Songfestival weer een fantasieloos evenement DCLLy VAN ARNHEM Radio- en televisieprogramma's Vreugdeloos Belgische inzending opmerkelijk in grauwe massa Veronica was -één dag weer „piraat" Bromfietshelm na val vervangen Even puzzelen Recordopbrengst kinderpostegels r«|| VRIJDAG 2 APRIL 1976 BINNENLAND/RADIO-TV Voor haar korte programma Landgenoten, bezocht Ntty Rosenveld Rotterdamse havenarbeiders. Het resultaat was dat de kijkers donderdagavond mensen in het vizier kregen op wier gezicht geen spoor van arbeidsvreugde meer te bekennen viel. Gedesillusioneerde mensen.die zich met wrang-ironische opmerkingen staande proberen te houden tegenover het dreigende spookbeeld van de werkloosheid. De uitzending van het Simplisties als de veeleisende grieppatiént en Ble in de rol van verzorger. Maar. de concessie aan een deel van de achterban met die opblaasbare „meid van plezier", viel smakeloos uit de toon. Ik ben benieuwd of de groeperingen die zich keren tegen het neerhalen van de vrouw op het tv-scherm het in dit geval met mij eens zijn. Voor het VPRO-programma over Libanon werden weliswaar filmfragmenten gebruikt die al vaker zijn uitgezonden, maar de toelichting van dr L. C. Biegel spitte veel dieper naar de achtergronden dan doorgaans het geval is. Er zit overigens nog een programma in over de religieuze aspecten in de historie van dit land. Vanwege de voetbalreportage bleef ik woensdagavond hangen bij de uitzending van de Rooms Katholieke Partij Nederland. Het bevorderde mijn met zorg gekoesterde gemoedsrust niet. Klaas Beuker keek als een onheilsprofeet de camera in toen hij sprak: .Wij groeien naar een reolutie!" Kennelijk rekent hij alleen op een machtsgreep van links want hij gewaagde van een „staatssocialisme waarin wij onze persoonlijke vrijheid gedag kunnen zeggen." Dit gebert natuurlijk ook wanneer de extremen van de aneere kant het heft in handen hebben genomen. De heer Beuker zal zich toch nog wel de Tweede Wereldoorlog herinneren. Helemaal zeker ben ik er niet van. omdat zijn historisch besef lacunes vertoonde Terwijl hij enerzijds fulmineerde tegen dat horizontalistische gedoe van medemenselijkheid en inspraak enzo. betoogde hij anderzijds dat de Kerk altijd bewogen is geweest met het lot van de arbeiders. Dit moet hij eens gaan verkondigen in Zuidamerikaanse landen, waar de hoge clerus nog altijd het liefst de zijde van de grootgrondbezitters kiest Ik mag voorts de heer Beuker de bestudering aanbevelen van de sociale geschiedenis van Nederland in de laatste honderd jaar. Voor wat betreft zijn eigen kerk kan het leven van pastoor Alphons Ariëns hem uit een droom helpen. Het was niet het instituut, dat kort voor de eeuwwisseling de ten hemel schreiende wantoestanden te lijf 'ging. maar de enkeling deed dat Zonder het horizontale „gedoe" van mensen als Ariëns, Talma en nog een paar zou de sociale gerechtigheid nog heel lang op zich hebben laten wachten. Sprekershoek vervulde weer een nuttige functie. Op voor mijn gevoel uitstekende wijze werden de kijkers ingelicht omtrent het leven van lijders aan spierdystrofie en de voor hen nog veelal ontbrekende voorzieningen. Van tal van spieraandoeningen schijnt zo weinig bekend te zijn. dat ze niet zelden te laat worden onderkend. Het secretariaat van de Vereniging Spierdystrofie Nederland is gevestigd in Baam (postbus 65. telefoon 02154-84100) Het nationale 1 april-genootschap zorgde in Sprekershoek voor een teleac-cursus in humor aangekondigd. Kennelijk hebben de initiatiefnemers er zelf weinig vertrouwen in, want Edo van Tetterode vertelde