Nederhorst en positie van minister Lubbers in Kamer aan de orde dichtbij Weg met die sta-in-de-weg PRIJSVERHOGINGEN PRIJSVERLAGING RUSTGEVENDE PRIJSPOLITIEK iCommentaar Vertrouwensrelatie Vertrouwensrelatie (2) V ertrou wensrelatie Takelwagen in de strijd tegen foutparkeerder licht uit lommerrijke palen solidariteit gehandicapt gebloemd het weer Zomer langzaam naderbij weerrapporten DINSDAG 6 APRIL 1976 BINNENLAND-WEER TROUW/KWARTET 5 (1) ;Heel wat tandartsen in Nederland voelen zich allerminst gelukkig met de wijze waarop zij door allerlei praktische omstandigheden ge dwongen hun beroep moeten uitoefenen. Medisch gezien zouden zij misschien heel wat meer resulta ten kunnen boeken, maar in de praktijk worden zij meer dan hun lief is, gedwongen zich bezig te hou den met symptoombestrijding. Een op genezing en behoud van het gebit gerichte behandeling is dik wijls zo kostbaar, dat een groot deel van de hier aanwezige mogelijkhe den voor de verplicht verzekerden niet eens is weggelegd. Voor het voorkomen van tandbederf bestaat bij de meerderheid van het Neder- landse volk nauwelijks enige be langstelling. Dat is jammer, maar of de tandartsen in het verleden altijd even handig en verstandig zijn opge treden bij hun voorlichting over en de keuze van de preventieve metho den, is een open vraag. Voor irritatie op dit punt bij een landarts kan men dus wel enig be grip opbrengen. Maar dat geldt niet '«oor de consequenties die een Drentse tandarts uit zijn eigen irrita tie heeft getrokken. Hij heeft gewei gerd de kinderen van een gezin uit Gieten nog verder te behandelen als de ouders de kinderen geen fluor- tabletten zouden geven. De arts heeft voor zijn handelswijze gelijk gekregen van een commissie uit de afdeling Drente van de Maatschap pij ter Bevordering van de Tandheelkunde een commissie, die was samengesteld uit drie tand artsen en een jurist als secretaris. Een belangrijke overweging van de commissie van tandartsen was, dat door de weigering van de patiënten de vertrouwensrelatie tussen de tan darts en de patiënten was verbroken dat daarom de tandarts rechtma tig had gehandeld door van verdere behandeling af te zien. Zo'n overweging roept als het ware om enkele kanttekeningen van een niet geïrriteerde buitenstaander. De eerste is dat de weigerende tandarts en vooral de ja-knikkende commis sie zich toch wel terdege moeten realiseren wat de praktische conse quenties van hun uitspraak kunnen zijn. Aangezien het aantal Nederlandse tandartsen, dat bereid is de twijfel over fluor van de betrokken patiën ten te delen, waarschijnlijk slechts met een paar dozijn te tellen is, gezien de korpsgeest onder deze beroepsbeoefenaren en daar boven op nog de uitspraak van drie met commissie-gezag beklede collega's, is het waarschijnlijk dat voor de betrokken patiënten verder geen fandheelkundige hulp binnen hun bereik is. Buigen of barsten, hebben de tandartsen in feite in eerste in stantie gezegd. Ten tweede mag de vraag gesteld worden of een arts of tandarts wel een zo algemeen gesteld advies als voorwaarde vooraf aan zijn patiënt mag stellen. Het is in dit verband niet zo interessant of de arts gelijk heeft of niet; het gaat er alleen om welke druk hij op zijn (twijfelende) patiënt mag uitoefenen. Een tandts, die zijn patiënten het gebruik van fluor aanraadt, heeft waarschijnlijk gelijk de huisarts, die zijn patiën ten aanraadt op te houden met ro ken, ook. Maar mag een huisarts gewoon maar de algemene regel instellen: .rokende patiënten be handel ik niet"? (3) Met deze tweede overweging hangt de derde samen. Het heeft niets te maken met een „voor of tegen flu or", zeggen de tandartsen; er is sprake van een gestoorde vertrou wensrelatie. Dat is het probleem; als iemand een bepaalde, hem door een deskundige op grond van deskun digheid aangerade behandeling wei gert, mag ook de tandarts afhaken. Dat kan dan waar zijn als het om een bepaalde handeling