Tv moet niet zo tegen literatuur aanleunen 1 r ru L r i IL n DCLL> VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Seksualiteit Drs. Slippens: eigen vorm geven CITROEN A MEMO Zweeds minister nu geruster op ons drugbeleid Gevangenis voor wie naast zijn uitkering werkt Even puzzelen '.■A dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! VRUDAG 9 APRIL 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV Reacties van de jongeren op de Noorse film ..Het einde van een liefde" brachten de samenstellers van het EO programma Windkracht 16 ertoe, een aflevering te wijden aan de seksualiteit. Als thema voor de antwoorden op binnengekomen vragen werd gekozen; ..liefdesregels vanuit de Bijbel". De antwoorden kwamen van Heieen Bos. Nu heb ik geen enkele aanleiding om te twijfelen aan de goede bedoelingen van deze Delftse mevrouw, maar ik moet toch kwijt dat zij bij haar interpretatie van Bijbelse gegevens wel enkele essentialia ongenoemd liet Mevrouw Bos ging bij het spreken over monogame regels voorbij aan het feit dat de bijbel zonder ophef vermeldt dat de aartsvaders meerdere vrouwen hadden Mevrouw Bos sprak zodanig over Adam als historisch de allereerste mens op aarde, dat Genesis 4; 16 volstrekt onverklaarbaar werd. Uiteraard ga ik niet tegenspreken dat de seksuele beleving van onze tijd een aantal bedenkelijke kanten vertoont. Maar laten wij alsjeblieft blijven inzien dat de misstanden die menigeen beschouwt als de bewijzen van de eindtijd, reeds door de bijbelschrijvers werden gesignaleerd. Over het woensdag uitgezonden programma Jij en Ik. zei AVRO-regisseuze Barbro Thunèr: „Herman van Veen en Liseolore Gerritsen hebben niet alleen in hun repertoire, maar ook in hun manier van denken bepaalde overeenkomsten". Daarmee gaf zij zelf aan. waar de leemte zit in deze produktie. Wie de beide artiesten niet kent, wie hun repertoire niet kan vergelijken, wordt uit Jij en Ik niet gewaar in welke opzichten ze met elkaar overeenstemmen. In de AVRO-bode stond dat Liselore volgens Herman een vrouw is voor slotgrachten, ophaalbruggen en tochtige tonelen. Maar in de uitzending heb ik het hem niet horen zeggen. Eigenlijk heeft hij niets over haar gezegd. Het is ook zijn vak niet om een televisieportret te maken. Had men Henk van Ulsen zijn gang laten gaan, dan zou waarschijnlijk een veel wezenlijker karakterschets zijn ontstaan. Hij zou de woorden van „dat IJsselkind", zoals hij haar noemt, woorden die hem „zeer nabij zijn", ook dichter bij de kijkers hebben kunnen brengen. Zou niemand tijdens de opnamen aan die mogelijkheid hebben gedacht? Panoramiek bood een interessante kijk van de Amerikaanse tv-journalist Morley Safer of het Verenigd Koninkrijk en de Britten. Veel Engelsen schijnen nu kwaad op hem te zijn vanwege wat zij zien als onbegrip voor de feitelijke situatie. Maar. die slimme Amerikaan heeft de pittigste bemerkingen laten maken door Engelsen zelf. De AVRO bracht Der Wittiber op het scherm; een Bavaria-film naar de gelijknamige roman van Ludwig Thoma. De schrijver gaf een nauwkeurige schets van plattelanders in het Beieren van omstreeks 1910. Dit jaartal had een zekere afstand kunnen scheppen. Bovendien mag je verwachten dat ook de Beier sindsdien wel wat veranderd zal zijn. Wat daarvan nu precies de oorzaak was. kan ik niet navertellen, maar ik had dikwijls het gevoel dat de personen en hun geëtaleerde karaktertrekken van zeer recente datum waren. Vooral wanneer weduwnaar Schormayer aan het bulderen sloeg, kwam mij dat op een hinderlijke manier bekend voor. TON HYDRA door Riet Diemer HILVERSUM Met het boek „Literatuur en televisie" van de neerlandicus