Bestand in Libanon gaat vanmorgen in Argentijnse militairen moeten sociale verschillen verkleinen yier leden Spaanse tppositie gevangen Gematigde Arabieren geen kandidaat bij verkiezingen Westbank Euthanasie-zaak wellicht naar Hoog Gerechtshof Laatste eer voor Montgomery Honderd maal bijeen, nog geen resultaat Sttun werknemers en werkgevers bepalend voor succes Wegtransport VS getroffen door staking Bulgarije blijft Moskou trouw Crisis dreigt in Italië door abortus h RUDAG 2 APRIL 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 EIROET (Reuter, AFP, AP, UPI) De linkse moslims in jbanon hebben een wapenstilstand afgekondigd vanaf elf uur anmorgen. Enkele uren na de bekendmaking lieten de rechtse ilangisten weten dat zij met onmiddellijke ingang hun lanschappen hadden gelast de wapens neer te leggen. De linkse ïoslims hebben aan het bestand de voorwaarde verbonden dat linnen tien dagen door het Libanese parlement een nieuwe resident wordt gekozen. et besluit om de vijandelijkheden beëndigen werd genomen ten hui van de linkse leider Kamal lemblatt. Het bestand ls er geko- len onder druk van Syrië en de ërenigde Staten. Syrië heeft de af- ïlopen dagen een troepenmacht van aar schatting 17.000 man aan de ens met Libanon samengetrokken, an Syrische zijde is scherpe kritiek tgeoefend op Joemblatt omdat hij ch verzette tegen een bestand. Sy- heeft al eerder voorgesteld dat het irlement van Libanon de grondwet Ijzigt zodat reeds nu een opvolger ekozen kan worden voor president ranjieh, wiens ambtstermijn in het ajaar afloopt. Het aftreden van pre- siaent Franjieh is een van de voor naamste eisen van Joemblatt. Waar nemers wijzen erop dat Joemblatt nog meer eisen heeft, zoals de aan vaarding van links hervormingspro gramma. Men acht het denkbaar dat hij opdracht zal geven de strijd te hervatten, als hij geen vooruitzichten meent te hebben voor de verwerkelij king van het programma. Sterke positie Joemblatt die gisteren een verkla ring over het bestand voorlas, zei dat het geregelde Libanese leger en de Palestijnse troepen zorg zouden dra gen voor de veiligheid van de parle mentsleden als deze bijeen komen om een nieuwe president te kiezen. Verder zei hij dat zijn troepen nu een „offensieve politieke positie" heb ben verworven. „Wij zijn nu meester van ons eigen lot, en niemand kan ons beïnvloeden," aldus de linkse leider. De wapenstilstand is mede tot stand gebracht door de persoonlijke afge zant van de Amerikaanse president Ford, de diplomaat Dean Brown. Hij sprak gisteren met de falangistische leiders in Libanon. Na afloop van de besprekingen deelden zij mee achter de Syrische pogingen te staan om een einde te maken aan de burge roorlog. President Franjieh heeft zich tot op heden niet openlijk be reid verklaard af te treden. TRENTON (Reuter) Waarschijn lijk zal het Amerikaanse Hoog Ge rechtshof een uitspraak moeten doen in de euthanasie-zaak die de Verenigde Staten nu al maanden lang bezig houdt. De openbare aan klager van de staat New Jersey overweegt ernstig in hoger beroep te gaan tegen een uitspraak die het gerechtshof van die staat heeft ge daan. Als dat beroep doorgaat zal dat betekenen dat de 22-jarige Ann Quinlan nog minstens een jaar vol ledig kunstmatig in leven zal wor den gehouden. Ann Quinlan ligt al langer dan een jaar in een coma, waaruit zij vol gens de behandelende medici niet weer kan ontwaken. Haar ouders hebben daarom gevraagd het leven niet kunstmatig te rekken. Het ge rechtshof van New Jersey heeft de ze week besloten dat de ademha- llngsapparatuur, die Ann in leven houdt mag worden verwijderd. „Dit is de beslissing waarvoor wij steeds hebben gebeden," reageerde de va der van Ann. Actiegroepen tegen euthanasie veroordeelden de rech terlijke beslissing echter in felle be woordingen. Ook het Vatlcaan heeft de beslissing aangevochten. Het vonnis versterkt de tendens om het recht van het individu te be schouwen als een recht om in alles te beslissen. Op