loda: aanvallen tegen PSV Pele wil nog een seizoen voetballen Gent—Wevelgem weer voor Freddy Maertens Yandenbroucke: doping in Italië Amateurs ansloos egen toemenië Jan der Lem: elijkspel in lindhoven eun voor ekerfinale Nederlaag van zondag gewroken aanval op Geen kaarten meer eigen records bij volleybal New York Cosmos wil zesjarig Contract Argentinië Dynamo Kiev Discipline Na tweede plaats in Milaan-San Remo Bokser na knock-out overleden Atleten in trainingskamp NSDAG 7 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET PHS 13 AMSTERDAM Minister Van Doorn van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zal vanavond in het Feyenoord-stadion de KNVB- beker uitreiken aan de winnaar van de finale tussen PSV en Roda JC. Er worden zo'n 35.000 toeschouwers in de Rotterdamse „Kuip" verwacht. Vooral in Limburg is de belangstel ling voor deze wedstrijd erg groot. De Nederlandse Spoorwegen hebben drie treinen (goed voor 2500 suppor ters) ingezet. Ook vertrekken er een kleine honderd extra autobussen uit Limburg. Maar het grootste gedeelte Roda-supporters komt met de eigen auto naar Rotterdam. PSV rekent op de steun van 10.000 supporters. Manager Van Gelder daarover: „Door onze successen in de beker, competitie en Europa Cup is er heel wat van de financiën van onze aanhang gevraagd. Ze moeten zo'n beetje alleen al werken om PSV steeds te kunnen zien." De wedstrijd zal geleid worden door Henk Pijper, die aan het einde van dit seizoen zijn scheidsrechterscar- ricre moet beëndigen. Voor Roda JC is het de eerste keer dat het in de finale uitkomt. PSV begint aan zijn vierde bekerfinale, en won de beker een maal eerder (in 1950 werd Haarlem na verlenging met 43 verslagen). Beide ploegen zijn vrij van blessures en hebben ervan afgezien om zich in een trainingskamp voor te bereiden. PSV heeft alle wedstrijden voor deze finale thuis gespeeld. Achtereenvol gens werden NAC (31), FC Den Haag (32). De Graafschap (8—1) en Eindhoven (81) verslagen. Willy van der Kuylen nam tien van de tweeëntwintig PSV-treffers voor zijn rekening. Roda JC was in de eerste ronde vrij en won in Kerkrade van SC Amersfoort (41), Telstar (21) en Feyenoord (32, na verlenging). In de halve finale won het in Nijmegen met 10 van PEC. Dick Nanninga maakte meer dan de helft (zes) van de tien Roda-treffers. WEVELGEM Freddy Maertens heeft wraak genomen voor zijn nederlaag van zondag in de Ronde van Vlaanderen. Net als vorig jaar werd hij winnaar van Gent—Wevelgem. Na een afvalwed- strijd bleef ten slotte een elftal sterken over. Uit die groep won Maertens de sprint voor Van Linden, Verbeek. Piet van Katwijk en Walter Planckaert (winnaar van Vlaanderen). of Leo Bolle RKRADE Er gaat geen wedstrijd van Roda JC voorbij of op tribune klinken de klanken van een fanfare-orkest, dat driftig aanmoedigingslied „Roda, Roda", begint te spelen. Gerard der Lem: „Dat is heerlijk. Toen een paar weken geleden een die jongens zijn trommel stuk sloeg hebben de spelers de iten bij elkaar gelegd, zodat hij een nieuwe kon kopen." Waardoor hij dan tijdens de bekerfi nale. vanavond in het Feyenoordsta- dion tegen PSV, weer lustig kan trommelen. Toch kan die muziek mensen wel eens irriteren. Afgelopen zondag liep scheidsrechter De Bruin tijdens de wedstrijd in Doetinchem tegen De Graafschap naar de tribune en beduidde de muzikanten te stop pen. Van der Lem: „Dat moet hij weten, maar wij vinden het zalig en het is tekenend voor de wijze waarop het Limburgse publiek achter ons staat. Ik ben er dan ook van over tuigd. dat wij vanavond tegen PSV een thuiswedstrijd zullen spelen, al is die wedstrijd dan