Wilson boekte politiek record Libanon erfgenamen treden aan fVilsons iscussie in China rdiept revolutie' Kissinger: akkoord met Moskou haalbaar Verkiezingen Portugal gaan door Afrikaanse leiders praten met Castro Sampson in arrest Gefeliciteerd Minister waarschuwt toch Zware straffen in Joegoslavië TROUW/KWARTET 7 Harold Wilson zal binnenkort afscheid nemen met een poli tiek record op zak. Hij is namelijk de socialistische eerste mi nister met de langste staat van dienst: zeven-en-een-half jaar. Hij was het één jaar langer dan zijn voorganger Clement Attlee en alleen illustere politici als Sir Winston Churchill en Lord Asquith hebben het langer uitgehouden als premier. Wilson kreeg in 1963 de leiding over een wispelturige partij en heeft sindsdien vier van de vijf algemene verkiezingen gewonnen en dat in een tijd, waarin de natio nale welstand snel afnam. Sommi ge zworen bij hem. anderen ver vloekten hem, maar ondanks soms zenuwslopende kwesties kreeg hij erkenning als één van de belangrijkste vertegenwoordigers van het moderne Britse socialis me. Op zestigjarige leeftijd maakt hij nu plaats voor een ander. De premier is altijd een meester geweest in het uitoefenen van de macht, die aan het ambt van eerste minister verbonden Is en gold bovendien als een uitstekend bedwinger van ruzies binnen zijn partij. Hij werd algemeen be schouwd als de enige man, die de coalitie van sociaal-democraten, vakbondsvertegenwoordigers en marxisten bij elkaar kon houden. „Je kunt je moeilijk een Labour- partij voorstellen zonder Harold Wilson als partijleider en premier" zei gisteren een vakbondsman. Het aanvoeren van de Labourpar- tij is dikwijls vergelekenmet het liggen op een spijkerbed, maar Wilson heeft altijd de indruk ge wekt van macht te houden en daardoor kon hij als één van e weinige politici zijn taak vervul len. Als een uitmuntende eco noom heeft hij Groot-Brittannië door een aantal economische en vooral monetaire crises weten te loodsen. In een vraaggesprek ter gelegenheid van zijn 60-ste ver jaardag vorige week uitte hij zijn voldoening over het feit dat hij de Britten al deze moeilijke jaren bij een had weten te houden. Ondanks de rebellie in het Lager huis was zijn conclusie dat hij een partij leidde die over het alge meen meer één was dan ooit tevo ren. Wilson dacht daarbij waarschijnlijk aan zijn grote suc ces van vorig jaar toen hij de vak bonden mee kreeg voor zijn plan tot een bevriezing van de lonen om zo de inflatie te lijf te gaan. Hij is nimmer door de kniepn ge gaan voor druk vanuit de partij maar wist wel precies wnneer hij concessies moest doen. Vaak is hij door zijn tegenstanders veroor deeld om zijn behendig manoeu vreren. Wilson heeft altijd erkend dat het bedrijven van politiek de kunst va het haalbare was en ver meed als dat kon gevaarlijke be slissingen of toezeggingen, die de partij zouden kunnen splijten en zijnleiderschap in gevaar konden brengen. Zondagskind Nadat hij zich als zondagskind in de Britse politiek openbaarde, toonde hij een opmerkelijk veerkracht en weerstand. Later kreeg hij een grote populariteit onder de Britse bevolking en bouwde hij het beeld op van de nationale leider, die zij graag wil den hebben. Wilson stapelde ge durende een dertigtal jaren zijn verdiensten op. Op 31-jarige leef tijd werd hij lid van het Britse kabinet en 15 jaar later was hij oppositieleider. In oktober 1964 erd hij, 48 jaar oud, eerste minis ter, de jongste sinds de graal van Rosebery op het eind van de vori ge eeuw premier werd. Twee jaar geleden was hij de langst dienen de Labour-premier. De positie van de premier is slechts éénmaal ernstig bedreigd geweest, namelijk toen de Conser vatieven de verkiezingen van juni 1970 wonnen en Edward Heath premier werd. De opiniepeilingen voorspelden Wilson toen een ge makkelijke zege. Na de nederlaag kreeg Wilson prompt te horen dat hij zich te weinig had Ingezet in de verkiezingscampagne. Even