Kissingers speeltijd is bijna om Golf van treft Italië geweld 'ortugese socialisten ijzen samenwerking iiet communisten af Chinezen betogen weinig spontaan" voor Mao Linkse krachten in Libanon bereid om bestand te verlengen Braziliaanse oppositie gispt Geisel Drie doden bij rellen in Turkije Lockheed verstrekt namen van ontvangers steekpenningen teldat brengt bezoek rt°n Joegoslavië Centrum-regering voor Thailand met steun militairen CDAG 9 APRIL 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 it muurvast i la ;NEN (Reuter, UPI) Het gesprek tussen de NAVO en het ht irschaupact in centraal Europa zit weer eens muurvast. Beide sti rtijen zijn gisteren in Wenen zonder resultaat voor een paar ken tot na Pasen uit elkaar gegaan. Th 1 hNAVO wijst de voorstellen van de m-fcmunistische landen voor een t v n grote vermindering van het aan- troepen in Oost-Europa af. Dit ïoo de verdragsorganisatie in een thuvend zwakkere positie tegenover m Warschau-pact brengen, aldus >n.l yo-zegslieden. De Nederlandse ■1de tegenwoordiger De Vos van ;n I enwijk zei: „Wij zijn niet geïnte- iagfceerd in een akkoord om het ak- Be| rd en zeker niet als zo'n akkoord k( bestaande troepenovermacht van derjoosteuropese landen bestendigt", opavos van Steenwijk zei verder dat >ea Warschaupactlanden de onder- art delingen vertragen door teweige- gegevens te verstrekken over hun «pensterkte. Ook zouden zij, ter- itu de onderhandelingen over troe bel vermindering in Wenen aan de seng zijn, hun overmacht in midden- 2 S opa verder versterken. Volgens 5P Vos van Steenwijk hebben de oet teuropese landen een overmacht V\' ei in grondtroepen als in lucht vel dkrachten. Aan die overmacht it een einde worden gemaakt door ;en eventueel akkoord een maxi- n te bepalen hoeveel troepen en e lens op te nemen die oost en west mogen bezitten. footste veer dj zou dus betekenen dat Oost- dth Hi- chi >eli Europa de grootste veer moet laten. Het Warschaupact heeft op het ogenblik 150 duizend man grondtroepen meer dan de westerse landen en twee maal zoveel tanks. Omdat terugbrengen tot hetzelfde ni veau voor het Warschaupact onaan vaardbaar was, heeft de NAVO aan geboden duizend Amerikaanse atoomkoppen en 29 duizend militai ren terug te halen, in ruil voor en vermindering van de Russische troe pen met 69 duizend man. Pas later zouden de troepen en wapens van beide partijen dan tot een zelfde om vang moeten worden teruggebracht. Maar ook het aanbod van de NAVO kernwapens in te brengen in het ak koord en daarvan duizend atoom koppen terug te trekken kon het Warschaupact niet vermurwen. Het heeft bij haar eis dat beide partijen evenveel troepen (ongeveer 3 procent van het totaal per jaar) moeten te rugtrekken; eerst alleen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie en later ook de andere negen landen die over troepen en wapens in Oost-Europa beschikken. Dit bleef voor de NAVO-landen on aanvaardbaar waarmee de impasse in het troepenoverleg na 101 zittin gen en 30 maanden onderhandelen even groot zo niet groter is als in het begin. ROME (AP, UPI, Reuter) Italië wordt op het ogenblik door een golf van geweld getroffen. Daardoor zijn de spanningen die het gevolg van Italie's politieke en economische onzekerheden nog verder toegenomen. 4 Chinese burgers marcheren met vlaggen over het Plein van de Hemelse Vrede in Peking ter ondersteuning van de beslissing van het centrale comité van de communistische partij vice-premier Teng uit alle posten te verwijderen. PEKING (Reuter, UPI, AP) - Honderdduizenden Chinezen defileerden gisteren onder een zee van nngd van^miM6 Rode Vlaggen en het geroffel van trommels over de Changan-Avenue en op het Tien-An-Meipleln toenemende druk komt te staan van (Plein van de Hemelse Vrede), in het centrum van Peking. De betogers riepen „Lang leve voorzitter de socialisten om de communisten op Tijdens een demonstratie gisteren in Rome van ongeveer drieduizend jon geren werden brandbommen gegooid naar regerings- en politiegebouwen en