Praag wil sommige verguisden wel terug chauffeurs De nieuwe Mercedes serie. De nieuwe maatstaf voor perfektie. 0 i hunkemöller A I achtere houding tegen Doebtsjek-aanhang Tumult bij preek kost 21 mensen leven Ook Bonn vraagt VS om materiaal Lockheed-zaak Pat Hearst hoeft nog niet naar gevang Mercedes-Benz De krant wordt in Nederland gemiddeld 44 minuten per dag gelezen. Dat mag wel even in de krant! H INSOAG 13 APRIL 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 J! RAAG—Reuter AP, DPA) De communistische partij van Tsjechoslowakije gaat de houding rJ egen de vroegere aanhangers van Doebtsjek wat verzachten. Sommige van hen zullen een kans id rijgen weer toe te treden tot de partij, waaruit zij na de gebeurtenissen van 1968 werden i erwijderd. Dit blijkt uit de redevoering, waarmee partijleider en staatshoofd Gustav Hoesak *5 isteren het vijftiende congres van de Tsjechoslowaakse communistische partij opende. dó >e lange redevoering van Hoesak de zelfs de afzetting van partijleider aande medewerking van tal van des- ;o; ?as vrij gematigd. Hij beleed zijn Novotny in januari 1968 (ln feite het kundige mensen, die na 1968 in onge- juw aan Moskou, ging heftig tekeer begin van de Praagse lente) een egen China, maar onthield zich van „noodzakelijke beslissing". Departij- ritiek op bijvoorbeeld de Westeuro- leider stond vervolgens maar even 1 fese communisten, die momenteel stil bij „de rechtse elementen" die en diepgaand geschil hebben met de zich nu „geheel in het isolement be- >wjet-Unie. Voor het binnenland vinden". Hij merkte op dat er ook londigde hij „voortzetting van de trijd tegen rechts opportunisme" an. Met dit laatste wordt in Tsje- hoslowakije vooral gedoeld op alles it in 1968 iets te maken had met de eheel gezuiverd; ongeveer 500.000 lensen werden er uit gezet. Afstand In zijn redevoering probeerde Hoe- iak duidelijk afstand te nemen van gebeurtenissen in 1968. Hij noem- nade zijn gevallen en hun banen ver loren. De Tsjechoslowaakse econo mie heeft dringend stimulansen no dig en daarbij zou het vroegere kader behulpzaam kunnen zijn. Sowjet-Unie Een tweede mogelijkheid is dat Hoe sak vooral handelt in opdracht van de Sowjet-Unie. De gebeurtenissen van 1968 in Tsjechoslowakije vormen velen hadden ingezien dat zij „een foute weg hadden bewandeld". Deze mensen leveren nu een bijdrage aan de ontwikkeling van ons land aldus Hoesak. „Diegenen, die geen actieve w vifcgenaamde „Praagse lente". Dat vertegenwoordiger waren van rechts nog steeds een zeer storende factor lv' sas de beweging onder leiding van opportunisme, diegenen, die hard bij de betrekkingen tussen het k Alexander Doebtsjek die streefde werken en bewijzen het socialisme en Oostblok en het Westen, en zelfs bij detoaar een communisme met meer vrij- onze vriendschap met de Sowjet- de relaties tussen de Oosteuropese en ab ieden. De beweging werd totaal afge- Unie te ondersteunen, kunnen weer broken na de inval van troepen uit de worden toegelaten tot de partij," al- ■"indere landen van het Oostblok in dus Hoesak. •*-ugustus 1968. De partij werd daarna Dit gebaar in de richting van de ver guisden van 1968 kwam als een ver- trassing, omdat tot voor kort de harde Afstand lijn tegenover deze groep leek te overheersen. Waarom Hoesak nu een wat andere toon aanslaat kan ver schillende redenen hebben. Om te beginnen kan hij behoefte hebben De Tsjechoslowaakse partijleider Gustav Hoesak (rechts) met de Russische afgevaardigde Kirilcnko. Westeuropese communisten. De groep, die in 1968 de leiding had is zo ver weggedrukt dat er niet zoveel gevaar van te duchten is. Daarom zou de Sowjet-Unie en de partijlei ding van Tsjechoslowakije de tijd rijp kunnen achten voor een poging „het trauma van 1968" wat te ver zachten. Hoeveel „gezuiverden" ge bruik zullen maken van het aanbod van Hoesak om weer tot de partij te mogen optreden, is niet te schatten. RIO DE JANEIRO (UPI, AP) Tij dens een preek over gebedsgenezing in een kerk van de Pinkstergemeen