West Ham meer over praat niet Glöckner Ivic: nog geen zekerheid Brzezanczyk mag niet langer blijven in Nederland co Rijnders (28) Brugge overleden Ier volledig fitte Londense ploeg optimistisch over duel met Den Haag £n Haag aagt #gere bsidie Timman op le plaats Wereldrecord Stepanskaja Andreiko overleden Piet Leegwater leidt finale om Europa Cup HES 'PSV kan Hajduk Split uitschakelen* Breitner: Borussia kansloos" De Ylaeminck zegeviert in 'Dwars door Italië SpAG 17 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET TERDAM Antoni Brzezanczyk, de ontslagen r van Feyenoord. zal uiterlijk 29 april ons land Én verlaten. De Nederlandse autoriteiten hebben reoek van de Pool om zijn verblijfsvergunning te ïgen, afgewezen. Brzezanczyk had nog graag en- naanden in Nederland gebleven in de hoop in die i de een club in West-Europa te vinden. p tragische bijkomstigheid is dat zijn vrouw en lt er in Polen nog niet op de hoogte zijn van zijn ag, dat tot verbazing van Brzezanczyk nog niet is >liceerd. Elke woensdagavond wordt de Pool op- door radio-Katowice, die hem het laatste nieuws ^Feyenoord vraagt. Ook tegenover de redactie van adiostation heeft Brzezanczyk nog geen woord in reppen over wat hem in ons land is overkomen, aag, zo heeft hij zich voorgenomen, zal hij zijn u inlichten. Zijn dochter, die vqn de Poolse autori- toestemming heelt gekregen haar studie in de mediciinen in Nederland te voltooien, zal Brzezanczyk het advies geven niet naar ons land te reizen. „Het heeft geen enkele zin om haar hier alleen te laten. Ik heb Feyenoord nog gevraagd of het niet mogelijk was dat ik tot november, al was het alleen maar pro forma op de loonlijst kon blijven staan. Dan had ik automatisch wat langer hier kunnen blijven. Feyenoord voelde daar echter niets voor". Het is Antoni Breezanczyk inmiddels wel duidelijk geworden dat hij op maandagmorgen 1 maart veel te overhaast heeft ingestemd met de ontslagregeling die het Feyenoord-bestuurslid Gerard Kerkum en mana ger Guus Brox hem voorlegden. Brzezanczyk is die bewuste morgen afgekocht met een bedrag van 25.000. Vandaag zou de Pool proberen met manager Brox nog een aantal andere zaken, die nog niet zijn opgelost, te regelen. Brzezanczyk zegt de indruk te hebben dat Feyenoord opgelucht zal zijn wanneer hij naar zijn vaderland is teruggekeerd. De naïve, ontslagen trainer, die zich volledig heeft verkeken op de mentaliteit van dè Feye- noord-bestuurders. heeft er zich bijzonder over ver baasd dat Ad Zonderland, die tot het eind van het seizoen met de training bij Feyenoord is belast, nooit meer iets van zich heeft laten horen. „Zonderland heeft in de hele affaire een bedenkelike rol gespeeld. Ik had al geruime tijd de Indruk, dat hij zich niet met mijn beleid kon verenigen. Ik had het bestuur willen voor stellen Zonderland niet meer met mij te laten samen werken". Brzezanczyk zegt zich de afgelopen maanden ook hoge lijk verbaasd te hebben over de medische begeleiding van de Feyenoorders. „Dokter Abarbanel geniet nau welijks het vertrouwen van de spelers. Als ik de Feye noorders een medische test liet uitvoeren duurde het soms maanden eer de resultaten bekend waren". J HAAG De commissie jeugd, sport en recreatie ïrjDen Haag zal volgende d tijdens een vergadering ai ssiëren over een eventue- 'Vjrhoging van de gemeente subsidie tot 550.000 gul ler seizoen aan de FC Den liredi visieclub heeft in een ort inzake de continuïteit het betaalde voetbal in Haag gesteld, dat bij een ge subsidie van gemeen de van 265.000 gulden een 1 nde begroting niet moge- 111 is. Ongedekte tekorten ten worden weggewerkt het verkopen van topspe- ?11als Dusbaba en Ling, het zijn consequenties had de kracht van de ploeg en nee samenhangend de