Kleine nederlaag voor PSV Bayern München Leo Beenhakker op non-actief gesteld Europa Cup 1 Europa Cup 2 UEFA-Cup -St. Etienne imponeert niet Kees Rijvers ziet mogelijkheden £en interland voor basketbalteam Kwartfinales Anderlecht zeker van finaleplaats Bloedproeven Real Madrid op bij atleten Anderlecht Oud speler Van Brussel nu trainer Piet de Visser Nieuw bestuur „Amateurs" Argentinië Düsseldorf Etappezege voor Jan Raas Damesteam op de negende plaats Jan Timman in schaakvierkamp Amerika toch in de A-groep DONDERDAG 1 APRIL 1976 SPORT TROUW/KWARTET 13 Saint Etienne (Fra)PSV (Ned)10 Eintracht Frankfurt (Wdl)West Ham United (Eng)21 Real Madrid (Spa)Bayern München (Wdl)11 I Sachsenring Zwickau (DDR)Anderlecht (Bel)03 Hamburger SV (Wdl)FC Brugge (Bel) FC Barcelona (Spa>— Liverpool (Eng) 1—1 0—1 door Matty Verkamman ST, ETIENNE PSV heeft goede vooruitzichten op een plaats in de finale van de Europacup voor landskampioenen. Niet alleen de 1-0 nederlaag in de uitwedstrijd bij St. Etienne biedt perspectief voor de terugwedstrijd over veertien dagen in Eindhoven. Ook de tegenvallende kwaliteit van de Franse kampioen rechtvaardigt optimisme. Als Europese topclub viel St. Etienne gisteren door de mand. De haast heroische cup-sfeer in de Franse fabrieksstad heeft „les vers" vrijwel nooit tot goed voetbal kunnen stimuleren. Na een moeilijke start, had PSV de zaak volledig onder controle. Het is wel een tegenvaller voor PSV dat er geen doelpunt is gescoord. Want ondanks alle gelegenheid daar voor in de tweede helft, bleef de cht niet indrukwekkende verdediging van St. Etienne overeind. PSV kwam aanvankelijk in moeilijk heden, toen St. Etienne na ruim een kwartier via Larqué scoorde. De ver- ST ETIENNE Na de perspectief biedende 1—0 nederlaag, ziet PSV's oefenmeester Kees Rijvers mogelijk heden voor het bereiken van de fina le. Direct na het eerste duel in St. Etienne prees de kleine trainer in de voor hem zo bekende Franse omge ving het spel van zijn ploeg. „Wij hebben dit seizoen eigenlijk voor het eerst een goede uitwedstrijd voor de Europa Cup gespeeld. Posi tief vond ik, dat PSV in deze geweldi ge ambiance de rust in het spel heeft weten te bewaren. Er is geen sprake van paniek geweest. Een nederlaag met deze cijfers betekent een goed uitgangspunt." Rijvers legde er nogmaals de nadruk op, dat het vooral zijn bedoeling was geweest om een doelpunt te maken. Voor hem het uitgangspunt van de wedstrijd. „Jammer, dat het niet is gelukt. Vooral omdat we kansen op een goal hebben gekregen. Achteraf was het misschien beter geweest om Lubse eerder in te zetten. Maar ik heb met die wissel willen wachten tot aan de rust, om even de zaak met z'n allen te reorganiseren. Wel wilde ik hier met twee vleugelaanvallers beginnen. Verder heb ik nog even overwogen om Deykers naar het middenveld op te schuiven, maar hij kon achterin toch niet worden ge- I mist. Rocheteau is een te gevaarlijke 1 speler." Rijvers' colega en vriend Robert r Herbin zei, zich nog niet verslagen te voelen. „Beide teams hebben nog een kans op de finale. Voor mij was het een geweldige wedstrijd in een goede ambiance. Ook een correcte wedstrijd." AMSTERDAM Op zaterdag zeven tien april zal het Nederlandse heren basketbalteam een interlandwed strijd spelen tegen West-Duitsland. Deze wedstrijd, de enige thuis- ontmoeting van dit