Adresbandjes VPRO-gids gebundeld in aardig boek Radio- en telev isieprogramma's Maatregelen nodig voor beveiliging scheepvaart DOLLy VAN ARNHEM Lelijke smak De 88 wikkels van Jack Price en Nelleke van der Drift Veel belangstelling voor uitzending waterstanden Fons Disch praat in Spreekuur met minister Lubbers René van de Water nieuwe regisseur Sportpanorama Europa Cup I rechtstreeks op Ned.1 £3^% DINSDAG 13 APRIL 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV ..Geen paniek, geen paniek", zei commentator bij de puissance die de NCRV gisteren op het scherm bracht. Ondertussen was wel een van de paarden in een wir-war van balken gestapt en had de ruiter een lelijke smak in het zand gemaakt Volgens diezelfde commentator vertoonde het dier geen spoor van zenuwen. Op mij echter maakte het brave dier de indruk dat het liep te denken: voor het publiek dat me al maar hoger wil zien springen, heb ik toch maar mooi mijn poten bezeerd. Wanneer ik Nee. eerlijk niet! zie. heb ik het gevoel naar een andere omroepclub te kijken, hoewel ik had afgestemd op de NCRV. De dialoogjes zijn uit de goedkope rubrieken van het leven samengesteld en bieden vaak te weinig aan iemand die ook op het gebied van geestigheid enige kwaliteitseisen stelt Van Jan van Hillo's programma over de magere jaren heb ik de eerste helft kunnen volgen. Geboeid heb ik geluisterd naar de sociale bewogenheid die doorklonk in het verhaal van de heer Van Eibergen. oud-voorzitter van het CNV. Met zijn bewering dat het jeugdprobleem thans nog erger is dan in de Jaren dertig en dat de werklozen van nu hetzelfde gevoel van uitgerangeerd kennen als de mensen van toen. vertelde hij geen nieuws, maar we moeten het wel onthouden. Dat het voor de niet-werkelozen in die crisisperiode eigenlijk een goede tijd was. zoals in het commentaar bij een film werd gesuggereerd, vond ik op grond van jeugdherinneringen een enorme misvatting. Een miskleun was ook Van Hillo's bewering dat het Interessant is om een NSB-film ..terug te zien." Wanneer bij Aktua-TV aan politiek wordt gedaan, blijkt niet zelden de kleurloze ..middenstip" het uitgangspunt te zijn. Dit was volgens mij veel minder het geval bij de zondagavond door de TROS uitgezonden documentaire over de activiteiten van het communisme in West-Europa. Gezegd mag worden dat Henri Schoup zich rijkelijk ver waagde binnen het rode speelveld in de politieke arena. Hij keek er zo objectief mogelijk rond en noemde de christen-democratische tegenstanders in het Italiaanse en Franse kamp zelfs door en door corrupt. Schoup liet communistische leiders uit genoemde landen ruimschoots aan het woord en zorgde met filmmateriaal en commentaar voor een belichting van historische ontwikkelingen. Niet verbloemd werd dat als gevolg van rechts wanbeleid het mee-regeren voor de Italiaanse communistische partij onontkoombaar lijkt te zijn geworden. Evenmin ontweek Schoup de aanwijzingen voor de opzet van Franse en Italiaanse communisten om niet elk decreet van Moskou slaafs op te volgen. Uiteraard blijft het de grote vraag, of dit communisme met nationalistische allures ruimte zal laten aan een democratische oppositie en door middel van verkiezingen zich van het veld zal laten fluiten door het volk. Henri Schoup zei dat dit voor de democratie waarschijnlijk een te groot risico zal zijn. Dat is het. maar wat doe je als datzelfde volk het communisme eerst aan de meerderheid en dus in het zadel heeft geholpen? In de uitzending van het Humanistisch Verbond zei de heerT. Polet dat onkerkelijke mensen nergens op terug kunnen vallen, zoals christenen dat mogen doen in hun geloof. En hij vervolgde: „Een humanist moet