jeuk met Egypte komt ch hard aan in Moskou „Optreden Israël op Jordaanoever werkt Palestijnen in de hand" Links blok in Frankrijk op weg naar de macht LIBANON jtblok zou tot Rijn I nnen oprukken Leiders van mislukte coup Niger in arrest Vische havens dicht voor Sowjetmarine ikaanse krant en Reagan SJi gaat af in ise trein: chinist dood Opiniepeiling: Carter zou nu Ford verslaan Werken voor de kost J 16 MAART 1976 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 ut* n)U. CAIRO (Reuter, UPI) De beslissing van de Egyptische president Sadat het >r. hapsverdrag met de Sowjet-Unie te verbreken is in de Russische hoofdstad toch nog cht hard aangekomen. jaren lieten de Egyptisch- vfc verhoudingen al wel wat te ver. Maar op het afgelopen ïtigste partijcongres van de '^stische partij van de Sow- partijleider Leonid nog dat zijn land de relaties rypte wilde versterken. 111 zei toen dat zijn land het a' apsverdrag met Egypte be- "t als een basis op lange ter- ro r de onderlinge betrekkin- 'betrekkingen zouden niet iet belang van beide staten, de hele Arabische wereld lAtische verwijt dat de Sow- i te weinig wapens levert, eiMoskou een verkeerde voor devan zaken genoemd. Het partijblad Prawda beschul- Egyptische leiders vorig ber van „schaamteloze ver en „ondankbaarheid", de weigering van Egypte rdiging te sturen naar het jes van de Russische com- he partij, dat enige weken i gehouden, bleef Breznjew bij zijn bereidheid de verhoudingen met Egypte te verbeteren. Wel kriti seerde hij degenen die uit Zelfzuchti ge overwegingen trachten een werke lijke oplossing van de crisis in het Midden-Oosten tegen te houden door gedeeltelij ke vredesovereenkomsten met Israël te sluiten. Dit was een duidelijke vingerwijzing naar de politiek van president Sadat en van de Verenigde Staten, die stap voor stap de vrede in het Midden- Oosten dichterbij proberen te brengen. Sowjet-marine De faciliteiten die de Sowjetmarine in Egyptische havens heeft, zullen worden beëindigd. Dit is bekend ge maakt door diplomatieke kringen in de Egyptische hoofdstad. Tot nog toe mochten schapen van de Sowjet marine zonder bericht vooraf Egyp tische havens binnenlopen, voorra den innemen en de bemanning aan wal laten gaan. Het verbreken van het vriendschapsverdrag, dat in 1971 voor vijftien jaar gesloten was, „geheim rapport" niet van ons ti, LONDEN (Reuter, AFP) Een woordvoerder van de ?ft gisteren verklaard „werkelijk niets af te weten" van rt over het vermogen van de landen van het Warschau- innen 48 uur tot de Rijn op te rukken en zodoende het 4van tactische kernwapens praktisch onmogelijk te ma- Britse dagblad The Times schreef dit 'geheime' rapport **brgen toe aan het opperbevel van H*» NAVO. ■'"rho Timoc nfnrrtt in hot. ron. kunnCfl ie Times wordt in het rap id dat alleen al in de Duit- publiek 16.000 Sowjet- ijn van wie sommigen zijn om bij een verrassingsaan- :tieve rol te spelen door het if vernietigen van radio- en ïtions, voorwaarschu- men en sleutelposities, irt gaat er van uit dat een aanval vanuit de DDR zou itgevoerd door 20 daar gele- -jet-divisies, mogelijk ge- >r zes Oostduitse divisies. Imacht zou binnen drie uur kunnen oversteken en de grenstroepen aanvallen. De NAVO-stnjdkrachten hun vooruitgeschoven stellingen in niet minder dan 10 uur bezet hebben. Terwijl de Warschaupacttroepen bin nen 48 uur aan de Rijn zouden kun nen staan, zou de president van de Verenigde Staten 36 tot 48 uur nodig hebben om te beslissen of er tac tische kernwapens zullen worden ge bruikt. Als tegen die tijd daartoe zou worden besloten, zouden zij meer slachtoffers maken onder de NAVO- troepen en onder de burgerij dan onder de strijdkrachten van het Warschau-pact, aldus het rapport volgens The Times. Logisch is dus dat dergelijke wapens als integraal deel van de strategie van het „aangepaste antwoord" van de NAVO nooit zullen worden ge bruikt. „De tendens die ontmante- 1 4-4- M DruiKt. „oe tenaens aie ontmante- COmpiOt tegen ling van onze conventionele -JGTON (AP. UPI) Vol- 