lobert Herbin aan ervaring van Veel kritiek op Stefan Kovacs frbi Spaanse amateurs krijgen geld Olympia's Tour 76: korter maar zwaar ll Ik heb sommige spelers grote risico's zien nemen' oemeense ij f kamper raagt asiel 'red Imhoff laar rechter Beslissingsduels tafeltennisteams All England weer voor Rudy Hartono Jubileumronde start in Scheveningen Raymond Ceulemans - tegazzoni wint Amerikaanse GP Aanstellen van strengere tuchtcommissie valt slecht in Roemenië Willi Lippens Beroep Blessure Jeugdtoernooi Steekpenningen Schorsing dreigt voor Nastase Freddy Maertens behoudt leiding q DAG 30 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET PS11/RH13 ETIENNE Direct na de loting voor de vorige ronde in de •opa Cup kreeg St Etienne's oefenmeester Robert Herbin een ifoontje uit Nederland. Kees Rijvers, in de late jaren vijftig in Etienne een vriend en clubgenoot van de toen nog piepjonge rbin, meldde zich. De trainer van PSV vroeg en kreeg uitge- ïide informatie omtrent Hajduk Split, de Joegoslavische club Herbin vorig jaar in de Europa Cup had leren kennen. Rijvers ed zijn voordeel met de inlichtingen en bedankte zijn oude peraad heel hartelijk. or Matty Verkamman je trainers, die elkaar vorig jaar tijdens een reünie ook weer eens moetten, zullen tijdens dat tele- ngesprek in de verte wellicht even iben gedacht aan de mogelijkheid, ze dit seizoen de voornaamste jopese bekerstrijd-tegenstanders iden kunnen worden. Heel even ar, want St Etienne stond voor de r zware opgave om het vermaarde namo Kiev uit te schakelen. De mse ploeg slaagde tegen de Rus- na verlenging, evenals PSV tegen jduk, evenwel verrassend. En kijk, genoegen van de altijd „franco- I" gebleven Rijvers werden PSV en Etienne in de halve eindstrijd aan aar gekoppeld. Herbin glimla- end: „Nu zou ik van Rijvers ook l eens wat interessante gegevens llen hebben. Maar dat zit er niet in, ioed ik." EGING rbin is daarom zelf de tegenstan- van morgen maar gaan bekijken. jê rmi A wi JCH (SID) De 27-jarige Roe- ense sportman Albert Kovacs ift in het weekeinde in de Franse id Auch politiek asiel gevraagd. Roemeen nam de afgelopen week 1 aan Voor-Olympische wedstrij- t in de moderne vijfkamp in Auch. de wedstrijden verliet hij de Roe- ense ploeg en dook ergens onder, het weekeinde vroeg hij asiel aan. jvacs. die bij de wereldkampi- jnschappen moderne vijfkamp in f4 de bronzen medaille won, weet log niet precies wat hij wil. In elk ;eval wenste hij niet met de Roe- leense ploeg naar zijn vaderland irug te kren. maar hij wil ook niet argoed in Frankrijk blijven. Van Franse autoriteiten heeft hij voor- ipig een verblijfsvergunning voor ijf dagen ontvangen. Voor die verlo- en is. heeft de regering beslist over en definitieve. MSTERDAM (ANP) Het kort •ding dat zeiler Fred Imhoff heeft ld ingespannen tegen het Koninklijk ederlands Watersport Verbond ient donderdag 1 april (09.15) voor e president van de Amsterdamse 1 ichtbank. De 34-jarige zeiler eist at de KNWV de afspraken die half ovember tijdens een bijeenkomst «n huize van NOC-secretaris Jaap tap werden gemaakt, zal nakomen. ijdens die bijeenkomst waar een plossing werd gezocht voor de loeilijkheden tussen een aantal zei- rs en het Verbond, werd door het NWV toegezegd dat zeilers als Bok n Imhoff weer zouden worden opge- omen in de kerngroep en dat hen ou worden meegedeeld welke wed- trijden zouden tellen als Olym- ische selectie. Het Verbond is enke- dagen na de bijeenkomst bij de eer Stap teruggekomen op zijn toe- eggingen, waardoor de weg naar het •lympische wedstrijdwater voor Im- off vrijwel werd afgesloten. Fred mhoff was bij de Spelen van Mexico eserve voor de Nederlandse ploeg. Kiel zeilde hij in 1972 samen met imon Korver de Nederlandse Olym- ische Flying Dutchman. Hij eindig- e in het klassement als tiende. Samen met president Rocher, technisch directeur Pierre Garonnai- re. doelman Ivan Curkovic en aan voerder Jean-Michel Larqué, trok Herbin zaterdag naar Amsterdam, waar hij PSV met 1—3 van Ajax zag winnen. Hij heeft de Eindhovense ploeg er een goede wedstrijd zien spelen. Samenvattend zegt hij: „PSV is een ploeg, die het voetbal speelt om doelpunten te maken, leuk om te zien. Ik vind het een echte represen tant van het Nederlandse voetbal. Iedereen is steeds in beweging. Alle verdedigers kunnen ook behoorlijk aanvallen." Een speelwijze, waardoor St Etienne volgens Herbin niet wordt getypeerd. De Fransen hebben in de aankomen de vedette Dominique Rocheteau en spits Hervé Révelli weliswaar getruc- te. knappe aanvallers, maar die spe lers moeten zich toch vooral schik ken in het collectieve, soms wat be houdende voetbal dat St Etienne doorgaans speelt. Bij het zien van zoveel aanvalsdrift van PSV. maakte aanvoerder Larqué dan ook de op merking: „Die ploeg blijft gaan. Ik weet niet of Ajax werkelijk zo slecht is geworden, maar ik vond PSV in ieder geval erg goed. Vooral ook om dat er een aantal individualisten in speelt." OUTSIDER Larqué vertegenwoordigt dan ook de groep spelers, die PSV eigenlijk hele maal niet zo'n gelukkige tegenstan der vindt. Daarmee ingaand tegen het algemene Franse oordeel, dat PSV dé outsider is in dit Europa Cup-toernooi. Herbin, vandaag viert hij zijn 37ste verjaardag, ziet desondanks moge lijkheden voor zijn equipe op een finaleplaats. „Ik betwijfel of PSV voldoende internationale ervaring heeft. Zaterdag heb ik sommige spe lers onverantwoord grote risico's zien nemen. PSV is wel enigszins te vergelijken met Dynamo Kiev. maar ik heb de indruk dat PSV verdedi gend minder sterk is." Overigens was Herbin met Ajax—PSV op papier toch een topwedstrijd niet helemaal geluk kig als graadmeter voor de kracht van de Nederlandse ploeg. Hij zegt: ..Het was allemaal wat onduidelijk. Ajax had niets meer van de grote ploeg, die het nog maar een paar jaar geleden was. Het middenveld was slecht, de aanval krachteloos en de verdedigers konden hun tegenstan- MADRID Enkele leden van het Spaanse voetbalelftal, dat zich via Turkije voorde Olympische Spelen heeft geplaatst, hebben openlijk verklaard hoeveel geld zij daar voor ontvingen. Solsona. de aan voerder van het team. en Viosca hebben ieder ruim 25.000 gulden getoucheerd, doelman Paco heeft zich met een bedrag van bijna 20.000 gulden tevreden gesteld. Ook vier spelers van Real Madrid, die niet in het laatste kwalificatieduel tegen Turkije uitkxoamen, maar wel eerder in het Olympisch kwali ficatieduel speelden, hebben geld voor hun prestaties gekregen. San- tillana. Camacho en Del Bosque zijn ieder met 12.000 gulden be loond. Miguel Angel, de keeper van Real, kreeg 7.500 gulden. De uitspraken van deze spelers maakt de taak van het Spaans Olympisch Comité alleen maar moeilijker. Naar aanleiding van de protesten van Turkije wordt een onderzoek naar de status van de Spaanse ..amateurs" ingesteld door het Internationaal Olympisch Comité. Een van de spelers ver klaarde overigens bij terugkeer op het vliegveld van Barcelona: ..Ik ben een Olympisch professional". In de selectie voor het Roemeense elftal, dat op 6 april in Roosendaal