re- s. FC Den Haag geeft drie lijkheden aan tot vei- lling van het betaalde roetbal in Den Haag miiming van de gemeen- e subsidie, op basis van de gemeentewege goedge- le begroting. overnemen van ver lotingen zoals betalen van nte en aflossing van aan- ie geldleningen. r8 bsidiëring van de salaris- ot een zeker maximum. n schrijven aan de leden ,a!e commissie wijst voorzit- a5>. Vink, wethouder voor 1 sport en recreatie, erop le voorgestelde mogelij k- len tot verruiming van de »entelijke steun niet al te d te verwezenlijken zijn om- n| an sprake zou zijn van een a huiving van de ver- roordelijkheid voor een of F onderdelen van de be ivoering naar de gemeen- ij toont zich een voorstan- iran een vaste bijdrage, die jks kan worden bijge- gedurende een periode drie tot vier jaar. Deze re- ig zou bij voorkeur in wer- moeten treden met de in- van het nieuwe seizoen en pas in 1977 als de huidige Sng is afgelopen. Het toe te in bedrag zou kunnen wor- tastgesteld op basis van de door de PC Den Haag ilegde voorlopige begro- .976/77. Een en ander zou •ren in een verhoging rond 250.000 gulden tot 10 gulden. >ie van de commissie in de idering van 22 maart zal 'ethouder Vink aan het van B en W voorden ilegd, waarna een voor- lan de gemeenteraad kan :n voorbereid. door Richard Matthijsse LONDEN FC Den Haag zal vanavond onder bizarre omstandigheden het tweede ge vecht moeten aangaan met Westham United, de Engelse bekerkampioen, die in de kwartfinale van het Europa cup 2 toernooi voor de opgave staat een 4-2 achterstand weg te wer ken. De onvoorstelbaar slechte grasmat, die door de regen van gisteren nog verder geteisterd is, zal in deze voor FC Den Haag cruciale confrontatie zon der twijfel een grote invloed hebben op het spel. Gisteravond, tijdens een lichte trai ning, zakte het keurcorps van Vuja- din Boskov al centimeters diep weg in de combinatie van modder en zand die tussen hier en daar wat ontlui kend gras de „grasmat" vormt. De acteurs van West Ham United liggen overigens geen moment wakker van de precaire toestand waarin de arena van Boleyndground verkeert. Zij na men gisteren, gewend als zij zijn op slechte velden te spelen, de situatie lakoniek in ogenschouw. Slechts een groot optimisme omtrent het resul taat straalde af van de ploeg, die in de Engelse competitie sinds 24 janua ri geen wedstrijd meer heeft gewon nen en nu alle krachten heeft gebun deld om een continentale tegenstan der de route naar de halve finales af te snijden. Voor dat grenzeloze optimisme be staat wel enige grond. De voltallige selectie is bij de medische keuring weer fit geacht. De international Brooking, Lock, Holland en Mc Gi ven die zaterdag de kern van het reserve elftal vormden dat met 6-1 van Oxford United won en daarmee zijn leidende positie versterkte, zijn beschikbaar, evenals rechterverdedi ger Lampard, die zaterdag bij New castle United gewond de kleedka mers opzocht. Lampard trainde maandag niet mee. Hij onderging aan zijn linker dijbeen een behande ling van clubmasseur Enkins. Al eer der liep hij een dergelijke blessure op, maar manager Greenwood is er zeker van dat hij vanavond kan aan treden. Juist deze Frank Lampard, die eenmaal voor het nationale team uitkwam, wordt door Boskov ge vreesd door zijn snelheid en aanval lende kwaliteiten. Met de rentree van de geblesseerde is volgens Green wood weer een in de ploeg bereikt king niet zal missen. Het is opvallend dat in het kamp van Westham nauwelijks meer wordt ge sproken over de dubieuze optreden van scheidsrechter Rudi Glökner in het eerste duel. De parmantige Oostduitser, die FC Den Haag twee strafschoppen gaf en daar nog een FC Den Haag is gisteren naar Londen vertrokken voor de return tegen West Ham United. FC