V Dit zijn de nieuwe, gebreide n om er nieuwen anders uittezien! (M is de"Lente-CsA"! Werkgevers in metaal zijn niet optimistisch Ferdinand Leitner paste dirigent van Residentie Orkest iïweedse minister komt dachten overbrengen nzake ons drugbeleid Jeen verbetering werkgelegenheid Personalia PSV-St. Etienne op televisie Haags alarm meestal loos Studentenraad in verweer tegen Diepenhorst Nauwelijks werk in metaal Beroep VPRO tegen zendtijdindeling FAMILIEBERICHTEN tl )|NSDAG 6 APRIL 1976 TROUW/KWARTET PS 11 - RH ij pan onze sociaal-economische redactie jTRECHT Door gebrek aan vertrouwen in de toekomst zullen le investeringen gering in omvang blijven en daarom zal de totale werkgelegenheidssituatie niet wezenlijk verbeteren. )eze verwachting spreekt de Con- actgroep van werkgevers in de me- aaündustrie uit in haar jaarver- lag over 1975. De metaalwerkgevers verwachten verder dat de bedrijvig heid in de metaalindustrie zich op iet in 1975 bereikte lagere niveau zal itabiliseren. Maar de moeilijkheden uilen in de gehele metaalindustrie /oelbaar blijven. Bovendien zal het «kort aan vakbekwame werknemers roortduren. ,Pas als in de loonkostenontwikke- ing een matiging optreedt zal de :oncurrentiepositie ten opzichte van iet buitenland een herstel gaan ver enen." aldus de contactgroep. Hoe pel de contactgroep zeer te spreken s over de hulp van de ambtenaren op ministeries van Economische en 94Èiociale Zaken bij het behandelen ran aanvragen om steun, is zij min- ler tevreden met het kabinetsbeleid, 99 at mede verantwoordelijk is voor de moeilijkheden van dit moment. „Het aanbieden van steun aan onderne mingen in moeilijkheden is het be strijden van symptomen van een kwaal die men zelf verorzaakt en aankweekt." zegt de groep. Het op heffen van verliezen en de te kleine rendementen moet nu volgens de me taalwerkgevers de hoogste prioriteit hebben, maar optimistisch zijn zij niet. ..De plannen van de regering voor de ondernemingsraden en de vermogensaanwasdeling zullen wei nig ondernemers in geestdrift bren gen en zullen geen stimulans zijn voor nieuwe initiatieven." De voorzitter van de contactgroep dr W. Bos wijst er ten slotte op dat in landen als West-Duitsland, Zwitser land en Zweden de hoge lonen hand in hand gaan met een hoge arbeids- produktiviteit. In Nederland ont breekt het volgens hem aan deze relatie. tfan een verslaggever AMSTERDAM De Zweedse minister van justitie. L. Geyer, is in Dns land om het Zweedse onbehagen over onze drugwetgeving enbaar te maken. |84fce minister is gistermiddag uit Stockholm op Schiphol aangeko- - nen, waar hij werd begroet door mi- - lister Van Agt en zijn echtgenote en )2 patssecretaris Zeevalking en zijn (chtgenote. 74.5 tolgens de heer Van Agt staat zijn iweedse ambtgenoot bloot aan kri- iek vanuit het Zweedse parlement mdat hij te weinig druk op Neder- and zou hebben uitgeoefend ten aan- ien van het drugbeleid, n Zweden maakt men zich enige orgen over het Nederlandse beleid nzake drugs. De Zweden spreken een lankmoedige Nederlandse louding op dit gebied. Daarom zal de ïeer Van Agt zo vertelde hij gister middag zijn ambtgenoot inlichten over de achtergronden van de Neder landse wetgeving ten aanzien van het gebruik van. en de handel in verdo vende middelen. Maar het doel van de reis vart de heer Geyer is niet alleen hier informaties in te winnen. Hij zal ook het Zweedse ongenoegen over dc nieuwe Nederlandse wetge ving tot uitdrukking brengen. Op de vraag in hoeverre Zweedse klachten het Nederlandse drugbeleid kunnen beïnvloeden, antwoordde mi nister Van Agt dat de Zweedse klach ten van betekenis kunnen zijn in de relatie van de beide landen wat be treft de uitvoering van de nieuwe Nederlandse