Curkovic ziet overeenkomst ;ussen PSV Etienne Bayern start vol vertrouwen Cruyff tekende een jaar bij Tsjechoslowakije blijft ongeslagen legoslavische doelman ook wel eens assistent van trainer Herbin JJn Hanegem in maandag iger spelen nfmpisch Dorp juni al open Bril opnieuw bij Spelen Ipelers Nice -tekogeld Makkelijke 71 zege op Finland '|»rc loopt punt op Wiersma Lubse in basisopstelling Ploeg van Dettmar Cramer kan volledig aantreden Kort geding van FC VVV tegen KNVB SDAG 14 APRIL 1976 rSPORT TROUW/KWARTET 13 erl enIHOVEN St. Etienne's oefenmeester Robert Herbin gunt spelers een redelijk grote mate van inspraak. Herbin 37 pas ""keelde nog maar kort geleden zelf in het topteam van St. 1 me. Het is voor hem dan ook moeilijk om als zoveel andere hes afgetekend boven zijn spelersgroep te gaan staan. bby-le-Rouge" is het leven van de speler nog maar nauwelijks eid. hij staat er in feite nog middenin. daarnaast zijn verdienste, dat tnelijk toch als trainer-vakman I geaccepteerd. Daarbij veraan- ïen zijn goede resultaten met Jferts" de werkzaamheden uiter- Met één man staat Herbin nog rERDAM Wim van Hane- zal op Tweede Paasdag al weer Feyenoord uit kunnen komen AZ'67. Dit is het gevolg van nAeroep dat Van Hanegem had ersttekend tegen de eerder door de stqcommissie van de KNVB opge- schorsing van vier wedstrij- intftiie schorsing van vier wedstrij- ietwerd namelijk tot drie terugge eft, maar daarbij kwamen wel wedstrijden voorwaardelijk Ben proeftijd tot 1 januari 1977. gelukkig voelde Feyenoord Fi^niet met deze „vermindering", |t bij een volgende straf voor Hanegem onherroepelijk een liiting voor twee wedstrijden en TREAL (Reuter) Het Olym- toeter EDAM Ben Bril (63) zal tij- 1 het Olympisch bokstoernooi in "•eal als scheidsrechter/jurylid ren. De Utrechter is door AIBA tldamateurboksorganisatie) bog tien Europese scheidsrech- ^voor de Spelen aangewezen. Bril was ook scheidsrechter bij leien van Tokio (1964) en Mexi- ftad (1968). De scheidsrech- yleden voor Montreal zullen P tot en met 8 juli in Rome nog •eciale cursus volgen. ^RUS (Reuter) Josip Kata- öski, de bij Nice spelende Joe- «laviër uit het WK-team, heeft weekeinde geweigerd tegen stia te spelen omdat hij voor t wedstrijd door een steen was aakt. sicaanse supporters hadden i opgewonden over de manier rop Nice de eerste wedstrijd or de achtste finales van de anse beker had gespeeld. Zij •ten hun woede daarover op de tiers van Nice van wie behal- Katalinski nog drie werden •lagen, een met een stok in de agstreek. Ook Jean Francpis ais weigerde het veld te be den. Nice begon als gevolg van met tien man. Tijdens ontmoeting werd nog een Her met een steen bekogeld 0 werd er een tijdelijk doof •or exploderend vuurwerk. altijd (bijna) op één lijn: doelman Ivan Curkovic. Herbin maakt er geen geheim van dat hij de ervaring van Curkovic (32) gaarne gebruikt om er zelf wijzer van te worden. Curkovic is zelfs wel eens de directe assistent van de rossige krullebol genoemd. Ivan Curkovic, een rad van de tongriem gesneden Joegoslaaf, ont kent niet dat hij ten aanzien van voetbaltechnische zaken regelmatig contact heeft met Herbin. Hij vertelt in vloeiend Frans: „Inderdaad praat ik veel met Herbin. Maar toch steeds in de hoedanigheid van een speler, die toevallig veel ervaring heeft. Her bin neemt altijd de beslissingen, ik niet. Ik praat graag met hem, omdat hij zich als een van de weinig Franse voetbaltrainers, ook buiten Frank rijk oriënteert". Dat Herbin de ervaring van de inter nationaal geschoolde Curkovic ge bruikt, is begrijpelijk. In het elftal van St. Etienne, dat pas sinds twee jaar echt iets presteert in de Europa- cup, heeft Curkovic op dat niveau de De Joegoslavische doelman Curkovic van St. ELienne verlaat hier samen met Herve