Italianen voor Cruijff in de rij PSV heeft meer an twee vedetten Duitsers via zaal naar hockeygoud in Montreal Onenigheid over indeling tennistop Topspeelsters doen niet mee I Gratis kaartjes voor premiere van film over Nederlandse voetbalster Nieuwe Pele Juventus René van de Kerkhof oneens met uitlating van trainer Kees Rijvers: Laatste voorbereiding op kunstgras Sprinttitel oor Koelikov Annemarie Moser terug op ski's als professional Nu twee afdelingen in eredivisie Volleybalsters Zwemrecord voor Wilkie Tafeltennistitels voor Secretin en Hammersley PEC wil Van Hanegem ftlNSDAG 6 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS 13 - RH 15 TURIJN Honderden voetbalfans stonden gisteren in de rij voor een bioscoop in Turijn waar vandaag de première zal plaatsvinden van de film „Cruijff Story", handeld over de gelijknamige Nederlandse voet balster. De 1.300 kaartjes die beschikbaar waren voor deze voorstelling waren binnen en paar uur verdwenen. Re den daarvoor was dat de kaartjes voor de première die door een groot Turijns blad wordt georganiseerd, gratis waren. Een andere reden is dat Johan Cruijff. de sterspeler van Barcelona, erg populair is in Italië en in Turijn in het bijzonder. Cruijff is door het Italiaanse pu bliek tijdens de wereldkampi oenschappen te München gekozen als een van de beste spelers van het toernooi. Onlangs haalde de Nederlandse ster de voorpagina's van de Itali aanse kranten toen bekend werd dat het Turijnse Juventus interesse zou hebben in Cruijff. in het geval dat de buitenlandse spelersstop op geheven zou worden. Functionarissen van Juventus, een club die gesteund wordt door de Italiaanse automagnaat Gianni Ag nelli. hebben dergelijke plannen ontkend. Een reis van de voorzitter van Juventus Giampiero Boniperti naar Spanje werd echter niet ontkend. De film over Cruijff is gemaakt door de Italiaanse sportverslaggever en voetbalcommentator Sandro Ciotti. Johan Cruijff vertelt erin over zijn privë-leven zijn jeugd en die voet baltechniek die hij ontwikkeld heeft. „Het is een echt handboek voor voetbalaldus Ciotti. Ciotti be weert dat de Nederlandse ster voor de film geen stuiver heeft ont vangen. „Hij brengt zijn dagen vrij mono toon door: 's ochtends voetbal, 's middags de familie en 's avonds televisiekijken. Vaak valt hij voor het t.v. toestel in slaap.", aldus Ciot ti. De film „Cruijff Story, de profeet van het doelpunt" is geproduceerd door een Italiaanse bedrijf dat de film over de hele wereld wil uitbren gen. speciaal in landen waar men gek op voetbal is zoals in Latijns Amerika. Ook in Nederland werd enige jaren geleden een film over het „feno meen" Johan Cruijff in de bioscopen vertoond. Onder de titel „Nummer 14" werd een beeld gegeven van Cruijff. De maker van de film was eveneens een sportjournalist. Maar ten de Vos. Door gebrek aan belang stelling werd de film in het meest gunstige geval echter na enige we ken weer uit de roulatie genomen. Vraag is of het Italiaanse film- voetbalpubliek lang voor de film „Cruijff-Story" warm blijft lopen. RIO DE JANEIRO De miljoenen voetbalfans in Brazilië zijn er rotsvast van overtuigd: in 1978 wint Brazilië het wereldkampioenschap voetballen. De Brazilianen zijn weer bijzonder optimistisch ge stemd. Het enthousiasme bij de ver richtingen van de nieuwe generatie wondervoetballers kent geen gren zen. De crisisjaren, die onmiddellijk volgden op het afscheid van koning Pele lijken voorlopig voorbij. Na