drs. R. Slippens is voor de eerste maal in ons land een studie gemaakt over de bewerking van Nederlandse literatuur voor televisie. Het is een onderwerp dat sterk in de belangstelling staat al sinds 1968 toen Walter van der Kamp zich met de televisieserie Villa des roses als pionier voor Nederland op deze weg begaf, ter navolging van de uit Engeland overgekomen Forsyte Sage. Van meet af aan waren de meningen verdeeld of literatuur wel mocht wor den gebruikt voor een televisiespel. In meer of mindere mate kabbelt deze discussie voort tot vandaag de dag en daaraan wil drs. Slippens een bijdrage leveren. Een dergelijke dis cussie bestond al veel eerder over het gebruik van literatuur voor theater en film. Iets wat nog altijd bijzonder veel gebeurt. Televisie is echter in ontwikkeling, dus is het gesprek over dit medium het levendigst. Bij zijn studie is de auteur uitgegaan van vier televisiebewerkingen naar romans van de afgelopen jaren. Dat zijn: „Karakter" van F. Bordewijk, die Walter van der Kamp bewerkte en regisseerde. „Bint" van F. Borde wijk die Jan Blokker bewerkte en Krijn ter Braak regisseerde. „Een nfens van goede wil", van Gerard Walschap, die Nel Bakker bewerkte eg John van de Rest regisseerde en ,,De Stille Kracht" van Louis Coupe nis, die Walter van der Kamp be werkte en regisseerde Slippens beziet de zaak vanuit een heel andere Invalshoek dan tot dus ver is gebeurd door de „beschermers" van de literatuur als hij schrijft: Doorgaans wordt de literatuur bij bewerking en vooreen ander medium (tjoneel, film. televisie-hoorspel) als de „bedreigde" helft gezien. Maar het is zeer de vraag of met name film en televisie door een zo sterk aanleunen tegen een ander medium (geschreven en gespeelde literatuur) niet het ge vaar lopen hun eigen ontwikkeling te vertragen of zelfs te verminderen". Hij doelt met name op de trouw die de bewerker en regisseur toont aan de taal waarin de oorspronkelijke werken zijn geschreven. Die trouw kan gebaseerd zijn op bewondering voor het origineel, maar wil misschien ook zoveel mogelijk tege moet komen aan de bezwaren van boze lezers. Hij citeert Walter van der Kamp die zich indertijd een soort schilderijenrestaurateur van: „Villa des roses" noemde en die „zoveel mogelijk heel wil laten van de oor spronkelijke intenties van de schrij ver. want die kan het toch beter dan ik Dialogen, als dat kan. zoveel mo gelijk letterlijk weergeven Ik zie be werken als een dienende functie". Geraffineerd Slippens zegt wel bewondering te hebben gekregen voor de wijze waar op men de stijl van de boeken in de bewerking heeft bewaard, maar vindt de trouw bedrieglijk. De overeen komst is een „uiterlijke" zaak. „Zoekt men naar bepaalde passages dan blijken ze weliswaar ge handhaafd. maar toch op uiterst ge raffineerde manier veranderd te zijn. Zo vindt men in een televisiebewer king niet alleen dialogen die in het boek ook al voorkwamen, maar ook dialogen die opgebouwd zijn uit fltoorden en zinnen die in een geheel vandere context worden gebruikt. Het effect is dikwijls heel anders dan be doeld". De auteur pleit met nadruk de eigen middelen zo te gebruiken dat daarin de waarde van het televi siespel blijkt. Dat is ook eerlijker. Het literaire werk wordt dan niet als excuus voor de eigen beperktheid gebruikt of als dekmantel voor het onvermogen om het eigen medium creatief te gebruiken. Televisie moet niet een passief venster zijn, maar (en instrument om een bepaald gege- aovertentie Drs. R. Slippens ven op een eigen wijze vorm te geven of te vertellen. De eerste conclusie, achterin het boek luidt dan ook: „Een televisie spel op basis van