dat wij slechts twintig dagen per jaar voor humor vatbaar zijn. TON HYDRA door Willem Schrama DEN HAAG Hoe perfect de organisatie tot nu toe ook blijkt te verlopen, het eenentwintigste Eurovisie Songfestival van zaterdagavond zal de geschiedenis ingaan als wederom een fantasieloze aangelegen heid, die ook ditmaal weer op droevige wijze aan zijn doel „het stimuleren van oorspronkelijke liedjes van hoge kwaliteit" voorbij zal gaan. Om de doodeenvoudige reden dat er andermaal van kwaliteit geen sprake is, laat staan van originaliteit. Zelfs de winnaar wie dat ook zijn mag zal dit jaar geen of nauwelijks een behoorlijke indruk achterlaten, zo matig is het gehalte van achttien inzendingen Was er in de jaren zestig onder de winnende liedjes nog wel eens enige oorspronkelijkheid te be speuren (Orethe $n Jörgen Ingman, Gigliola Cinquetti. Sandy Shaw), de laatste vijf jaar lijkt het een onge schreven wet te zijn geworden om elke ingezonden compositie af te stemmen op een ontwikkeling, die de lichte muze weer in de kinderschoe nen moet plaatsen. Zo wordt hardnekkig het hoofd geboden aan uitstekende ontwikkelingen in de popmuziek, en worden er driftig com posities gebakken die de keuze laten tussen ofwel zoetgevooisde schlager, ofwel een notenpuree die wemelt van de la-la-la's en de bing-beng-boms. Kans gemist Dat het songfestival anno 1976, en daar doet ook Nederland driftig aan SPECIAAL Mary Christy (Monaco): ..Toi, la musique et moi". Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Nederlanders die gisteren de knop omdraaiden om Mi Amigo aan te zetten werden blij ge maakt met de boodschap „Wij zijn radio Veronica, wij zijn weer piraten zender geworden". De telefoon bij radio Veronica in Hilversum heeft als reactie daarop roodgloeiend gestaan van luiste raars. die er niets van begrepen, maar die te kennen gaven zeer posi tief tegenover de terugkeer van de ex-piratenzender te staan. Voor kenners was echter wel te ho ren dat het niet de echte disc- Jockeys waren die spraken. Maar bij de Veronica-organisatie zelf was men gisteren zeer te spreken over deze 1 april-mop Jürgen Marcus (Luxemburg): „Chansons pour ceux qui s'ai- ment". mee. Ook onze nationale jury heeft bij de voorronde een kans voor open doel gemist om als gastland voor een originele inbreng te zorgen. De groep Lucifer zou met het liedje „Someone is waiting for you" een verademing zijn geweest tussen de massa preten tieloze amusement, die zaterdaga vond aan meer dan 500 miljoen kij kers wordt voorgeschoteld. Maar het was geen „festivalliedje" geen tra- la-la dus. en zo werd het Sandra, die met een prima stem. maar met puur plagiaat op de proppen komt. Maar het kan verkeren: haar liedje ..The party is over" (van Hans van Hemert) mag in veler ogen geen schokkende bijdrage aan dit festival zijn. werkelijke concurrentie zal za terdag nauwelijks aanwezig zijn. ..Deskundigen" tippen Jürgen Mar cus. die voor Luxemburg zal uitko men. maar op zich is dit een teken aan de wand voor de slechte kwali teit van de achttien inzendingen, omdat zijn liedje („Chansons pour ceux qui s'aiment") gespeend is van een beetje fantasie en kwaliteit. De enige echte kanshebber is de 27- jarige Pierre Rapsat. die met het liedje „Judy et Companie" wel eens de eerste festivalverwinning voor België in de wacht kan gaan slepen. Compositie, tekst en arrangement kunnen de toets der kritiek doorstaan en die kwalificatie ver dient lang niet elke deelnemer. Mary Christy (Monaco) kan nog ver rassen met „Toi, la musique et moi". maar dan alleen vanwege het pittige karakter van deze