de wereldkampioenschappen van 1974 in West-Duitsland werd trainer Za- galo vervangen door Oswaldo Bran- dao. Deze heeft flink het mes in de Braziliaanse selectie gezet. Alleen Francisco Marinho maakt nog deel uit van de selectie van Brandao. Onlangs won Brazilië de uitwed strijden tegen Argentinië en Urugu ay met 2-1. In die wedstrijden speel de de 21 jarige Zico een grote rol. Nu al wordt gezegd, dat hij de opvolger gaat worden van Pele. Brandao heeft ook een nieuw systeem uitge vonden, het 4-1-3-2. Dit systeem zal Brazilië straks in Argentinië aan de vierde wereldtitel moeten helpen. De clou van dit systeem is dat de libero niet achter maar vóór de ver dedigingslinie opereert. TURIJN De Italiaanse voetbal bond heeft Juventus, de koploper in de Italiaanse eerste divisie, zwaar gestraft. Juventus moet de eerstvol gende thuiswedstrijd zonder pu bliek spelen. Juventus kreeg deze straf, omdat tijdens de wedstrijd Juventus Torino de doelman van Torino door vuurwerk aan een oog gewond raakte en naar een oogkli niek moest worden vervoerd. Tori no, dat de wedstrijd met 2-1 won staat nu nog slechts een punt achter. door Matty Verkamman EINDHOVEN Net als elke PSV'er is ook René van de Kerkhof zich er van bewust, dat de Eindhovense club momenteel in de gewichtigste periode van het bestaan is aangeland. PSV heeft goede vooruitzichten op prolongatie van de landstitel, speelt morgenavond in het Feyenoord- Etadion tegen Roda JC de finale om de Nederlandse voetbalbeker en treedt volgende week tooensdag tegen St Etienne voor de tweede maal aan in de halve eindstrijd van de Europa cup-I. Een parade in triplo op het smalle koord van succes, waar een optimale sfeer rond de ploeg voor is Cereist. PSV wil dan ook elk mogelijk facet van onrust uit de selectie verbannen, teneinde de race haar de top te vereffenen. Juist om die reden heeft ook PSV's nog wel eens opstandige rechterspits René van de Kerkhof maar besloten om voorlopig te zwijgen. Althans, niet het achterste van zijn tong te laten zien. Van de Kerkhof beseft, dat elk woord dat hij zegt, door de selectie en de leiding van PSV op een gouden weegschaaltje zal worden gewogen. Immers, op 30 juni lopt het contract van de voormalige Helmonder-FC Twentespeler af en dat heeft al geleid tot allerlei speculaties rond zijn per soon. Hetzelfde geldt voor zijn wat ingetogener tweelingbroer Willy, wiens contract dit jaar ook ten einde oopt. tené van de Kerkhof, tegen St Etien- ïe samen met zijn broer weer goed op Ireef, beperkt zich in zijn kritiek op ?SV, maar laat uiteindelijk toch blij den, dat hij een verlengd contract bij zijn huidige werkgever zeker niet als het hoogste ideaal beschouwt. Hij zegt: „Als elke profvoetballer kies ik voor de club. die mij het meeste wil betalen. Of dat nu in Nederland of in het buitenland is. Wanneer PSV wil, dat ik blijf, zal men behoorlijk over de brug moeten komen." Om welke belachelijke bedragen het a dergelijke gevallen wel gaat. moge Jlijken uit een toevoeging van de iupersnelle spits: „Wanneer ik er naar dertigduizend gulden nog zes- luizend gulden meer dan het jaarsa- aris van een modale werknemer - ed.) op vooruit zou gaan, dan hoef ik :cht niet zo nodig weg." Overigens zal het voor hem niet mee vallen om bij een andere club terecht e komen. Spelersmakelaar Bekeffy s driftig op zoek. maar heeft wel met le handicap te maken, dat PSV een luitensporig hoog transferbedrag rraagt. Van de Kerkhof: „Welk be- lrag? Dat