Z-Afrika tast diep in beurs voor defensie Europese Raad dreigt te ontaarden in kibbelpartij Israël bezint zich over zijn Arabieren VS: 10,5 miljard voor militaire hulp Libanon wil geen bemoeienis van VN „VS wonnen in Vietnam" Uitgaven met veertig procent omhoog Demonstraties tegen Rocke feller Monetaire zaken, „Tindemans" en verkiezingen op agenda regeringsleiders. Rechts klaagt drie ministers aan in Spanje Besprekingen Hoessein-Ford afgesloten Jonge vrouw (in coma) mag sterven Sowjet-Unie gispt Sadat DONDERDAG 1 APRIL 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 KAAPSTAD(Reuter,AP) Zuid-Afrika wil het komende begro tingsjaar veertig procent meer uitgeven voor zijn strijdkrachten. De post voor defensie op de nieuwe begroting is 4,4 miljard gulden. Vergeleken met twee jaar geleden betekent dat bijna een verdubbeling. Om deze snelle stijging te kunnen bekostigen zullen de Zuidafrikanen meer moeten betalen voor hun sigaret ten, sterke drank en benzine. Minister van financiën Owen Hor- wood vertelde gisteren het parlement dat hogere uitgaven voor de strijdkrachten nodig waren in ver band met de toenemende spannin gen in zuidelijk Afrika. 'Politieke ont wikkelingen in zuidelijk Afrika vra gen duidelijk om een verhoging van de Zuidafrikaanse inspanningen voor defensie en een versterking van de economische en militaire voorberei ding' aldus de minister. Hij zei met nadruk dat Zuid-Afrika 'geen agressieve bedoelingen' had, maar dat het zijn regering alleen te doen was om een zo goed mogelijke verdediging van de Zuidafrikaanse grenzen. Eind vorig jaar raakte Zuid- Afrika betrokken bij de strijd in het naburige Angola, maar sinds vorige week zaterdag zijn er geen Zuidafri kaanse troepen meer op Angolees grondgebied. Veel Zuidafrikanen zal de stijging van de defensie-lasten nog zijn mee gevallen, want er was de afgelopen weken sprake van een verhoging met meer dan vijftig procent. Een bijko mende kostenverzwarende factor voor Zuid-Afrika is dat het verleden jaar september zijn munt-eenheid (de rand) met 17,9 procent in waarde liet zakken ten opzichte van oe dollar. Zuid-Afrika produceert zijn meeste wapens zelf, maar moet daarvoor wel veel grondstoffen invoeren en dat is door koerswijziging van de munt dus duurder geworden. Behalve voor strijdkrachten zal Zuid- Afrika ook meer eaan uitgeven voor onderwijs. In het komende begro tingsjaar (ingaande 1 mei) zal daar voor 15,6 procent meer zijn uitgetrok ken dan in het vorige. Zes landen hebben bij de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties een resolutie ingediend, waarin Zuid- Afrika wordt bevolen Angola volledig schadeloos te stellen voor wat het daar heeft aangericht. In de resolutie wordt Zuid-Afrika streng veroor deeld voor zijn „agressie" en „schen ding van de soevereine rechten" van Angola. Daarmee wordt gedoeld op het optreden van Zuidafrikaanse troepen in Angola. De tekst van de resolutie circuleerde afgelopen week einde al. Er kwam toen verzet van de kant van de westerse landen en Chi na. De zes indieners (Benin, Guyana, Libië, Panama, Roemenië en Tanza nia) hebben daar geen reden in gezien de tekst wat af te zwakken. Daarom zal de resolutie het zeer waarschijn lijk niet halen. De Verenigde Staten geven er de voorkeur aan zich van stemming te onthouden. De Zuidafrikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Roelof Botha, heeft het optreden van zijn land in Angola verdedigd voor de Veilig heidsraad. Hij verklaarde dat de mili taire acties in Angola strikt beperkt waren gebleven tot bescherming van de Cunene-stuwdam, die van het grootste belang is voor Namibië, dat Zuid-Afrika bezet houdt. Ambassa deur Botha wees erop dat Zuid- Afrika miljoenen dollars had gesto ken in het Cunene-project. PARIJS (UPI) Generaal William Westmoreland, oud-bevelhebber van de Amerikaanse troepen in Vietnam, vindt dat de Verenigde Staten in Vietnam een militaire overwinning hebben behaald, maar dat de politici alles hebben bedorven. De generaal (inmiddels gepensioneerd) rei dat voorde Amerikaanse club