kantoren van de christen democratische partij. Bewakers van het ministerie van justitie hadden woensdagavond een 25-jarige man doodgeschoten die had deelgenomen aan het gooien van benzinebommen naar het gebouw. Volgens de politie had het slachtoffer een geladen pis tool op zak. In Milaan is bij een brand, de zo veelste in een reeks, een fabriek zo zwaar beschadigd dat de drieduizend werknemers werkloos zijn geworden. De politie vermoedt dat er één of meer brandstichters aan het werk zijn. Bovendien zijn gisteren 1,4 miljoen bouwvakarbeiders in staking gegaan om kracht bij te zetten aan hun eisen bij de onderhandelingen over een nieuwe CAO. Twee etmalen tevoren hadden de metaalbewerkers met het zelfde doel het werk neergelegd. Een staking van 48 uur bij de spoorwegen die gisteravond zou beginnen werd echter afgelast nadat de betrokken vakbonden bepaalde toezeggingen van de zijde van de regering hadden gekregen. Regeringsprogramma De gewelddadigheden treffen Italië op een moment dat de zwakker wor- Mao" en „Leve de beslissingen van de partij". De betoging volgde op het terzijde schuiven van de gematigde vice- premier Teng Hsiao-peng, afgelopen woensdag. Teng werd gisteren voor het eerst met name aangevallen in het Volksdagblad het officiële or gaan van de Chinese communis tische partij, dat in handen is van de radicale vleugel. Hij werd een „kapi talistische verrader" genoemd, een Ata hij een samengaan met de communisten afwijst en ook vo^T^MarTs™o™^MaanndaI :ht te verhinderen dat aanhangers van zijn partij hun steun vond in Peking nog een steun. 11 rechtse groeperingen zullen geven bij de komende verkie- - - gen. SABON (AP, UPI, Reuter) De Portugese socialistenleider rio Soares heeft gisteren een partijprogramma geopenbaard is noodzakelijk, aldus Soares, het particuliere intitiatief tot .Lw leven wordt gebracht. Hij stel- DD oor dat er tussen werknemers en kgevers een „sociaal contract" et komen ter bevordering van in teringen in de particuliere sector. dit programma, dat regeringszaak nwden als de socialisten de alge- We verkiezingen van 25 april win- staat onder meer dat er een eind komen aan de naasting van iculiere ondernemingen waarvan er< s de linkse staatsgreep van twee geleden nu 70 percent staatsei- I lo.m is geworden, sp aanzien van een volksfront zei es op een persconferentie dat de ad disten geen verbintenis zullen l en met de communisten, „open- e r of in het geheim". Het program- ht der socialisten is in de eerste sai its gericht op economisch herstel :rk Portugal. «fres, betreurde de gewelddadighe- req rond de verkiezingscampagne in land, tegelijkertijd prees hij de 25 anningen van de militairen de :au te bewaren. Een groot aantal ienten heeft de verkiezingscam- i. ftie verstoord. Zo is afgelopen een priester, kandidaat voor de ind st linkse UDP (Volksdemocra- ooiue Unie), omgekomen toen een ad lom de auto waar hij in reisde vegies. De Portugese president de go a Gomes heeft het leger opge- iciien alle noodzakelijke maatrege- :ht e treffen om te waarborgen dat urgers hun, grondrechten kunnen ifenen. inola Zwitserse regering heeft gisteren indgemaakt dat zij de vroegere jrïjügese president, generaal An- oer tonio de Spinola, heeft bevolen Zwit serland te verlaten. Spinola had de wet geschonden welke buitenlanders verbiedt in Zwitserland politiek ac tief te zijn, aldus de bekendmaking van de regering. In de bekendmaking staat dat de generaal actief was geweest ten be hoeve van de „Movimento de Liber- tacao de Portugal" (MDLP), een extreem-rechtse organisatie, en op 22 maart in Genève twee assistenten had opgedragen te proberen „finan ciële en logistieke steun" voor de beweging te verkrijgen. De uitwijzing volgt op een bericht van de hand van de linkse Westduit- se journalist Guenther Wallraff in de „Stern", dat Spinola met de MDLP een staatsgreep in Portugal beraam de. Volgens Wallraff had de generaal in verband hiermee Düsseldorf be zocht om wapens en munitie te kopen. Spinola heeft begin februari