moet je maar aan Van ïelder vragen." Het schijnt dat de om in de buurt ligt van de anderhalf niljoen gulden. Toch zegt René- „Ik leb contacten met Valencia en nog len anders Spaanse club." Ofschoon René van de Kerkhof steeds weer duidelijk maakt dat hij de rust in de ploeg niet wil verstoren, antwoordt hij voorzichtig op enkele stekelige vraggen. Zo heeft hij Rij vers de opmerking „Van der Kuylen en Edström zijn de vedetten en de overigen de waterdragers", bepaald niet in dank afgenomen. Hij zegt: „Dat kun je wel stellen, ja. Die op merking is voor mij een erg teer punt." Verder wil hij zijn kritiek niet toe lichten. „Misschien na de Europa Cup-Finale", grapt hij. „Je moet goed begrijpen, dat iedereen zich er momenteel van bewust is. dat er dit seizoen voor ons grote mogelijkhe den liggen. Nu is er de kans voor PSV om zich als Europese topclub waar te maken. We strijden op drie fron ten en we willen ook succes op drie fronten. Dat is misschien wel het verschil met vorig jaar. Toen besef ten we pas later, wat we in de Europa Cup hadden laten liggen. Ook PSV had die finale tegen Ferencvaros met gemak gewonnen. Daar ben ik van overtuigd". Op de vraag of hij PSV nu al een Europese topclub vindt, antwoordt Van de Kerkhof: „We zitten bij de laatste vier van de Europa Cup. Dus je zou zeggen van wel. Maar we moe ten ons nog wel waar maken op dit niveau, vind ik. Vooral in uitwed strijden hebben we nog niet zo veel gepresteerd. Bij Ruch Chorzov speelden we een abnormaal zwakke eerste helft en in Split hadden we gewoon een slechte dag". Waarna René van de Kerkhof het van harte eens zegt te zijn, met de bij PSV heersende mening, dat de Ne derlandse „westerse" sportpers, de prestaties van PSV niet op juiste waarde schat. „Wanneer je op het laatste moment op drie fronten strijdt, dan presteer je toch iets. De pers zou PSV moeten accepteren. Als PSV van Ajax wint en goed speelt, dan wordt er vooral geschre ven dat Ajax zo slecht is. Dat vind ik vreemd. Laat ik er overigens gelijk bij zeggen, dat het mij persoonlijk niets interesseert wat de pers schrijft". René van de Kerkhof tenslotte ter afsluiting geconfronteerd met de op merking. dat Hajduk Split eigenlijk in de halve finale van de Europa Cup had moeten spelen, antwoordt hij: „Tegen die ploeg hebben we geluk gehad. Maar een topclub heeft altijd geluk." EDINBURGH West-Duitsland is niet van plan de Olympische hockeytitel zomaar uit handen te geven. Dat blijkt overduidelijk uit de grondige voorbereiding op Montreal. In feite begon de aanloop naar het behoud van het in München veroverde goud al direct met de inzet van het zaalseizoen, dat enkele wintermaanden heeft geduurd en culmineerde in de eerste plaats bij het toernooi om de Europese beker zaalhockey, half februari in de Arnhemse Rijnhal. De Westduitsers, die voor München tijdens de Spelen slechts een keer zilver (1936 in Berlijn) en twee keer brons (1928 in Amsterdam en 1956 in Melbourne) pakten, hebben jaren geleden al het belang van zaalhockey ingezien. Wat dat betreft liggen zij een stap voor op de concurrentie. ALMA ATA (ANP) Jevgeni Koeli kov heeft het sprintkampioenschap van de Sowjet-Unie veroverd. De schaatser uit Leningrad leverde op de Medeo-baan bij Alma Ata zijn beste prestatie op de 1000 meter van de tweede dag. Hij maakte een tijd van l minuut 15,70 seconden. Het kunstgras in Montreal verschilt immers niet zo veel van de vloer van een sporthal. De snelheid wordt op