tegen Nederland speelt in een kwa lificatiewedstrijd voor de Olym pische Spelen, komen overigens ook uitsluitend spelers voor die in de hoogste klasse van de Roemeen se voetbalcompetitie uitkomen Van het op de eerste plaats staande Steaua Boekarest zijn zes man ge selecteerd. Dinamo Boekarest, dat tu-eede staat, levert vijf spelers. De Roemenen moeten met ten minste negen doelpunten verschil in de resterende twee wedstrijden van Nederland winnen om een kans te behouden op deelneming aan het Olympisch iwetbaltocr- nooi. De Roemeense selectie die voor een belangrijk deel bestaat uit volwaardige internationals ziet er als volgt uit: DOEL: Raducana Steaua Boekarest) en Iorgulescu iUT Arad)ACHTER: Cheran iDi- namo Boekarest). Dinu Dinamo Boekarest). C. Sandu iDinamo Boekarest). Anghelini (Steaua Boe karest) en Sames Steaua Boeka rest): MIDDEN Hajnal tASA Tar- gu Mures). Boloni (ASA Targu Mu res). Dumitru (Steaua Boekarest i en lordanescu (Steaua Boekarest): VOOR: Mullescu tJiul Petrosani). Crisan (Universitatca Craiova). Georgescu Dinamo Boekarest). Le- cescu iDinamo Boekarest) en Zam- fir (Steaua Boekarest). Robert Herbin der vaak niet aan. Bij PSV vond ik Van der Kuylen erg goed en Deijkers een aanvallend sterke verdediger." RUST Over zijn eigen team wil Herbin niet veel kwijt. De ex-international be reidt zich consciëntieus voor op de wedstrijd en wil het liefst niet wor den gestoord. Een voordeel is. dat St. Etienne in verband met de interland Frankrijk-Tsjechoslowakije het af gelopen weekend geen competitie voetbal heeft gespeeld. Bondscoach Michel Hidalgo deed bovendien op geen enkele ..Stephanois" een be roep. Derhalve een goede gelegen heid voor enkele geblesseerde spe lers om in alle rust op te knappen. Zo vormt het meespelen van de licht- aangeslagen Larqué en Rochito voor woensdag geen probleem meer. Ook de vleugelverdediger Farison kan weer van de partij zijn. Farison maakte zaterdag met de reserves te gen Corbeil zonder blessure problemen zijn rentree. In diezelfde wedstrijd hinkte ook Sarramagna mee. Deze voorhoedespeler liep te gen Dynamo Kiev een vrij ernstige enkelblessure op. Men vreest dat hij tegen PSV niet inzetbaar zal zijn. Op zich hoeft dat voor Herbin geen al te groot probleem te zijn. want hij be schikt over een brede selectie van gelijkwaardige spelers. Vorige week liet Herbin in de be langrijke competitiewedstrijd tegen Nantes echter teveel basis-spelers uit zijn team De Europa Cup staat centraal in St. Etienne en zo kon het gebeuren dat de koppositie in de competitie werd verspeeld. Nantes won tamelijk gemakkelijk met 3—0. St Etienne speelde dat duel zonder Farison. Rocheteau. Larqué en Sar ramagna. St. Etienne zal tegen PSV waarschijnlijk in de volgende opstel ling beginnen Curkovic; Janvion, Piazza. Lopez. Farison; Larqué. Ba- thenay. Seynaeghel; Rocheteau, Hervé Révelli. en Patrick Révelli. PRAAG (ANP). Het Nederlandse herenteam heeft bij de Europese ta feltenniskampioenschappen in Praag een belangrijke stap gezet op weg naar de promotie naar de eerste categorie. De wedstrijd tegen Ier land werd maandag met 5—1 gewon nen. Hierdoor is het Nederlands team na vier van de zes wedstrijden nog altijd ongeslagen en vrijwel ze ker van de eerste of tweede plaats in de poule. Alleen de wedstrijden te gen België en het ongeslagen Italië resteren nog. De nummers één en twee van de poule spelen promotie wedstrijden tegen de nummers één en twee van de andere tweede divi sie-poule. De Nederlandse dames zullen even eens te maken krijgen