Beleid van Pronk mag niet worden uitgeleverd aan EG dichtbij Commentaar Beperkte mogelijkheden voor eigen ontwikkelingspolitiek maar: Partijen en kiezers Aruba strijkt Nederlandse vlag resoluut Jongen overlijdt op schoolplein ffl draai, spreek, luister en kijk passagier levensecht vuile voeten het weer Aardschok weerrapporten DONDERDAG 1 APRIL 1976 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Voor de boosheid van de CH- fractieleider Kruisinga over het optreden van Jac. Huijsen (die op grond van zijn plaats op de CH-lijst zitting in de Tweede Kamer neemt, hoewel hij al een tijdje geen lid meer is van de CHU) kan men begrip hebben. Dit geldt echter niet voor de consequenties, die Kruisin ga uit zijn boosheid wil trekken, namelijk dat de wet moet worden gewijzigd om dit soort zaken in de toekomst onmogelijk te maken. In de eerste plaats is het op zichzelf al hachelijk op grond van een ont wikkeling die men niet lust direct maatregelen te nemen of er om te vragen, maar zeker in dit geval moet men toch maar even verder kijken dan waartoe een begrijpelijke, doch uiteraard nogal subjectieve boos heid ons in staat stelt. Regeling van dit soort zaken zou betekenen dat men de invloed van de organisatie (de politieke partijen, de partijkaders, de partijbestuur ders, de pressiegroepen) op het par lementaire beleid versterkt ten kos te van ,,de persoon in de politiek". En het is maar de vraag of dat pure winst zou betekenen. De niet eens zo heel ver in het verleden liggende geschiedenis van het optreden van de CHU- fracties in Tweede en Eerste Kamer kan dienen om ons eraan te herinne ren hoe heilzaam (zeker van een afstand af gezien) een eigenzinnig optredend kamerlid of groepje bin nen een fractie kan inwerken op een politieke ontwikkeling en hoe posi tief dat kan overkomen bij bui tenstaanders. Allicht dat een partijbureaucratie op bepaalde ogenblikken ge confronteerd wordt met de verlei ding om de band tussen partij en vertegenwoordigers te versterken en iets heel exclusiefs te maken. Maar laten de partijen dan toch asjeblieft niet vergeten dat zij in ons bestel geen doel in zichzelf zijn, maar slechts hulpmiddelen om dat bestel te doen functioneren. De KVP heeft het een paar jaar geleden bestaan om mensen, die met voorkeurstemmen in de Kamer zouden worden gekozen, te dwingen niet naar de kiezers, maar naar het partijbestuur te luisteren en te be danken voor de rechtmatig verkre gen zetel. Terecht heeft indertijd een man als Van Rijckevorsel ge weigerd te wijken voor een partij bureau dat het beter wilde weten dan de kiezers. De PvdA kent een systeem voor het terugroepen van gekozenen in ver tegenwoordigende lichamen door de partij-organen (zonder dat de kie zers er aan te pas komen) en deze week was Kruisinga aan de beurt om te betreuren dat de partijbesturen hun greep voor een luttel aantal jaren (hoogstens vier) kwijt zijn, als eenmaal de kandidatenlijsten voor de verkiezingen zijn ingeleverd. Nogmaals: het kost geen moeite te erkennen dat er een probleem ligt. Het is alleen de vraag of de partijen en partijleiders zelf niet de neiging hebben de omvang van het pro bleem te overschatten. Over een paar jaar immers hebben de kiezers weer de gelegenheid zich uit te spre ken wat zij vinden van de eigenzin nigheid van een man of een vrouw in wie een partijleiding in elk geval op het ogenblik van de kandidaat stelling vertrouwen had. Dat recht om over persoonlijke af wijkingen en interpretaties van een partijkoers te oordelen, moeten de partijen niet aan de kiezers onthou den. Het aardige van het Neder landse systeem is nog steeds dat het steunt op een afvaardiging van per sonen niet op partijmandata rissen. ORANJESTAD Op Aruba is de Nederlandse vlag gestreken. Dat gebeurde in opdracht van de officier van justitie op Aru ba. De politie heeft