Oostduitse serie over helderziende die invloed had op nazi's S DCLLy Radio- en televisieprogramma's Bijbedoelingen TROS stelt zich open voor de VVD Songfestival inspireerde dichter Even puzzelen WILm-r VAN ARNHEM Speciaal Songfestival niet politiek Vanavond Herkentu deze tijd? I dus zet de kaas nit het vuistje maar klaar! DINSDAG 6 APRIL 1976 BINNENLAND - RADIO EN TV TROUW/KWARTE Baretta zou iets later worden uitgezonden. Aangekondigd werd. dat zulks geschiedde in het belang van een goede coördinatie. Dit leek een sportief gebaar en dat op maandagavond als de strijd om de kijkcijfertjes nauwelijks begonnen is. Een blik in het programmablad deed echter vermoeden, dat lichte bijbedoelingen in het geding zouden kunnen zijn. Immers, bij de AVRO liep een spannende aflevering van Columbo. waarin de bekende Jack Cassidy de rol speelde van illusionist met een nazi-verleden. Vlak voor de ontknoping zou natuurlijk niemand erover piekeren om af te haken, teneinde bij de TROS de Italiaanse speurder te gaan volgen. In het serviceprogramma van de AVRO werden verlichtingsmogelijkheden voorde huiskamer en de modernisering van een kamer-en-suite aanlokkelijk in beeld gebracht. Net iets te geraffineerd, dacht ik. Die verlichting leek mij alleen te realiseren bij nieuwbouw. Over de kosten werden wij niet ingelicht, kennelijk om ons niet af te schrikken. Het gaat steeds beter met het Nederlandse lied. zei Chiel Montagne. Een aantal nummers in ..Op losse groeven" was daarmee stevig in tegenspraak. Je slaat maar aan het rijmen op Hee poppelepee. je gooit er een gemakkelijk deuntje tegenaan en je hebt weer een prachtig kanspaard. Bijval is er meteen. De mensen wiegen gretig heen en weer. klappen ritmisch in de handen en hun gezichten klaren op. Veel meer is niet nodig om de eredienst van het simpele en sentimentele lied te doen slagen. De mysterieuze vaste bezoeker was er ook weer. Achter Piet Romer kwam hij het best in beeld, die oude heer met bril, wiens gelaat nauwelijks uit de plooi raakt, zelfs wanneer hij het meestampeffect ondergaat. Hij is breed van opvatting, want hij bezoekt elke omroep als er maar een showachtig programma wordt opgenomen. Hij moet er een lieve cent voor overhebben, want ik heb hem al enkele keren gesignaleerd op het station van Hilversum en dus de indruk gekregen dat hij van buiten de radio en tv-stad komt om in een of andere studio een plek te zoeken die binnen de actieradius van een camera ligt. Elisabeth Schwarzkopf, één van de grootste zangeressen van onze tijd. trekt door de wereld voor haar afscheidstoernee. Het deed zondag wel een beetje vreemd aan. dat de NOS acte de présence gaf door opnamen uit te zenden die al bijna vier jaar oud zijn. Natuurlijk viel er van dit in Breda gegeven concert veel te genieten, maar van een zo vooraanstaand kunstenares als Elisabeth Schwarzkopf mag toch wel met een meer recent optreden en een persoonlijke noot afscheid worden genomen. Vier meesters in de rechten zaten bij Brugsma aan tafel om te spreken over steekpenningen. Dat waren mr. H. van Riel van de VVD. mr. Hans van Mierlo van D'66. mr. H. W. KARELTJE KNETTER Sandberg, hoofdredacteur van Het Parool en prof. mr. C. F. Rïiter. hoogleraar in het strafrecht. Die titel was zo ongeveer het enige dat de heren gemeen hadden. Hadden zij ieder afzonderlijk hun visie op corruptie kunnen ontvouwen, dan