Den Haag krijgt z'n fietsroute KOR 1/1 instruktie- verpleegkundige Dupré-herdenking imponerend gestart Den Haag krijgt 'n lijntaxi Westerhonk in Monster krijgt nog 250 bedden PvdA en PPR willen van uitzendbureaus af «ZIEKENHUIS Gemeenteraad met ruime meerderheid akkoord Antenne van 115 meter in Oegstgeest Polikinische bevalling in Concurrent arbeidsbureaus bnel beginnen met seerd. Met het project is een bedrag aantal vormen van ding van Het Westerhonk heeft de landschapsbehoud" Westduitsers op jaarbeurs Leipzig toegang ontzegd Nederlanders in Hong Kong veroordeeld Geen Deense subsidie voor film over Jezus Huurboycot Delftse opge- „Deo Gratias" krijgt grond Welzij nswer kef, stappen op BENT U: de Tombe assistent accountant Melse co accountants DINSDAG 16 MAART 1976 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN TROUW/KWAI Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG De residentie krijgt zijn demonstratie-fietsroute Waldeck-Mariahoeve. De Haagse gemeenteraad ging gistermid dag met ruime meerderheid akkoord met het voorstel van B. en W. om met 10 miljoen van het ministerie van verkeer en waterstaat een speciale route voor fietsers en bromfietsers aan te leggen van ongeveer 10 km. lengte. De gehele CDA-fractie stemde tegen, omdat het college in het voorstel geen gemeentelijke regeling tot inte grale vergoeding van de schade, die winkeliers als gevolg van de aanleg van de fietsroute lijden, wilde opne men. Vooral de laatste weken is van de kant van het bedrijfsleven bij de gemeente erg aangedrongen op een Brouwers van de Kamer van Koop handel en Fabrieken en Epskamp, die namens de winkeliers uit de Wei- marstraat en de Piet Heinstraat spra ken. drongen er bij de gemeenteraad nog eens duidelijk op aan. dat in dit voorstel een schadevergoedingsrege ling moest worden opgenomen. Al leen de heer Aalbers van de Stichting Als de plannen van de gemeente voor de Weimarstraat uitgevoerd worden, zal deze winkelstraat er met de fietsroute zo gaan uitzien. sers en bromfietsers op één pad goed schadevergoedingsregeling, omdat Prins Hendrikstraat liet zich zeer po sers en Dromnetsers op een paa goea vr i_ \t j te bestuderen, omdat zij vrezen dat Verhuizing Uit Noord Wijk dit samengaan gevaarlijk kan zijn de winkeliers die de fietsroute voor hun deur krijgen een omzetdaling vrezen. Zij gaan hierbij van het standpunt uit dat hun winkels min der bereikbaar worden. Aan het be gin van de raadsvergadering kregen de diverse vertegenwoordigers van de winkelstraten nog een laatste kans hun eventuele grieven of wen sen naar voren te brengen. Aanslag Een vertegenwoordiger van de win keliers uik de Theresiastraat noemde het voorstel „een aanslag op de werkgelegenheid'' en zei een omzet daling van 15 miljoen te verwach ten. Ook voorzag hij een „chaos bij het laden en lossen, omdat wij geen meter kunnen missen". De heren sitief over de fietsroute uit. „Met het oog op de toekomst gericht zien wij duidelijke verschuivingen in het au to-verbruik in de stad en wij hopen uiteraard als eersten een aanzet te geven met deze fietsroute tot een beter leefbaar klimaat in onze stad", aldus de heer Aalbers. Wethouder Wallis de Vries van open bare werken, verkeer en vervoer zei dat het in de toekomst zeker niet alleen bij deze ene foetsroute zou blijven, maar dat deze demonstratie fietsroute een deel is van een reeks voorzieningen, waarbij het autover keer afgeremd wordt ten gunste van de fietsers en het openbaar vervoer. Enkele raadsleden vroegen de wet houder wel het samengaan van fiet- voor de fietsers. Op een eventuele schadevergoedingsregeling wilde de heer Wallis de Vries niet vooruit lo pen. „Een eventuele omzetdaling is nog helemaal niet bewezen." Hoofdlijnen De gemeenteraad heeft zich nu uitge sproken voor het stuk Albardastraat- Mient en voor het overige deel, zoals het in hoofdlijnen is aangegeven. Met