Het fijne van verse kip en kalkoen r *v De Verse winkels AH Perscombinatie reizei 34® 35® 54® 39®j 49® 54® 32® 38® Hier is uw poelier Kalkoen. Gev «woon es doen 8.25 1.76 5.95 1.93 2.75 Kalkoenrollade' Tafeltip Kippesoep: 1500 gram 2.98' Kiplekker bij AH Verse hele kipN 3.95 4.25 Met Pasen: feestkip X" NIEUW Kip-in-vieren 3387 nVolkomenboek open over kip Tafeltip Kipdelen f. VRUDAG 9 APRIL 1976 trouw/kwartet ii Leerrijke «rcciniit de vooriaars kollekti Leuke sandalet met een heerlijke lichte zool. In rood, geel of blauw leer Elegant deze geklede sandalet. In blauw, beige of wit nappaleer of zwart lakleer Moderne bandschoen met verhoogd plateau. In zwart of wit nappaleer Fijne sandalet met een gezonde houten zool. In rood, zwart of beige nappaleer Prettyfit openhielschoen met Klomp met leren kap, ideaal ingebouwde steun en gezonde voor vriie tijd. In zwart of beige leren zool. In zwart of beige luchtleer nappaleer s. Jk Een fijne molière voor een fijne prijs. In beige nubuck leer 'n Loafer op de moderne slanke leest. In zwart of brique leer Leuke meisjes-sandaletklomp met gezonde houten zool. 27-30 33,75 31-35 34.75 2426 Fijne meisjes-bandschoen in donkerrood, blauw-beige of beige nappaleer 31-35 39,75 27-30 Alle schoenen uit deze advertentie zijn van echt leer. Kip. ik heb ie! Jawel, al zolang zijn hen en haan vertrouwde "gezichten" in ons vaderlandse"huis- I houden, dat ze zelfs in tal van 1 oude zegswijzen de hoofdrol. spelen. Een belangrijke - en steeds belangrijker-rol speelt J ons kippetje ook in de Nederlandse keuken. Hoe kan't ook anders. Kip is een gezonde, magere vleesmaaltijd. Kip is lekker. Kip is vlug klaar. En kip is niet duur, integendeel! Natuurlijk kent kip voor de poeliers van AH geen geheimen. Over smaak valt te twisten, maar niet over de kwaliteit en versheid. Welnu, voor de kwaliteit staan de kennis en de ervaring van AH's poeliers borg, gevoegd bij de zware kwaliteitseisen die zij van huis uit stellen. En de versheid? Die kontroleert u zélf, gewoon in de winkel. Dank zij het UVD-plus systeem kunt u met eigen ogen zien hoe vers bii AH vers is. Op elke verpakking staat de uiterste verkoopdatum vermeld, plus ae extra dag die nog volledige versheid garandeert, voor 't geval u het gekochte daarna nog een dag tnuis wilt bewaren. AH weet niet alleen het fijne van kip, maar ook van kalkoen. Een welkome aanvulling op ons nationale menu, die ons, tegelijk met de aardappel, werd geschonken door ae ontdekkers van Amerika. Intussen is deze vreemde vogel in onze hoenderhof aardig ingeburgerd. Want, net als kip, is ook kalkoen gezond, mager vlees, erg gemalckelijk. erg lekker en erg goed betaalbaar. Alleen de smaak is anders En da's nou precies de smagk van kalkoen. Kalkoenfricandeau. 500 gram Kalkoenschnitzel, 100 gram Nieuw! Kalkoenbraadstuk, 500 gram Kalkoenfonduevlees, 100 gram Kalkoensoepdelen, 500 gram 500 gram kipdelen, ca. 800 gram, wassen en opzetten/ met 1 liter koud water, 1 afgestreken eetlepel I zout, 10 peperkorrels, stukje foelie, gesnipperde ui, iets tijm, 2 kruidnagels, stukje laurierblad en takjes peterselie en selderij. Alles aan de kook brengen en 2 uur laten trekken. Bouillon door natgemaakte theedoek zeven, tabel vleesbouillon, handvol vermicelli (engelhaar) en stukjes kippevlees toevoegen^ en 10 minuten zachtjes koken. Vlak voor serveren fijngeknipte kervel en/of peterselie toevoegen.