zouden de kijkers tenminste hebben geweten, waar zij met de vier aan toe waren. Nu vielen er veelal losse opmerkingen, wat eerder verwarring dan de zo gewenste helderheid tot gevolg zou hebben gehad. Brugsma zal geen vriend zijn van de liberale senator, want hij kapte diens betoog vaak af. op een wijze die deed vermoeden dat hij de heer Van Riel niet serieus kon nemen. Als dat zo is. had hij beter een ander kunnen uitnodigen. TON HYDRA door Riet Diemer HILVERSUM ..De gebroeders Lautensack" is een Oostduitse televisiereeks, die gebaseerd is op het wonderlijke leven van de helderziende Jan-Eric Hanussen, afkomstig uit Wenen. Deze man heeft tijdens de opkomst van het nationaal-socialisme in de jaren dertig door zijn gaven grote nvloed gehad. Vooral Hitier hechtte veel waarde aan occultisme en mystiek en de eigenschappen van Hanussen moesten gebruikt worden om de werkelijkheid voor het volk te verdoezelen. Vanavond brengt de NCRV de eerste iflevering op het scherm van ..De rebroeders Lautensack" (vijf voor ïalf negen op Nederland 2). Het ge geven is naar de roman van Lion •^euchtwanger. Deze roman, die de- elfde naam draagt als het televisies pel. werd in 1944 gechreven ?euchtwanger was toen al jaren nazi- Duitsland ontvlucht en woonde in de /erenigde Staten. 3e inhoud van de film. evenals die an het boek. berust voor een groot leel op de waarheid en is voor de rest verdicht. Beschreven wordt het leven van Hanussen. Diens naam is echter ervangen door Oskar Lautensack. Jljn broer. Hannsjörg Lautensack, is loor de auteur verzonnen. Het gaat lus om een geromantiseerd beeld van een onbekende periode uit de ;eschiedenis. Nu zal de opsomming van de gegevens tot zover misschien niet direct de belangstelling weten te rekken van de meeste kijkers, maar bij het vooraf vertonen van het vijfde en laatste deel van de serie, bleek het geringe aantal aanwezige journalis ten toch onder de indruk te zijn- En die vijfde aflevering viel beslist erg goed. Nu is het zo. dat we maar één deel gezien hebben. En misschien was het vijfde deel wel het beste. Het beloofde echter veel voor het vooraf gaande van „De gebroeders Lauten sack". ..De gebroeders Lautensack" ls een stuk documentatie, vermengd met fantasie. De Oostduitsers hebben kosten noch moeiten gespaard de ja ren dertig te doen herleven. Dat ge beurde door het gebruik van huisin- Van een verslaggever DEN HAAG ..Het is beslist on waar dat de TROS onvoldoende aan dacht besteedt aan de WD." Dit heeft directeur drs L. J. Leeman, algemeen directeur van de TROS. gezegd voor het WD-blad „Vrijheid en democratie". Hij deelde mee de zendtijd van de TROS graag open te stellen voor meer publiciteit ten gunste van de WD en hij zei daarvoor ook vaker en regelmatiger aanleiding te vinden „Maar dan moet de WD eens wat meer initiatieven in die richting ne men. De WD is niet alert genoeg om zichzelf in de publiciteit te presen teren." AVRO-voorzitter M. J. Keyzer hield zich heel wat meer op de vlakte met de opmerking: „Voor de AVRO be staan er krachtens haar algemeen heid geen bevoorrechte partijen, maar we houden er wel „rekening mee dat de WD in Hilversum geen eigen spreekbuis heeft. Door ervoor te zorgen dat ook de WD in de omroep aan haar trekken komt. die nen we de algemeenheid." De uitspraken van de omroepleiders zijn een reactie op de discussie tij dens de