een literair werk. waarbij geprobeerd wordt zowel in houd als vorm zoveel mogelijk over te nemen is een half-produkt: noch de literatuur, noch de televisie wor den ermee gediend. Vorm en inhoud zijn te sterk met elkaar verweven. Overname van een gedeelte van de vorm (bijvoorbeeld de taal waarin het origineel is geschreven) is zowel schadelijk voor het origineel als voor het televisiespel". Onderwijs Drs Slippens pleit voor de ontwikke ling van een vorm en taal voor televi sie wat de bewerking van literatuur betreft. En wordt daartoe overge gaan dan moet het literatuuronder wijs op de scholen worden aangepast aan de eigentijdse vorm van televi sie; vertellen in woord, beeld en ge luid. „Jonge mensen die dagelijks geconfronteerd worden met visuele vormen van vertellen moeten in de gelegenheid worden gesteld zich te bezinnen op de daarin toegepaste verteltechnieken en daardoor hun smaak kunnen ontwikkelen. Niet al leen leren lezen, maar ook: leren kij ken." Het is heel begrijpelijk dat de auteur direct aan het onderwijs denkt want hij is leraar Nederlands. Met de wereld van de televisie heeft hij banden doordat hij deel uit maakt van het Schrijverscollectief van de NCRV dat zich bezighoudt met televisiedrama. Verder is hij als auteur verbonden aan het team dat zich bezighoudt met VARA's experi ment op dramagebied Klaverweide. Bij de NOS volgde hij de regi- seurscusus van drie maanden. Hij is niet echt een man van de praktijk zoals hij ook toegeeft. Slip pens aanzet tot de discussie blijft dan ook in zijn studie een beetje te veel in het theoretische hangen. Al laat hij met een paar voorbeelden uit de vier voorbeelden uit de televisie bewerkingen die hij koos zien hoe het kan. Fase Ondanks dat is het bijzonder waar devol dat hij bijdraagt tot een ge sprek dat dieper ingaat op genoem de materie dan tot dusver ooit is gebeurd. De gedegen, maar ook aar dige studie voorziet dan ook in een behoefte. „Ik zie dat als een fase in de ontwikkeling van het medium te levisie zelf: na een tijd van „overvloe dig plukken" volgt een periode van conflict en bezinning op het eigen karakter, de eigen middelen." Aller minst wijst hij het bewerken van literatuur voor televisie af. maar hij vindt het uitstekend geschikt om eigen gelijkwaardige televisiemidde len te vinden voor de manier waarop de schrijver zijn verhaal vertelt. Hoe de heer Slippens zijn ideeën in prak tijk denkt te brengen zou binnen niet al te lange tijd te zien kunnen zijn. want hij bewerkte voor de NCRV de roman „Wierook en Tra nen" van Ward Rüysllnck, die in mei wordt opgenomen. Naast de regis seur heeft hij er als tekstschrijver een belangrijk aandeel in. Literatuur en televisie" werd samen gesteld in opdracht van het ministe rie van CRM. De oplage van het 172 pagina's tellende boek bedraagt niet meer dan 400 exemplaren en is te bestellen voor 13.25, over te maken op giro 1694465 t.n.v. R. Slippens,- Eindhoven. advertentie \Auag de Citroënagent informatie over: ♦GS Consumentenrapport ♦Leasing Of bel Citroën Nederland, lel. 020-7311 81 toestel 223. SPECIAAL Een bijzonder onderdeel van De Van Speyk-Show is het optreden van de zanger Al Jar- reau, die tot een wonderlijke loonvorming in staat is. Ned. 1/190.05 Father Brown ontmoet de man met de twee baarden. Ned. 1/22.00 •Onderwerpen in Telcvizier Magazine zijn: Mempires van oud-burgemeester van Amster dam Van Hall. een experiment in Zweedse gevangenissen en antieke vuurwapens. Ned. 2/22.15 In Een laat uur theologie van de IKON discussiëren prof. dr. K. A. Deurloo en prof. dr. C. Graafland over Genesis 19. Ned 1/22.50 Bekende persoonlijkheden die door Margret Dünser in haar VIP-Schommel worden ontvan gen, zijn mevrouw Jihan Sadat, Gregory Peck, F. Lee Bailey en Siegfried Roy. Duitsl. 