'ïoskov's toekomst onduidelijk Koude oorlog voor PSV begonnen Turnploeg profiteert ook van hoge cijfers West Ham besprekingen over contract Ilie Nastase uitgesloten ühobel moet nproviseren "Meer aanvallers avoor hockeyteam Selectieduels mogelijk ongeldig Hajduk training op het hoofdveld ontzegd Schaatsrecords in Alma Ata Roger de Vlaeminck ZIAN kampioen lAG 16 MAART 1976 SPORT TROUW/KWARTET 9 bjadin Boskov, 44 en klein voor zijn eftijd is een fel en dynamisch man. betbal beheerst zijn leven. Als voet- lller (middenvelder) kwam hij uit jor een klein clubje: Vojvodina No- I Sad. En niet te vergeten het Joego- avische elftal, dat hij 58 keer verte- tnwoordigde. Van 1951 tot 1958 was |j niet weg te branden uit het natio- e team. In die periode een van de Jste ploegen die er ooit is geweest. Mitic, Bobek en meer van die lemdheden. Boskov studeerde •afie en historie. Volgde trai nerscursussen, speelde en trainde bij Young Fellows in Zwitserland en keerde terug naar zijn geboorteland. Vujadin Boskov huldigt het principe dat voetbal en emoties niet van el kaar zijn los te koppelen. „Voetbal moet vuur hebben. De spelers, de trainer, de supporters moeten er emotioneel bij betrokken zijn. Als de wedstrijd is afgelopen komen stee vast dezelfde woorden over zijn lip pen: Spiel gut, schiedsrichter gut, publikum gut." Vujadin Boskov, de idealist en avon turier sprak als bondscoach van het veel reizende Joegoslavische elftal met spelers die hij nu overal in de wereld tegenkomt. Hij heeft ook tal van incidenten meegemaakt. „Toen ik bondscoach was belde ik de Griek se voetbalbond op met het verzoek om kaartjes neer te leggen. Dat kwam altijd in orde zei men. Maar aan het loket was men Oostindisch doof. Dat is ook weer zo iets. Maar dit is in vergelijking tot wat de Zuidamerikanen presteren nog niets. Of de wedstrijd werd een half uur voor de aanvang, terwijl we ons al rustig aan het uitkleden waren, verplaatst of de hotelaccommodatie was beneden elk peil. Ik heb meege maakt dat de ratten over de hotelbed den liepen". Boskov heeft een groot verlangen: trainer te worden van een topclub. Vorig jaar werd hij door Feyenoord benaderd, maar FC Den Haag hield de Joegoslaaf aan zijn contract. In de komende weken zal zonder twijfel duidelijk worden wat er met Vujadin Boskov gaat gebeuren. LONDEN Sinds gisteren is dc Roemeense toptennisser Ilie Nastase door de raad voor proftennis uitgesloten van alle door deze bond georgani seerde internationale wedstrijden. Dit omdat Nastase de 6000 dollar boete die hem was opgelegd voor het weigeren te spelen van een wedstrijd in Canada, nog niet betaald heeft. De Internationale Tennis Federatie (ILTF) heeft sinds dc opgelegde boete nog niets van Nastase gehoord. De uitsluiting van Nastase betekent voorlopig dat hij niet mee kan doen aan de kampioenschappen van Wimbledon. Forest Hills en de Davis Cup. Nastase kan nog wel meedoen aan toernooien die niet onder de beslis singsbevoegdheid van de raad voor proftennis vallen. frr Richard Matthijsse n jr HAAG Is het toeval dat Vujadin Boskov binnen en buiten erdam als de belangrijkste kandidaat gezien wordt voor de ature Brzezanczyk? Toen de in ongenade gevallen Pool on- zijn eigen persconferentie gaf, kreeg de eveneens aanwezige ird Kerkum de vraag voorgelegd of het waar is dat Feyenoord de EC-kwarfinales pas serieus met Brzezanczyks opvolger gaat ten. Kerkum bleef het