met onbeantwoorde vragen door het leven durven gaan." Ik vermoed dat ieder mens met een paar van die vragen te maken krijgt en dat hij op zoek gaat naar een antwoord. Dat zal ook de humanist doen. want waarom anders zou hij zich aansluiten bij het nu 30 jaar bestaande Verbond dat een bezinningscentrum wil zijn? TON HYDRA Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Adresbandjes die om kranten of tijdschriften worden geplakt brengen het na gebruik bijna nooit verder dan de vuilnisbak of in het nut tigste geval de verzamelberg van oud papier. Het zal daarom wel een unicum zijn dat postbandjes verzameld, gebun deld en in boekvorm worden uitgegeven. Dit ls dan wel het gunstigste lot dat de bandjes of wikkels waarin de VPRO-gidsjes zijn gehuld ten deel is gevallen. Ze zijn verzameld in een geestig kinderboekje vol ditjes en datjes. Binnenkantjes Bij het ontstaan van het blad VPRO- nieuwe stijl en in zakformaat, is men op het charmante idee gekomen ook iets te doen met de binnenkant van de adresbandjes. Tekeningen en ont werpen van Jack Price en Nelleke van der Drift hebben sindsdien die binnenkantjes gesierd. De ontwerpen waren zowel humoristisch als leer zaam tegelijk. De eerste aflevering: keuteltjes, keuteltje op het mos. wat voor dieren wonen er in 't bos? Voor Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De waterstanden worden door degenen die er belang bij hebben goed beluisterd. Ruim tweederde van de mensen, die direct of indirect bij de binnenvaart zijn betrokken, luistert gemiddeld twee tot drie keer per week. De waterstan den worden uitgezonden door de week iedere dag van 09.35 tot 09.40 uur op Hilversum 2 en zondags van 09.10 tot 09.15 uur. Dit blijkt uit een onderzoek dat de afdeling Kijk- en Luisteronderzoek van de NOS vorig najaar heeft ge houden onder de abonnees van het weekblad voor de binnenscheep vaart Schuttevaer. Voor de trouwe luisteraars is deze rubriek belangrijk tot zeer belangrijk. Meer dan de helft van de ondervraagden was van me ning dat bij het verdwijnen van de rubriek 87 procent zich via andere middelen op de hoogte van de wa terstanden zou moeten stellen. Voor een kwart van de ondervraag den zou uitzending rond acht uur gunstiger zijn. Twintig procent geeft de voorkeur aan het huidige tijdstip. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In zijn KRO- radioprogramma Spreekuur ontvan gt Fons Disch vanmiddag de minis ter van economische zaken. drs. R. Lubbers. De uitzending is tussen vier en vijf uur op Hilversum 2. In de aankondiging van Spreekuur wordt de heer Lubbers afgeschilderd als een veel geplaagd man. die het in deze tijden van economische crisis niet makkelijk heeft. Aan het begin van dit Jaar schreef hij in het partij blad van de KVP optimistischer te zijn over de economische bedrijvig heid en daardoor over de werkgele genheid. Na het eerste kwartaal van dit Jaar vraagt Fons Disch of dit inderdaad het geval is. Luisteraars kunnen via de telefoon het hunne aan het interview bijdragen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Als regisseur producer zal René van de Water met ingang van 15 mei deel gaan uitma ken van het team van AVRO's Sportpanorama. Van 1972 af heeft René van de Water (30) voor het Sportpaleis Ahoy te Rotterdam verschillende sporteve nementen georganiseerd. Zijn eerste „grote actie" was het terugbrengen van de Zesdaagse naar Rotterdam, met Peter Post als wedstrijdleider Hij is zelf ook actief sportbeoefenaar geweest. In 1966 behaalde hij het nationaal kampioenschap versprin gen en in hetzellde jaar werd hij tweede in de nationale finale van de Tienkamp. natuurliefhebbers heel praktisch om aan de