met beslis singswedstrijden. Zij het hier om de gradatie van de eerste naar de twee de categorie te ontgaan. Door de 1—3 nederlaag tegen Zweden kan het Oranjeteam niet hoger meer ein digen dan laatste of voorlaatste in de poule. LONDEN Voor de achtste maal heeft de Indonesiër Rudy Hartono de All England badmintonkampi oenschappen gewonnen. In de finale versloeg hij zijn landgenoot Liem Swie King met twee maal 15—7. Bij de dames ging de titel naar de Engelse Gillian Gilks, die in de kwartfinale van Joke van Beusekom had gewonnen. Zij had geen enkele moeite met haar landgenote Marga ret Lockwood (11—0, 11—3). Bij het damesdubbelspel bereikten Joke van Beusekom en Marjan Luès- ken de halve finales. Daarin verloren met 15—6 en 15—11 van de Engelsen Gilks en Whetnall, die later de finale 'r!jswhk*-Schijndêl wonnen. AMSTERDAM (ANP) Olympia's 25e internationale Ronde van Nederland voor amateurs zal tien procent korter zijn dan de Tour van 1975, die werd gewonnen door Hans Langerijs. De amateurs moesten vorig jaar 1334 kilometer afleggen, in 1976 wacht hen na de start in Scheveningen op Hemelvaartsdag, 27 mei, „slechts'' iets meer dan 1200 kilometer tot de laatste eindstreep, die op 4 juni in de Amsterdamse Van Swindenstraat zal liggen. MOLLERUSA Raymond Ceule mans heeft de biljarttitel in het an ker kader 47/1 veroverd. In de finale rekende hij in zes beurten af. met zijn enig overgebleven concurrent Hans Vultink. Hans Vultink raakte daardoor zijn wereldtitel kwijt. In de eindstand had Ceulemans twee punten voorsprong op Vultink en bovendien een beter algemeen ge middelde: 30.43 tegen 23.35. Olympia's zilveren ronde verliest zijn meeste kilometers op de eerste dag. Werden de renners vorig jaar in de openingsrit van Der. Haag naar Rijen gestuurd over 167 kilometer, in Sche veningen zullen de renners op de pro menade iets minder dan vijf kilome ter moeten rijden. De opening is een koppeltijdrit. De deelnemers aan de belangrijkste nationale amateurronde krijgen het overigens niet gemakkelijker. Naast de gebruikelijke zondagsrit door de Zuidlimburgse heuvels, dit jaar Eys- den-Ulestraten met bijvoorbeeld twee beklimmingen van de Keute- berg, ontmoet het veld ook de dag daarvoor tamelijk geaccidenteerd terrein als van Schijndel naar Eysden wordt gereden. Een belangrijk verschil met de ron den van de laatste jaren is ook dat de aankomsttijden zijn vervroegd. Dit is niet gebeurd door de etappes in te korten, maar door eerder te vertrek ken. De organisatoren hebben zelfs het vastgestelde gemiddelde van de internationale wielerfederatie van 140 kilometer enigszins overschre den De hoogst toegestane afstand per dag van 170 kilometer wordt twee keer bereikt, namelijk in de ritten Didam- Drachten. Het otappesehema voor de 25e Ronde van Neder land voor amateurs ziet er als volgt uit: Donderdag 27 mei: Scheveningen (Promenade», start 13 uur 45. koppeltijdrit over 4,7 kilometer: vrijdag 28 mei: Rljswijk-SchiJndel. start 13 00 uur. 170 kilometer; ralerdag 29 mei: schljndel- Schijndel. start 10 00 uur. ploegentijdrit over 22.5 kilometer en Schijndcl-Eysden. start 14 uur. 45. 159 kilometer. Zondag 30 mei: Eljsden- Ulestraten. start 13 00 uur. 143 kilometer: maan dag 31 mei: Ulestraten-Bladel. start 14 uur. 40 142 kilometer, dingdag 1 juni: Bladel-Grave. start 15 00 uur. 126 kilometer: woensdag 2 juni: Dldam- Drachten. start 13 00 uur 40. 170 kilometer, don derdag 3 juni: Drachten Nibbixwoud. start 14 uur 30. 