wet. a Van onze kunstredactie DEN HAAG De Duitse dirigent Ferdinand Leitner is met - onmiddellijke ingang benoemd tot vaste dirigent van het Resi- 11 dentie Orkest als opvolger van de onlangs overleden dirigent Jean Martinon. levrouw dr dipl. ing. lelga Fassbinder-Hörr. igleraar Mevrouw dr dipl. ing. lelga Fassbinder-Hörr is benoemd >t gewoon hoogleraar in de afdeling ouwkunde van de Technische Ho- eschool in Eindhoven. Zij zal onder- ijs geven in de stadsvernieuwing en de eerste vrouwelijke hoogleraar in ridhoven. Mevrouw Fassbinder is 1941 in Baden-Baden geboren en tudeerde in Duitsland kunst- eschiedenis, architectuur en politi- ologie. Zij is onder meer betrokken eweest bij een onderzoek naar i«s >'oon- en leefomstandigheden in wij- j en van Bremen. Een jaar lang ver- {j j uit zij al een onderwijsopdracht an de T H. in Eindhoven. urgemeesier Met ingang van 1 'ei is tot burgemeester van chtkarspelen (hoofdplaats Buiten- it) benoemd drs G. van Veenen. sinds 1963 burgemeester is van let Bilt. De heer Van Vennen, die in a chtkarspelen de heer H. Ottevan er opvolgt, is 45 jaar. gereformeerd 5; n lid van de ARP. De 65-jarige Leitner kent het Resi dentie Orkest reeds vanaf 1948. Ook in het afgelopen seizoen dirigeerde hij met groot succes een aantal con certen in Den Haag. In het seizoen 1976 - 1977 zal Ferdinand Leitner het Residentie Orkest vijfentwintig maal leiden, in het daaropvolgende seizoen zal hij zeven weken in Den Haag verblijven. De afgelopen jaren was Leitner in Ziirich dirigent van de ope ra. Zijn contract in Zwitserland loopt in 1978 af. Nu de (te verwachten) benoeming van de heer Leitner definitief is. kan men het Residentie Orkest met deze dirigent gelukwensen. De samenwer king tussen dirigent en orkest heeft in de afgelopen seizoenen geleid tot concerten op opvallend niveau. Leit- ners repertoire loopt van Telemann tot Penderecki en zoals hij zelf zegt dat is uitgebreid genoeg. „Voor het nieuwste repertoire zijn zonder twijfel dirigenten te vinden die dat beter doen dan ik. Ik heb een grote voorliefe voor Richard Strauss en Haydn en van de twintigste eeuw- se componisten is Hartmann voor mij nummer één. Ik zal de komende seizoenen benutten om te zamen met het orkest de juiste weg te vinden. Na drie jaar mag men een persoonlijk stempel verwachten. Ik zal rustig voortbouwen op de basis", aldus de heer Leitner, „en ik zal trachten Den Haag een eigen artistiek gezicht te geven". Voor wat betreft een jonge Nederlan der als assistent-dirigent zegt Ferdi nand Leitner meerdere jonge talen ten te kennen en hij is van plan deze dirigenten bij het Residentie Orkest aan bod te laten komen. Zijn overtui ging is. dat in de goede samenwer king met het Concertgebouw Orkest en het Rotterdamse Philharmonisch Orkest overlappingen in de program mering voorkomen kunnen worden. De benoeming van Ferdinand Leit ner is gisteravond door het Residen tie Orkest met een langdurig applaus begroet. Ook het Haagse publiek zal gezien het enthousiasme in de af gelopen seizoenen met deze benoe ming bijzonder ingenomen zijn. ADR. HAGER HILVERSUM De NOS-televisie zal op woensdag 14 april de in Eindhoven te spelen voetbalwed strijd PSV-St. Etienne uitzenden. Deze halve finale om de Europacup 1 begint om 20.00 uur en is te zien op Nederland 1. Theo Reitsma geeft commentaar. Van een verslaggever DEN HAAG De Haagse poli tie heeft veel te stellen met valse alarmen. In verreweg de meeste gevallen rukt men ver geefs uit. In 1975 zijn in Den Haag 400 alarmen geregistreerd van in stallaties die zijn aangesloten op alarmcentrales van veilig- heidsbedrijven of van de Haag se politie. Van deze alarmen waren er 384 vals (96 procent), en toch moet de politie steeds