1 bericht in de Chicago Tri- p|U er een complot beraamd ctn het leven van president de republikeinse presi- lidaat Ronald Reagan, t jrdvoerder van de FBI wei- te delen, welk gewicht ■i de berichten toekende. Wel i onderzoek worden inge- het bericht in de Chicago dat afkomstig was uit San zou men in kringen van sterie van justitie van oor dat de aspirant- r jaars willen optreden in de iridn een commando-operatie, ieiplot zou verraden zijn door le zou behoren tot de ge- lge ondergrondse bewe- Noord-Californië. Het zou ïling zijn de aanslag te de republikeinse conven- die manier van de vergade- n complete chaos te maken, ligbnventie in Kansas City zal prpeslist wie de republikeinse rpt voor het Amerikaanse ichap wordt. EN De machinist van een se metro-trein is gisteravond choten toen hij een man olgde die aan boord van zijn v(*n bomontploffing had ver- T De explosie verwondde ze- sagiers min of meer ernstig, dat de trein het station West oostelijk Londen was uitge- op weg naar het centrum, e er in een van de rijtuigen n, kennelijk voortijdig. De 'am tot stilstand en een he- dende. gewapende man pro- over de rails te ontkomen, blgd door de wagenvoerder. 1 draaide zich om en schoot tinist dood. Hij vuurde ook j- Iele politieagenten die eve- |gl achtervolging hadden inge- te zich vervolgens het wapen reiorst en drukte af. De man is ileNkkende toestand en onder ïwaking in een Londens zie- opgenomen. dgen vertelden dat de ont- di$ het dak en een der zijwan- 3e*1 het voorste rijtuig heeft agen. Op het moment van de zaten er ongeveer 20 men- is le trein er was een jongeman met aar. ie vermoedt dat hij lid is van u»e Republikeinse leger (IRA), elopen weekend dreigde het terreurcampagne in Enge- zullen verhevigen. strijdkrachten aanmoedigt en hun crhonische zwakte heeft een parallel le stijging van de risico's van een grote kernbotsing op strategisch ni veau tot gevolg". brengt de Egyptisch-Russische rela tie op het diepste punt sedert Juli 1972, toen Sadat meer dan 15.000 Russische militairen het land uitstuurde. De voornaamste aanleiding tot het verbreken van de relaties is de weige ring van de Sowjet-Unie aan Egypte de wapens te leveren die het land nodig heeft. Ook is de Sowjet-Unie niet bereid een soepelere betalingsre geling te treffen voor de schulden. Egypte heeft een schuld van 4 mil jard dollar bij de Sowjet-Unie. De SowjetrUnie heeft inmiddels Egypte verantwoordelijk gesteld voor de gevolgen die het verbreken van het verdrag met zich mee zal brengen. De commissie voor buitenlandse be trekkingen van het Egyptische parle ment heeft het voorstel van president Sadat een einde te maken aan de vriendschappelijke betrekkingen met de Sowjet-Unie, goedgekeurd. De Egyptische minister van buiten landse zaken, Fachmi, verklaarde in een zitting van de commissie dat de Sowjet-Unie niet alleen de ver dragsverplichtingen niet is nageko men maar dat het land zich ook heeft ingelaten met de binnenlandse aan gelegenheden van Egypte. Ondanks de beslissing het vriendschapsverdrag te beëindigen blijft Egypte bereid positief te rèage- ren op elk initiatief van de kant van de Sowjet-autoriteiten om weer tot normale verhoudingen te komen. Fachmi deelde mee dat zijn land voorbereid was op eventuele vij andige maatregelen van de kant van de SowjetrUnie. Hij deelde mee dat een niet-gebonden land, dat behoort tot het Oostblok, bereid is onderde len te leveren voor de motoren van de Mig-21, nu de Sowjet-Unie de leve rantie hierven heeft stopgezet. Hij doelde hiermee kennelijk op Joego slavië. De Egyptische minister van defensie Gamassy heeft vorige week een bezoek aan dit land gebracht. Eén tegen Slechts een lid van het Egyptische parlement sprak zich liit tegen het verbreken vande betrekkingen met de Sowjet-Unie. Een aantal parle mentariërs stelde voor eerst de gevol gen van een dergelijke stap te onder zoeken. De overgrote meerderheid ging echter met de voorstellen van de regering mee. Het Westduitse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren een bericht tegengesproken dat de Bondsrepubliek bereid zou zijn Egypte wapens te leveren. In een mededeling van het ministerie werd gezegd dat West-Duitsland geen wa pens levert aan gebieden waar span ning heerst. Ook het Midden-Oosten behoort hiertoe. WASHINGTON (DPA) Volgens een peiling van de publieke opinie, verricht door het instituut Gallup, zou de democratische politicus Jim my Carter de huidige Amerikaanse president Gerald Ford verslaan als er nu presidentsverkiezingen gehou den zouden worden. Carter zou 47 percent van het aantal uitgebrachte stemmen krijgen en Ford 42 percent. Gallup heeft een enquête gehouden In Bangladesj is men momenteel weer druk bezig met de campagne voor de verbouwing van rijst. Het plan wordt onder leiding van UNICEF uitgevoerd. Het land wordt nog steeds getroffen door de gevolgen van overstromingen en hongersnoden. Eén van de verbeteringen in de toestand was onlangs het weer uitgraven van het kanaal tussen Bagara en Nabura. Hierdoor kan een groot stuk land worden bevloeid. Marchais boos over „ontrouw" socialisten Van een onzer redacteuren Nauwelijks was gisternacht bekend dat de socialisten de grote winnaars waren in de tweede ronde van de Franse districtsverkiezingen of de eerste scherpe terechtwijzing voor de partij van Francois Mitterrand was al binnen. Zij kwam nog wel van de bondgenoot in de „Unie van Links", de communistische partij van Georges Marchais. Het gezamenlijke steven naar regeringsverantwoor- delijkheid wordt er echter niet door bedreigd. onder 1213 Amerikanen die geacht worden een representatieve doorsnee te vormen van het Ameri kaanse volk. Bij een onderzoek, verricht door het instituut Yankelovich kwam Ford als overwinnaar uit de bus als er nu presidentsverkiezingen gehouden zouden worden. Volgens dit instituut zou Ford 46 percent van het aantal uitgebrachte stemmen krijgen en Carter 38 percent. Samen met de leider van de Onaf hankelijke Republikeinen, minister van binnenlandse zaken Michel Poni- atowski beschuldige Marchais de so cialisten er van dat ze in een aantal districten de kant van de regerings gezinde groepering had gekozen. En dat terwijl socialisten en communis ten de afspraak hadden gemaakt dat bij de tweede ronde men elkaar zou blijven steunen om zodoende het linkse blok zo krachtig mogelijk te houden. „Dit roept de vraag op of de socialistische partij zich wel aan de afspraken houdt, die een uitvloeisel zijn van het ondertekenen van het gemeenschappelijke programma", sprak Marchais boos. Ook al haalden de linkse oppositie partijen net als in de eerste ronde vorige week zondag weer ongeveer 56 procent van het aantal uitgebrachte stemmen, het aandeel van de com munisten in de ronde van afgelopen zondag was aanmerkelijk kleiner dan in etappe nummer één. Dit keer was het percentage voor de communisten 17,4 tegen 22.8 in eerste termijn. Aan gezien de kleine links-radicale partij de derde deelnemer in de Unie van Links en splintergroepjes ongeveer gelijk waren gebleven moest de grote winst zijn geboekt door de socialisten van Mitterrand. Ze kregen ruim 4 procent meer: 26.2 procent in de eerste ronde en 30,7 procent nu. Graadmeter Ook ditmaal was de opkomst erg hoog. Maar liefst 67,7 procent van het kiezersvolk ging de weg naar de stembus, het hoogste percentage in dertig jaar, tenminste wat de meest al als van beperkt politiek belang geachte districtsverkiezingen be treft. De regeringsgezinde partijen hebben in feite pas na de eerste ronde toegegeven dat het deze keer om een politieke graadmeter gaat, waaraan zekeV ook op nationaal ni veau grote waarde moet worden ge hecht. Ook in regeringskringen be seft men dat het Franse volk kritiek heeft op de wijze, waarop president Giscard d'Estaing en zijn geestve- wanten de problemen van werkgele genheid en andere economische za ken aanpakken. De achterstand van het regerings- blok op de verenigde oppositie kwam zondag nog duidelijker naar voren dan bij de eerste ronde. Afge lopen zondag stonden