dien verstande dat de plannen tot profielswijzigingen van de overige route in onderdelen door de raad worden vastgesteld. Met de goedkeu ring van de raad is Den Haag in ieder geval verzekerd van het extraatje van het ministerie. Er kan nu name lijk snel begonnen worden met de aanleg van de fietsroute, zodat aan de eis van het ministerie dat er nog voor het einde van dit jaar een begin zou zijn gemaakt wordt tegemoet gekomen. OEGSTGEEST De onderneming Multivisie BV uit Rotterdam heeft van de minister van defensie toe stemming gekregen een 115 meter hoge ontvangstmast te plaatsen in Oegstgeest. De gemeenteraad van Oegstgeest heeft in augustus 1974 een overeenkomst met Multivisie aangegaan inzake de aanleg en exploitatie van een centrale antenne inrichting (CAI). Er zou een antenne mast moeten komen met een hoogte van 80 meter, maar ervaringen elders in het land leerden, dat deze hoogte onvoldoende was voor een goede ont vangst. De mast van Oegstgeest zou zelfs hoger moeten worden dan an tennes op andere plaatsen, gezien de grote afstand van Oegstgeest tot bui tenlandse TV-zenders. Multivisie is er, in samenwerking met het gemeen tebestuur van Oegstgeest, nu in ge slaagd het „hoogteplafond" (in ver band met vliegtuigen van en naar Valkenburg) te doorbreken en toch toestemming te krijgen voor het neerzetten van een hogere mast aan de Kwaaklaan. MONSTER Tweehonderdvijftig pupillen van de Willem van den Bergh-stichting in Noordwijk zullen verhuizen naar de zwak zinnigeninrichting Het Westerhonk te Monster. honk, zal uiteindelijk 1280 bewoners Diaconessenhuis hebben (het aantal bedden was enke- Van onze sociaal economische redactie De capaciteit van Het Westerhonk wordt namelijk uitgebreid tot circa 550 bedden. De uitbouw van de Monsterse inrichting gebeurt in fa sen: eerst worden de nodige grondwerkzaamheden uitgevoerd, vervolgens worden twee paviljoens (elk voor 96 patiënten) en een dienstengebouw gebouwd, dan wor den een hoofdgebouw (administratie ve en medische dienst) met vleugels voor fysiotherapie en voor bedlegeri- gen (48 bedden) en een gebouw voor de pedagogisch-psychologische dienst neergezet en tenslotte worden de bestaande gebouwen gemoderni- Oil-.* x Qe oesiaanae geoouwen gemoaerni- van 33 miljoen gemoeid. De uitbrei- DEN HAAG PvdA en PPR in de Tweede Kamer willen de uitzendbu reaus geleidelijk uitbannen. Het uit- zendwerk moet overgeheveld worden naar de gewestelijke arbeidsbureaus, die onderdeel zijn van het ministerie van sociale zaken. Dit staat in een motie die het PvdA-Kamerlid Hartmeijer gisteren indiende. Minis ter Boersma heeft, „zacht uitgedrukt, veel moeite" met de motie. Rond 30.000 Nederlanders werken via uitzendbureaus dat is een klein pro cent van de beroepsbevolking. Van de kant van NW en NKV wordt al enkele maanden ervoor gepleit het werk van de uitzendbureaus te laten overnemen door de arbeidsbureaus. De gedachte hierbij is dat de ar beidsbureaus met de moeilijk bemid delbare gevallen blijven zitten, door dat de aantrekkelijke werkkrachten zich laten bemiddelen door uit zendbureaus. Daardoor kloppen werkgevers die personeel zoeken, niet meer aan bij arbeidsbureau's. maar melden hun vactures liever bij een uitzendbureau. Een andere over weging is dat uitzendkrachten vaak arbeidsplaatsen bezet houden die an ders door personeel in vaste dienst zouden worden bezet. (Uitzendarbeid is slechts toegestaan voor maximaal een half jaar in dezelfde baan). Gisteren overlegde de commissie so ciale zaken van de Tweede Kamer met minister Boersma over onder meer het uitzendwezen. De minister zag als belangrijkste bezwaar tegen de wens van PvdA en PRR dat het uitzendbureau werkgever is voor de BONN (Reuter) De Westduitse re gering heeft gedreigd met represaille maatregelen in verband met de Oostduitse weigering drie Westduitse radioverslaggevers toe te laten tot de Leipziger