Problematiek rond stadsvernieuwing niet uitzichtloos „De Nuij" werd uitgezwaaid snei gesloopt in westlandraad Leidse raad vreest winkels Leiderdorp Spoedige aanleg vrije trambaan Scheveningen „Provincie negeert bezwaarschriften zoetwaterkanaal" Haagse agent was niet echt De Poort wordt CDA: 13 zetels Meer hoogleraren bouwkunde willen weg uit Delft Zoetermeerse burgemeester wethouder Voorhout Nieuwbouw ministerie O. en W. Nieuwe opleiding voor verzorging van bejaarden Commissie komt met Knelpuntennota DONDERDAG 1 APRIL 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWARTET H6 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „Hoe omvangrijk de problematiek ook is, bepaald uitzichtloos is deze niet". Dit zei het PvdA-raadslld A. Th. Duivesteijn gistermiddag bij de presentatie van de „Knelpuntennota" inzake de problemen van stadsvernieuwing. De nota is opgesteld door zes Haagse raadsleden, die samen de commissie ad hoe Inzake de stadsvernieuwings- problematiek vormen. De gemeente raad ging in augustus vorig Jaar ak koord met het voorstel van drie raadsleden een dergelijke commissie in te stellen. Juist nu b. en w. een globaal pro gramma stadsvernieuwing hebben opgesteld en bovendien een nota omtrent de organisatie van de stadsvernieuwing hebben openbaar gemaakt, lijkt de „Knelpuntennota", waarin de belangrijkste en reeds bekende problemen op een rijtje worden gezet, op een wat laat tijdstip te zijn uitgebracht. Voorzitter van de commissie ad hoe Duivesteijn zegt daarover: „Het is een zeer positieve zaak dat nu op het stadhuis keihard aan de stadsver nieuwing getrokken wordt. Nu onze commissie met een inventarisatie van de knelpunten komt, kan de be leidsvorming van de gemeenteraad in positieve zin worden beïnvloed". De „Knelpuntennota" is de eerste fase van het rapport van de commis sie. Er volgt een nota van aanbeve lingen, die na een inspraakperiode en een definitieve bijstelling begin Juli a.s. aan de gemeenteraad zal worden aangeboden. De heer Duivesteijn zei geen uit spraak te kunnen doen over mogelij ke aanbevelingen. „Iedereen die daarvoor belangstelling heeft, kan commentaar geven op de nota". Daartoe wordt op 21 april om 20.00 uur in het gebouw Javastraat 26 een bijeenkomst gehouden, later ge- DEN HAAG Het Statenlid Van den Berg (Boerenpartij) verwijt Ge deputeerde Staten van Zuid Holland het negeren van bezwaarschriften, die door een groep agrariërs zijn inge diend. Het gaat om bezwaarschriften tegen het zoetwaterkanaal, dat tus sen Voorburg en Waddinxveen wordt aangelegd. Volgens de heer Van den Berg heeft het provinciaal bestuur al anderhalf jaar geleden een zgn. ont- grondlngsaanvrage ontvangen van het Hoogheemraadschap van Delf land. Er zou 77 maal bezwaar zijn gemaakt tegen de mogelijke verle ning van ontgrondings-vergunningen en de meeste indieners van de bezwa ren zouden taal noch teken ontvan gen hebben. Het Statenlid wil dat de indieners alsnog de gelegenheid krij gen hun grieven kenbaar te maken aan Gedeputeerde Staten. volgd door een aantal openbare ver gaderingen van de commissie. Ook schriftelijke reacties zijn welkom. De nota wordt in de gehele stad bij wijkorganisaties. buurtcomité's e.d. verspreid. De nota is vanuit de bevolking ge schreven. Bewoners en Instanties zijn in een aantal besloten vergade ringen aan het woord geweest om de commissieleden snel en grondig in zicht in zo veel mogelijk