2/21.30 De NOS zendt het slotdeel uit van ht programma over de ge zondheidszorg. Hilv. 2/09.00 In Klankspiegel van de EO kan men fragmenten uit beken de concertwerken beluisteren. Hilv. 2/13.00 Rik Zaal draait romantische filmmuziek, vastgelegd op 78- toerenplaten. Hilv. 4/15.00 Van een verslaggever SCHIPHOL Met de overtuiging dat er in de wijze van benadering van het drugbeleid tussen Nederland en Zweden veel overeenstemming bestaat is gisteren de Zweedse mi nister van justitie, de heer L. Geyer, van Schiphol naar Stockholm terug gekeerd. De heer Geyer heeft met zijn Neder landse collega Van Agt gesproken over de Zweedse bezorgdheid ten aanzien van de versoepeling van de Nederlandse drugwetgeving. „De heer Van Agt heeft mij volledig geïn formeerd over de nieuwe Neder landse wetgeving. In ons land zijn daar wat misverstanden over ont staan. mede gezien berichten in de pers, dat de handel in en het gebruik van soft drugs in Nederland niet meer strafbaar zouden zijn. Boven dien heeft de heer Van Agt mij op de hoogte gesteld van de strengere Ne derlandse maatregelen wat betreft de handel in hard drugs." zei de heer Geyer. De Zweedse bewindsman noemde als belangrijkste reden van zijn be zoek aan ons land het inwinnen van inlichtingen over de opzet van het Nederlandse gevangeniswezen. Hij toonde zich een voorstander van het Nederlandse systeem, waarbij de ge detineerden in de gevangenissen contact met elkaar kunnen hebben en werken. In Zweden worden de gevangenen in cellen veel meer ge ïsoleerd. De heer Geyer heeft ook gesproken over de bestrijding van het terrorisme. Van een verslaggever BREDA De officier van justitie bij de rechtbank in Breda heeft er gis teren geen doekjes om gewonden. In elke zaak van z.g. „steunfraude" zal hij een vrijheidsstraf eisen. Mensen die dus een uitkering genieten we gens werkloosheid, maar onder hands toch werken, lopen het risico enkele maanden in de gevangenis terecht te komen. Dit is gisteren gebleken bij de zaak tegen 27 verdachten, waarvoor de rechtbank twee dagen heeft uitge trokken. Tegen de hoofdverdachte, de 32-jarige illegale koppelbaas J. de K. werden twee vrijheidsstraffen geëist. Officier van justitie rar M. Kooper- berg eiste wegens het optreden van K. als koppelbaas zonder dat hij vergunning had vier maanden. Offi cier van justitie mr J. Huygens eiste tegen hem drie maanden omdat hij als koppelbaas in '74 en '75 een ton vetdiende, en toch een bijstandsuit kering had. 87. „Naar het hysterische gehuil te oordelen moet het nu twee-nul zijn." mompelde Kille Bill en voorzichtig keek hij om het hoekje van de ouder wetse houten tribune. „Ik geloof, dat ik op het goede spoor ben. „mompel de hij toen. „Daar ginds staat een vrachtauto. Een ongewone verschij ning op een voetbalveld. Het komt mij voor een vrachtauto van de heer K. Mortelmengen te zijn. En is dat niet de voorzitter van „Rijkhuyzen Vooruit?" Op die auto af. Bill!" Bill voegde daad bij het woord en hoe dichter hij de vrachtauto nader de, hoe duidelijker hij een vreemd, klik-klakkend geluid hoorde, dat on der het zware dekzeil uitkwam. „Dat lijken wel pijlsnel heen en weer schietende elektrische contacten," mompelde de misdadiger. „Dat zou dus wel eens die sportcomputer kun nen zijn, die ik zo noodzakelijk in de geslepen vingeren moet zien te krij gen. En kijk eens! Daar staat zowaar de eenvoudige dorpssmid van Rijk huyzen op die auto! Hhaha... dat manneke was er toen ook bij, toen ik in zijn kelders gesmeten werd door een judokunstenaar, die