Messe. Regeringswoordvoerder Klas Bölling veroordeelde de Oostduitse houding die hij in strijd achtte met het ver drag tussen beide landen inzake de vrije nieuwsgaring en het verdrag van Helsinki van vorig Jaar. Welke maatregelen genomen zouden worden zei Bölling niet. In elk geval zal Bonn niet overgaan tot het uitwij zen van Oostduitse verslaggevers. Gistermorgen keerde de Westduitse minister van economische zaken, Hans Friderichs. de Leizpger Messe de rug toe nadat hij een uurlang had onderhandeld met zijn Oostduitse ambtsgenoot. Horst Sölle. om de ver slaggevers alsnog toe te laten. Fride richs nam zijn besluit in overleg met bondskanselier Schmidt en minister van buitenlandse zaken Genscher. Een bestuurslid van de CDU, de Ne- dersaksische minister Walter Leisier- Kiep. verliet in navolging van Fride- richts ook de jaarbeurs van Leipzig. uitzendkracht, met alle daaraan ver bonden verplichtingen. Als de ar beidsbureau's het uitzendwerk over nemen. zouden al die uitzendkrach ten in dienst moeten komen van de arbeidsbureaus, of er zou een andere oplossing bedacht moeten worden. Wel werkt de minister aan de oprich ting van een landelijke stichting voor het uitlenen van moeilijk bemiddel bare werklozen. Een onderzoek naar de mogelijkheden hiervoor wordt door het ministerie thans met spoed afgemaakt, zo liet Boersma weten. De minister wil er voortaan goed de hand aan houden dat een uit zendbaan niet langer duurt dan zes maanden. HONG KONG (AP) De uit Amsterdam afkomstige Theo Dikke (20) en Christian Hoorn (19) zijn maandag in Hong Kong tot 4.5 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens heroïnesmokkel. De twee, die aanvankelijk ont kenden hebben maandag schuld be kend. Zij werden 9 januari op de luchthaven Kal Tak bij Hong Kong gearresteerd in het bezit van ruim drie kilo heroïne die een waarde van ongeveer 38.000 dollar vertegenwoor digde. Volgens hun advocaat John Bleach had een Nederlandse vrouw uit Amsterdam hen een gratis reisje van twee weken naar Hong Kong aange boden in ruil voor het ophalen van de partij heroïne. Kort voordat zij Hong Kong zouden verlaten ver zocht een Chinees hen twee Chinese jasjes mee te nemen waarin de heroï ne was verborgen. Bleach verklaarde voor de rechter dat Dikke en Hoorn beslist niet bij de internationale heroïnesmokkel betrokken zijn en dat zij slechts als koeriers optraden. KOPENHAGEN De film die Jens Thorsen wil maken over ,Het liefde leven van Jezus' krijgt waarschijn lijk geen subsidie. Het Deense minis terie van cultuur heeft meegedeeld dat steun aan de film volgens de procureur-generaal in strijd is met de wet. Hierdoor is de aanvankelijke toezegging van een subsidie van 380.000 gulden ongeldig geworden, aldus de verklaring van het minis terie. Na acht maanden onderzoek luidt het oordeel van de procureur- generaal dat de film, waarvoor nog slechts plannen bestaan, het au teursrecht zou overtreden en niet in strijd zou zijn met de paragraaf over godslastering in het wetboek van strafrecht. DEN HAAG Het is van groot be lang dat er snel geld beschikbaar komt om een begin te kunnen maken met het uitvoeren van een aantal vormen van natuur- en landschapsbehoud. Dit zegt de Raad van Advies voor de S LU(1611 tGIl Ruimtelijke Ordening, in zijn com- mentaar op de „Relatienota n0V0n landbouw en natuur- en landschapsbehoud". Dit commen taar is door de ministers van volkshuisvesting, landbouw en CRM aangeboden aan de Tweede Kamer. De raad wil een financiële regeling, die met name hulp moet brengen in gebieden waar bepaalde plannen stagneren omdat er aanspraken zijn uit hoofde van natuur- en landschapsbehoud. Dit is bijvoor beeld het geval in bepaalde gebieden, waar de ruilverkaveling in het slop is geraakt, omdat er belemmeringen zijn, die op het gebied van het na tuurbehoud liggen. De raad stelt een eenvoudige regeling voor, waarin wordt bepaald, dat