aspecten van de stadsvernieuwingsproblema- tiek te geven. Ook uit Rotterdam kwamen twee deskundigen informa tie aandragen. De belangrijkste door de commissie gesignaleerde knelpunten zijn de volgende: Voordat een wijk als stadsvern ieuwingsgebied wordt aangewezen, is de leefsituatie al zodanig verslech terd, dat speciale maatregelen ten behoeve van de wijk nodig zijn. Door DEN HAAG Op de Eskamp- laan in Den Haag stond dinsda gavond een hoofddagent van politie de papieren van auto mobilisten te controleren. Op zichzelf niets bijzonders, maar twee patrouillerende agenten vonden het een merkwaardige zaak dat hun collega in het donker stond opgesteld en geen lamp gebruikte. Bij nader onderzoek bleek de hoofdagent ook geen politieauto of een dienstfiets in de buurt te heb ben staan. Toen de beide agen ten een praatje met de man gingen maken werd hij zenu wachtig en geen lamp gebruik te. Bij nader onderzoek bleek de hoofdagent ook geen poli tieauto of een dienstfiets in de buurt te hebben staan. Toen de beide agenten een praatje met de man gingen maken werd hij zenuwachtig en vertelde hulp hoofdagent van het Voor- burgse politiekorps te zijn. Op het Haagse politiebureau aan gekomen werd al snel duidelijk dat zich in het uniform geen echte politiebeambte bevond. De 24-jarige Hagenaar, die zich de rol van hoofdagent had aan gemeten. verklaarde in het da gelijks leven condukteur te zijn. In zijn woning vond de politie later nog uniformen van de luchtmacht en van de PTT. Hoe de pseudo§ agent aan het uniform is gekomen is de poli tie nog onduidelijk. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt de toenemende problemen komen niet alleen de bewoners, maar ook de voorzieningen in de wijken in het nauw of verdwijnen geleidelijk. Aangekondigde vernieuwings maatregelen verhogen de onzeker heid in de wijk. Met name de mid denstand ondervindt hiervan hinder. Betrouwbare informatie is bijna niet te krijgen. Van officiële zijde worden op dit gebied geen activitei ten ondernomen. De vereiste zorgvuldigheid bij de uitplaatsing en herhuisvesting van de bewoners schiet ernstig te kort. De commissie heeft ook gesigna leerd dat de ambtenaren en andere functionarissen onvoldoende gericht zijn op service-verlening aan het pu bliek. Hun opleiding en rechtspositie zijn daarop onvoldoende afgestemd. Voor belangstellenden is de nota ver krijgbaar bij het Bureau Wijkcon- tacten, Stadhuis, burg. de Monchy- plein 14. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG- Een groot aantal bewoners van de Haagse Schilderswijk heeft gisteravond op indrukwekkende wijze afscheid genomen van wethouder W. Nuij of, zoals de Schilderswijkers hem noemen, „de Nuij". Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Leidse gemeenteraad maakt zich zorgen over de nadelige gevolgen, die het nieuwe winkelcentrum te Leiderdorp zal hebben voor de Leidse middenstand. Gevreesd wordt dat dit goed bereikbare en geoutilleerde winkelcentrum zeer veel Leide- naren onder haar klanten zal tellen. Tijdens de voortgezette behandeling van de begroting toonde het CDA- raadslid Van Zijp zich vooral bezorgd over de komst van een groot waren- huls naar Leiderdorp. De gemeente Leiden moet bij Gedeputeerde Sta ten bezwaren maken tegen het plan- Winkelhof. waar het de vestiging van zo'n warenhuis betreft zo meende hij. De heer Beljen (PPR) wees ook op de schade, die het winkelcentrum in de