Avondmaal op Goede Vrijdag? Nieuw gesprek Lambertuskerk Onze oudste zuster is veertig Vandaag Baptistenprediker in elkaar geslagen Protestdienst in kerk in Durban Onze adressen: Marcus-evangelie in herziene Statenvertaling Negentien doden in gebedsdienst Oproep tot gebed tiePaÉLm Moslims willen zending weren VOORBIJGANGER WOENSDAG 14 APRIL 1976 KERK -BINNENLAND TROUW/KWARTET Na zijn opstanding brak Jezus het brood met de Emmaüsgangers (teke ning van Tjeerd Bottema uit de kleu terbijbel van Anne de Vries). door ds. A.M. Lindeboom Zoals algemeen bekend is, wordt het hoe langer hoe meer gebruik, om ook op Goede Vrijdag de maaltijd des Heren te vieren. Op bet eerste gezicht schijnt daarvoor ook wel iets te zeggen. Wanneer staat de bedie ning van het Woord meer bij het sterven van Jezus stil dan juist op deze dag? En wanneer is er dus voor het vieren van het avondmaal meer reden dan uitgerekend tijdens deze kerkdienst? Het zal vooral dit argument zijn. dat op velen indruk maakt Trouwens, kerkelijke vergaderingen heb ben deze praktijk ook begunstigd. De alge mene synode van de hervormde kerk beval omstreeks het midden van de vorige eeuw de avondmaalsviering op Goede Vrijdag aan, terwijl later ook de generale synode van de gereformeerde kerken voor dezelfde zaak officieel toestemming gaf Toch zijn we met deze praktijk niet zo gelukkig. Oude kerk In de oude christelijke kerk was er ook een herdenking van Christus' dood en opstan ding. maar er is geen sprake van geweest, dat toen op de avond van Goede Vrijdag het avondmaal werd gevierd. Het lijdt geen twijfel, dat Pasen, met aan het slot het avondmaal, voor haar de grootste feestdag is geweest. Een overblijfsel daarvan zien we nog in de kerkelijke praktijk van de mid deleeuwen. toen men doorgaans slechts eenmaal per jaar - met Pasen - ter commu nie ging Daarna bracht de kerk uit de reformatie het aantal avondmaalsvierin gen op vier per jaar: Kerst. Pasen. Pinkste ren en dan nog een keer voor de periode tussen Pinksteren en Kerst. Van het ge bruik van de maaltijd des Heren op Goede Vrijdag was daarbij nooit sprake. Er is dus reden voor de vraag, hoe men in de vorige eeuw ertoe kwam. het avondmaal op Goede Vrijdag te vieren en niet bij voorbeeld ook op Hemelvaartsdag, zoals onder andere in de evangelische kerk in Roemenië gebeurt. Het antwoord op deze vraag brengt ons bij de vele predikanten uit de vorige eeuw, die niet meer in de opstanding geloofden en daarom geen raad wisten met de maaltijd, die hen in ge meenschap zou brengen met een levende Heer. Dan immers wordt het begrijpelijk, dat zij. om zoveel mogelijk gevoelens te ontzien, aan de ene kant het oude eerbiedwaardige gebruik niet wilden afschaffen, maar het aan de andere kant wel verplaatsten naar Goede Vrijdag, de dag waarop de gemeente aan het sterven van Jezus bij uitstek we*d herinnerd, maar waarbij zonder al te veel moeite over de opstanding kon worden gezwegen. Begrafenismaal Hoewel dit laatste volstrekt niet de bedoe ling is van hen, die in deze tijd een avondmaalsviering op Goede Vrijdag voor staan. moet men zich toch afvragen, of daarmee het pleit ten gunste van deze praktijk is beslist. Om tot een evenwichtig oordeel te komen, moeten we namelijk ook denken aan de avondmaalsvieringen in het algemeen, zo als deze op zondagen plaats vinden. Het komt immers nog altijd voor, dat deze herdenking van Christus' dood te weinig in het licht van zijn opstanding wordt gezien. Het gevolg is, dat het aanzitten aan deze maaltijd voor velen een moeilijke bezig heid is. welke min of meer als het deelne men aan een begrafenismaal wordt beleefd. Bekend is, dat de avondmaalszondagen de eeuwen door voor zeer velen sombere da gen zijn geweest, die vanwege hun droef geestig karakter niet veel verschilden van wat toen ook op de Goede Vrijdag als de vereiste stemming werd beschouwd. Laat niemand