In Darra zijn wapens op straat te koop rllsullalll !t s Spoedig goed leerplan maatschappijleer Andriessen en Aantjes betreuren uitblijven van bezuinigingsnota FAMILIEBERICHTEN .Sociale training alleen onvoldoende" Ie Taxichauffeur van geld beroofd Nieuwe boeken Vrijbuitersrijk in Pakistan :T||JDAG 2 APRIL 1976 TROUW/KWARTET 11 scht, 2 april 1976 iuslaan 4 Soli Deo gloria! Ie namens mijn vrouw en kinderen, wil ik allen, die bij p 50 j. ambtsjubileum op 21 maart en daarna, in welke m ook. hun medeleven toonden, daarvoor hartelijk ken. ds. J. E. Visser Ido Ambacht. Godewijckstr. 95. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. dankbaarheid herdachten wij op 31 maart j.L het den huwelijk van onze ouders Lukas Potman en Aagje ten Klooster Kinderen en Kleinkinderen Zeer onverwacht riep de Here tot Zich mijn innig geliefde Man, onze lieve Vader en Grootvader Menko Fokko Dijksterhujs op de leeftijd van 63 jaar. Want ik ben er zeker van. dat het lijden van de tegenwoordige tijd niet opweegt tegen de heerlijkheid die over ons geopenbaard zal worden. Romeinen 8:18 Winsum (Gr), 31 maart 1976 Geert Reindersstraat 10 C. J. Dijksterhuis-Ubbens Groningen: Henri Zijldijk: Anta en Dick, Niek Baarn: Gonda Groningen: Korrie Zuidhorn: Ineke Winsum: Mea De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op maandag 5 april 1976 om 14.00 uur in de Geref. Kerk te Zijldijk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in het dorpshuis te Zijldijk. Zeer onverwachts werd uit onze familiekring weg genomen onze geliefde Zwager en Oom Menko Fokko Dijksterhuis geliefde echtgenoot van C. J. Ubbens. op de leeftijd van 63 jaar. Zijn geloven werd aanschouwen. Winsum (Gr.), 31 maart 1976 Loppersum: A. F. Hopma-Ubbens W. H. Hopma Bedum: J E. Oosterhof Uithuizen: J. P. Hammmga E. H. S. Hamminga-Klatter Groningen: F. Hamminga Groningen: R. Hamminga G. Hamminga-Oosterheerd Utrecht: M. Wijnen-Hamminga A. Wijnen Heinkenszand: R. Hamminga C. Hamminga-Fraanje neven en nichten. Op Zijn tijd heeft God plotseling tot Zich genomen onze gewaardeerde Vriend, de heer Menco F. Dijksterhuis op de leeftijd van 63 jaar Moge zijn vrouw en kinderen troost vinden uit zijn geloof in Jezus Christus. Winsum, 31 maart 1976 Middelstum: Fam. S. L. Vinhuizen Bedum: Fam. H. M. Wiersema Westerwijtwerd: Fam. G. A. van der Ploeg ..De Heer is mijn Herder" Voor ons nog onverwacht heeft de Here tot Zich genomen onze lieve zorgzame Vader, Groot- en Overgrootvader Arie Baas weduwnaar van Johanna Neeltje de Heer op de leeftijd van 81 jaar. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Rotterdam, 1 april 1976 Wilgenlei 104 A. Aan huis geen bezoek geen bloemen Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7-7.30 uur in de Vredevorstkerk. aan de Wil- genplaslaan 200 (hoek Teldersweg) en na de rouw dienst. De rouwdienst wordt gehouden D.V. dinsdag 6 april om 1.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Crooswijk" om ca. 2.45 uur. Heden behaagde het de HEERE, na een kortston dige ziekte, van ons weg te nemen mijn dierbare Man. onze zeer geliefde en zorgzame Vader, Schoonvader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom Leendert Jan van Ree op de leeftijd van bijna 77 jaar. Dat Psalm 119:32 ber. zijn zielsbeleving was. is ons tot troost. Krimpen a. d. IJssel. J. A. Th. van Ree-van Willigen Papendrecht, J. Versluis-van Ree C. L. Versluis Henk, Conny Lekkerkerk, L. van Ree M. P. van Ree-van de Berg Dert, Marian Krimpen a. d. Lek, A. van Ree A. van Ree-van Delft Colinda Krimpen a. d. IJssel, A. J. van Willigen en verdere familie Krimpen a. d. IJssel, 31 maart 1976. Vijverlaan 140. Geen bloemen. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer Voorschoterlaan 51, Rotterdam. Bezoek cn gele genheid tot condoleren aldaar vrijdag van 20.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 16.00 tot 16.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 5 april a.s. in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. Koningin Wilhelminaplein, Krimpen a. d. IJssel. Aanvang van de dienst om 13.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben in het familiegraf op de begraafplaats „Crooswijk" te Rotterdam. Vertrek vanaf het kerkgebouw om 13.45 uur. Aankomst in de kapel op de begraafplaats om plm. 14.30 uur. In de verwachting van het eeuwige leven is van ons heengegaan onze geliefde, zorgzame Moeder en Oma Geertrui Poot-Kegel op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam: H. Poot. Rotterdam. 30 maart 1976 Correspondentie-adres: Aelbrechtskolk 21 Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren zaterdag van 19.00- 19.30 uur in de rouwkamer aan de Mathenesser- laan 282 (hoek Claes de Vrieselaan). De rouwdienst zal gehouden worden maandag 5 april a.s. in de kapel van de algemene be graafplaats „Hofwijk", Delftweg 230 te v.m. Over- schie om 14.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Toch nog vrij plotseling is rustig ontslapen in de leeftijd van 82 jaar onze geliefde Moeder en Oma Jannetje van Weele-Velthuizen Weduwe van A. van Weele Amsterdam: C. van Weele Doorn: W. Elzenga-van Weele J. A. Elzenga Jasper (Can.): A. Nicholson-van Weele J. L. Nicholson Jeannette en Peter Lloyd Ermelo, 31 maart 1976 Hanengewei 7 Corr. adres: J. A. Elzenga, Schimmelpenninck van de Oyenlaan 6. Doorn. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden zaterdag 3 april om 10.30 uur op de Algemene begraafplaats te Ermelo. Voorafgaande wordt een rouwdienst gehouden in de rouwkamer, Rozenlaan 1 te Erme lo. Aanvang 9.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop der begrafenis in de aula van de be graafplaats. Psalm 4 3 berijmd In Jezus ontslapen onze lieve zorgzame Moeder, Oma en Nicht Hester Jannetje van der Sluis geboren Moerkerken op de leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam: A. van der Sluis Rotterdam 31 maart 1976 Zegenstraat 25b Geen bloemen Gelegenheid voor condoleance en rouwbezoek in de rouwkamer van het „Ikaziaziekenhuis" Montes- soriweg 1, Rotterdam-Zuid, zaterdagmiddag van 4.00 uur tot 4.45 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden maandagmid dag 5 april te circa 3.15 uur op de begraafplaats van de Hervormde Gemeente van Charlois aan de Charloisse Lagedijk 680 Vooraf zal er een rouwdienst worden gehouden in de kapel van de begraafplaats; aanvang 2.45 uur. Vertrek vanaf gebouw „De Vliet", Boergoensevliet 18 om 2.30 uur. In de blijdschap van haar geloof is naar haar Heiland gegaan onze zeer lieve Zuster, Be huwdzuster en Tante Anje Nagel-Helder op de leeftijd van bijna 75 jaar, sinds 18 juni 1954 weduwe van Aldert Nagel ..Wat God doet. is welgedaan." Haren (Gr.), 31 maart 1976 Haren <Gr.): R. E. Helder 't Zandt: R. Helder-Deelman Haren (Gr.): T. Helder C Helder neven en nichten Geen bezoek aan huis Geen bloemen Condoleantiebezoek zaterdag 3 april a.s. van 7 tot 8 uur in „Ons Centrum" te Haren De rouwdienst vindt plaats maandag 5 april a.s. om 2 uur in de Geref. kerk te Bergum (Fr.), waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Op 30 maart overleed in alle rust onze lieve Moeder Petronella Wilhelmina de Groot sinds 1945 weduwe van J. C. Groenenberg. in de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam: C. J. Groenenberg. Vleuten, 2 april 1976. De begrafenis vond heden in stilte plaats. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder. Zuster, Schoonzuster en Tante Margaretha Anna Swen weduwe van Jacob Mink op de leeftijd van 82 jaar. Zij wist zich in leven en sterven geborgen in de hoede van haar Heiland. Vlaardingen: T. Swen-Mink Th. Swen en verdere familie Harderwijk, 31 maart 1976. De Wittenhagen 81. Correspondentie-adres: Hofsingel 19, Vlaardingen. Liever geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum van de Monuta Stichting, Beetsstraat 17 te Harder wijk. De begrafenis zal plaatshebben maandag 5 april om 12.30 uur op de algemene begraafplaats te Harderwijk. Daaraan vooraf zal om 11.30 uur een rouwdienst worden gehouden in genoemd rouw centrum. In de aula op de begraafplaat is na afloop van de plechtigheid gelegenheid tot condoleren. Heden nam de Here geheel onverwacht tot Zich. Zijn kind, onze Vader en Grootvader Franciscus Arnold weduwnaar van Hester Alberdina van Essen in de ouderdom van ruim 76 jaar. Woerden: A. A. Knegt-Arnold R. B. Knegt Saskia Rudi Bram Rotterdam: P. Arnold S. Arnold-Horio Alwin Rotterdam: G. C. B. de Visser-Amold D. de Visser Rotterdam, 30 maart 1976 Springerstraat 230 Corr.-adres: A. A. Knegt-Arnold Jan Voermanstraat 4, Woerden Geen bezoek aan het woonhuis. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 3 april om 11 uur in de Verrijzeniskerk, Springer- straat 340, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingse- weg 334 om 12 uur. Gelegenheid tot condoleren zaterdagmorgen van 10.15-11 uur in de Verrijzeniskerk. Heden nam de Heere tot onze droefheid plotseling uit ons midden weg mijn geliefde Man, onze Vader, behuwd- en Grootvader, Broer, Zwager en Oom. de heer Jan Pulleman echtgenoot van Gerritdina Alberta de Greeff op de leeftijd van 70 jaar en 7 maanden. De Heere sterke ons in dit zo smartelijk verlies. Vaste rots van mijn behoud. Gez. 83. Ons van uw deelneming overtuigd houdend, uit aller naam: G. A. Pulleman-de Greeff Oude-Tonge, 1 april 1976. Grijsoord 4. Geen bloemen De begrafenis zal D.V. plaatshebben op maandag 5 april a.s. des namiddags 2.00 uur op de alg. be graafplaats te Oude-Tonge. Gelegenheid tot condoleren vrijdag en zaterdaga vond van 7-9 uur en na de begrafenis in het Bejaardencentrum, Bernhardstraat 27. Heden heeft de Here tot Zich genomen onze ge liefde Broer, Zwager en Oom Derk Meerten Oosting op de leeftijd van 74 jaar echtgenoot van L. K. Emmelkamp Kraggenburg (N.O.P.): G. Rutgers-Oosting J. Rutgers en kinderen Bedum: H. Oosting Appingedam, 31 maart 1976. DANKBETUIGING De zeer grote belangstelling en hartelijkheid welke wij tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde, onvergetelijke Man, onze lieve Vader en Opa Pieter Buitelaar van zo vele kanten mochten ondervinden, hebben ons ten zeerste getroffen. Daarvoor betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. M. N. Buitelaar-Schut Peter - Elly en Ilse Jaap - Ina Naaldwijk, april 1976 Kleine Woerdlaan 51. Voor de vele en hartelijke blijken van medeleven ons betoond na het overlijden van mijn lieve Vrouw, onze Moeder en Oma Reina Johanna Elema betuigen wij allen onze hartelijke dank Uit aller naam A. Knol Kinderen en Kleinkinderen Groningen, april 1976 Gorechtkade 114 Inplaats van kaarten Graag zouden wij ieder persoonlijk hebben bedankt voor het medeleven