seizoen, is de hoofdschotel van het derde basket balgala, de inmiddels traditionele af sluiting van het seizoen. De wedstrijd in de Apollohal te Amsterdam, be gint om 19.15 uur. Daarna zal er een wedstrijd worden gespeeld tussen in Nederland en West-Duitsland uitko mende Amerikanen. Omlijstende programma onderdelen zijn dit jaar: een „dunk-wedstrijd," een nieuwtje voor Europa, tussen de in Nederland spelende Amerikanen Wells (Kinzo), Smith (Deltaloyd), Moore (Arke Stars) en Kirkland (Punch) en de Nederlander Aker boom (Remington). Daarnaast zullen de ereprijzen voor topscorers, beste speler' coach, enz. worden uitgereikt. Ook is het programma bekend voor het elfde Bremerhaven-toernooi, dat van 22 tot 25 april wordt gehouden. Nederland speelt op 22 april tegen België, op 23 april tegen Groot Brit- tanië en op 24 april tegen West- Duitsland. Op zondag 25 april wor den de finales gespeeld. wachte stormloop bleef evenwel uit en speciaal in de tweede helft viel PSV het meest aan. René van de Kerkhof bleek toen duidelijk de meerdere van Gérard Janvion de verdediger, die tweemaal achtereen de befaamde Rus Oleg Blokhine re delijk goed in bedwang hield. De plannen van Rijvers om in het uitzinnige Goffroy Guichard-stadion meteen maarzo aanvallend mogelijk te gaan spelen, werden dus al snel doorkruist. Want de even aan- valslustige Fransen, kregen in de be ginfase datgene, waar ze zo op had den gehoopt: een doelpunt. Een goal, die al na zestien minuten viel, en die tot stand kwam na een door scheidsrechter Delcourt weggegeven vrije trap op de altijd gevaarlijke rand van het strafschopgebied. Del court, die in de vijfde minuut al enig opzien had gebaard door een nauwe lijks zware overtreding van Van Kraay tegen Larqué met een gele kaart te beboeten, liet zich op het oog beetnemen door Bathenay, die de bal niet meer kon bereiken en toen maar ter aarde zeeg. Hervé Revelli stapte toen eerst over de bal. eer Jean-Michel Larqué links van Van Beveren de kleinst mogelij ke opening benutte om binnen te schieten: 1—0. Een tegenvaller voor PSV, dat in een verrassend objectieve opstelling bin nen de lijnen was verschenen. Niet de wat meer verdedigend ingestelde Harry Lubse maakte zijn opwach ting in de aanval, maar de snelle lichtgewicht Peter Dahlqvist. Rij vers maakte zijn belofte dan ook waar, die hij in de voorafgaande da gen had gedaan. „Het is mijn opvat ting opnieuw zo snel mogelijk in de aanval te gaan. Vooral ook omdat het brede veld zeven meter breder dan het PSV-terrein in het nadeel werkt van de verdedigende partij. Net als St. Etienne. wil PSV het dit keer niet op een tweede wedstrijd aan laten komen." De snelle treffer van de Fransen be tekende overigens niet dat PSV, zo als wel in Split het geval was, onder zware druk kwam te staan. Wanneer er even de mogelijkheid voor was, dan viel PSV aan. Dat had in de tiende minuut al tót een open kans voor Willy van de Kerkhof geleid, toen Lopez de bal verspeelde. De middenvelder Van Kraay kwam vrij voor doelman Curkovic, maar wachtte een fractie te lang Ook Deykers kreeg na knap werk van Dahlqvist een keer een goede mogelijkheid om de stand in even wicht te brengen, maar ook hij was niet slagvaardig genoeg. St. Etienne was inmiddels het ge vaarlijkst wanneer de Argentijnse centrale verdediger Oswaldo Piazza zich met de aanval bemoeide. Via. een