J Real Madrid wacht zware bestraffing „We hebben kans in eigen handen" IMHOFF EIST PLAATS OP Nadeel voor Swift bij Europese finale psv Nieuwe eisen voor kwalificatie van turnploegen Wegens neerslaan van arbiter en Bayern-speler na Europa Cup-duel Sterk Rednicke speelt in eigen huis ïughes ondanks verspeelde voorsprong Voor Olympische Spelen Van Hanegem dreigt met kort geding Roger Rivière overleden Zege hockeyteam Pollentier wint Ronde van België IJDAG 2 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS 17 - RH 13 Van onze sportredactie MADRID De Spaanse voetbal kampioen Real Madrid wacht onge twijfeld een zware bestraffing door de Europese Voetbal Unie (UEFA).. Woensdagavond na het Europa Cup duel tegen Bayern München (1I) renden opgewonden toeschouwers het veld op. Een Spaanse fan sloeg teerst Bayerns doelpuntenmaker Gerd Müller tegen het hoofd. Daarna richtte zijn woede zich op de Oosten rijkse scheidsrechter Linemayer, die tegen het gras werd geslagen. Op dat moment had onder meer doel man Sepp Maier van Bayern de ach tervolging al ingezet. De Duitser sloeg de Spanjaard tegen de grond. Er ontstond daarop een massale vechtpartij die tenslotte gesust werd toen de politie het veld had afge schermd. Real Madrid had vorige week nog een straf gekregen van de UEFA, omdat tijdens de halve finale-wedstrijd te gen een andere Duitse club, Borus- sia Mönchengladbach. door het pu bliek onder meer met bierblikjes was gegooid. Het ziet er nu naar uit dat de UEFA in dit geval wel wat verder zal gaan dan een simpele boete. Spaanse kranten voorspelden gisteren al dat het waarschijnlijk zal uitdraaien op het spelen van de volgende Europa Cup-thuiswedstrijd op neutraal terrein. Het Spaanse blad AS schreef: ,,Dit vervelende incident zal Real op z'n minst een boete kosten. Het brengt het probleem van het afschermen van het veld opnieuw onder onze aandacht. Er zullen helaas hekken rondom het veld geplaatst moeten worden want door deze zaak zijn we jammer genoeg weer verder naar de Europese situatie (wat betreft be scherming van spelers en scheidsrechter, red.) getrokken." De UEFA-waarnemer in Madrid, Lu- cien Schmidlin uit Zwitserland, ver klaard dat hij de vechtpartijen uit voerig in zijn rapport zal vermelden. Schmidlin: Zoiets mag niet kunnen gebeuren. De scheidsrechteren Mül ler werden eenvoudig tegen het gras geslagen." Ook Schmidlin zei dat Re: al de kans loopt een wedstrijd niet op eigen terrein te mogen spelen. De plaatselijke pers is eensluidend in zijn oordeel. Eenstemmig zijn de verslaggevers uit Saint Etienne van mening dat er na de schamele zege van 1-0 van ,,Les Vert" op PSV in de eerste wedstrijd in de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen nog niets verloren is. Maar ze stellen meteen ook vast dat het uiterst moei lijk zal worden om over veertien da gen in Eindhoven dit succesje te consolideren. „De weg naar Glasgow blijft open," stelt gerard Simonion meer somber dan optimistisch in de kop van zijn artikel in I'Espoir vast, om er onmiddellijk op te laten volgen „Maar slechts één doelpunt voor sprong geeft aan dat de Stephans het in Eindhoven zwaar te verduren zul len krijgen." Hij looft de steun van de welgeteld 38.676 toeschouwers, die voor een recette van 1.709.906. Fran se franken, zo'n slordige een miljoen gulden, zorden. „Slechts een enkele vrije trap van Largue heeft de toeschouwers tot vreugde kunnen brengen. Helaas, het was het enige schot van „rasse", dat succes dat succes had ten Eindhoven." Alle pogingen van ma nager Ben van Gelder ten spijt om duidelijk te maken dat Einhoven PSV niet is, is de buitenlandse pers vrij hardnekkig in zijn mening dat de Nederlandse kampioen