en de belangstelling tijdens de ziekte en ha het overlijden van onze Zuster Neeltje Elizabeth van Bemmel. De deelneming zowel door persoonlijke als schriftelijke condoleantie en de aanwezigheid bij de teraardebestel ling was echter zo groot, dat wij genoodzaakt zijn u op deze wijze daarvoor hartelijk dank te zeggen. Het heeft ons bijzonder gesterkt in deze moeilijke tijd. Familie van Bemmel. Woerden. Utrechtsestraatweg 25. IN PLAATS VAN KAARTEN De vele blijken van belangstelling en medeleven, onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man. onze Vader en Opa Berend Hendrik Rensink zijn ons tot grote steun geweest. Daarvoor betuigen wij u onze hartelijke dank. G. W. Rensink-Pennings en kinderen Aalten. april 1976 ,,'t Heegt", Heegtweg 3. Het hartelijke medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man, onze Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Jan van Vliet heeft ons veel troost gegeven. Daarvoor onze hartelijke dank. Uit aller naam: M. van Vliet-Heemskerk. Brouwerstraat 116, Rijnsburg. .n onze onderwijsredactie TRECHT Er moet zo snel mogelijk een goed leerplan en een ehoorlijke opleiding van leraren komen voor het vak maat- chappijleer. Dit zegt de Nederlandse Vereniging van Leraren laatschappijleer in een brochure getiteld „Maatschappijleer, en vak apart". al. ie vereniging erkent dat de situatie an het vak maatschappijleer verre an rooskleurig is. „Geen wonder", :hrijft Harm Lamberts in de brochu- de inhoud van het vak is onduide- jk. er zijn geen behoorlijke leermid- Belen en elke leraar die iets van de ïaatschappij afweet (welke leraar eet dat niet) kan het vak geven, ooral geschiedenisleraren en odsdienstleraren nemen de uren laatschappijleer voor hun rekening, let gevolg is dat het vak zich niet ed kan ontwikkelen en daarom :t serieus wordt genomen. De Ver- niging van Leraren in de Maat- chappijleer bepleit een meer des- undige aanpak van dit vak dat in 968 op alle scholen van voortgezet nderwijs verplicht werd. Maatscha- lijleer moet volgens deze leraren eorden opgevat als politieke en soci- le vorming. Sociale training alleen is ivoldoende. Het gaat er om dat ook kennis maken met de /Xiesultaten van de maatschappijwe- enschappen. ij moeten iets afweten van het Matschappelijk en politiek gebeu- en, ze moeten leren een eigen oor- ieel te vormen en zich oefenen in het luiten en tot gelding brengen van hun 'igen ideeën. Dat kan op vele manie- door informatie, door discussies, itellen. rollespel. het maken van collage, enzovoort. Eigen oordeel s angst voor indoctrinatie via maat schappijleer is niet op zijn plaats. aldus de brochure. Het gaat er in dit vak juist om dat leerlingen in staat worden gesteld zich een eigen oordeel te vormen. „Of de leerlingen kritisch of behoudend willen worden, gaat de leraar maatschappijleer niets aan. Het is zijn taak de leerlingen te hel pen bij het maken van eigen keuzen." tenslotte bepleit de vereniging dat zo spoedig mogelijk begonnen wordt met een opleiding van tweede- en derdegraadsleraren aan de sinds 1970 bestaande nieuwe opleidingsinstitu ten. Leraren aan gymnasia en athe nea zouden een universitaire studie achter de rug moeten hebben in soci ologie, politicologie of culturele antropologie. Afgestudeerden in de maatschappijwetenschappen zouden op z'n minst een bijvak in deze rich ting moeten kiezen. Van een verslaggever ROTTERDAM De 36-jarige taxi- chaffeur H. M. van Vessem uit Rot terdam is in de nacht van woensdag op donderdag in zijn taxi neergesla gen en beroofd van zijn