jaarvergadering van de WD over het feit, dat AVRO en TROS te weinig aandacht zouden besteden aan het liberale politieke geluid, in het bijzonder de WD. richtingen, costuums en treinen uit die tijd. Waar vind je die laatste nog. De decors zijn met grote zorg opge bouwd. zoals het bombastisch mar meren paleis van Lautensack waar hij als Mephisto in zwarte toga rondwaart. De film is in zwart-wit uitgebracht, hetgeen ook meer tot de echtheid van de jaren dertig bij draagt. Beïnvloeding Hanussen. die voor helderziende Lau tensack model stond was afkomstig uit Wenen. Hij kon hypnotiseren en aan de massa suggesties opleggen. Dat komt hem ten goede in het begin van het tijdperk van het nationaal- socialisme. Hij kan het volk beïhvloe- den, de harde waarheid verdoezelen en een wereld van schone schijn te voorschijn toveren. Indertijd is hij begonnen in kleine theaters als illusi onist onder de naam Degenberger Orakel. Hij droomt echter van een grote carrière en dit lijkt ook in ver vulling te gaan als hij via de we tenschap. die zich voor hem interes seert. wordt uitgenodigd zich in dienst te stellen van het nationaal socialisme. Tijdens de theatrale mas sa-bijeenkomsten moet hij deze nog meer betovering geven. Zijn ster rijst. Hij verkeert in invloe drijke kringen, die zich achter Hitiers vaandel hebben geschaard, zoals de wapenfabrikant Kadereit. Hij wordt toegelaten tot de beweging en wordt hoofdredacteur van het tijdschrift voor rassenvragen en occultisme ..Deutschland Stern". Een leerstoel in de occulte wetenschappen wordt hem in het vooruitzicht gesteld. Zijn voorspellingen komen uit: zoals een nazi-nederlaag bij de verkiezingen, en het aftreden van de minister van bewapening. Maar later blijkt dat een gezaghebbend persoon dit hem heeft ingefluisterd. Einde Wanneer de tijd rijp is voor machtso vername worden hem drie mogelijk heden voorgelegd: een aanslag op Hitler, het opblazen van het partijge bouw in München of het aansteken van de brand in een groot gebouw in Berlijn. Lautensack „ziet" van die drie in de toekomst het Rijksdagge bouw branden. Hij voelt zich opgeno men in de hogere nazi-kringen en aast op een functie als raadgever van Hitier Dat zou betekenen dat hij Filhrer van de Führer zou zijn. de machtigste positie die denkbaar is. Deze ambitie betekent echter het einde van zijn carrière. De rol van Oskar Lautensack wordt gespeeld door Ctibor Filcik, een Joe goslaaf. Zijn tekst is nagesynchroni seerd. hetgeen af en toe opvalt. Zijn broer wordt gespeeld door Klaus Pi- ontek. Hans-Joachim Kasprzik is re gisseur. Van hem is de uitspraak: „Het gaat ons erom te tonen dat de imperialistische machthebbers voor geen middel terugschrikken om de massa van het volk gedwee te maken. In de figuur van Oskar Lautensack wordt verteld in welke mate het mo gelijk is de gevoelens van de mensen te misleiden". Rest de vraag of dit alleen het geval is met im-pialistische machthebbers. HILVERSUM Dat het Euro visie Songfestival toch nog in spirerend kan werken op ande re takken van cultuur blijkt uit het gedicht waartoe het Wim Ramaker van NCRV's literaire radioafdeling aanzette. Hij schreef voor de Hilversumse bijeenkomst ..Dichter in de Vaart" van afgelopen zondag het volgende: Brotherhood of man! op 3 april 1976 een jaar dat ons nog lang zal heugen omdat het nog niet voor de helft voorbij is zongen in 40 landen 