antwoord schuldig. orgT Jong-Oranje moet voor de r (tde wedstrijd uit de kwartfinales het toernooi om het Europees ioenschap voor landenteams de 23 jaar tegen Schotland zijn rijkste spelers missen. :oach Knobel heeft slechts zes over van de twaalf, die bijdroe- tot de overwinning van 2-0 te namelijk Everse, Meutstege, Amtz, Kist en Van Deinsen. ïectie van zestien spelers die lag 23 maart naar Edinburgh ikt. bestaat uit: Harry Schellekens (NEC) en Hoek (Volendam). Achter: Jan rse (Feyenoord), Jos Lacroix V), Wim Meutstege en Luuk Bal- jtein (Sparta), Henk van Rijnsoe- (AZ'67) en Andre Oostrom écht). Midden: Peter Amtz (Go ad), Hugo Hovenkamp (AZ'67), ry Lubse (PSV) en Heini Otto (FC Iterdam). Voor: Kees Kist en Bert Marwijk (AZ*67), Dick Nanninga 17da JC) en Jan van Deinsen (Go id). competitieverplichtingen van :n" en „Spanjaarden" kon ;1 geen beroep doen op bijvoor- Ruiter, Boskamp en Rep. De de thuiswedstrijd tegen de itten gemaakte afspraak met de lub geen potentiele A- mationals te selecteren koste i de PSV-ers Van Kraay en de Van "Tterkhof tweeling en de Feyenoor- S, die nationaal noch intematio- H cup-belangen hebben te verde- »n, Rijsbergen en Nico Jansen Jan Peters van NEC. :min hebben slechts twee van :lers, Dick Nanninga en Andre im, niet eerder tot de selectie Jong Oranje behoord. lest voor hi 3lekeyteam 'n t Is niet gehe AMSTERDAM De eerste lest voor het Nederlands hoc- Londen voor het i toernooi in Montreal geheel vlekkeloos verlo pen. Zowel tegen Engeland als België werd gelijk gespeeld. Te gen België werd zelfs een 3-0 voorsprong verspeeld. Bonds coach Wil van Heumen was vooral ontevreden over de Ne derlandse aanval. Omdat Neder- jands beste aanvaller Ties Krui- ze nog steeds geblesseerd is en repok in Montreal niet van de par- ij zal zijn moet er in de aanval ;eëxperimenteerd worden. 'Iet afgelopen weekeinde had 'an Heumen daarvoor nog niet iet spelersmateriaal. Voor het volgende toernooi in Edinburgh [over twee weken) heeft Van [leumen daarom drie extra aan vallers in zijn selectie opgeno men: Wibo Weidema, Tim Steens en Theodoor Doyer. Uit de selectie valt vanwege studie- idenen Marinus Dijkerman. kans is groot dat doelman rk Doyer ook in de selectie rordt opgenomen, in Londen was hij wegens werkzaamheden ifwezig. In Londen tegen België maakte Heumen veelvuldig ge- iruik van spelerswisselingen. *at was voor de wedstrijd met de spelers afgesproken. Maar de jvooral al langer meedraaiende jinternationals hadden nogal jmoeite met het wisselen. Het werd allemaal laconiek opgevat en zodoende werd de 3-0 voor sprong verspeeld. Van Heumen staat nu voor de moeilijke taak om vanuit deze selectie een hecht team voor Montreal samen te stellen. Van Heumen. ook coach van hoofd klasser Kampong, heeft bij die club minder moeite met het sa menstellen van een elftal. „Bij clubs staan ervaren mensen op de plaatsen waar zij het meest nodig zijn, eenvoudig omdat de rest minder begaafd is. Bij een i vereniging kom je daar snel ach ter. Dat is eigenlijk het grote 'ongenoegen van een bonds coach. Het werk bij een club is veel dankbaarder. Met het nati onale team moet je wat geluk hebben. Ondanks de verzame ling topspelers is de kwaliteit van dit elftal nog niet veertig procent van het team dat in Amstelveen wereldkampioen werd. Maar in ieder geval heb Ik weer een leerzaam weekeinde beleefd". Aan de andere kant zijn er de woor den van