in Parijs. „Wij wonnen elke slag. De Amerikaanse traditie om nooit een oorlog te verliezen is ongeschonden", zei Westmoreland. Verder had de pers veel bijgedragen aan de Amerikaanse nederlaag in Vietnam, zo meende de militair. Westmoreland was commandant in Vietnam van 1964 tot 1968, de periode waarin langzaam duidelijk werd dat opvoering van Amerikaanse strijdmacht aldaar niet tot een militaire overwinning leidde. Vervolg van pagina 1 President Franjleh heeft Waldheim vriendelijk bedankt voor zijn medele ven met Libanon, maar de bemoeie nis van de Verenigde Naties afgewe zen. De president die een gezamenlij ke verklaring uitgaf met Camllle Chamoen, de minister van binnen landse zaken en leider van de militie van de nationale Liberale Partij, zei dat hij alle hoop vestigde op het initiatief van de Syrische broeders. Ook de socialistische leider Joemblatt verwierp het initiatief van Waldheim als een inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Libanon. Joemblatt verklaarde giste ren dat hij onder zware druk van Syrië stond om een wapenstilstand te accepteren. Naar zijn zeggen zijn langs de grens tussen Libanon en Syrië 17.000 Syrische militairen sa mengetrokken. Tegenover verslagge vers sprak hij de hoop uit dat deze troepen de linkse krachten in Liba non zouden bijspringen aangezien „het de taak van Syrië is alle bevrij dingsbewegingen in de Arabische we reld te steunen". Hij leek de Syrische troepen echter eerder als een bedrei ging te ervaren. Wel toonde hij enig enthousiasme voor het eerder door president Sadat gedane voorstel om een Arabisch vredeskorps naar Liba non te sturen. De Egyptische president Sadat, die momenteel een bezoek aan West- Duitsland brengt,, heeft gisteren ver klaard geen bezwaren te hebben te gen het jongste Amerikaanse diplo matieke offensief om een einde te maken aan de burgeroorlog in Liba non. Wel waarschuwt hij Syrië en de Sowjet-Unie zich niet in te laten met de burgeroorlog. Tijdens een persconferentie op de derde dag van zijn bezoek herhaalde de president zijn voorstel om een Arabische vredesmacht naar Liba non te sturen, mits Libanon hiermee akkoord gaat. „Mijn leus is: handen af van Libanon. Dit is van toepassing op buitenlandse naties als de Sowjet- Unie of andere landen en op bepaalde elementen van de Baëthpartij in Sy rië", aldus de Egyptische president. De Egyptische president verklaarde van te voren door de Verenigde Sta ten op de hoogte gesteld te zijn van het bezoek van de Amerikaanse di plomaat Dean Brown aan Libanon. De strijd tussen christenen en mos lims in Beiroet is gisteren in alle hevigheid doorgegaan. De radio van de falangisten deed een beroep op de wereld onmiddellijk iets te onderne men om aan de burgeroorlog een einde te maken. In de afgelopen 24 uur zouden er in Beiroet en omgeving Tenminste zestien mensen wer den gisteren in de Australische stad Sydney in hechtenis geno men bij een botsing tussen de politie en studenten die demon streerden tegen het bezoek van de Amerikaanse vice-president Rockefeller aan Australië. Roc kefeller maakt een rondreis door tal van landen. naar schatting 110 doden en 180 ge wonden zijn gevallen. De Amerikaanse minister van defen sie, Donald Rumsfeld, liet gisteren weten dat er op het ogenblik nog geen plannen bestaan om de naar schatting 1450 Amerikaanse burgers in Libanon te evacueren. Geruchten in deze richting deden de ronde aan- gez.en eenheden van de Amerikaanse zesde vloot zijn opgestoomd naar het oostelijk deel van de Middellandse Zee. STOCKHOLM (UPI) Tijdens zijn bezoek aan Zweden heeft de Joego slavische president Tito op een persconferentie tegegeven dat er in zijn land politieke gevangenen zijn. Tito zei dit in antwoord op vragen van Journalisten over beschuldigin gen van Amnesty International. „Dat klopt ja, in Joegoslavië net als in elk ander land. De meeste gedetineerden in mijn land zijn stalinisten en die willen we niet in Joegoslavië. We wil len chaos voorkomen." De regeringsleiders die in Luxemburg worden verwacht: Anker Jörgersen van Denemar