inzending; en van de Ierse afgevaardigde Red Hurley kan nog worden gezegd dat hij met ..When" een aardige ballade-a-la- Humperdinck voor het voetlicht zal brengen, maar dan is de koek ook op. De achttien jury's, bestaande uit elf doorsnee mensen in elk deelnemend land, moeten het maar uitmaken aan het slot van de uitzending, voor velen onmiskenbaar het enige aan trekkelijke aan dit Eurovisiegebeu- ren. Maar intussen blijft het een trieste zaak dat de attractie van een dergelijk tonnenverslindend gebeu ren slechts tot uiting komt op het scorebord, terwijl in feite goede en originele muziek het wedstrijdele ment zou moeten bepalen. Zolang dat niet het geval is. blijft het een festival van de gemiste kansen. Pierre Rapsat (België): „Judy et Cie". Catherine Ferry (Frankrijk): deux. trois Hupchr Kringen verdringen rich voor de camera's in Pulchri Studio. Ned. 1 21.50 Onderwerpen in Televizier Magazi ne zijn: het herstel van Panorama-Mesdag in Den Haag en het songfestival Ned. 2 22.35 De laatste aflevering van Oud-en- Wijs-Genoeg heeft betrekking op het bewustwordingsproces van de 75- jarige lerares mevrouw Van Selms. Ned. 1 23.01 Klein Kantongerecht is een vrolijk volksstuk van Otto Bielen. Duitsl. 1 20.15 Van de driedelige film over het leven van de Franse schilder Paul Gauguin wordt de tweede aflevering uitgezonden. Herin het tragisch einde van de vriendschap met Vincent van Gogh (gespeeld door Jean de Con- nynck). Duitsl. 2/20.15 In Muziek-op-Vier speelt de Bus- sisch-Amerikaanse pianist, dirigent en componist Nicholas Sloninsky ei gen werk. Hilv. 4 15.00 Jacques van Kollenburg ontvangt op zijn Spreekuur de schrijver Gerard Walschap. Hilv. 1 16.00 la een rechtstreekse uitzending uit Baden-Baden speelt het symfonie orkest van de Sudwestfunk. Met Theo Bruins ais solist wordt het eerste pia noconcert van Bartok uitgevoerd. Hilv. 2 20.05 UTRECHT Bromfietsers kunnen na een ongeluk beter hun helm door een nieuwe vervangen. De sa menstelling van de binnenschaal verandert namelijk bij een val. Het gevolg is dat de helm minder be trouwbaar is. aldus Veilig Verkeer Nederland. „Meestal is er na een ongeval „geen barst" te zien van een beschadiging van de helm. Maar in de praktijk blijkt, dat er zwakke plekken ontstaan, wanneer de bin nenschaal is aangetast", zo zegt Vei lig Verkeer. Horizontaal. 1. zilt vocht, 5 eerste. 10 waterstand. 11. fijn marokijn. 13. overschot. 15. dat is afk. Lat 16. middel dat de werking van gif on schadelijk maakt. 20. jongensnaam, 22. lof. 23 haarkrul. 25. hoekbalkon. 26. plaats ln Duitsland. 27. gesloten. 28. Europeaan. 30. van elk evenveel, 31. klein kostbaar voorwerp. 34. mu zieknoot. 35. lofspraak. 37. opwek ken. 41 water in Friesland. 42. oog ziekte. 43 buitenmuur. Verticaal. 1 vogel. 2 plaats in Gel derland. 3. plaats ln Italië, bergplaats. 5 afkoning op visite kaartjes. 6 cirkel. 7 onder anderen (afk.). 8. typhoon. 9. telwoord (eng 12 trots. 14. puntige uitwas. 17. ge reedschap. 18. zuiver. 19. helden dicht van Homerus. 21 bros. 24. twist. 29. Upharen. 32. meisjesnaam. 33 departement in Frankrijk, 34. tussenzetsel. 36. rivier ln Engeland. 38. dierengeluid. 39. voorvoegsel. 40. landbouwwerktuig. Oplossing van vorige puzzel 1. mi naret. 2. pergola. 3 melodie, 4. par kiet. 5 paskwil. 6. kanteel. 7. eerlang. Anne-Karine Ström (Noorwe gen): „Mata Hari". Brotherhood of Man (Engeland): „Save your kisses". DEN HAAG De kinderpostzegel actie van vorig jaar heeft een kwart miljoen gulden meer opgeleverd dan de actie van 1974. Volgens het Neder lands comité voor kinderpostzegels is er een bedrag van zeveneneenhalf miljoen gulden opgehaald. In het eerste kwartaal van 1976 heeft een bedrag van 1.700.000 een be stemming gekregen. Dit bedrag ging naar 64 particuliere projecten voor ..het kind". Vijftien hiervan in het buitenland. 