Boskov zelf, die bij voortdu rende herhaling heeft uitgeroepen dat hij FC Den Haag-voorzitter Her man Choufoer heeft overtuigd van de noodzaak om tot na de strijd tegen West Ham United te wachten met verdere contractuele besprekingen. Boskov: „Dat moet Je niet verkeerd uitleggen alsjeblieft. Waar ik op doel, is het vermijden van onrust. Iets anders is dat zowel Kila, Mansveld, Van Leeuwen als Perazic contracten hebben, die aflopen. Ver tel de naam maar van de trainer, die geen prestatiedrang heeft. Wanneer dit seizoen afgelopen is heb ik twee jaar in het Zuiderpark gewerkt. Ik heb dan een seizoen geselecteerd en een seizoen gehandeld naar mijn ei gen inzichten. Zonder Kila, Mansveld, Van Leeuwen, Perazic, zou ik als het ware weer opnieuw moeten beginnen. Eerüjk gezegd lijkt me dat AAD MANSVELD BRENGT FC DEN HAAG IN DE THUISWEDSTRIJD TEGEN WEST HAM BOEKAREST Toen het congres van de FIG (Internationale Turn Federatie) twee jaar geleden bepaalde dat de eerste zes landen van het wereldkampioenschap in Varna automatisch geplaatst waren voor de Olympische Spelen en dat de overige landen zich in maximaal drie wedstrijden konden kwalificeren, werd de basis gelegd voor een reeks van problemen en weinig verheffende jurywaarderingen. Voor de dames gold immers dat de ploeg moest voldoen aan een minimum totaal van 350 punten. Dat komt neer op een gemiddelde van 8,5 punten per deel neemster. Een zeer hoge eis. niet aantrekkelijk". AKKOORD Niettemin blijft het feit aanwezig dat Feyenoord al eerder aan Boskov heeft getrokken. Iets wat uiteindelijk door de betrokken partijen is toege geven ook. Boskov: „Om exact te zijn, bereikte ik vorig seizoen een akkoord met Feyenoord. Contractu eel was ik echter niet vrij want ik had nog een Jaar af te werken. Zodoende werd het een zaak tussen FC Den Haag en Feyenoord en aangezien dat niet tot overeenstemming leidde, bleef ik in het Zuiderpark. Wat dit seizoen betreft, alle anders: luidende berichten ten spijt, is er geen contact geweest tussen Feye noord en mijn persoon. Ik vind datje uit het feit dat ik Choufoer heb ge zegd om na West Ham United pas weer te praten ook niet mag afleiden dat er iets althans op dit ogenblik speelt tussen Feyenoord en mij. VERSTERKING Wèl zou ik als FC Den Haag-trainer graag over genoemde vier spelers be schikken met hier en daar ik denk aan de vleugels nog wat verster- UNITED OP EEN 1—0 VOORSPRONG. DEN HAAG WON TENSLOTTE MET 4—2. die een belangrijkere rol speelt in het betaalde voetbal. Je kunt er vanuit gaan dat Den Haag de derde stad is in Nederland, je kunt het ook zo stellen dat Den Haag in wezen de hoofdstad is van dit land aangezien de regering er zetelt. In elk geval zouden er 's zondags in het Zuiderperk meer mensen dan in De Goffert en Dlekman samen moe ten zitten. Daar zou je dan als een voetbalelftal naar moeten hebben en dat is iets waarin ik nog altijd ge loof." Hij is een vlot prater, emotioneel, discussiërend over voetbal slaat hij met de rechtervuist in de andere handpalm. Zegt dat het alleen in Ne derland maar kan voorkomen dat de voorzitter van de trainersvakbond een erevisieclub onder zijn hoede heeft en dat er zijns inziens niets tegen kan zijn wanneer een club een trainer met uitbetaling van salaris op non-actief stelt, wanneer de situatie zulks vereist. Hij: Uiteraard met contractuele ver- king. Ik twijfel ook niet aan FC Den plichtingen. Wanneer