toen de vlag, die altijd woei voor het kantoor van het eilandsbe- stuur in Oranjestad, wegge haald. Sinds enige tijd werd de Neder landse vlag al geflankeerd door de nieuwe Arubaanse vlag. De ze was op 18 maart in de plaats gekomen van de Antilliaanse vlag. Die vlagkwestie is het gevolg van een eenstemmig besluit van het bestuurscollege. Dat college had besloten dat de Arubaanse vlag in de plaats moest komen van de Antilli aanse. Dit besluit is echter door gezaghebber Tromp ter vernietiging voorgedragen aan de gouverneur van de Neder landse Antillen. De Arubaanse gedeputeerde Nel Oduber zegt dat het be stuurscollege geen schorsing of vernietiging van zijn vlagbe- sluit zal aanvaarden. Gezag hebber Tromp heeft namelijk het college niet binnen twee maal vierentwintig uur van zijn maatregel op de hoogte ge steld. Gedeputeerde Roland Lacle zei dat het bestuurscolle ge geen vertrouwen meer heeft in de gezaghebber. door Nico Kussendrager DEN HAAG Het Nederlandse ontwikkelingsbeleid dreigt te verdrinken in de Europese Gemeenschap. Zal ons land proberen het tij te keren, of zal het minister Jan Pronk met zijn eigen, herkenbare ontwikkelingspolitiek opofferen aan de Europese samenwerking? In het ontwikkelingsbeleid heeft de Europese gemeenschap tot nu toe een schijnbare eenheid weten te be waren. Met 46 ontwikkelingslanden in Afrika, het Caribisch gebied en de Stille Oceaan (de ACS-landen) heeft de gemeenschap een verdrag voor economische samenwerking. Die landen kunnen gemakkelijker dan andere ontwikkelingslanden uit voeren naar de negen EG-landen en er is een fonds om de ACS-landen te steunen als hun uitvoerinkomsten te genvallen (hoewel dat nu ql weer te kort schiet). Verder treedt de Europese Ge meenschap als blok op tijdens het noord-zuid overleg in Parijs over energie, grondstoffen, ontwikkelings hulp en geldzaken. Wat ligt er in de ogen van de „Europeanen" meer voor de hand die eenheid van Euro pees ontwikkelingsbeleid uit te brei den, nu Europese politiek op zoveel andere terreinen moeilijk blijkt. Starre houding Met name de Westduitse minister van ontwikkelingssamenwerking Egon Bahr probeert het ontwikke lingsbeleid van de Europese landen op één lijn te brengen. En dat doet lingsbeleid bijvoorbeeld?) binnen de Europese boot blijven. Nederland ging in Brussel met het compromis akkoord toen minister Pronk op vakantie in Zwitserland was. Maar ieder verband tussen de meegaande houding van Nederland en de afwezigheid van Pronk wordt in Den Haag van de hand gewezen. Ook wordt ontkend dat de minister van ontwikkelingssamenwerking pas zeer laat gehoord zou hebben dat tijdens de bijeenkomst in Brussel het standpunt van de Europse Ge meenschap op papier zou worden gezet. Feit is dat de uitvoering van het Nederlandse ontwikkelingsbeleid niet zonder spanningen aan het „Plein" verloopt. Daar komt bij dat binnen de partij van Brinkhorst (D'66) een balletje is opgegooid, het aantal ministeries te verkleinen. In dat geval zou ook ontwikkelingssa menwerking toch al geen zelfstan dig ministerie sneuvelen en samen met het eigen beleid ten onder gaan. Pronk kan dan worden bijgezet in de rij van de Westduitse bewind Er- hardt Eppler en de Britse minister voor overzeese ontwikkeling Judith Hart, die de pijp aan Maarten moes- het ergste vrezen. In het overleg tus- ten geven toen zij geen ruimte kre sen arme en rijke landen neemt Bonn gen voor een eigen beleid. doorgaans een starre en dubbelzinni ge houding aan en met ontwikke lingshulp blijft het ondanks alle schone woorden ver achter bij de toezeggingen. Egon Bahr wordt daar door binnen de Europese Ge meenschap meer en meer de grote tegenspeler van Jan Pronk. Minister Pronk probeert een eigen, herkenbaar ontwikkelingsbeleid te voeren, dat zich in goede zin onder scheidt van de politiek van de mees te andere