was de premier uit het veld geslagen. In de daarop volgende vier jaren zwenkte Labour verder naar links en Wilson verwachtte in 1974 niet dat hij de verkiezingen zou win nen. Labour kreeg echter de gele genheid een minderheidskabinet te vormen en de immer pijproken de Wilson begon aan een politieke comeback, die een wat steviger basis kreeg bij de verkiezingen van oktober 1974. Op dat moment begon de zwaarste klus; Wilson moest de vakbeweging winnen voor de loonstop. Vorig jaar augustus leg de hij zijn plannen voor aan het overkoepelende vakcentrale TUC en dat ging akkoord. Ondanks de stijgende prijzen is het program ma nog niet aangevallen en dit kan worden gezien als een uiting van de goede verstandhouding van Wilson met de vakbonden. DAKAR (Reuter, UPI. AP) Drie radicale Afrikaanse leiders hebben twee dagen geconfereerd met de Cu baanse eerste minister Fidel Castro. Onderwerp van bespreking was de „eenheid van de progressieve krach ten" in de strijd tegen de blanke minderheidsregeringen ln zuidelijk Afrika, aldus een verklaring. In een in de Senegalese hoofdstad Dakar opgevangen radiobericht wordt ge zegd dat er een volledig begrip tot stand is gekomen tussen Castro en de drie presidenten (Neto van Ango la, Cabral van Guinee Bissau en Se- koe Toeré van Guinee-Conakry). Ge zegd werd dat is besloten de rege- ring-Neto alle hulp te verschaffen die nodig is om de totale bevrijding van Angola te bespoedigen. NICOSIA (Reuter. UPI) Nicos Sampson, de man die na de staatsgreep van 1974, die aarts bisschop Makarios op de vlucht joeg, acht dagen president van Cyprus is geweest, is gisteren gearresteerd we gens zijn aandeel in de staatsgreep. Volgens een officiële verklaring zal de nu 40-jarige Sampson, die nu uit- gever van een rechtse krant is, ver volgd worden wegens het gebruik van de strijdkrachten tegen de wetti ge regering. Sampson is in vroeger dagen guerril lastrijder van de EO KA geweest, een beweging die aansluiting van Cyprus bij Griekenland nastreefde. Sampson trad af als president toen de Turken het noordelijk gedeelte van het eiland bezetten. Hij werd vervangen door Glafkos Clerides, die staatshoofd bleef tot Makarios weer naar het eiland terugkeerde. het kabinet van Wilson mee. Ze is de laatste jaren vooral bekend gewor den door haar vurig pleidooi voor het Britse lidmaatschap van de Europese Gemeenschap en was één van de twee ministers, die vorig jaar ondub belzinnig verklaarden te zullen opstappen als Groot-Brittannië zou besluiten uit de EG te treden. De altijd slordig gekapt en geklede Shirley Williams is erg geliefd bij het gematigde gedeelte van de partij. Met haar 45 Jaar wordt ze momenteel nog iets te jong geacht voor het lei derschap van Labour maar het is zeker niet uitgesloten dat zij over een aantal Jaren nog eens de tegenpool zal worden van de huidige Conserva tieve oppositieleider Margaret Thatcher. Een tweede „lieveling" van gematigd en rechts Labour is Roy Jenkins, de robuuste minister van binnenlandse zaken. Ook Jenkins is een overtuigd Europeaan hij was de tweede mi nister, die vorig jaar bij uittreden uit de EG dreigde op te stappen en gaf daarvoor in 1972 zelfs het vervangend leiderschap van de Labourpartij op. Jenkins heeft een zeer goede staat van dienst, maar dit wordt zeker door de linkervleugel van de partij niet erkend. Deze moet niets van hem hebben omdat hij in interne kwesties en ruzies steeds de kant van de gema tigden men denke slechts aan de affaire-Prentice, de door zijn kiesdis trict gewipte minister van ontwikke lingssamenwerking koos en de linkse Tribune-groep dikwijls fel heeft aangevallen. Roy Jenkins is een te uitgesproken vleugel-man dan dat hij de verschillende geledingen van Labour bij elkaar zou kunnen houden. Linker vleugel Tony Benn, minister van energie, is dé kandidaat van de linkervleugel. Een jaar geleden was hij bij het conflict over voortzetting van het EG-lidmaatschap de meest aan de