uitstekende techniek bracht hij PSV enkele malen in verlegenheid. Voor het overige bleef het gevaar beperkt tot twee harde schoten van Rocheteau individueel sterk en vaak te handig voor Deykers en Patrick Revelli, waarop Van Beve ren andermaal zijn topvorm onder streepte. Wanneer PSV aanviel, dan had het wel enige moeite om de zaken op het middenveld in de hand te houden. Met name Jan Poortvliet verloor zijn directe tegenstander en St. Etienne's spelmaker Larqué nog wel eens uit het oog. Doelman Jan van Beveren van PSV heeft de bal na een Franse voorzet weggestompt. Poortvliet duwt Rocheteau in de rug Huub Stevens Overigens was St. Etienne—PSV toen al in totaal geen al te best kijkspel. De opwindende momenten waren in aantal te spaarzaam. Opvallend was toch vooral dat St. Etienne geen kans zag om de te genstander in een hoek te drukken. Het was allemaal wat steriel wat de Fransen deden. En alsof PSV na rust aanvoelde dat er tegen deze oppo nent meer mogelijk was dan een ne derlaag. werd het accent van de wed strijd meer en meer in de richting van de veste van Curkovic verlegd. Met Lubse in de ploeg voor Dahlqvist kreeg PSV het lek aardig boven. René van de Kerkhof soleer de menigmaal en ook Edström (be waakt door Piazza) werd meer in het spel betrokken. Daarentegen viel Willy van der Kuylen uit de toon. De spelmaker die de bewaking van Ba thenay best aardig kon ontlopen, verslikte zich herhaaldelijk in één kapbeweging teveel. Dat leidde dan tot balverlies, waar St. Etienne dat in de tweede helft steeds dieper weg zakte, vrijwel nooit iets positiefs mee wist te doen. Pas na een halfuur deed Rocheteau weer eens iets aardigs voor de Fran sen: een keihard schot dat maar net naast ging. Aan de andere kant had Harry Lubse tot twee keer toe de mogelijkheid om een gelijkmaker te scoren. Eerst redde Curkovic met zijn vallende kopbal en vervolgens miste de invaller in een kansrijke positie. Waarna Larqué voor St.Etienne de beste kans van de wedstrijd ver morste. De aanvoerder knalde na een storing in de Nederlandse afweer op enkele meters van Van Beveren naast. St.Etlenne-PSV 1-0 (1-0)15: Larqué 1-0. Scheidsrechter Delcourt (Bel). Toeschouwers 38.000. St. Etienne: Curkovic: Janvion. Piazza, Lopez. Farison; Larqué. Bathenay. Synaeghl; Roche teau. Hervé Revelli. Patrick Revelli. PSV: Van Beveren; Deljkers, Stevens. Van Kraay. Krijgh; Poortvliet (Deacy), Van der Kuy len, W. v.d. Kerkhof: Edström. Dahlqvist (Lub se). R. v.d. Kerkhof. BERN In Bern zijn de plaatsen en data van de wedstrijden in de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampioenschap voetbal bekend gemaakt. Nederland en Bel gië spelen hun wedstrijden op 25 april in Rotterdam en op 22 mei in Brussel. De volledige lijst van plaat sen en data van de wedstrijden in de kwartfinales ziet er als volgt uit: 24 april-Zagreb: Joegoslavië-Wales, 24 april Bratislava: Tsjechoslowa- kije-Sovjet-Unie, 24 april Madrid: Spanje-West-Duitsland, 25 april Rotterdam: Nederland-België, 22 mei Cardiff: Wales-Joegoslavië, 22 mei Kiev: Sovjet-Unie- Tsjechoslowakije, 22 mei München: West-Duitsland-Spanje, 22 mei Brussel: België-Nederland. ^4-1 ^4-^^ M. .AMSTERDAM Atleten dienen er ernstig rekening mee te houden, dat zij straks bij de Olympische Spelen in Montreal niet alleen een plasje, [maar ook bloed zullen moeten af staan. De