in Rotterdam. Om twee redenen. Er zullen massa's Lim burgers op de tribune zitten, ik heb gehoord dat er niet genoeg bussen in Limburg te krijgen waren en dat er daarom een heel stel in Duitsland zijn gehuurd, en omdat de Rotter dammers achter ons zullen staan. PSV is immers de voornaamste con current van Feyenoord in de strijd om het kampioenschap en die zal men dus liever zien verliezen, dan winnen, al heeft Feyenoord geen be lang. meer bij dit toernooi. En daar naast zal men zich wel geërgerd heb ben aan PSV, omdat die club de indruk had willen geven oneerlijk van Feyenoord te hebben verloren door dat kopstootincident in de wed strijd tegen Feyenoord. Daarom ge loof ik dat de Rotterdammers op onze hand zullen zijn, ondanks het feit dat wij in de competitie van Feyenoord hebben gewonnen en Fey enoord zelf uit de beker hebben ge wipt". OSENDAAL Eén helft lang het Nederlandse amateurelftal teravond de illusie op een goed ultaat tegen de Roemeense staat- nateurs mogen koesteren. De ste 45 minuten bood de equipe coach Arie de Vroet dusdanig id tegenspel tegen het A-team van :menië, dat een verrassing niet e uitgesloten. Met de uitblinkers ui de Graaf en Jan Peters voorop, Nederland in het Roosendaalse dion de „Luiten" een agressief en ivallend team. dat het duel in de orronde va de Olympische Spelen «vangen speelde. Na rust boorde geroutineerde Roemenië enkele len de klasse aan en dat was l voor een 0—3 overwinning. Jordanescu scoorde alle doel- a. it dat resultaat behoudt de door ■Ajax-trainer Stafan Kovacs geco- hte ploeg een (zeer) kleine kans op plaats in het Olympisch indtoernooi. Roemenië moet in de wee duels tegen Nederland een posi- •et saldo van tien goals overhouden de Fransen te passeren. ie de Vroet. na afloop enigszins eurgesteld: „Gezien ons spel is de W Wag naar mijn mening te hoog f {gevallen. Dit was onze beste wed- rijd in dit voorrondetoernooi." ior rust had de Nederlandse ploeg zo'n voortreffelijke indruk ge- ■■üakt. De sterke aanvalslinie stelde ra(i Roemeense afweer precies de- jf. Ude die het Nederlandse A-elftal 'te lak voor de WK op 0-0 hield fteevast voor grote problemen. Jan 14 eters was een uitstekende ntrumspits en de vleugelaanval- verl" ^aap Graaf en Louis Corde- mer toonden een grote durf. die n in staat stelde om individueel te blinken. Verdedigend kon het lergieke Oranje-team de zaken en ook nog best aan. Niek Hokke [aniseerde als laatste man goed en mandekkers van Gelder (op Ra- sseljcanu), Buvens (Hajnal) en Meijer sei hsan) kweten zich ook naar beho- van hun taak. De enige proble- n ontstonden soms bij het uitver- digen, de bal bleef dan nog wel s ln de gevaarlijke zóne steken, eciaal de niet overtuigende aan- irder Kees Karstens leed in die laties teveel balverlies. was Nederland in de eerste &ft de gevaarlijkste ploeg. Via de tijd onrust stokende Peters was en na een kwartier dichtbij een rsprong. De spits van Unitas on- schepte een terugspeelbal van idu en was doelman Raducani al 'bij, toen de Roemeense goalie i tegen het gras slingerde. Een lelijke strafschop, waar de nburgse scheidsrechter Roiles inwel aan voorbij ging. die meer dan goede eerste helft i Nederlandse zijde werd het von- 5 in e tweede helft door Roemenië len hard geveld, nen een kwartier stond het 0-3. In [8ste minuut begon de malheur. Aren Buvens bij afwezigheid bde uitgelopen doelman Ton Bak- B. de bal met zijn hand uit het jel hield. Angel Jordanescu benuu- on) de 11-meter trap bekwaam. De- Hfde speler, bezorgde de Vroets- •rmatie 2 minuten later opnieuw W deceptie, toen hij in een plotse- fg gevallen gat sprintte en scoorde: or