in actie komen, want achteraf blijkt pas of een alarm loos is of niet. De cijfers staan in een notitie van de commissie voor politie- en brandweeraangelegenheden van de Haagse gemeenteraad. Uit deze notitie blijkt ook dat ruim 300 percelen in Den Haag voorzien zijn van een alarm installatie. De veelvuldige foutieve aanwij zingen zijn overigens niet het gevolg van flauwe grappen. De meeste valse alarmen zo blijkt zijn het gevolg van technische storingen, fouten van het personeel of van weers invloeden. Als nu blijkt dat in een bepaald gebouw extra veel vals alarm wordt gegeven, dan neemt de politie contact op met de beveiligingsmaatschap pij. Gewoonlijk krijgt deze maatschappij dan de instructie de technische installatie te ver beteren. Ook komt het voor dat het personeel beter moet wor den ingelicht. Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM De Studentenraad aan de Vrije Universiteit (SRVU) vindt, dat de rector magnificus prof. I. A. Diepenhorst niet consequent is. Hij had vorige week beroep moeten aantekenen tegen bepaalde kandi daten voor de komende universi teitsraad. De SRVU doelt op de kan didaten. die de oproep hadden on dertekend om zich te abonneren op het communistische dagblad De Waarheid. Zoals bekend heeft prof. Diepen horst eerder gesteld, dat een onder tekenaar van dit pamflet, die tevens lid is van de Universiteitsraad, deze raad moet verlaten. De rector magni ficus wees erop, dat een lid of sympa thisant van de CPN, geen betrouw baar bestuurder kan zijn van de Vrije Universiteit. Nu prof. Diepenhorst geen bezwaar heeft aangetekend tegen kandidaten voor de universiteitsraad, die het pamflet ondertekenden, twijfelt de Studentenraad nog meer aan het principiële karakter van de bezwa ren van prof. Diepenhorst, de SRVU veronderstelt nu dat het niet in de strategie van de rector magnificus past om op dit moment een hard conflict aan te gaan. Vrees De SRVU zegt verder in een „persbericht", dat er op de Vrije Uni versiteit sprake is van een ernstige bedreiging van het passief kiesrecht, van een misbruik van de doelstelling van de VU voor rechts-politieke doel einden en een inperking van de vrij heid van meningsuiting. De SRVU heeft verder een pamflet uitgegeven, waarin de vrees wordt uitgesproken, dat aan de VU een communistenjacht wordt ingeluid. Van de handtekeningen, die onder het Waarheid-pamflet zijn geplaatst, zijn fotokopieën gemaakt, die vol gens SRVU als zwarte lijst zouden functioneren. Overigens zou. volgens de Studen tenraad. een meerderheid aan de VU nog gezond verstand hebben en de doelstelling van de VU niet willen gebruiken als een politiek selectie criterium. De tweede studentenvereniging aan de Vrije Universiteit. VUSO, heeft verklaard wel te voelen voor het standpunt van prof. Diepenhorst, die per 1 september als rector magni ficus aftreedt. UTRECHT „Door gebrek aan ver trouwen in de toekomst zullen de investeringen gering in omvang blij ven en daarom zal de totale werkge legenheidssituatie niet wezenlijk verbeteren." De contactgroep van werkgevers in de metaalindustrie, waarbij 600 on dernemingen zijn aangesloten, uit deze verwachting voor 1976 in zijn jaarverslag over 1975. Andere prog noses voor dit jaar zijn: stabiliteit op het in 1975 bereikte lagere niveau, een tot diep in de gehele metaalin dustrie voelbaar uitstralingseffect van de moeilijkheden in de grote scheepsbouw en een voortdurend te kort aan vakbekwame produktie- werkers. Als er werkelijk een mati ging komt in de loonkostenontwik keling. acht de contactgroep een ge leidelijk herstel van de concurrentie positie ten opzichte van het buiten sland mogelijk. Van een verslaggever HILVERSUM De VPRO heeft bij minister Van Doorh