of behande ling gaat (waarvoor men in dat be paalde geval elders waarschijnlijk nog wel raad en heul kan zoeken), maar niet in dit twijfelgeval. „Een vertrouwensrelatie betekent toch niet, dat wij het zonder meer met de tandarts eens moeten zijn?" heeft de moeder van de betrokken patiëntjes gevraagd en daarin heeft zij het grootste gelijk van de wereld. Net zomin als de vertrouwensrelatie tussen ouders en kinderen betekent, dat de kinderen zonder meer de ouders dienen te gehoorzamen maar wel dat beide partijen met elkaar moeten praten en blijven praten net zomin mag een arts of tandarts op de hoge toon van de gezagheb bende deskundige zijn patiënten blijven toespreken en daarnaar han delen. Er is gelukkig een beroepsmogelijk heid op de uitspraak van de Drentse tandartsen. Het is te hopen dat bij dat beroep de zaak wordt recht getrokken om zelfs maar de schijn te voorkomen van een actie van des kundigen tegen (twijfelende) leken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De toekomst van „Nederhorst Staal Con structie" vormt deze week het belangrijkste onderwerp van gesprek in de Tweede Kamer. Het gaat om twee geheel ver schillende zaken. Aan de ene kant is er de werkgelegenheid voor ongeveer vijftienhonderd werknemers van dit be langrijkste onderdeel van de „staalpoot" van het in ontbin ding verkerende Nederhorst- concern. Aan de andere kant is er de positie van minister Lub bers (economische zaken) per soonlijk. Donderdag is er een compleet debat over Nederhorst. Vandaag hebben de kamercommissies van sociale en eco nomische zaken een besloten voorbe spreking. Die wordt gehouden met minister Boersma, en niet met minis ter Lubbers. Lubbers bemoeit zich namelijk sinds enkele weken niet meer direct met de afwikkeling rond Nederhorst Staal Constructie. Een van de gegadigden voor overneming van dit Nederhorst-onderdeel is na melijk „Lubbers" Constructie werkplaatsen en Machinefabriek „Hollandia" in Krimpen aan de IJs- sel, waarvan minister Lubbers groot aandeelhouder en zijn broer direc teur is. Dit bedrijf heeft een plan ingediend om. samen met „De Groot constructie bv" in Zwijndrecht. Ne derhorst Constructie over te nemen. Het VVD-Kamerlid Van Aardenne vindt het onjuist dat minister Lub bers nog als aandeelhouder van een familiebedrijf Hollandia nauw is betrokken bij de afwikkeling van Ne derhorst. De minister en ook premier Den üyl hebben zich verdedigd met erop te wijzen dat, ten eerste, de minister zijn aandelen heeft onderge bracht in een stichting toen hij minis ter werd. zodat hij thans niets meer te vertellen heeft in zijn familiebe drijf. en, ten tweede, de ministers Boersma en Duisenberg (financiën» thans de directe bemoeienis met dit Stuk Nederhorst hebben overge nomen. „Trust" De WD, is hiermee echter niet tevre den. Wat het tweede punt betreft: al op 6 oktober vorig jaar dienden De Groot en Hollandia zich met hun plan aan, terwijl pas sinds enkele weken minister Lubbers zijn directe bemoeienis heeft overgedragen. En wat het eerste betreft: de VVD wil dat Lubbers kiest tussen zijn minis terschap of zijn persoonlijke onder nemersbelang. Als na zijn minis terschap de aandelenstichting wordt opgeheven, zou de minister niet dat de WD hem ervan verdenkt, overigens toch nog ten volle kun nen genieten van bevoordeling van Hollandia door de overheid tijdens de Nederhorst-afwikkeling. Zo'n eventuele bevoordeling zou zelfs al kunnen ontstaan door uitstel van mi nistersbeslissingen, doordat dan na melijk Hollandia als een van de con currenten van Nederhorst orders zou ontvangen die aan de neus van Ne derhorst voorbijgaan. De WD wenst daarom dat Lubbers zijn aandelen onderbrengt in een trust. Na zijn ministerschap zou hij zijn aandelen weer kunnen terug kopen tegen de marktwaarde op dat moment. Eventuele aandelenwinst komt dan niet in handen van Lub bers, maar blijft in de trust, en zou bij opheffing van de trust aan de