Europese landen. Hij is zich ervan bewust dat de mogelijk heden van het kleine Nederland voor een eigen politiek beperkt zijn. De ontwikkelingslanden kijken vooral naar de positie van de grote machtsblokken, de Verenigde Sta ten en de Europese Gemeenschap. De houding van Nederland wordt door de Derde Wereld op prijs ge steld, maar is niet zaligmakend. Hoewel landen binnen de Europese Gemeenschap „uit zijn op eigen voordeel", „slechts iets doen voor de .arme landen als het echt niet anders kan", „de Europese gemeenschap een verdeel-en-heerspolitiek heeft gevoerd tegenover de Derde Wereld" en „belangrijke zaken heeft tegenge houden" (uitspraken van Pronk zelf) kan ons land niet helemaal op eigen houtje ontwikkelingsbeleid voeren. Maar dat betekent niet dat het Ne derlandse beleid zonder slag of stoot moet worden uitgeleverd. Voorgekookt En daar begint het op te lijken. Be gin maart werd in Brussel gepraat over het Europese standpunt voor de Unctad, de conferentie van de Veren igde Naties voor handel en ontwik keling. In mei wordt in Nairobi de vierde Unctad gehouden en begin vorige maand werd die conferentie in Genève „voorgekookt". Bovenaan de agenda staat het sa menhangende grondstoffenpro- gramma van de secretaris-generaal van de Unctad, Jamani Corea. Hij wil dat er buffervoorraden komen van grondstoffen (als koffie, koper, katoen) om zo de prijzen óp peil te houden. Door bij overschotten grondstoffen op te kopen en bij te korten te verkopen worden de prij zen op peil gehouden en wilde schommelingen vermeden. Minister Pronk vindt het een goed plan, om dat het de ontwikkelingslanden de kans geeft op werkelijke verbetering van hun positie. Terugkrabbelen Op de zevende speciale zitting van de Verenigde Naties, vorig jaar sep tember, wezen de westerse landen een samenhangend grondstoffenpro- gramma niet zonder meer van de hand. Maar de inkt van de slotver klaring was nog niet droog of de Europese Gemeenschap krabbelde terug. Zo werd begin maart in Brus sel een papier aangenomen dat niet verder komt dan „aanvullende beta lingen" voor ontwikkelingslanden. Als het slecht gaat met de uitvoer mogen ze tijdelijk lenen, maar er moet weer worden terugbetaald. Vooral West-Duitsland verzet zich fel tegen het samenhangende grondstoffenprogramma, omdat het de vrije markt aantast en dat is Bonn een gruwel. Kon het „Wirtschaftswunder" niet ontstaan, juist dank zij die vrije markt? Het slappe compromis in Brussel ging ons land lang niet ver genoeg, maar vreemd genoeg ging het zonder al te veel tegensputteren akkoord. Minister van buitenlandse zaken Max van der Stoel en zijn staatsse cretaris voor Europese zaken Lau rens-Jan Brinkhorst horen in de Ne derlandse regering tot de „Euro peanen". Zij willen koste wat het kost (het Nederlandse ontwikke- EDE De negenjarige Jacob van Veldhuisen uit Ede is gisteren op de speelplaats van de Oranje- Nassauschool gestruikeld waarna hij dood bleef liggen. Hij was met schoolvriendjes aan het voetballen. Een doodsoorzaak kon niet worden vastgesteld. Prikkelen Een voorbeeld van het eigen ontwik kelingsbeleid van Nederland was de toezegging in Genève mee te betalen aan het grondstoffenprogramma van Jamani Corea, tot grote woede van West-Duitsland. Als lid van de Eu ropse Gemeenschap is ons land te gen het grondstoffenprogramma, als Nederland is het bereid eraan mee te betalen. Niet alleen uit beginselvast heid, maar ook in een poging andere landen te prikkelen hetzelfde toe doen. Die opzet is vaker gelukt. Zo steunde ons land tijdens de voedselconferen- tie in Rome het voorstel van de olie landen voor een landbouwontwikke lingsfonds voor de Derde Wereld. Ook daarop werd door de andere westerse landen aanvankelijk zeer de afwijzend gereageerd, maar uitein delijk komt zo'n fonds er toch. Mocht de opzet andere landen te prikkelen