weg timmerende tegenstander. Hij weerde zich zo fel dat Wilson zich èn om overwegingen van prestige èn om de rechtervleugel niet te fel tegen Van links naar rechts de kandidaten voor het Britse premierschap: Tony Benn, James Callaghan, Denis Hea- ley, Roy Jenkins, Anthony Crosland en Shirley Williams. zich in het harnas te jagen Benn van de belangrijke post van minister van industrie naar de minder belangrijke energie-zetel haalde. Benn, van wie het nog steeds niet duidelijk is of hü nu wel of niet afstand heeft gedaan van zijn adellij ke titel, tweede burggraaf van Stansgate, doet alle mogelijke moei te de Tribunegroep te behagen, maar heeft zich nimmer als lid van deze vleugel aangemeld. Ook hij is te om streden om veel kans te maken voor de post van partijleider. Een naam, die vooral de laatste maanden is opgedoken is die van Anthony Crosland, de minister van ruimtelijke ordening en plaatselijk bestuur. Ook hij behoort tot de Jon gere garde en is één van de gematig den in de party. Waarnemers zeggen dat sinds kort Crosland de persoon- Ujke keuze van Wilson is voor het premierschap. Eind vorig jaar baar de hij in de party en ook daarbuiten veel opzien met een uitgebreide stu die over de sociaal-democatie. Daar voor had de secretaris-generaal van de Socialistische Internationale, Ja- nitschek, Crosland met de Oosten rijkse bondskanselier Bruno Kreisky als de beste kenners van de sociaal democratie gekenschetst. Croslands handicap is dat hü nog nimmer op het ministerie van finan ciën heeft gewerkt. Hy heeft als mi nister van ruimteiyke ordening en plaatseUJk bestuur onlangs wel fel verzet geboden tegen de bezuinigin gen op de overheidsuitgaven. Niette min zijn ziin kansen op het lei derschap over enkele jaren aan- zieniyk Rebellie Van de „grote twee" maakt Dennis Healy de minste kans. De voormalige minister van defensie en de huidige minister van financiën is sinds kort één van de bitterste vijanden van de linkervleugel. Hij is met de premier het meest betrokken bij de groot scheepse bezuinigingsplannen, die, althans vooriopig, vorige week de grond in werden geboord door de rebellie van een deel van de Tribune- groep. De minister schijnt na afloop van deze de regering vernederende vertoning de rebellen op een scheldkanonnade te hebben getrak teerd waar de muren van trilden. „Wat Healey zei is te grof en te vul gair om af te drukken. Hij heeft zich gedragen als een dronken lor" klaag de na afloop enkele Trlbunites, witjes om de neus. Een kandidatuur van Healey zou op de steun van rechts en gematigd maar op het felste vêrzet van links kunnen rekenen. De meest getipte is de huidige minis ter van buitenlandse zaken James Callaghan. Hij is vertrouweling van Wilson, evenals de premier geen lid of sympathisant van één van de vleu gels en een meester, ook al weer net als Wilson zelf. in het sluiten van compromissen. Sunny Jim, zoals zijn A($DAG 17 MAART 1976 in Syrië iëi )ET (Reuter, UPI) De politieke en militaire situatie in i on was gisteravond volstrekt onoverzichtelijk. Onbekend ■s f, en zo ja wanneer, president Franjieh zijn ambt zou Onduidelijk was hoeveel groeperingen zich achter de ia' ent opstelden en hoeveel zich aan de kant van de opstandi- dii itairen hebben geschaard, on litfnde eenheden van rechtse en oc groeperingen bestookten el- ?n steren met artillerie en machi- b*er. Herhaaldelijk werd ook ge- n inde omgeving van het pre- ïd. b paleis. Hier bevindt zich nog <oi (resident Soeleiman Franjieh, ki ns aftreden de recente onlus ten te zijn begonnen. De aan- ió van Syrische troepen en (•Syrische Palestijnen hebben ver voorkomen dat de rebelle- loriiiiitairen een openlijke aanval i paleis hebben ondernomen, Franjieh zou met zijn ont- bben ingestemd. Wel schijnt ns aantal voorwaarden te heb- teld: het leger zou weer here- s toeten worden en de rebelleren- W(itairen zouden niet gestraft m worden. Het parlement zou kal instemmen met de door