menen, dat we hier met een overwonnen verschijnsel te doen zouden hebben. Behalve aan de vele gemeentele den. die niet bij machte zijn hier bovenuit te komen, kan men ook denken aan tal van voorgangers, die hun preek op Goede Vrij dag op deze golflengte hebben afgestemd. Hier zou de naam kunnen worden genoemd van een uitnemend dienaar des Woords, die in zijn kerkblad schreef, dat de huisvrou wen op Goede Vrijdag niet mochten stof zuigen e.d. Dat doe je toch ook niet, wan neer er in hetzelfde huis een van je naaste familieleden op sterven ligt? Bij dergelijke sentimenten, al of niet door een bepaald soort prediking opgewekt, wordt het begrij pelijk. dat velen de wens koesteren de maaltijd des Heren vooral op Goede Vrij dag te mogen gebruiken Maar de vraag of deze weg nu ook de goede weg is, moet dan toch ontkennend worden beantwoord. Het is niet waar dat. zoals eens een gemeentelid mij zei, de Goede Vrijdag eigenlijk de grootste feestdag voor de kerk zou moeten zijn. In het evangelie zijn kruis en opstanding geheel op elkaar betrokken. Wie ze van elkaar losmaakt, tast beide gebeurtenissen in hun meest wezenlijke waarde aan. Eenheid Wanneer wij aan het avondmaal gaan als aan een begrafenismaal, doet het ons meer kwaad dan goed. Welnu, wanneer wij uitge rekend op Goede Vrijdag en niet op Pasen het avondmaal willen vieren, wast een zee van goede bedoelingen het feit niet weg. dat wij dan tornen aan de eenheid van kruis en opstanding. Wij weten nu, dat de oudste christelijke kerk dit ook nooit heeft gewild en dat de avondmaalsviering op Goede Vrijdag in de twintig eeuwen geschiedenis van kerk en liturgie een uitgesproken laatkomer is. Laten we daarom een voorbeeld nemen aan de christian reformed church in Grand Rapids (VS), die het avondmaal op de Paaszondag viert. Want niet de Goede Vrij dag is de grootste feestdag voor de christe lijke kerk. En niet de Goede Vrijdag is bij uitstek voor de maaltijd des Heren ge schikt. Want nu de Heer is opgestaan, vangt ook voor ons het leven aan. Christus Jezus is het die gestorven is, ja wat meer zegt, die ook is opgewekt. Ds. Lindeboom is gereformeerd emeri tus-predikant te Hooghalen (Dr.). DNJEPROPETROVSK De Raad van Familieleden van ge vangen Baptisten in de SowjetrUnie vecht het standpunt aan van de autoriteiten in de Oekraïne, volgens welke de baptistenpredi ker Iwan Biblenko door een auto-ongeluk zou zijn omgekomen. Volgens de raad zou de prediker zijn mishandeld alvorens naar het ziekenhuis te zijn gebracht, waar hij is overleden. De 48-jarige Biblenko stond bekend als een actief evangelist. Zijn ge meente in KrivoJ Rog behoorde tot de rüet-geregistreerde baptistengroe pering. waarvan de leden herhaalde lijk moeilijheden van de zijde van de overheid te verduren krijgen. Biblenko protesteerde in 1970, samen met andere baptisten tegen een huis zoeking. waarbij godsdienstige lek- tuur in beslag genomen werd. In 1972 werd hij veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie jaar. In het werkkamp werd hij met met rust gelaten en ook na zijn vervroegde vrijlating werd hij herhaaldelijk on dervraagd. Vorig Jaar 13 september vertrok hij Durban Ongeveer duizend men sen van verschillende rassen hebben vorige week In de kathedaal van Durban een protestdienst gehouden tegen de dood van Joseph Mdluli.die in de gevangenis is overleden. 