Eindhoven heet. „De tegenstander was een te am van grote klasse. Het was .Van Beveren die twee inzetten van Pa trick Revelli en Synaeghel, die niet te keren schenen, toch stopte. In de tweede helft heeft Satint etienne zijn ritme niet kunnen hervinden. Meerdere spelers bereikten hun nor male niveau niet. Dat gold in het bijzonder voor Janvion. Zoiets is niet pardonneren tegen een Nederlandse ploeg die speelde op 70 procent van zijn mogelijkheden. De eerste helft was Saint Etienne dank zij het technische meesterschap van Lar- que, koning van het veld. Maar de aanvoerder kon niet alles doen. Hij scoorde het enige doelpunt en verde digde als een duivel. Na rust kreeg Eindhoven een licht overwicht." Daarna stelt Simonion wel wat voor barig vas: „Door het resultaat in SaintEtienne zijn de Nederlanders favoriet voor de kwalificatie voor de finale en de Europese titel voor clubs." Louis Delorme is al evenzeer be vreesd voor de tweed wedstrijd, in Le Dauphiné luidt de hoopvolle kop: „Eindhoven heeft niet gedoelputnt." Dan vervolgt hij echter: „Het kleine verschil geeft de Franse kampioen maar weinig kans voor de return." Hij looft vooral de inzet van Poortvliet. Rene van de Kerkhof, Van der Kuylen en Lubse. „Er ging aanmerkelijk meer kracht van de Ne derlandse aanval uit," zo betoogt hij, „toen Lubse in de ploeg was geko men. Saint Etienne beheerste de eerste helft, maar heeft zijn cadans niet behouden. Tegen de rust werd al duidelijk dat de Nederlandse ploeg zich niet zou laten intimideren." Het landelijke sportdagblad l'Equipe is er al evenzeer van overtuigd dat de opgave erg moeilijk is. „Een doel punt van „de groenen,, is erg ma ger", luidt de vette kop over alle acht kolommen. „Een doelpunt, niet meer dan een doelpunt," stelt Philip pe Tournon lichtelijk bedroefd vast. „En alles begon zo goed. Na een kwartier leidden „Les Verts" met 1-0 door een prachtig genomen vrije trap van Larque. Alle aanvallen ten spijt bleef het zo. In het Nederlandse doel stond een gele duivel. Van Beveren, die alles hield. Na de rust namen de Nederlanders het initiatief over. Een wat schrale voorsprong om naar Eindhoven te gaan over twee weken. Maar alles is nog mogelijk met twee zulke voortreffelijke teams." In Lc Figaro wordt door de verslagge ver in het stadion Geoffroy Guichard simpel vastgesteld: „Een doelpunt voorsprong is voor Saint Etienne zonder enige twijfel onvoldoende om over veertien dagen in Eindhoven de finale te halen. Saint Etienne heeft het ritme in de tweede helft niet kunnen behouden, terwijl de ploeg in de eerste helft zijn stempel op de wedstrijd drukte en zal daarvoor de tol moeten betalen." Een benaderipg die een journalist uit Saint Etienne, waar de bezitters van de auto's met groene linten tot diep in de nacht de -mogelijke- pyr- ruszege luid claxonnerend vierden, niet gauw zou durven kiezen. Maar de Figaro komt dan ook in Parijs van de persen, ver van de stad waar de etalages veelvuldig getuigenis geven van de grootheid van „Les Verts." Van een onzer verslaggevers ROERMOND Voor het eerst in haar bestaan heeft het dames team van Swift Roermond de finale van het Europa Cup handbal bereikt. Zondag speelt Swift tegen het Joegoslavische Rednicke Belgrado. Doo in de halve finale het Deense HG Kopenhagen uit te schakelen, stellen de Roermondse dames zich in de gelegen heid om de meest begeerde handbaltrofee aan de toch al rijke bekerkast toe te voegen. )or Leo Bolle IAARLEm Wt er straks ook mag gebeuren, promotie of niet, het elftal van Haarlem zal er het olgend seizoen anders uit zien, dan de huidige ploeg. Coach Barry Hughes: „Sadek gaat terug naar 'olen en Derksen heeft een baan in Groningen gekregen." Waarmee