iemand in de Haag. Wat ik wel vind is dat er in Den maatschappij een bedrijf naar de Haag plaats moet zijn voor een club, knoppen helpt met verkeerde beslis singen wordt hij ook vervangen. Het handhaven van een verkeerde man op een belangrijke post is nadelig voor het algemeen belang, aan de andere kant moet de beste man op de belangrijkste post zitten." MENINGSVERSCHIL Dus toch Feyenoord? Boskov: „Ik zeg alleen dat een topclub een goede trainer moet hebben. Ik heb met Brzezanczyk wel eens een menings verschil gehad. Volgens hem diende hij Feyenoord louter op kracht te trainen en ik stelde in een referaat dat het trainen op snelheid veel meer heil zou brengen. De oefenstof is ont zettend belangrijk. Het mag niet zo zijn dat je een half jaar het zelfde voedsel voorgezet krijgt. Zelfs wan neer een bepaald gerecht je lieve lingskostje zou zijn gaat het je de keel uithangen wanneer je het steeds weer te eten krijgt. Er moet afwisse ling zijn. Ik heb bij mijn spelers altijd het respect afgedwongen door een oefe ning zelf voor te doen. Ik ben dan ook meervoudig Joegoslavisch internati onaal geweest. In Joegoslavië kan het ook niet gebeuren dat je op een trainingscursus wordt toegelaten wanneer je zelf niet op niveau hebt gevoetbald. Dat respect dwing je niet af met een papiertje." De wijze waarop FC Den Haag dit seizoen voor 't eerst voetbalt, is het spel zoals dat Boskov voor ogen staat. „Snelheid", zegt hij, „hoewel we met FC Den Haag nog niet zo ver zijn dat we een aantal wedstrijden aaneen op volle snelheid spelen. FC Den Haag kan het echter wel in een bepaalde wedstrijd opbrengen om al le registers open te trekken, we zijn wat je noemt, een cupfighter. Wan neer het moet, zijn we een snellere ploeg als Feyenoord of Ajax. De eni ge die dat beter zou kunnen is PSV. Dit is mijn spel, gespeeld volgens mijn richtlijnen en de conditie die dat vereist kwam er door mijn methode. Daarom noem ik FC Den Haag nu al halve finalist in de strijd om de Euro pa Cup 2. Ik heb al weken geroepen dat we in Den Haag maar eens van dat respect voor de Engelsen afmoe ten, op een kleine uitzondering na heb ik in de eerste wedstrijd be speurd dat iedereen dat goed heeft begrepen. Düt en het feit dat wij een groter improvisatievermogen heb ben, brengt me op de optimitische gedachte om te stellen dat we het zullen redden, die halve finale." En toch blijken enkele maanden voor het begin van de Spelen toch nog al wat landen aan die eis voldaan te hebben. Landen die nooit een rol van betekenis konden spelen zijn nu door de jurywaardering zo ver opgestuwd, dat ze in aanmerking zouden zijn gekomen voor de wereldtitel. Landen die niet in die opgeschroefde pas mee lopen, lopen alle kans nooit in Montreal te komen. Ook Nederland heeft geprofiteerd van de inflatie in Jurycijfers. Afgelo pen weekeinde in Boekarest tijdens de interland tegen Roemenië kwam Nederland uit op een totaal van 380.55 punten. Roemenië haalde te recht 390.20. Dat kan voordelig zijn, al moeten er forse vraagtekens wor den gezet bij de sportieve waarde van zo een prestatie. Er is nog twijfel. De FIG moet name lijk zelf ook ingezien hebben dat de zaken scheef werden voorgesteld. Een Roemeense official vertelde za terdag voor de wedstrijd, dat de FIG zou overwegen alle wedstrijden on geldig te verklaren in verband met opgeschroefde waarderingen. In plaats daarvan zou in april (in Ham burg?) een