medische commissie van 'de internationale atletiekfederatie (IAAF), die in Amsterdam onder [voorzitterschap van dr Max Danz (W. Did.) is samengekomen, wil het ;dagelijks bestuur van de IAAF, dat op 24 en 25 april in Londen bijeen- (komt, voorstellen bloedproeven bij Ktieten te nemen teneinde de „ana- olica-zondaren" te kunnen opspo- en. Verder zijn volgens de medische ommissie anabolica-controles ook odig bij de voor-Olympiscche kwa- ificatiewedstrijden. NATAL Een aanhanger van de Braziliaanse voetbalploeg Natal heeft dinsdag twee supporters van het bezoekende ABC doodgescho ten. De man ergerde zich eraan dat de twee luid juichten bij een treffer van hun team. De dader werd onmiddellijk gearresteerd, de wedstrijd gestaakt. MADRID Real Madrid is er niet in geslaagd een gunstig uitgangspunt te creëren voor de uitwedstrijd tegen Bayern München in de halve finale voor de Europa Cup voor landskam pioenen. In het Madrileense Berna- beu-stadion kwam Real niet verder dan een 1—1 gelijk spel tegen htm Duitse opponenten. Bayern München ziet de return in München nu natuurlijk optimistisch tegemoet. Toch leek het er aanvankelijk even op dat Real makkelijk afstand van Bayern zou nemen. In de 7de minuut namelijk scoorde Martinez voor de ogen van 110.000 toeschouwers al 1—0. Deze voorsprong wisten de Spanjaarden nog tot vlak voor rust vast te houden. In de 42ste minuut scoorde Gerd „Der Bomber" Müller de gelijkmaker. Van de opsteker wist Bayern verder gebruik te maken. Bayem München liet zich door de Spanjaarden niet intimideren. Het gelijke spel bleef tot de rust ge handhaafd. FRANKFORT De Westduitse voetbalbond heeft heftig geprotes teerd tegen de televisieuitzending van dc wedstrijd Real Madrid—Bay ern München (Europa Cup 1) door het eerste Westduitse net (ARD). De bond had een rechtstreekse uit zending verboden omdat tegelijker tijd in West-Duitsland Eintracht Frankfurt—West Ham United en HSV Hamburg—Club Brugge voor de andere Europese bekertoernooien werden gespeeld. De stadions voor deze ontmoetingen waren niet uit verkocht. De ARD deelde mee dat het verbod was genegeerd in het belang van miljoenen Westduitsers. Een woordvoerder van de bond noemde het „een enorme schending van de wederzijdse contractvoor waarden". KARL MARXSTAD De Belgische bekerhouder Anderlecht heeft zich door een 0—3-overwinning bij het Oostduitse Sachsenring Zwickau zo goed als zeker geplaatst voor de fina le van het Europa Cup 2-toernooi. Sachsenring had in de kwartfinale het Schotse Celtic verslagen. De finale van het Europa Cup 2- 'toernooi wordt in Brussel gespeeld en zal dus een thuiswedstrijd voor Anderlecht kunnen zijn. Bij de rust had Anderlecht al een 2—0-voorsprong door doelpunten van Van der Eist. Na rust Ir vam daar nog een doelpunt van Rob iien- senbrink bij. Anderlecht'controleer de de wedstrijd vanaf de eerste mi nuut en het was dan ook aan het goede keeperswerk van Jurgen Croy te danken dat Anderlecht niet meer doelpunten maakte. In Karl Marxstad waren 40.000 toeschou wers. Hamburger SV heeft in de eerste wedstrijd van de halve finale in het toernooi om de UEFA-Cup gelijk ge speeld tegen FC Brugge. De eindstand werd 1—1. In de 48ste mi nuut namen de Belgen zelfs een voor sprong via Lambert. Het zou tot de 77ste minuut duren voor Hamburg gelijk maakte. Reimann was de ma ker. In het stadion van