staat of een of ander goed doel moeten toe vallen. Aanvankelijk had drs. Van Aardenne premier Den Uyl willen interpelleren over de positie van Lubbers. Er komt nu echter een volledig debat over Nederhorst. De „kwestie-Lubbers" zal daarbij nog slechts een onderdeel vormen. Het debat van donderdag zal waarschijnlijk vooral gaan over de vermeende overcapaciteit in de sec tor van de staalconstructies. Die overcapaciteit is een gevolg van de verminderde behoefte aan bouwwer ken. Dat verklaart waarom Hollandia en De Groot geen kans zien Neder horst Staal Constructie geheel over te nemen. Het plan van deze twee behelst namelijk ontslag voor zo'n duizend man, zodat slechts ongeveer eenderde van het Nederhorst-bedrijf gehandhaafd blijft. Niet aanvaardbaar Voor een overneming met uitgebrei de overheidshulp vinden de grote partijen in de Kamer een dergelijk massa-ontslag niet aanvaardbaar. Het PvdA-Kamerlid Wierenga denkt al aan een gezamenlijke stuurcom- missie met overheidshulp voor de he le sector van de staalconstructie, be staande uit ondernemers, vakbonden en overheidsdeskundigen. „Kijk naar de scheepsbouw. Daar hebben ze toch ook de handen ineen geslagen"? zegt- Wierenga. In afwachting van zo'n oplossing zou de staat het Neder horst-bedrijf zo lang op de been moe ten houden, zo mogelijk volgens het voorbeeld van Nederhorst-Bouw dat door de staat (DSM) en het bouwcon cern Ogem gezamenlijk is overge nomen. Op de kameragenda staan deze week voorts: de nota planning hoger on derwijs enhet wetenschappelijk on derzoek. een wijziging van de wet universitaire bestuurshervorming, het verslag van de algemene reken kamer. een wijziging van de wet op de raad van state en een wijziging van het kinderstrafrecht. De Eerste Kamer besluit vandaag de debatten over binnenlandse zaken en Justitie. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Wie gewend is z'n auto zomaar tegen ieder verbod in op straat of op de stoep te zetten, loopt uitslui tend het risico naderhand een bekeuring onder de ruitenwis ser aan te treffen. Binnen af zienbare tijd echter zal, indien minister Westerterp (verkeer en waterstaat) zijn zin krijgt, die automobilist ook de kans lopen helemaal geen auto meer aan te treffen, omdat de politie de sta-in-de-weg dan heeft weggesleept. Minister Westerterp zal naar alle waarschijnlijkheid zijn zin wel krij gen, want de Tweede Kamer, die deze laatste week voor het paasre- ces het wetsontwerp over het wegslepen van voertuigen behan delt, heeft in de schriftelijke voor bereiding op dit debat al laten we ten in grote lijn met de minister te kunnen instemmen. Volgens de voorgestelde wijziging van de we genverkeerswet zal in meer situa ties dan nu het geval is een auto kunnen worden weggesleept. De wijziging houdt mede verband met de invoering van deel III van het kentekenbewijs. Door de aan wezigheid van een kopie van deel III op de voorruit, die ook voor stilstaande voertuigen verplicht is, kan snel worden gezien of aan de kentekenplicht is voldaan. Als dat niet het geval is. kan de auto wor den weggesleept. Dit is bijvoor beeld van belang om te kunnen optreden tegen oude(re) auto's, die lang geparkeerd staan en waarvan de eigenaar moeilijk is op te sporen. Maar niet alleen in deze gevallen kan de politie een takelwagen in schakelen. Wanneer een auto zoda nig is geparkeerd dat „de veiligheid op de weg of de vrijheid van verkeer in het geding is", heeft de burge meester van een gemeente de be voegdheid de auto te laten wegsle pen. Dit kan het geval zijn bij bij- voorbeeld het dubbel parkeren of het parkeren op een kruispunt of een andere gevaarlijke plaats. Maar ook tegen bepaalde vormen van parkeergedrag die met name in de grote steden steeds algemener wor den. kan worden opgetreden. Enke le voorbeelden: buitensporige overschrijding van de maximale parkeertijd bij meters of in bepaalde zones, met name in gebieden waar de par keerdruk