Syrië hfcrkte vredesregeling en de lai|iomen politieke en sociale 'lkjningen en er zou zekerheid bestaan, dat een christen in het presidentschap zal be st lag nt< in s een radiostation van de 20 falangisten zouden er goed er*nde besprekingen aan de jn tussen falangistische politi- dejresident Assad van Syrië. Ook 'aij Syrische president voortdu- R< i contact staan met de in zijn in: ipgesloten president Franjieh. an s Palestijnse kringen zou de iaeijjnse leider Jasser Arafat giste- its k voor besprekingen met de ccjo (UPI) De waarnemend premier van China, Hoea Teng, heeft gezegd dat het grote debat dat momenteel in ,^aan de gang is niet van invloed is op de dagelijkse gang van e^in het land. 6 Hoea, die sprak aan een di- gelegenheid van het bezoek °4 premier van Laos, Kaysone 1 %vihan, ligt de dictatuur van bletariaat vaster in China ver- dan ooit. „Er is op het Ik een revolutionair debat op 7(|chaal aan de gang over onder- wetenschap, techniek, letter kunst en andere zaken", aldus „Deze discussie is een rftting en verdieping van de roletarische culturele revolu- lea zei dat in het debat voor- Jao's revolutionaire lijn dieper irten van de Chinezen gegrift den en dat de toestand in het jeeds verder zou verbeteren. het diner hebben de verte- gers van China en Laos zodanig toegedronken, dat iden er op uit lijken te zijn de ige tegenstellingen te verge- lemend premier Hoea zei in ilrede het bezoek van de Lao- .{delegatie van uitermate grote k's te achten. „Een nieuw k in de annalen van de Chi- itiaanse betrekkingen wordt :en." ir van de Laotiaanse delegatie a zijn antwoord van de grote hartelijkheid en de kostbare steun en hulp van de Chinezen tijdens de strijd in Laos. De strijd tussen neu tralisten, communisten en de pro- Westerse stroming eindigde vorig jaar in éen definitieve overwinning voor de communisten. Het leek er echter de laatste tijd op dat de Laotianen steeds meer afdre ven in de richting van de Sowj et-Unie en Noord-Vietnam. In hoeverre de hartelijkheid van het bezoek van de Laotiaanse delegatie aan Peking beschouwd moet worden als een koerswijziging van Laos is niet duidelijk. Volgens Japanse ver slaggevers zou de Laotiaanse pre mier, Phomvihan, niet hebben willen instemmen met de Chinese stelling dat de SowjetrUnie de grootste be dreiging voor de wereld vormt. Phomvihan hield staande dat hij nog steeds het Amerikaanse imperialis me als de grootste bedreiging voor de wereldvrede beschouwde. De duidelijke verschillen van inzicht tussen de Chinese en de Laotiaanse leiders zouden in de Chinese perspu- blikaties en radio-uitzendingen niet vermeld zijn. De Laotiaanse delegatie is maandag in de Chinese hoofdstad aangekomen en zal er vermoedelijk onderhande len over Chinese bijstand. bijnaam is, wordt momenteel het best in staat geacht de partij bij elkaar te houden. Sinds de partij begin 1974 weer in de regeringsbanken kwam heeft Callag han. die in het verleden links nogal eens tegen zich in het hamas joeg, zich zo onomstreden als maar moge lijk is gedragen. Bij het debat over het EG-lidmaatschap was hij als mi nister van buitenlandse zaken één van de sterkst betrokkenen en hei melijk ook voorstander van voorzet ting maar hij heeft dit nimmer ln het openbaar verdedigd. Tussenpaus Callaghan heeft één belangrijk ding tegen, zijn leeftijd. HIJ is bijna 64 jaar en wordt vrij algemeen te oud geacht om de slopende functie van eerste minister lang uit te oefenen Er wordt daarom al gezegd dat Callaghan als zaakwaarnemer zal gaan optreden voor een korte periode, mogelijk zo'n anderhalf jaar. De kans is groot dat ln de loop van 1977 algemene verkie zingen worden gehouden en Sunny Jim zou daarbij lijsttrekker kunnen zijn. In deze periode van anderhalf jaar zou binnen het kabinet zelf één van de opvolgers kunnen worden „opgeleid" voor het premierschap. Dit zou dan Anthony Crosland kun nen zijn. Callaghan zou via een kabi netswijziging Crosland naar