te in een voorstad van Rio zijn giste ren 21 mensen gedood en 30 gewond, zo heeft de politie gisteren meege deeld. Meer dan 2000 mensen waren zondag bijeengekomen in het nieu we kerkgebouw waar voorganger Da vid Martins de Mirando uit Sao Pau lo, een preek hield over het belang van het gebed voor de genezing. Tij dens de preek begonnen enkelen te roepen dat hij een charlatan was, waarna er een grootscheepse vechtpartij ontstond en verscheide ne mensen onder de voet gelopen werden. De Miranda, die nu door de politie wordt gezocht, is in de buiten wijken van Rio de Janeiro zeer popu lair BONN (DPA) De Westduitse rege ring heeft Washington maandag om alle bescheiden verzocht die de Ame rikaanse regering mocht hebben over mogelijke omkoperij door de vliegtuigfabriek Lockheed in West- Duitsland. SAN FRANCISCO (Reuter) De rechter in het proces tegen Patricia Hearst heeft gisteren nog geen definitieve strafmaat vastgesteld. In plaats daarvan verwees hij de 22-jarige Patri cia naar een psychiatrische in richting voor verder onder zoek. Patricia Hearst is door een jury schuldig bevonden aan deelname aan een gewapende bankoverval. Rechter Oliver Carter zei dat hij dit oordeel van de jury niet opzij wilde zetten, maar dat de bijzondere aard van de zaak hem ervan weerhield nu al een definitieve straf vast te stel len. Om zuiver Juridische redenen moest hij het vonnis nu eerste op 35 jaar gevangenisstraf zetten (25 voor de overval en 10 voor het gebruik van een vuurwapen). Hij bepaalde echter dat Patricia Hearst eerst ne gentig dagen zal worden onderwor pen aan verder psychiatrisch onder zoek. Daarna zal de strafmaat wor den herzien. De miljoenairsdochter Patricia Hearst werd in 1974 ontvoerd door een kleine terreurorganisatie die zich Symbionees bevrijdingsleger noemde. Later dook zij op als lid van deze organisatie bij een bankover val. Bij de rechtzaak was de grote vraag of Patricia vrijwillig had mee gedaan of door haar ontvoerders door middel van 'hersenspoeling' tot haar daad was gekomen. De jury oordeelde uiteindeiijk.dat zij schul dig was. KENNISGEVING y Tweede kamer voor ge- "lillenbehandeling uit ge- Hiteerde staten van pa Itrecht maakt bekend, dat j op maandag. 24 mei 1976, a Provinciehuize, Achter Pieter 20 te Utrecht, in hopenbare vergadering zal j] «handelen beroepen op jj'j rond van artikel 41 van de plgemene bijstandswet van igezetenen der navolgende .gj-ameenten: he 9.30 uur Zeist; gf 940 uur, 9.50 uur. 10.00 e 1, lur. 10.10 uur. 10.20 uur, ,apó30 uur Utrecht; 0 40 uur Amersfoort; 050 uur De Bilt; uur Vleuten-De nr. II10 uur Leusden; 11.20 uur Veenendaal. ib> lea De Commissie waterkwali teitsbeheer provincie Utrecht komt op dinsdag 20 april 1976 te 14.00 uur in openbare vergadering bij een in de dependance der provinciale waterstaat, Ga- lileïlaan 31 te Utrecht. De te behandelen stukken liggen vanaf 14 april 1976 ter inza ge bij het secretariaat van de commissie. Oude Gracht 403 te Utrecht. Utrecht, 7 april 1976, Prof. ir. A. C. J. Koot (voorzitter) W. P. Adriaanse (secretaris). Uit een exploit van mij deurwaarder d.d. 9 april 1976 ten verzoeke van Johannes Antonlus Klein, domici lie gekozen hebbende le Amsterdam aan het Singel 168 ten kantore van Jhr Mr R, Feith, betekend aan Patri cia Joan Kelly, zonder bekende woon- eri verblijfplaats in het Rijk in Europa en elders blijkt dat bij vonnis dor Rechtbank te Amsterdam d.d. 1 april 1976 tussen partijen bovenge- noomd echtscheiding Is uitge sproken en dat het ouderverhoor over de minderjarige kinderen Simo- ne Madl en Domonique Lee is vastgesteld op 31 ME11976 te 15.00 uur in het Gerechtsgebouw aan de Prinsengracht 436 te Amsterdam W. H. Blomkwist deurwaarder ee Korrigerend panty-korselet van mooi, glad satijn-elastiek in skinkleur. Cups met I kantgarnering. Voor- en achterpand met I extra versterking van lycra-elastiek Maten: B 80-90 C 85-95 Tricot-nylon beha met kantgarnering en satijn-elastische rugpandjes. Kleuren: skin of