500 miljoen stembanden dat is van alle stembanden die op deze wereld kunnen trillen save all your kisses for me waardoor iedereen zoals gewoonlijk vergat dat in meer dan 65 landen politieke gevangenen monddood gemarteld worden en dus ongeschikt zijn voor welk songfestival dan ook save all your kisses for them! 84. De volgende avond was het een afschuwelijk gedrang bij de kassa van het Rijkhuyzer Sportpark. Er werd gescholden, geslagen, geduwd en gestompt en dat kwam omdat iedereen een best plaatsje wilde heb ben. Het was een prachtige avond in de nazomer met ideaal voetbalweer en de wedstrijd kon nog niet ge speeld worden voor het donker was. Bij duizenden waren de mensen ge komen. want de kranten hadden er vol van gestaan. Kobus de grote wielrenner, zou nu ook laten zien wat hij op het voetbalveld waard was. En dat nog wel tegen de sterrenploeg van VeylenoordDe „kenners" zeiden hoofdschuddend, dat „Rijk- huyzen Vooruit" geen schijn van kans had, want wat kan een ama teurclubje uit de vierde klas nou beginnen tegen een betaalde ster renploeg! En het elftal van Veyle noord zelf keek minachtend naar de zonderling uitgedoste spelers, die in het eerste van Rijkhuyzen Vooruit zaten. Het was me dan ook het troep je wel. De clubkleuren van Rijkhuy zen Vooruit waren zwart-wit, maar de spelers hadden elk voor zich dót zwart-witte shirt uitgezocht wat ze zelf het mooiste vonden. Er waren geblokte en gestreepte shirts bij en zelfs met een mooie witte V. En d ke Kobus speelde in een zwart ha met een brede, witte baan over bc en rug. „Hij heeft een petje op, kinkelmompelde Koentje R nijn, de befaamde linksbuiten i Veylenoord. „En moet je dat zie Poe!! Naar mij kijken ze niet. nu hém nemen ze op de foto. Trots een pauw staat-ie erbij! Wacht ma Straks glip ik binnen het kwart zeven keer door die boerenkool» dediging heen en dan staat het gel zeven-nul óók!" Ja, ja. Koentje H nijn was er dus absoluut van ovi tuigd, dat Veylenoord een daveren overwinning tegemoet ging PELLI. PINGO EN HUN VRIENDEN IAT JE At NieTTJA.OATHEBIKENia K ffi J JAR£N 60tKN \S Horizontaal. 1. scharnier. 5. voor, 8. handelsbetrek king. 10. tijding. 12. onderwerp, 14. plaatsje onder Gramsbergen, 15. ver tragingstoestel. 17. hoofddeksel, 18. Europeanen. 20. oorzaak. 21. zang stem. 22. bode aan een universiteit, 24. een zekere. 26. kever, 27. projectie plaatje, 29. grondsoort. 31. durf. 32. vis. 33. Europeaan, 34. tennisterm. Verticaal. 2. glijvoertuig, 3. buitenhaven. 4. huisdier. 5. kern. 6. hoepel. 7. familie lid. 9. slaghout. 11. voelspriet. 13. zangwijs. 15. soort appel, 16. lengte maat. 18. boom 19. troefkaart. 23. stekelijke uitwas. 24. ieder. 25. rivier in Duitsland. 27. torenkraai (gew.), 28. HoU. gravin 30. dof, 31. snij werk tuig. Oplossing van vorige puzzel 1. r. 2. eg. 3. sip, 4. eelt. 5. degen, 6. alikas. RESEDA 164 Willem Hendrik komt met de oude Sam overeen, dat het huwelijk tussen zijn dochter en hun zoon be gin juli gesloten zal worden, op het Huis van de bruid, dus op Beuken- loo. Clemens en Eva zullen iets later trouwen, deze bruiloft zal op het landgoed van Eva's ouders in Oost- Pruisen plaatsvinden. Willem Hendrik, kinderen en aangetrouwde kinderen hebben 't plan er heen te reizen. Als Dolly op een mooie middag in april voor het open raam van haar zitkamer bezig is om Sanne te borstelen, loopt Clemens bij haar