een ver blijfsvergunning in Zwitserland ge kregen. Voorwaarde was dat hij zich onthield van elke politieke activiteit. betoging voor Teng en zijn overleden beschermheer Tsjoe En-lai plaats. Deze demonstratie is voor de Chinese leiders kennelijk aanleiding geweest Teng van al zijn functies te beroven. Hem wordt verweten economische vooruitgang belangrijker te vinden dan voortduring van de klassen strijd. Geen enthousiasme Volgens westerse waarnemers miste de pro-Mao betoging van gisteren ie dere spontaniteit en was er geen sprake van echt enthousiasme, in te- cente gebeurtenissen in China' genstelling tot de eerdere pro-Teng hebben. dacht is Hoea ook benoemd tot eerste vice-voorzitter van de Chinese communistische partij. Dat maakt hem de tweede man na Mao. met voorbijgaan aan de radicale Wang Hoeng-wen, die steeds als opvolger van Mao is beschouwd. Geen verandering De Verenigde Staten verwachten geen verandering in de politieke be trekkingen met Peking nu Hoea de tweede plaats heeft ingenomen na Mao en Teng van het politieke toneel is verdwenen. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken zei dat de verhouding met China is gebaseerd op het nationale belang van de twee landen. Personen die deze politiek gestalte geven spelen in dit opzicht slechts een „tweede-rangs rol". George Bush, het hoofd van de CIA, sprak eenzelfde mening uit. Bush, die tot januari de Amerikaanse missie in Peking leidde, meende dat de benoeming van Hoea tot premier „een stabiliserende invloed op de re- zal demonstraties. Volgens hen heeft de gematigde Teng nog steeds een grote aanhang en is de ideologische strijd binnen de Chinese communistische partij zeker nog niet ten einde. Door het overlijden van Tsjoe en het de laan uitsturen van Teng is China beroofd van twee politici met buiten landse ervaring. De nieuw benoemde premier Hoea Koeo-feng is nog nooit buiten China geweest en heeft voor zover bekend geen ervaring met in ternationale zaken. Behalve premier eën post die na het overlijden van Tsjoe algemeen aan Teng was toebe- Japan verwacht dat de politieke ont wikkelingen in Peking het afsluiten van een verdrag van vrede en vriendschap met China zullen ophou den. De twee landen willen dit ver drag zo spoedig mogelijk onderteke nen „maar wij vinden dat het onder de huidige omstandigheden niet ge wenst is de onderhandelingen daar toe te heropenen", aldus een officiële woordvoerder. „Wij weten niet of de ontwikkelingen in Peking het begin zullen inluiden van veranderingen in het Chinese buitenlandse beleid of hoe lang het zal duren voordat het nieuwe Chinese regiem zijn werkzaamheden aanvangt". De on derhandelingen over het akkoord tussen Tokio en Peking waren begon nen in november 1974. De laatste twee maanden is door China minder olie afgeleverd aan Japan dan voor heen. In Tokio vreest men dat, als gevolg van politieke ontwikkelingen, China omzichtiger gaat omspringen met zijn natuurlijke hulpbronnen. BRASILIA (UPI) De enige opposi tiepartij die Brazilië kent heeft ge zegd dat de maatregelen tegen parle mentsleden die zich kritisch tegen over de regering opstelden een po ging is om „het anti-democratische regime te bestendigen". De censuur verbood onmiddellijk verspreiding via de radio van deze verklaring, die met algemene stemmen was goedge keurd door een vergadering van lei ders van de Braziliaanse democra tische beweging, de enige toegestane oppositiepartij. De verklaring was een reactie op een bevel van presi dent Ernesto Geisel drie leden van de oppositie in het Lagerhuis te schorsen, die kritiek hadden geoe fend op het militaire bewind, dat twaalf jaar aan de macht is. een of andere wijze inspraak te geven in het regeringsbeleid. De socialis tische partij heeft gezegd dat het enige alternatief is, dit voorjaar ver vroegde algemene verkiezingen te houden. Eerder had de Italiaanse communis tische partij een communiqué uitge geven waarin ze verklaarde over eenstemming te willen bereiken met de „democratische en