Merenwijk berokkent aan de mid denstand in het centrum van de stad. Van de bedoeling, dat het winkel centrum slechts een wijk verzorgende functie zou hebben, is niets te rechtgekomen. zo stelde hij vast. Het CDA-raadslid Bleijie maakte zich kwaad over het uitblijven van een nota Economisch Beleid, waarin B en W aangeven wat er gedaan kan worden om de werkgelegenheidssitu atie te verbeteren. De liberaal Wes- sels was de mening toegedaan, dat B en W van economie geen kaas gege ten hebben De suggesties van CD A-er Bleijie een acquisitie-ambtenaar aan te stellen, die bedrijven naar Leiden 'lokt', werd door veel collega-raadsleden zinvol geacht. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het al enkele jaren leegstaande gebouw „De Poort" aan het Hogezand zal worden gesloopt. Dit deelde wethouder Nuij (stads ontwikkeling) gisteren mee naar aanleiding van een vraag van het PPR-raadslid Verduyn Lunel. Het gebouw brandde deze week gedeelte lijk uit. Als mogelijke bestemming voor de vrijkomende grond wordt gedacht aan nieuwbouw ten behoeve van de School voor Werkende Jeugd, die nu aan de Falckstraat en de Bakkerstraat is gehuisvest. In dat geval zou op deze vrijkomende ter reinen weer woningbouw kunnen worden gerealiseerd. Van een verslaggever DELFT Wederom hebben twee hoogleraren in Delft verklaard zich niet beschikbaar te stellen voor een verlenging van hun verbintenis met de TH. Het zijn de hoogleraren H. Th. Oudejan en J. L. Choisy. Zij volgen hierin de professoren Hertzberger, Van Eyck en Rietveld die eerder deze week al deze beslis sing namen. De vijf zijn allen buiten gewoon hoogleraar en betrokken bij de opleiding architectuur. Ze vinden dat er te weinig ruimte is aan de afdeling voor het verwerkelijken van hun visie op de opleiding. Volgens de decaan van de afdeling, prof. C. J. M. Weeber, probeert men een vorm te vinden om de vijf ertoe te brengen op hun schreden terug te keren. Over een eventuele opvolging van de vijf wordt ook nog niet gedacht. DELFT B. en W. van Delft stellen de raad voor een voorbereidingskre diet te verlenen voor de uitwerking van een plan voor een fiets- voetgangersroute tussen de Westvest en de Oude Delft ter hoog te van de Breestraat. Omdat de ge bouwen van de Stedelijke Scholen gemeenschap „Hugo Grotius" we gens verhuizing naar de Westlandse- weg leegkomen, kan deze route wor den gerealiseerd, welke aansluit op de bestaande doorgang tussen de panden Oude Delft 53 (openbare werken) en de studentensociëteit Al- cuin. Deze doorbraak biedt in een later stadium de mogelijkheid voor het realiseren van een aansluitende fiets-voetgangersroute via een tun nel onder het NS-emplacement naar het Westerkwartier (Van Bleyswijck- straat). NAALDWIJK Het CDA krijgt in de nieuwe Westlandraad dertien zetels. De uitslag van de gisteravond gehouden verkiezin gen levert het CDA de meerderheid in de raad op. Met een voorzitter en een dagelijks bestuur vormt de Westlandraad het Samenwerkingsorgaan Westland, de opvolger van het overlegorgaan, dat in het tuinbouwgebied bestond. Met de samenwerking beogen de Westlandse gemeenten hun ge meenschappelijke belangen zo goed mogelijk te behartigen. Het Westlandse CDA, waarin ARP, KVP, CHU en SGP verenigd zijn, had gerekend op elf of twaalf zetels (van de 21, die de Westlandraad telt). De extra zetel is te danken aan verdeeld heid binnen andere politieke groepe ringen. De groepen