monsterontmoeting ge houden worden waaraan alle landen die voor de Spelen in aanmerking wensen te komen kunnen deel nemen. Valerie Nagy, de voorzitster van de technische commissie dames van de FIG, gaf toe dat er inderdaad over gesproken is. De 76-jarige Hongaarse vertelde er echter bij dat zij geloofde dat een dergelijk besluit nu niet meer genomen kan worden. „Dit is een zaak van het FIGp-congres," vertelde zij. „Dat komt voor Montre al niet meer bijeen. Wij zullen ons moeten vasthouden aan de kwalifi- catieregels die zijn geteld. De moei lijkheden zijn ontstaan door de veel te hoge waarderingen". Valerie Nagy ging daarbij wel voor bij aan het feit dat zij zelf de grote schuldige is van de overwaarderin gen. ZIJ greep eind november niet in tijdens de wedstrijd tussen Italië en Hongarije, toen de waardering veel door Leo Bolle EINDHOVEN Een dag voor de Europa Cup-ontmoeting van PSV tegen Hajduk Split zijn.de Eindhovenaren, de zwakke demonstratie van zondag tegen Roda zo goed als vergeten. Er is immers maar één ding dat op dit moment telt, de wedstrijd van morgenavond. De 37ste die PSV in een Europa Cuptoernooi gaat spelen. René van de Kerkhof: „We hebben dan weliswaar in Joegoslavië verloren, maar toch vind ik dat Dynamo Kiev dat ons vorig jaar met 3-0 versloeg veel gevaarlijker was dan deze ploeg." PSV zal morgenavond in Eindhoven een achterstand van 2-0 moeten weg werken tegen de Joegoslaven. Een achterstand die twee weken geleden werd opgelopen in Joegoslavië. Co ach Kees Rijvers: „We zullen zeer aanvallend voetballen. Maar we zul len wel moeten oppassen. Want zet je ze te snel onder druk en hou je ze constant onder die druk, dan maak je een mooie kans, helemaal de mist in te gaan. Daarom zullen we het eerste uur kalm aan moeten doen. Natuur lijk moeten we aanvallen, maar we moeten het dan niet forceren. En als we er dan in slagen voor rust met 1-0 voor te komen, dan hebben we, dacht ik. nog een goede kans". GEEN OPSTELLING Gerrie Deijkers is een van de PSV-ers die voor die kans moet vechten. Zon dag ontbrak hij nog tegen Roda JC, maar morgenavond zal hij erbij zijn. De naam van Deijkers is dan ook de enige die al door Rijvers werd prijs gegeven. De coach: „Ik heb de opstel ling al in mijn hoofd, maar ik hou hem voorlopig nog maar voor me, omdat ik die Joegoslaven niet nog wijzer wil maken dan ze al zijn." Waarmee dan het eerste stapje in de zenuwenoorlog gezet is. De tweede is een nog drastischer. Manager Van Gelder: „Hajduk mag van ons trai nen waar ze willen op één uitzonde ring na. Hajduk komt ons hoofdveld niet op. Niet omdat we bang zijn, dat schorst. aarnaast heeft PSV wel al zijn me dewerking toegezegd. Op vereoek van Hajduk, dat niet in een stad wilde logeren, werd een hotel in het nabije gelegen Geldrop gereserveerd en zal de ploeg vandaag ontvangen worden op het Eindhovense stadhuis. Er zullen 4000 Joegoslavische sup porters aanwezig zijn om Hajduk aan te moedigen. Hetgeen betekent dat ongeveer één op de vijf toeschouwers morgenavond zal schreeuwen voor Hajduk en niet voor PSV. WAARNEMER TE LAAT Vandaag komt ook de Zwitser Guide aan, die door de UEFA is aangesteld als officiële waarnemer. Van Gelder: „Dat is een grap, want volgens de reglementen behoort de waarnemer zich twee dagen van te voren op de hoogte te stellen of beide ploegen aanwezig zijn." Naast de Europa Cup-zorgen heeft PSV nog andere zaken, die