volkspartijen" over een regeringsprogramma zodat het kabinet Moro zijn tijd tot de parlementsverkiezingen van volgend jaar juni kan uitzitten. Volgens het communiqué zou er tussen de partij en overeenstemming moeten worden bereikt over de abortuskwestie, be zuinigingsmaatregelen, benzine rantsoenering, een meer selectief kre diet- en investeringsbeleid en een evenwichtiger loonpolitiek. De kansen op een dergelijk akkoord zijn bijzonder klein, omdat de chris tendemocraten niet tot een samen werking met de communisten bereid zijn. Bovendien beschouwen zij het kabinet-Moro slechts als een noodre- gering. In een artikel in het weekblad van het Vaticaan, Observatore della Domenica, heeft de woordvoerder van het Vaticaan Federico Ales- sandrini verklaard dat „het commu nisme vanwege zijn natuur onveren igbaar is met het geloof. De nationale tendensen van het communisme heb ben deze realiteit niet gewijzigd. Dat er nog steeds religieuze ge meenschappen bestaan waar com munisten aan de macht zijn, komt alleen doordat de regimes niet in staat waren hen te vernietigen". ANKARA (AFP. Reuter) BIJ stu dentenrellen in de Turkse hoofdstad zijn gisteren drie doden en zestien gewonden gevallen, zo is van zieken huiszijde meegedeeld. De rellen be gonnen toen extreem-rechtse Jonge ren de faculteit politieke we tenschappen van de universiteit van Ankara bestormden. Linkse studen ten probeerden hier een boycot van de colleges af te dwingen. Een schiet partij kostte een student het leven. De dood van de student was de aan leiding voor een linkse protestde monstratie. Toen de politie probeer de de 300 betogers te verspreiden, vluchtten dezen naar de Hacettepe- universiteit en openden zij het vuur. De politie schoot terug bij deze scho tenwisseling kwamen twee studen ten om het leven. WASHINGTON (AP) De Lockheed vliegtuigfabrieken zijn er gisteren mee akkoord gegaan de Amerikaanse senatoren die een on derzoek doen naar omkopingen van het bedrijf, de namen te verstrekken van regeringsfunctionarissen in Ja pan en andere landen, die steekpen ningen ontvangen zouden hebben voor verkoopbevordering van Lock heed produkten. BEIROET (AP, UPI, Reuter) De linkse krachten in Libanon hebben zich bereid verklaard om de wapenstilstand dat over vier dagen in Libanon afloopt te verlengen. Voorwaarde voor een verlenging ls wel dat het parlement binnen de ko mende vier dagen een wet aanneemt die het mogelijk maakt om een nieu we president te kiezen. De linkse krachten hadden een week door Rimmer Mulder Henry Kissinger heeft zijn langste tijd als Amerika's minister van buitenlandse zaken erop zitten. Ook als president Ford dit najaar wordt herkozen zal er een ander op Kissingers post komen. Dat heeft Fords eerste politieke adviseur (Morton) deze week nog eens met zoveel woorden gezegd. .nd lbo GRADO (UPI, DPA, AFP) nst'e Egyptische president, Anwar Rlat, is gisteren na een verblijf in tui op het Noord-joegoslavische il a 'ei Brioni aangekomen voor een te daags staatsbezoek aan dit land. en at werd verwelkomd door Joe- 11 avië's staatshoofd, maarschalk Twee jaar geleden zou een dergelijke mededeling nog een flinke storm heb ben veroorzaakt. Kissinger was toen nog in zijn topdagen. Hij leek het diplomatieke middelpunt van de we reld te zijn. Als een internationaal simultaanschaker reisde hij de we reld rond om zijn verbouwereerde publiek steeds weer te verrassen met een nieuwe meesterzet. De internati onale pers kwam woorden tekort om dit fenomeen te beschrijven. Kissin gers populariteit steeg tot voor een diplomaat ongekende hoogten. Van dat beeld van de superstar is momenteel al niet zoveel meer over. Kissingers bewonderaars zijn er in middels achter gekomen dat ook hij de wereld niet naar zijn hand kan zetten. De buitenlandse politiek van de Verenigde Staten oogst nu meer kritiek dan applaus. Ontspanning De waarde van de ontspanning ten opzichte van de Sowjet-Unie wordt sterk in twijfel getrokken. De tweede overeenkomst over beperking van de strategosche