Revelli het veld. meeste kennis opgedaan. Meer nog BARCELONA Johan Cruyff heeft gisteren aan alle onzekerheid omtrent zijn contractverlenging een eind gemaakt. Voor bijna een miljoen gulden tekende hij een eenjarig contract bij Barcelona. Hierdoor is Cruyff waarschijnlijk de best betaalde voetballer in Europa. In het nieuwe contract van Cruyff is een clausule opgenomen waarin staat dat de Nederlander niet voor een andere Spaanse club mag tekenen indien hij besluit na afloop van het contract niet bij Barcelona te blijven. Financiële details zijn niet bekend gemaakt. Volgens clubvoorzitter Agustin Montal zijn de voorwaarden echter ongeveer hetzelfde als in de afgelopen jaren. ,,Ik heb me voor niet langer dan een jaar willen binden omdat ik de eer aan mezelf wil houden zodra ik merk dat mijn prestaties minder worden," verklaarde Cruyff. De meest oninteressante wedstrijd van vanavond is die tussen Anderlecht en Sachsenring Zwickau voor de Europa Cup voor bekerwinnaars. Ander lecht won de uitwedstrijd al met 3-0 en kan normaal gesproken niet meer uitgeschakeld worden. Sachsenring komt bovendien uit zonder zijn topschutter Joachim Blank. Tegen Celtic maakte Blank de doelpunten die Sachsenring in de halve finale brachten. Maar om disciplinaire redenen is Blank in Oost-Berlijn achtergebleven. LDOORN Na vijf ronden van Nederlands damkampioenschap Harm Wiersma alleen aan de Hij heeft een voorsprong van nt op Clerc. Zowel in de vierde 'de ronde speelde Wiersma re- Vooral zijn remise in de vierde tegen Bronstring was nogal 'kig omdat Bronstring duide- winstkansen liet liggen. In de Ie ronde eindigde overigens alle jen in remise. liep in de vijfde ronde een punt Wiersma door een zege op Van eerdonk. in de Meerdonk 1—1, Bergsma-Hermelink ÜoudUDe Huiter 1—1. Vijfde ronde. Van ;-De Ruiter 0—2. Van de Meerdonk-Clerc Goudt^Varkevisser 1—1, Hermelink- e 1—1, Bronstring-Bergsma 1—1, Jansen- na 1—1. 1. Wiersma 8.2. Clerc 7. 3. Jansen 6.4. De Bronstring, Goudt. Varkevisser 5,8. Van •rdonk, Van Tiiborg, Bergsma, Capelle 4, rg] rmeiink 3. 't4 Dorp van Montreal zal op 22 nfworden geopend. De eerste deel- |trs aan de Spelen worden er op 1 verwacht. Ongeveer 11.000 n ^beoefenaars en officials zullen d it Dorp leven tijdens de Olym- m ie Spelen, die op 17 juli be- :o#n- njdorp heeft 989 appartementen 1824 tweepersoons-, 508 drieper- jeljB- en 1164 vierpersoons kamers, tujens Yvan Dubois, directeur van eiJdorp, zijn de werkzaamheden eijde appartementen beëindigd en iwOO ervan tot nu toe gemeubi- w^. De vier gebouwen van negen verdiepingen hebben air- tioning en zijn met het Olym- Stadion verbonden door een dan toch geroutineerde internatio nals als de Argentijn Oswaldo Piazza en Hervé Révelli (ex-Nice en Olym- pique Marseille). LONDEN Vijf Engelse voetballiefhebbers ver trokken gisteren uit Londen naar de Franse kanaalkust. Doel van de reis is het bekijken van de voetbalwedstrijd tussen PSV en St. Etiennne op de Franse televisie. De Britse televisie zendt namelijk geen rechtstreekse beelden uit van de wedstrijd van West Ham United en Liverpool, die beiden thuis spelen. Het reisje naar Frank rijk kost inlüatiefnemer Ian Tamphllon en zijn vrienden ongeveer 15 pond (75 gulden). Ook veertien dagen geleden staken de vijf Britten het kanaal over Toen waren zij getuige van de eerste wedstrijd tussen de Nederlandse en de Franse kampioensploeg. De voor een keeper vrij kleine Joe goslaaf verduidelijkt: „Ik ben voor Joegoslavië 21 maal international geweest. Ik speelde er voor Partizan Belgrado. Rond mijn 20e jaar kwam ik bij die club, eerst als tweede man achter Soskic. Toen Partizan in 1966 in Brussel de Europa Cup-finale te gen Real Madrid speelde, zat ik op de reservebank. In dat jaar speelde ik echter al Europa Cup-voetbal