deze manier kan straks iedereen naar goed dunken over eigen dood beslissen, aldus de commentator van radlo-Vaticaan. De zaak-Quinlan heeft grote aan dacht getrokken ln de VS. maar ook daar buiten. Gezien de beroering, die nu weer is ontstaan over de rechterlijke uitspraak, wil de open bare aanklager de zaak voorleggen aan de hoogste rechters in Amerika. Syrië dreigt ADRID (UPI, Reuter) Het politieke hof van Spanje heeft •slist dat vier leden van de Spaanse oppositie voorlopig in vangenschap moeten blijven. Zij zullen terecht moeten staan >gens verzet tegen de regeringsvorm, een „misdrijf" waar maxi mal dertig jaar gevangenisstraf voor kan worden gegeven, 't het viertal behoort de bekende democraten, socialisten, sociaal- xbondsleider Marcelino Camacho, democraten, communisten en nog c in de tijd van Franco vele jaren andere linkse modaliteiten, gangen heeft gezeten. Vier maan- d geleden werd hij ontslagen uit de De vier die nu terecht moeten staan, buchte Carabanchel-gevangenis. behoren tot de marxistische vleugel Dit is hij gisteren weer naar toe gracht. De andere drie gevangen gouden oppositieleiders zijn de ad- vciat Antonio Garcia, de commu- ni. Javier Alvarez en de maoïst Na- zaio Aguado. Het viertal werd be- gideze week ingerekend, vlak voor- dazij zouden deelnemen aan een peconferentie van de Democra tism Alliantie, een nieuw samen- weingsverband van oppositiegroe- van de Alliantie. Hnn arrestatie be vestigt dat de Spaanse regering wel bereid is om oppositiepartijen toe te staan, maar een harde houding blijft aannemen tegen alles wat commu nistisch heet. De samenwerking van zoveel verschillende oppositiegroe pen in één organisatie is daarom voor de regering een bijzonder probleem. Het wordt voor haar nu erg moeilijk de harde lijn tegenover de commu- per.n Spanje. Tot deze groepering nisten vol te houden zonder de con- bebrt een hele reeks, nogal uiteen- tacten met andere groepen onmoge- lop»de stromingen, zoals christen- lijk te maken. De Syrische regering heeft gisteren gedreigd in Libanon tussen Ijeide te komen „ter bewaring van de eenheid van het land en ter bescherming van de Palestijnse revolutie." In de ver klaring van de Syrische regering worden de deelnemers aan het Sinaï- akkoord (daarmee wordt vooral Egypte bedoeld) beschuldigd van een groot complot tegen Libanon en de vernietiging van de Palestijenen. Syrië zal al het mogelijke doen de eenheid van Libanon te bewaren. Koning Hoessein van Jordanië, die een bezoek aan de Verenigde Staten brengt, zei gisteren dat een gewapen de interventie van de kant van Syrië niet uitgesloten moest worden ge acht. Als er geen andere oplossing is dan zal de koning een dergelijke interventie steunen. Pas als uiterste redmiddel zou Syrië militair ingrij pen om het evenwicht in Libanon te bewaren, de strijdende partijen te scheiden en het Libanese volk de kans te geven weer orde te scheppen en de problemen op te lossen. De Verenigde Staten hebben zich openlijk steeds tegen een gewapend ingrijpen van andere landen verzet. Volgens waarnemers bij het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken houdt de regering in Wash ington echter een eventueel ingrij pen van Syrië als laatste redmiddel open. Lomp De speciale afgezant van de Ameri kaanse regering in Libanon is niet door alle partijen in Libanon even enthousiast verwelkomd. Een ille- Veteranen van het leger van woestijnratten, dat in 1942 onder aanvoering van Montgomery de Duitsers in Noord-Afrika terugdreef, bewijzen de overleden veldmarschalk de laatste eer wanneer de begrafe nisstoet langs trekt. WIEN (UPI) Voor de honderd- stenaal kwamen gisteren in We- nede onderhandelaars van de NA- VOsn het Warschau Pact bijeen om; praten over vermindering van de strijdkrachten in Midden- Eu pa. Maar er was geen reden om ij deze mijlpaal de vlag uit te steln, zo vond de voorzitter van de zittjg, de Brit Clive Rose. De nderhandelaars kunnen nu al masden achtereen geen enkele