Hamburger SV waren 52.000 toeschouwers aan wezig. AMSTERDAM Go Ahead heeft met ingang van heden zijn trainer Leo Beenhakker op non-actief ge steld. Beenhakker had een contract tot en met het seizoen 1976/1977. De Deventer eredivisieclub zal alle financiële verplichtingen ten opzichte van Beenhakker nako men. Zijn taak wordt voorlopig overgenomen door Henk van Brussel, oud speler van Go Ahead en in het bezit van het B-diploma. Feyenoord heeft definitief over eenstemming bereikt over de transfer van Go Ahead speler Jan van Deinsen naar de Rotterdamse club. Van Deinsen, die in Jong Oranje speelt, tekende voor twee jaar. Feyenoord moet voor de lin kerspits een transferbedrag beta len van ongeveer één miljoen gulden. NIJMEGEN Piet de Visser heeft zijn beslissing over al of niet aan blijven als trainer van NEC voor lopig opgeschort. De Nijmeegse oefenmeester is na langdurige be raadslagingen met het bestuur van NEC nog niet tot een financi eel akkoord gekomen over een nieuw meerjarig contract. Omdat NEC nog een bijzonder be langrijk programma voor de boeg heeft met wedstrijden tegen FC Twente, Ajax, tweemaal tegen PSV, FC Den Haag en Roda JC waarin zal moeten blijken of er voor de Nijmeegse ploeg komend seizoen UEFA cup voetbal inzit hebben beide partijen in onder ling overleg besloten de gesprek ken voorlopig uit te stellen. Men hoopt daarmee de rust in de spe lersgroep te kunnen bewaren. Piet de Visser, die van het Belgische RWDM een uitstekend aanbod op zak heeft zal nu pas in de tweede helft van mei een definitief besluit nemen over zijn toekomst. MAASTRICHT De leiding van de ere-divisie-club MVV heeft en kele belangrijke structurele wijzi gingen ondergaan. Het stichtings bestuur waarin zes bestuursle den van MVV, zes personen uit het bedrijfsleven en drie functionaris sen van de gemeente zitting had den is teruggebracht tot negen personen, te weten: drie vertegen woordigers van MW (mr. Tripels en de heren Bartels en Pieters), drie vertegenwoordigers van het bedrijfsleven (onder leiding van mr. Hellegers) en drie nog nader aan te wijzen vertegenwoordigers van de gemeente Maastricht. De commissie van toezicht, de uit voerende macht van MW, is ont bonden. In plaats daarvan komt nu een nieuw dagelijks bestuur, waarvan de samenstelling nog niet bekend is. Bovendien wordt er bij MVV naar gestreeft om op korte termijn een manager directeur aan te stellen. Overigens geven de financiële re sultaten van MW reden tot be zorgdheid. Het seizoen 1973-1974 gaf nog een sluitende exploitatie te zien, een jaar later moest wor den afgesloten met een tekort van 195.000 gulden en na het huidige seizoen wordt een groter nadelig saldo verwacht. De voornaamste redenen van deze teruggang zijn de slechtere resul taten en de verhoogde entree prijzen. BARCELONA Vorige week be reikte het Spaanse amateurvoet balteam de Olympische Spelen in Montreal. Een aantal Spaanse spelers heeft daarvoor een behoor lijke beloning gekregen. Solsona ontving 28.000 gulden, Paco 22.000 gulden, Santillana en Del Bosque 14.000 gulden, Cama- cho en Migueli ieder 12.000 gul den. Deze bedragen zijn gisteren gepubliceerd door het blad „Don Ballon". Doelman Paco heeft het verhaal in een televisie-interview beves tigd. Het Spaanse Olympisch co mité heeft deze zaak zoals bekend in onderzoek. Na deze publikatie is het vrijwel zeker