de spe lersgroep en het bestuur bezighou den. De voornaamste is de eind de cember gespeelde wedstrijd tegen Feyenoord, die met 1-0 werd verloren en waarin PSV de laatste elf minu ten. maar met tien man speelde. Ber- tus Quaars werd immers van het veld gestuurd, omdat hij een kopstoot aan grensrechter Griek zou hebben uitge deeld. Hij werd later door de tuchtcommissie vrijgesproken, ter wijl Griek voor drie jaar werd ge- ze dat zouden beschadigen, maar om dat in Joegoslavië ook niet op hun veld mocht worden getraind." PSV was na deze uitspraken van me ning, dat die uitslag tegen Feyenoord daardoor onreglementair was gewor- KEES RIJVERS den, een standpunt dat door het sec- hebben het bestuur laten weten het tiebestuur van de KNVB terzijde recht voor te behouden later op deze werd geschoven. Van Gelder: „Voor- kwestie terug te komen. We zullen loplg laten we het hierbij, maar we dan ook overleggen met Ajax en FC te hoog uitviel. Met dat duel is de inflatie begonnen en onder de kreet 'dat kunnen wij ook' doorgezet: Nederland zal echter nog moeten af wachten met het bestellen van de Olympische pakjes. Nog niet alle kwalificatiewedstrijden zijn afge werkt. En het zou niet vreemd zijn als tijdens die wedstrijden de be staande cijfers van Nederland meer door de jury in de gaten zouden worden gehouden dan de turnsters zelf. Van de kansrijke landen die hun kwalificatiewedstrijden al hebben gehad, staat Nederland er voorlopig nog wel het beste voor. Het moyenne van de door de Hongaren Eva Bartha getrainde ploeg is na twee wedstrijden 371.60. Italië en West- Duitsland staan op respectievelijk 371.52 en 370.75. ALMA ATA Op de eerste dag van de damesschaatsinterland Sowjet- Unie—Nederland, op de Uedeobaan van Alma Ata, hebben Haitske Pijl man en Sijtje van der Lende voor nieuwe Nederlandse records gezorgd. Haitske Pijlman kwam op de 500 meter tot 43.23 sec. Het oude record stond al op haar naam. Op de 1500 meter verbeterde Sijtje van der Len de het vijf jaar oude record van Stien Baas-Kaiser met bijna twee secon den. Zij kwam uit op een tijd van 2.13.95. In het algemeen klassement staat Galina Stepanskaja voor Haitske Pijlman op de eerste plaats. Ook in het landenklassement leidt Rusland en wel met 92—84. 500 METER 1. Haitske Pijlman (Ned) 43.23 sec.. 2. Gallna Stepanskaja (Sov143,65sec.. 3 LJoebov Pogodajeva (Sov) 43.72 sec4. Vera Brtndzej (Sov> 43.75 sec., 5. Gallna Nlkitina (Sov) 43.87 sec., 6. Sijtje van der Lende (Ned) 44,55 sec 7. Margriet Pomper (Ncd) 44,57 sec 8 Sophie Wes tenbroek (Ned) 44,84 sec.. 9. Chrlstn Jaarsma (Ncd) 45,15 sec., 10. Ineke Pepping (Ned) 45,20 sec, 11. Irina Komljenko (Sov) 45,33 sec.. 12. Tatjana Averina (Sov) 62.02 sec. (gevallen). 1500 METER: 1. Averina 2 12.00. 2 Stepanskaja 2.12.72. 3. Van der Lende 2.13.95. 4 Nlkitina 2.14.62. 5 Westenbroek 2.15.50.6 Pijlman 2 16.26. 7 Jaarsma 2 16.97. 8. Pomper 2 17.09. 9 Brindzej 2.17.42. 10 Pogodajeva 2.18.77, 11. Komljenko 2.21.94. 12. Pepping 2.22.19. ALGEMEEN KLAS8EMENT I Stepanskaja 87.890. 2. Pijlman 88.650.3. Nlkitina 88.743.4. Van der Lende 89.200. 5. Brindzej 89 557, 6. Pogodaje va 89.992. 7. Westenbroek 90.007. 8. Pomper 90.267. 9 Jaarsma 90.807. 10. Pepping 92.510.11. Komljenko 92.643. 