l' de Roemenen werd het duel i het m toch nog interessant, omdat de ee goals een begin konden zijn 73 for de benodigde marge van tien als (in de twee duels tegen Neder- id samen) om Frankrijk alsnog te Jsseren voor de reis naar Montreal, n 1 Perspectief kreeg voor de Bal- b« n-pioeg nog meer reliëf, toen weer rdanescu na een kwartier de in- ddels in het doel gekomen Berend nt passeerde: 0-3. >uis Cordewener scoorde ln de slot- nog een keer tegen, maar die Ifer werd wegens hands terecht erk annuleerd. is i Bakhuys (RVC); Buvens (Spkjkenls- nt 0 Van Oelder OJnltas». Hokke (SplJkenlMei. W (Xerxes); Van der Horst (ZFC). Karstens ril 8 "orowVJk). Cordewener (EHO: De Oraaf (IJs- ;ees £j«*ogels). Peters (Unitas). Nljssen •®*olè: N Raducanu; Cheran. Dinu. Sandu. •«int; Bolonl. Jordanescu. Mullescu; Crisan. Raducanu. Hajnal. iter: Roiles (Luxemburg). Gerard van der Lem: „Ik geloof niet dat wij zoveel minder zijn Roda JC heeft een zeer bijzonder publiek. Van der Lem: „Omdat wij een deel van de mensen zijn. Ons publiek is beter dan dat van PSV. al zijn wij dan niet half zo succesrijk. Maar de mijnwerkers willen een ploeg zien, die knokt en die keihard werkt. En dan accepteren ze het, wanneer je niet goed draait, als je maar vecht. Ik geef toe. dat ik het daar in het begin wel eens moeilijk mee heb gehad." Gerard van der Lem heeft zich echter aangepast en zal in ieder geval tot het slot van het volgende seizoen „de beuk" erin houden, omdat zijn contract tot dan loopt. Van der Lem: „Ik heb het hier goed naar mijn zin en ik hoef dan ook echt niet zo nodig weg. Maar toch kan ik me verschrik kelijk opwinden als ik op zondagmid dag naar de uitslagen van de andere wedstrijden luister en hoor dat FC Arasterdam weer heeft verloren. Mijn komst van FC Amsterdam naar Roda JC was een stap vooruit. Een grote stap en ik heb er dan ook hele maal geen spijt van gehad en zou als ik het allemaal nog eens over moest, precies hetzelfde doen. Maar als ik dan hoor dat FC Amsterdam weer heeft verloren dan word ik weemoe dig en voel ik me toch rot." Veel gelegenheid om nostalgisch te worden zal hij nu niet hebben, want Van der Lem moet zich gaan con centreren op het duel met PSV. Van der Lem: „Ik zal wel weer in de voor ste lijn staan, daar ben ik immers voor aangetrokken en ik heb ook altijd voor gespeeld. Soms krijg je het er wel eens benauwd van. omdat men altijd op je benen speelt en dan ben je op het middenveld toch wat vrijer. Maar ik ben nou eenmaal een geboren aanvaller en ik hou ervan zelf een doelpunt te maken". „Dat zal ik straks tegen PSV ook proberen. En dat kan, want wij zijn zeker niet kansloos tegen PSV. Roda is, dacht ik, de enige ploeg geweest, die in Eindhoven een punt heeft ge pakt bij PSV, want wij speelden toen 0—0." En hoewel Roda thuis met I—0 ver loor van PSV is dat gelijke spel in Eindhoven toch een steuntje. Van der Lem: „Ik geloof niet dat wij zo veel minder zijn dan PSV. Bij PSV draait het allemaal om twee spelers: Ralf Edström en Willy van der Kuy len. Onze taak zal daarom in de eerste plaats zijn, die twee jongens uit te schakelen en lukt dat, dan blijft er een ploeg over van hetzelfde niveau als Roda JC. Daarom ben ik niet bang, want elke ploeg is te be strijden ook als die ploeg toevallig PSV heet." Toch zal een nederlaag Roda JC waarschijnlijk niet afhouden van een plaats in het toernooi om de Europe se beker voor bekerwinnaars, omdat een eventuele titel voor PSV of het veroveren van de Europa Cup voor landskampioenen, die deelname au tomatisch inhoudt voor Roda JC. Van der Lem: „Toch wordt daar niet over gepraat. Het voornaamste voor