dat Spanje van deelname aan de Spelen zal wor den uitgesloten. CORDOBA Een delegatie van de internationale voetbalfederatie (FIFA) is in Cordoba (Arg.) aange komen, om de plaatselijke voorbe reidingen voor het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal 1978 te inspecteren. De leider van de delegatie, de Westduitser Herman Neuberger, vertelde jour nalisten er zeker van te zijn dat het toernooi „Zoals voorgenomen en tot ieders tevredenheid in Ar gentinië zal worden gehouden." De delegatie, die wordt gecomple teerd door Juan Goni (Chi.) en Herman Joch (WDld.) zal ook het in aanbouw zijnde stadion in Men- doza inspecteren. De andere centra voor de WK-voetbal zijn Rosario, Buenos Aires en Mar del Plata. BERN De Europese voetbalu nie heeft bepaald dat Düsseldorf eerste „reserve" is voor het geval de eindstrijd van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenploegen niet in Belgra do kan worden gespeeld. De UEFA heeft de eindronde van het toernooi (halve finales, wedstrijd om derde plaats en eindstrijd) toe gewezen aan Joegoslavië, mits de Joegoslaven in de kwartfinales winnen van Wales. Zou dit niet gebeuren dan ver speelt Joegoslavië zijn recht van organisatie. Dat gaat dan over naar West-Duitsland, dat echter eerst Spanje moet verslaan. Ge beurt dat ook niet dan worden de wedstrijden gespeeld in België of Nederland, afhankelijk van de uitslag van de krachtmeting tus sen beide landen. Het lijstje van kandidaat-steden voor de eindronde (16 tot 20 juni) ziet er dus als volgt uit: 1. Belgra do, 2. Düsseldorf, 3. Rotterdam/ Amsterdam of Antwerpen/ Brussel. BERGEN De Nederlander Jan Raas, die minder dan drie kilometer voor de eindstreep demarreerde, heeft gisteren de vijfde etappe van de ronde van België gewonnen. De rit ging van Kelmis naar Bergen, over een afstand van 209 kilometer. Met uitzondering van gestrande uit loop. pogingen van achtereenvol gens de Fransman Perret (na 15 kilo meter) en de Belg Bruyere (na 28 kilometer) gebeurde er de eerste 90 kilometer opvallend weinig. Zo wei nig zelfs, dat op een gegeven mo ment Walter Planckaert, met een fietspomp gewapend, zijn landge noot Roger Swerts in de weilanden achterna ging. De eerste serieuze demarrage kwam in Avennes, na 90 kilometer, van de Fransman Jean-Pierre Danguillau- me, die 35 kilometer verder zijn grootste voorsprong (zeven minuten) had op het peloton. De Belg Willem Peeters zette de tegenaanval in een kreeg Van Springel, Decauwer, Mintkiewicz en D'Hondt met zich mee. Na 183 kilometer was Danguil- laume Ingelopen. P-» Fransman Michel Perin demar reerde 20 kilometer voor het einde maar werd Ingehaald. Vijf kilometer verder ging Willy Teirlinck er van door, maar ook hij werd ingelopen. De derde ontsnapping was beslis send. Jan Raas liep weg uit het pelo ton. nam honderd meter voorsprong en had aan de eindstreep nog vijf seconden voorsprong. De eindsprint van het peloton werd gewonnen door Walter Planckaert, voor Piet van Katwijk en Frans Verbeeck. In het algemeen klassement veran derde weinig. Michel Pollentier blijft aan de leiding, met 4.50 minuut voor sprong op zijn landgenoot David. Jan Raas is de beste Nederlander met een zesde plaats (op 6.35). Vijfde etappe: 1 Jan Raas. de 209 km in 6.32.27 uur. 2. Walter Planckaert (Bel) 6 32 34. 3. Plet van Katwijk (Ned) 6.32.37. 