tevens de uitvinder van de sportcomputer is! De heer Verholen speurt met behulp van een veldkijker het speelveld af en roept zijn aanwijzingen naar bin nen. En binnen zit die kleine Japan ner! Ik moet toegeven, het machien tje werkt werkelijk voortreffelijk! En hoe voortreffelijk de machi ne werkte bleek wel uit heb buiten- zinnig gehuil van het publiek. „Hoor je dat,? Yokito; drie-nul is het al! ze; de smid opgetogen.Yokito bb speelde met bekwame vingers hei drukknopsysteem van zijn computer en glimlachte: „Bij drie-nur zal hel niet brijven! Kobus maakt nog mee: doerpunten!"En terwijl hij dal zei, schoten geheimzinnige lichtflitsen door het duistere inner lijk van de vrachtauto heen. Rode en blauwe controlelichtjes floepten aar, en uit en de contacten schoten klik klakkend in en uit elkaar PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN 'ra - FERDINAND 2 3 4 8 7 8 9 Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. medeklinker, 2. keurig, 3. stengel. 4. roosvormig sieraad, 5. ingewik keld, 6. schoeisel, 7. maalinrichting, 8. voordeel. 9. medeklinker. Bij juiste invulling leest men verti caal 1 de naam van een soort meeuw. Oplossing van vorige puzzel Hor. 1. koel, 4. gaar. 7. rustiek. 10. email, 12. dieet, 14. lat, 15. ara. 17. les, 18. roe. 20. kar, 21. nader, 22. bas. 24. oma, 26. oor, 27. era, 29. ink, 31. Seoel, 33. largo.' 35. mesigit, 36. Adam. 37. rede. Vert. 1. keel. 2. Erato, 3. lui, 4. gei, 5. akela. 6. rots, 8. sla, 9. Ida. 11. mara- boe, 13. eerlang, 16. reder, 19. Ens, 20. K.R.O. 23. aroma, 25. mirte, 26. Ossa, 27. els. 28. alg, 30. kode, 32. Eem, 34. 167 Je moet niet vergeten dat wij men sen maar een armzalig beetje zijn... er zijn ook nog andere anti- gevoelens, die op dezelfde beseffen teruggaan, denk eens aan de smaad en hoon, die de niet-blanke rassen ondervinden, het rassenvooroordeel tegen de coloured men in Amerika, dat is helemaal niet, omdat ze de neger waarlijk zo een naar minder wezen vinden... de doorsnee Ameri kaan is doods- en doodsbenauwd, dat de neger als een beschaafd mens zal opgroeien, niets vindt hij zo ver werpelijk als de ontwikkeling en de beschaving van een neger, want dan zou hij de blanke Amerikaan kunnen overtroeven..." „Maar dan is anti semitisme per slot van rekening een arische ziekte?" „Misschien... een angst en hoogmoedkwaal... superio- riteitsinstincten die niemand kan uitroeien." „Mijn engelachtige Sam, je hebt zo'n lieve stem en zo'n intens lief gezicht als je over die dingen praat, ik moet aldoor naar je kijken en naar je stem luisteren. Heb jij eigenlijk ooit onder anti-semitisme geleden?" „Niet in feiten, dat kan ik bijna niet zeggen... bij ons thuis is alles gewoon geweest... ook op school en op het gymnasium." „Wij. de niet- Joden, moeten ons dus eigenlijk be teren, hoe zal dat kunnen?" zegt Dolly altijd even ijverig. „Je tante Christine, oom Roeleman en tante Su hoeven dat niet... of de echte in merg en been anti-semieten te bete ren zijn, dat weet ik zo net nog niet." door Henriette L.T. de Beaufort II. P. l.rnpoltU riicwnmlj. W,V. „Je bedoelt, dat er van een kikker geen veren zijn te plukken?" Sam lacht. „Je hebt altijd zulke verrukke lijke beelden, Dol." „Dat hebben bui tenmensen altijd... jullie stadsmen sen zoeken alles te formuleren, ge loof ik, wij niet..." „Weet je, dat het mijn vader al boeit, dat je een beel dende taal spreekt, hij heeft 't al opgemerkt. Zijn hele liefde naast zijn chirurgie is de studie van zijn moedertaal." „Daar verheug ik me al zo op, ik heb altijd zo alleen geploe terd... hij heeft 'n mooie bibliotheek, zeg je, leest hij nog klassieken?" „Altijd, in