ons is dat straks de naam van Roda JC in de Nederlandse beker wordt gegraveerd. Dan zullen de mensen in Kerkrade pas tevreden zijn. En te recht. Ikzelf zal er alles voor uit mijn kast halen en ik kan verzekeren, dat Roda zal aanvallen tegen PSV. Dat is de kracht van Roda. Het elftal heeft ln de slotfase aan vallen van Maertens (twee keer) en Thurau moeten doorstaan voor in Wevelgem om de prijzen werd gestre den. In dat laatste gevecht was Maer tens heerser waarbij hij het tweetal dat hem zondag ln de Ronde van Vlaanderen had gedwarsboomd. Wal ter Planckaert en Roger de Vlae- minck, bulten de vette prijzen zag vallen. Het veld van 168 renners dat uit Gent vertrok tolereerde op weg naar de kust en langs de Noordzee een paar onbetekenende ontsnappingen. Oud wereldkampioen Harm Ottenbros liet na twintig kilometer zijn gezicht zien en reed een tiental kilometers voor het veld uit. Pol Lannoo was de volgende aanvaller, die tussen Knok- ke en Nieuwpoort een grootste winst veroverde van een en driekwart minuut. Steels, Van der Slagmolen. Gijse- mans, Dirk Baert, Gerard Tabak en Hauvieux dachten de slag bij Nieuw poort te gaan maken, maar zij wer den voor de Panne al weer terugge pakt. Daarna kreeg het veld. landin waarts rijdend de straffe wind in de rug. Een demarrage van Merckx ver brokkelde het veld en een zestigtal rijders, bij wie alle favorieten, zaten in de eerste groep. Voor de „bergzone" na 175 kilometer was be reikt werd dat peloton nog uitge schift. Bij de eerste beklimming van de Kemmelberg ging Maertens voor het eerst in de aanval. Ploegleider Driessens echter achtte die actie te vroeg en hij droeg Maertens op te wachten op zijn achtervolgers, toen nog 27 man sterk. Na de beklimming van de Zwarte- berg sprongen Mollet, Swerts en Lu- do Peeters weg. Het drietal veroverde 25 seconden en hield die winst vast tot de tweede beklimming van de Kemmelberg. Met nog zestig kilome ter te rijden waren er nog slechts veertien candldaten over voor de hoofdprijs. De drie koplopers en de Ajax moest destijds Mühren opoffe- groep van Maertens. Merckx, Zoete- ren om Peter de Wit (een voortdurend melk. Planckaert, Thurau, Moser, opkomende verdediger) af te stop- Plet van Katwijk, Roger de Vlae pen. En dat is typisch voor Roda. Wij minck, Rik van Linden, Verbeek en zijn een ploeg die dol is op aanvallen dierickx. en ook al zullen we een middenvelder Ge drie vluchters werden ingerekend moeten opofferen, om Van der Kuy- voor de weg voor de derde en laatste len af to stoppen, dan nog zullen we keer over de Kemmelberg leidde, aanvallen. En al heeft Roda dan Mollet, Peeters en Swerts betaalden maar weinig fullprofs, zoals PSV en de PnJs voor hun inspanningen en gaan wij niet in een trainingskamp werden voorbij gereden door het toch gaan wij er hoogst ontspannen elftal van Maertens. De winnaar van op af. Vanmiddag lekker samen er- de Gold Race probeerde het opnieuw gens een biefstukje eten en dan geen geklets meer. Naar het stadion, waar wij die beker gaan pakken." Hermeng; HONOLOELOE Pele. dikwijls de „grootste voetballer aller tijden" genoemd, heeft in Honoloeloe ver klaard dat hij nog „een seizoen zal spelen en zich dan definitief uit de wedstrijdsport zal terugtrekken". Pele verblijft op Hawai met de New York Cosmos, de Amerikaanse profvoetbalclub waarbij hij een contract heeft getekend. Enkele dagen geleden werd door de directeur van de New York Cosmos en tevens eigenaar van de club. Clive Toy, medegedeeld dat Pele een zesjarig contract had afgeslo ten met dien verstande dat hij eerst nog drie jaar zou spelen en daarna reclame zou gaan maken voor de