gevoerd en daarbij zijn de betere technici in het voordeel. Dit pleit natuurlijk ook voor de kansen van de Aziaten van nature al technisch sterk maar de Westduitsers heb ben zich voor hun surplus aan indoor- ervaring zeker op gelijke hoogte we ten te werken. Dat bleek nog eens op 27 juli van het vorig jaar, toen West- Duitsland in de finale van het voor- Olympische toernooi op schitterende wijze Pakistan met 3—2 versloeg. Nederland, dat het nu eenmaal meer van hard werken moet hebben en slechts kan bogen op enkele begaaf de technici zoals Wouter Leefers. ein digde in Montreal in de schaduw van de twee grootmachten als derde. De nadelige marge tegen Pakistan bleef in de halve finales beperkt tot één doelpunt (2—3). Voorzichtigheidshalve noemt Klaus Kleiter. trainer van de Westduitse ploeg, dan ook Nederland bij de me daillekandidaten voor de Olym pische Spelen, die over ruim drie maanden beginnen. „Ik dacht dat vier of vijf landen aanspraak mogen maken op Olympische medailles," al dus Kleiter, die uit het Duitse Lim burg afkomstig is. „India. Pakistan, West-Duitsland en Australië of Ne derland komen daarvoor in aanmer king. Over de verdeling van goud. zilver en brons laat ik me niet uit." Wie Kleiter echter aandachtig beluis tert, merkt de gretigheid om de pres tatie van zijn voorganger Werner Del mes, die in München de gouden teu gels in handen had. te evenaren. De Westduitse selectie bestaat voor het grootste deel uit bijzonder erva ren spelers, die al menig succes proef den en nog een keer alles willen ge ven om het Olympische goud veilig te stellen. Namen als Wolfgang Rott (doelman), Michael Peter. Dieter Freise, Wolfgang Streudter. Werner Kësmann, Michale Krause, Horst Droese, Uli Vos en Peter Trump zijn begrippen in de internationale hoc- keywereld. En opgebrand zijn deze voor het merendeel al wat oudere rotten zeker nog niet. Wat dat betreft was Hudo Budinger, die met Kleiter het beleid bepaalt, begin januari van het vorig jaar tijdens een internatio naal toernooi te Barcelona te pessi mistisch. Budinger verklaarde toen. kort nadat Nederland even verdiend als verrassend met 4—1 van West- Duitsland had gewonnen: „als ik de leeftijden van onze spelers- bekijk, geloof ik dat Montreal net een jaartje te laat zal komen." EDINBURGH Nederland speelt tijdens het Olympisch hockeytoernooi in Montreal de eerste wedstrijd voor groep A op 19 juli tegen Wereldkampioen India Daarna volgt Maleisië als tegenstander, waarna de ploeg op 21 Juli een rustdag heeft. Op 22 en 23 juli staan achtereen volgens de wedstrijden tegen Autrallë en Argen tinië op het programma. Na weer een rustdag sluit Nederland het poulschema op 25 juli af tegen Canada. Na het succesvolle zaalhockeysei- zoen reisden de Westduitsers naar Pakistan waar een internationaal toernooi werd gehouden. „De resul taten. die we daar in twee weken boekten, waren niet van belang," al dus Kleiter. De bondstrainer be schikt over een selectie van twintig spelers, die enkele keren in Keulen bijeenkwam. Vorig weekeinde werd een toernooi in Cardiff afgewerkt, waar men twee overwinningen be haalde (4—3 op Ierland en 2—0 tegen Wales). Met de geplande vier wed strijden in Edinburgh zou men dan zes duels in negen dagen hebben afgewerkt. Maar een laatste, venijni ge stuiptrekking van koning winter, die in Edinburgh zorgde voor tempe raturen rond het vriespunt en lang durige sneeuwbuien heeft dit sche ma enigszins in de war gestuurd. Het