portefeuille en zijn polshorloge. Met een her senschudding is hij in het ziekenhuis opgenomen. Volgens de taxichauf feur ging het om twee mannen van ongeveer twintig jaar, die na de bero ving wegreden in een personenauto. Brief aan mijn moeder", door Geor ges Simenon. Uitg. Bruna, Utrecht, 90 pag., prijs 12,50. In 1974, drie-en-een-half jaar nadat zijn moeder op 91-jarige leeftijd was overleden, schreef Simenon een brief aan haar. Daarin probeert hij iets meer te begrijpen van zijn moeder, die hem in wezen toch vreemd bleef. Hij duidt voorvallen uit haar jeugd en, later, haar reacties op zijn welstand en bekendheid. Simenon gaat hierbij eerlijk te werk en het bijzondere is dat hij nergens neer haalt, dat steeds de genegenheid in alles blijft doorklinken. Bruna maak te er een mooi uitgaafje van, in linnen band. De vertaling is niet vlekkeloos (op één pagina: waaronder in plaats van: onder wie. en: enkele, in plaats van: enkelen. Het betreft nl. perso nen en geen zaken). ajk Chinees eten, S. Hatano. Uitg. Zomer en Keuning. 95 blz - 14.90. Zwaar weer zeilen, door K. Adlard Coles. Uitg. Hollandia, Baarn. 5e her- zinee aangevulde druk. 382 blz - 42.50. Koningen van de bokssport, deel 2. door E van Opzeeland. Uitg. De Boe kerij. Baarn. 256 blz- 19.90. Bij uitgeverij Veen. Wageningen zijn twee herdrukken verschenen als pa perback: De Dubbelganger (2e druk; 224 blz - 9) van F. M. Dostojewski en Hadzji Moerat (4e druk; 159 blz - 8) van L. N. Tolstoj. Een bloedhete vrijdag, een roman van M. G. Dellin met als onderwerp gewapende bankoverval. Uitg. Veen. Wageningen. 302 blz - 22.50 DARRA, (UPI) In de stad Darra, waar het stamhoofd de wet voorschrijft, maken de mensen wapens. Zij verkopen een waterstraalpistool voor 40 Pakistaanse roepi's. ongeveer 4 dollar, een wandelstok-pistool voor 10 dollar, een automatisch machinepistool voor 200 dollars. Men kan er ook nog Winchesters, Wcbley's, 32 kalibergeweren en dubbelloopsgeweren kopen. DEN HAAG de fractieleiders Andriessen (KVP) en Aantjes (AR) zijn teleurgesteld over het lange uitblijven van de bezuini gingsnota van de regering. Zij zullen echter geen poging doen de regering te dwingen de nota eerder dan half mei, de datum die minister Düisenberg deze week noemde, in de Kamer te brengen. De WD-fractieleider Wiegel heeft steeds kleiner wordt. De fractielei- zijn collega's van KVP en AR giste ren per brief al aangekondigd dat hij de regering zal interpelleren over het uitblijven van de nota, als Aantjes en Andriessen dat zelf niet doen. De Kamer nam zoals bekend in okto ber een motie van Andriessen en Aantjes aan waarin de regering ver zocht werd in februari van dit jaar een nota over beleidsombuigingen uit te brengen. Deze week deelde minister Duisenberg in antwoord op VVD-vragen mee dat de nota pas omstreeks 15 mei verwacht mag wor den. KVP en AR waren niet erg tevre den over deze gang van zaken, te meer niet omdat de mogelijkheid dit jaar nog bezuinigingen te bereiken zo ders waren echter niet van plan open lijk te reageren, maar werden door de brief van Wiegel wel gedwongen tot een openlijke reactie. Weinig tijd In een officiële verklaring zegt Andriessen nu dat er maar weinig tijd voor inspraak overblijft. „Deze gang van zaken verplicht de regering wel met een goed stuk werk te ko men." aldus Andriessen. Hij houdt vast aan de mogelijkheid dat er ook dit jaar al bezuinigd gaat worden. Aantjes zegt van het kabinet grotere besluitvaardigheid verwacht te heb ben. Een bezoeker krijgt het gevoel dat hij eeuwen geleden leeft als hij