wit. Maten: B 75-85 Deze aanbiedingen gelden t /m 20 april a.s .j PERSCOMBINATIE TRANSPORT B.V. Wat wij zijn: Wat wij vragen: Een transportbedrijf dat verantwoordelijk is voor het vervoer van de produkten van Perscombinatie N.V., met name Het Parool, de Volkskrant, Trouw en een aantal nieuws- en advertentiebladen. in het bezit zijn van groot rijbewijs ervaring hebben op groot materieel bereid zijn werktijden te aanvaarden die liggen tussen 's nachts 24 uur en "s morgens 8 uur gedurende 6 nachten in de week. met een gemiddelde werkweek van 35 uur en 1 x per 4 weken een vrije zaterdag. in de omgeving van Amsterdam wonen niet ouder zijn dan 35 jaar telefonisch bereikbaar zijn Wat wij bieden: goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden een onbepaald dienstverband Voor verdere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met Mevr. R. de Flart werkzaam op de afdeling chauffeursplanning van Perscombinatie Transport B.V. Wibautstraat 131Amsterdam, telefoon 914400. toestel 483 ,*©5?. 1 r'y *f -:J' --- f:1,, y r- ~rsy De muurc standaard tvor pcrfclitic. Links ccnanlo uit de serie 280 2S0L rechts aan uit de serie 200.230,250én ae dieseltypen. Ondanks de voortdurende technische voorsprong toch een nieuwe serie. Zeven jaar geleden introduceerde Mercedes-Benz de auto. die nog steeds hoog aan de top staat.Toch worden z'n opvolgers nu al geïntro duceerd. Als een logisch gevolg van Mercedes' stre - ven naar een blijvende voorsprong. Een model dat niet veroudert. De ontwerpers gaven dc nieuwe serie een aar zien. dat in de toekomst nog even aktueel zal zijn als nu. Dynamiek, elegance en ingetogen sportiviteit zijn samengevoegd in een carrosserie, die een harn nieus samenspel is van aërodynamica en tijdloos auto-ontwerp. Nieuwe maatstaf voor rijgedrag. Het rijgenoegen van de nieuwe Mercedes laa*. zich nauwelijks beschrijven. Z n dynamische kracht bron wordt gedomineerd door een nauwkeurig op elkaar afgestemde askonstruktie, transmissie, stuur mechanisme en wielophanging. Daardoor geeft de wagen u een gevoel van rust en zekerheid als geen enkele andere wagen. Nieuwe maatstaf voor technische perfektie. Mercedes past de nieuwste indingen slechts dan toe. als het effektieve verbeteringen zijn. Een paar voorbeelden. De nieuwe uitlaat, met een langere levensduur dan elke andere, reduceert het geluid tot een absoluut minimum. Torsiestaafstabilisatoren sluiten overhellen in de bochten uit. Een geheel nieuw type vooras met rol radius nul zorgt voor per- fckte koersvastheid. Nieuwe voorzieningen kompen- seren het duiken bij plotseling remmen. Kortom, dc voorzieningen, waar anderen nog naar streven, zijn bij Mercedes nu al standaard Nieuwe maatstaf voor komfort. De maatstaf voor komfort is, dat u fit uitstapt na een lange rit. Daar staat Mercedes borg voor Dank zij dc anatomisch verantwoorde stoelen; bedieningshandels en schakelaars zijn van funktio- nele eenvoud; duidelijk afleesbare klokken zitten op exact de juiste plaats; het binnenklimaat is perfekt regelbaar; het zicht rondom is optimaal. Deze. en nog vele andere voorzieningen, maken het njden in de nieuwe Mercedes tot relaxen. Nieuwe maatstaf voor veiligheid. Mercedes' spreekwoordelijke voorsprong op het gebied van veiligheid is. zo mogelijk, nog vergroot. Dank zij nieuwe konstrukties voor nog betere schok- absorbtie in dak. flanken, voor- en achterzijde en stuurkolom. En dank zij nog meer dan 100 andere veiligheidsvoorzieningen. Maar een maatstaf voor veiligheid is niet alleen het aantal voorzieningen, het is veel meer hun onderlinge samenhang. Zoals bij Mercedes. Bekijk de nieuwe maatstaf bij alle Mercedes-Benz dealers. De nieuwe serie bestaat uit vijf benzine- en vier dieselwagens. Deze nieuwe modellen staan nu bij uw Mercedes-Benz dealer. U kunt ze gaan zien en er, na een afspraak, mee rijden Blijvende voorsprong in perfektie. importeur: AGAM B.V. Utrecht.Reactorweg 25. tel.0^0-45 1911

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7