hand van grappige tekenin gen tijdens de wandeling te onder scheiden welk dier zich op verschil lende plaatsen heeft opgehouden: haas. konijn, damhert, enz. Heel anders is het idee op de volgen de pagina: de EEG bestaat uit negen landen. Kun je ontdekken welk fi guurtje bij wel land hoort? Mannetjes en vrouwtjes tonen met stokbrood, patat of een kop thee hun landsaard. Verder staat er in „88 Wik- Van een verslaggever DEN HAAG Er moeten maatregelen genomen worden om de veiligheid van de scheepvaart in de Europese zeehavens te verbeteren. Daar om zijn driehonderd deskundi gen op scheepvaartgebied uit 25 landen in Nederland bijeen om te spreken over dergelijke maatregelen, die niet alleen in de havens maar ook op zee nodig geacht worden. Bij de opening van het symposion zei staatssecretaris Van Huiten dat er begonnen zal moeten worden met de harmonisering van de begeleiding van schepen Uiteindelijk zullen vol gens hem alle begeleidings systemen voor de zeescheepvaart over de hele wereld op elkaar afgestemd moeten zijn. Het risico van ongelukkig in de zeescheepvaart is volgens Van Hui ten tot grote hoogte gestegen. Er verschijnen nieuwe typen schepen, die gevaarlijke lading zoals che mische produkten en gas vervoeren. Niet alleen voor de bemanning maar ook voor het milieu kunnen die veel gevaar opleveren. Bovendien wordt het verkeer op het water steeds in tensiever en in sommige gebieden wordt het in toenemende mate be moeilijkt door het groeiende aantal booreilanden en pijpleidingen. De heer Van Huiten zei dat er nog veel moeilijkheden te overwinnen zijn voordat de zeevarende landen tot een effectief verkeersbegelei- dings-systeem komen. De voor naamste problemen zijn de verde ling van de kosten, de verplichting van alle schepen om bepaalde appa ratuur aan boord te hebben en de wettelijke regelingen betreffende de verantwoordelijkheid. De oplossing van die problemen is volgens Van Huiten in hoge mate afhankelijk van internationale bereidheid totsamen- werking en overleg Ook het Nederlands Maritiem Insti tuut. dat de internationale bijeen komst in samenwerking met de Technische Hogeschool in Delft en enkele buitenlandse Instellingen or ganiseert. meent dat de veiligheid op het water ln gevaar komt door de steeds groter wordende schepen en het vervoer van gevaarlijke lading. Sinds 1960 is de overslag van che mische produkten in de Rotterdam se haven met zevenhonderd procent toegenomen. De verscheidenheid van de gebruikte systemen voor be geleiding van het scheepvaartver keer is nu zo groot, dat misverstan- SPECIAAL Op weg naar niets is een KRO-documentairc over Suri- namers die in Nederland uit het nieuws zijn geraakt. Ned. 1/21.50 Hier en Nu besteedt aandacht aan de suggesties van het PvdA- Tweede-Kamerlid Konings voor salarisverlaging bij onderwijs met als doel de bezuinigingen beperkt te houden. Verder aan dacht voor Israël en voor de kernenergie. Ned. 2/22.10 De vraag hoe Jezus werd ge dood en waarom, wordt belicht in De Lanssteek. Ned. 1/22.25 In de film Insel der Rosen van de Poolse dramaturg Slawo- mir Mrozek, proberen de drie laatste monniken van een eer tijds beroemde orde te voorko men dat van hun eiland een toeristenoord wordt gemaakt. Duitsl. 