be- langenhebbenden aanspraak hebben op een jaarlijkse uitkering (eventueel instemming van de Provinciale Raad voor de volksgezondheid en van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland. De Willem van den Bergh-stichting, een zusterinrichting van Het Wester- DELFT— Het huurderscomité van zo'n negenhonderd bewoners van de panden van de Stichting Delftse Stu dentenvesting heeft de huurboycot opgeheven. Dit is gedaan in de hoop, dat staatssecretaris Klein (onderwijs en wetenschappen) een gesprek met de bewoners voert over de hoogte van en de vaststelling van de huren en dat hij de anderhalf miljoen gulden subsidie over vorig jaar aan de stich ting over laat maken. De huurweige- ring dateert van begin 1972. Ie jaren geleden nog 1450). De over plaatsing van 250 pupillen naar Monster is met het oog op een even wichtiger patiëntenbestand. Het be stuur van de Vereniging 's Heeren Loot te Amersfoort heeft het provin ciaal bestuur gevraagd garant te staan voor de miljoenen, die de uitbreiding van haarinrichting te Monster vergt. MIDDELBURG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben Euro- brom bv vergunningen verleend op grond van de hinderwet en de wet luchtverontreiniging voor de bouw van een fabriek voor de produktie van organische en anorganische broomderivaten en het omvullen van methylbromide te Temeuzen. Tegen het verlenen van deze vergun ning was bezwaar gemaakt door de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland, het Milieuactiecentrum Nederland (Man) afdeling Temeuzen, de Ge meenschap Sluiskil en de PPR—D'66 afdeling Temeuzen. De bezwaren van het MAN werden bo vendien ondersteund door vijfdui zend handtekeningen van de bevol king. Aan de vergunningen is een groot aantal voorwaarden ver bonden^ VOORBURG Sinds kort heeft het Diaconessenhuis te Voorburg de mo gelijkheid opengesteld voor de z.g. poliklinische bevalling. De kosten van een dergelijke bevalling, die door de eigen huisarts of een zelfge kozen verloskundige kan geschie den, bedragen 275,-. Dit bedrag moet natuurlijk nog verhoogd wor den met het honorarium van de arts of verloskundige. Kondigt de ge boorte zich aan dan gaat de a.s. moeder naar het ziekenhuis, waar de eigen huisarts of verloskundige, on dersteund door deskundig verloska- merpersoneel, de bevalling kan ver richten. Na de geboorte verblijven moeder en kind nog een aantal uren in het ziekenhuis. Dat is wenselijk, omdat het van belang is juist in die korte periode na de bevalling het verloop van zaken nauwkeurig te volgen. Doen zich echter geen pro blemen voor, dan worden kraamvrouw en kind per ambulance naar huis gebracht. Zij die van de nieuwe mogelijkheid willen profite ren, moeten voor de vierde maand van de zwangerschap zorgen voor inschrijving bij een kraamcentrum en voor de zesde maand bij het Dia conessenhuis te Voorburg. een uitkering ineens), wanneer zij vnnr niauwhnilW verplicht worden bepaalde handelin- *UUr lllCUWUUUn gen te verrichten (of juist na te laten). DEN HAAG Den Haag krijgt naar alle waarschijn lijkheid een zogenaamde lijn taxi. Buslijn 35 (centrum- Bezuidenhout) zal plaats ma ken voor een lijntaxi, een klei ne bus, die een vaste route gaat rijden. Het gaat om een experi ment, dat op het ogenblik wordt uitgewerkt. De idee voor deze nieuwe vorm van open baar vervoer is door enkele Haagse raadsleden naar voren gebracht Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het college van B. en W. van Den Haag wil een stuk grond ter grootte van 4400M vierkante me ter, dat aan de Badhuisweg en de Nieuwe Parklaan is gelegen beschik baar stellen voor de bouw van een bejaardencentrum „Huize Deo Gra tias" wil op het terrein een aantal bejaardenwoningen bouwen. Mo menteel heeft de stichting een ver zorgingstehuis met 73 plaatsen in het pand „Op Gouden Wieken" aan de Scheveningseweg. Omdat die ruimte niet meer geschikt