binnen landse zaken kunnen halen de hui dige bewindsman Roy Jenkins is een uitstekende kandidaat voor de bin nenkort vacante post van minister voor Noord-Ierland om hem al vast in te wijden in de „geheimen" en de problemen van het eerste- minis terschap. BUITENLAND Syrische president, naar Damascus gevlogen zijn. Alles wijst erop dat Syrië zijn uiterste best doet de strij dende partijen weer uit elkaar te halen. Syrië zou bijzonder bevreesd zijn voor een ingrijpen door Israël in het conflict in Libanon en daarom alles op alles willen zetten de partijen met elkaar te verzoenen. Israël De Israëlische troepen die gestatio neerd zijn in de nabijheid van de Libanese grens, zijn gisteren in staat van paraatheid gebracht. Alle verlo ven zijn ingetrokken. Dit is bekend gemaakt door militaire correspon denten van de Israëlische pers. Het besluit tot gedeeltelijke mobilisatie is genomen nadat bekend was gewor den dat 1000 man Syrische troepen de grens met Libanon waren overge trokken. Israël heeft in het verleden herhaalde malen aangekondigd dat het bin nentrekken van Syrische troepen in Libanon een fundamentele verande ring van de situatie in het Midden- Oosten zou betekenen. „Passiviteit van Israël zou in dat geval de geloof waardigheid van de Israëlische rege ring doen verdwijnen." aldus het blad Yedioth Acharonoth. Onbekende gewapende mannen heb ben gisteren in Beiroet twee gevange nissen overvallen en de bewakers ge dwongen alle gevangenen, zowel cri minele als politieke, op vrije voeten te stellen. In totaal zouden ongeveer 900 gevangenen zijn vrijgelaten. De president van de Verenigde Staten, Gerald Ford, wenst William Scranton geluk, nadat deze op het Witte Huis is beëdigd als ambassadeur van de Verenigde Staten bij de Verenigde Naties. William Scranton, die gouverneur van de Amerikaanse staat Pennsylvania geweest is, volgt Moynihan op. Links de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger. WASHINGTON (Reuter, AP) Henry Kissinger, de Amerikaan- p se minister van buitenlandse zaken, acht de hinderpalen op de wérd veroordeeld" tót" acht jaar en weg naar een beperking van de strategische wapens overkomen- Christofor Siljanivic tot vijf jaar en lijk. Dit heeft de minister laten weten in een uitvoerige uiteenzet- acht maanden. Volgens de rechtbank ting van de situatie in de wereld voor de commissie van buiten- hadden 1»ide mmen pro- BELGRADO (AP. UPI) De arron dissementsrechtbank van Serajewo heeft gisteren twee Joegoslaven tot gevangenisstraffen veroordeeld we gens contra-revolutionaire activitei ten. Milorad Daclc, een advocaat. landse zaken van de Amerikaanse Senaat. dentsverkiezingen in november twij felachtig te achten. Een overeenkomst met de Sowjet- Unie op basis van gelijkwaardige we derkerigheid acht de minister goed mogelijk, naar hij zei. Wel zullen de Verenigde Staten tegenstand bieden aan elk avonturisme van de kant van de Sowjet-Unie in alle delen van de wereld. Ook zal worden getracht de toenemende macht van het land in toom te houden door vreedzame eco nomische en technologische samen werking. „Deze natie zal niet lichtvaardig naar een confrontatie streven, maar wij zijn besloten de vrede te verdedigen door systema tische tegenstand tegen druk en on verantwoordelijke acties", aldus Kis singer. De minister sprak niet met zoveel woorden over de recente Sowj et- Cubaanse inmenging in Angola. Wel verklaarde hij dat de Verenigde Sta ten van mening zijn, dat plaatselijke conflicten het zaad van wereldram pen in zich dragen. In zijn 67 pagina's tellende verklaring stelde Kissinger dat de Sowjet-Unie een ware supermogendheid was ge worden, zowel in militaire als in eco nomische zin. De groei van die macht was niet te voorkomen, aldus Kissin ger. „Wat wel kan worden voorkomen is het gebruik van die macht met het doel het evenwicht in de wereld te verstoren. Zonder terughoudendheid is er geen mogelijkheid tot zinvolle vermindering