te gen een club als Spartak Praag". Curkovic, die al vijf jaar in de „zwar te" Franse industriestad St. Etienne verblijft, analyseert één dag voor de tweede halve finale tegen PSV (hij heeft het overigens constant over PCV) de mogelijkheden op hun plaats in de belangrijkste Europa Cup-finale. „Ik ben een beetje opti mistisch, hoewel ik besef dat PSV een erg goede ploeg heeft. Zoals trouwens alle clubs in de laatste ja ren sterk waren. Ajax op z'n best was voor mij zelfs de grootste ploeg, die ik ooit heb gezien. Beter dan Inter Milan, Real Madrid en Benfica ooit waren. Toch vind ik dat PSV en St. Etienne veel met elkaar gemeen heb ben. Wij zijn in principe ook aanval lend ingesteld. Net als bij PSV kun nen veel spelers bij ons een doelpunt maken. Bathenay, Synaeghel, Rével li, Larqué, Rocheteau ze scoren allemaal. PSV en St. Etienne zijn offensiever ingesteld dan Bayern München en zelfs Real Madrid". Curkovic noemt Ralph Edström de beste speler bij PSV. Tegen Willy van der Kuijlen heeft hij zo zijn bedenkingen. „Van der Kuijlen is zonder meer een grote voetballer, maar in St. Etienne vond ik hem niet opvallend. Hij kroop een beetje weg. Edström is een superieure voetbal ler. Belangrijk is voor hem, dat er morgen een Engelse scheidsrechter fluit. Britse scheidsrechters laten al leen maar normale duels toe. Die fluiten direct wanneer er in de lucht overtredingen worden gemaakt. Ik vind dat Edström bij de 5 beste spelers van Europa hoort. De andere 4? Ik denk Blochin, Cruijff, Becken- bauer en Hoeness." Voor de op het oog matige conditie van St. Etienne in de eerste wed strijd, heeft Curkovic een verklaring: EINDHOVEN Zonder enig voorbe houd heeft PSV gisteren al de ploeg bekend gemaakt, die vanavond tegen St. Etienne zijn finaleplaats in het Europese bekertoernooi van de landskampioenen moet afdwingen. Een elftal zonde r verrassingen al koos Kees Rijvers Lubse in plaats van Dahlqvist die de laatste weken vaste keus was. P SV speelt met Van Beveren, Krijgh, an Kraay, Stevens en Deijkers, Willy van de Kerkhof, Poortvliet en Van der Kuylen, Rene van de Kerkhof, I^ubse en Edström. Op de wisselbank uitten Van Gerven, Quaars, Strik, DaMlqvist en Deacy. Rijvers liet de onthulling van de opstelling over aaja Eindhovens bur gemeester mr. J. van der Lee, die gistermiddag op het stadhuis verte genwoordigers van beide ploegen ontving. '1 Waarom Lubse 1 in plaats van Dahlqvist? Rijvers: „Wanneer Lubse len, dan heeft ieder erbij gewonnen." Rijvers sprak uiterst koel. acade misch bijna over de belangrijkste wedstrijd van zijn PSV. Dat namelijk is PSV—St. Etienne zonder twijfel. Om persoonlijke reden voor de co ach, Rijvers immers behoorde tot het elftal dat het eerste Franse kampi oenschap naar St. Etienne bracht, meer echter nog om het prestige. Rijvers voelt het nog altijd als een groot onrecht dat zijn elftal in de strijd om de nationale populariteit nog een straatlengte achter ligt bij Ajax en Feyenoord. In z'n beste Frans, dat is zeer goed. liet hij toch een beetje bitter Franse verslagge vers weten dat de kwalificatie via TT Hajduk Split door velen als geluk Wil VS) II Hplvftirt werd beschouwd. „Mijn ploeg wordt 01 veel kritischer begeleid dan Ajax of uil- haQncpIpctip Feyenoord. Misschien dat daaraan UI1 U«»»W1CLIIC pas wat veranderd als we een keer finalist zijn geweest." KATOWICE Tsjechoslowakije is bij het wereldkampioenschap ijshoc key na vier wedstrijden nog steeds ongeslagen. Gisteren won Tsjechos lowakije met 7—1 van Finland. De tussenstanden waren 1—1, 40 en 2—0. Alleen in de eerste periode had den de Tsjechen het moeilijk, vooral nadat de Finnen een 1—0 voorsprong hadden genomen. West en Oost-Duitsland behaalden hun eerste overwinningen in dit toer nooi. West-Duitsland versloeg het erg wisselvallige Polen met 5—3 en Oost- Duitsland was met 2—0 verrassend sterker dan Amerika. Polen nam. weer gesteund door 10.000 toeschouwers, een snelle 1—0 voorsprong, maar de sterk gemoti veerde Duitsers leidden bij het in gaan van de tweedy periode al met 21. Polen kwam nog wel terug tot 4—3 maar werd door de vijfde Duitse goal definitief verslagen. STAND: 1. Tsjechoslowakije 4—0. 