24 uur na te zijn Ingerekend door de staatspolitie Mdluli. was voordat hij gevangenge nomen werd in goede gezondheid. Zijn vrouw, die het lijk van haar man gezien heeft, zei dat het lichaam ver schillende builen en bloedige won den vertoonde. Ook de zoon van het slachtoffer en een advocaat die het gezelschap begeleidde, bevestigden de waarnemingen. Aartsbisschop Denis Hurley, die tij dens de dienst in de kathedraal sprak, zei dat Joseph Mdluli door de zwarte Zuidafrikanen beschouwd wordt als en martelaar voor de be vrijding van de zwarten. Brieven vandaag op pagina 11 AMSTERDAM: Postbus 859, Wibautstraat 131 Tel 020-913456 Telex 13006 ROTTERDAM/DORDRECHT. Postbus 948. Westblaak 9. Rotterdam Tel 010-115588 DEN HAAG/LEIDEN Postbus 101. Parkstraat 22. Den Haag Tel 070-469445 ZWOLLE/GRONINGEN Postbus 3. Melkmarkt 56. Zwoüe Tel 05200-17030 naar een kerkdienst in Dneprope trovsk. waar hij nooit aankwam. Na drie dagen informeerde zijn familie bij de politie. Pas op 26 september kwam er een telegram, waarin stónd dat Biblenko in het ziekenhuis was overleden. Volgens de officiële lezing had de evangelist met andere perso nen in een taxi een ongeluk gehad en zou hij daarna niet in staat zijn ge weest zijn naam te noemen. Achteraf heeft iemand bekendgemaakt dat hij Biblenko echter in het ziekenhuis had zien lezen. Christenen In Krivoj Rog vinden de gebeurtenissen zo on gerijmd. dat zij menen dat Biblenko door bepaalde lieden Is mishandeld. Een medewerker van Kruistochten, een Nederlandse organisatie die zich bezighoudt met contact met christe nen in de Sowjet-Unie meent dat Biblenko zodanig geslagen is. dat hij niet langer kon leven en naar een ziekenhuis is gebracht om er te ster ven. Dit schrijven ook 29 gemeentele den uit KrivoJ Rog aan partijleider Brezjnjev. AMSTERDAM Er blijkt een groei ende belangstelling te bestaan voor de bijbel in de Statenvertaling, zoals die op last van de toenmalige Neder landse overheid werd vertaald uit de oorspronkelijke teksten en ver scheen in 1637. Vorig jaar werden van deze statige bijbelvertaling alleen al door het Ne derlands Bijbelgenootschap 3800 exemplaren verkocht. Intussen werkt een commissie van het Neder lands Bijbelgenootschap aan een herziening van de Statenvertaling. Woorden, die in de loop van de laatste 350 Jaar een andere betekenis of gevoelswaarde hebben gekregen worden vervangen door woorden die nu weergeven wat de vertalers toen wilden zeggen. Deze commissie staat onder voorzit terschap van ds. W. L. Tukker te Sirjansland. Het evangelie van Mar cus is gereed. Dit is in samenwerking met de hervormde bond voor inwen dige zending op gereformeerde grondslag in tijdschrift vorm uitge geven. De vertaling van de adviescommis sie Statenvertaling is zo sober moge lijk bijgeschaafd. Opmerkelijk is aan deze versie dat een groot aantal geheel in onbruik geraakte verbui gingen weggelaten zijn. Enkele voorbeelden hiervan zijn: In de gebruikelijke uitgave staat in Marcus 2:4: En niet kunnende tot Hem genaken, overmits de schare, ontdekten zij het dak. De Advies commissie vertaalt hier En toen zij niet tot Hem konden naderen, van wege de schare, maakten zij het dak open. In Marcus 6:39 stond: zouden doen nederzitten bij waarschappen. De commissie vertaalt daar. zouden doen neerzitten bij groepen Het nu verschenen evangelie van Marcus in de Statenvertaling-Tukker is geti teld ..Terstond" en kost 3,90 Ontscholing nieuwe levenstijl. Weekend van de Barchembeweging over de ideeën van Ivan Illich. 30 april 2 mei in het Woodbroo- kershuis te Barchem. Opgave tel. 05734 443. De opmars van de Geest in de oeku- mene.Charismatische theologische conferentie, donderdag 29 april 9.30 uur in De Akker. Melkpad 14. Hilver sum. Inleider dr.A. H. van den Heu vel. Inl. en opg. tel 010 18 17 55. Dc agenda van de kerkcraad. Con ferentie voor zendingsambtsdragers, evangelisatieouderlingen en diakenen, zaterdag 1 mei van 10.30 uur tot 16.30 uur op Stoutenburg bij Leusden m.m.v. ds. H. Kuyk en ds D. van Santen. Aanm. tel. 033 43244 (toest. 