mislukken en het grondstoffenprogramma van Jama ni Corea de mist ingaan, dan dreigt een uitbarsting van „woede en haat" van de ontwikkelingslanden die hun hooggespannen verwachtingen on beantwoord zien (de voorspelling is van de Europese commissaris voor ontwikkelingssamenwerking. Clau de Cheysson). De kans bestaat dat de ontwikke lingslanden dan zelf een grondstof- fenfonds op poten zetten, in eigen beheer, zonder dat der rijke landen er iets te vertellen hebben. Zo'n fonds moet grotendeels worden be taald door de olielanden en is daar om afhankelijk van de eenheid van de Derde Wereld, die taant. Maar als het er komt, kunnen de ontwikkelingslanden zelf grondstof fen schaars maken (door ze uit de markt te nemen) en de prijs laten stijgen, zoals met olie is gebeurd. Op een studiebijeenkomst van het Instituut voor sociale studies is voor gesteld, dat Nederland aan zo'n fonds van de ontwikkelingslanden meebetaalt. Voor sommige mensen is dat „het hoofd in de strop steken voor anderen de voortzetting van een consequent ontwikkelingsbe leid. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. VAN EEN LEZER- TAT swt po#?ofheï werR «h Wfvio^ po?f \yjAf\a liC d«n vio <5 xe •posTT/miEMEW <^NHe>eg onder redactie van loes smit Wie in dit land iemand opbelt kan nu ook eindelijk zien met wie ie spreekt. Dat werd hoog tijd, want er kan wel een hoogst onbetrouw baar sujet aan de andere kant van de lijn zitten en nu kan iede reen de ander tijdens het gesprek tenminste recht in de ogen zien. Iedereen is wat overdreven, om dat dit voorrecht slechts een enke le gelukkige ten deel is gevallen en dan nog maar een paar uur bij wijze van experiment. We citeren „Op eigen terrein", personeelsblad van Unilever: „In het kader van de proeven met de beeldtelefoon zal gedurende een achttal uren een koppeling tot stand worden gebracht tussen het landelijke telefoonnet en het eerste kanaal van de Nederlandse televisie. De proefneming zal uit de aard van de zaak buiten de zenduren van Nederland I ge schieden. Het experiment wordt mogelijk gemaakt door een recen te vinding van de Amerikaanse prof. dr Lirpanee. welke vinding kortgezegd berust op de inductie van de magnetische velden van de beide communicatiemedia. Het resultaat van deze koppeling kan op het beeldscherm van elk nor maal zwart/wit- of kleuren-tv- toestel worden waargenomen. De hoek waaronder u en degene die u opbelt op de wederzijdse tv-schermen verschijnen wordt bepaald door de stand van uw gezicht met de hoorn ten opzichte van uw televisietoestel, welk laatste door deze speciale schake ling tevens als camera fungeert". Volgens het blad is „de hoeveel heid energie die ivordt gekop peld" niet onbeperkt en wanneer miljoenen tegelijk met het experi ment mee zouden doen, „zouden op de respectiev tv-schermen slechts enkele flakkeringen ver schijnen". Vandaar dat het nieuwtje beperkt zou zijn tot enke le bedrijfsbladen; het experiment zou „woensdagavond31 maartom middernacht" beginnen en acht volle uren duren. Dat laatste is voor de aandachti ge lezer wel erg doorzichtig. Want al staat er 31 maart, vannacht te middernacht begon de eerste april. We kunnen het nu rustig verraden, omdat het „expéri ment" vanmorgen om acht uur afliep. Wie trouwens al eerder heeft opgelet, zal gemerkt hebben dat „prof. dr Lirpanee" omge keerd ook één april is. Maar een goeie grap is het wel, vooral door technische termen als „inductie van magnetische velden". Helemaal gefantaseerd is het ver haal overigens niet, ook al zijn de magnetische velden, zegt PTT- voorlichtster mevrouw Schoor, uit de lucht gegrepen. Twee jaar geleden begon de PTT aan een We zien zo de laatste tijd niet zo vaak meer in advertenties, maar de inmiddels welbekende familie Spoor toert vast nog wel ergens door het land. Waarom ook niet: nog steeds verkoopt de