1/21.00 Minister Lubbers is te gast bij Fons Disch. Hilv. 2/16.03 Het wonder van Jeruzalem is een bijbelse sproke van Borislav Pekic. Hilv. 2/21.50 Carolyn Watkinson zingt lie deren van Brahms. Hilv. 2/22.50 Voordat er een vogel in de wei fluit (23.20) speelt het Trio Lajos Horvath. Hilv. 2/23.00 „Ga mee. Wladimir," zei Kid Sucker. „We gaan ergens een rustig kopje koffie drinken. En dan zal ik je een nieuw plannetje ontvouwen, dat ik zojuist onworpen heb. En let op: dat plannetje slaagt! Op deze wijze krij gen we de sportcomputer in handen zo zeker als tweemaal twee vier is!" En even later zaten de twee gehei me agenten al smiespelend te smoe zen in een klein en somber kroegje. „Let op. Wladimirsiste Kid Sucker. „Dat rare plan van jou om als chocoladeventers naar de voet bal te gaan leek nergens op. Metzo'n bak etenswaren voor je buik loop je immers veel te veel in de gaten „Ons grootmachtige land kent maar één manier om NIET in de gaten te lopen." fluisterde Wladimir. „Dat kun je lezen in alle leerboeken voor geheime agenten. We moeten die methode dus nu gaan toepassen. We moeten ondergronds gaan Zijn stem zakte tot een nauwelijks hoorbaar gefluister toen hij dat zei en Kid Sucker knikte hevig van ja. „Dat is nou precies wat ik bedoel, Wladimir!" siste hij. „We gaan ondergronds zowel letter lijk als figuurlijk!" Nu legde hij zijn plannetje uit en Wladimir ging er geestdriftig mee akkoord. Het ge volg van dit alles was. dat de op merkzame toeschouwer de volg ochtend in alle vroegte twee ijvi 3 lijnwerkers van de P.P.T. (Pal II Post en Telefonie) had kunnen: L die zo'n speciale P.P.T.-handw; voortduwen. Langzaam maar z ÏT naderden ze de dorpskom van I huyzen en zetten koers naar het P' ne pleintje voor de smidse. 1 richtten ze het bekende P.^s werktentje op, een keurig bouws j van ijzeren buizen en stevig cai e, En de ijverige lijnwerkers ginget bekwaam en snel aan de arl Blijkbaar moesten ze een telef n kabel aanleggen, want de g i scheppen aarde vlogen al gauw t€ kanten op ,n PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN kels" een recept hoe je aardappels moet koken, maar net zo goed iets over het nationaal rusthuis voor paarden, de ontwikkeling van de groene kikker en de soorten beitels en hamers die er zijn. Je kunt het zo gek niet noemen. Een tekening als hiernaast kan alleen maar laten zien. hoe leuk het boekje is. waarin 88 tekeningen, raadseltjes of gedichtjes staan. VPRO's „88 Wik kels" kost 7,50 en is uitgegeven bij Centra Press bv te Bussum. den regelmatig voorkomen dat kan tot grote ongelukken leiden. Standaardisatie Het zou wenselijk zijn, als deze appa ratuur wordt gestandaardiseerd. Daarvoor is echter aanpassing van de wetgeving in de verschillende lan den nodig. Internationale samenwer king is volgens het instituut nodig om één bepaald systeem met één vaste code in te voeren. Kapitein A. Wepster. onder directeur van het Maritiem Insti tuut. pleit ervoor, dat de verkeersbe- geleidingssystemen in de zeehavens op elkaar worden afgestemd. Veelal moeten de zeeschepen telkens van andere apparatuur gebruik maken om de havens veilig binnen te varen Er is tot nu toe veel gestudeerd en gepraat over een internationale rege ling. De heer Wepster ziet deze vóór 1980 niet tot stand komen, omdat er wettelijk nog veel geregeld moet worden. Rotterdam veilig De directeur-generaal van het loodswezen, de heer G. de Graaf, zei dat dank zij een goed begeleidings systeem de Rotterdamse haven een van de veiligste ter wereld is. maar toch worden ook daar de risico's voor aanvaringen steeds groter. Ook voor Rotterdam is een nieuw systeem zo spoedig mogelijk gewenst. De heer Chr. van Krimpen, van het Rotterdamse havenbedrijf ziet in het vervoer van chemische stoffen een groot gevaar voor de ver keersveiligheid In de Maasstad is men nu bezig met invoering van een volgens de heer W. Spuyman van TNO in Delft uniek systeem, waar van de eerste fase eind van dit jaar gereed zal zijn. Het gehele systeem zal in het begin van de jaren tachtig in werking zijn. De veiligheid van de Rotterdamse haven blijkt ook uit een