erg groot is; geheel of gedeeltelijk parkeren op het trottoir, wanneer dit een zodanige hinder voor voetgangers oplevert dat de vrijheid van verkeer wordt belemmerd; onrechtmatig parkeren op de ge reserveerde plaats van een invalide, die in de onmiddellijke omgeving geen plaats kan vinden. De kosten van het wegslepen zijn voor rekening van de eigenaar en zullen aanzienlijk meer bedragen dan een bekeuring. Als de auto niet wordt opgehaald, kan de burge meester hem verkopen. Het geld blijft dan drie jaar ter beschikking van de eigenaar. Een auto kan al leen worden weggesleept wanneer procesverbaal wordt opgemaakt. Dit betekent dat parkeercontro- leurs niet de bevoegdheid hebben zelfstandig voertuigen weg te laten slepen. Wel kunnen zij. als zij op gevallen stuiten die voor wegslepen in aanmerking komen, de politie waarschuwen. Mocht de eigenaar eerder arriveren dan de ge waarschuwde takelwagen, dan zal deze toch de kosten moeten ver goeden. De vier grote gemeenten en de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten hebben eind vorig jaar nogal wat bezwaren tegen de voorstellen van minister Westerterp ingediend. Zo willen zij dat de bevoegdheid niet alleen slaat op overtredingen van het reglement verkeersregels en verkeerstekens, maar ook op de gemeentelijke verordeningen. Ook met het huidige voorstel blijft, al dus de gemeenten, het parkeerbe leid tot mislukken gedoemd. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- ;benzine^ '.(O (MS onder redactie van loes smit Op een tekening in Energie, het maandblad van het Rotterdamse gemeente energiebedrijf, staat een lantaarnpaal. Die is overwoe kerd door groen, door de bosjes rondom de paal gluurt een aap en bovenaan in de buurt van de lamp slingert er ook een vrolijk rond. Want Rotterdam heeft het plan en daarmee zal het wel de eerste gemeente in ons land en wie weet in heel Europa of zelfs ver daar buiten zijn om zijn kale lan taarns met klimplanten te versie ren. Het moeten palen in het groen worden, waarin de kaal heid van zo'n paal nauwelijks meer opvalt. Een heel milieu vriendelijke paal dus, zij het dan natuurlijk zonder apen. Die blij ven in Blijdorp. Behalve dat dat groen óm de pa len zich figuurlijk al in veler hoofd heeft vastgezet, is het plan op zichzelf nog maar heel vaag. Precies een week geleden werd het geboren en niemand moet zich dan ook voorstellen dat er over een maand of zo niets meer van de lantaarnpalen in groen Rotter dam terug te vinden is. Dat duurt nog wel even. Wel hebben, na een mededeling in de commissie ruim telijke ordening vorige week dat er op Zestienhoven met omgroei- de lantaarnpalen geëxperimen teerd gaat worden, mensen van het GÈB. van stadsontwikkeling, van de plantsoenendienst en de stadsarchitect hebben direct de koppen bij elkaar getoken en nu broeden ze gezamenlijk en ieder voor zich op de mogelijkheden en onmogelijkheden die aan het plan vastzitten. Maar het gaat er al niet meer om of het kan, alleen nog hóe. Rotterdam doet trouwens, als veel grote steden, toch veel aan zijn straatverlichting. Niet dat dat op valt. maar dat is volgens Energie juist het grootst denkbare compli ment voor de mensen van de open bare verlichting. Waarde verlich ting niet opvalt, past die dus blijkbaar uitstekend bij de omge ving en dat is precies de bedoe- Deze week is het voor het Neder lands Portugal Comité en allen die Portugal een warm hart toedra gen, de solidariteitsweek met Mu- ralha d'Ago. Dat is een landbouw coöperatie in het zuiden van Por tugal, beheerd en bewerkt door driehonderd boerenarbeid(st)ers, die sinds de wet op de landhervor ming april vorig jaar van kracht werd, samen eigen baas zijn op hun landerijen. Voordien waren dezelfde mensen loonsla ven in dienst van de groot grondbezitters en dientengevolge negen maanden van het jaar zon- der werk. Omdat de vroegere eige naars werktuigen, schuren, stallen en vee meenamen of vernielden, heeft