voróing melden. Eigenlijk kwam het iverleg, dat officieel bekend staa als de MBFR- ondéiandelingen, al op dood spoor tereit kort nadat het op 30 oktober 1970»egon. De huidige ronde, die rolgtde week wordt afgesloten, heeft ook weer niets opgeleverd. Of het dit jaar nog tot een over eenstemming in of andere vorm zal komen is niet te zeggen. Het grote struikelblok blijft voor de NAVO- landen de overmacht aan troepen en tanks die de landen van het Warschau Pact in Europa hebben. De NAVO wil dat de Oosteuropese landen op dat punt wat dichterbij brengen door hun troepenmacht wat in te krimpen. Voor de Oosteuropese landen is het grootste bezwaar dat er in Europa een grote hoeveelheid Amerikaan se tactische (zeg maar kleine) kernwapens is gelegerd. De VS zijn bereid om over inkrimping van dat arsenaal te praten als de Sowjet- Unie een deel van hun troepen uit Europa willen terug trekken. De NAVO wil vooral een vermindering van het aantal tanks van het Warschau Pakt, omdat de Oosteu ropeanen juist daar een grote voor sprong hebben. De NAVO-landen hebben de beschikking over 6880 tanks, de Warschau-Pactlanden (naar schatting) ruim 15.000. gaal links radiostation van Nasseris- ten begroette hem gisteren als „the ugly American" (de lompe Ameri kaan). Het radiostation vroeg zich af of Brown gekomen was om de weg vrij te maken voor de Amerikaanse zes de vloot, die nu voor de Libanese kust vaart. Het station herinnert er aan dat Brown Amerikaans ambas sadeur in Jordanië was toen koning Hoessein een bloedig einde maakte aan de machtspositie van de Pales- tijnen in zijn land in 1970. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren meegedeeld dat het uitgesloten is dat Brown ook zal spreken met de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie (PLO). De Verenig de Staten erkennen de PLO niet en een ontmoeting tussen Brown en de PLO-leiders zou dan ook bijzonder opmerkelijk zijn. JERUZALEM (Reuter, UPI) Twee gematigde burgemeesters van steden op de door Israël bezette westelijke Jordaanoever (Westbank) blijven bij hun beslissing dat ze zich niet verkiesbaar stellen voor een volgende ambtstermijn. De Israëlische autoriteiten hebben de inschrijvingstermijn voor de ver kiezingen, die op 12 april zullen wor den gehouden, verlengd in de hoop gematigde Arabische leiders alsnog bereid te vinden aan de verkiezingen mee te doen. Zowel de burgemeester van Hebron, sjeik Mohammed Ali Jaabari, als de burgemeester van Na bloes, Al Masri, weigeren mee te doen ^Idoor Herman Amelink De manie waarop de militairen aan het bewid zijn gekomen heeft niet de indru: gewekt dat ze hevig op macht b<ust zijn. De leider van de staatsgrep, president Jorge Videla. heeft lan; geaarzeld voordat hij het roer van taat uit de handen van de [ri burgerlijk politici nam. De i7; staatsgre-p is bijzonder vreedzaam verlopen ;n de toon van de verklarin- ito- gen van le militairen is verzoenend. Verder lueft de militaire regering ge zegd maa drie jaar aan het bewind te prtjjwillen bij ven. Het feit dat er twee sEjburgers n het Argentijnse kabinet '"•Eijn opgtnomen wijst erop dat de £3 nilitalrer niet van plan zijn een dic- 24 atuur mar Chileens voorbeeld op te «tten. De Argntijnse militaire regering, die vorige week de regering van Peron lan de kant heeft gezet, zal het land alleen uit de economsche en politieke put kunnen halen als ze kans ziet niet alleen le ondernemers maar ook de arbeiders achter zich te krijgen. De mate waarin de militairen kans zien de sociale tegenst-llingen te overbruggen zal bepalend zijn voor hun succes. ^Definitief einde e. De militairen zijn wel van plan een eiivut p. <te" ieflnitiel einde te maken aan het met Chili dat toen nog door Allende ieT. Peronisne. Ze hebben daarom vele geregeerd werd. m. ?eronlsti5che politici gevangen ge- dan de militairen van andere Latijs- amerikaanse landen. Hierbij speelde de tegenstelling met Brazilië steeds een grote rol. In 1971 weigerden de Verenigde