studie van kapitein A. Wepster. onder-directeur van het maritiem instituut in Rotter dam: in de jaren 1959—1963 telde Rotterdamse per duizend schepen het geringste aantal ongelukken. Sindsdien is de veiligheid van de Rotterdamse haven nog aanmerke lijk toegenomen, in de periode '66—"71 zelfs met vijftig procent. De ingang van de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland is berekend op 120.000 binnenkomende en uitgaan de schepen per jaar. Thans varen ongeveer zeventigduizend schepen in en uit Er doen zich echter 'pieken' voor waarbij de volledige capaciteit van de Waterweg gebruikt wordt. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Een rechtstreekse reportage van de returnwedstrijd in de halve finale om de Europa Cup I tussen PSV en St. Etienne wordt woensdagavond op de Nederlandse televisie gebracht. De uitzending is van 19.55 tot 21.45 uur op Nederland 1. Commentator is Theo Reitsma. In verband daarmee wordt het oor spronkelijke televisieprogramma van die avond gewijzigd. De NOS-radio brengt eveneens een directe reportage van PSV—St. Etienne in „Langs de Lijn" op Hil versum 3. Verslaggevers zijn Heinze Bakker en Joop Niezen. Tevens wor den flitsen uitgezonden van Bayern München tegen Real Madrid. Ver slaggever is Eddy Poelman. HILVERSUM Met ingang van ok tober zal de TROS de Top-40 voor radio niet meer uitzenden. Als argu ment geeft de TROS dat volgens uitlatingen van VOO-directeur Rob Out de Veronica Omroep verwacht met ingang van 1 oktober C-omroep te worden en dan genoeg radio- zendtijd zal hebben om de Top-40 weer te gaan uitzenden. De TROS nam dit programma van Veronica over bij het verdwijnen van het zendschip. 170 Sinds hij zijn instemming gegeven heeft, vindt ze zijn .gezicht ouder worden en vooral zo stil. Misschien is het ook om haar aanstaand vertrek uit het ouderlijk huis? Ze meent te voelen, dat hij tevreden is met haar geluk. Heeft haar vader iets op Sam aan te merken? Ze kan 't haast niet geloven, de twee schieten best met mekaar op. Sam nog eens te verdedi gen of aan te prijzen, dat schijnt haar onwaardig. Sam schat ze er ook te hoog voor. hij wint de mensen heus wel uit de kracht van zijn per soon. Waarom is haér vader dan niet vrolijk en niet opgewekt in ai die maanden en bovenal nu in de laatste weken? Konden ze het beiden toch bepraten, maar haar vader houdt niet van woorden. Dolly weet te goed dat hij zijn dieptste gevoelens het liefst onuitgesproken laat. Zo heeft hij al een mensenleeftijd geleefd.' daarin zal geen verandering komen. Ze wou zo zielsgraag, dat hij vrolijk, schrikkelijk vrolijk, overgelukkig met haar huwelijk zou zijn. Ze wan delen langs de oranjerie, tussen de bakken, dan slaan ze een zijpad in naar het Knijnenbosje. „Hier in dit bos is toch de boom. waar U en moeder als verloofden Uw initialen in gesneden hebt?" Willem Hendrik knikt. „En of. een beuk daarginds." „Hoe lang is 't geleden, dat U dat gedaan hebt?" a.Laat me 's zien van '75 tot 1914, dat is dus 39 jaar. kindje." „Vader. U had 't me eigenlijk moeten zeggen, waar die boom staat, daar door Henriette L.T. de Beaufort •I. r tMpolile M.V, moeten nu de initialen van Sam en mij bij." „Wat niet is, dat kan nog gebeuren." Willem Hendrik wijkt van het pad af en gaat de boom zoeken, onderwijl steekt hij zijn hand in de broekzak en haalt er een stevig zakmes uit. Hij zet de bril op en kijkt de stammen één voor één na. hij loopt telkens rondom de boom. Na wat zoeken heeft hij de besneden boom gevon den. Dolly ziet. dat er talloze letters in gegrift staan, door de loop der tijd zijn de kerven gaan uitzetten, som mige letters hebben in de uitgezette bast gedrochtelijke