2. Rusland 34. 3. Polen 44.4. Ameri ka 3—3,5. Finland 43.6. Zweden en WestrDuitsland 3—2, 8. Oost- Duitsland 42. De voorzitter van de internationale ijshockeyfederatie, de Westduitser Sabetzki, wil dat er voortaan alleen nog in de oneven jaren een we- „Wanneer je de aanvallende partij goed speelt, doet hij dat anderhalf bent, dan val je op het laatst terug. Constant domineren is een moeilijke zaak. In zo'n situatie wordt de kee per van de tegenpartij meestal steeds beter. Dat heb ik zelf ervaren tegen Dynamo Kiev. Tijdens de eerste wedstrijd viel Dynamo steeds aan. Dat was voor mij een goede zaak." Het ligt in de lijn der verwachting, dat Curkovic het vanavond in Eindhoven goed naar zijn zin zal hebben. uur, Dahlqvist zie j«e wel eens een half uur of een kwartier voor tijd terug vallen. De keuze yan Lubse is het resultaat van het afjwegen van alle factoren. Iets dat zwaar meetelde was mijn overtuigirig dat Lubse een heel klein beetje zelfvertrouwen mis te om op de top van zajn mogelijkhe den te spelen. Indien ik hem dat vertrouwen geef door hem op te stel- Rijvers daarover kan geen enkel misverstand bestaan wil niets lie ver dan dat. Ook trainer Herbin van St. Etienne gaf tijdens een persconferentie de opstelling van zijn team prijs. St. Etienne: Curkovic; Janvion, Piazza, Lopez, Farison; Larque, Bathenay. Synaeghel; Rocheteau, H. Revelli, P. Revelli. DEN HAAG De Tilburgse ama teurwielrenner Wil van Helvoirt, za terdag winnaar van de Hel van Mer gelland en vorige week van de Ster van Bladel, heeft officieel bedankt voor de baapselectie voor de Olym pische Spelen. De 25-jarige Van Hel voirt wil wel in aanmerking komen voor een plaats in de wegploeg van Joop Middelink. Aan de Ronde van Marokko, die van 20 april tot 2 mei wordt gehouden, zal Nederland deelnemen met een ploeg die bestaat uit: Ad Tak, Hans Lange- rijs. Peer Maas, Jacques Vooys, Aad Kramer. Antoon van der Steen en Ad Prinsen. Van onze sportredactie MÜNCHEN West Duitsland heeft in alle Europa Cup toernooi en nog steeds een ijzer in het vuur. Hamburger SV in het toernooi om de UEFA Cup, Eintracht Frankfurt in het toernooi der bekerwinnaars en Bayern München in het toernooi om de Europa Cup I. Maar voorlopig gaat de belangstelling voornamelijk uit naar Bayern. Het gelijkspel (1—1) dat twee weken geleden in Madrid tegen Real werd gehaald is een prima opsteker op weg naar een derde finaleplaats in successie en mogelijk ook een derde Europa Cup. Het is eigenlijk wat vreemd gesteld met Bayern. De Duitse club slaagt er ook dit seizoen niet in een vooraan staande rol te spelen in de nationale competitie. Bayem is uitgespeeld, de vedetten worden te oud, zo stellen commentatoren vast. Anderen weer wijzen op trainer Dettmar Cramer die nooit een luid geprezen trainer in München werd. Maar ondanks dat kan Bayern op Europees niveau nog steeds meekomen. En dat terwijl het jarenlang omhooggeschreven Borus- sia Mönchengladbach zij het nogal dubieus werd uitgeschakeld. Motivatie De reden lijkt dat Bayern er juist in de Europa Cup-wedstrijden in slaagt volstrekt gemotiveerd te starten. In die duels slagen erkende vedetten als Maier, Müller, Beckenbauer er wel in hun topvorm te bereiken. Die moti vatie lijkt in de eigen competitie wat al te makkelijk zoek te raken. Na tuurlijk, voor iedere Duitse te genstander is Bayern een club waa rop gejaagd moet worden, meer