programma van donderdag kon on danks regen- en hagelbuien nog wor den afgewerkt. (West-Duitsland strafte in het openingsduel het zwak ke Frankrijk met 7—0 af, waarbij Strödter vier maal toesloeg) maar de wedstrijden van vrijdag moesten noodgedwongen worden afgelast. Kleiter staat de komende dagen voor een zware beslissing. „Ik zal zestien spelers aanwijzen, die zeker zijn van Montreal. De andere vier komen alleen maar als invallers in aanmerking. Dat zal geen gemakke lijke puzzle worden." zei Kleiter. Hij alleen is verantwoordelijk voor de definitieve keuze, maar zal in proble matische gevallen samenspraak met Budinger houden. Als de laatste zestien eenmaal vaststaan, wordt de voorbereiding op Montreal onverminderd voortge zet. Vanaf 14 april komt de Olym pische selectie van West-Duitsland gedurende zes weken op woensdag en donderdag bijeen in Frankfort of Keulen. Begin juni wordt het bivak opgeslagen in Limburg (WD1.), waar een kunstgrasveld vanaf half mei bespeelbaar is. Op dat veld. dat de omstandigheden in Montreal zoveel mogelijk moet nabootsen, komen Nieuw-Zeeland. Australië en enkele clubteams oefenwedstrijden spelen. Volgens een nauwkeurig draaiboek: twee wedstrijden op achtereenvol gende dagen, een rustdag, weer twee ontmoetingen, een rustdag, en nog een duel. De reden ligt voor de hand. Kleiter: „Het ritme moet zoveel mo gelijk worden afgestemd op de volg orde in Montreal." West-Duitsland zal op 9 juli in de hoofdstad van de provincie Quebec arriveren. Negen dagen later volgt het eerste Olympische duel tegen Nieuw-Zeeland. Dan komt Kenia aan de beurt en na een rustdag ma ken Pakistan en België hun opwach ting. Spanje, getraind door de Westduitse ex-international Horst Wein. is op 24 juli na nog een rustdag de laatste tegenstander. „Dat wordt nog een lastige hindernis." aldus Kleiter. „Als we eerste willen worden in de groep, zullen we ook die wed strijd moeten winnen." WENEN De vijfvoudige win nares van de wereldbeker ski. de Oostenrijkse Annemarie Moser-Pröll. zal binnenkort haar rentree vieren op de ski piste. Als professional echter. Zij zal volgende maand een proflicentie aanvragen om in het volgend winterseizoen deel te kunnen nemen aan profwed strijden. Een en ander werd medegedeeld door haar echtgenoot. Herbert Moser. Hij vertelde dit opzienbarende nieuws nadat Annemarie had deelgenomen aan een autora ce. hetgeen een debuut bete kende. Zij eindigde als vijfde achter de Formulerijdster Lei- la Lombardi (Ita). Desgevraagd antwoordde Annemarie Moser dat deze autorace „slechts een eendagsbevlieging van haar was gweest." Annemarie Moser-pröll trok zich terug uit de wedstrijdski- sport na het seizoen 1974/75 en voerde daarbij als argument aan „dat zij prefereerde meer thuis te blijven na de vele jaren van reizen en trekken en wed strijdsport beoefenen." NEUCHATEL - Het Nederlandse dames-volleybalteam heeft in de strijd om de Spring Cup (lentebeker) in Neuchatel met 30 gewonnen van Spanje. De setstanden waren 15-1, 15-0^ 15-0. DEN HAAO De tenniscom- petitie in e eredivisie lijkt dit jaar een interessante strijd te worden. De nationale top zit verdeeld over de acht eredivi- sieploegen, aangezien zich in de afgelopen maanden ogal wat spelers van club wisselden. De eredivisie gaat in twee afdelin gen op 11 april (ook de hoofd klasse begint op die datum) van start. In afdeling I spelen Hilversum, De Metselaars (Scheveningen). Leeu- wenbergh (Voorburg) en landskampi oen Popeye