vast staat dat twee spelers in ïder geval verdwijnen. Hughes: „Daarnaast heb je natuurlijk de geruchten. Het lijkt er inderdaad p dat Jan Fransz nu eindelijk heeft besloten om met voetballen te stoppen en ik geloof dat ook leertje Wentink wil ophouden. En dan wordt er ook steeds harder geroepen dat Metgod naar een rotere club zal gaan." loewel Haarlem de laatste weken veel punten verspeelde heeft het er ;eruime tijd naar uitgezien, dat de «ds behaalde periodetitel niet no dig zou zijn. omdat de promotie via iet kampioenschap automatisch ver- 'orven zou worden. Hughes: „Er lo- en in dit elftal een stel jongens mee, e een degradatie al een keer hebben leegemaakt. Ik geloof dat je die ingens nodig hebt, als je dan weer ilt promoveren. Ik heb vijf routi- iers en zes jonge jongens in mijn loeg staan en ik vind, dat het elftal aardoor op de juiste wijze is opge- ouwd, om een promotie te for- sen." Maar Haarlem liet die .zekere" pro motie de laatste weken uit zijn han den glippen en staat nu weliswaar vier punten voor op nummer twee. VW. maar heeft ook twee wedstrij den meer gespeeld, dan die club. Hughes: „We hebben in de laatste vijf wedstrijden, vijf punten verspeeld. Drie daarvan in uitwedstrijden. Ik hoop op minstens dertien punten in de laatste acht wedstrijden, want dan denk ik dat we er wel zijn. We hebben het trouwens in onze eigen hand, want na Pasen krijgen we VW hier in Haarlem. En zelfs al zouden we tenslotte gelijk eindigen met VW en er komt geen drastische wijziging ZURICH (ANP) Het be stuur van de Internationale Gymnastiekfederatie (FIG) heeft in Zürich besloten de kwalificatiewedstrijden voor de Olympische tumwedstrij- den zowel bij de dames als bij de heren ongeldig te ver klaren. Dit besluit werd ge nomen naar aanleiding van de hoge jury-waarderingen, die in deze wedstrijden zijn gegeven. Teneinde zes landen, zowel bij de dames als de heren, de kans te geven zich alsnog te plaatsen voor de spelen in Montreal zullen er nieuwe kwalificatiewedstrijden worden gehouden. De dames (met Nederland) turnen op 30 april, 1 en 2 mei in Hamburg (West- Duitsland) en de heren een week later, op 7, 8 en 9 mei, in Wiesba den (West-Duitsland). Het besluit om de Olympische kwalificatiewedstrijden ongeldig te verklaren en te vervangen door nieuwe werd genomen door Arthur Gander, de voorzitter van de FIG, na overleg met Valerie Nagy en Ivan Ivancevic, vooreita ters van respectievelijk de technische commissie dames en heren. Drie weken geleden bij de kwalifi catiewedstrijd Roemenië—Neder land in Boekarest ontkende Vale rie Nagy dat de FIG overwoog andere maatregelen te nemen. „We hebben een kwalificatiepro cedure vastgesteld voor Montreal en daar zullen we zeker niet van afwijken." Dat het hu toch ge beurt, is alleen maar een goede zaak voor het internationale tur nen. De totalen, die in kwalifica tiewedstrijden zijn gegeven, lagen zo hoog, dat deze in 1974 bij de wereldkampioenschappen in Var na goed zouden zijn geweest voor ereplaatsen. Bij het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond (KNGV) was men niet zo gelukkig met de be slissing van de FIG. „We stonden met onze damesploeg goed. Nor maal gesproken zat via de resulta ten, die we tegen Noorwegen en Roemenië hebben behaald, een plaats in Montreal erin," aldus John Tielrooy, de voorzitter van het KNGV. „Je krijgt nu natuur lijk wel een eerlijker beeld." Ook Lenie Lens, lid van de sectie topsport dames van het KNGV en zelf internationaal jurylid, is van mening dat de eerlijkheid met dit besluit gediend is. „Dit is de beste en eerlijkste oplossing. De FIG had overigens al veel eerder moe ten ingrijpen. Al direct vorig jaar november toen