Den Haag routiniers Aad Mansveld (links) en Ton Thie (rechts) steken hun optimisme niet onder stoelen of banken. bezet, ondervindt de club van het duo Greenwood-Tyler nog altijd de pijnlijke naweeën op haar trip naar de Sowjet-Unie die bijna 100.000 gul den kostte en het budget aanzienlijk aantastte. West Ham United staat in de rode cijfers maar is onmiddellijk uit de financiële perikelen wannneer het de halve finales van het Europa Cup-toernooi haalt. De nationale ti- ALMA ATA (Tass) De Russin Gali- na Stepanskaja heeft gisteren tijdens de tweede dag van de lan- denschaatswedstrijd tussen de Sow- jet Unie en Nederland (dames) op de Medeo-baan van Alma Ata een nieuw tel" is voor de Londense ploeg dit 3.°.°„0 nfn seizoen ppn nnhprpikhaar ideaal. De Stepanskaja noteerde een tijd seizoen een onbereikbaar ideaal. De Kn achterstand op koploper Queens va" 4 59- **et ®ude record st0"d Park Rangers is inmiddels gegroeid wan tot 13 punten. Toch is de kale vijfti- £(2 «iïïïn ba Swider met een ger Ron Greenwood, de man die al 15 f.Jo jaar aan de club in Londen is verbon- P® Hn— hL rtamic den en 12 jaar geleden met West Ham 53 i dames de Europa Cup voor bekerwinnaars met 191 teEen 161 punten, won, tevreden. „Wij schotelen het pu- Haitske Pijlman verbeterde het Ne- bliek het ware voetbal voor. Wij bren- derlands record op de 1000 meter. Zij gen een combinatie van technische reed een tijd van 1.25.55. Dat was en conditionele kracht op de mat. Daar houdt het Engelse publiek van. Om kampioen te worden heb je ook de eigenschappen van een continen tale ploeg nodig. Zo ver zijn wij nog niet, al is de ontwikkeling wel in die richting." bijna drie seconden onder de tijd van Atje Keulen-Deelstra, die op 3 febru ari 1974, eveneens op de Medeobaan. met 1.28.26 Nederlands re cordhoudster werd. Haitske Pijlman leverde haar prestatie in het tweede paar. In het eerste paar was Christa Jaarsma al onder de recordtijd van Atje Keulen-Deelstra gedoken: 1.28.10. De 1000 meter werd gewon nen door wereldrecordhoudster Tat- jana Averina in een tijd van 1.24.67. Sijtje van der Lende vestigde met een puntentotaal van 179.553 een nieuw Nederlands record op de vier kamp. Het oude record stond eve neens sinds 24 februari 1974 op naam van Atje Keulen-Deelstra met een totaal van 181.369. MONTREAL (UPI) Volgens de mi nister van gemeentelijke zaken van Quebec is het dodelijke ongeluk van de vier arbeiders in het Olympisch stadion vorige week geen gevolg van de toegenomen spanning. Minister Victor Goldbloom zei in Montreal dat na het ongeluk de autoriteiten het werkschema en de veiligheids maatregelen volledig hebben her zien. DEN HAAG De oud wereldkampioen dammen Andris Andreiko is begin maart in de Sovjet- Unie overleden. Andreiko is op 17 oktober 1942 in Riga geboren. De doodsoorzaak is door de Russische dambond niet bekend gemaakt. Het overlijdingsbericht van Andrei ko werd in Nederland bekend door een rouw-advertentie op de laatste bladzijde van het Russische dam tijdschrift 64. Drs. W. Visser, be stuurslid van de Koninklijke Neder landse Dambond, die onmiddellijk contact met de Russische bond op nam, kreeg alleen de bevestiging van het overlijden, maar geen nadere bij zonderheden. Andris Andreiko veroverde op negen tienjarige leeftijd voor de eerste keer de Russische damtitel. In totaal be haalde hij zevenmaal het damkampi oenschap van de Sovjet-Unie. Het laatst in 1975. In 1968 greep hij in Bolzano de wereldtitel. Andreiko be hield de wereldtitel tot halverwege 1972. In het toernooi van Hengelo 1972 verloor hij de wereldtitel aan Sijbrands. Een poging van een jaar later om de titel via een tweekamp terug te winnen, mislukte. Sijbrands hield de Rus in Den Haag op afstand. Bij de laatste