de coöratie alles van de grond af moeten opbouwen. Nu verbouwen ze granen, wijn, olij ven, aardappelen, groenten en ci trusvruchten, maar er is een schreeuwend gebrek aan goede landbouwmachines. Daarom wordt op verzoek van de Portu gese vakbond Intersyndical in ons land actie voor Muralha d'Ago gevoerd. Maar het gaat om meer. Geld en machines zullen de coöra tie helpen te behouden wat ze hebben bereikt, want de groot grondbezitters proberen alles om hun landerijen terug tekrijgen. Onder die druk heeft de regering Azevedo de kredieten aan de boe- rencoöraties al moeten verminde ren. Vandaar dat het Nederlands Portugal Comité postgiro 3583599 in Amsterdam nu „aan delen" verkoopt van 25, 10 en 5. In Driebergen wordt morgen woensdag op de sociale aca demie De Horst een informatie avond gehouden, waar Eerste- Kamerlid w. Wielek (PvdA) en vi- ce-voorzitter Mies Bouhuys van het NPC zullen spreken. ling. Op de moderne Lijnbaan is de verlichting rechthoekig en langwerpig, maar in het histo rische Delf shaven staan oude lan taarns. Bij het Centraal Station zijn de lichtmasten onlangs in zuurstokkleuren geverfd. „In de toekomst." zegt het hoofd van de dienst openbare verlichting en tij daanwijzing, J. Brandsma, in En ergie. „gaan we er waarschijnlijk naar toe dat we voor elke situatie een bijpassende lichtmast en ar matuur hebben. Dan kun je ge woon opgeven: een straat met aan de ene zijde hoge huizen en aan de andere zijde lage woningen met een rij bomen ervoor. En dan krijg je precies op welke masten daar moeten komen te staan, op welke onderlinge afstand van elkaar, hoe hoog en welke armaturen daaraan bevestigd moeten worden." Grootste schadeposten voor de verlichting zijn overigens stor men en de jeugd. Vorig jaar ver nielden die samen voor bijna der tigduizend gulden. Hopelijk zul len de kleine apen van het groen rond de palen afblijven. Celcstine Tate, die indertijd zonder armen werd geboren, demonstreert hier hoe ze met behulp van haar tanden haar baby Niya zelf kan aankleden. Celestine, die in de Amerikaanse stad Philadelphia woont, heeft alle reden om voor het oog van de wereld haar kunnen te tonen. De autoriteiten van de stad willen haar het kindje afnemen, omdat ze van mening zijn dat een vrouw met een dergelijke handicap niet goed voor een kind kan zorgen. En dat terwijl het al vier maanden wél blijkt te gaan, want zo oud is de baby. Negentigduizend gulden heeft het Franse leger uitgeloofd voor het beste ontwerp voor een nieuw mi litair uniform, maar ideeën als die van de Parijse couturier Louis Fe- raud hadden ze daar vast niet ver wacht. Feraud. die vrouwen als Brigitte Bardot en Catherine De- neuve heeft „aangekleed wil het Franse leger uitgerust zien met bloemen en strikdassen. Zo heeft hij een denim-uniform ontworpen met bloemetjesmotieven, „misschien niet erg krijgshaftig, maar toch wel leuk om te zien". En verder vindt hij dat het leger als geheel een „vrolijker beeld" zou tonen als de soldaten gestrikte dassen zouden dragen en hun hel men versieren met levende bloemen. Feraud is een van de zes coutu riers van naam die zich in de ont- werp-wedstrijd hebben geworpen. Van die zes was het verder vooral André Courrèges die opvallende ideeën heeft aangedragen: zijn schets voor een soldatenpakje toont zo'n beetje een kruising tus sen een Amerikaanse baseball- speler en een ruimtevaarder uit science fiction-verhalen. Courrè ges zou willen dat militairen op het kazerneterrein geelbruine laarzen met gouden gespen dragen. Van onze weerkundige mede werker Als het 21 maart geweest is, komt de zomer langzaam maar zeker naderbij. Maar het is geen spectaculaire op mars en wekenlang kan het met de temperatuur malaise zijn. In Ten Post was het gis termiddag 13 graden celsius en hoewel je dat door de har de wind niet voelde was het toch de tot nu toe hoogste temperatuur daar van het jaar. Ook in het midden en zuidoosten van Nederland