ken, Cosgravc van Ierland, Schmigd van West-Duitsland, Wilson van Groot-Brittannië, Den Uyl van Nederland, Tinde mans van België, Thorn van Luxemburg, Moro van Italië en Giscard d'Estaing van Frank rijk. door Bert van Panhuis LUXEMBURG De regeringsleiders van de negen landen van de Europese Gemeenschap beginnen vandaag hier in Luxemburg een tweedaags topoverleg, dat alles in zich heelt om te ontaarden in een forse kibbelpartij. En daarmee zou het toch al niet bijster grote gezag van de Europese Gemeenschap en de 'Europese Raad', zoals het topoverleg officieel heet, opnieuw een flinke dreun krijgen. In het „Europacentrum Kirchberg" komen hoogstwaarschijnlijk drie hoofdproblemen aan de orde: de mo netaire situatie, het rapport- Tindemans en de verkiezingen voor een Europees Parlement. De mone taire perikelen liepen enkele weken geleden uit op het uittreden van de Franse frank uit de zogenaamde 'muntslang'. Deze slang is het sys teem, waarbij de munteenheden van de Beneluxlanden, West-Duitsland en de Scandinavische landen met uit zondering van Finland met een on derling waardeverschil van hooguit 4,5 procent 'zweven' ten opzichte van andere munteenheden. Door de ver wikkelingen op het Franse front stond enkele dagen later het bestaan van de gehele slang op het spel. Le moeilijkheden met de Franse frank zitten vooral de Franse presi dent Valery Giscard d'Estaing be hoorlijk dwars. Tegen de zin van zijn adviseurs in, onder wie minister Je an-Pierre Fourede van financiën, besloot de president vorig jaar zomer dat de Franse frank weer zou toetre ten tot de muntslang, nadat Frank rijk een jaar eerder was uitgetreden. Parlement Giscards adviseurs vonden de omstandigheden voor nieuwe toetre ding veel te ongunstig en stelden dat de frank snel weer onder grote span ning zou komen te staan. In het Israëlische parlement is giste ren gesproken over de ongeregeldhe den die dinsdag in Galllea plaats vonden. Melr Wilner, de Joodse leider van de overwegend Arabische com munistische partij diende een motie van wantrouwen in tegen de regering Rabin wegens opzettelijk hard optreden tegen de 400.000 Arabieren in Israël. Premier Rabin reageerde met de tegenbeschuldlging dat de communisten de Arabieren tot ge weld aanzetten en dat ze probeerden de betrekkingen tussen Joden en Arabieren te schaden. De motie van Milner werd met overgrote meerder heid door het parlement verworpen. Alleen de vier leden van de Rakach partij, twee Joden en twee Arabieren, stemden voor de motie. Oud-premier Golda Melr heeft in een toespraak tot immigranten uit Groot-Brittannië gezegd dat Israël zich niet schuldig hoeft te voelen over de behandeling van de Ara bische bevolking. Minister van justi tie, Zadok, verklaarde dat de onrust onder de Israëlische Arabieren niet moet worden overdreven. De ge welddadigheden in Galllea waren niet bedoeld als een opstand van de Arabische burgers, aldus de mi- VerCTllldsel nis ter. werk uit medeleven met de familie van de Jongen. De Israëlische politie heeft gisteren in Galllea druk gepatrouilleerd. Tot ernstige ongeregeldheden lijkt het echter nergens te zijn gekomen. Met spanning wordt uitgekeken naar wat de Raad zal beslissen over de rechtstreekse verkiezingen voor het Europese parlement. Deze zou-< den volgens draaiboek in mei 1978 moeten plaatsvinden. Vanuit het parlement zelf is er de afgelopen weken eergisteren nog door EP- voorzltter Spenale op aangedron gen de knoop door te hakken. De vraag of de verkiezingen recht streeks moeten zijn lijkt nauwelijks meer een punt De belangrijkste twijfelaars waren Frankrijk en Groot-Brittannië. De Franse presi dent heeft zich, ondanks sterk verzet van de gaullisten, akkoord verklaard en de Britse minister van buiten landse zaken Callaghan waarschijnlijk de volgende premier is eveneens voorstander van rechtstreekse verkiezingen. Het is wel onwaarschijnlijk dat de datum nu al wordt bepaald. Eerst moet de zetelverdeling binnen het parlement worden vastgesteld en vooral Frankrijk zal hierbij dwars liggen. De kleinere landen willen na