beroep aangete kend tegen de zendtijdindeling op de tv die voor 1 oktober a.s. ontworpen is. De VPRO en de EO zijn niet tevreden met het feit dat zij op onge lijke uren op donderdag moeten zen den en eenmaal in de zes weken op woensdag. Zij vinden bovendien de woensdagavond kwetsbaar met het oog op de voetbaluitzendingen op het andere net. Boerderij redt tweemansschool in Drents dorp Van een verslaggever WACHTUM (Drente) Dank rij het feit dat iemand die onbekend wil blij ven een Saksische boerderij in het Drentse dorp Wachtum (gemeente Dalen) ter beschikking heeft gesteld van een kinderrijk gezin dat zich in dit dorp wil vestigen zal de openbare ba sisschool waarschijnlijk tweeklassig blijven. De school (Markeschool gehe ten) moet op 16 mei 27 leerlingen hebben om tweemansschool te mogen blijven, maar er zijn er nu maar 25, zodat het een eenmansschool dreigt te worden. Het aanbod van de boerderij werd gedaan via een advertentie in een plaatselijk huis-aan-huis-blad. Er kwamen ongeveer zestig gegadigden op. ..Er reageerden zelfs mensen uit België en het loopt nog steeds door", vertelde het hoofd der school, de heer G. Dekker. 'De oudercommissie van de school heeft in verband met de grote toeloop zaterdag en zondag een ontvangst ge houden in het dorpshuis van Wach tum. Dertig mensen kwamen er een kijkje nemen. De oudercommissic zal nu selecteren, want zij wil graag be woners die zich aan de dorpsge meenschap willen aanpassen. „Het bloed van Jezus reinigt ons van alle zonden I Joh. 1:7. Op 31 maart 1976 is overleden onze lieve Zuster. Behuwdzuster. Tante en Oud-tante, Wilhelmina Adriana Sanders oud-verpleegster op de leeftijd van 87 jaar. Uit aller naam: P. Sanders 's-Gravenhage, 5 april 1976 Corr.-adres J. C. Janson—Sanders Haringvlietstraat 38 Middelburg Heden hebben wij haar naar Ijaar laatste rustplaats gebracht op de Algemene Be graafplaats Kerkhoflaan te 's-Gravenhage. God nam van ons weg onze geliefde Broer, Zwager en Oom Willem van Kessel op de leeftijd van 79 jaar. Amsterdam, 4 april 1976. Amsterdam: A. G. Wiering-van Kessel Amstelveen: H. van Kessel F. van Kessel-de Graaf Amsterdam: J. Ph. van Kessel neven en nichten In het huis mijns Vaders zijn vele woningen* Ik ga heen om u plaats te be reiden. Joh. 14:2. Op de dag des Heren is rustig heengegaan naar zijn Hemelse Vader, mijn lieve man. onze onverge telijke Vader. Groot- en Overgrootvader Willem van Kessel Op de leeftijd van 79 jaar. AMSTERDAM: AMSTERDAM: AUSTRALIË AMSTERDAM: NIEUW- ZEELAND: HEILOO: AMSTERDAM: ABCOUDE: J. J. van Kessel—Jamoel M. J. C. Dijkema—Van Kessel A. M. Meijerink—Van Kessel Th. J. Meijerink Wh. van Kessel E. van Kessel—Jaring C. van Kessel—Sietsma F. T. van Kessel W. Visser—Van Kessel W. D. Visser J. J. Verhoog—Van Kessel K. C. Verhoog H. van Kessel F. W. C. van Kessel—Visser klein- en achterkleinkinderen Amsterdam. 4 april 1976 Middenweg 28 I Thuis geen bezoek. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek dinsdagmid dag van 2.30-3 uur en woensdagavond van 7.30-8 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatie ve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 8 april om 11 uur in de aula van de Nieuwe Oosterbe graafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. vc m >rjaa rspa kjes Pakje in T-lijn, de pullover met ingenieuze strcep- verwerking. De rok met inge- breide plooien, en gevoerd. Linnen breisel met acryl en acetaat, in marine of rood met wit. Met charmante shawl: 36^1 110; 3* S'r*-. Pulloverpakje in een zeer slank silhouet Mooi verlopende streep. Linnen gebreid met acryl en acetaat De rok met ingebreide plooien, en gevoerd. Shawl inclusief: 110,644

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13