Gemeentebelan gen. die in diverse Westlandse ge meenteraden vertegenwoordigd zijn, gingen gescheiden de verkiezing in. Gemeentebelangen Schipluiden be haalde geen enkele zetel, Gemeente belangen Westland verwierf twee ze tels. Het Progressief Akkoord (PvdA, PPR en D'66) zal met drie man verte genwoordigd zijn in de Westlandraad, evenals de VVD. De Westlandraad werd gisteravond gekozen door de raadsleden van de zeven Westlandgemeenten, die aan het samenwerkingsorgaan deel nemen. Van een onzer verslaggevers VOORHOUT De Zoeter meerse wethouder M. T. van de Wouw is per 1 mei be noemd tot burgemeester van de gemeente Voorhout. De heer Van de Wouw is behalve wethouder ook loco-burgemeester van Zoetermeer en beheerst de portefeuille sport en recreatie, ver keer en vervoer, openbare werken en bedrijven. Sinds 1970 zit hij voor de KVP in de gemeenteraad, sinds 1974 voor het CDA. Vóór zijn politieke loopbaan was de heer Van de Wouw bij de PTT werkzaam als plaatsvervangend chef commerciële zaken in het te lefoondistrict Den Haag. De nieu we burgemeester van Voorhout is getrouwd en heeft twee kinderen. Wanneer precies de officiële in stallatie plaats zal vinden ls nog niet bekend, wel dat Van de Wouw vandaag met de Voorhoutse wet houders gaat kennismaken. Voor hout wordt in de onlangs uitge brachte, omstreden verstedelij- kingsnota van minister Gruyters „getipt" als groeikern. De feiten, dat Voorhout als nieuwe bouwlo- katie wordt gezien en dat de nieu we burgemeester afkomstig is uit de groeikern Zoetermeer, staan volgens de heer Van de Wouw he lemaal los van elkaar. „Ik sta mo menteel neutraal tegenover groei van Voorhout. Ik zal het voor en tegen eerst nog moeten bestude ren. Omdat de gemeenteraad van Voorhout ernstige bezwaren heeft aangetekend tegen het aanwijzen van hun gemeente als bouwloka- tie zal de heer Van de Wouw zich echter wel volledig inzetten om de bouw van een groot aantal huizen in Voorhout tegen te gaan, liet hij desgevraagd weten. DEN HAAG De HTM en de gemeente Den Haag kunnen binnenkort beginnen met de aanleg van een vrije trambaan op de Gevers Deynootweg tussen het Kurhaus en het Zwarte Pad en de nieuwe keerlus voor de trams 8 en 9 aan de landzijde van het Zwarte Pad. ZOETERMEER Zo ul, volgens het •chetsplan van de architecten Mas tenbroek en Rosdorff, het nieuwe on derkomen van het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen er uit zien. De nieuwbouw van het ministerie, thans nog gevestigd aan de Nieuwe Uitleg in Den Haag cal te zijner tijd verrijzen in de Zoetermeerse wijk Buytenwegh de Leyens. waar het plaats biedt aan ongeveer tweeduizend ambtenaren. Het uitgebreide complex. dat voor het' hoofdgedeelte langs de zuidelijke centrumboulevard zeven verdiepingen gaat tellen, is niet overal even hoog. Aan de kant waar ook wo ningbouw Is, zal volgens het achets- plan de hoogte vier a vijf bouwlagen zijn. Het nieuwe gebouw krijgt een aantal parkeergarages, waar 850 auto's gestald kunnen worden. De buiten ruimten kan men voor allerlei functies gebruiken. Zo zal men de ene plek kunnnen gebruiken als ligweide en de andere buitenvoorziening als volley balveldje. Door het gehele gebouw ko men vergaderzalen, instructie- en pau seruimten en typekamers voor maxi maal zes personen. Op ten minste twaalf plaatsen komen liften en trap pen. Als alles volgens plan verloopt, kunnen de architecten aan het einde van dit jaar