4. Frans Verbeek (Bel), 5. WUly Planckaert (Bel), 6. Mare Demeyer (Bel). 7. Walter Oodefroot (Bel). 8. Raymond Villemlane (Fra), 9. Eric Jaques (Bel), 10. Mauri ce le Oullloux (Fra). allen ln dezelfde tijd als Van Katwijk. Algemeen klassement: 1. Michel PollenUer (Bel) 19.42.11.2. WUfrted David (Bel) op 4.40.3. Freddy Maertens op 5.51,4. Walter Planckaert op 5.57.5. Andre Dlerlckx (Bel) op 6.08.6. Jan Raas op 6.35, 7. Joseph Bruyere (Bel) op 6.45. 8. Walter Oode froot op 6.46. 8. Ferdl van den Haute (Bel) op 6.43. 10. Frans Verbeek op 6.51. PRAAG. Het Nederlandse heren tafeltennisteam is tijdens de Euro pese kampioenschappen in Praat op de veertiende plaats geëindigd. In hun laatste wedstrijd verloren zij met 5—2 van Denemarken. De finale bij de heren zal gaan tus sen Zweden en Joegoslavië. De Nederlandse dames versloegen in hun laatste wedstrijd Luxemburg met 3—2. Door dit resultaat eindig den zij op de negende plaats. Bij de vorige kampioenschappen was Ne derland nog veertiende. Bij de dames gaat de strijd om de eerste plaats tussen Engeland en de Sovjet Unie. Gisteren werd een begin gemaakt met de kwalificatiewedstrijden voor het persoonlijk toernooi. Hans Lin- gen verloor daarin van de Tsjech Chich in vijf games. Bij de dames plaatste Bettine Vrisekoop. die in de landenwedstrijden voor opvallende prestaties zorgde, zich wel. Zij won in drie games van de Schotse Patricia Flemming. In het gemengd dubbelspel werd zij, samen met Herman Hopman, wel uitgeschakeld. Het Tsjechische paar Schenk/Smidova was met 10—21, 18-21 en 16-21 sterker. DEN HAAG Grootmeester Jan Timman zal deelnemen aan de Eu- we-schaakvierkamp, die 13 mei in Amsterdam begint. Timman ver vangt de Joegoslavische grootmees ter Ljubomir Ljubojevic, die zich heeft afgemeld omdat de vierkamp niet past in zijn voorbereiding op het interzonale toernooi in Manila. De andere deelnemers zijn: wereldkam pioen Anatoli Karpov (Sov), Fridrik Olafsson (IJsl) en Walter Browne (V8). DOSSELDORP (8ID) - Het ijshoc- keyteam van de Verenigde Staten zal toch deelnemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap in de A-groep, dat van 8 tot 25 april in Kattowice (Pol) wordt gehouden. De Amerikanen wilden aanvankelijk slechts spelen als de LIGH (interna tionale ijshockey federatie) de kos ten zou betalen. Na een gesprek tus sen beide partijen zijn de financiële problemen opgelost. VOETBAL Voor de Frame competitie werd een bijna volledig programma alge werkt. Koploper Nantes won met 0—2 bij Sochaux en blijft daardoor een punt voor op Nice dat bij Lille won 8t. Etienne had een vrije dag In verband met de wedstrijd tegen PSV. BASKETBAL BIJ de dames la Blue Star» kampioen van Nederland geworden. Het won ln Oud Beljerland met 63—55 van BOB de laatste competitiewedstrijd. TENNIS Met nog vier grote toernooien voor de boeg. staat de Amerikaan Arthur Ashe op de eerste plaats van de WCT- ranglljst. Tom Okker staat zevende. De eerste acht spelers plaatsen zich voor het elndtoernoot In Dallas SCHAKEN Aan het Nederlands kampi oenschap dat van 15 tot 28 april In Leeuwar den wordt gehouden zullen de volgende schakers meedoen: Jan Timman. Jan Hein Donner. Hans Ree. Rob Hartoch. Kick Lan geweg. Frans KulJperj. Bert Enklaar. Oert Ligterink, Fred van der Vliet. Paul van der Welde. Chris Baljon en Rob Wltt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13