nog dan op Borussia Mönchengladbach. Dat betekent dat Bayern in ieder duel veel moet geven. Maar juist dan lijken sommige spelers wat al te mak kelijk over de opgave te denken. Met het gevolg dat er een hele rij punten verloren is gegaan. Bayern staat nu op de vijfde plaats en zal het als het Europa Cup toernooi zonder succes wordt afgesloten, volgend jaar moge lijk zonder internationaal waardevol le contacten moeten doen. Wat finan cieel de gevolgen zullen zijn moet dan nog afgewacht worden. Voorlopig concentreren Cramers- spelers zich op de strijd van vana vond tegen Real Madrid. En hoewel Real in het verleden meermalen heeft bewezen ook op vreemd terrein van uit de defensie gevaarlijk te kunnen worden, zijn de Duitsers vol zelfver trouwen. Daar deed de verrassende competitienederlaag van afgelopen zaterdag tegen Kaiserslautern(3-4 na een 3-1 voorsprong) niet aan af. Beckenbauer stelt nu op zijn beken de manier alleen maar vast: „Er wint maar een team woensdagavond, en dat is Bayern." De laatste man van Bayerns defensie voegde eraan toe: „Real is eenvoudiger te bestrijden dan Kaiserslautem. Het verleden heeft bewezen dat wij de elftallen waarvoor wij de hoogste achting heb ben, verslaan." Jubilaris Gerd Müller leek ook over de kritiek die Dettmar Cramer zaterdag spuide („Jullie leken wel een stelletje school jongens, na de rust was er geen disci pline meer op tactisch gebied.") heen. Müller die tot nu toe in het toernooi om de Europa Cup negenenveertig doelpunten heeft gemaakt vertelde: „Tegen Real Madrid zal er een jubila ris zijn. Ik ga mijn vijftigste Europa Cup-doelpunt maken." Dettmar Cramer kan op één uitzon dering na over zijn volledige selectie beschikken. Alleen Johnny Hansen is herstellende van een griep. Een laatste test zal moeten uitwijzen of hij inmiddels fit genoeg is om aan te treden tegen Real. Miljan Miljanic, de Joegoslavische coach van Real Madrid, heeft het tr met trainer Cramer, hoopt tegen Real Madrid zijn vijftigste Europa Cup doelpunt te Gerd Müller, hi< maken. daarentegen wat moeilijker. Hij kan vanavond niet beschikken over zijn vaste krachten JManuel Velazques en Roberto Martinez. Beiden kampen nog met blessure 6 die zij overhielden aan de eerste coi ifrontatie met Bay ern in Madrid. Velazques wordt in middels al tweei weken door een spierblessure in het dijbeen aan de kant gehouden. Voor Martinez ein digde het seizoen in het Bernabeu Stadion tegen B ayern München. Hij brak bij een bot sing met de Duitse doelman Sepp Maier zijn neusbeen. Hij heeft inmidd els een operatie on dergaan, waarbij het duidelijk werd dat hij voorlopig, niet meer zal kun nen spelen. Tegenover die blessures staat dat Real wel weer met Paul Breitner ex-Bayern München zal kunnen aantreden. Zijn verwondingen waar door hij enkele weken aan de kant moest blijven, zijn inmiddels gene zen. Hetzelfde geldt voor José Pirri. Bij zijn aankomst in München ge droeg coach Miljanic zich zoals bijna van hem verwacht werd. Niet wijzen op de kansen die er zijn ondanks het spelen van een uitwedstrijd voor een ongetwijfeld zeer meelevend pu bliek. maar slechts Bayern uitroepen tot de „grote, favoriet". En verder over Bayerns povere competitie- optreden van afgelopen zaterdag. „De nederlaag van Bayern tegen Kaiserslautem betekent niet zoveel. Dat soort dingen kan nu eenmaal gebeuren in een reeks van succes sen". De vermoedelijke opstellingen van beide elftallen zijn: BAYERN MÜNCHEN: Maier; Han sen (indien niet hersteld waarschijn lijk Zobel). Schwarzenbeck, Becken bauer. Horsmann; Roth, Dürnber- ger, Kapellmann; Hönnes, Müller, Rumenigge. REAL MADRID: Migupl Angel; Sol. Del Bosque, Pirri. Camacho; Rubi- nan, Breitner. Net2er; Amancio, San- tillana, Guerini. Scheidsrechter is de uit Wales af- komstire