met een definitief ontwerp komen. De bouwkosten worden ge raamd op ten minste 100 miljoen. Met voorbehoud van vier stemmen hebben de raadsleden van de com missies stadsontwikkeling en open bare werken, verkeer en vervoer hun goedkeuring gehecht aan dit voorstel van B. en W. Enige spoed met de uitvoering van dit plan is wel gebo den in verband met de restauratie van het Kurhaus en de reconstructie van het Gevers Deynootplein. De ad vocaat Van der Brink, die namens een 25-tal bezwaarden sprak, wees de commissie echter op het feit dat het plan al uitgewerkt wordt vóórdat Ge deputeerde Staten het hebben goed gekeurd. Hij was dan ook van mening dat met de detaillering gewacht moest worden tot het plan rechtsgel dig is geworden. De heer Ten Velden (PvdA) vroeg de wethouder er voor te zorgen dat het geheel een verzorgd uiterlijk krijgt. „Laten wij een asfaitvlakte voor het Kurhaus vermijden". Tevens vroeg hij de wethouder of het niet beter was van de geplande fiets-„strook" een duidelijk afgelijnd fiets-,.pad" te ma ken. Mevrouw Otter (CDA) zag aan Zoals bekend moet de wethouder van Stadsontwikkeling om ge zondheidsredenen zijn werk in het stadsbestuur van Den Haag neer leggen. Het afscheidsfeest werd drie we ken geleden, direct na het bekend worden van het vertrek van de wethouder, spontaan door een aantal organisaties uit de wijk ge organiseerd. Mevrouw Nuij werd in de organisatie betrokken, „het moest echter voor haar man een volslagen verrassing worden. Toen „de Nuij", nadat hij in een auto onder begeleiding van een fanfarekorps naar het clubgebouw „De Mussen" aan de Hoefkade was gereden, van verschillende wijkbewoners bloemen in de han den kreeg gedrukt en een aubade door drie drumbands mocht aan horen, was hij zichtbaar geroerd. Het echtpaar Nuij kreeg een veer tiendaagse vliegreis naar-welke- bestemming-dan-ook aange boden. Waarom de scheidende wethouder zo populair is geworden in de Schilderswijk verduidelijkte de heer Belo van de Bewoners Orga nisatie Schilderswijk-: „Nuij was de eerste die de Schilderswijkers daadwerkelijk inspraak gaf in de problemen rond de verkrotting van de wijk. Hij was het die in 1971 samen met de actiegroep Betaal bare Buren een eerste stap deed naar sociale woningbouw." Weliswaar hadden veel bewoners tijdens zijn eerste optredens forse kritiek, maar dat heb je altijd met een wethouder, die pas begint". Over die kritiek zei de heer Nuij zelf in zijn afscheidstoespraak: „In 1976 heb ik, op een sane ringsdag op het terrein aan de Gortmolen, waar we nu aan 't bou wen zijn, inderdaad een aantal niet zo leuke dingen moeten zeg gen. Het is echter goed geweest, dat we toen de waarheid onder ogen hebben gezien. Al is de nieuwbouw in de Schilderswijk, die we nu klaar hebben, nog niet zo omvangrijk, we hebben de weg gevonden". Gistermiddag nam de wethouder op informele wijze afscheid van de raadscommissie voor stad sontwikkeling. Mevrouw Otter-te Kolsté (CDA) vertolkte de waarde ring van de commissie voor de grote inzet van de heer Nuij: „U hebt getoond een leeuwehart te bezitten, vanaf het moment, dat u in onze stad een behoorlijke puin hoop en kaalslag aantrof". De heer Duivestein (PvdA) noemde het vertrek van de wethouder een zwaar verlies voor de socialis tische fractie. Namens de Haagse pers zei de heer Jak Kleyn: „Geen andere wethouder heeft de pers ooit zoveel werk gegeven. Met na me op vrijdagavond was