is voor de verzorging van bejaarden en omdat de kamers bestemd zijn voor de uitbreiding van hotel „Op Gouden Wieken" moet de stichting het pand verlaten. Het bestuur van „Deo Gra tias" heeft daarom de gemeente ver zocht het terrein aan de Badhuisweg in erfpacht te krijgen. Tegen het beschikbaar stellen van het terrein zijn nogal wat bezwaren gerezen. Op het terrein staan totaal 352 bomen, waaronder veel volwas sen iepen, eiken, esdoorns en popu lieren. Ondanks intensief zoeken naar andere bouwgrond voor het be jaardencentrum kon de gemeente geen Concertcyclus in Houtrustkerk door Adr. Hager DEN HAAG In een cyclus van drie concerten wil men in de Houtrustkerk in Den Haag een hommage brengen aan Marcel Dupré, de organist-componist die in 1971 op Pinksterzondag na een bespeling op het orgel van de St. Sulpice overleed. De 85-jarige musicus had zijn gehele leven in dienst gesteld van het orgel, daarmee de lijn doortrekkend van vele Franse voorgangers. Niet alleen echter propageerde hij de Franse or gelmuziek, hij was één van de weini ge organisten die het gehele orgel- oeuvre van Bach uit het hoofd kon spelen. Dupré bezat ook als improvisator grote vermaardheid en als pedagoog heeft hij tal van componisten en or ganisten de weg gewezen. Terecht heeft men de aan zijn naam verbon den meesters in deze cyclus be trokken. Het eerste Dupré-concert werd gege ven door Suzanne Chaisemartin, die acht Jaar leerlinge was van Dupré. Op 19 maart bespeelt Ben van Oos ten het Klais-orgel; hij brengt vijf delen uit Dupré's Kruisweg ten geho re. De cyclus wordt op 26 maart ge sloten met een concert door de Ber- lijnse organist Ludger Mai, die een reeks kleinere werken zal uitvoeren. Dupré, na een optreden in 1934 in de Sint Bavo te Haarlem wellicht de inspirator van het Orgelimprovisatie concours, heeft als publicist een Mé- Plan Zuid II De gemeenteraad vanj zal vanavond de vooi en W over de uitvoi bestemmingsplan Zi ken. Het plan betel woningbestand van Wateringen wordt totaal 111 woningwei premiekoopwoningei zen in de vrije sector! van B en W had woningen gezien in en wat meer in de maar de hoge prijs gaf weinig keus. Semafoor vooj; rampen De semafoor bij de hi van Hoek van Holl: lijk ruimte bieden penkamer. Bij event rampen in het E dient de semafoor nul i post van waaruit de- ties worden geleid, wordt er in Hoek hard gewerkt aan het len van een rampen] de juiste manier van dergelijke ongelukki wordt gezet. Volgem de inhoud van het worden gemaakt. Psychiatrie De studentenverenigii nus" houdt woensdag u mensa aan het Rapen l den een tweede avonfl chiatrie. De avond st b in het licht van de te^, de psychiatrische pa maatschappij. Na he. van de film „A new c staat er de mogelijk!) aantal deskundigen te e de moeilijkheden die j dervinden wanneer zij richting ontslagen zijl begint om 20.00 uur. En dan nog Van vijf vóór tot tljr spreekt mr W. AantT voorzitter van de Air dagmiddag tijdens dP eenkomst in de Kloef Den Haag. Op dinsdag 23 maaflt juffrouw P. Diemers, peli jk werkster bij de meentedienst voor so gen na 29 jaar werk afscheid van haar wc bieden haar 's midda uur een receptie ai Waagtheater. Donderdag spreekt cretaris van Sociale Mertens in de Prinserc Koningkerk aan de K( analaan in Voorburg derwerp „Sociale ve onbetaalbaar?" Hij <L dens een bijeenkom CDA-Voorburg die oil begint. In de docentenkanf Eerste VCL aan de VÏ" .in Den Haag is woei, om 20.00 uur een voo# „Landbouw in de k Spreker is dr J. van dl bonden aan de La geschool van Wagenin thode d'Orgue, een Traité d'Improvi- sation en leerboeken voor harmonie, contrapunt en fuga op zijn naam staan. Van zijn werken moeten ge noemd worden Six Préludes et Fugu es, Deux Symphonies, een Concerti no pour orgue et orchestre, Le Che- min de la Croix, de Profundis en het oratorium La France au Calvaire. Suzanne Chaisemartin, organiste van de St. Augustin