Gold Star (Amsterdam). Afdeling II bestaat uit DDV (Amster dam). Leimonias (Den Haag). Tilburg en Shot (Zeist). De vier clubs uit afdeling I hebben kortgeleden bij e KNLTB schriftelijk geprotesteerd te- gep de indeling. De clubs vinden dat hun afdeling veel sterker is dan de andere. Van bondszijde is een gedachtenwis- seling voorgesteld indien alle acht verenigingen dit wensen. Inmiddels hebben DDV. Leimonias. Tilburg en Shot meegedeeld akkoord te gaa met de indeling. Derhalve zal er geen ge sprek meer volgen en blijft de inde ling ongewijzigd. Volgens de KNLTB hebben de clubs in 1972 zelf voor dit systeem gekozen. De indeling ge schiedt namelijk aan de hand van de resultaten van het vorig seizoen. Vo rig jaar speelden Leeuwenbergh en DDV (in het kruisingsweekeinde) voor de eindrangschikking om de vijfde en zesde plaats overigens niet tegen elkaar. De vier clubs uit afde ling I vragen zich nu af op welke gronden de commissie competitie en toernooien van de KNLTB deze twee clubs nu uiteindelijk heeft ingedeeld. De data van het eredivisieprogram ma zijn: 11 april, 17 april. 19 april (Tweede Paasdag). 25 april, 30 april (inhaaldag), 2 mei. 9 mei en 16 mei (inhaaldag). Op 2 en 23 mei is het slot-kampioensweekeinde. de plaats waar dit wordt gehouden is nog onbe kend. De samenstelling van de acht eredlvisieploegen is vrijwel bekend. Hilversum: Nora Lauteslager. Annette Bouwer. Roll Thung. Klaas Visscher. Otto Blom. Michel Rlaskoff en Jan Willem Kool. De Metselaars. Marijke Schaar. Trudy Walhof. Els Veentjer. Marian Laudln. Fris Don, Dick Garcia lArg Fried Schmitz en Piet Veentjer Leèuwenbergh: Tine Zwaan. Elly Blomberg. Jan Hordijk. Paul van Min. Nick Fleury. Rob Men- link en Joop Dnessen Popeye Gold Star: Elly Vessies. Annelies Scho thorst. Humphrey Hose. Martin Koek. René Hef fels en Frank Koning. DDV: Corien IJspaard. Nellemieke Brouwer. Fe lix Kaplan. Jaap en Otto Panman en Ron van Gelder Leimonias: Jacky Fayter (Eng Annelies Prins. Madelicne Hemmes. Ada de Laive. Evert Schnei der. Peter Soeters. Wouter Fok en Jan Ltnd Tilburg: Judith Salome. EUy Hemmes. Louk Sanders. Fres Hemmes. Guldo Hornman en Olaf van e Wildenberg. Shot Mlrnmi Wikstedt (Zwei. Guusje van Mou- rik. Patricia Blaas. Nico Wlschen. Hans Adama van Scheltema, Peter Blaas en Jan van Maurik. BJÖRN BORG SAO PAULO De finale van het WCT toernooi van Sao Paulo is ge wonnen door de Zweed Björn Borg. Borg schakelde de Argentijn Vilas uit met 7—6 en 64. Door deze over winning is Borg 17.000 dollar rijker geworden. Vilas nam een 4—1 voor sprong in de eerste set, maar Borg kwam terug tot 6—6. De Zweed won de tie-break. De tweede set had Borg aanzienlijk minder moeite met Vilas. Borg had de finale bereikt door in de halve finale met 7—6 en 64 van de LONG BEACH - David Wilkie. uit komend voor de universiteit van Mi ami, heeft in Long Beach op de vier de en laatste dag van de Amerikaan se zwemkampioenschappen het Eu ropese record op de 200 wisselslag scherper gesteld. De 22-jarige Schot zegevierde in 2 min. 6,25 sec. Hij benaderde het wereldrecord van de Amerikaan Bruce Furniss tot op 0,17 sec. David Wilkie was sedert 24 au gustus 1974 reeds houder van het Europese record. Hij kwam toen in Wenen tot 2 min. 6,32 sec. Wilkie veroverde tijdens de kampi oenschappen drie titels. Eerder won hij de 100 en 200 meter schoolslag. Jim Montgomery leverde op de 100 meter vrije slag een tweede we reldprestatie door te winnen in 50,77 sec., een