zijn Jjinnenzak zit meestal een of ander deeltje, Hooft heeft hij zijn hele leven gelezen. Je weet, hoe hij er eigenlijk toe gekomen is om de levende en gesproken taal we- tenschappeijk na te gaan? Ulilie! heeft bij al haar deugden het kleint tekort, dat ze niet in staat is geweest het Nederlands zuiver te leren spre ken, dat heb je wel gemerkt... mijr vader heeft heftig tegen haar radbr? ken en de germanismen, die ze vs de ochtend tot de avond gebrui! opgetornd, maar ze heeft ze niet ku nen overwinnen. Als mijn zuster of i| de kleinste taalfout maakte, dan thuis Leiden-in-last... al was het uitdrukking uit de tijd van het Beieij se Huis, mijn vader zei, dat het germanisme was... hij heeft ons zeki geholpen om zuiver te leren denkt en zuiver te spreken, al werden we' toen wel eens tureluurs van. Sam ik kan me er zo op verheugt zo schrikkelijk op verheugen." „Wi rop?" „Zo op alles, wat ik van jou: familie hoor en weet, ik kan alles a heerlijk vinden, dat ik nu een dee van jullie word." „Impliciet ook va: de strijd tegen de weerstanden, da zie je nu al met het huwelijk vat Clemens." ,,'k Hou zo verschrikkelijk van jou en van jouw familie, Sam., dat gedoe bij die Von Mohna's vind ik nog lang niet genoeg... ik zou mt in stukken laten hakken, als hel kon..." „Dat zou niet helpen, liefste, zeg maar niet zulke griezelige din gen... 't misschien beter, dat we er niet méér over praten dan het be paald nodig is, woorden roepen de dingen op." „Nu lijk je op mijn va der, die wil ook altijd zwijgen ii plaató van te praten." wordt vervolgd 18.55 Journaal 19.05 KRO: de Van Speijk-show, amuse mentsprogramma RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7 07 (S) Licht programma met Hans van Willigenburg (7.30 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. NOS: 8.45 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen KRO: 9.15 (S) Licht pro gramma met Anne van Egmond (10.30 Nieuws). 11.59 Bericht Vastenactie. 12.00 (S) Lunchprogramma met Hans van Willigen burg (12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws). 14.00 (S) Gevarieerd programma met Anne van Egmond (15.30 Nieuws). 16.00 (S) Jac ques van Kollenburg ontvangt op zijn Spree kuur: Willem van Hanogem. 17.00 (S) Kinder programma. 17.30 Nieuws. 17.32 (Si Echo magazine. 18.30 Nieuws. 18.41 Marktberich ten. 18.44 (S) Zomaar stereo. 19.30 (S) Edwin, platen en zingen: een wolk van muziek. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven. 21.30 (S) Radio - televisie. 22.25 Overweging. 22 30 Nieuws. 22 40 (S) Goal: vanuit en rondom de sport. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Te Deum laudamus: gewijde mu ziek. 7.54 Vingerwijzing. 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en nu 8 25 Rozegeur en prikkeldraad NOS: 9.00 „De dokter" is verziekt: documen taire (3) 9.35 Waterstanden AVRO 9 40 Schoolradio. NOS: 10.00 Wat heeft dat kind? pedagogische rubriek. 10.15 De taal in je hand: rubriek over het leven in de taal. 10.30 Eurolight. 11.00 Nieuws. 1103 Meer over minder: de slem van de sprekende minder heid. 12.30 Toerismo: toeristische informa tie OVERHEIDSVOORLICHTING: 12.49 Uitzending voor de landbouw. NOS: 13.00 Nieuws. NCRV: 13.11 Hier cn nu NOS: 13.30 Vonken onder de as: Nederlandse volksver halen en -gebruiken. 13.45 Onder de groene linde: oude liedjes en balladen. 14 00 Omroe porkest. 15,00 Zoeklicht op Nederland: regi onaal nieuws (16 00 Nieuws). 16.30 Kijk op liet buitenland VPRO: 17 00 Welingelichte k-ngni rechtstreeks debat programma ~vMBroSE: 17 45 Gesprek NOS 17.55 Me dedelingen 18 00 Nieuws VPRO 18.11 Em bargo (P P 18.2018.30 Uitzending van de ARP. NOS 20 00 Nieuws 20 05 <S> NOS- Cultuur klassieke muziek. 