produkten van het bedrijf van Clive Toye. Pele hier in actie voor de New York Cosmos RIO DE JANEIRO „De we- reldkampioenschappen voetbal gaan in 1978 normaal in Argentinië door", zei Hermann Neuberger, voorzitter van het comité dat zich bezighoudt met het toezicht op de organisatie van die kampi oenschappen op het FIFA-congres in Rio de Janeiro. Neuberger is onlangs ln Argentinië geweest en is ervan overtuigd dat het nieuwe militaire regime in Ar gentinië het kampioenschap niet in de weg staat. Neuberger was voorts tevreden over het werk aan de nieuwe stadions in Mendoza en Cordoba. Ook met het in kleur uitzenden van rechtstreek se televisiebeelden komt het vol gens Neuberger dik in orde. De kaartverkoop van de wedstrij den begint in maart of april 1977. Economische moeilijkheden en po litieke wisselineen in Argentinië hadden ertoe geleid dat er de laatste twee jaar druk gespeculeerd is, of Argentinië de organisatie van zo'n evenement wel aankon. Maar de president van de FIFA, Joao Havelange, is nooit op die specula ties ingegaan. MOSKOU De Russische landskampioen Dynamo Kiev zal dit seizoen vaak uitkomen met zijn tweede elftal, heeft de Russische voetbalbond besloten. Dynamo Kiev is de grootste leverancier van het Russische nationale elftal dat momenteel nog op twee fronten in de strijd is. Allereerst moet het te am. ten koste van Tsjechoslowa- kije, zich zien te kwalificeren voor de halve finales van het Europees landenkampioenschap. Ook kan Rusland, omdat daar alleen maar „amateurs" spelen, zich nog plaat sen voor de Olympische Spelen in Montreal. Om de nationale compe titie niet te veel in het gedrang te laten komen, is deze in twee perio den gesplitst. De eerste loopt van 3 april tot 11 juli en in die periode zal Dynamov Kiev dan maar vier keer met zijn sterkste opstelling kunnen uitkomen. In de tweede helft, van 15 augustus tot 15 november, kan Dynamo wel op volle sterkte spelen. Het Europees kampioenschap en de Olympische Spelen zijn dan achter de rug. BERN Een UEFA official heeft bekend gemaakt, dat de UEFA commissie die toezicht houdt op de discipline in en rond de voetbalvel den. zich binnenkort zal beraden over de incidenten na de wedstrijd Real Madrid-Bayern München, af gelopen woensdag ln Madrid ge speeld. Een Spaanse supporter ren de na afloop het veld op en sloeg achtereenvolgens de Oostenrijkse scheidsrechter Linemayer en Gerd Miiller van Bayern München. Van onze volleybalmedewerker UTRECHT De Nederlandse Vol leybal Bond gaat in de competitie wedstrijden de gele en rode kaarten afschaffen. Dit is besloten op de laatste bondsraadsvergadering. Daar werd tevens bekend gemaakt, dat Huub Verstegen, die in het hoofdbestuur de public relations verzorgt, zijn functie in september ter beschikking stelt. In de vacature, ontstaan door het tussentijdse aftre den van de heer Van Oerle, wordt voorzien door de in september plaats vindende benoeming van de heer Tenniglo uit Alkmaar. In de vacature ontstaan door het aftreden van Ber Zwarts uit Maa stricht, naar aanleiding van de ont wikkelingen rond de sectie technische zaken en de nationale teams is nog steeds niet voorzien. Evenmin als in de commissie topsport ad hoe, waar door het ver trek van Johan van der Haar al snel een vacature ontstond. De mogelijkheid is groot, dat Ben Krysik. wiens contract in augustus afloopt, in de toekomst met de trai ning van een van de nationale Jeugdteams belast wordt. NIJMEGEN Jos Hermens gaat het Olympische atletiekselzoen begin nen met een aanval op zijn eigen wereldrecords, tien Engelse mijl, twintig kilometer en een uur. De 26-jarige Nijmegenaar doet