challenge mondial in Tiflis, waarvan de winnaar Koeper- man later tot wereldkampioen werd uitgeroepen, omdat Sijbrands de ti tel weigerde te verdedigen, eindigde Andreiko op de vierde plaats achter Koeperman, Wiersma en Gantwarg. DEN HAAG De Nederlandse bas ketbalarbiter Piet Leegwater is aan gewezen voor de finale van het toer nooi om de Europese beker voor be kerwinnaars. Deze wedstrijd tussen Milaan (It) en Tours (Fr) wordt woensdag 17 maart in Turijn (It) gespeeld: Leegwater fluit samen met de Griek Constatin Dimou. Een dag later leiden Leegwater en Dimou in Cantu (It) de tweede halve finale wedstrijd van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen tussen de Italiaanse ploegen Cantu en Varese. Het bestuur van de Nederlandse bas- ketbalbond heeft bij loting de plaats vastgesteld van de finales van de Nederlandse bekercompetities. Aan gemeld hadden zich de 5 mei-hal in Leiden en de Apollohal in Amster dam. Het lot viel op de 5 mei-hal, waar de finales op 24 maart zullen plaatsvinden. Eerst spelen de dames van Blue Stars (Amsterdam) eh RZ (Rotterdam) en vervolgens de heren van Punch (Delft) en Flamingo's (Haarlem). serie omstreden beslissingen fE Jan Timman heeft in de vast koppelde is voorlopig althans de ronde van het internatio- vergeten. Dat is symptomatisch voor {haaktoernooi van Skopje ge- de instelling van de Londense club I van de Hongaar Adorjan. De die achtereenvolgens Reipas Lahti fmdse grootmeester bezet nu (3_o en 2—2) en Ararat Jrewan (3—1 ipunt en een afgebroken partij en 1—1) klopte. In die laatste wed- le plaats achter de Russische strijd stonden de Britten in Armenië fampioen Anatoli Karpov en met de rug tegen de muur. itduitser Uhlman. Karpov of- Het optreden van de Armeense ploeg p zijn partij met zwart tegen heeft bij West Ham een grote indruk Ïerst een toren, om vervol- achter gelaten. Groter althans dan t een onweerstaanbare ko- van FC Den Haag, dat naar de me- val de Amerikaan tot over- ning van Greenwood niet kan tippen wingen. Wolfgang Uhlmann aan de technische en atletische kwa- partij met wit tegen Rafael liteiten van de Russische bekerwin- n afen heeft met materiaal- naar. In tegenstelling tot FC Den winstkansen. Haag heeft West Ham in dit Europese toernooi voor bekerwinnaars nog (Karpov (Sow) ii punten. 2. uhlmann weinig revenue kunnen plukken van Wc (joei li 5.Tw,j^(V8?711!o. Kurajica zijn tocht naar de kwartfinales. Hoe- i). wel het stadion morgen met 37.000 toeschouwers tot de laatste plaats is b onzer verslaggevers GE Oud-Ajacied en ex-FC Brugge speler Nico Rijnders is gistermor- ieg in zijn woning in Brugge op 28-jarige leeftijd overleden. Op 3 maart lico Rijnders in een ziekenhuis in Deventer opgenomen, nadat hij een carnavalsfeest bij vrienden in Deventer last had gekregen van zijn Ihige dagen later mocht Rijnders het ziekenhuis weer verlaten. De ïn wilden gisteren over zijn doodsoorzaak niets vrijgeven. Ijnders voor wie vorig jaar nog de benefietwedstrijd FC Brugge-Ajax Éspeeld, speelde zijn laatste wedstrijd op 12 november 1972 tegen FC lij werd toen na tien minuten door een hartstilstand getroffen, zonder I speler of de bal in de buurt was. Hij werd onmiddellijk naar een luis overgebracht. Het hart kon toen weer op gang worden gebracht, {ijnders werd vier jaar geleden in de rust van de wedstrijd Ajax- jenaikos voor het eerst door een beroerte getroffen, ftijnders gedwongen was met voetballen te stoppen, werd hij in het I '74/75 trainer van de Belgische club Harelbeke, maar n\et Kerstmis >gde hij opnieuw over hartklachten, en moest definitief met de sport aan door Leo Bolle Graafschap en dat was toch een heel GELDROP Tomislav Ivic kreeg veertien dagen geleden andere ploeg' een woedeuitbarsting. Na