kernbewapening (het SALT-akkoord) is er nog steeds niet. Het Amerikaanse wantrouwen tegen de Sowjet-Unie met zijn onmisken baar groeiende strijdkracht, viert zin vertrek uit Italië gaf Sadat weer hoogtij. Vooral de Russische |MH|jjjjg J bemoeienis met de oorlog in Angola heeft diepe indruk gemaakt. Ford heeft daarom besloten het woord „detente" (ontspanning) maar niet meer te gebruiken in zijn verkiezings strijd. Minister Kissinger, jarenlang de held van de Amerikaanse regering en de enige die de in bedrog vast gelopen Nixon nog wat prestige gaf, is nu een gemakkelijk doelwit gewor den van de belagers van president Ford. ens het Joegoslavische ministe- >an buitenlandse zaken gaan de e staatshoofden, van vanouds be- ongebonden landen, met na- over de toestand in het Midden- meiten en bilaterale samenwerking in<rn- Een verzoek van Egypte om rv; ;oslavische wapenleverantier mept nog bestudeerd, aldus een rsc rdvoerder van het ministerie, chten uit Cairo dat Joegoslavië had toegestemd Egyptes in de jet-Unie gebouwde Mig- >re chtsvliegtuigen te reviseren, )n(Cen door de woordvoerder tegen- broken. Sadat is op zoek naar ie enleveranciers nu hij kort gele- het vriendschapsverdrag met eliikou heeft opgezegd. intie waarop hij verklaarde zeker *eten dat Israël in het bezit was atoomwapens. „Als Israël rlerge- Wapens als eerste in ons gebied Jduceert zal het daarvan de ge- 'en moeten dragen, want als Is- zich atoomwapens verschaft zal Pte hetzelfde moeten doen", al- 8adat. Direkt na de persconfe- ie had Sadat een onderhoud met >aus voor zijn vertrek naar Joe- avië. In deze afgang past het ook dat Kis singers zijn grootste ontgoocheling lijkt te beleven in het gebied waar hij zijn grootste triomfen vierde. Wij be doelen het Midden-Oosten. Ongeveer twee jaar geleden bereikte hij juist daar het hoogtepunt uit zijn loop baan door het diplomatieke spel daar volledig te gaan beheersen. Hij ran geerde voor het oog de Sowjet-Unie bijna volledig uit en leek de man die het gevaarlijke en ingewikkelde conflict tussen Israël en de Arabische landen kon oplossen. Dat laatste is niet gebeurd en Kissinger zal het in de tijd die hem nog rest ook niet meer voor elkaar krijgen. Over Kissingers optreden in het Mid den-Oosten is net een grondige ana lyse verschenen In de VS. Het is een stuk van Edward Sheehan (al twintig jaar beroepshalve bezig met het Mid den-Oosten) in het kwartaalblad Fo reign Policy. De publicatie heeft eni ge deining veroorzaakt omdat Shee han nogal uit de schooJ klapt en dat is niet altijd even vleiend voor Kis singer. De minister zelf heeft al laten weten dat verschillende passages ronduit schadelijk zijn voor de Ame rikaanse buitenlandse politiek. In werkelijkheid betoogt Sheehan al leen maar dat ook Kissinger niet on feilbaar is. Houtvlotter Volgens Sheehan was Kissingers fout in het Midden-Oosten dat hij met al zijn onderhandelingen en deel akkoorden de greep op het geheel verloor. Hij vloog van de ene hoofd stad naar de andere om oplossingen voor deelproblemen te vinden, onder tussen de hoofdzaken voor zich uitschuivend. Of in de woorden van Sheehan: Kissinger leek een houtvlotter die van de ene boomstam als alle hindernissen uit de weg zijn op de andere sprong in de hoop dat geruimd. „Henry heeft dat gedaan in de rivier hem wel ergens anders zou brengen. Hij haalt in dit verband Stanley Hoff mann aan, een politicoloog met groot gezag op het terrein van de internati onale betrekkingen. „Kissinger speelt teveel rollen tegelijk," zo ver wijt Hoffmann. De minister speelt ln de eerste plaats de architect, de man die het grote ontwerp maakt. Daar naast is hij de onderhandelaar en daarbij ook nog de directeur, die de zaak van dag tot dag in goede banen probeert te houden. Als architect be gint hij met het bepalen van zijn doel. Dan onderkent hij de hindernis sen op de weg naar dat doel die hij vervolgens uit de weg probeert te ruimen. Als onderhandelaar raakt hij vervolgens verstrikt in de moeilijkhe den van de dag. Hij