Italië in Turijn te gen Hongarije zo'n onwaarschijn lijk hoge waardering kreeg." Lenie Lens is wel van mening dat de Nederlandse dames tijdens de wedstrijden in Hamburg bij de eerste zes kunnen eindigen. „On getwijfeld gaan de dames voor de ze wedstrijd nog in een trainings kamp. We gaan ons volledig op dit voor-Olympisch toernooi con centreren," aldus mevrouw Lens. „Het is jammer dat we niet me teen overleg kunnen plegen met Eva Bartha. Zij is nog in Honga rije met enkele turnsters die heb ben deelgenomen aan wedstrijden in Boedapest." Het is nog niet bekend welke lan den in Hamburg en Wiesbaden zullen uitkomen. De beslissing daarover valt pas na 18 april. Tot die datum konden kwalificatie wedstrijden voor Montreal worden afgewerkt. Volgens Arthur Gan der is het lang niet zeker dat alle landen, die hebben deelgenomen aan de Olympische kwalificatie wedstrijden in Hamburg respec tievelijk Wiesbaden zullen uitko men. „Ik kan mij voorstellen dat er landen zijn, die van dit nieuwe kwalificatietoernooi afzien. Dat kan om financiële redenen zijn of omdat men bij voorbaat weet dat men toch kansloos is voor een van de zes plaatsen, die recht geven op deelneming in Montreal." aldus de FIG-voorzitter. in de huidige situatie, dan zijn wij nog kampioen, omdat ons doelsaldo veel beter is." Toch zal een promotie Haarlem niet uit de problemen halen. Hughes: „Als ik straks met een stuk of acht nieuwe jongens de eredivisie in moet, dan zal het bijzonder moeilijk worden. Ik heb al een lijst ingediend bij het bestuur met spelers, die ik wil hebben en daar staan heus geen gro te namen op. Dat zou niet kunnen, want daar is geen geld voor. En ha len we het niet, dan gaan alle oudere spelers eruit en ga ik met de jonge opnieuw bouwen om binnen drie jaar iets te bereiken, maar dat wil niet zeggen dat we die promotie nu niet moeten halen. En als dat dan moet via de nacompetitie, nou voor uit dan maar". Financieel heeft Haarlem dit jaar in de eerste divisie niet slecht gedraaid. Hughes: „Voor de eerste keer in ja ren hebben we geen schulden. Maar geld om spectaculaire aankopen te doen hebben we ook niet. De voor naamste oorzaak daarvan is natuur lijk dat het publiek ons in de steek laat. We halen bij thuiswedstrijden niet meer dan 3500 4000 toeschou wers. Alleen daarom is het al belang rijk dat we promoveren. Want in de BARRY HUGHES: voorsprong verspeeld. eredivisie kan je rekenen op een stuk of zeven wedstrijden, waar de toeschouwers op af zullen komen. Tegen Ajax, Feyenoord, PSV en FC Twente bijvoorbeeld. Nu zitten we een beetje in de verdrukking. Een eerste divisieclub onder de rook van Amsterdam, Alkmaar en Velsen en men gaat nu eenmaal liever een klein stapje verder weg om een ere divisiewedstrijd te zien". Comfort En hoewel de oorzaak van die ge ringe belangstelling verklaard lijkt te zijn, wil Hughes dieper graven. Hughes: „Ik wil precies weten, waar om de mensen weg blijven. Ik ben de laatste tijd gewoon naar willekeuri ge flats gegaan, heb aangebeld en heb gevraagd gaat u wel eens naar Haarlem? En zo niet, waarom dan niet? Misschien is er hier te weinig comfort. Nou, dat wordt dan opge lost. omdat de gemeente, de tribune tegenover onze overdekte, laat over kappen". „Daarnaast geloof ik dat zondag ge woon geen geschikte dag is voor ae voetballerij. Eigenlijk zou je op vrij dagavond of zaterdagavond moeten spelen. Maar daar hebben we dan een lichtinstallatie voor nodig". Als Haarlem straks toch nog naast de titel grijpt, dan zou dat wel eens van invloed kunnen zijn in de na- competitie, omdat er immers bijzon der lang op het kampioenschap werd gerekend. Hughes: „Mijn taak zal dan zijn mijn spelers van hun eigen kunnen