zijn re cordpogingen op zondag 2 mei 's a- vonds om half zeven op de kunststof- baan van Papendal. „Ik wil kijken hoe ik er na de win- tertraining voor sta. Vorig jaar sep tember sloot ik het wedstrijdseizoen af met drie wereldrecords. Nu hoop ik dat ik ermee kan beginnen", aldus Hermens. Vorig jaar september werd Jos Her mens in twee etappes wereldre cordhouder op de tien Engelse mijl, twintig kilometer en een uur. Op 14 september stelde hij het record op de tien mijl (45 min. 57,6 sec) scherper, maar slaagde nog niet in zijn opzet Gaston Roelants de wereldrecords op de twintig kilometer en een uur afhandig te maken. Dat gebeurde twee weken later op 28 september. Jos Hermens liep toen de twintig kilometer in 57 minuten en 31,8 se conden en bereikte in een uur een afstand van 20 kilometer en 907 meter. De recordpoging van 2 mei is niet alleen een test voor Hermens, hij wil ook de concurrentie een stap voor zijn. „Ik weet dat andere lange- afstandiopers op mijn records loe ren. Ik wil ze een slag voor zijn". Hermens wil geen voorspellingen doen over de afstand, die hij in een uur hoopt af te leggen „Laten we het er maar op houden dat ik streef naar de grens van 21 kilometer". MILAAN In Milaan is bekend gemaakt dat de jonge Belgische renner Jean Luc Vandenbroucke positief heeft gereageerd bij de controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen ln Milaan-San Remo. Vandenbroucke beëindigde die klassieker op 19 maart als tweede achter Eddy Merckx. De organisatoren van de wedstrijd stelden overigens dat nog geen beslissing is genomen over diskwalificatie van Vandenbroucke, die zondag wegens griep ontbrak in de Ronde van Vlaanderen. Men wil eerst de uitslag van de contra-expertise afwachten. Er werd in Milaan ook niet bekend gemaakt welke stof is aangetroffen in het urinemonster en evenmin in welke hoeveel heid. De Belgische wielerbond heeft van de Italiaanse bond een telegTam ontvan gen met de mededeling dat er amfetaminen zijn aangetroffen in het urine monster Vandenbroucke zal alles doen om bij de contra-expertise zijn onschuld aan te tonen. Hij heeft zijn ploegleider Maurice de Muer en pioegarts Francois Belloc verzocht hem te vergezellen naar Rome. Hij heeft ook de Parijse professor in demedicijnen Lafarge gevraagd op zijn kosten mee te gaan naar Rome. Professor Lafarge heeft als deskundige op het gebied van vergiften geregeld adviezen gegeven aan de Franse wielerbond. op de Kemmelberg. Hij kreeg echter de groep, onder aanvoering van Thu rau prompt weer in zijn wiel. Thurau op zijn beurt probeerde het ook al leen, maar had evenmin succes. Vlak voor Wevelgem kregen ook Zoete melk, Planckaert en Dierickx geen fiat van de groep en de sprint besliste tenslotte in het voordeel van Maer tens. die in weerwil van zijn inspan ningen op de Kemmelberg kracht genoeg had om andere gereputeerde sprinters als Van Linden. Verbeek, Planckaert, Piet van Katwijk en Ro ger de Vlaeminck voor te blijven. Dc uitslag van Gent-Wevelgem: 1. Maertens (Bel), 262 kilometer ln 6 uur 5 minuten en 15 seconden, 2. Van Linden (Bel). 3. VcrbeeckiBel), 4. Plet van Katwijk (Ned). 5. Walter Planckaert (Bel). 6 Roger de Vlaeminck (Bell. 7. Moser <Ita>. 8. Thurau iWdld.). 0. Dierickx (Bel). 