richt zich niet meer op het eigenlijke doel, maar maakt tot doel dat wat er over blijft zowel het Midden-Oosten als Viet nam. Hij verkiest de korte termijn boven de lange termijn. Merkwaar dig, want hij is in beide richtingen even bégaafd," aldus Hoffmann. Eenmansbedrijf Kissingers behoefte om alle rollen zelf te spelen had tot gevolg dat de Amerikaanse buitenlandse politiek een soort éénmansbedrijf werd. Alle voortgang leek van het welzijn van éénmansbedrijf werd. Alle voorgang leek van het welzijn van één man af te hangen. Nu die éne man ln feite ontslag is aangezegd kan zich dat gaan wreken. De dynamiek is eruit te zijn en in zijn werk succes nodig te gehaald. De hele Amerikaanse bul- hebben. De kans om zijn loopbaan tenlandse politiek is maanden voor als minister met een opzienbarend de presidentsverkiezingen in een pe- succes af te sluiten zijn echter sterk riode van windstilte terecht geko- geslonken. En daarom zou het zo gek men. Er moet worden gezocht naar nog niet zijn als Kissinger er voortij een nieuwe koers, de doelen en uit- dig de brui aan zou geven. gangspunten kunnen opnieuw wor den bepaald. Maar voorlopig zal daar niet zoveel van terecht komen, om dat er ln een verkiezingsjaar nu een maal geen zekerheid bestaat over de toekomstige regering. Fundamentele beleidsbeslissingen worden in de drukte van de verkiezingscampagnes gemakkelijk uitgesteld. Kissinger is daarmee in een vrij ver velende situatie terecht gekomen. Hij zal als minister van buitenlandse zaken zijn gewichtig werk moeten blijven doen. Maar overal zal hij toch worden gezien als de gaande man. Het is de vraag of hij die rol maan denlang zal willen volhouden. Hij heeft zelf toegegeven behoorlijk ijdel geleden ingestemd met het sluiten van een wapenstilstand om het Liba nese parlement de kans te geven om bijeen te komen, een dergelijk wetsvoorstel aan te nemen en om een nieuwe president te kiezen die bereid zou zijn de door de linkse krachten geëiste politieke hervormingen door te voeren. Ondertussen is ln Beiroet het deel van de stad waar gebouwen staan waar het parlement morgen bijeen komt, verklaard tot een soort van „niemandsland" waar een strikt uit gaansverbod geldt. Het eigenljke parlementsgebouw, in het hartje van de stad. is zwaar beschadigd en goed deels leeggeroofd. Bovendien staat het ln een zeer gevaarlijke buurt waar overal sluipschutters ronddwalen. Ondertussen ls de Franse bemidde laar George Gorse In de Libanese hoofdstad aangekomen. Na zijn aan komst verklaarde Gorse te hopen bij te kunnen dragen aan „de terugkeer van het normale leven ln Libanon". Gorse kon nog niet zeggen hoe lang hij in Libanon zou verblijven. BANGKOK (Reuter. DPA) - In Thailand heeft de Democratische partij zich officieel vastgelegd op een coalltie met de Partij voor socia le gerechtigheid en de Sociaal- nationalistische partij. Bij de natio nale verkiezingen van het afgelopen weekeinde legden deze drie partijen beslag op 150 van de 279 zetels ln de nationale vergadering. Zoals na de verkiezingen al werd verwacht krijgt Thailand een centrum-regering, geleid door de 71- jarige Seni PramoJ. Diens democra ten hebben in de nationale vergade ring zelf 114 zetels. Se. al drie maal eerder regeringslei der, is de oudere broer van de schei dende premier Koekrit PramoJ. Deze werd in zijn eigen kiesdistrict versla gen. Nog onzeker is ol de op een na sterkste partij, de thans over 56 ze tels beschikkende „chart Thai" (Thaise Natie), niet op het laatste moment zal besluiten toe te treden tot Seni Pramoj's coalitie. Net als de partij voor Sociale Ge rechtigheid, die wordt geleld door oud-luchtmachtbevelhebber Dawee, gelden de Sociaal-nationalisten als voorstanders van een behoudende, door de strijdkrachten gesanctio neerde politiek. De partij staat on der leiding van oud-defensieminister generaal Pramarn Adireksan en diens zwager, de huidige minister van buitenlandse zaken, generaal Chatlchai Choonhavan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7