Staten 50 tanks aan Argentinië te leveren, ter wijl deze wel aan Brazilië geleverd werden. Voor de regering van gene raal Lanusse was dit aanleiding zich uit de gezamenlijke Latijnsameri- kaanse verdedigingsorganisatie, die overheerst werd door de Verenigde Staten, terug te trekken. De contac ten met Europa zijn sedert die tijd aanzienlijk uitgebreid. Frankrijk was gaarne bereid Argentinië het nodige militaire materieel te leveren. De verkoeling in de betrekkingen met de Verenigde Staten zette door toen Argentinië contact opnam met China en toenadering zocht tot Cuba. Zelfs waren de Argentijnse militairen niet afkerig van goede betrekkingen President Videla tijdens zijn televisietoespraak tot de natie. ,„M. Ook is een verheviging te ver- :A-j*achten van de strijd tegen twee en juerillabewegingen die in Argentinië ictief zijn, het marxistische volksbe- ini 'djdingsleger (ERP) en de links- *eronistische Monteneros. Maar de naatregelen rechtvaardigen niet de conclusie dat de militaire regering en- )ezig is een fascistische dictatuur op >oten te zetten. ,0.' geschiedenis van de Argentijnse 5E- Qllitairen wettigt deze niet al te ne- ap [atieve verwachtingen. De militaire £y. *geringen die het land tussen 1955 -i7. *n 1973 hebben bestuurd, voerden iteeds een tamelijk onafhankelijke jij c°ers en verkochten zich veel minder ""aan het Amerikaanse bedrijfsleven Nationalistisch Hoewel de Argentijnse militairen steeds een nationalistische koers hebben voorgestaan, is hun econo misch beleid daar niet steeds mee in overeenstemming geweest. Tijdens de regeringsperiode van 1955 tot 1973 konden de miliaitren steeds beschik ken over een aanzienlijk economisch potentieel. Ze gebruikten de aanzien lijke industriële macht echter niet om een economisch onafhankelijk Argentinië op te bouwen, maar gaven het internationale bedrijfsleven alle ruimte, ten koste van het eigen be drijfsleven. Verschillende nationale bedrijven werden door multinatio nals weggeconcurreerd. Ook de regering Videla heeft nu aan gekondigd het bedrijfsleven alle ruimte te willen laten. Videla ver klaarde deze week voor de televisie: „We willen aan het particuliere initi atief, aan het nationale en internati onale kapitaal alle noodzakelijke voorwaarden bieden voor maximale deelneming aan de scheppende krachten die onze hulpbronnen rati oneel ontginnen. De ondernemingen dragen bij aan onze financiële onaf hankelijkheid, technologie en econo mie. We zullen hen zoveel mogelijk helpen, op voorwaarde dat de econo mische belangen niet indruisen te gen de activiteiten van de openbare instellingen." Zware taak Economisch staat de regering voor een zeer zware taak. De inflatie be reikte een percentage van 423 pro cent per Jaar onder de regering van mevrouw Peron. Het tekort op de begroting bedraagt 2,38 miljard dol lar, terwijl de produktie en de export stagneren. De militairen beseffen wel degelijk dat zij niet de deskundigheid be zitten om het land uit het econo misch slop te halen. Ze hebben daar om een deskundige burger, José Alfredo Martinez de Hoz, tot minis ter van economische zaken be noemd. Martinez, die tijdens de mili taire regering van president Guido in 1963 deze post al bekleedde, is volgens de Argentijnse krant La Opi nion een pragmaticus. De verwachting is dat hij de over heidsuitgaven. die onder de regering van Peron sterk zijn uitgebreid, zal inkrimpen. Verder verwacht men van hem een stimulering van de agrarische sector. Aan het bedrijfsle ven zal de minister zoveel mogelijk de vrije hand laten. De bevolking heeft de militaire rege ring het voordeel van de twijfel gege ven. De politieke en economische situatie onder de regering van me vrouw Peron was zo chaotisch, dat iedereen begreep dat het zo niet lan ger kon. Maar een ingrijpend economisch be leid zal alleen succes kunnen hebben als de militaire regering niet alleen het nationale en het Internationale bedrijfsleven achter zich weet te krijgen, maar ook de