tijd die maar 0,18 seconde boven het wereldrecord ligt. dat te vens in zijn bezit is. Voor een Amerikaans record en de beste seizoenprestatie zorgde het team van de universiteit van Tenne- see bestaande uit Bob Sells (52,55 sec.). Lee Engstrand (51,74 sec.). John Ebuka (50,89 sec.) en John Newton (51,79 sec.) door de 4 maal 100 meter vrije slag estafette te win nen in 3 min. 26,97 sec. Braziliaan Thomas Koch te winnen. Vilas schakelde in de halve finale de Rhodesiër Andrew Pattison uit met 7—5, 3—6 en 6—2. NASTASE CARACAS De eindstrijd van het heren enkelspel van de 21ste Coupe Altamira in Caracas is een aangele genheid van de Roemeen Ilie Nasta- se en de Mexicaan Raul Ramirez. Nastase won in de kwartfinales van dit W.C.T. toernooi met 6—3, 6—4 van Erik van Dillen en in de halve eindstrijd met 6—3, 6—1 van diens landgenoot Jeff Borowiak. In de an dere halve finale zorgde Ramirez voor een verrassing door met 6—2, 6—4 te winnen van Wimbledonkam- pioen Arthur Ashe. GOOLAGONG PHILADELPHIA Evonne Goola- gong heeft de finale damesenkelspel van het dames proftoernooi in Phila delphia gewonnen. Zij zegevierde met 6—3, 7—5 over de Amerikaanse Chris Evert en verdiende daarmee 15.000 dollar, zon 38.000 gulden. Chris Evert werd 7.500 dollar rijker. PRAAG Jacques Secretin is de eerste Franse Europese kampioen tafeltennis. Hij versloeg in de finale Anatolv Strokatov (Sov> met 21-16. 26-28. 21-14. 13-21 en 21-12. De 27- jarige Franse prof en houder van een tafeltennisschool was technisch be ter dan Strokatov. Maar. en dat was nog belangrijker in deze finale van vijf games, Secretin had ook de sterkste zenuwen. In de beslissende vijfde game nam hij een 7-1 voor sprong en Strokatov miste de routi ne om die achterstand nog goed te maken. HrrcnenkcKprl: Jacques Secretin (FraiAnuto- ly Strokatov iSovi 21-16. 28-28. 21-14. 13-21. 21-12. DamesenkcNpi-l: Jill Hammcsley 'EngiMaria Alexandru iRoei 23-21. 21-16. 17-21. 21-19 llt-renduhbcl: Kjell Johansson Stcllnn Bengtsson (Zwei—Milan Orlovskt Juroslav Kunz (Tsji 21-13. 21 6. 21-17 Diimesduhbel: Jill Hammersloy Linda Howard (Engl—Dana Doebinova AHca Orofova (Tsji 21- 17. 21-11. 21-16 (•rmrned dubbrl: Erzebet Platinus Anton Sti- pancic—Ilona Oelikova Milan Orlovski iTsji 21- 9. 21-17. 21-11 VOETBAL Het Argentijnse voetbalelftal heeft In zijn vijfde wedstrijd van de tournee door Europa In Sevilla gelijk gespeeld tegen de gelijknamige Spaanse eerste divisieclub Er werd in Sevilla voor 5000 toeschouwers niet gescoord WIELRENNEN - De Spanjaard Javier Eli- orraga heeft het eerste onderdeel van de ronde van Baskenland gewonnen. HIJ legde een ttjdrit over een afstand van 16 kilometer af in 23 minuten en 27 seconden Het tweedr gedeelte van de eerste etappe over een af stand van 125 kilometer werd gewonnen door de Italiaan Baronchelli ATLETIEK Harvey Glance. étn 18-jarige atleet uit Alabama, heeft bij wedstrijden in Columbia, als negende loper ter wereld de 100 meter afgelegd In 9.9 seconden. Handge- stopte tijd overigens GEWICHTHEFFEN - De Tsjechoslowaak Karei Prohl heeft In Oost-Berhjn het Euro pees kampioenschap trekken in het bantam, gewicht veroverd. Prohl kwam tot 112.5 kilo. De titel ln het stoten ging naar de Bulgaar Noenkian. Hij bracht 145 kilo omhoog. WATERPOLO De Sovjet-Unie heeft in Hannover een toernooi gewonnen, ln de laatste wedstrijd speelden de Russen met 5—5 gelijk tegen West-Duitsland. dal met eenzelfde aantal punten maar met een slech