10. Merckx (Bel), 11 Zoetemelk <Ned) allen dezellde tijd als Maertens. op 2 minuten en 10 seconden 12. Mollet (Fra). op 6 45 28 Gevers (Nedi. 29. Priem (Ned), op 16 40: 37. Jan van Katwijk (Ned), op 1755: 41 Van den Hoek (Ned), op 21.35: 48 Tabak (Ned). SYDNEY De Amerikaanse bokser Chuck Wilburn is in het ziekenhuis in Blacktown, een stadje op 25 kilo meter westelijk van Sydney gelegen, overleden. Wilburn werd vijf dagen geleden tijdens zijn gevecht met de Australiër Hector Thompson in de tiende ronde knock-out geslagen en is niet meer bij kennis geweest. Een team van doktoren hebben vergeefs getracht de 22-jarige Amerikaanse lichtwelter te redden. Wllbum was gehuwd. Wilburn is de tweede bokser die is gestorven na een gevecht met de Australiër Thompson. Roko Snapja stierf in 1970 aan hersenletsel opge lopen tijdens een duel in Newcastle op 100 mijl ten noorden van Sydney. Thompson verklaarde enkele dagen voor de dood van Wilburn dat hij zou verder gaan met boksen. „Ik heb een vrouw en vier kinderen om voor te zorgen. Ik moet blijven boksen", was zijn commentaar. Het gevecht tus sen Thompson en Wilburn werd door de Australische scheidsrechter Alf Weymarck, oud-kampioen van Aus tralië in het bantamgewicht. in de tiende en laatste ronde gestaakt na dat Wilburn na een links-rechtse combinatie op zijn hoofd, tegenhet canvas was gegaan. De Australische regering zal een on derzoek doen naar de toekomst van het beroepsboksen in Australië, zo heeft minister van volksgezondheid Ralph Hunt tegenover het huis van afgevaardigden verklaard. De vroe gere socialistische minister van toe risme en recreatie Frank Stewart had Hunt gevraagd het verbieden van de bokssport in zijn geheel te overwegen, naar aanleiding van de dood van de Amerikaanse bokser Chuck Wilburn. DEN HAAG Zeven leden van de Olympische atletiekselectie hebben een trainingskamp opgeslagen in Formia (Italië). De trainingsstage, onder leiding van de bondscoaches Wil Westphal en Jaap Noordenbos, wordt gevolgd door: Ina Blaauw. Cis- ka Janssen. Mieke Sterk. Toine Ooolberg, Frank Nusse, Haico Scharn en Eltjo Schutter. Masseur Anne de Jong maakt de reis ook mee. Mieke van Doorn en Ruud Wielart, beiden al teruggekeerd van een trai ningskamp bij Malaga, gaan medio april voor een nieuwe stage onder leiding van Dragan Tancix voor en kele weken naar Reyka (Joe). Ria Stalman, de Nederlandse re cordhoudster discuswerpen, ver trekt op 9 april naar Tyrenia bij Pisa. waar zij tien dagen zal trainen onder leiding van de Westduitser Peter Tschiene. Olga Commandeur, de Europese jeugdkampioene op de 800 meter, zal zich voorlopig concentreren op haar eindexamen HAVO. De IJmuidense krijgt later dit seizoen nog voldoen de gelegenheid om zich op de Olym pische Spelen voor te bereiden. De drie andere leden van de selectie. Evert Hoving, Gerard te Broke en Jos Hermens zullen zich in Neder land Individueel voorbereiden. VOETBAL In Rotterdam Is Jan Baiters op 8I-Jarlgc leeftijd overleden. Baiters was ere voorzitter van Sparla. waarvoor hij twaalf Jaar voorzitter Is geweest en van 1946 tot 1965 voorzitter. TENNIS In de eerste ronde van een toer nooi In Johannesburg heeft Tom Okker met 7—6. 3—6 en 7—8 gewonnen van dc 2uldafrt- kaan McMillan. HANDBAL Japan heeft zich geplaaUt voor het Olympisch Toernooi In Tel Aviv won Japan met 18—15 van Israel. Ook de eerste wedstrijd had Japan gewonnen. BASKETBALL - Het Nederlandse dames team ls vertrokken naar Jeruzalem om daar deel te nemen aan een kwalificatietoernooi voor het Europees kampioenschap. De te genstandsters zijn Israel. Beigie en Enge land. BADMINTON - In Dublin ls een begin gemaakt met het Europees kampioenschap. In roep twee won Nederland met 41 van Wales en met 4—1 van Schotland. BILJARTEN - Hans VulUnk zal toch mee doen aan het Europese kampioenschap bandsiot.cn dat donderdag in Leuven begint Hij neemt de plaats ln van de door de dood van zijn vader verhinderde Johan 8chcrz

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13