22.30 Gamma van Alpha en Bèta: nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. 23.00 Met het oog op morgen (23.05 Aclualiteitenoverzicht. 23.20 Den Haag vandaag). 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). EO: 7.02 (S) Gospelsound. 8.02 (S) Tijdsein: informatie en muziek (8.03, 8.30 en 8.45 Klankbord). 9.03 (S) De Muzikale Fruit mand: ver2oekplatenprogramma van en voor zieken. 10.03 (S) Te Elfder Ure: nonstop muziek. TROS: 11.03 (S) Drie draait op ver zoek. 12.03 (S) Hugo van Gelderenshow, met de Nederlandstalige top-10 en Kwiswijs. NCRV: 13.30 (S) Pop-Kontakt: Nationale tip- 30. NOS: 16.03 (S) De Hitmeesters: Nationale hitparade met de Top-30. 18.03 De vacature bank. 18.10 (S) NOS-maal. VERONICA: 19 03 (S) Veronica-op-dne: actuele pop informatieshow. VPRO: 20.02 (S) VPRO-op drie. 23.02 Radio Vrij Belgio. 0 02 Amigos de musica. AVRO: 1.02—7.00 (S) Continu de nacht door. Journaal en weerbericht. 22.30 (K) Welt am Draht (2). 0.20-0.25 (K) Journaal en weerbe richt. DUITSLAND II. 11.00-11.30 (K) Kinderpro gramma. 16.30 (K) Informatief programma. 17.00 (K) Journaal. 17.10 (K) Jongerenjour- naal. 17.40 (K) Aktualiteiten en muziek. 18.20 (Z/W) Vater der Klamotte, comedy-serie. 18.40 (Z'W) Manner ohne Nerven, comedy serie. 19.00 (K) Journaal. 19.30 (K) Buiten lands journaal. 20.15 (K) Aktenzeichen: XY. ungelöst. Onopgeloste misdaden. 21.15 (K) Journaal. 21.30 (K) Gevarieerd pro gramma. 22.15 (K) Sport. 22.45 (K) Aktenzei chen XY. ingelost: eerste resultaten. 22.25 (K) Jazz. 23.55 (K) Journaal. TV VANDAAG HILVERSUM IV (FM-kanalen). NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws 9 02 (S) Stof van eeuwen. 10.30 (S) Vocalise: klassieke muziek en operetteverzoeken 12.00 (S) Uit eigen produktie: viool ën piano: moderne muziek: EO: 13.00 (S) Klankspiegel: concertgebeurcn uit heden en verleden. 14.00 (Nieuws. 14.02 Klankbord: actualitei ten, informatie en commentaar. 14.15 (S) Interregio: Bolsward (Fr.). 14.45 (S) Woord OlfDDKIHS der waarheid. VPRO: 15.00—17.00 (S) Muzie- k-op-vier: romantiek, bombastiek en lage sentimenten. DUITSLAND 1.10.00 (K) Journaal. 10.05 (K) Aktualiteiten cn muziek. 10.25 (K) Reporta ge. 11.10 (K) Show rond Victor Borge. 12.05 (K) Kultureel magazine. 12.50 (K) Persover zicht. 13.00-13.10 (X) Journaal. 15.30 (K) Jour naal. 15.55 (K) Anne Muray in concert. 16.40 (K) Sesamstrasse. 17.10 (K) Teamwork. 17.55-18.00 i'K) Journaal. (Regionaal pro gramma: NDR: 18.00 (K) Sportoverzicht 18.30 (K) Aktualiteiten. 18.45 (K) Zandman netje 18.55 (K) Nordschau-magazine. 19.26 (K) Verhalen. 19.59 (Z'W) Programmaover zicht. WDR: 18 00 (K) Nieuws uit Noordrijn- land-Westfalcn 1805 (K) Intermezzo Munchener Geschichtên. tv-serie. 19.45 (K) Aktualiteiten. 19 45 (K) Hit urn 4tel vor 8> 20 00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Welt am Dracht (1), film. 21 45 (K) Der 7 Sinn. 21.50 (K) Reportage uit Bonn. 22.15 (K) NEDERLAND 1 10.45—11.35 NOS/NOT: Schooltelevisie. 18.15 TELEAC: Sociale verzekeringen - 4 18 45 NOS: Kortweg: Kunst op komst. 21.35 NOS: Journaal 21.50 KRO: Interview met de minis!® president. 22.00 Father Brown, Engelse tv-serie 22.50 IKON: Een laat uur theologie 23.35—23.40 NOS: Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Paulus de boskabouter. 18.55 Journaal 19.05 AVRO: Toppop hitparade 20.00 NOS: Journaal 20.25 AVRO: De Mounties-show 21.25 De gebr Hammond, tv-serie,- 22.15 Televizier Magazine 23.00 (ik) Sportpanorama. 23.30-23.35 NOS: Journaal. „Simpkins, neem je niet wat te lang koffiepauze?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4