in de meeste gevallen vertegenwoordigers van beide blokken tegenover elkaar. Vo rige week zondag veroverde het linkse blok 327 districtszetels en het regeringsblok 562 en dit keer was het 531 tegen 327. Binnen het regerings kamp waren de Onafhankelijke Re publikeinen de enigen, die hun posi tie versterkten. Niet voor alle 18 Franse ministers, die aan de verkie zingen meededen liep het goed af: staatssecretaris Marcel Cavaille van vervoer en zijn collega Jean-Pierre Soisson van beroepsonderwijs vielen niet in de prijzen. Aspiraties De uitslag van de twee verkiezings ronden heeft de aspiraties van links om het landbestuur over te nemen danig versterkt. „Er is een nationale beweging op gang gebracht", aldus een enthousiaste Mitterrand giste ren. Als de lijn zich voortzet ziet het er voor het linkse blok goed uit bij de gemeenteraadsverkiezingen van vol gend jaar en de parlementsverkie zingen van 1978. Een meerderheid voor de Unie van Links is dan zeker niet denkbeeldig. Het zal dan echter niet eenvoudig 'zijn tot een socialistisch- communistisch kabinet te komen. President Giscard d'Estaing heeft dan nog drie jaar presidentschap te gaan en de communisten hebben al tijd verklaard geen regeringsver antwoordelijkheid te willen dragen onder een niet-linkse president. Bo vendien heeft de president erg veel in te brengen bij de vorming van'een kabinet. Die invloed is zo groot dat in het Franse systeem de president wordt beschouwd als de eigenlijke leider van de regeringscoalitie. Het is niet erg aannemelijk dat de president het met een minder heidskabinet zou gaan proberen. De kansis groot dat het bij een eerste confrontatie met het parlement al een motie van wantrouwen aan z'n broek krijgt. En dan is Frankrijk weer hard op weg naar de chaotische toestanden van de Vierde Repu bliek. het Frankrijk van voor Char les de Gaulle. o Vervolg van pagina I De beslissing van de president is gekomen na herhaalde ultimata van legergroepen, die dreigden met de bestorming van het presidentiële pa leis als Franjieh geen afstand zou doen van het presidentschap. Het dreigement om een bombardement op het paleis uit te voeren is echter niet ten uitvoer gebracht. Leger Afvallige moslim-soldaten hebben zich gisteren aangesloten bij de lei ders van de machtsovername in Li banon. Het bericht dat luitenant Achmed Al-Khatib en de leider van de machtsovername, generaal Aziz Achdab, zich aaneengesloten had den, werd door de moslims in Beiroet met gejuich ontvangen. Het Libanese leger, dat 18.000 man sterk is. bevindt zich nu in een posi tie tussen de moslimtroepen, die Khatib en Achdab steunen aan de' ene kant en de christelijke troepen die president Franjieh trouw hebben beloofd aan de andere kant. Het presidentiële paleis werd gister avond nog steeds bewaakt door 1200 militairen die de president trouw wa ren gebleven en ongeveer 600 gewa pende mannen uit Sagharta, de ge boortestad van de president. Het op perbevel van het leger zou er bij generaal Achdab op hebben aange drongen de aanval op het paleis nog uit te stellen om de president een kans te geven op eigen initiatief af te treden, zonder daartoe met geweld te worden gedwongen. President Assad van Syrië, die in verband met de crisis in Libanon een bezoek aan Frankrijk heeft uitge steld, onderhoudt dagelijks contact met president Franjieh, Straatgevechten In de hotelwijk van Beiroet duurden gisteren de gevechten tussen gewa pende eenheden van moslims en christenen voort. Volgens de politie van Beiroet zijn tenminste 38 perso nen om het leven gekomen en zijn 18 mensen gewond geraakt. Overigens was de toestand in heel Libanon bijzonder onoverzichtelijk. Rebellerende legereenheden, partij milities en particuliere legertjes ope reren op eigen houtje in verschillen de delen van het land en geven te genstrijdige verklaringen uit Ook de rol van de pro-Syrische Pa lestijnse Saiqa-groep is onduidelijk. In radiouitzendingen van aanhan gers van president Franjieh werd gemeld dat Saiqa-leider Zoheir Mochsen