vormen ge kregen. „Van wie zijn toch al die letters, vader, kent U ze nog?" „Jawel, dat is nog wel te zien, hier zijn moeder en ik. W H en J. deze A en F zijn Alexander en Felicia. J en TH, dat zijn jonge letters. Jaap en Thea, ze zijn niet recht gesneden die letters, dat had Jaap liever aan mij moeten overlaten, die daar boven. dat lijken wel runen, ik kan zeiEe meer lezen, ik denk dat het de gr< n ouders Van Broeckhuyzen zijn." „Vadertje, dan moeten Sam en i ook bij. dat had U ons heus moe*" zeggen." Vurige spijt zit in Doll t stem. |;e Willem Hendrik antwoordt tvusc maar hij is al bezig om een giat plek op de doorschaarde beukesthl te vinden, als hij die gevonden hön begint hij te snijden, diep in de |n de bast. Het worden brede letttg£ kens, eerst een mooie D met bc rond oog, hij snijdt de kerf al^c Fries houtsnijwerk, voorzichtig li beide kanten, als een diepliggeé- voor wordt de snee. Na de D k^tii een kleine puntige v. dan een bulhe B. Hij veegt 't mes af. vezels vanet bemoste beukenschors kleven f1 het lemmet, hij wrijft het opivc mosgrond schoon, dan haalt hij p lemmet nog eens tussen duimkn wijsvinger van de linkerhand, aei heelenal proper, dan begint hij in de beukenschors te snijden, eè.' een S. groot en lussig, dan eeél liniair en scherp als een speer, bn „Zie zo kindje, die zitten, en als jiio ik al oud en begraven zijn. danzitjer ze er nog." vc „Mooi vader, dank U duizend main Dolly klapt van vreugde de ham ineen. Voldaan kijken ze beiden naar dejn en keurig gesneden initialen, wandelen ze verder, vader en dol ter. pad in pad uit. Als ze ttt komen, is de avond lang gevallen het lage hout om de stal halen nai tegalen hoog uit. Wordt vervolf g RADIO VANDAAG TV VANDAAG éi HILVERSl'M I (298 m en FM-kanalen). AVRO 7 00 Nieuws 7.02 Dag meteen gaatje. (7 30 Nieuws. 7 41-7.55 Radiojournaal.) 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 Programma-overzicht 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Gevarieerd: Klassie ke muziek. 10.00 Radio Lawaaipapegaai: kinderprogramma. 10.10 Arbeidsvitaminen: populaire verzoekplaten. <10.30 Nieuws. 10.33-10.35 Radiojournaal.) 11 30 (S) Rondom twaalf een uur allerlei. (1155 Beursbe richten) 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Radiojournaal 13.00 Knipperlicht: ver- keersmagazine. 13.25 'n Middagje AVRO: muziek, informatie en service. (15.30 Nieuws. 15.33 Radiojournaal OVERHEIDSVOOR- LICHTING 17.20 Tekst en uitleg AVRO 17.30 Nieuws. 17.32 Radiojournaal. 17.50 (S) Y'All come. Country Weslernmuziek. P P Uitzending van het Gereformeerd Poli tiek Verbond AVRO: 18.30 Nieuws 1841 Spectrum Buitenland; actualiteiten. 19.00(S) Zcvcndedags Adventisten. NOS: 19.15 Ac cord: kroniek van de amateuristische mu ziekbeoefening. AVRO: 20.00 Vanavond: muziek, vrolijkeid en verstrooing. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 23.00 (S) trio Lajos Horvath. 23.20 (S) Er floot een vogel in de wei. 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanaien). KRO 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Het levende woord. 7.25 Badinene: klas sieke muziek. 7.54 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.11 Echo 8 30 Aubade: klassieke muziek. (9.35 Waterstanden.). 10.00 De letter M geva rieerd programma (11.00 Nieuws) 11.54 Scheepspraat informatie voor schippers. 11 59 Bericht Vastenactie. 12 00 Vijf tellen na nu: gevarieerd programma OVER HEIDSVOORLICHTING; 12 49 Uitzending voor de landbouw. KRO: 13.00 Nieuws. 13.11 Echo magazine. 13 40 Een mens als jij en ik: gesprekken. 14.00 Lichte muziek 15.00 In de wachtkamer. 16.00 Nieuws. 16.03 Fons Disch ontvangt op zijn spreekuur 17.00 (S) De hutsgeklutste kin derspelen. 