te Parijs, ver tolkte op het eerste concert de Prélu de et Fugue op. 7 nr. 1, Variations sur un Noël en de Vêpres du commun des fêtes de la Sainte Vierge. Voor de opmaat van deze orgelbespeling koos zij Apparition de l'Eglise étemelle van Messiaen. Deze organiste, hoofd lerares voor orgel aan het Conserva torium in Parijs, maakt vele concert- tournees. Zij is een zeer geziene musi cienne en dat wekt geen verbazing. Zij bezit als interprete grote klasse, men behoefde maar bijvoorbeeld de Toccata uit de Vêpres te beluisteren om dit te kunnen beamen. Een impo nerende start van een cyclus, waar voor het predikaat „muzikale daad van betekenis" geldt. De publieke belangstelling was verheugend groot. LEIDERDORP Acht fr pelijk werkers van de Stiie den Rijnland hebben H' genomen, omdat er geenfi gevonden voor het conj binnen de stichting is. I De moeilijkheden zijn gei1 het bestuur van de stichio C. A. van Eerden, een vës schappelijk werkers, oifcj het toegezegde ontslag ès welzijnswerkers een brwj ministerie van CRM. Delf aanleidirfg tot de bemild gingen van een aantal van gemeenten die bet* bij het werk van de Stift den Rijnland. >P Toen de bemiddelaars 4» stelden de heer C. A. vafl 1 kans te geven „vrijwillig*» nemen besloten de prP maatschappelijk werker* lijk op te stappen. De volt het stichtingsbestuur hl dels verklaard contacten met kandidaten die het acht kunnen overnemenT bekend in Den Haag in het bezit van een bromfiet8 EN gewend om vroeg op te staan Witt u een aantrekkelijke bijverdienste? Dan bent u onze man. om onze inspekteur in Oen Haag. waar nodig bij te staan in zijn taak. onze abonnees dagelijks van een krant te voorzien. Voor Inlichtingen kunt u zich wenden tot TROUW/KWARTET B.V. Parkstraat 22, Den Haag. Telefoonnr. 070-469445. d« Tombe t Melse co. registeraccountants, hebben 20 kantoren in Nederland. Oe sfeer op onze kantoren kan als bijzonder prettig worden omschreven. Men is geen nummer in onze organisatie. De werkzaamheden zijn zo georganiseerd, dat er In kleine teams gewerkt wordt, waar binnen men een eigen verant woordelijkheid heeft. De variatie in te behandelen onderwerpen, resp. te adviseren kliénten is groot. Onze arbeidsvoorwaarden zijn zonder meer up-to-date. Vestigingen te: Alkmaar, Amsterdam. Apeldoorn, Arnhem. Baam, Bergen op Zoom, Oordrecht, Ede, Eindhoven, Enschede. 's-Gravenhage. Haarlem. Leeuwarden. Leiden, Middelburg, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht, Winterswijk en Zierlkzee. Voor ons kantoor Leiden zoeken wij ter versterking van een van onze controle-groepen een ervaren assistent, die controle opdrachten van zeer gevarieerde aard te behandelen zal krijgen. Initiatief en zelfstandigheid zijn hierbij van groot belang. Wij denken hierbij aan een kracht van omstreeks 25 jaar met M.B.A. opleiding en/of studerend voor het NIVRA dan wel S.P.D. diploma. Naast een interessante werkkring en een goed sa'aris bieden wij, aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een studie- en reiskostenvergoeding. Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie te richten aan ons adres. Zoeterwoudsesmgel 50. Leiden. Ons telefoonnummer is 071 -144451 In ons ziekenhuis bestaat een vakature vcj Graag komen wij in kontakt met iemand t belangstelling heeft voor opleiding en begeleiding van zowel leerling-verpleeg kundigen als leerling-ziekenverzorgendel! Per 1 september 1976 zullen ook stagièrel van de MBOV (Middelbare Beroeps Oplel Verpleegkundigen) in ons ziekenhuis geplaatst worden. Aanstelling in de rang van verpleegkundig] behoort tot de mogelijkheden, evenals eefl part-time regeling. Bij gebleken geschiktheid kan de kursusfk „stagebegeleiding" gevolgd worden. Ie Inlichtingen en sollicitaties bij de verpleegkundig direktrice, Zr. J. M. van Ofe Scheveningseweg 106, Den Haag, tel tel. 070-512171. t

Nieuwe Leidsche Courant | 1976 | | pagina 6