdicht, Wladimir", giechelde Kid. „Dóórgra ven". Maar de geheime agenten PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN hadden toch buiten de waard) kend. want de sluwe brigges d „Rare lijnwerkers zijn dat. Hé£ lijnwerkers". Ze gaan de telefo( bels van de heer Verholen ON GRONDS herstellen, terwijl 1 een kan zien, dat ze BO GRONDS binnenkomen. Kij daar gaan ze dwars de over en dan via die twee L ren de smidse in. Daar klopf' niet, brigges. Ze proberen je voq lapje te houden. En en Daar gaan smidje Verholen Yokito met de auto weg! De sn's staat nu leeg en buiten zijnl misdadigers aan het graven. Aa; GRAVEN!! En wat graaft rr Een een TUNNEL! 1 ld P" In het begin van juli worden de brui- loftsvertrekken op Beukenloo nog eens grondig schoongemaakt Schoonmaak op Beukenloo, gelijk dat in elk goed Nederlands gezin pleegt te zijn, is een boen-borstel- wrijf- en klopdrift. Het hele perso neel werkt er aan mee en met zulk een ijver, dat het is alsof de onzinde lijkheid er na aan toe was een plaag te worden. De kamers worden uitge haald, de ramen opengegooid, Jans. de werkmeid, met Heintje, de werkvrouw, stofdoeken om het hoofd, zijn in de weer, alsof hun bestaan op het spel staat. Balt helpt met het versjouwen van zware spie gels, grote kasten en andere ontilba re meubels, Ten Bale staat er met de timmerkist en de pot met houtlij m bij om een stoelepoot opnieuw te bevestigen of een nieuwe haak in de muur te slaan. Hij hanteert ook al tijd de familieportretten of ander schilderwerk dat aan de muur hangt, en dat Jans, voordat ze te keer gaat, de kamers uit wil hebben. Madame Renard, die de volkspassie van de Hollandse schoonmaak kent, loopt telkens de kamers binnen met een zwart zakboekje in de hand. wat er ln staat, weet niemand, maar ze kijkt er telkens in en het steunt en verhoogt haar autoriteit. Wordt de kamer ten leste als schoon verklaard, dan ko men de meubels, die gedeeltelijk buiten op het gras hebben gestaan en daar nog een afzonderlijke klop- en borstelbehandeling ondergingen, weer naar binnen. Het vertrek is waarlijk herboren, het vloerkleed, al is het dik smyrna of perzisch is door Henriette L.T. de Beaufort H H. l-»«polrt« 1'iiRwnalj, K.V, stofschoon, de spiegels onbezwalkt puur. de stoelen van de kleinste pouf tot de grootste fauteuil toe maagde lijk zuiver, al het houtwerk ruikt naar kruidige boenwas, een reuk van honig en terpentijn, alles wat metaal is, zilver of koper, 't heeft lichtbron nen van poetsglans gekregen, de ra men, de grote spiegelruiten, waar Jans met alle macht van haar onver moeibare armen op gewreven heeft, ze zijn hemelrein. De argeloze mens die over de drempel van zulk een kamer komt, krijgt onwillekeurig het besef, dat verjonging een sterke re kracht is, dan die van verval. In de tuin van Beukenloo weten ze ook, dat bruiloft op handen is. Al maanden van te voren heeft de tuin baas gezaaid, gepoot en getrokken om einde juni en begin Juli de tuin- perken, de kassen en vooral de bloe men op het Huls in volle tooi te hebben. Het is voor de baas waarlijk een buitenkans, dat de bruiloft in de zomertijd valt, hij heeft maar te kie zen tussen alles wat bloeit, 's Och tends al heel in de vroegte zijnï I de tuinknechts de eersten dief gangen van Beukenloo bezig z klompen laten ze aan de achtt staan, ze lopen behoedzaam od senvoeten, in de hand hebben J manden met snijbloemen erf voor de verdorde bloemen. Lan dat de baas en de tuinknecht/ werk in de kamers hebben f digd, ruiken de gangen