17.20 (S) Country time. 17.45 Ver kenning: sociaal-maatschappelijke informa tie 17 55 Mededelingen. 18.00 Nieuws 18.11 Echo. 18 30 (S) Op Vleugels piano- improvisaties. 18.50 (S) Zin in muziek: ama teurs geven de toon aan 19.30 Kerk in meer voud: weekrubriek. 20 00 Nieuws. 20.05 ij- densmeditatie. 20 20 (S) Cathy Bcrbcrian. 2ang Second Hand Music. 20.50 (S) Compo nist en radio XI 2: Jan Wisse 2..50 (S) Bij bels sprookje. 22.50 (S) Klassieke muziek. NOS: 23.00 Met het oog op moigen (23.05 Actualiteiten-overzicht. 23.20 Den Haag van daag). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 en FM-kanalen). VA RA: Van 7 02-9.00. 12.02-14.00 en 17.02-18.00 Actualiteiten via Dingen van de Dag. 7.02 (S) Gesodemeurders. een mieters programma. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) VARA's zoekplaatje: zoek de plaat achter de zoekzin. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-Top 20 en de Tip LP. 17.03 (S) Alfred Lagarde NOS 18.03 De Vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VARA 1902 (S) Poprecon s'.ruclie 20.02 (S) Nashville. 21 02 (S) Jazz Blues. 22 02 (P)opdonder 23.02 (S) Wachten op. middernacht. 0.02 (S) Nacht-drie-draai 2.02 (S) Help!, een programma voor werkers in de verplegende en verzorgende beroepen. 4.02 (S) De Rode Dageraad, 5.03-7 00 (S) Truck: programma voor vrachtwagenchauf feurs. HILVERSUM IV (FM-kanalen). TROS 7 00 Nieuws 7 02 (S) Capriccio: oude en klassieke muziek. 9 00 Nieuws. 9.02 Aktua-klankbecld. 9 30 Het kind en wij. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 1200 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest verkochte ..Klassieke Tien". 13.30 (S) Koren en korpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 Aktu- a-special. 14.30 (S) Om de kunst: kuituur- en kunstuitingen. 15.00-17.00 (S) Belcantorium. operafragmenten en klassieke muziek. BRUSSEL 324 m (Nederlands). 12 00 Nieuws en SOS-berichlen 12.05 Gevarieerd pro gramma. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.10 Actualiteiten 13.25 Buitenlands persover zicht 13.30 Spiegel van kunst en kuituur (14.09 Nieuws. 14.05 Mini-hoorspel). 15.00 Nieuws. 15.05 Magazine voor vrouw en gezin. (16 00 Nieuws) 16 30 Amusementsmuziek en verkeersinformatie. (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.15 Sport). 18 30 Israëlisch godsdienstig-- uitzending. 19.00 Nieuws en weerbericht 19.10 Actualiteiten. 19.30 Taalwenken. 19.33 Toemaatje. 19.35 Vakbondskroniek. 19.45 Muziekprogramma met groeten en informa tie. 20.30 Nieuws. 20.33 Magazine met alle genres van het gezongen toneel. 22.00 Nieuws. 22.05 Gevarieerd programma (23 00 Nieuws). 23.40-23 45 Nieuws. NEDERLAND 1 14.25 NOS/NOT: Schooltelevisie 18.15 TELEAC: Les gammas, les 33 (herhaling). 18.45 NOS: Informatie voor Spanjaarden. 18.SS Journaal. 193)5 KRO: De o-show, popmagazmo 19.45 Father Brown. Engelse tv-sene. 20.40 Voor een bnefkaari op de eerste'ang 21.35 NOS: Journaal. 21.50 h KRO: Op weg naar niets, reportage over opvangcentra voor Sunnamers. 22.25 KRO/RKK: De lanssteek. re»>gieus programma 22.40 NOS: Journaal 22.45 NOS: Wk. ijshockey vanuit Polen NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pauius de boskabouter at 18.55 Journaal. f" 19.05 NCRV: Oe geheime schatten van O» Rode Zee. avonturensene 5 Ie rr rn 20.25 NCRV: De gebroeders Lautensac*. W tv-feuilieton Lj 21.20 NCRV-mmi-voetbalshow 1975-19 7«l 22.10 Hier en no. W 22.50 Wat bezielt zo iemand' gesprekke^ catechisanten. T 23315 NOS: Journaal 19.30 Tweekamp 20.00 NOS: Journaal. ..Simpkins, uit deze machine horen stekkers te komen en geen eendjes".

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4