had gezegd dat zijn strijd macht in actie zou komen als de rebellerende Libanese militairen het presidentiële paleis zouden aanval len. Van de kant van de Saiqa wer den dergelijke berichten met grote klem tegengesproken. NIAMEY (AFP, Reuter, UPI) Een bataljon van het leger van de Middenafrikaanse staat Niger heeft gisteren een poging tot een staatsgreep gedaan. De poging is mislukt. De minister van defensie van Niger Haroena heeft meegedeeld dat de leiders van de staatsgreep zijn gearresteerd. De actie vond plaats onder leiding dersbeweging. van de bataljonscommandant van de hoofdstad Niamey Moessa. De staatsgreep, die in de nacht van zon dag op maandag moest plaatsvinden, mislukte volgens de radio van Niger door tussenkomst van alle legereen heden in de hoofdstad samen met de gendarmerie en de republikeinse gar de. Majoor Aroena, die namens de rege ring het mislukken van de staatsgreep meedeelde, zei dat de coup onder leiding had gestaan van een majoor, een kapitein en de secre taris-generaal van de nationale arbei- De huidige machthebber in Niger, luitenant-kolonel Koentsje. kwam zelf bij een militaire staatsgreep in april 1974 aan de macht. Het land werd toen getroffen door een ernstige droogte. Moessa. die de staatsgreep van giste ren leidde, werd bij een kabinetswij ziging in februari verwijderd als mi nister van landbouweconomie. Bij de staatsgreep van 1974 verdreef de hui dige president Koentsje Hamani Dio- ri, die aan de macht was geweest sinds Niger in 1960 onafhankelijk werd van Frankrijk. Burgemeester Chalav uit protest afgetreden door James Dorsey „Het probleem is, daar zijn wij van overtuigd, dat de Israëli's geen vrede willen. Als ik Israë li's zeg dan bedoel ik niet het Israëlische volk, maar hun lei ders. Stukje voor stukje probe ren ze ons het leven zuur te maken en ons van ons land te verdrijven. Maar sinds novem ber 1974 zijn de zaken veran derd. Toen werd onze nationale vertegenwoordiger, de Pales tijnse Bevrijdingsbeweging (PLO), door de Verenigde Na ties internationaal erkend." Aan het woord is Karim Chalav, in middels demissionair burgemeester van het op de westelijke Jordaanoe ver gelegen stadje Ramallah. Chalav was een uitzonderlijke figuur onder de burgemeesters van de steden in het door Israël sinds 1967 bezette gebied. Advocaat van beroep en sinds 1972 burgemeester, is hij een van de weinigen (gekozen) vertegen woordigers op de westelijke Jordaa noever die zich vanaf het begin natio nalistisch optelde. Hij sprak zich openlijk uit zowel tegen het hashemi- tische regime van koning Hoessein als tegen de Israëlische bezetting. Chalav is er van overtuigd en zegt dit ook te kunnen bewijzen dat „de Jor- daniërs samen met de Israëli's probe ren de voorstanders van de PLO te onderdrukken". Afgetreden Verleden week is Karim Chalav samen met de burgemeesters van Na bloes, Bir Zeit en het naburige El Bireh afgetreden uit protest tegen de Israëlische bezetting en met name tegen een uitspraak van een rechtbank in Jeruzalem. Op 29 janua ri sprak deze zeven leden van de extreem-rechtse zionistische jeugdbeweging Betar vrij. Zij werden ervan beschuldigd het verbod voor Joden om op de Tempelberg in Jeru zalem te bidden, te hebben over treden. Een incident, waarbij hijzelf betrok ken was in de afgelopen maand van demonstraties, noemt hij als voor beeld van de Israëlische repressie tegen Palestijnse nationalisten. „De Israëlische autoriteiten overwegen een aanklacht wegens het moleste ren van de plaatsvervangende mili taire gouverneur vai) Ramallah te gen mij in te dienen. Deze kwam naar het stadhuis omdat vijfhonderd jongeren naar mijn kantoor waren gegaan om te vragen of ze een zitde- monstratie konden houden in ver band met de kwestie van de Al Aksa moskee. De gouverneur eiste dat ik de demonstrerende studenten uit het stadhuis zou gooien. Ik weigerde en werd de volgende dag zeven uur lang door de politie ondervraagd. Ik werd ervan beschuldigd de gouver neur te hebben aangevallen en hem met geweld uit het