dat een ramp, want dan konden de kran ten bijna geen nieuws meer ver werken". De scheidende wethou der droeg de raadscommissie op mild te zijn voor de ambtenaren, die overbelast zijn door de proble men rond stadsontwikkeling en vernieuwing. het begin van de Zwolsestraat graag een soort installatie, die aangaf wan neer de parkeerplaats bij het Zwarte Pad vol was. „Hiermee voorkom je een hoop onnodig verkeer, dat heen en weer rijdt". Wethouder Wallis de Vries vond de suggestie zeer bruikbaar en beloofde deze in de plannen te verwerken. De wethouder achtte een fietsstrook, af gelijnd in een afwijkende kleur, vol doende veilig. DEN HAAG De meerderheid van de Tweede Kamer vindt het wense lijk dat het ministerie van binnen landse zaken aan het Plein in de komende jaren ter beschikking staat van de Kamer. Er bestaan plannen om in dit gebouw, dat in 1978 vrij komt, een deel van de collectie van het Mauritshuis onder te brengen, en met name de Mesdagcollectie. De Tweede Kamer vindt dat die uitbrei ding van het museum moet wachten tot de nieuwbouw voor de Kamer, aan de Hofweg en Lange Poten, klaar is voor gebruik. DEN HAAG Binnenkort kan men ook in Den Haag de nieuwe oplei ding voor bejaardenverzorgende vol gen. Ons land telt momenteel 10 pet mensen boven de 65 Jaar. Deze men sen hebben allemaal op de een of andere manier hulp nodig, die van het helpen van bejaarden hun be roep willen maken. Daarom werd in september 1975 aan vijf scholen voor gezinsverzorgenden begonnen met een tweejarige dagopleiding voor be jaardenverzorgende. Dit jaar wordt het aantal opleidingen verdubbeld, waarbij ook Den Haag een opleiding krijgt. Deze opleiding is zowel intern als extern te volgen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij: Interkerkelijke Opleiding voor Gezlns- en Bejaar denverzorgende, Frankenslag 162- 164 in Den Haag. Tel: 546502. Als vooropleiding is vereist het diploma Mavo-3 of -4, drie klassen Havo of VWO. diploma LHMO. LEAO of het diploma bejaardenhelpster. De op leiding wordt afgesloten met een ein dexamen. waarna een landelijk er kend diploma bejaardenverzorgende wordt uitgereikt. Kerktelefoon Voor de luisteraars van de kerkte lefoon wordt zaterdag 10 april om 14.30 uur in de Adventskerk te Alphen aan den Rijn een muzikale ontmoetingsmiddag gehouden. Deze manifestatie vindt voor de vijfde keer plaats. Medewerking aan het lustrum verlenen het Chr. Gemengd Koor Jubilate Deo uit Alphen a.d. Rijn, het Rle Grims- Strootman kwartet en de organist Frans Grtms. De middag wordt aangeboden door de draadomroe pen van de Adventskerk, De Bron en de Salvatorikerk. Meer dan de helft van de circa 400 trouwe luis teraars kan de ontmoeting bijwo nen. Ruim honderd vrijwilligers maken dit mogelijk. Zij die niet in staat zijn om naar de kerk te ko men kunnen alles thuis meema ken via hun kerktelefoon. Infor matie: Jaap v. d. Zeeuw, Prunus- straat 6, Alphen a. d. Rijn. Buiten verband De kerkeraden van de gerefor meerde kerken (vrijgemaakt bui ten verband) te Oegstgeest en Alphen aan den Rijn houden zon dag 4 april om 15.30 uur in de Salvatorikerk in Alphen een bij zondere kerkdienst. Daarmee wil len zij uitdrukking geven aan hun dankbaarheid, dat door toename van het aantal leden in Alphen met ingang van 1 april een zelfstandige gemeente wordt ge vormd. Ds. M. R. van den Berg van Oegstgeest zal de ambtsdragers van Alphen a. d. Rijn bevestigen. De