Clive Thomas. reldkampioenschap wordt gehouden. In de even jaren zou er dan een toernooi om de wereldbeker worden verspeeld. In september wordt zo'n toernooi reeds in Canada gehouden, en daar aan mogen dan ook teams met profspelers meedoen. Dan speelt Ca nada zelf ook weer mee. Zes jaar geleden deed Canada voor het laatst mee met het wereldkampioenschap, daarna weigerde het om amateurs te sturen omdat die niet representatief waren voor het Canadese ijshockey. UTRECHT FC VW wil zo fit mo gelijk aantreden voor het duel tegen Haarlem, dat waarschijnlijk de be slissing zal brengen in de strijd om het kampioenschap van de eerste di visie en heeft als gevolg daarvan een kort geding aangespannen tegen de KNVB. De voetbalorganisatie heeft namelijk in verband met de voetba linterlandwedstrijd Nederland- België op 25 april een wijziging in het programma aangebracht. Hierdoor speelt VVV op zaterdag 24 april tegen Haarlem in plaats van tegen Vitesse. Dit komt de Venlose vereniging uiter mate ongelegen, omdat in het paas weekeinde daarvoor twee wedstrij den moeten worden gespeeld tegen Vlaardingen, terwijl Haarlem dat weekend vrij is en daardoor fit aan het belangrijke treffen kan beginnen. „De wijziging is niet redelijk. FC VW wordt daardoor uit sportief oogpunt benadeeld," aldus raadsman P. Boels namens VVV. „Toewijzing van de eis zou een reeks van protesten van andere clubs tot gevolg kunnen hebben. Een regelma tig verloop van de verdere competitie wordt daardoor verstoord," reageer de raadsman O. van Eynthoven van de KNVB. De raadsman van WV betwistte de bevoegdheid van de KNVB om het wedstrijdprogramma te wijzigen. „Immers," zo betoogde hij, „het reg lement betaald voetbal zegt, dat het competitie-programma uiterlijk drie weken voor het begin van de compe titie moet worden gemaakt." Wijzi gingen zijn volgens hem alleen moge lijk bij noodsituaties, bijvoorbeeld als er een wedstrijd wordt afgelast in verband met weersomstandigheden. Mr Van Eynthoven stelde daarente gen dat de KNVB reglementair wel degelijk bevoegd is om dergelijke beslissingen te nemen. Het opstellen van een competitieprogramma is een ingewikkelde zaak. Men moet de wedstrijden van de eerste en eredivi sie min of meer op elkaar afstem men. Beide competities dienen onge veer gelijktijdig te eindigen en het is z^ak dat clubs uit eenzelfde omge ving niet te vaak tegelijk thuis spelen. Nu worden er in de eerste divisie meer wedstrijden gespeeld dan in de eredivisie (er zijn meer clubs en de eerste divisie kent zogenaamde peri odekampioenschappen). zodat er al tijd wat wedstrijden „overblijven", na afloop van het eredivisieprogram ma De KNVB probeert deze wed strijden zoveel mogelijk in te lassen in de lopende competitie, als daar voor mogelijkheden zijn. Zo'n moge lijkheid is ontstaan door de wed strijd van het Nederlands elftal, al dus raadsman Van Eynthoven. Voor dat de competitie begon, stond vol gens hem al vast, dat FC VW tij dens het paasweekeinde twee wed strijden zou moeten spelen, dat Haarlem vrij zou zijn en dat VW het weekeinde daarop weer zou moeten spelen. De KNVB kon ook niet voorzien hoe het vérloop van het competitie- gebeuren zou zijn en dat juist FC VVV en Haarlem tot de twee be langrijkste kampioenskandidaten zouden uitgroeien. Tegenpleiter mr Boels betoogde, dat de methode van wijzigen, zoals die door de KNVB wordt gehanteerd, niet vaststaat. „Waarom houdt de bond zo star vast aan het ingenomen standpunt." zo vroeg hij zich af. Zijn suggestie om de wedstrijd te verschuiven naar een andere datum werd door de KNVB niet overgenomen. Evenmin kon pre sident prof. mr V. J. A. van Dijk een voor ieder bevredigende oplossing bedenken. Hij zal morgen uitspraak doen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13