te overtuigen en zo'n even tuele weerslag te overwinnen. Maar dat is allemaal maar gegis, want we moeten gewoon kampioen worden. Het enige waar ik me nog echt zor gen over kan maken is dat er niet opnieuw een jonge talentvolle speler moet worden verkocht om de zaak financieel draaiende te houden. Ik heb al gezegd dat. wanneer we niet promoveren er drie jaar gebouwd moet worden. Halen we het wel, dan heb ik mezelf wat meer tijd gegeven en wil ik vijf jaar bouwen. En dan zal je zien dat die tent hier ook weer gaat vol lopen". Of dat trouwens zal gebeuren is maar zeer de vraag. Buiten het feit dat handbalteams uit de Oostbloklanden sinds jaar en dag alle prijzen wegha len die er op handbalgebied te beha len zijn, geniet Rednicke ook nog het voordeel in „eigen huis" te mogen spelen. De IAF (de internationale handbal- bond) stelde Swift en Rednicke Belgrado zelf in staat de plaats van zen. Swift Roermond koos voor de Utrechtse Catharijnehal (volgens de Roermondse clubleiding heeft deze hal een betere accommodatie dan de sporthal van Swift zelf) en de Joego- slaven opperden gewoon in Belgrado in het eigen sportpaleis te spelen. Het feit dat Rednicke een sluitende begroting voor het Cupgebeuren wist ROTTERDAM Willem van Hane gem die zondag in Nijmegen tegen NEC door scheidsrechter Berrevoets uit het veld werd gestuurd en daar voor door de tuchtcommissie van de KNVB voor vier wedstrijden is ge schorst (bovendien kreeg hij drie honderd gulden boete opgelegd) overweegt de burgerrechter in te schakelen om zijn straf verzacht te krijgen. „De Kromme" vindt de straf veel te zwaar in verhouding tot datgene wat in Nijmegen is gebeurd. Hij zegt de indruk te hebben dat er een hetze tegen hem wordt gevoerd waartegen hij volstrekt machteloos staat. De meest besproken voetballer van Nederland zal de competitieduels te gen Ajax, Sparta en AZ'67 (een dub bel in het paasweekeinde) moeten missen. In de derby tegen Excelsior op 2 mei zal hij voor het eerst weer in actie kunnen komen. Van Hanegem werd dit seizoen al eerder voor vier wed strijden buiten spel gezet toen hij in november een grove overtreding be ging tegen de Ajaxied Ruud Krol. Gisteravond kondigde Willem van Hanegem aan dat hij beroep zal aan tekenen tegen de hem opgelegde schorsing. De volledige lijst van straffen die deze week zijn uitgedeeld, ziet er als volgt uit: FC UTRECHT: J. van Maurtk twee wedstrijden onvoorwaardelijk en een boete van 175 gulden. VOLENDAM: O. Tol een onvoorwaardelijk en 125 gulden. FC DORDRECHT: N. Schouten drie onvoor waardelijk FEYENOORD: W. van Hanegem vier onvoor waardelijk en 300 gulden. HERACLES J Kuipers twee onvoorwaardelijk. 75 gulden en de mogelijkheid van verweer tegen het voornemen van de tuchtcommissie een voor waardelijke straf van een wedstrijd om te zetten ln een onvoorwaardelijke. DE GRAAF8CHAP: A. Marljt een onvoorwaar delijk. 200 gulden en verweer. J. van Londen: een onvoorwaardelijk, een voorwaardelijk en 100 gulden. J. Trentelman een onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk. NEC J. Hendriks een onvoorwaardelijk. WILLEM n. M. Neefs een onvoorwaardelijk en 100 gulden VEENDAM: B. Ar as een voorwaardelijk en 125 gulden. SC CAMBUUR: H. van der Meulen een onvoor waardelijk en 100'gulden. SC AMERSFOORT: Trainer M. van Miltenburg een berisping. Voorts kregen acht spelers een boeking. De zaak tegen W. Leushuls (FC Den Bosch) wordt vana vond mondeling behandeld. AMSTERDAM Zeiler Fred Imhoff heeft zich gisteren gesch aard in het rijtje Nederlandse topsporters dat via een kort geding probeert de soms dictatoriale en vaak ondoorgrondelijke wegen van hun respectievelijke bonden om te leiden. Imhoff eiste voor de