werd deze waarde gemeten, in Zuidoost-Engeland 15 maar in IJsland was het gister avond maar -1 tot -3 graden. Zoetjesaan zijn er in het zui den van Europa overigens al wel tekenen dat het de goede kant op gaat. Neem bijvoor beeld de 26 tot 28 graden tem peratuur in Spanje vorige week en kijk ook eens welke uitwerking een onweerssto ring uit noord-Spanje in het Rhóne-gebied had: 38 mm re gen in 12 uur tijd in Montpel- lier en zowaar 52 mm regen in Toulon, gemeten maandag morgen 7 uur. Een dergelijke neerslag en dan nog wel in zo korte tijd is zelfs voor zuid oost-Frankrijk uitzonderlijk. Normaal is Marseille in de he le aprilmaand bijvoorbeeld zonnig t opklamgen hagel w-w bewofeng sneeuw t-w i regenrjt. cmweer temperaturen mo OchtdnA m mtflibarm wermtefront H hoge-dtitgebed kou-front L lage-dnigetxed verplaatsngsnchtag goed voor niet meer dan 42 mm water. Nice staat hoger met 73 mm. Gisteravond tus sen 7 en 8 uur onweerde het in zuid-Frankrijk opnieuw. In dat verband is ook wel be langwekkend het hoge neerslagcljfer van februari 1976 dat ik uit Ten Post ver nam, te weten 511 mm (nor maal 105) op de Mont Aigoual in zuid-Frankrijk, 1567 meter hoog. Met al die storingen hebben wij in west-Europa weinig te maken. Nog steeds vindt hier de aanvoer van frontjes en zones met opkla ringen vanaf de oceaan plaats en erg actief zijn de neerslag lijnen en buitjes niet. Hoge luchtdruk in zuidwest- Europa blijft de neerslagvor ming bij ons tegengaan. In de tv-uitzending „Wetter und Klima". zondagavond via Duitsland I. werd gezegd dat Duitse onderzoekers op grond van recente gegevens aan het begin van 1976 wel. degelijk een, wat genoemd werd, kli maatverandering verwach ten, ondermeer als gevolg van de stijging van het C02- gehalte in de atmosfeer. Men weet echter niet in welke rich ting het weer zal gaan in de komende jaren, dus of het kouder of warmer wordt. Bij een gemiddelde tempera- tuursstijging van 2 graden (en dat is veel) zou de Sahara zich in noordelijke richting uitbreiden en het hele Mid- dellaqdsezeegebied in een on vruchtbare woestijn verande ren. Van 9 tot 13 april a.s. wordtin de Houtrusthallen in Den Haag een hobbybeurs gehou den. Ook de weeramateurs zijn daar vertegenwoordigd met stand 177, waarin behal ve het showen van diverse in strumenten en het vertonen van dia's ook ter plaatse weerkaarten zullen worden getekend aan de hand van gegevens van Radio Shan non. De tentoonstelling, die behalve zondags ook 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur geopend is, is met lijn 11 te bereiken. Een dagblad in het noorden bevatte een ingezonden stuk van een abonnee in Hoog kerk, waarin bijzonderheden over een erg lang geleden aardbeving in Wittewierum op 27 oktober 1225. In een oude kroniek vermeldt een ze kere abt Emo, dat er op ver schillende plaatsen in het noorden een verschrikkelijke aardbeving is geweest. „Om streeks 12 uur In de middag brak de oppervlakte van de vloer en de muren werden als het ware geschud, de zolde ringen schenen in de lucht gezwaaid." Dit pleit dus wel degelijk voor één of meer breuklijnen onder de noorde lijke provincies... Amsterdam De Bilt DMIMI Eelde Eindhoven Df-n Helder «otterdam Vli-.'.incen 7. d-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Bordeux Brunei Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Ca»o Blonca Utonborl Las Palmas New Vork licht bew licht bew zwaar bew licht bew half bew licht bew licht bew zwaar bew licht bew 12 gr 0 mm half bew Ücht bew geheel bew regen onbewolkt zwaar bew half bew half bew half bew regenbui licht bew half bew licht bew onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt HOOG WATER WOEN8DAO 7 april Vllaslngen 6 35-19 II. HartngvlieUlutzen 6.33-19 04; Rotter dam 8 28-20 44; Schevenlngen: 7.28-20 02, IJ- muiden 8 17-20.51, Den Helder 11.35, Harlln- gen: 2.05-14.18; Delfzijl 4.10-16.20.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5