de De Joegoslavische wedstrijd in Split was de trai ner van Hajduk de kleedkamer ingeremd en veegde de vloer aan met zijn spelers, omdat ze maar met 2—0 hadden gewon nen. Ivic: „Ik vond dat mijn spelers hadden gefaald. Ze had den er minstens nog twee in moeten schoppen. Want ik was ook na die wedstrijd van me ning dat dit PSV ons nu kan verslaan". Tomislav Ivic is bezig aan zijn achtste seizoen bij Hajduk Split. Ivic: „Maar dit is pas mijn derde, waarin ik verantwoordelijk ben voor het eerste elftal. De vijf jaar daar voor. dat ik de jeugd onder mijn hoede. Daarom ken ik dit elftal zo goed. Het is een jong team en de meeste spelers heb ik al sinds hun veertiende of vijftiende jaar meege maakt. Ik heb de meeste jongens zelf naar het hoogste elftal gebracht" Ivic is daarom zo verbitterd om die te kleine overwinning in Joegoslavië op PSV. Ivic: „Die jongens, die ik zo goed ken, hebben me teleurgesteld. En worden wij vanavond uitgescha keld door PSV dan hebben ze dat aan zichzelf te danken". Ivic kwam voor de eerste ontmoeting twee keer naar Nederland om PSV te zien spelen. Ivic: „Ik heb PSV van Eindhoven en van Excelsior zien win nen en ik kwam tot de conclusie dat PSV een club is die alleen maar op resultaat speelt. Maar dat was met het PSV, dat ik ken, want ik heb bijvoorbeeld ook films gezien van wedstrijden, die PSV heeft gespeeld, zoals die overwinning van 81 op De televisie liet maandag de hele wedstrijd van PSV tegen Eindhoven zien. De Joegosla vische Feyenoorder Ramljak zorgde toen voor commentaar. Ivic: „Ik heb daar niets nieuws van opgestoken. Ik reken erop dat PSV gaat aanvallen, tenslotte zijn er twee goals die wegge werkt dienen te worden. Wij zullen ook proberen in de aanval te gaan, maar ik vraag me af of we daar wel de kans voor zullen krijgen van PSV". Een van de spelers die de aanvalslust van PSV zal moeten remmen is de centrale verdediger Ivan Buljan, die waarschijnlijk in de mandekking te genover Ralf Edström zal komen te staan. Buljan werd het vorige seisoen uitgeroepen tot de beste Joegosla vische voetballer van het jaar. Bul jan: „Ik heb een merkwaardige loop baan gehad, want Hajduk heeft mij een paar jaar geleden aan de kant gezet, omdat ik het waarschijnlijk toch nooit zou worden. Ga jij maar terug naar dat dorp waar je vandaan komt, zeiden ze tegen me." Maar na een jaar hadden ze spijt en werd ik teruggehaald. Ik heb vanaf dat moment goed lopen voetballen. Ben talloze malen gekozen in het Joegoslavische elftal en was er ook bij op het wereldkampioenschap in West-Duitsland. Daar ken ik Ralf Edström van. Met het nationale elftal heb ik in totaal drie keer tegen Zweden gespeeld. En ik ben van me ning dat hij de beste kopper was in West-Duitsland. Toen hij die goal tegen Joegoslavië maakte, voelde ik me rot, omdat dat een tegengoal was, maar ik voelde me niet schuldig want ik had Ralf in die wedstrijd niet als directe tegenstander gekre- Ivic gen. Maar hij heeft wel flink indruk op me gemaakt. Nu ik ook in Split tegen hem heb gespeeld, ben ik hele maal van mening, dat hij behalve een goede kopper ook een speler met een uitstekende techniek en vooral met een zeer gevaarlijk schot is." Buljan was een van de vier spelers van Hajduk die tijdens de Joegosla vische winterstop met het nationale elftal op tournee ging naar Algerije. Ivic: „Dat was een hoogst vervelende zaak voor Hajduk, omdat deze Jon gens daardoor tien dagen lang niet getraind hebben en dus met een flin ke conditionele achterstand te rugkwamen. Misschien is dat er wel de oorzaak van geweest, dat we te gen PSV in Split niet verder hebben doorgedrukt. Ik geloof dat we toen vooral voor rust onze kansen hebben laten liggen, omdat PSV zich in de tweede helft