president van de Amsterdamse rechtbank opneming in de kerngroep van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond. De zeiler hoopt dat mr W. J. Borgerhoff Mulder, die op 8 april uitspraak zal doen. de overkoepelende zeilbond zal verhinderen hem verder de wind uit de zeilen te nemen, waardoor hij in de strijd om een plaats in de Olympische equipe niet op voorhand al onder de wind zit in vergelijking tot Sjoerd en Eric Vollebregt. In tegenstelling tot eerdere korte ge dingen sportman-sportbond (Fedor den Hertog/KNWU, Sippie Tigche- laarrtCNSB en ln feite ook Arie Haa- n/Ajax) ging het nu niet uitsluitend om een geschil tussen sportman en de organisatie waarbinnen hij zijn sport beoefent. De eis van Imhoff heeft een lange voorgeschiedenis, waaruit de Scheveningse zeiler, mede door windschiftingen binnen het ver bond geleidelijk naar voren kwam als de dwarsdrijver in de nationale zeil- wereld. Imhoffs advocaat mr B. Hamburger stelde dat het KNWV op weg naar Kingston ten minste onzorgvuldig heid heeft betracht binnen zijn orga nisatie. Zelfs een toewijzing van de eis brengt Imhoff overigens nauwe lijks voordeel. De Olympische voor dracht aan het NOC staat zo goed als vast, op een bijdrage in zijn kosten behoeft hij amper te rekenen en het KNWV legt hem niets in de weg om nationaal of internationaal zijn krachten te meten met de Vollebregt- tweeling. Imhoff, tiende bij de vorige Spelen te Kiel in de FD-klasse. kan weinig meer terugwinnen dan een zeker prestige, want zelfs indien hij zich in de kwalificatiewedstrijden Neder lands sterkste FD-zetler zou tonen, Is de weg naar Kingston voor hem nog niet vrij. Daarvoor „ligt" hij te moei lijk bij vrijwel iedereen, bij het ver- bondsbestuur. de Olympische voor bereidingscommissie. de sectie top wedstrijd-zeilsport, een deel van zijn „watervrienden" en bij trainer Jack van Hellemond, wiens aftreden mede door hem werd verlangd vorig jaar. Mr B. Hamburger stelde in zijn plei dooi dat de selectieprocedure bij het KNWV geheel buiten de zeilers om gaat en dat zij ook geen Inzage krij gen in de prestatierapporten die aan de Olympische Voorbereidingscom missie (OVC) en hogere instantie worden verstuurd. Als basis voor het geschil noemde hij het naar voren komen van de drie broers Vollebregt (Sjoerd, Eric en Peter) in 1973 als serieuze Olympische kandidaten. Het KNWV maakte toen de blunder vader Vollebregt te benoemen tot voorzitter van het KNWV en moeder Vollebregt tot bestuurslid van' de OVC. die in het woonhuis van de familie Vollebregt was gesitueerd," vond mr. Hamburger. Hij twijfelde niet aan de integriteit van de ouders van de Vollebregt-broers. maar vond dat van Imhoff een maximale goed gelovigheid werd verlangd. Temeer omdat mevrouw Vollebregt, na haar terugtreding uit de OVC, belast werd met de functie van contactpersoon tussen de publiciteitsmedia en het KNWV. Mr. Hamburger vervolgde: „Binnen de bestaande kernploeg ontstond onbehagen over deze en andere toe standen. In augustus 1975 stelden tien vooraanstaande wedstrijdzei lers een open brief op. die werd ge zonden naar het KNWV, de OVC. het NOC. de NSF en het ANP. Op 5 oktober deelde de OVC aan onder andere Imhoff mee dat aan de hand van bepaalde resultaten een nieuwe kernploeg was gevormd, waarvan hij geen deel meer uitmaakte. Maar aan de hand van die resultaten had hij juist wel moeten worden opgeno men. In het officieuze klassement van de Villenia Cup staat Imhoff namelijk vijfde, voor Vollebregt (zes de) en Meyboom (negentiende). In de kernploeg werden echter Vollebregt en Meyboom opgenomen." De partijen groeien verder uit elkaar en de heer Stap, bestuurslid van het NOC, probeerde in november als