123). RIO DE JANEIRO (UPI) Tijdens een dienst, die werd geleid door een gebedsgenezer in een kerkgebouw In Sao Goncalo, een randgemeente van Rio de Janeiro in Brazilië, is paniek onder de aanwezigen uitgebroken en zijn negentien gelovigen onder de voet gelopen en gedood. De leider van de dienst was David Miranda, een bekend Braziliaans ge bedsgenezer. die het woord voerde ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het gebouw. De paniek zou zijn uitgebroken, nadat een vrouw in extase was geraakt en zwaaiende bewegingen was gaan maken. De omstanders weken voor haar terug en begonnen te duwen. In de toch al verhitte sfeer begon toen een wed loop naar de deur. EINDHOVEN Het voormalig bestuur van de Eindhovense Lambertuskerk heeft besloten de eucharistievieringen, die sedert eind vorig jaar tegen de zin van bisschop Bluyssen in de kerk plaatsvinden, op te schorten. ADVERTENTIE In de plaats daarvan zullen weer door de parochianen zelf geleide ge bedsdiensten worden georganiseerd. Dat schrijft het voormalig kerkbe stuur aan de bisschop. Het voormalig kerkbestuur reageert daarmee op een brief van de bisschop, waarin deze zich tot een nieuw gesprek bereid verklaart op voorwaarde, dat de eucharistievierin gen worden stopgezet, terwijl het kerkbestuur tevens bereid moet zijn mee te werken aan een volledige inte gratie van de Lambertusparochie in de parochie Gestel-Zuid. De sluiting van het kerkgebouw en de integratie in de parochie Gestel- Zuid vormden in 1972 voor de paro chianen aanleiding om de kerk te bezetten. ZIJ waren het niet eens met de plannen van de bisschop. On danks allerlei pogingen om beide par tijen nader tot elkaar te brengen, is dat tot nu toe niet gelukt. Eind vorig jaar trok bisschop Bluyssen de pries ters uit de omstreden kerk terug. Daarop reageerden de parochianen aanvankelijk door zelf ge bedsdiensten te organiseren. Later vonden zij een priester van buiten het bisdom Den Bosch bereid voor te gaan in de eucharistie. In zijn brief aan de bisschop stelt het voormalig kerkbestuur, dat de wijze waarop de Lambertuskerk kan functioneren binnen het grote geheel van de nieuwe parochie Gestel-Zuid in het overleg wel een belangrijk on derwerp van gesprek moet zijn. In dit verband wijst het op het feit, dat het kerkgebouw inmiddels op de plaatse lijke monumentenlijst is geplaatst. HEELSUM De Morgenlandzen ding, die werkzaam is in het Nabije Oosten, heeft de kerken in ons land opgeroepen, vanaf komende zondag tijdens de diensten voorbede te doen voor het Libanese volk. Het hoofdbestuur van de zendings organisatie hoopt, dat men met deze voorbede doorgaat zolang de toe stand in Libanon hachelijk is en de kloof tussen christenen en moslims breder dreigt te worden. De voorzitter van de raad van ker ken in Nederland, prof. dr. H. Berkhof, heeft met dit voorstel inge stemd. Ook de moderamina van de hervormde en de gereformeerde sy noden hebben deze voorbede aange moedigd. Anthony Trollope Trollope's zes Patlisef- fomans. in eer» bewerking van Michael Hardwick, in een grote omnibus. In „De Pallisers" vindt u bijeen: grandeur, romantiek, intrige, chantage en dramatiek in de boeiende wereld van de parlementaire aristocratie in het Victoriaanse Engeland. 448 blz. Geb. f 23,50. paperback 117.50 In de boekhandel. L.J VEEN -WAGENINGEN KAR ATS JI Het islamitisch we reldcongres wil, dat alle buiten landse christelijke zendelingen en missionarissen uit de moslimstaten worden geweerd. In een resolutie van het wereldcongres wordt de regerin gen van moslimstaten gevraagd, maatregelen te treffen, die een „vreedzame terugtocht" van de bui tenlandse zendelingen mogelijk ma ken. Tegelijk moet ervoor gezorgd worden, dat islamitische organisa ties voor opvoeding en welzijn het vacuum opvullen. door A.J. Klei De tekening die bij dit stukje staat, is de „kop" van het blad van de hervormde gemeente Winsum-Obergum in Gronin gen. Eerlijk gezegd ben ik geen regelmatige lezer van de ze kerkbode en om het er maar meteen helemaal uit te gooi en: ik wist tot nu toe niets af van het bestaan van een blad dat net zo heet als onze krant. Het is droef, maar waar. We kregen het eerste nummer van de 41ste jaargang van dit Gro ningse „Trouw" toegestuurd en daarbij sloot dominee A. Veldstra uit Winsum het volgende briefje aan ons adres bij in: Zeer geachte redaktie. Vanwege de vreugde over onze 40ste verjaardag zenden wij. oudste zuster, onze jongere zuster een be wijs onzer genegenheid, tevens het bewijs dat wij inderdaad de oudste zijn. U hebt daaraan al eens getwij feld, als we ons niet vergissen, en in de eerste jaren van Uw legale be staan gemeend dat het onze Ille gaal ofwel onwettig uas Wij geven graag toe dat we klein zijn gebleven en dat U groot bent geworden. Stellig is ons andere leefpatroon daarop van invloed ge weest. Wij beklagen ons niet en benijden U niet Maar aan onze leeftijd twijfelen mag U niet: daar op zijn wij namelijk toch wel een ietsje trots - al klinkt dat vreemd van een vrouw. Welaan, grote zuster. God zegene U en schenke U een bloeiend leven En moge Hij ook ons niet voorbij zien! Met hartelijke, zusterlijke groeten, namens de redaktie van het kleine Trouw, A. Veldstra Dat „bewijs onzer genegenheid" is het jubileumnummer van onze oudste zuster (krant Is vrouwelijk, vandaar dat „zuster", ik zeg het er maar even bij omdat blijkens door mij aangehoorde radiopraatjes veel mensen niet meer op de hoogte zijn van de geslachten der woorden) In zijn hoofdartikel vertelt dominee Veldstra dat de eerste redacteur van het kleine ..Trouw", wijlen do minee F A. Nolle was. Deze schreef in het eerste nummer dat op de eerste april 1936 uitkwam, dat we ook dankbaar moesten zijn voor kleine zegeningen, en éénzo'n „klei ne zegening" was het pas geboren kerkblaadje „Trouw". Dominee Nolle heeft van 1934 tot 1947 in Obergum gestaan. Hij heeft in die jaren méér gedaan dan de herdersstaf hanteren en in „Trouw" schrijven, hij is er gemeenteraadslid voor de CHU geweest en hij studeer de in Groningen medicijnen. Toen hij in '47 als zendeling-arts naar Ce lebes vertrok, kreeg hij als af scheidscadeau van de gemeente me dische Instrumenten mee. Als ge neeskundig geschoold theoloog heeft hij later In het grote „Trouw" geschreven, onder meer over het optreden van de geloofsgenezer Os- bom op het Haagse Malieveld. Dominee Veldstra memoreert ook de oprichting in de oorlogsjaren van „de grote zuster van ons kleine Trouw, die later het ochtendblad Trouw is geworden" Hij noemt de naam van Bruins Slot. die tot in 1941 burgemeester is geweest van het na bijgelegen Adorp. En hoezeer het jubileumnummer van het Groningse „Trouw" een bewijs van genegen heid jegens de jonge, grote zuster is wordt duidelijk uit het slot van het vehaal van dominee Veldstra, als hij hoopt dat niet alleen het kleine „Trouw" nog jaren lang zal blijven verschijnen, maar ook „het grote Trouw". Wij van het jongere „Trouw" felicite ren onze oudste zuster heel hartelijk met het bereiken van de veertig-jarig leeftijd. We doen dat met de eerbied, verschuldigd aan een oudere. Want ik kan dominee Veldstra verzekeren dat niemand in de krantegebouwen aan de Amsterdamse Wibautstraat twijfelt aan het wettig en veertig jarig bestaan van het kleine „Trouw". Hoe dat vroeger was. weet ik niet. maar ik ben met het op groen papier gestencilde jubileumnummer van „Trouw" uit Winsum-Obergum alle bureaus langs geweest en ik trof nergens iemand met twijfels op dit punt aan. Laat dit dan het bewijs van önze genegenheid mogen zijn. 'erb doe WAAR SLAAT HET OP? U kent deze vraag ongetwijfeld, wordt er soms ineens voor g« Jonge mensen vragen het als ze in kerk geweest zijn. Ze zullen het v gen als ze deze week hier of daar t uitvoering van de Mattheus-Pass hebben bijgewoond. Waar slaat op? Ze bedoelen: waar ligt de verl ding met wat ik in dit leven d( moet doen? Loopt er ergens draad van het lijden en sterven Jezus naar het lijden en sterven mensen in hongerlanden, onder m e dogenloze heersers, in wereldde 'e waarin bij het leven gevoch 9; wordt om de macht? Wat heeft he !C maken met mijn werkloosheid? 