gemeente is van plan iedere zondag tweemaal bijeen te ko men. De kerkeraad van Oegstgeest heeft de Alphense le den van deze kerk tot op heden „bediend" met een dienst per zondag. Fiets-voetbrug De bewoners van de Haagse wijk Kraaijenstein krijgen eind dit jaar een veilige verbinding met het aangrenzende recreatiegied Ma- destein. In november wordt een fiets-voetbrug over de westelijke randweg, die tussen Kraaijenstein en Madestein doorloopt, geopend. De brug wordt 94 meter lang en 7 meter breed. Het geheel komt op twee betonnen pijlers te rusten. De kosten komen op ruim 1 min. Visserij In het centrum Het Balkengat aan de Seinpoststraat 120 in Scheve ningen wordt maandagavond 5 april om acht uur de première gegeven van een videofilm over de huidige problemen in de Scheve- ningse visserij. In de film wordt men geïnformeerd over de oorza ken, de gevolgen voor de werkge legenheid en de gevolgen voor de gehele Scheveningse samenle ving. Ook wordt aandacht besteed aan de activiteiten van het initia tiefcomité Behoud Werkgelegen heid Scheveningen. Het ligt in de bedoeling dat deze produktie ook in andere wijkcentra zal worden vertoond. Hazerswoude De bewoners van Hazerswoude kunnen naar hun eigen week markt, welke door B en W op proef is ingesteld. Aan de Da Costasin- gel in Hazerswoude-Rijndijk wor den 20 kramen opgesteld, in Ha- zerswoude-Dorp 20 kramen op het parkeerterrein bij de Ned. Her vormde Kerk. De markt open van twee tot vijf uur. Voor „Rijn dijk" is dat elke donderdagmid dag met ingang van vandaag en voor „Dorp" elke vrijdagmid dag (morgen). De proef geldt voor een periode van drie maanden. Als de markt een succes wordt zullen B. en W. de raad voorstellen een definitief besluit te nemen. Landjuweel Drie van de betere amateurtoneel gezelschappen uit Amsterdam, Den Haag en Rotterdam spelen zaterdag 10 april in de Toneelzaal van het Congresgebouw in Den Haag in de tussenronde van het Nationaal Landjuweel. De win naar krijgt een uitnodiging voor deelname aan de landelijke finale in mei in de Haarlemse Stadsschouwburg. Uit Amster dam komt de Werkgroep „O" met twee eenacters van d'Obaldia, Randstad uit Den Haag speelt een stuk van Anouilh en de Rotter damse Nieuwe Toneelgroep speelt een stuk van Nichols. Achtereen volgens beginnen de voorstellin gen om 11.30, 15.00 en 19.30 uur. Kaarten bij de Federatie Haags Amateurtoneel, Zieken 115, Den Haag, na 14.00 uur: tel. 881859 of na 18.00 uur tel. 946124. En dan nog dit De Vereniging voor Direkte Me dische Hulp in de Tropen (Simavi) houdt van 5 tot en met 10 april weer haar jaarlijkse collecte. Gif ten maken mogelijk, dat de tro- penbevolking zelf haar zieke en ondervoede mensen kan helpen. Inlichtingen verstrekt mevrouw Van Riel, Mezenlaan 5, Den Haag, tel. 391645. De Haagse Vrouwen Raad houdt zaterdag 3 april om 9.30 uur in de Maranatha- kerk aan de 2e Sweelinckstraat 156 in Den Haag een studiebijeen komst over „Vrouw- Maatschappij". Inlichtingen: 635563. De Interkerkelijke Zanggroep „Rejoice" in Zoeter meer zoekt nieuwe leden. De repe tities worden op dinsdag van 20-22 uur gehouden ln het Oranje Nas sau College aan de dr. Paltelaan Informaties: 079-310645 en 079- 212636. In het Haagse Kijk- huis, Noordeinde 140 a en b wordt zondag 2 mei een 8 mm filmfesti val voor amateurs gehouden. Aan meldingen voor 24 april bij het Kijkhuis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6