NS ge- zinskaarten en zelfs de hond mag op zo'n gezellig familiedagje mee in de trein. Dus echt het complete gezin, wat nog niet betekent dat het gulle aanbod alle soorten die ren van zo'n Spoor-familie omvat. Hadden ze bijvoorbeeld een roof vogel tot hun huisdieren gere kend. dan had het hele gezin mooi weer naar huis kunnen gaan. Een correspondent van het Algemeen Dagblad weet althans te vertellen dat een valkenier, met zijn valk op weg naar een demonstratie, in Lo- chem de trein uit moest. De con ducteur vond een hond nog tot daar aan toe, maar een valk werd hem te gek. Jammer voor de con ducteur, want deze gevleugelde passagier had hem een flink handje kunnen helpen: met zo'n snavel zijn de kaartjes gauw geknipt. echt experiment met de beeldtele foon, waarbij gewerkt wordt met straalverbindingen en bestaande telefoonlijnen. Het proefnet ver bindt PTT- en Philipskantoren in zes plaatsen met elkaar. Er wor den geen tv-toestellen bij inge schakeld. maar wel kleine moni tors, rcaar een (bijna normaal) telefoonapparaat naast staat. De hoorn ontbreekt en men spreekt via een luidspreker. Als de proef bevredigend uitpakt, zal het toch wel ergens tussen 1980 en 1985 zijn, voordat de beeldtele foon geleverd kan worden. Het is trouivens maar de vraag of er voldoende interesse is voor zo'n telefoon is. Dat zal eerst nog gron dig onderzocht moeten worden, want zeker is wel al dat het een peperduur snufje wordt: zeker tien tot vijftien maal zo duur als een gewone telefoon. En juist van wege de prijs is zelfs in Amerika de beeldtelefoon niet erg aange slagen. Het Zweedse meisje Mans Rohen heeft een levensechte speelgoed- beer: een ijsberenbaby van vier maanden, die haar vader oppas ser in een dierentuin mee naar huis nam omdat de berenmoeder haar kind liever kwijt dan rijk bleek te zijn. Het beertje Lucifer en het kleutertje Mans ravotten samen heel wat af, maar dat zal niet lang meer kunnen duren. Lucifer wordt al aardig groot en zijn klauwen en tanden worden te scherp voor spel letjes met een kind. En dus gaat het beertje binnenkort terug naar de dierentuin, waar het met leef tijdsgenoten onder de bruine beren verder kan spelen totdat het groot genoeg zal zijn om zich tussen zijn eigen, volwassen familieleden te kunnen handhaven. De vuile voeten van een Engelse ziekenhuispatiënt hebben een he le rondreis langs diverse ge zondheidsinstanties gemaakt, bij wijze van spreken. Het begon, meldt het blad World Medicine, met een klacht van patiënten over een zieke man. Hij moest zijn voe ten maar eens wassen, vonden ze. want de lucht werd zo langzamer hand onverdraaglijk. Het perso neel droeg daarop de man op zijn voeten in een sopje te stoppen, maar de patiënt weigerde bele digd en stuurde een boze klacht over zo'n behandeling naar de mi nister van volksgezondheid, me vrouw Barbara Castle. Eenmaal in de ambtelijke molen, passeerde de kwestie niet minder dan negen functionarissen en commissies van het ministerie, die er allemaal geen raad mee wisten. De zaak van de vuile voeten belandde uit eindelijk. nog steeds onopgehel derd, weer bij het ziekenhuis, waar de hele rondreis onnodig bleek te zijn geweest: de patiënt was in middels gezwicht en zorgde nu re gelmatig voor frisse voeten. Dinsdagavond, kort voor ze ven uur, begonnen de deuren te trillen en de ruiten te schudden. Tegelijkertijd klonk er een diep gerommel. Na een kwart minuut stilte begon het opnieuw. Het wek te de indruk van zware ont ploffingen op afstand of on weer. Op de „Recreana"- tentoonstelling in Leeuwar den dacht men aan „vlieg tuigknallen". Achteraf bleek, dat wij het, vooral voor Noord-Nederland, zeldzame verschijnsel van een aardbe- vinkje hadden meegemaakt. De meeste berichten erover kwamen binnen uit de drie hoek Groningen. Drachten, Gorredijk, maar ook daarbui ten zijn aardschuddingen