door een nauwe straat loopt, rechts afslaat en een zestal winkels passeert. In deze winkels hurken mannen op de smeri ge vloeren in lemen barakken. Zij maken geweerkogels en patronen in alle maten. Zij monteren revolvers, pistolen, en automatische wapens, die in winkels verderop in een nauwe steeg gemaakt worden. In de winkel waar pistolen gemaakt worden is de elektriciteit het enige dat je nog doet denken aan de industriële revolutie. Deze wordt gebruikt om de primitie ve katrol- en wielenmachines te assis teren bij hun werk. Twee lampeperen geven nog minder licht dan de rood- of witgloeiende gereedschappen, die nodig zijn om het metaal in geweerlo pen om te vormen. Een geweersmid houdt op een ge weerloop te beslaan. Achter hem hangen portretten van Mohammed Ali Jinnah, de stichter van Pakistan in de tijd van de afsplitsing van In dia, en van Saoediarabische koning Feisal. Deze laatste werd vorig jaar door zijn neef om het leven gebracht. Anderhalve dag „Ik kan in anderhalve dag een geweer maken" zegt het stamhoofd via een tolk. „Een dubbelloopsgeweer zou mij 20 dagen kosten. Soms is het erg moeilijk om de woor den van de mannen te verstaan om- nauwe straat van eeuwen geleden dat buiten op straat eventuele ko pers aan het schieten zijn. Zij testen de koopwaar en geven het dorp, 32 kilometer ten oosten van de Khyber- pas, een sfeer van een dorp in het oude westen van Amerika. In de hoofdstraat lacht sultan Akbar over de bezoekers, die bij ieder schot een pijnlijk gezicht trekken. Akbar duwt geweer na geweer in de handen van de bezoekers terwijl hij constant hen probeert te overreden er één te kopen. „Geen problemen met de douane, en er is geen wet hier." zegt hij. Hij vertelt verder dat hij in de fabriek werkte totdat, een geweerkogel, waaraan hij aan het werken was ort- plofte. Sinds die tijd verkoopt hij de geweren. De geweren zijn erg primi tief vertelt een gids, maar het is natuurlijk wel zo, dat als je er mee schiet en je schiet raak. de persoon wel dood is. De werklieden werken zeer nauwge zet. zelfs met het stempelen „Made in China" op een duplicaat van een Chinees machinepistool en bij het overnemen van een serienummer op een Winchester. Darra is in de noord-westelijke gren sprovincie van Pakistan. Het is een gebied met bijna ontoegankelijke bergen en er ligt een woestijn in het zuiden. De provincie is verdeeld in stammenrijken, waar maar enkele of helemaal geen wetten zijn. Stamhoofden geloven niet in gren zen. Zij hebben langdurig gekeken naar een centrale regering, zowel Brits of Pakistaans, zoals een slan genvreter kijkt naar een cobra. De Provincie is lange tijd een bron van moeilijkheden voor de regering van de minister-president Bhoettos ge weest, die )n Islamad zetelt. Van officiële zijde zegt men echter dat er in de afgelopen jaren vijande lijke invallen zijn geweest. De rege ring heeft geprobeerd wegen aan te leggen, ziekenhuizen en scholen te bouwen en voedseldiensten op te zetten zonder dat de stamhoofden het gevoel zouden krijgen dat zij hun onafhankelijkheid zouden verliezen. De centrale regering vordert lang zaam. De reden voor voorzichtigheid is simpel: de pathaanse stammen staan bekend om hun localiteit ten opzichte van elkaar, hun moed en onverschrokkenheid in het gevecht. Iedere gezegende van hen draagt een geweer over de schouder en een met geweerkogels gevulde schouderriem over de borst. In zo'n dorp spreekt de verstandige man zachtjes en ontwijkt alle ge vaarlijke plaatsen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 11