binnen. Hij draait wat in de kamer op en neer en gaat dan ongemoti veerd met een ivoren vouwbeen spelen. „Mot je wat van me hebben? Je kijkt als een kip. die zijn ei niet kan kwijt raken". Ze vraagt het hem. terwijl ze gebogen over de behaaglijk zuchten de Sanne staat, de hond houdt er van geborsteld te worden. „Kalm aan. ik moet ernstige zaken met je bespreken". Het doet Dolly opkijken, ze gaat rechtop staan, de borstel in de hand, ze blikt Clemens vragend aan. „En dat zijn?" „Papa, Eva en haar ouders hebben onze huwelijksdag nu zo ongeveer vastgesteld enne. Clemens blijft in zijn zin steken. „Wij zijn dan toch tenminste terug van onze huwelijksreis? We willen er liefst geen vliegreis van maken". „Ja, dat is nou juist de affaire. Sam heeft laatst gezegd dat jullie misschien enkele maanden in Italië blijven." door Henriette L.T. de Beaufort ll. I*. l.'npolil* üuirwnntj. m.v» „We zouden misschien over Oost- Pruisen kunnen terugreizen?" „Ja, dat is nou juist de affaire. Dol. Ik weet niet, wat beter is, dat jullie dat doen of. hoe zal ik 't zeggen.dat maar niet doen. Clemens laat het vouwbeen op de grond vallen, raapt 't op en legt 't op zijn knie, dan haalt hij zijnzakporte- feuille voor de dag en kijkt even in een brief van Eva, daarop vouwt hij die weer toe en steekt haar in de portefeuille. Door de beweging valt het vouwbeen voor de tweede keer op de grond. „Tenslotte Dol. een bruiloft is maar een bruiloft, zeg ik.ze lijken alle maal op elkaar of ten minste is er niet veel verschil aan. „Wat bedoel je eigenlijk Clemens? Wat wil je eigenlijk zeggen? Heeft Eva je iets akeligs of naars ge schreven?" „O nee, niet echt naars, alleen verve lend en wat lastig zie je. we willi onze huwelijksdatum, dat is te gen Evchen wil het, maar wat vl achter die van jullie zetten, bijvi beeld na veertien dagen. „Maar als Sam en ik dan op onze huwelijksreis zijn? Hoe kan dat dan; Clemens?" „Ja, jullie bent dan juist op reis dan is er niets aan te doen.daïj moeten we ons dan in schikken. Met grote ogen kijkt Dolly hem aai ze begrijpt altijd nog niet. waar met dit gesprek heen wil. Er is ie! waarmee hij niet voor de dag komen, hij kijkt ook langs hi heen, de oude gewoonte als hij verbergt. Onverwachts krijgt D< een ingeving: „Wil je ons soms liever niet op' bruiloft hebben, is het datte?" „Ik zou het best vinden.mar Eva is gebonden aan haar ouden natuurlijk.en daar in Oos: Pruisen zijn het nog zo halve of hel* barbaren in sommige dingen. principes waar niet tegen op te toi nen is.van die chronische fami liegrillen, ik kan daar ook niets teger doen. ik wil Evchen natuurlijl geen hommeles geven. „Willen de Von Mohna's mij lieve: niet bij de bruiloft hebben? Waaraai heb ik die pik te danken?" „O, 't is niet tegen jou persoonlij! gemunt, Evchens moeder heeft je op de foto zelfs mooi gevonden, seh reizend. „Gaat het dan tegen Sam?" Clemens knikt bevestigend. „Niet persoonlijk, ze kennen hen immers niet. 