1n mijn meer dan erbarmelijke wer] e tuatie? Met al die mensen om i heen sedert ik hier in deze „inrl ting" aangenomen ben? Heeft ;I iets te maken met mijn diep10 vraag, nl. of mijn leven wel werker11 zin en betekenis heeft? Kan het,r welke manier dan ook van beteke?" zijn voor „zoals ik er voor sta", ia hoek gedrongen, zonder uitweg, z J11 der toekomst? Waar slaat het ojp Die vraag is uiteraard niet met t woorden te beantwoorden. T woorden zijn te weinig. Drie ook een hele preek vaak ook. Missel zijn woorden te weinig. Ik hoor eens het woord Paulus: het konjf0.r rijk Gods bestaat niet in woon maar in kracht, in dynamiek, betekent: in beweging komen. r£ antwoord op de vraag of het erg nn doof Iron ollpon mot oon op slaat kan alleen met een leven gegeven worden. Het slaat cies op ons leven, in welke situfc" dan ook, maar het moet dan ergens toe komen. Tot een spelen, tot een handen en vo^- geven, of hoe je dat noemen Woorden alleen zijn niet genoeg Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Hellevoetsluis: B. Jl Jonker te Cuyk; te Nunspeet: J. Jj Mouthaan te Wilsum; te OostE kerk: W. de Graaf kand. te Utri te Huizen (NH): J. van Rossei Meeuwen. Aangenomen naar Gi_ Oudekerk: R. ten Napel kand!? Veenendaal. ,l8e Bedankt voor Giessen-Rijswijk; i van Roon te Zeist. st GEREF. KERKEN Beroepen tot pred. in alg. dienst frdj keiijke bearbeiding van de dove: °P' J. Lamme te Delft. Beroepen te Schoonebeek: B. fL* Schelhaas te Enter. Aangenomen naar Drachten: Hrnnmor to Rphovoninorori' r Gr. Brouwer te Scheveningen; Doorn: W. Bos industriepredl^i' Arnhem. en atii sta Bedankt voor Werkendam: Tj. ma te Monster. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Overschie-Pernisi.. Kamphuis, kand. te Kampen ".,J Huizum: J. H. Ulehake, kant Kampen. GEREF. KERKEN (VRIJG. B. Aangenomen naar Breukelen Busstra kand. te Luinjeberd, di dankte voor Hardinxf Giessendam, Den Helder, Marl en Vlaardingen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Emmeloord: N Schreuder te Goes; te Almelo: dks apel® Vergunst te Veen; te Moerkapel W. Verweij te H.I. Ambacht. i Homijf Dr. van Eikema Jnen „U hebt met uw dissertatie oi grote dienst bewezen. Wij z<bed: nooit meer de verzoening alsjlanc vanzelfsprekend dogma aanvaai. F; Daarvoor is zij veel te diep als e consequent. Ik zou zeggen, gatelco door met u zelf en ons te veronlVerl ten door de vraag: Hoe funcioirijf de verzoening in ons leven? Maaiom daarbij de wissel niet om >ng. schors, blad en vrucht, maarrged met ons in die trein van de tl verzoening rijden." Deze wocbjnj schrijft de gereformeerde emef predikant dr N. J. van Eikema Élge mes aan het slot van zijn „Openr?g aan dr H. Wiersinga." Deze bif een boekje van 109 pagina's den in de Ichthus-reeks van Buijten Schipperheijn te An dam. De prijs is 8.90. Het i-„ levendig geschreven stuk, waar wel de theologische als de kerk .Pv problemen van en rondom de rd: Wiersinga in de gereformeerd! op ken aan de orde komen. „un? zei b Ds. R. van Nus ister Ds R. van Nus, vrijgen gereformeerd zendingspredika ?p 1 Curasao, keert per 1 juli naar I land terug en stelt zich dan b< n baar. Hij heeft ruim vijf Curasao gewerkt. Behalve dl Nus werkt op Curacao ook ds. 31 Vreugendhil voor de zinding v gereformeerde kerken (vrijgem Moeder Teresa J ui De Internationaal bekende n fcovei Teresa, die in India werkt on|ens armsten der armen, is bijzon< jjje prezen door premier Indira G ,de Bij een bezoek aan een sch EKe»e Santiniketan, die onder leidin van de door moeder Teresa ge congregatie. zei Indira G jen „Moeder Teresa leidt o|dCNi ogenblik 32 sterfhuizen. 67 n senkampen en 28 kindertehuis jen e is niet meer een heilige indiv verschijning in dc achterb èa_ van Calcutta. Zij is het vorbe |guw worden van de goede wil or wereld te veranderen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 2