van spanningen". Kissinger zei dat de Verenigde Sta ten bereid zijn de Sowjet-Unie het vooruitzicht te bieden op uitbreiding van de bilaterale samenwerking op technologisch en economisch terrein. De verklaring van Kissinger, dat een overeenkomst over de beperking van strategische wapens binnen bereik ligt, komt na een week, waarin deze zei een overeenkomst voor de presi- De waarschuwing aan het adres van de Sowjet-Unie werd gisteren onder streept door een plotseling uitstel, op Amerikaans initiatief, van de geza menlijk Amerikaans-Russiche ener giecommissie. De Sowjet autoritei ten zijn ervan verwittigd dat ook de twee nog op het programma staande bijeenkomsten van de commissie worden uitgesteld. paganda verspreid, politieke leiders beledigd en kritiek geleverd op het economisch systeem in Joegpslavië. Een rechtbank in Novi Sad heeft tien pro-Russische dissidenten veroor deeld tot straffen die variëren van 18 maanden tot 15 jaar. Ze zijn veroor deeld wegens samenzwering tegen de staat en het volk van Joegoslavië. De Joegoslavische regering heeft her haaldelijk geklaagd dat de Sowjet- Unie de conformisten in het larid steunt en opruit. LISSABON (Reuter. UPI, AP) De verkiezingen in Por tugal zullen 25 april gewoon doorgaan, zo heeft de militaire revolutionaire raad verzekerd. De militairen en vijf grote politieke partijen sloten vorige maand een pact waarbij de officieren beloofden zich op de achtergrond te houden bij terugkeer naar de parlementaire de mocratie. De afgelopen dagen echter zeiden enkele hoge officieren dat er onenigheid heerste onder de negen tien man tellende revolutionaire raad en dat er een machtsgreep broeit. De verklaring kwam temidden van groeiende onrust, stakingen en een zogenaamde „poster-oorlog" tussen maoïsten en communisten die tot nu toe één dode heeft geëist. Gistermor gen werden drie mannen gewond toen zij posters wilden opplakken en er op hen werd geschoten. Volgens de verklaring zijn de stakin gen in fabrieken en openbare diensten duidelijk „politieke druk". De arbeiders wordt er aan herinnerd dat zij geen loon krijgen als zij niet op hun werk verschijnen. De verpleegstersstaking gaat inmid dels door. Zij willen 50 procent meer verdienen dan hun is toegezegd. Als de regering niet op hun eisen ingaat zullen de verpleegsters het werk he lemaal neerleggen, zo hebben zij ge waarschuwd. Op het ogenblik hel pen zij alleen in noodgevallen. Door de staking van de verpleegsters zijn al twee mensen overleden. In Cas- cais werd een verpleegster door fa milieleden afgetuigd: zij hielden haar verantwoordelijk voor de dood van de patiënt. Taxichauffeurs uit Angola hebben gisteren wegen geblokkeerd. Zij ei sen vergunning om hun bedrijf in Portugal voort te zetten. In Angola vormden taxichauffeurs van Portu gese herkomst altijd één van de meest behoudende groepen. 54 ir^ordt Harold Wilsons op- he 1 als Britse eerste minister ^der van de socialistische Er zal de komende we- - men verwacht dat de lai e premier toch wel tegen etBpril bekend is in het enj il zo op gokken en wedden ^ei e Groot-Brittannië heel £1 rorden gespeculeerd, ha ^ks had Wilson gisteren zijn ros eden bekend gemaakt of de 0_ voorspellingen van de „hoek ig, I", de bureau's waar men wed- la| appen kan afsluiten waren al ïlopen maanden is een aantal herhaaldelijk opgedoken in ssie over de opvolging van de premier. Ook al kwam zijn idiging gisteren als een Ête verrassing, er werd wel de- rekening gehouden met een jrïfng van de wacht, zij het dan dit jaar of volgend jaar. De van de kandidaten, de een eer kansen dan de ander: Ja- allaghan, Denis Healey, Roy is. Tony Benn, Antony Cros- ra Shirley Williams. aige dame in het bonte ge- *P Shirley Williams, behoort Senen, wier politieke ster snel e is. Mevrouw Williams is mo- i4#l minister voor consumenten- .en loopt al weer enige tijd in Pi de t dBert van Panhuis iet

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7