pri- vé-persoon te bemiddelen. In die bij eenkomst wekte het KNWV de schijn, op de bemiddeling te aan vaarden en bereid te zijn Imhoff weer in de kerngroep op te nemen. Het KNWV. vertegenwoordigd door de heren Dokkum en Du Pon. ont kende die toezeggingen en Imhoff keerde, hoewel hij de opdracht een brief met verontschuldigingen aan mevrouw Vollebregt te schrijven, vervulde, niet terug in de kernploeg. Mr. Hamburger stelde dat Imhoff om de volgende redenen belang heeft bij wederopneming in de kerngroep: „Imhoff is in zijn klasse zo niet de beste, dan toch op een na de beste Nederlandse zeiler. In de kernploeg Is plaats voor twee zeilers in de FD- klasse. Niet^opnemlng maakt zijn kans op uitzending naar de Spelen nihil. Imhoff lijdt zakelijk schade van zijn uitstoting uit de kernploeg." Mr S. E. Gratama stelde in zijn plei dooi voor het KNWV dat Imhoff aan alle wedstrijden die van belang zijn voor de Olympische selectie zal kun nen deelnemen. Het KNWV ls bereid daartoe medewerking te verlenen. De heer Gratama vervolgde: „De kerngroep is geleidelijk verkleind tot er in de meesten van de zes Olym pische klassen een, of ten hoogste, twee boten waren overgebleven. Die laatste schifting ls gemaakt aan de hand van de resultaten uit 1975. te garanderen gaf uiteindelijk de doorslag. Swift bleek daartoe niet in staat. Als excuus voert de clubleiding hier voor aan. dat men pas over de finale, financieel gesproken, kon gaan denken, nadat Swift HG Ko penhagen had uitgeschakeld. Dat de finale een echte uitwedstrijd wordt ervaart de 55-jarige Swift- trainer Jo Oerris (hij werkt al 20 jaar pro deo voor de Roermondse handbalvereniging) als een groot nadeel. Jo Gerris: „Het wordt daar natuurlijk een heksenketel. Ik kan alleen maar hopen dat de meisjes tegen al dat gejoel zijn opgewassen. Voor eigen publiek spelen is natuurlijk altijd prettiger. Een ander nadeel is dat wij niet met een volledig fit team kunnen aantreden. Onze aanvoerster Su zanne Geerding is nog steeds herstel lende van griepaanval en Nel Mar tens, ook een routinier, heeft door een blessure sinds Stockholm geen wedstrijd meer gespeeld. Ze zijn er hoogstwaarschijnlijk wel bij en dat is natuurlijk wel goed voor de moraal van de andere meisjes. Toch zou ik ons niet alleen als underdog willen betitelen, al kunnen we er niet om heen, dat wij pas de tweede Westeu- ropese club zijn die de iinale be reiken". Swift pr man Ramakers heeft Red nicke Belgrado bespioneerd en kwam tot de conclusie dat de Joegosla vische dames vooral fysiek erg sterk zijn. Ze zullen volgens Ramakers het spel vooral via het centrum met veel wisselspelers proberen te maken. Swift zal haar stratgie vooral op een offensieve dekking baseren. Uitslag van lotto 13 Aantal deelnemers 015 088. Inleg 3 850 639.— Prljzenbedrag l 734 053.—Eerste prijs geen winnaar. Van het bedrag van de eerste prijs gaat eenvijfde naar de eerste prijs van lotto 14. Het overige viervijfde deel wordt ln gelijke delen toegevoegd aan de tweede t/m de vijfde prijs van lotto 13. Tweede prijs 9 winnaars, die elk bruto 32 754 ontvangen. Derde prijs: 288 win naars. die elk bruto 1333 ontvangen Vierde prijs: 11.385 winnaars, die elk ƒ41 ontvangen. Vijfde prijs: 12 001 winnaars, die elk 39 ontvan gen. Jackpot van lotto 14: 121.383. TOTO Uitslag van toto 13 Aantal deelnemers 233 330. Inleg 710.844. Prij- zenbedrag 337.850. Eerste prijs 2 winnaars, die elk bruto 67.530 ontvangen Tweede prijs 42 winnaars, die elk bruto 2009 ontvangen. Derde prtja: 913 winnaars, die elk 129 ontvangen Wanneer twee boten zijn overgeble ven is als voorwaarde gesteld dat de zogenaamde „reserve-bemanning" samenwerkt met de eerst aangewe zenen. Bij