ter doelgcmiddelde tweede werd HOCKEY Het Nederlandse hockeyteam «tot 21 jaari heeft in Hannover een toernooi gewonnen waaraan ook West-Duitsland en Belgie deelnamen PAARDESPORT De 57-jarige hertog van Albaquerque Is met zijn paard over de rodon- d'-ndrons gestruikeld tijdens de Grand Nati onal De race werd gewonnen door John Burke De eigenaar van het paard verdiende hiermee 187 000 gulden. TURNEN Tijdens een Internationale wed strijd In Moskou is Janette van Ravenstein op de zestiende plaats geëindigd. De Rus sische kumpiocne SveUana Grozdova won de wedstrijd mr't 38.20 punten HONKBAL Het Europees kampioenscnup honkbal 1977 is aan Nederland toegewezen De wedstrijden zullen van 23 tot en met 31 juli ln Haarlem worden gespeeld. ZWOLLE PEC. dat vrijwel zeker de overeenkomst met Rinus Israel zal verlengen voor het volgende sei zoen. heeft belangstelling voor Wim van Hanegem. De leiding van de Zwolse eerste divisieploeg heeft een gesprek gehad met manager Guus Brox van Feyenoord over een moge lijke transfer van Van Hanegem. Van Hanegem zelf voelt er overigens niets voor om zijn carrière als be roepsvoetballer bij een kleine club te beëindigen. Hij wil nog wel een meer jarige verbintenis met Feyenoord aangaan. Een andere mogelijkheid noemt Van Hanegem een contract met een buitenlandse club. Spanje is een van de landen waar Van Hane gem wel belangstelling voor heeft. Badmintonbond boycot individuele Europese kampioenschappen DUBLIN Uit protest tegen een te lage plaatsing heeft de Nederlandse Badminton Bond (NBB) besloten Jo ke van Beusekom en Marjan Lüsken niet te laten deelnemen aan de indivi duele Europese kampioenschappen, welke van 8 tot en met 10 april in Dublin worden gehouden. De beide speelsters, die inmiddels in de Ierse hoofdstad zijn gearriveerd, zullen wel uitkomen in de landenwedstrijden. Het hoofdbestuur van de NBB ls van mening, dat Marjan Lüsken en Joke van Beusekom. die een van de sterkste damesdubbels van Europa vormen, ten onrechte niet zijn ge plaatst. Het Nederlandse tweetal be reikte dit seizoen de finales van de open kampioenschappen van Zwe den en Nederland, won in Denemar ken en bereikte op de All- Englandkampioenschappen de halve finales. In het dames enkelspel gunde de plaatsingscommissie Joke van Beusekom een plekje in de groep vijf tot en met acht. in plaats van in de groep een tot en met vier. Aangezien de Duitse Marie Louise Zissmann, van wie de Nederlandse kampioene bij de Deense kampioenschappen met 11—0 en 11—4 won wel in het beschermde milieu van de eerste vier is opgenomen, vindt het hoofdbe stuur. dat Joke van Beusekom op een voor haar oneervolle wijze is ge plaatst. Te meer daar zij tijdens de All-Englandkampioenschappen. toen de NBB een eerste protest in diende bij de Europese Badminton Unie als enige speelster de latere All- Englandkampioene Gillian Gilks be hoorlijk partij gaf. Dat veranderde overigens niets aan de plaatsing voor de Europese kampioenschappen. Wel verzekerde men het hoofdbestuur van de NBB, dat men ln de toekomst bij het organiseren van dergelijke evenementen meer zorgvuldigheid bij het plaatsen van spelers zou be trachten. Daarop heeft de NBB be sloten de Inschrijving van het dubbel Marjan Lüsken/Joke van Beusekom in te trekken en ook Joke van Beuse kom niet uit te laten komen in het dames dubbelspel en het gemengd dubbel. Belde speelsters hebben deze beslissing aanvaard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 15