148 kilometer, vrijdag 4 juni: Nlbbixwoud- Nibbixwoud. start 10 00 uur. individuele tijdrit rr en Nibblxwoud-Amslerdai uur 20. over 98 kilometer cONG BEACH (ANP) Clay Regaz- 7(j toni heeft de Grote Prijs van Ameri- a (Long Beach) gewonnen. De Zwit- er reed de 80 ronden. 243,9 kilome- er in 1 uur 53 minuten 18,47 secon- !en, een gemiddelde snelheid van 137,68 km/uur. Op ruim 42 seconden verd wereldkampioen. Niki Lauda Oostenrijk) tweede. >P Long Beach gebeurden weer de raditionele ongelukken. Al in de «rste bocht raakten de wagens van Irambilla en Reutemann elkaar, teiden bleven echter ongedeerd. De to'eed Gunnar Nilsson was iets min- pf fortuinlijk. Hij zette zijn wagen e£en de betonnen afrastering, maar daagde erin tijdig uit zijn brandende f *agen te komen. In het ziekenhuis *>leek dat hij niet ernstige verwon- Üngen aan de nek had opgelopen. 11 de strijd om de derde plaats raak- en Depailler en Hunt elkaar. Zij weven ongedeerd. •4JW1 wereldkampioenschap 1 Lauda 24 pnt Depailler 10 pnt3 Regazzoni 9 pn: 4 Mass 7 5 Hunt 6 pnt 6 Scheckter 5 pnt7 Pryce4 8 Laffite en Stuck 3 pnt 10 Watson 2 pnt Emerson Fitupaldi en Andretli 1 pnt BOEKAREST Na zijn terugkeer uit Frankrijk naar zijn vaderland is Stefan Kovacs de machtigste voet balbons van Roemenië geworden. De oud-trainer van Ajax werd niet alleen aangesteld als chef- bondscoach. maar ook benoemd tot vice-president van de Roemeense voetbalbond. De 55-jarige bijzonder slimme gentleman moet het Roemeense voetbal uit de malaise helpen. Alle nationale elftallen werden in de ver schillende toernooien vroegtijdig uitgeschakeld. De ploeg haalde de wereldkampioenschappen in West- Duitsland niet. kwam in het Euro pees kampioenschap niet door de voorronden en tot overmaat van ramp verloor de Olympische voet balploeg in de voorronden met 40 van Frankrijk, hetgeen eveneens vrijwel zeker thuisblijven betekent. Alle hoop is nu gevestigd op Stefan Kovacs, de trainer die met Ajax beroemd werd. Twee seizoenen werkte Kovacs in Amsterdam met de grote sterren van Ajax: in beide seizoenen werd alles gewonnen wat er te winnen viel, waarvan de twee Europese bekers voor landskampi oenen de hoogtepunten waren. Als bondscoach in Frankrijk boekte Kovacs eveneens geen onver dienstelijke resultaten. Vandaar dat Kovacs bij terugkeer in zijn vaderland de sleutelposities in het Roemeense voetbal in handen kreeg. Hem wacht een zware taak. Daar van is hij zelf drommels goed doordrongen. Hij vroeg op de eerste persconferentie dan ook om geduld. Kovacs wil helemaal van onderaf beginnen en zich niet blind staren op talentvolle voetballers. De orga nisatie is volgens hem zeker zo be langrijk. Net als de begeleiding van de trainers bij de clubs en in de regio. Kovacs wil de Romeense voetballers bovendien meer hard heid en discipline bijbrengen. Een van zijn eerste acties was het aan stellen van een strengere tuchtcom missie. Een daad waarvoor hij di rect veel kritiek te horen kreeg. Kovacs: ..Dat vind ik teleurstel lend. Bij de wederopbouw van het Roemeense voetbal verwacht ik ook een beetje steun van de sportpers". ESSEN. Zondag werd bekend dat Rot Weiss Essen wegens exhorbi- tant hoge financiële eisen het contract met de linkervleugelspits Willi Lippens, die de Nederlandse nationaliteit bezit, niet zal verlen gen. Dit nieuws heeft een storm van reacties losgeslagen in het Roerge bied. In het kantoor van de Duitse bundesligaclub stond de telefoon maandag niet stil. Honderden men sen belden op om voorzitter Willi Naunheim te bevelen dat Lippens moet blijven. Tientallen anderen deelden mede dat de club Lippens