12. Averina 106.060. Twente, die tenslotte ook belangrijke kanshebbers zijn voor de titel". PSV kan dan straks beroep aantekenen bij het bondsbestuur dat gemachtigd is, besluiten van het sectiebestuur te vernietigen. ZWAAR PROGRAMMA Van Gelder: „Maar we kunnen dat beroepen niet alleen aantekenen en zullen daarbij steun nodig hebben van andere verenigingen, die zo'n be roep op de bondsvergadering, die in mei bij elkaar komt, kunnen steu nen." Voorlopig draait deze zaak evenwel nog niet en moet PSV zich concentreren op een zwaar program ma, dat nog voller kan worden als Hajduk morgenavond wordt uitge schakeld. Rijvers: „We draaien nog mee in de top van de eredivisie. We spelen straks de finale van de KNVB- beker en we krijgen de halve finales van de Europa Cup als we er morge navond doorheen komen. Op zichzelf vind ik dat niet erg, al moeten we dan in het Paasweekeinde twee wedstrijden voor de competitie spelen, want daar zijn mijn spelers profs voor. Toch vind ik het prettig dat bondscoach Knobel voor de wed strijd van Jong Oranje tegen Schot land (24 maart in Glasgow) alleen Harry Lubse heeft geselecteerd." Harry Lubse die morgenavond onge twijfeld van de partij zal zijn tegen Hajduk. Die wedstrijd zal worden ge floten door de Oostenrijker Llne- mayer. CIVITANOVA Roger de Vlae minck heeft zijn leidende positie in de wielerwedstrijd „Dwars door Ita lië" versterkt. De Vlaeminck won de vierde etappe voor twee andere Bel gen, Plankaert en Van Linden. In het algemeen klassement heeft De Vlae minck nu een voorsprong van vijftien seconden op Eddy Merckx. AMSTERDAM ZLAN—Vitesse is dan toch waterpolo kampioen van Nederland geworden. Moesten de Hagenaars een week eerder in Hil versum de eerste nederlaag in dit seizoen tegen HZC/de Robben incas seren, riu herstelde men zich en won met 9—4 van het Arnhemse Neptu- nus. Overigens was de uitslag wel wat geflatteerd. Tot en met het twee de kwart was het een gelijkopgaande strijd waarin ZIAN Vitesse steeds de leiding had maar Neptunus telkens weer gelijk wist te maken. In het derde en vierde kwart kwam voor Neptunus de terugslag toen Jansen en Jamie een strafworp door ZIAN- doelman Wim van der Schilden za gen gestopt en toen een derde straf worp voor de Arnhemmers naast ging. Dankzij doelpunten van Gou- dena, Parrel, Carlson. Middendorp en Jan Evert liep ZIAN Vitesse in de slotfase uit naar 9—3. Het werd uit eindelijk 94 waarmee ZIAN zich kampioen mocht noemen. HZC/de Robben ondervond van het gedegra deerde Het Y niet veel tegenstand en won in Amsterdam met 10—4 waar bij Dick Nleuwenhuyzen liefst vier keer scoorde. AZC Alphen bleef op de derde plaats dankzij een 10—3 overwinning op AZPC. Hier was Tonnie Buunk met vier doelpunten weer erg succesvol. VZC/Ritmeester won met 7—5 van De ZijlLGB. Zwemlust/Den Hommel hield PSV er met 5—3 onder en De Meeuwen won nen de laatste wedstrijd tegen het gedegradeerde DZV met 53. Eindstand: 1. ZIAN 22-42. 2. HZC/Dr Robben 22—41, 3 AZC Alphen 22—32. 4 Neptunus Arnhem 22—31, 5. VZC/Ritmeester 22—23, 6. Zwemlust/Den Hommel 22—20, 7. De Meeuwen 22-19. 8 De ZiJl/LOB 22—15, 9 AZPC 22-13. 10. P8V 22—13.11. Het Y 22—10.12. DZV 22—3 VOETBAL Johan Derksen. verdediger bij eer»te-dlvlsie aanvoerder Haarlem heelt een contract getekend bij het Duitse SV Meppen. Deie cub komt uit ln de Reglonalllga Nord SCHAATSEN - Oerrlt Woudenberg heeft de laaUte van een serie schaatamarathons ge wonnen In Alkmaar werd Co OUlng tweede, maar behield daardoor wel de eerste plaats ln het eindklassement.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 9