't gaat tegen zijl naam. Wordt vervolge Afscheid „Herkent u deze tijd?" HILVERSUM Kick Stokhuyzen neemt vanavond afscheid van de kijkers met het programma „Herkent u deze tijd?", dat dan zesendertig keer zal zijn uitgezonden. Het is wel de bedoeling dat Stokhuyzen in een nieuw seizoen een nieuw programma voor de NCRV zal brengen. „Herkent u deze tijd?" was een populair programma, dat gemiddeld werd gevolgd door ruim vier miljoen kijkers, die het met minstens 72 punten waardeerden. Het muzikale deel wordt vanavond verzorgd door Ronnie Tober, Thèrèse Steinmetz, The Tumble Weeds en alle deelnemers in enkele versies van „Happy days are here again". „Herkent u deze tijd?" wordt uitgezonden om 21.25 uur op Nederland 2. De NCRV brengt de eerste afleve ring op het scherm van De Oostduitse tv-scrie Die Briider Lautensack. Het verhaal is gebaseerd op het leven van de als „helderziende" met Hitier heu lende Jan Eric Hanussen. Ned. 2,20.25 Het Grote Folksfestival is een VA- R A-documentaire over de presi dentsverkiezingen in Amerika. Ned. 121.00 Polo de Haas en Bernard van Beur den spelen weer met muziek. Ned. 1/21.50 Onderwerpen in Hier en Nu zijn: Problemen in Israël, de situatie in de Nederlandse scheepsbouw, en de loon politiek van de vakbonden. Ned. 2 22.25 Van de Gauguin-triologie wordt het laatste deel uitgezonden. Duitsl. 2/19.30 Fons Disch vult zijn Spreekuur met KVP-voorzitter Vergeer. Hilv. 2 \6.03 Van een verslaggever HILVERSUM Noch de NOS. noch iemand anders binnen de Europese radio- en televisie-organisatie is be voegd de uitzending van een binnen de bestaande regels ingezonden lied je te verhinderen. Dit heeft de NOS meegedeeld naar aanleiding van het protest van Turkse zijde tegen de Griekse inzending voor het songfes tival. Volgéns de NOS is dit de enige ma nier om het niet-politieke karakter van de Europese radio- en televisie- organisatie te handhaven. De NOS is vrijdag benaderd door de Turkse ambassade in Nederland en kreeg dezelfde dag een telegram van de Turkse radio en televisie Daarbij werd opgemerkt dat het Griekse liedje een tendens bevatte, die was ontleend aan de politieke en militaire gebeurtenissen bij de inva sie op Cyrpus in 1974 Dit zou in strijd yjjn met Eurovisie. ADVERTENTIE L (21.25- NCRVNed.2) finale RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Dag meteen gaatje. (7.30 Nieuws. 7.41-7.55 Radiojournaal). 8.30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 Programma-overzicht 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) De platenkeuze van Willem Strietman: klassieke muziek. 10.00 Radio Lawaaipapegaai: Kinderpragramma. 10.10 Arbeidsvitaminen: populaire ver zoekplaten. (10.30 Nieuws. 10.33-10 35 Radio journaal). 11.30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei (11.55 Beursberichten) 12.26 Mede delingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Radiojournaal. 13.00 Knipperlicht: verkeersmagazine. 13.25 Middagje AVRO: muziek, informatie en service (15.30 Nieuws. 15.33 Radiojournaal). OVERHEIDSVOORLICHTING: 17 20 De Nederlandse Antillen. AVRO: 17.30 Nieuws. 17.32 Radiojournaal. 17.50 (S) Muzikaal ge motiveerd: jazz-rockmuziek. P.P.: 18.19 Uit zending van D'66. AVRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Met droefheid geven wij kennis Informatief programma. 19 00 (S) Licht en semble. NOS: 19.15 Akkoord: kroniek van de amateuristische muziekbeoefening. AVRO: 20.00 Vanavond: muziek, vrolijkheid en ver strooiing: 20.00 Toppers van toen; 20.30 (S) De Raad van ooms en tantes, programma boordevol wijze raad. 20.55 (S) Met muziek op stap; 2125 (S) Linkerbeen gezocht, hoorspel; 22.00 (S) Meeluisteren met AVRO-medewerkers vertellen over hun werk en draaien platen van hun keuze. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 23.00 (S) Dich ter bij de muziek. 