# AH is groot in kip en kalkoen. AH let op de kleinste details bij inkoop en verwerking, AH let ook haarscherp op de prijzen, zodat u geen cent meer dan nodig betaalt. En u heeft bij ons keus te over uit een breed assortiment van kip en kalkoen en de verschillende delen ervan. Jazeker, wij zijn niet voor niks de grootste in kip en kalkoen. Daarom kunt u zich bij AH zo kiplekker voelen! per kilo Kuikenborstfilet, 100 gram Kuikendrumsticks, 500 gram Kuikensoeppakket, 500 gram Kuikenlever, 500 gram Nieuw! Kuikenbraadsticks, 500 gram Kuikenbout, 500 gram Kuikenbörst, 500 gram Pasen staat voor de deur. Dagen waarop uw tafel natuurlijk weer de nodige extra aandacht krijgt. Denkt u, bij alle feestelijkheid van de traditionele gekleurde eieren, ook 'ns aan kap? Want wie er ook eerder was, de kip of het ei: juist op zo'n feestaag hoort kip erbij. Alstublieft. Een heuse hele kip, keurig in vier gelijke porties verdeeld. Kip-in-vieren, Lekker makkelijk klaar te maken. I En lekker makkelijk op tafel, want moeizaam snijden en breken is er niet meer bij. Neem meteen eens de proef op de so— 500 gram Alles wat u wilt weten over de vele fijne toepassingen die over de hete wereld zijn uitgedacht - met verder nog talloze- recepten voor andere soorten gevogelte en wild - vindt u door de bekende Wina Born gebundeld in "Het in rn Volkomen Kipboek" iJ.Du Te bestellen bij Librah, De AH Boekenservice, Postbus 123, Wormerveer. tel. 075 - 283251 of020 - 441066. Kip, ca. 1200 gram voor 4 personen. wassen, afdrogen en inwrijven met zout en peper" In braadpan kip rondom bruin bakken, in ringen gesneden ui en 2 teentjes knoflook uit de pers toevoegen. In koekepan 3 eetlepels broodkruim, handje geschaafde amandelen n pakje kippelevers (250 gram) 10 minuten bakken. Mengsel fijnmaken, 2 eetlepels fijngeknipte peterselie toevoegen en met een paar lepels water smeerbaar maken. Alles over kip verdelen, 3 dl. witte wijn toevoegen en kip 1 uur laten stoven, k Serveren met rijst en salade. /ür "m Prijzen gelden t/m zaterdag 17 april. Bfj da Mfctto Literaire Programma's van de afdeling Gesproken Woord Radio (uitzendingen elke maandagavond van 21.35 tot 23.00 uur o.a. „Uterama") bestaat een vakature voor een ervaren administratief medewerkster Voor deze funktie gaan onze gedachten uit naar iemand, die niet jonger is dan 20 jaar een opleiding voortgezet onderwijs (b.v. HAVO) heeft voltooid een grote vaardigheid bezit in typen en stenograferen zelfstandig de korrespondentie kan behandelen besprekingen in duidelijke verslagen kan vastleggen belangstelling heeft voor de Nederlandse literatuur Datum van indiensttreding: zo spoeo.g moge..,*. Nederlandse Christelijke Radiovereniging PLANNEN VOOR 'N HEERLIJKE PAASVAKANTIE? Wanneer u meent voor deze lunktie de juiste kandidate te zijn en van harte met de doelstelling van de N.C.R.V. kunt instemmen, schrijft u dan naar de afdeling Personeelszaken. Postbus 130 te Hilversum, onder nr. GW/LP/1. Telefonische inlichtingen kunt u verkrijgen bij de afdeling Personeelszaken van de NCR V tel.02150—13651. toestel 239. Heeft u nog geen plannen gemaakt voor de komende •j>aasvakantie? Wij raden u aan toch al even te ruiken aan de grote zomervakantie. Doe dat tijdens de Paas dagen. Er gewoon 'n paar dagen uit. Een beetje zon proeven. Lange winter achter de rug. Late Pasen. Vakantietijd heerlijke tijd! Alle vluchten worden uitgevoerd per lijndienst. Op de meeste bestemmingen zijn ook 15-daagse arrange menten mogelijk. Op 16 en 30 april hebben wij ook nog enkele plaatsen vrij naar Praag (4 dgn. v a f 373,--) Er is nog 'n beperkte keus: STRAND EN ZON Tirrenia (Pisa) Portugal (Cascais; Algarve) Kreta Sicilië Turkije (Kusadsi) Nice 8dgnv.a. 61ij 8 dgn. va. 8 dgn. v.a. 8 dgn. v.a. 8 dgn. v.a. 8 dgn. v.a. 57! K 1021 89$ nt' 577 S INFORMATIE/BOEKING: WIBAUTSTRAAT 131. AMSTERDAM. TEL. 020-913456

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 18