voorbeeld onder dezelfde omstandigheden een andere stand van de zeilen uit probeert, waardoor kan worden bepaald wat het beste ls voor de Olympische kandidaat". „Aan een dergelijke voorwaarde van opoffering heeft Meyboom, tweede stuurman in de FC-klasse. voldaan. Het was echter niet te verwachten dat van Imhoff op een zelfde loyali teit zou mogen worden gerekend. Binnen die kernploeg moet boven dien een goede samenwerking met de coach zijn. Om deze redenen is Imhoff, na overleg tussen KNWV en NOC niet in de kerngroep opge nomen". „De hogere plaatsing van Imhoff in het FD-bulletln van december be rust op een misverstand. In het vol gende bulletin is die foutieve stand gecorrigeerd. De coaches en de leden van de kernploegen zijn tegenstan der van het aanbrengen van wijzigin gen in de ploegen. Selectie van Im hoff voor de Olympische Spelen was toch al weinig waarschijnljk. Men wenste daarnaast ln geen geval de prestaties van de bemanningen die als het sterkst werden beschouwd in de waagschaal te stellen door het aanbrengen van wijzigingen". De heer Gratama besloot met: „Er waren gegronde redenen voor het niet opnemen van Imhoff in de kerngroep. Dit is zeker niet on rechtmatig. Eiser kan bovendien zonder lid te zijn van de kerngroep aan alle door hem gewenste wedstrij den deel nemen. Die mogelijkheid bestaat ook voor de als selectiestrtjd aangemerkte wedstrijden bij Hyë- res, die half april beginnen. Een spoedige beslissing is derhalve niet vereist, te meer niet omdat de even tuele financiële steun die de kerngroepleden ontvangen niet door het KNWV wordt verstrekt, maar door het NOC." PARUS (ANP) Roger Riviè- re, tien jaar houder van het we relduurrecord, is donderdag na een langdurige ziekte overleden. Rivière werd veertig jaar. Op 18 september 1957 bracht dc Franse achtervolger hij was wereldkampioen in 1957, 1958 en 1959 het uurrecord op 46.923 meter. Hij verbeterde het vorige record, van Baldini, met 530 me ter. Een jaar en vijf dagen later, weer op de Vigorellibaan van Milaan, voegde hij nog eens 423 meter toe aan zijn eigen re cordprestatie. Pas in 1967 werd Rivière onttroond door Ferdi Bracke. De internationale sportwereld zal zich Roger Rivière herinne ren als de man van het fabelach tige werelduurrecord in Milaan waarbij hij als eerste de 47- kilometerbarrière brak (in 1958), en als de man die in I960 de vreselijke val maakte in de Ron de van Frankrijk, die hem voor 80 procent invalide maakte, waardoor hij gedwongen was de moeilijke omschakeling te ma ken van actief sportbeoefenaar tot toeschouwer op de tribune. EDINBURGH Het Nederlands hockeyteam is het international toernooi In Edinburgh begonnen met een overwinning (4—2) op Bel gië. BIJ de rust leidde België nog met 1—2. België nam een voorsprong via Du bois, maar Paul Litjens zorgde kort daarop voor de gelijkmaker. Dubois bracht opnieuw uit een strafcor- ner de ruststand op 1—2. Hans Kruize. Wouter Leefers en Paul Lit jens bepkalden na rust de eindstand op 4—2. De andere uitslagen van de eerste dag zijn: Schotland-Spanje 0—3 (0—1) en West Duitsland-Frankrijk 7-0 (4-0). MOLENBEEK De Belg Michel Pollentier is winnaar geworden van de Ronde van België. In de laatste etappe die uit twee delen bestond, kwam zijn leiderspositie niet meer ln gevaar. Het eerste deel van de laatste etappe leverde een zege op voor de Belg Walter Planckaert. Hij won de sprint van een grote groep. De Nederlander Hennle Kuipers eindigde ln een tweede groep die ruim anderhalve minuut achterstand had. Piet van Katwijk won het tweede deel. een criterium over 70 kilometer, waarbij het peloton en masse over de eindstreep kwam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13