23.20 <S) Er floot een vogel in de wei. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). KRO 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7 20 Het levende woord. 7.25 Badinerie: klas sieke muziek. 7.54 Overweging. 8.00 Nieuws. 8 11 Echo. 8 30 Aubade; klassieke muziek. 9.10 Schoolradio. 10.00 De Letter M: gevari eerd programma (1100 Nieuws) 11.54 Scheepspraat informatie voor schippers. 11.59 Bericht Vastenaktie 12.00 Vijf tellen na nu. een programma ook voor U! OVER HEIDSVOORLICHTING: 12.49 De Neder landse Antillen KRO 13.00 Nieuws. 13.11 Echo magazine. 13.40 Een mens als jij en ik: gesprekken. 14.00 Schoolradio. 15.00 In de wachtkamer. 16.00 Nieuws. 16.03 Fons Disch ontvangt op zijn spreekuur 17 00 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.20 (S) Country time. 17.45 Verkenning: sociaal maatschappelijke informatie. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Echo. 18.30(S)Op vleugels: piano-improvisaties. 18.50 (S) Zin in muziek: amateurs geven de toon aan. 19.30 Kerk in meervoud: weekrubriek. 20.00 Nieuws. 2005 Lijdensmeditatie. 20.20 (S) Francois Couperin le Grand: kamermuziek. 20 45 (S) Komponist en radio XI/1: Jan Wisse. 21 45 Organisch lezen of Gedrag en wange drag van de Babels. NOS: 23.00 Met het oo§ op morgen (23.05 Aktualiteiten-overzicht. 23.20 Den Haag vandaag). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 en FM-kanalen). VA RA; Van 7.02-18.00 Aktuahteiten via Dingen van de Dag. 7 02 (S) Gesodemeurders. een mieters programma. 9.03 (S) Pep-op-drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) VARA's zoekplaatje: zoek de plaat achter de zoek- zin. 14 03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-top 20 en de tip-LP 17.03 (S) Alfred Lagarde. NOS: 18.03 De Vakaturebank 18.10 (S) NOS-Maal. VARA: 19.02 (S) Proprekonstruktie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz Blues. 22.02 (S) (P)Opdonder 23.02 (S) Wachten op midder nacht. 002 (S) Nacht-drie-draai. 2.02 (S) Help! voor werkers in de verzorgende beroe pen. 4.02 (S) De Rode Dageraad (voor nachtwerkers). 5.02-7 00 Truck, programma voor vrachtwagenchauffeurs. HILVERSUM IV (FM-kanalen). TROS: 7 00 Nieuws. 7 02 (S) Capriccio: oude en klassieke muziek. 9 00 Nieuws. 9 02 Aktua-klankbeeld. 9.30 Het kind en wij. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. 12.00 (S) Intermezzo. 13.00 (S) De meest verkochte klassieke tien. 13.30 (S) Ko ren en Korpsen 14.00 Nieuws. 14 02 Aktua- special 14.30 (S) Om de kunst: kuituur- en kunstuitingen. 15.00-17 00 (S) Belcantonum kamermuziek en liederen. TV VANDAAG NEDERLAND 1 10.45 NOS/NOT: Schooltelevisie. 18.15 TELEAC: Les Gammas - 32. 18.45 NOS: TV-informatie Spanjaarden. 18.55 Journaal. 19.05 VARA: Horen. zien. zwijgen; slapsticks. 19.25 The Pallisers. tv-serie. 20.20 2 voor 12. quiz. 21.00 Aktuele documentaire over de Verenigde Staten van Amerika. 21.35 NOS: Journaal. 21.50 VARA: Spelen met muziek 22.30 De vogel, gedicht van Ed. Hoornik. 22.31 NOS: Den Haag vandaag. 22.46 Journaal NEDERLAND 2 18.45 NOS: Paulus de boskabouter. 18.55 Journaal. 19.05 NCRV: De tv-serie. 19.30 Tweekamp, quiz voor scholieren. 20.00 NOS: Journaal. 20.25 NCRV: Degebroe tv-leuilleton. 21.25 Herkent u deze tijd. spelprogramma. 22.25 Hier en Nu. 23.05 Tot besluit. 23.10 NOS: Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4