gebouw te heb ben verdreven. Misschien zal ik voor een militaire rechtbank terecht moe ten staan." De uitspraak van de rechter in Jeru zalem is volgens Chalav slechts de zoveelste schakel in de keten van onderddrukkende maatregelen van de kant van de Israëlische bezetters. Hij wijst op de kwestie Kaddoem. De Israëlische houding tegenover deze illegale nederzetting van de extreem rechtse beweging Goesh Emoeniem in de buurt van Nabloes is weifelend. Terwijl minister-president Rabin en minister van buitenlandse zaken Al- lon Kaddoem willen opdoeken, ver zet met name minister van defensie Peres zich. En de Nationale Religieu ze Partij heeft gedreigd een rege ringscrisis te zullen uitlokken, als de bewoners van Kaddoem verdreven worden. Verkiezingen Karim Chalav heeft zich kandidaat gesteld voor de verkiezingen van vol gende maand van de burgemeesters en gemeenteraadsleden in 24 steden op de westelijke Jordaanoever. In zijn verkiezingscampagne komt hij voor zijn steun aan de PLO duidelijk uit. Met PLO bedoelt hij de gema tigde krachten van Yassir Arafat. „Want voor hem staan de Palestijnse extremist Oeorge Habash van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina en Menachem Begin, de leider van de rechtse Likoed opposi tie in Israël op een lijn." Chalav is, net als alle overige natio nalistische kandidaten op de weste lijke Jordaanoever ervan overtuigd met een overweldigende meerder heid te zullen worden herkozen als burgemeester van Ramallah. „Alles wat de afgelopen weken is gebeurd, is in het voordeel van degenen die de PLO steunen'.. De rechter motiveerde zijn uitspraak door te verklaren dat joden het recht moesten hebben om eveneens op de Tempelberg te bidden. In het verle den en ook na de uitspraak van de rechter in Jeruzalem heeft de Israë lische regering verklaard het verbod voor joden, dat gebaseerd is op een uitspraak van het Israëlische Hoog gerechtshof te zullen eerbiedigen. Minder edelmoedig De motieven van de Israëlische rege ring zijn minder edelmoedig dan zij misschien op het eerste gezicht lij ken. De Tempelberg is een heilige plaats voor zowel christenen. Joden als moslems. De op deze berg ge bouwde Al-Aksa moskee staat op de derde plaats van de lijst van islami tische heiligdommen. Binnen de re gering beseft men heel goed, dat zoals uit de Palestijnse reactie op de jongste gerechtelijke uitspraak bleek, de verhoudingen tussen Pa lestijnen en Israëli's dermate gevoe lig zijn, dat het in het belang van de handhaving van rust en orde nodig was om de Palestijnen niét met een joodse aanwezigheid op de Tempel berg te provoceren. De gerechtelijke uitspraak was olie op 't vuur. Sinds eind januari betogen bijna da gelijks, Palestijnse scholieren op de gehele westelijke Jordaanoever en in Jeruzalem tegen de uitspraak en in het verlengde daarvan tegen de Is raëlische bezetting vanaf 1967. De demonstraties gaan vaak gepaard met winkelsluitingen in de verschil lende steden. De Israëlische regering heeft maar een antwoord voor de protesterende jongeren paraat en dat is de politieknuppel. Tientallen jongeren, vaak niet ouder dan elf of twaalf Jaar, raakten gewond of wer den gearresteerd en werden tot hoge boetes veroordeeld. Tijdens hun de monstraties droegen de Palestijnen leuzen als „Wij zullen de Al Aksa moskee met onze geest en ons bloed bevrijden". Gezegd moet worden dat de Is raëlische autoriteiten niet alleen Je gens de Palestijnen geweld gebruik ten. Toen verleden week joodse nati onalisten van Betar onder leiding van twee gemeenteraadsleden van de rechtse Likoed op de Tempelberg probeerden te komen werden zij door de vastbeslotenheid van de po- litiecommandant van Jeruzalem naar huis gestuurd. Maar voor Karim Chalav betekent dit geen wezenlijke verandering. Vol gens hem zijn de demonstraties het verlengde van de protesten tegen het Amerikaanse veto tegen een pro- Palestijnse resolutie in de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties.

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 7