arbeiders. Hoe zeer een economisch beleid dat het bedrijfsleven vrij spel laat ten koste van de gewone man kan gaan. heeft Chili wel laten zien. Het Peronisme is een langzame maar zekere dood gestorven. Lange tijd was deze beweging de samenbinden de factor in de Argentijnse samenle ving. De vakbeweging (CGT) en de werknmers (georganiseerd in de' CGE) vonden broederlijk onderdak in de Peronistische beweging. De enige manier om de sociale vrede in het land te behouden is een beleid dat gelijkelijk tegemoet komt aan de economische behoeften van het be drijfsleven en aan die van de arbei ders. Slaagt de Argentijnse regering er niet in een dergelijk beleid tot stand te brengen, dan zal ze moeten reke nen op een stevige oppositie van een groot deel van de bevolking. Een belangrijk deel van de voorheen Pe ronistische massa zal dan aanslui ting zoeken bij uiterst links. Wil de regering deze polarisatie voor komen dan zal ze op goede voet met de vakbonden moeten komen. Op het ogenblik liggen de activiteiten van de vakbeweging stil. De militai re regering zal een legale uitweg voor de sociale spanningen moeten bie den. wil ze voorkomen dat ontevre denheid zich op gewelddadige wijze een uitweg gaat zoeken. De politiek ten opzichte van de vakbeweging is de sleutel tot het succes van het beleid van de regering. uit protest tegei) het Israëlische optreden bij recente onlusten op de westelijke Jordaanoever. Volgens Arabische woordvoerders geeft de beslissing van de burgemees ters jonge militante Arabische lei ders de kans het bestuur in de twee grootste plaatsen op de Westbank over te nemen. De Israëlische autoriteiten hebben hun bezorgdheid uitgesproken over het feit dat bijna de helft van de 530 kandidaten die zich voor de verkie zingen hebben laten registreren com munistische sympathieën heeft dan wel op één lijn zit met de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO). Ze hebben de gematigde burgemeesters steeds de ruggegraat genoemd van de traditioneel gematigde krachten op de westelijke Jordaanoever. Eer dere maatregelen van de Israëlische autoriteiten om de termijn van kan didaatstelling te verlengen hebben geen nieuwe kandidaten opgeleverd. De verkiezingen op de westelijke Jor daanoever van 12 april zijn de tweede sedert Israël in 1967 dit gebied bezet te. De vorige verkiezingen vonden plaats in 1972. N ederzettin gen Een woordvoerder van het Is raëlische ministerie van buiten landse zaken deelde gisteren mee dat Israël zal doorgaan met het -beleid dat ze voert met betrekking tot de joodse nedereettingen op de door Is raël bezette Westbank. Hiermee rea geerde het ministerie op berichten uit Washington dat de regering van de Verenigde Staten Jordanië had laten weten dat Israël geen nieuwe nederzettingen meer zou vestigen. De woordvoerder herhaalde een verkla ring van minister van buitenlandse zaken Jigel Allon, dat het Israëlische vestigingsbeleid in de bezette gebie den gebaseerd is op puur strate gische overwegingen. Dit is een selec tief beleid dat geen obstakel ls op de weg naar vrede. aldus de woordvoerder. In het Galilese dorp Araba ls gisteren een 23-jarige Arabische Jongeman be graven onder grote belangstelling van de dorpelingen. De Jongeman is afgelopen dinsdag om het leven ge komen bij demonstraties tegen de onteigening van Arabische gronden door de Israëlische autoriteiten in Galilea. Zwaar bewapende po li tie troepen patrouilleerden in de directe omgeving, maar tot incidenten ls het niet gekomen. Verontschuldiging Door een technische misgreep zijn twee artikelen op deze pagina giste ren in het ongerede geraakt. WIJ bie den de lezers hiervoor onze veront schuldiging aan. CHICAGO (Reuter) Het grootste deel van het wegtransport in de Ver enigde Staten ligt stil sinds dinsdag nacht door een staking van vrachtwagenchauffeurs. Ongeveer 450.000 man (chauffeurs en bijrijders) hebben het werk neer gelegd nadat de loononderhandelin gen tussen de grote transportbond (de