van he. nog naar rozen, reseda en vei Half juni tekenen Dolly en S het gemeentehuis van Beul-0 aan. Komt het jonge paar als v< en bruigom in een open victorfrni één paard van het gemeenteh j de plaats terug, dan hebben d en de timmerman met bekf spoed een van te voren al ger =e maakte erepoort bij de oprijla si gesteld. „Welkom bruid ennb gom," staat in gouden letters <hti blauw schild, midden in het a groen, waar guirlandes van bl<£ instrengelen. In de bruidsr1® wordt de tooi van groen en blo C geleidelijk sterker, de nacht vcfcifj huwelijk gaan noch de baa^ Beukenloo noch die van Gelrif bed, ze schikken de bouquettl bloemenmanden en vazen. dFw nengekomen bloemstukken, 1 gen er voor, dat alles dauwb$, en fris is als de ochtend zelva-fcj Tot twee maal toe komen de fa g< Van Broeckhuyzen en Israël j lijk bijeen, de eerste maal ei aantekeningsdiner, dat goedPrt woonte getrouw de ouders VZij bruigom aanbieden op de da|er het paar onder de geboden staan. L. RADIO VANDAAG Horizontaal. 1. niet begroeid. 4. toe spraak. 7. scheik. element. 8. tor, 10. inhoudsmaat (afk.). 12. medicijn. 14. vernis. 15. godin van de aarde. 16. scheik. element. 18. familielid. 19. netelachtige planten, 22. rangtel woord. 24. gevoel. 25. witte suiker, 26. guit, 28. lidwoord (fr.). 30. scheik. element, 31. stok. 33. ieder, 35. duike reend. 37. sportterm, 38 koord van een speeltuig. 40. muzieknoot, 41. lichte bedwelming, 42. venster. Verticaal. 1. steen, 2. algemeen kies recht (afk.). 3. deel van het oor, 4. latwerk, 5. voorvoegsel, 6. plaats in Gelderland. 7. boom 9. vang- werktuig, 11. scheepslading. 13. dun plaatje. 15. schaaldier. 17. oorspron kelijk vernuft. 18. gemeenteweide, 20. noorse god, 21. wandversiering, 23. bevel, 25. vreemde munt, 27. ri vier in Rusland. 29. groente, 32. ge hoororgaan, 33. plaats in de N.O.P., 34. voertuig. 36. boom. 38. scheik. element. 39. rondhout Oplossing van vorige puzzel: Horizontaal: 1. potentaat. 2. akal- Aorio. 3. ral-Sara-ge, 4. aria-re-res. 5. fat-ion-alp. 6. fier-order. 7. Ier-eg- Elia. 8. nn-oele-Ada. 9. estrik-mak. Verticaal: 1. paraffinne, 2. Oka-Rai- Ens. 3. tali-ter-OT, 4. els-air- eer. 5. naar-oog-U, 6. toren-reeks. 7. ara-rad- lam. 8. ai-gelei-Da. 9. toespraak. HILVERSUM I (298m en FM-Kanalen). TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Kom er maar eens uit. muzikaal kopje koffie. (7.30 Nieuws. 7.418.00 Aktua. 8.30 Nieuws. 8 36—8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw). 10.00 (S) Van heinde en verre. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Toerja-toemee: informatie, muziek en mensen. 11.45 (S) Café-chantant: liedjes en muziek uit de goede oude tijd. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Aktua. 13 00 (S) Een mondje Frans: muziek en infor matie. 13.30 (S) Sport na sport: voor jongens en meisjes. 14.00 <S) Specialiteiten a la carte: muzikaal wensprogramma. 15.00 (S) Close- up live programma waarbij muziek de bo ventoon voert. (15.30 Nieuws). 16.30 (S) Keer punt; belangrijke fase in een mensenleven. OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.20 Tekst en uitleg. TROS: 17.30 Nieuws. 17.32 Aktua- magazie. 18.30 Nieuws. 18.41 De Blauw za den. science-fiction serie. 19.00 (S) Mu- ziektriptiek; van zeven tot tien. 22.00 (S) Alles moet weg; gevarieerd muzikaal pro gramma. 22.30 Nieuws. 22 40 Aktua. 22.55 (S) Eén zomer nog. hoorspel 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FA-Kanalen) VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 In de Roode Cirkel: nieuwspro gramma. (8.00 Nieuws). 