81. „Nou moet je eens goed naar me luisteren. Yokito", zei smidje Verho len tegen zijn gast. „Ik ben zeer ernstig bezorgd. Je hebt reeds een idiote hoeveelheid onrust en ellende in ons goede dorp teweeg gebracht met die vermaledijde sportcomputer van je. maar wat je nü gaat doen. dat gaat toch werkelijk alle perken te buiten!" „Wat zeg je me nou!?" riep dr. Yokito verbaasd. „Ik ga geen enkele perk te buiten! Ik ben srechts een eenvoudige gereerde, die in een rustig dorp een paar kreine proefjes wir doen met zijn mooie uitvinding. Dat is arres!" „Wat je maar alles noemt", zei de smid. Besef jij je wel, dat je bezig bent een brave bouwon dernemer tot de bedelstaf te bren gen? Die man heeft zijn geld in die dikke, domme Kobus gestoken en hij heeft Veylenoord gehuurd om te voetballen tegen „Rljkhuyzen Voor uit". Kobus moet mid voor staan! Nou vróóag ik je!" De landskampi oen tegen een onbekend boerenclub- je! Morgenavond zal dat drama tische feest plaatsvinden en een dra ma wordt het, dat verzeker ik je!" Dan „Foe yih yah matakiü!" riep Yokito op zijn Japans uit. „Ik zar die ondernemer uit de moeilijkheden herpen! Maar dan moet hij ons een vrachtauto te reen geven! Ber hem op en zeg hem, dat ik de sportcom puter inschaker!" „Prima", zei smid- je Verholen. „Maar dat is dan abso luut de laatste keer. hè Daarna wordt er in ons dorp niets meer met die sportcomputer uitgehaald!" Nu belde de smid Kees Mortelmenger op en vertelde hem, dat dr. Yokito zou helpen, maar dat hij een vrach tauto te leen moest hebben Al moesten het er tien wezen", zei Kees opgelucht. Toen belde de smid ook dikke Kobus nog even op met het verzoek of hij diezelfde avond even wilde langskomen. „Het lijkt me wel nuttig als je de voornaamste regels van het edele voetbalspel even door neemt", zei hij. En diezelfde avond kwam Kobus. En zijn schaduw werd op het verlichte raam gezien door de keurige Engelsman met zijn keurige zoontje. Doch deze twee waren zó in spanning, dat ze niet opmerkten, dat ze van een afstandje begluurd wer den door brigadier Piet, alias de pri- védetective Shylock Hommeles. „Vreemd mompelde Piet „Een jongetje met een grote snor. Héél vreemd PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND Red Hurley (Ierland): ..When". 161 „Jan, heb ik je mijn aanstaande man al voorgesteld?" „Ik ken meneer al van het zien. dag meneer." Jan veegt zijn rechterhand nog even aan de broek af, hij vergeet wel dat het zondag is. dan steekt hij haar gul naar Sam uit, die de uitge stoken hand hartelijk vastpakt. Wat is Sam fier en tegelijk lief tegen aller lei mensen, denkt Dolly, als ze zijn handbeweging ziet. „Kunnen we straks een bezoek bij jou en Antje brengen?" „Graag freule, ik zeg het tegen de vrouw, ze heeft er al zo iets op gere kend." Dolly en Sam lopen door het koetshuis. De meeste rijtuigen staan bedekt onder een grijze hoes. Bij de snijplank snijdt Dolly met het hak mes twee sneden roggebrood, ze houdt ze Sam voor. „Wat moet ik er mee doen?" „Voor Blanche natuurlijk, ze houdt haast meer van roggebrood dan van suiker." zegt Dolly bedrijvig. Blanche staat in de grote box. ze is op volle kracht, met sterke ogen. nog geen zweem van slaapgroeven, ver langend tuurt ze over de boxrand heen, als Dolly komt aangelopen, grote, argeloze paardenogen, die de fijnste paardenliefhebber