Teamsters) en de werkgevers wa ren vastgelopen. De chauffeurs wil len over de komende periode van drie jaar een loonsverhoging van in totaal dertig procent. De onderne mers willen niet meer geven dan twintig procent. De staking, die nu ls uitgebroken, strekt zich uit over het hele land en ls een ernstige bedrei ging voor de Amerikaanse economie. Ongeveer zestig procent van het goe derenvervoer in de VS wordt ver zorgd door de groep die nu in staking is. De ondernemingen die niet bij de staking zijn betrokken kunnen on mogelijk de zaak opvangen. Na en kele stakingsdagen zullen verschil lende industrieën al hun produktie moeten verlagen. Dat zal dan direct doorwerken in nagenoeg alle be langrijke sectoren van het bedrijfsle ven. Op deze manier kunnen de sta kers het hele economisch herstel ln de VS ontwrichten. Het is de eerste keer dat de Team sters een landelijke staking uitroe pen. Wel hebben zij al tal van stakin gen met regionale omvang met suc ces gevoerd. Hun bond is één van de beruchtste in de VS. De transportbond is vele malen in op spraak geweest door schandalen en gewelddadigheden tegen niet- georganiseerde chauffeurs. SOFIA (Reuter) Het partijcongres van de Bulgaarse communistische partij, dat vandaag besloten wordt met de herverkiezing van de partij leiding. heeft weinig nieuws opgele verd. De positie van partijleider Zjiwkow, die al 22 jaar aan de macht is, blijft onaangetast. Kleine veranderingen worden ver wacht in de top van de partij. Het twaalf man tellende Politbureau, het algemeen bestuur van de partij, zal worden uitgebreid met een aantal jongere functionarissen. Naar ver luidt zal de minister van buiten landse zaken, Petar Mladenow, lid van het Politbureau worden. Waarschijnlijk zal ook de 33-jarige dochter van partijleider Ziwkow, die hoofd is van de staatscommissie voor cultuur, promotie maken. Tijdens het partijcongres is weinig gesproken over de relatie tussen de diverse nationale communistische partijen en het Kremlin. De Bulgaar se communistische partij staat be kend om de trouw aan Moskou. Verder werd vrijwel niet gesproken over de noodzaak van een bijeen komst van alle Europese communis tische partijen. Voorbereidingen voor een dergelijke bijeenkomst zijn al meer dan een Jaar aan de gang. Zjiwkow beklemtoonde wel de, ook door de Sowjet-Unie bepleitte, ge dachte van een communistische we reldconferentie. Vele partijen zijn hier tegenstander van. omdat ze bang zijn dat een wereldconferentie zou uitlopen op een veroordeling van de politiek van China. ROME(Reuter) Het Italiaanse minderheidskabinet Aldo Moro. dat tot dusver parlementair wordt ge doogd door de andere grote partijen, is donderdag nagenoeg geïsoleerd ko men te staan nadat de christen democratische fractie in het Huis van Afgevaardigden erin was geslaagd haar zin door te drijven in de uiterst gevoelig liggende abortus-kwestie. Hierop volgde een verwarde situatie waarin de kamerzitting, na enkele scheldpartijen, werd geschorst en de diverse partijvoorzitters zich te rugtrokken voor beraad. Er lijken zich donkere wolken samen te pak ken boven het even prille als broze christen-democratische minder heidskabinet. Ter tafel lag donder dag ln de „camera" een amendement op artikel 2 van de abortus-wet, ln zijn huidige strikte verbodsvorm nog uit de fascistische tijd stammend. Het amendement stelde voor abortus te legaliseren in de gevallen waarin leven of gezondheid van de zwangere op het spel staan of ln het geval van zwangerschap na verkrachting. Met uitzondering van de neo-fascistische MSI en de onbetekenende Zuid- tiroolse Volkspartij vormden alle partijen front tegen de christen democraten in hun eis dat abortus ook op sociale indicatie zou moeten worden gelegaliseerd. Gesteund door de neo-fascisten slaagden de chris ten-democraten er echter ln hun amendement met de krappe meer derheid van 298-286 bij een onthou ding door te drijven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7