9.35 Waterstanden. 9.40 Filmmuziek. 10.00 Radiowcekblad. 11.00 Nieuws. 11.03 Ombudsman. 11.15 Even ..bij" draaien: lichte muziek. 12.00 Spijkcnisse Centraal: gesprekken. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 Een middagje stoomradio: jeugdherinneringen 1600 Nieuws. 16.03 Hoorspel: Moordbrigade Stockholm. 17.00 (S) Amusementsmuziek R.V.U.: Wetenschap in beweging (13). VA RA 17.55 Mededelingen. 16 00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: Uitzending van dc P S P. VARA: 18.30 (S) Tussen start en ft nish: sport en muziek 19.30 (S) Orkest Ma- lando. 20.00 Nieuws 20.05 Radio Kameror kest met solisten: klassieke muziek. 21.25 Kees Verwey. schilder te Haarlem (VI). 21.55 (S) Muziek van Nederlanders. NOS: 23.00 Met het oog op morgen (23.05 Aktualiteiten- overzicht. 23 20 Den Haag vandaag). 23 55—24.00 Nieuws HILVERSUM III (445 m en FM-Kanalen) KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham: muziek en informatie voor werkende jongeren. 9.03 (S) Pep op drie. 11.58 Bericht Vastenaktie. 12 03 (S) Drie tussen de middag: Om de KRO-Kiesschijf. 14.03 (S) Pop-Kontakt: Theo Stokkinkshow met in het tweede uur een special over Cliff Richard. 16.03 (S) De Hitmeesters: Vincent van Engelenshow. NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 (S)NOS- maal. 19.30 (S) Langs de lijn: sport en mu ziek. met om 19.38 Paardekoersen. 23 02 (S) NOS-Jazz. 0.02 (S) Metro s Midnight Music. 1.02 (S) Take it easy. 2.02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4.02—7.00 (S) De Meurders Methode. HILVERSUM IV (FM-Kanalen) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum lnudamus: geijde muziek. 7.30 (S.( Preludium. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Onder schooltijd: voor luisteraars in de school en daarbuiten. 9.30 Theologische etherleer gang. 10.00 (S) Orkestpalet 12.00 (S) Piano- werken uit de Romantiek (16). 12.30 (S) Zan gersportret 13.00 (S) 'Wiener Kaffee: licht klassieke muziek. 13.27 (S) Beroemde solo- konserten: pianokonsert. 14.00 Nieuws. 14.02 Hier en nu 15.00 (S) Muziek voor Diaghilev (8). 15.50 (S) In kleine bezetting: kamermu ziek en liederen. 16.3017.00 (S) Muziek van eigen tijd. 18.45 16.55 19.05 19.45 19.55 20.45 20.55 21.45 22.05 22.35 23.00 23.15 NOS: Trekking staatsloterij. Journaal. NOS: Van gewest tot gewest. Politieke Partijen (ARP) Eerste helft PSV—St. Etienne. Directe beelden van de iishockeywedslrijd Oost-Duitsland—West-Duitsland Tweede helft PSV—St. Etienne Reclame-Journaal-Rec'ame Panoramiek Slud'O Sport Sprekershook Samenvatting van de ijshockeywedstri|d Oost-Duitsland— West-Duitsland 23.45 Journaal NEDERLAND 2 cut tel 18.45 NOS: Pauius de boskabouter. 3- I •18.55 Journaal. ,tel 19.05 IKON: Wie is deze' liedjes over lijdensweek. Lj.j 19.30 IKON/KRO'RKK: Kenmerk, inforjtOl over kerk en samenleving. j 20.00 NOS Journaal. 20.25 SOCUTERA: Stichting mensen nj Zi( caritas neerlandica. 20.30 EO: De Waltons. tv-serie. Gr ni na 22.00 Het oudste wonder de pyramidei^en 22.45 Tenslotte. ^g !en. 22.50 NOS Journaal 22.55 IKON-NCRV: Het lied van de we/Fn 4ük TV VANDAAG NEDERLAND 1 15.00 TELEAC: Sociale ver2ekenngen. les 5 15.30 TROS.Eel u smakelijk en co. 15.50 Elsa do leeuwin, tv-sene 16.40 Ren |e rot. jeugdspeishow 17.10 SuskeenWiske 18.15 TELEAC: Wetenschsp m beweg-ng les 13 herh .,Op deze manier kom ik toch op tijd op mijn werk".

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4