toch nooit helemaal begrijpt. Dolly, die de box is ingegaan, klopt haar op allerlei lievelingsplekken, langs de hals. on der bij de keelgang, op de rugflank, ten slotte krauwelt ze het dier boven op de hals in de manen, Blanche vindt dit zo wellustig plezierig, dat ze een lange zwanenhals maakt en de witroze onderlip trillend en bevend door Henriette L.T. de Beaufort naar voren schuift. „Vind je dit niet een enig gezicht?" vraagt Dolly aan Sam, die nog altijd aan de ingang van de box staat met de twee sneden roggebrood in de hand. „Ja. merkwaardig die kop." „Sam, een paard heeft toch geen kop, maar een hoofd zeg je soms ook poten?" „Hoe bedoel je dat Dol? Dat daar, dat noem ik poten, hoe noem jij ze dan?" „Benen, natuurlijk benen doe me één plezier en zeg je levenlang van een paard hoofd en geen kop. benen en geen poten, hij is een edel dier, doe je dat niet. dan verga ik van ellende." Hij kijkt haar doodverbaasd aan. Hoe heeft hij het nu? Waarom in eens de drift en hartstocht, dat geïrriteer de in haar stem? „Ik wil het graag beloven, als ik hei maar niet vergeet, kleintje." Hij zegt het wat onthutst. Het woord kleintje heeft Dolly nog nooit van hem ge hoord, ze weet niet, of ze het plezierig vindt, op dit ogenblik in alle geval is het een onprettig woord. „Zeg maar altijd als je vindt, dat ik iets verkeerd zeg. woorden spelen een ontzettende rol. Ulilief heeft mijn vader ongeluk kig en haast wanhopig gemaakt, toen hij ontdekte, dat ze ongeneeslijt slecht Nederlands spreekt en haai germanismen niet kan kwijtraken. Woorden kunnen zo'n pijn doen, dat weet ik heus wel." Beiden zijn ze even stil. „En wat doet je vader, nu je moeder het niet kan afleren?" „Het slikken," Sam zegt het met een vrolijke flits in zijn ogen, „Uliliefs koeterwalen heeft er zeker toe mee gewerkt. dat hij zijn Nederlands zo uitgelezen spreekt en onder alle drukte van zijn bestaan de taal nog bestudeert." „O." Dolly meent, dat er niets meer te wijzen valt in de stal De andere drie paarden, het span en het derde paard, laat ze voor wat ze zijn, ook de tuigkamer met de mooie oude zadels, de door Jan Joost zelf getimmerde arreslee voor de ezel, ze voelt geen lust meer om nog iets te wijzen. Ze loopt. Sam achter haar, regelrecht door het koetshuis naar de deur van Jan en Antjes woning. Het bezoek is vlot en aardig. Sam is al op de hoogte, want hij informeert dadelijk naar het kleinzoontje in Kaapstad. WORDT VERVOLGD RADIO VANDAAG HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen). KRO: 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7.07 (S) Licht programma met Hans van Willigenburg. (7.30 Nieuws.). 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw NOS: 8.45 Spiegel van België: muziek en nieuws van de zuiderburen KRO: 9.15 (S) Licht programma met Anne van Egmond (10.30 Nieuws 11.59 Bericht vastenaktic. 12.00 (S) Lunchprogramma met Hans van Willigen burg (12 26 Mededelingen. 12.30 Nieuws). 14.00 (S) Gevarieerd programma met Anne van Egmond <15.30 Nieuws 16.00 (S) Jac ques van Kollenburg ontvangt op zijn spree kuur de schrijver Gerard Walschap 17.00 (S) Kinderprogramma 17 30 Nieuws 17.32 (S) Aktualiteiten. P P 18.19 Uitzending van de WD KRO: 18 30 Nieuws 1841 Marktber ichten. 18.44 (S) Zo maar stereo 19 30 (S) Edwin. Platen en Zingen, een wolk van mu ziek 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven. 21.30 (S) Radio-Televisie 22 25 Overweging. 22.30 Nieuws 22 40 (S) Goal vanuit en ron dom de sport. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m. en FM-kanalen). NCRV 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Te Deum Laudamus gewijde zang. 7.54 vingerwijzing 8.00 Nieuws. 