melijk pen „oververtegenwoordi ging" en Parijs voelt daar niets voor. Gisteren zijn de slachtoffers van de demonstraties van dinsdag begra ven. „Met onze geest en ons bloed zullen we voor Jouw sterven. Gall lea", zongen de Arabieren die achter de baar liepen van een 15-Jarige Jon gen die dinsdag in het GaÜlese KJar Kana om het leven kwam. De meeste dorpelingen bleven weg van hun De Britten willen daarnaast eerst een uitspraak van het eigen parle ment over de Europese verkiezingen en beide delegaties zullen hun best dan ook wel doen om gedaan te krijgen dat de nieuwe top een beslis sing neemt. De datum mei 1978 is dan zo goed als zeker een onhaalbare kaart geworden. Giscard heeft er dus grote behoefte aan de bittere pil deze twee dagen van een mooi verguldsel te voorzien. In de allereerste plaats zou hij van plan zijn de Nederlandse delegatie de mantel uit te vegen omdat minis ter Duisenberg van financiën gewei gerd heeft op Frans verzoek de gul den op te waarderen. Die kritiek is al eerder geuit en Duisenberg heeft toen gezegd dat Nederland zelf wel uitmaakt wat het met z'n munteen heid doet en daarbij de Franse beve len niet nodig heeft. Om het Franse gezicht te redden schijnen Giscard en zijn delegatie te willen komen met een vorige week door The Economist als 'bizar* om schreven plan. De voorstellen, voor namelijk een idee van Fourcade, ko men er op neer dat er een nieuwe 'slag' komt, waarin alle munteen heden van de EG-lidstaten worden opgenomen, dus ook de zwakke lire en het Britse pond. Daarbij zou het percentage onderling waarde verschil vergroot moeten worden en zouden de deelnemers in de 'slang* gemakkelijk in en uit moeten mogen treden. Wat voor zin heeft zo'n sys teem?, vragen de critici zich af. Andere Franse voorstellen zijn: meer financiële steun voor de 'arme' lan den zoals Italië bij voorbeeld in de vorm van kort lopende kredieten; meer samenwerking tussen de wis selmarkten van de EG; een grotere onafhankelijkheid van de wissel markten van de Amerikaanse dollar; een grotere controle op het systeem van de Euro-dollar, de intern binnen de Europese gemeenschap gehan teerde kunstmatige financiële reken eenheid. Het Franse plan zal het hard te verduren krijgen: de meeste centrale banken in de EG-landen noemen Fourcade's Ideeën 'totaal onpraktisch' en de Westdultse bank heeft het al bestempeld als 'volstrekt idioot'. Four^ade zal het dus zwaar te stellen krijgen met zijn Westdult se collega A pel en bondskanselier Helmut Schmidt, zelf een oud gediende op het ministerie van fi nanciën. Rapport Tindemans De verwachting is dat het rapport van de Belgische premier Leo Tinde mans over de Europese eenwording - aanvankelijk genoemd als 'het' on derwerp van deze topconferentie - wat naar de achtergrond zal verdwij nen. De reacties op het met veel tam-tam geïntroduceerde rapport zijn vrij matig geweest. Vooral de linkse partijen in de EG-landen zijn scheutig met de kritiek, niet in de laatste plaats de Partij van de Ar beid. Maar ook op regeringsniveau zijn de voorstellen van Tindemans niet overal erg enthousiast ont vangen. Frankrijk, om één van de be langrijkste lidstaten te noemen, voelt weinig voor versterking van de Europese commissie, het 'dagelijks bestuur van de gemeenschap, en is ook zeker geen voorstander van een gezamenlijke buitenlandse politiek. Het eigenzinnige optreden van Pa rijs met betrekking tot Angola - eerst steunden de Fransen de FNLA en plots gingen ze ondanks afspraken over een gezamenlijk EO-optreden over tot erkenning van de MPLA- regering. Parijs was toen dus net iets eerder dan de andere EG-landen en maakte daar veel reclame mee. De enigen, die het rapport een duide lijke voldoende hebben gegeven zijn de Westduitsers. Het is echter on waarschijnlijk dat Schmidt een uit gebreide behandeling van het rap port zal weten door te drukken. Het werkstuk van de Belgische premier zou dan worden doorgeschoven naar de volgende Europese Raad, waarschijnlijk in Juli in Den Haag met Nederland als nieuwe voorzitter. Na ongeregeldheden van dinsdag: JERUZALEM (UPI Reuter, AFP, AP) De hevige ongeregeldhe den ln Galllea en op de westelijke Jordaanoever, waarbij dinsdag zes Israëlische Arabieren om het leven zijn gekomen, heeft de discussie in Israël over de verhouding met de in het land wonende Arabieren losgemaakt. De Israëlische kranten besteedden gisteren veel aandacht aan de onge regeldheden. Ze stelden vrij alge meen de Israëlische communistische partij (Rakach) verantwoordelijk voor de incidenten. Deze partij had tot een staking opgeroepen naar aan leiding van het besluit van de rege ring Rabin in Galllea grond van daar wonende Arabieren te onteigenen. Toch vroegen de kranten zich af of er niet een onderzoek moet komen naar de regeringspoliUek tegenover de Arabische minderheid. „Davar" is van mening dat de Iraëlische leiders fouten in hun beleid met betrekking tot deze minderheid verweten kan worden. Deze fouten hebben geleid tot gevoelens van frustratie waar- waarschuwt dat Oalilea geen Cls- Jordanlë is en dat niemand de Israë lische regering het recht kan ontzeg gen om dit gebied te ontwikkelen. MADRID (UPI, Reuter. AP) Een rechtse extremist in Spanje heeft drie Spaanse ministers aangeklaagd door sommige, vooral Jonge. Arable- d^NatUmS? ren in de armen van de extremisten politieke organi satie die in het Spanje van generaal Franco was toegestaan. worden gedreven. „Haftretz" gelooft dat de organisatoren van de staking er belang bij hadden dat er doden De indiener van de aanklacht is zouden vallen. Het blad zegt. zich m leider van een zeer richtend tot de Arabieren in tarael, Sanch0 Conrtsa, leider van een zeer dat „in een democratie de minder heid niet moet doen alsof zij geen rechten heeft". De „Jerusalem Post" WASHINGTON (AP) President Ford van de Verenigde Staten en de Jordaanse koning Hoessein hebben gisteren twee dagen van besprekin gen op het Witte Huis afgesloten. In een verklaring die werd uitgege ven na de tweede ronde van bespre kingen werd gezegd dat de president had herhaald vastbesloten te zullen streven naar behoud van het tempo van de ontwikkelingen naar vrede in het Midden-Oosten. Verder zijn geen bijzonderheden over de besprekin gen meegedeeld. De besprekingen tussen Hoessein en Ford hebben zich geconcentreerd op de vooruitzichten voor een ruil van de door Israël bezette gebieden voor een verklaring van de Arabische buurlanden, waarin deze beloven geen oorlog meer met Israël te zullen voeren. De politiek van de Verenigde Staten concentreert zich op het be reiden van een dergelijke overeen komst. De VS willen informele besprekin gen tussen de verschillende staten in het Midden-Oosten daartoe bevorde ren. Hieraan zal in eerste Instantie niet worden deelgenomen door de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO). rechtse organisatie van oud-strijders en lid van de Beweging. Hij vindt dat de ministers Fraga (binnenlandse za ken) Areilza (buitenlandse zaken) en Garrigues (Justitie) de Beweging heb ben beledigd. ZIJ hebben gezegd dat in Spanje alle politieke partijen bij de wet zullen worden toegelaten, be halve totalitaire. De Spaanse falan gisten hebben nu Juist in hun pro gramma staan dat Spanje „een tota litaire staat" moet zijn en dat er geen plaats is voor politieke partijen. In Spanje wordt de actie van Corvisa niet zo ernstig genomen. Aleen de monstreert zij wel de sterke bezwa ren die er bij rechts leven tegen de zeer voorzichtige hervormingen die de Spaanse regering wil doorvoeren. De (rechtse) veteranen hebben toe stemming gekregen om zondag in Barcelona een demonstratie te hou den. ZIJ willen daarmee het einde van de burgeroorlog (1 april 1939) herden ken. Linkse groeperingen hebben bij de gouverneur gevraagd zondag te mogen betogen voor algehele amnes tie voor politieke gevangenen. Zij hebben daar nog geen antwoord op gekregen. Ook in Madrid staan er voor zondag zowel linkse als rechtse demonstraties op het programma. De autoriteiten vrezen daar ernstige moeilijkheden. TRENTON (AP) Het hoogge rechtshof van New Jersey heeft gis teren de vader van Karen Anne