waargenomen. De zuid westkant uit tot dichtbij Utrecht, verder in de omge ving van Arnhem en Vroomshoop tot in Noord- oost-Groningen. „Sinds in 1905 de registratie van aardschokken is begon nen, zijn dit de eerste schok ken geweest, die in het nodr- den zijn waargenomen," al dus een woordvoerder van het KNMI. Zelfs ging men zover te zeggen, dat het voor dit gebied de eerste schokken uit de geschiedenis waren' geweest. zormg mist 19 temperaturen mo luchtdruk m miHibaren r^<X opklaringen 4? "aga w-w warmte!ront H hoge-drvAoetwd j|^bewo»<rig sneeuw w—r kou-front L lage-dnAgebwd fyi onweer b wndrcfitng verplaatsmganchtng Men zat er goed naast. Eerder vember 1932 kon de voor Ne- deze eeuw zijn er wel degelijk derland vrij hevige beving, schokken in het noorden waarvan het epicentrum on waargenomen. en niet eens zo der Uden lag. wel degelijk tot heel lang geleden. Op 20 no- in Zuidwest-Drente en Zuid- Friesland worden waargeno men. In Sneek bij voorbeeld zwaaiden de lampen heen en weer. Verder zag men op het KNMI over het hoofd, dat op 7 juni 1931 een aardbeving in heel Nederland werd waarge nomen. Het epicentrum van die beving lag bij Huil, en Engeland kreeg er de zwaarste en uitgebreidste aardbeving door uit de mo derne historie. Verder terug noemen wij nog even de zwa re aardbeving op 1 november 1755 te Lissabon, die in ons hele land sterke waterbewe gingen veroorzaakte. Sche pen werden van de touwen gerukt, een oorlogsschip in Harlingen ging plotseling he vig tekeer. Aardschokken zijn er deze eeuw zo'n vijfendertig keer waargenomen, in de 19de eeuw: 32 keer. in de 18de eeuw: 25 keer en sedert 217 na Christus, toen er bij het Rode Klif in Gaasterland een grote vlam werd gezien, waarbij wa ter werd opgespoten, zo'n 230 235 keer. De meeste schok ken doen zich voor in het zuiden en midden van het land. Oorzaak: zwakke plek ken in de aardkorst, die ge zien moeten worden als verti cale breuken. Onder onze voe ten bevinden zich naast el kaar hoger en lager gelegen stroken ondergrond. Deze kunnen langs elkaar schuiven of schokken. Van de aarde naar de atmo sfeer erboven. Het weer zit nu af en toe regen toch wel in de lappenmand op de nadering van een Schotse depressie met regen en wind. Het kan haast niet anders, of een koufront dat dagen ach tereen over het oostelijk deel van de oceaan heeft gelegen, zal ons nu passeren. De voor geschiedenis van dit front is zeer interessant. 17 maart lag het op het oostelijk deel van de Stille Oceaan. Drie dagen later kreeg het plotseling nieuw elan door de ontwikke ling van een 985 millibar- depressie. Het passeerde Cali- fornië. Aan de voorzijde ervan werd het zeer warm in de zuidelijke staten van Noord- Amerika (25-29 gr. C. rond middernacht, 15-17 graden vlak ten zuiden van de Grote Meren). Vergezeld van on weersbuien langs 1500 km frontlengte veegde het kou front de hitte van de kaart, bereikte de 22ste de Atlan tische Oceaan, om vanaf de 24ste maart ten westen van de Britse eilanden voor anker te gaan. AMSTERDAM DE BILT DEELEN EELPF. EINDHOVEN DEN HELDER R DAM TWENTE VLISSINGEN ZD LI.MBL'RC ABERDEEN ATHENE BARCELONA BERLIJN' BORDEAUX BRUSSEL FRANKFURT GEN. VK HELSINKI INNSBRUCK KORENWAGEN LISSABON LOCARNO LONDEN LUXEMBURG MADRID MALAGA MALLORCA MUNCHEN NICE OSLO PARIJS ROME SÏ'I.IT ST< X'KHOLM WENEN ZURICH CASARL WC A ÏSTANBOEL LAS PALM AS NEW YORK TEL AVIV TUNIS zwaar bew zwaar bew regenbui zwaar bew onbewolkt onbewolkt half bew licht bew half bew onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew geheel bew Ucht bew HOOG WATER vrijdag 2 april 1976 Vlissingen 3.18-15.40, Ha- ringvlietslulzen 3.42-15.57, Rotter dam 5.23-17.51, Scheveningen 4.41- 16.55, IJmulden 5.15-17.29, Den Hel der 9.03-21.18. Harlingen 11.37-23.40. Delfzijl 1.21-13.45

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 5