8.11 Hier en Nu. 8.25 Rozegeuren prikkeldraad het leven van alledag. NOS: 9.00 De dokter ..is ver ziekt: dokumentaire (2) 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10 00 Wat heeft dat kind"1, pedagogische rubriek. 10 15 De taal in je hand rubtiek over het leven in de taal. 10.30 Eurolight 11.00 Nieuws. 1103 Meer over minder de stem van de sprekende minder heid. 12 30Toensmo toeristische informatie uit binnen- en buitenland OVER HEIDSVOORLICHTING 12 49 Uitzending voor de landbouw NOS !300Nieuws 13 11 NCRV Hier en Nu NOS 1330 Vonken onder de as: Nederlandse volksverhalen en volksgebruiken. 13 45 Onder de groene lin de oude liedjes en balladen 14 00 Repertori um van de NOS-koren en -orkesten, kamer- muziek 15 00 Zoeklicht op Nederland (16 00 Nieuws) 1630 Kijk op het buitenland VPRO 17 00 Welingelichte kringen recht streekse debatprogramma. SYMBIOSE: 17 45 Gesprek. NOS: 1755 Mededelingen 18 00 Nieuws. VPRO: 18.11 Embargo (18.20- 18 30 Simplistisch Verbond). NOS: 20.00 (S) NOS-kultuur: klassieke muziek (20.45 Nieuws. 20.50 Een kulturele verkenning van Baden-Baden). 22.30 Gamma van Alpha en Beta: nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. 23.00 Met het oog op morgen (23.05 Aktualiteitenoverzicht. 23.20 Den Haag vandaag). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m. en FM kanalen). EO 7 03 (S) Gospelsound. 8 03 (S> Tijdsein: informatie cn muziek. (8.03. 8.30 en 8.45 Klankbord 9.03 (S) De Muzikale fruitmand: verzoekplatrnprogramma van en voor zie ken 10.03 (S) Te Elfder Ure: nonstop muziek. TROS: 11.03 Drie draait op verzoek 12.03(S) De Hugo van Gelderenshow met de Neder landstalige top-10 en kwiswijs. NCRV: 13.30 (S) Pop-Kontakt: de Nationale tip-30. NOS: 16.03 De Hitmeesters: de Nationale top-30. 18.03 De vakaturebank. 18.10 (S) NOSMaal. VERONICA: 19.02 (S) Veronica-op-drie: ac tuele popinformatieshow. VPRO: 20.02 (S) VPRO op-dru- 23.02 Radio Vrij België. 0.02 (S) Amigos de musica. AVRO: 1.02-7.00 (S) Continu de nacht door. (1.02 (S) Paul van Schaik. 2.02 (S) Jan Steeman 3 02 (S) Ad Visser 4.02 <S> Cees van Zijtveld. 5 02-7.00 (S) Krijn Tornnga). HILVERSUM IV (FM-Kanalen). NOS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Vroeg klassiek 9 00 Nieuws. (S) Slof der Eeuwen. 10.30 (S) Vocalise: ge wijde muziek cn operette verzoeken. 12.00 (S) Uit eigen produktie. EO 13 00 (S) Klankspiegel: concert gebeuren uit heden en verleden. 1400 Nieuws. 14.02 Klankbord. 14.20 (S) Sefer 't Hiliim: programma rondom de psalmen. 14.45 (S) Woord der waarheid. VPRO: 15 00-17 00 (S) Muziek-Op-Vier: Slo ninsky aan het woord. TV VANDAAG NEDERLAND I 11.10 NOS/NOT: SCHOOLTELEVISIE 18.45 NOS: Kortweg: kunst op komst in de 18.55 Journaal. 19.05 VARA: De Tommy Cooper Show. 20.45 Hol van HoNand: serie comedy-shows 21.35 NOS: Journaal. 21.50 Haagsche Kringen Achter het Nieuws ontvangt "m zijn onparlementaire salon 22.35 Oscar Peterson presenteert: een sene jazzconcerten. 23.00 Gedicht 23.01 IKON: Oud-en-wijs genoeg: sene over de positieve aspecten van het ouder-worden NEDERLAND II 18.45 NOS: Paulus de boskabouter 18.55 Journaal. 19.05 AVRO: AVRO's Toppop presenteert de Nationale Hitparade 20.00 NOS: Journaal. 20.25 AVRO: AVRO sWie-kent-kwis 21.45 De gebroeders Hammond, tv-sene 22.35 Televizier magazine 23.30 NOS: Journaal. Simpkins „Waar vind ik de bijna ontdooide diepvries aanbiedingen, waar u mee adverteerde?" Sandra (Nederland): „The party is over".

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 4