absoluut moet laten vertrekken. De Nederlander, die voor een drie-jarig contract een bedrag van 200.000 gulden heeft gevraagd, is niet van plan een deel van dit bedrag te laten vallen. Naunheim wil Lippens graag voor Rot Weiss Essen behouden, maar mist daarvoor de financiële midde len. Naunheim zegt; „We hebben gewoon het geld niet. Wij hebben nog niet zo lang geleden het stadion aan de stad verkocht om er finan cieel beter voor te staan. Ik ga niet nu weer bij het stadsbestuur om geld bedelen om Willi Lippens, die al 30 jaar is. zijn dure contract te kunnen betalen." Lippens onderhandelt intussen met Schalke '04. Bij een transfer kan hij veel geld verdienen, omdat er in zijn huidige contract bij Rot Weiss Es sen staat, dat hij aan het einde van dit seizoen voor niet meer dan 50.000 gulden mag worden ver kocht. Stefan Kovacs DUSSELDORP Zes van de zeven tot 1 januari 1977 geschorste Duitse voetbaliers kunnen voorlopig blij ven doorspelen. Zij tekenden on middellijk nadat de Duitse voetbal bond hun licenties had ingetrokken beroep aan. De zaak werd daardoor in behandeling genomen door een onafhankelijke arbitrage commissie. die het voor elkaar kreeg dat de spelers hun licenties terugkregen tot de Bundesliga- schandaalzaak opnieuw behandeld is. Klaus Fischer. Rolf Rüsmann. Herbert Lütckebohmert. Jürgen Sobieray (allen Schalke'04). Jürgen Wittkamp (Borussia Mönchenglad- bachi en Klaus Senger (Rot Weiss Essen» kunnen waarschijnlijk doorspelen tot 22 april. Op die dag valt een nieuwe beslissing, mogelijk zelfs nog iets later. Jürgen Galbierz (Wuppertal) tekende geen beroep aan. MoNCHENGLADBACH Jupp Heynckes heeft het doelpunt, waar mee hij in de 92ste minuut Borussia Mönchengladbach de gelijkmaker bezorgde tegen Hertha BSC, moe ten bekopen met verwondingen aan het hoofd. Hij sprong samen met Hertha-doelman Zander en Wilfried Hannes naar de bal. „Op het mo ment dat lk naar de bal sprong, voelde ik een verschrikkelijke klap op mijn hoofd en toen was alles voorbij", vertelde Heynckes later. De vuist van Zander trof hem recht op het hoofd, terwijl Heynckes met zijn gezicht in aanraking kwam met Hannes. Daarbij werd een wenkbrauw opengescheurd. Vereni gingsarts Helmut Gerhards bracht nog in de kleedkamer vier hechtin gen aan. ZURICH De UEFA heeft bekend gemaakt dat met ingang van het volgend seizoen het voetbaltoer nooi om het Europees kampi oenschap voor spelers onder 23 jaar wordt vervangen door een toernooi voor spelers onder 21 jaar. Dit kam pioenschap moet elke twee jaar worden gehouden, mits tenminste twaalf bonden daarvoor inschrij ven. De spelers, die in deze competi tie uitkomen, mogen op 1 augustus van het jaar. waarin met het toer nooi wordt begonnen niet ouder dan 20 jaar zijn. Voor ten hoogste twee spelers per elftal kan op deze regel een uitzondering gemaakt worden. De UEFA heeft verder besloten dat tijdens de finales van de Europese bekertoernooien geen drank in fles sen of blikjes verkocht mag worden. Bovendien wordt aangeraden speci ale politiedetachementen te vor men. die wanordelijkheden van toeschouwers moeten voorkomen. Ook wordt geadviseerd gebruik te maken van televisiecamera's om in cidenten te kunnen registreren. BOEKAREST De Roemeense sportkrant „Sportul" maakte zater dag in Boekarest van een uniek scheldsrechtersschandaal melding. Door de Roemeense voetbalbond zijn 24 scheidsrechters levenslang geschorst, omdat zij steekpennin gen aangenomen zouden hebben, variërend van ruim 2000 tot ruim 30000 gulden. Een andere scheidsrechter