Quinlan tot haar wettige vertegen woordiger benoemd en verklaard dat de jonge vrouw die al bijna een jaar in coma ligt, mag sterven indien ge zaghebbende medische autoriteiten met hem van mening zijn dat er geen redelijke hop is dat zijn dochter ooit nog zal herstellen. MOSKOU (UPI) De Sowjet-Unie heeft gisteren officieel gereageerd op de verbreking door Sadat van het vriendschapsverdrag tussen Egypte en de Sowjet-Unie. In een verklaring van de Sowjet autoriteiten, die gepu bliceerd werd door het persbureau Tass, wordt de Egyptische president ervan beschuldigd dat hij de finan ciële betrekkingen tussen beide lan den in een verkeerd daglicht stelt. Daarnaast zou Sadat volgens de Russen in het geheim koehandel drijven met Israël. Volgens de offi ciële verklaring heeft Sadat willens en wetens afgestuurd op een ver slechtering van de relaties met de Sowjet-Unie. Grootste deel voor Israël WASHINGTON (UPI) Het Huls van Afgevaardigden en de Senaat zijn het in beginsel eens geworden over een wet voor militaire hulp van de Verenigde Staten aan het buitenland. Volgens deze wet zullen de VS vijftien maanden voor 10,5 miljard gulden aan militaire hulp aan het buitenland verstrekken. Het leeuwedeel van dit bedrag, bijna 6 miljard gulden, is bestemd voor Israël. Over het wetsontwerp is over eenstemming bereikt ln een ge mengde commissie uit het Huls en de Senaat. Deze commissie moest de verschillen glad strijken die er be stonden tussen de wetsontwerpen die het Huis en de Senaat ieder afzonder lijk hadden aanvaard. Het ontwerp van nu verbiedt het financieren van verborgen acties ln Angola en heft het verbod op handel met Angola voor een deel op. De nieuwe wet verbiedt voorts mili taire hulp aan Chili, uitgezonderd leveranUes tegen contante betaling en levering van al besteld materieel. Bijstand De wet voorziet ln militaire bijstand aan Egypte ter waarde van 705 mil joen dollar ln het lopende fiscale Jaar, plus maximaal 25 procent daar bo ven uit voor een periode van drie maanden tijdens welke het begin van het fiscale Jaar wijzigt van 1 Juli ln 1 oktober. Griekenland krijgt voor 65 miljoen dollar wapenhulp. De wet eist van de regering dat alle militaire hulp wordt stopgezet wanneer een begunsügde stelselmatig de grondrechten van zijn eigen volk met voeten treedt. Deze clausule zou in eerste Instantie gericht zijn tegen Zuid-Korea. Verder verbiedt de nieuwe wet mili taire hulp aan een land dat discrimi neert tegen Amerikaanse staatsbur gers op grond van ras. kunne, godsdienst of oorspronkelijke her komst. Tegen deze bepaling had de regering bezwaar gemaakt, uit vrees dat de betrekkingen met Arabische landen er ongunstig door beïnvloed zouden kunnen worden. Turkije kan rekenen op hulp voor 125 miljoen dollar, met het beding even wel, dat het ln ernst moet streven naar een vreedzame regeling van zijn conflict met Griekenland over Cyprus. Openbaarheid Een ander opvallend facet van de nieuwe wet ls, dat alle commlsslegel- den die tijdens de wapentransacties aan tussenpersonen worden uitbe taald en die dikwijls verscheidene miljoenen dollars belopen, openbaar gemaakt moeten worden. Naar verwachting zullen Huls en Se naat de versie van hun wet zoals door de gemengde commissie is uitge werkt. accepteren en doorsturen naar president Ford voor bekrachtiging. De begrotingscommissies van huls en senaat hebben wat de defensiebe groting voor volgend jaar betreft, president Ford ongeveer gegeven wat hij heeft gevraagd. De commissie van het Huls van Afge vaardigden stemde met 13 tegen 12 stemmen voor een defensiebudget van 112 miljard dollar, 1,3 miljard minder dan wat Ford heeft gevraagd. Aanvankelijk had hij gevraagd om 114,9 miljard, maar vorige week maakte hij er 113,3 van. De budgetcommissie van de Senaat keurde een begroting van 113 miljard goed, maar 300 miljoen minder dan Ford had gevraagd. Tussen de begrotingsversies van bel de kamers moet nu een compromis worden gevonden dst aan belde vol tallige colleges kan worden voorge legd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7