herstelde". MöNCHENGLADBACH Paul Breitner. de Duitse sterspeler van Real Madrid, is er zeker van dat Real vanavond in het met 120.000 toeschouwers gevulde Bernabeu- stadion Borussia Mönchengladbach zal uitschakelen in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. „De Borus- sen hebben geen kans. Het is welis waar een geweldige counterploeg. die onder andere in Enschede tegen Twente vijf doelpunten wist te sco ren, maar dat zal in Madrid niet gebeuren, zeker niet met dit pu bliek". aldus Breitner. De Duitse kampioensploeg beseft, dat de kans om verder te bekeren, zeer klein is. Na de 2-2 in Düsseldorf zal er in Madrid in ieder geval gewon nen of met 2-2 of meer doelpunten gelijkgespeeld moeten worden. Vol gens Berti Vogts, de international, ligt daarin misschien de enige kans voor Borussia. Vogts: „Niemand ge looft meer in onze kansen. Wij zullen daarom vrijuit kunnen spelen. We hebben tenslotte niets te verliezen." De Joegoslavische trainer van Real, Miljan Miljanic, toonde zich ook op timistisch. Miljanic: „Zolang ik hier trainer ben. hebben we in Madrid nog niet verloren." De resultaten van Real in het Euro pa Cup-gebeuren zijn tot nu toe zeer goed te noemen, maar stammen voornamelijk uit een „ver" verleden. In het stadion Bernabeu gingen van de 54 Europa Cup-duels er vier verlo ren, waaronder één tegen Ajax in de halve finales in 1973 (0-1). Het doel saldo liegt er ook niet om: 193-38. Met bovendien zes Europa Cups in de prijzenkast is Real veruit de suc cesvolste club. Van het huidige elftal hebben alleen Pirri en Amancio de laatste Europa Cup nog helpen winnen. Trainer Udo Lattek van Borussia weet nog niet, of hij vandaag kan beschikken over Simonsen en wittkamp. Beiden hebben hinder van hun blessures. Günther Netzer. de vroegere Gladbach-ster, kan als gevolg van een blessure zeker niet meespelen. Ook de andere Duitse club in het Europa Cup-gebeuren Bayern München ziet de strijd tegen het Portugese Benfica met optimisme tegemoet. Na het 0-0 gelijke spel in Lissabon rekent Bayern-trainer Det- mar Cramer er op dat zijn club de halve finales bereikt. Het enige pro bleem waar Cramer mee kampt, is dat verdediger Dürnberger met een voetblessure sukkelt. De UEFA heeft overigens drie voet ballers uitgesloten om mee te doen aan de wedstrijden, die hun clubs vandaag in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker spelen. Barcelona kan in het duel tegen Levski Spartak Sofia niet beschik ken over Francisco Fortes en AC Milan en FC Brugge, die tegen el kaar spelen, mogen Romen Benetti en Daniel de Cubber niet opstellen. De drie spelers liepen tijdens de eerste wedstrijd hun tweede waarschuwing op. Hans-Jurgen Dor- ner (Dynamo Dresden), die in no vember voor vier wedstrijden werd geschorst, mag pas weer in het toer nooi om de UEFA-beker uitkomen, wanneer zijn team zich vandaag via Liverpool voor de halve finale plaatst. Hajduk Split werd vorig jaar uit de Europa Cup gekegeld door het Fran se St. Etienne. Ivic: „Toen was ons grootste probleem, dat ons elftal met al zijn jonge spelers nog zo onerva ren was. St. Etienne gebruikte vooral de contra-attack en we lieten ons daardoor verrassen. Toch was St. Etienne helemaal niet zo n geweldi ge ploeg en ik geloof niet dat ons zoiets nog een tweede keer zou kun nen overkomen. PSV is een heel an der team. Wat ik bewonder in PSV is de opbouw van die ploeg. Want het elftal is op de juiste manier samen gesteld met jongens als de twee Van de Kerkhofs, Van der Kuylen en Ed ström. Daarom ben ik bang, dat wij een erg moeilijk avondje tegemoet gaan. Maar ik heb mijn spelers inge prent, zich niet te laten overbluffen en er gewoon fris tegenaan te gaan. 