werd levenslang ge schorst. omdat hij zich met 20 liter wijn en 60 kilo fruit had laten omkopen. De organisatoren heooen acht bui tenlandse bonden verzocht een ploeg af te vaardigen. Zeven landen hebben reeds schriftelijk laten weten de uit nodiging in principe te aanvaarden, waardoor het waarschijnlijk is dat Spanje. Italië. Zwitserland. Dene marken, Noorwegen. Tsjechoslowa- kije en de Sowjet-Unie in Olympia's Tour zullen zijn vertegenwoordigd Frankrijk heeft als achtste land tele fonisch doen weten belangstelling te hebben voor de ronde. Naast de mo gelijk acht buitenlandse ploegen zul len ten minste tien Nederlandse zes tallen uit Scheveningen vertrekken. LONDEN, (ANP). De Roemeen Ilie Nastase. die in het internationale tennistoernooi van Palm Springs voor de vierde maal binnen een jaar werd gediskwalificeerd, hangt nieu we straffen boven het hoofd. Zijn gedrag op de internationale tennis banen zal over twee weken tijdens het congres van de Internationale Tennis Federatie (ILTF). in Majorca, worden besproken. ILTF-secretans Basil Reay zei in Londen met betrekking tot Nastases gedrag in Palm Springs. „Aangeno men dat we over twee weken het rapport van de scheidsrechter in ons bezit zullen hebben, zal Nastases ge drag zeker worden besproken." Nastase werd het afgelopen jaar al drie keer eerder gediskwalificeerd; in mei tijdens de Britse kampi oenschappen op verharde banen, in juli in Washington en in december tijdens het Masters-toernooi in Stockholm. Tweemaal moest de Roemeen een geldboete betalen. In januari werd hij door de WCT-organisatle ge dwongen 2.500 dollar (6300 gulden) te betalen, omdat hij bij een WCT- toernooi in Mexico verstek had laten gaan. Voorts moest hij 6.000 dollar (16.0000 gulden) betalen aan de Can- nadese tennisbond. omdat hij vorig jaar bij de open Canadese kampi oenschappen niet op volle kracht zou hebben gespeeld. Hij weigerde echter deze boete te betalen. Tegelijkertijd met de ILTF verga dert in Majorca de internationale organisatie voor prof-tennisspelers. Nastases gedrag zal hier aan de hand van de nieuwe strafmaatregelen van deze organisatie behandeld worden. Tot deze maatregelen behoort onder andere een beote van 1000 dollar en diskwalificatie voor een speler die officials of tegenstander tijdens een partij woordelijk beledigt. Ilie Nastase werd in de kwartfinales van het toernooi in Palm Springs gediskwalificeerd wegens het maken van beledigende opmerkingen tegen de scheidsrechter. Charles Hare De incidenten deden zich voor in de partij van de Roemeen tegen de Amerikaan Roscoe Tanner Tanner had de eerste set met 6—3 gewonnen en leidde met 3—1 in de tweede set toen Nastase. die tijdens de partij voortdurend op luide toon praatte, door de arbiter vermaand werd. Nastase ging daarna demonstratief op een stoel langs de baan zitten. Toen Hare naar de Roemeen toeging om met hem te praten, werd hij met een stortvloed van scheldwoorden overladen. De umpire diskwalificeer de Nastase daarop onmiddellijk, zo dat Tanner de wedstrijd won met 6-3. 3-1. MOL. (ANP). De Belg Walter Go- defroot heeft de tweede etappe van de Ronde van België, van Drongen naar Mol over een afstand van 175 kilometer, gewonnen. Freddy Maer tens eindigde als tweede en blijft leider in het algemeen klassement Tweede etappe I Walter Godefroot iBel i 175 km In drie uur. 33 min. 48 seconden 2 Freddy Maertens (Bel) 3 33.53 3 Walter Planckaeri (Bell 4 Marcel Dcmeyer i Bel i 5. het gehele peloton, ailen z t

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13