'Want maken wij één goal, dan zal PSV er vier moeten maken en dat is dacht ik iets wat e kunnen voor komen." Dat ene doelpunt zal dan geprodu ceerd moeten worden door een elftal, dat waarschijnlijk, op één plaats na, identiek is aan de ploeg die in Joe goslavië met 2-0 won. Hoewel Ivic, evenals zijn Nederlandse collega Rij vers, de opstelling zo lang mogelijk voor zich houdt, lijkt het erop dat hij alleen Mijac buiten de ploeg zal la ten. Mijac, die in Split de eerste goal voor Hajduk maakte, zal dan vervan gen worden door de wat verdedigen- der ingestelde middenvelder Curtel- la. Buljan ten slotte: „Je mag dat verwachten van een man als Ivic. Hij is de eerste trainer in Joegoslavië geweest, die het totaalvoetbal van Ajax heeft overgenomen en dat in de loop der tijd is blijven aanpassen. Hij heeft dat op de juiste manier gemixt." TENNIS Het Amerikaanse tennlsteam heeft ook de vijfdeen laatste wedstrijd legen Rusland gewonnen De score was 2918 De totale uitslag in Moskou was 136—95 In het voordeel van de VS BADMINTON Joke van Beusekom heeft tijdens de internationale badmintonkam pioenschappen van Denemarken, zowel de finale d3mesenkel als damesdubbe! bereikt. VOETBAL Motherwell heeft via een over winning op Hibernian de halve finale van het Schotse bekervoetbal bereikt Motherwell ontmoet Glasgow Rangers. IJSHOCKEY Nijmegen heeft tegen Eindhoven de promotie degradatie wedstrijd voor een plaats in de eerste divisie gewonnen met 8—5. VOETBAL Juan de Dlos de la Torre, de voorzitter van de Mexicaanse voetbalbond, is door zijn ontvoerders vrij gelaten. Of er een losprijs voor hem ls betaald is niet bekend. PAARDENSPORT De Duitse ruiter Paul Schockemöhle. succesvol op het In het afge lopen weekeinde gehouden Indoor Brabant, heeft in een brief van een van de grote geldschieters In de paardensport. Herbert Schnapka. te horen gekregen, dat de tot nu toe bestaande verbintenis wordt opgezegd. Tot het einde van het indoorseizoen 1977 kan Schockcmóhle nog blijven werken en du* in wedstrijden starten Schnapka heeft on danks de vele winstpremies van zijn paarden door de hoge kosten van het onderhoud veel geld aan zijn hobby gespendeerd, maar door zijn grote kapitaal ls dit nooit een probleem geweest. DU is vermoedelijk ook niet de reden van het opzeggen van de verbintenis met Schockemöhle De grote vraag is nu. of andere toprulters uit West-Duitsland hetzelfde zal gebeuren als Schockemöhle. Ook Hartwig Steenken en Gerd Wiltfang worden door Schnapka gefi nancierd De ruiters zullen waarschijnlijk wel de mogelijkheid krijgen, de paarden die zij nu berijden te kopen, maar daarvoor hebben ze toch weer de steun van een andere geldschieter nodig Al'TOSPORT Het uitkomen van Arlene Hlss bij de 150 mijl van Phoenix heeft een golf van protesten veroorzaakt bij haar man nelijke collega's. De heren coureurs hebben al gedreigd de volgende wedstrijd, de 200 mijl van Trenton le boycotten, als Arlene Hiss daar zou mogen deel nemen. SAN BENEDETTO (ANP) De Belg Roger de Vlaeminck heeft de wegwedstrijd Tlrreno-Adriatico (Dwars door Italië) op zijn naam gebracht. Het eerste gedeelte van de vijfde etappe, een rit over 80 kilome ter, werd gisteren gewonnen door Rik van Linden, die De Vlaeminck en Godefroot in de eindsprint ver sloeg. De tijd van Van Linden was 1 uur 48 minuten en 25 seconden. Bij een valpartij in deze rit waren 10 rijders betrokken De Belgen Rot- tiers en Van de Veken moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Het tweede gedeelte, een tijdrit over 18 kilometer, werd door De Vlae minck zelf gewonnen (23.05 minu ten). voor Eddy Merckx (23.38) en de Nieuwzeelander Bruce Biddle (23.46). In het algemeen eindklasse ment wordt Roger de Vlaeminck ge volgd door Eddy Merckx.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 13